Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Υστεροσκόπηση (επεμβατική) - λαπαροσκόπηση


Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ. ΕΧΕΙ ΑΡΚΕΤΟ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΜΙΛΗΣΟΥΜΕ.

ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΔΙΑΚΟΠΗ ΚΥΗΣΗΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΛΟΓΩ ΚΑΠΟΙΑΣ ΤΡΙΣΩΜΙΑΣ ΠΡΙΝ 1 ΧΡΟΝΟ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΝΑ ΞΑΝΑΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ. ΚΑΝΑΜΕ ΜΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΜΕ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ. ΑΠΟΤΥΧΙΑ.........

 

ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΣΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕ ΤΗΝ ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΗΣΗ ΚΑΙ ΥΣΤΕΡΟΣΚΟΠΗΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΕΛΕΓΧΞΟΥΜΕ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΙΟΡΘΩΣΕΙ.

 

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΑΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΡΧΟΜΕΝΗ ΤΕΤΑΡΤΗ. ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ .....

1. ΠΟΙΑ ΜΕΡΑ ΤΟΥ ΚΥΚΛΟΥ ΣΑΣ ΚΑΝΑΤΕ ΤΗΝ ΕΠΕΜΒΑΣΗ? (ΕΜΕΝΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Η 12Η ΜΕΡΑ)

2. ΠΟΣΗ ΩΡΑ ΚΡΑΤΗΣΕ Η ΕΠΕΜΒΑΣΗ???????

3. ΣΑΣ ΕΒΑΛΑΝ ΚΑΘΕΤΗΡΑ???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εγω εκανα την επεμβαση την 14 ημερα.πρεπει να γινει μεσα στο πρωτο μισο του κυκλου.η επεμβαση κραταει αναλογα με το τι θα βρουνε.περιπου 2 ωριτσες.δε μου βαλανε καθετηρο.σε 50 λεπτα σηκωθηκα για τουαλετα.δεν πονεσα καθολου μα καθολου.μην ανησυχεις και στο λεω εγω που 3 βραδια πριν δεν κοιμομουν απτο φοβο μου.απο ολη τη διαδικασια με ενοχλησε ο ορος λιγακι.καλη επιτυχια!

7Ggjp2.png

 

Link to comment
Share on other sites

εγω εκανα την επεμβαση την 14 ημερα.πρεπει να γινει μεσα στο πρωτο μισο του κυκλου.η επεμβαση κραταει αναλογα με το τι θα βρουνε.περιπου 2 ωριτσες.δε μου βαλανε καθετηρο.σε 50 λεπτα σηκωθηκα για τουαλετα.δεν πονεσα καθολου μα καθολου.μην ανησυχεις και στο λεω εγω που 3 βραδια πριν δεν κοιμομουν απτο φοβο μου.απο ολη τη διαδικασια με ενοχλησε ο ορος λιγακι.καλη επιτυχια!

 

Κάνω quote στο ποστ της φίλης μας Ρομπενούλας, για να πω και τα δικά μου. Εγώ την έκανα στη 9η μέρα, γύρω στις 9.00 το πρωί. Η δική μου επέμβαση "διαγνωστική λαπαροσκόπηση και υστεροσκόπηση" κράτησε 1,30 ώρα από ότι μου λένε. Μου βάλανε καθετήρα, για περίπου 4 ώρες και ορό. Μετά μου τα βγάλανε, με σηκώσανε, μου επέτρεψαν να πίνω νερό και μετά στις 17.00 μου φέρανε τσάι και φρυγανιές (πωπω, όταν το είδα, μου φάνηκε σαν σαμπάνια και σολωμός, τόσο πείναγα-δίψαγα :lol: ). Ε, μετά από λίγες ώρες, ήμουν περδίκι. Το βράδυ έφαγα το φιδέ μου, το κοτοπουλάκι μου και το γιαουρτάκι μου και μετά έπεσα για ύπνο. Δεν πονούσα γιατί είχα παυσίπονα, αλλά επειδή πονούσαν οι άλλες δύο κυρίες του θαλάμου και επειδη κλαίγανε τα νεογέννητα μπεμπόνια, δεν κοιμήθηκα εκείνο το βράδυ στο νοσοκομείο. Την άλλη μέρα έφαγα ένα πρωινό χλιδή και πήγα στο σπίτι μου. Μια χαρααααααααααααά! Προληπτικά πήρα δύο εβδομάδες αναρρωτική, ίσως ήταν υπερβολή από μέρους μου, αλλά αφού μου τις έδινε ο γιατρός, να πω όχι?????

Ότι άλλο θέλετε ρωτήστε με. Α, καλή επιτυχία σε όλες τις κοπέλες που προσπαθούν για μπεμπέ!

Link to comment
Share on other sites

robenula + latiatoula - ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑΤΟ ΘΑΡΡΟΣ.

ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΤΕΛΙΚΑ????????

ΕΔΕΙΞΕ ΚΑΤΙ Η ΕΠΕΜΒΑΣΗ Ή ΉΤΑΝ ΑΠΛΑ ΔΙΑΓΝΩΣΤΙΚΗ???

ΕΛΠΙΖΩ ΣΥΝΤΟΜΑ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΟΥ ΑΓΩΝΙΖΟΝΤΑΙ...........

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα σε όλες σας,

Προσωπικά δεν αντιμετώπισα ποτέ τέτοιας φύσης γυναικολογικό πρόβλημα. Η δική μου ατυχία μεταφράζεται σε μια πολύ πρόσφατη παλίνδρομη κύηση στην 17η εβδομάδα, τα αίτια της οποίας ακόμη δε μου είναι γνωστά (είμαι εν αναμονή αποτελεσμάτων δειγματοληψίας από το έμβρυο και τον πλακούντα), αλλά δε γράφω γι΄αυτό το λόγο.

Ανήκω κι εγώ στο "fun club" του κ. Χρήστου Αργυρίου και θέλω απλώς να το επισημάνω!Εγώ δε χρειάστηκε να τον ψάξω καθόλου, καθώς ήταν και είναι ο γιατρός πολλών γυναικών από το στενό μου οικογενειακό και φιλικό κύκλο. Ό, τι έχει γραφτεί μέχρι τώρα για τον συγκεκριμένο γιατρό δεν είναι καθόλου υπερβολικό!Ίσως μάλιστα και να είναι λίγο!Γνωρίζω περιπτώσεις γυναικών που ενώ όλοι τις είχαν απογοητεύσει στο θέμα της τεκνοποιίας, βρήκαν λύση στο πρόβλημά τους από τον κ. Αργυρίου. Κάποιες μάλιστα, και το λέω με απόλυτη βεβαιότητα, καθώς αφορά σε προσωπκή μου φίλη, του οφείλουν ακόμη και τη ζωή τους! Τη δική μου ψήφο εμπιστοσύνης, την έχει κερδίσει εδώ και καιρό, γι' αυτό και ξέρω ότι την απάντηση και στα δικά μου ερωτηματικά (αν πραγματικά υπάρχει) και τη λύση στο όποιο πρόβλημα, θα μου τη δώσει ο κ. Αργυρίου.

Τελειώνοντας, θα ήθελα να προτρέψω όλες όσες αντιμετωπίζουν γυναικολογικό πρόβλημα οποιασδήποτε φύσης και νιώθουν την παραμικρή ανασφάλεια με τον (ή την) γιατρό τους, να μη διστάσουν να απευθυνθούν στον κ. Αργυρίου. Με μια μόνο μικρή συζήτηση μαζί του θα διαπιστώσουν ότι αν υπάρχει λύση στο πρόβλημά τους, δεν υπάρχει περίπτωση να μη τους τη δώσει αυτός ο γιατρός!Εγώ προσωπικά θα ευχόμουν όλοι οι γιατροί να είχαν τις δικές του γνώσεις, τη δική του ικανότητα και ευστροφία και, οπωσδήποτε, τη δική του ΑΝΘΡΩΠΙΑ!Για ένα γιατρό - λειτουργό είναι το τέλειο "πακέτο".

Καλή επιτυχία σε όλες και πάνω από όλα: ΠΟΤΕ μην παραιτείστε από την προσπάθεια να πετύχετε αυτό του θέλετε!

3642568b00.png

 

599c236a6c.png

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω για τον Αργυριου.....Καταρχην χαρηκα που τον γνωρισα σαν ανθρωπο και μετα σαν γιατρο.1 ωρα μας ειχε μεσα να μας μιλησει ημασταν το τελευταιο ραντεβου και κατσαμε απο τις 10:30 ως τις 11:30.Οι εξετασεις μου οντως ειναι παρα πολυ καλες,ουτε λαπαροσκοπηση μου προτεινε ουτε τιποτα,αυτο που δεν περιμενα να ακουσω ποτε μα ποτε,ειναι οτι ο αντρας μου εχει κατα 85% ελαφρια κιρσοκηλη λογω βαρους της δουλειας του.Ενω το σπερμα του ειναι πολυ καλο σε αριθμο,μετα τις 3 ωρες μενει ενα 5% ξυπνιο,και μου ειπε οτι το ταξιδι το σπερματοζωαριο το ξεκιναει μετα τις 3-4 ωρες,αρα τζαμπα τοσο κλαμα και τοσες εξετασεις δικες μου,δεν ειναι κατι σοβαρο και τον χαροποιει οτι εμεινα ευκολα εγκυος πριν 2 χρονια.Να ξαναγνωρισει ο ενας τον αλλον,να φυγουμε κανα ταξιδακι,και να ξαναγινουμε ζευγαρι ειπε.Εχω πολυ καλη ανατομια,ουτε κυστες ενδομητριωσης,ουτε πολυποδες.Να σας πω οτι ο αντρας μου ενθουσιαστηκε τοσο μαζι του,μου ειπε αυτος ειναι γιατρος.

Robenula.marylin,martavani να ειναι καλα ο γιατρος μας!

 

Αν δεν υπήρχες στην ζωή μου,εσένα ακριβώς θα ειχα επινοήσει...

Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι, χαίρομαι πραγματικά που σας έχει βοηθήσει ο Αργυρίου και εσάς!!!

Κι εγώ το αγγελούδι μου σε αυτόν το χρωστώ και προσεύχομαι ο Θεός να τον έχει καλά να για να βοηθάει όλα τα ζευγάρια που τον χρειάζονται!!!!

 

Αξίζει και μονο να τον γνωρίσετε! Δεν τον αλλάζω με κανέναν άλλο κι ας είναι 250χλμ. μακριά μου...πάντα σε αυτόν πηγαίνω γιατί αξίζει κάθε φορά!!!!

 

Καλή επιτυχία σε όλες σας!!!

nd2Xp3.pngIsxAp3.png

Τα μικρά μου κοριτσάκια, τα γλυκά μου ζουζουνάκια!!!

Link to comment
Share on other sites

Σοφουλικάκι,

ήμουν σίγουρη ότι αυτή θα ήταν η εντύπωση που θα αποκομούσες από τον Αργυρίου, όπως αντίστοιχα είμαι σίγουρη ότι τώρα που ξέρεις και έχεις κατά ένα πολύ μεγάλο βαθμό ξεαγχωθεί, όλα θα πάνε μια χαρά και θα μας πεις τα χαρμόσυνα νέα πολύ σύντομα!!!

Παρεμπιπτώντος, κάτι αντίστοιχο συμβαίνει και σ' εμάς, ο άντρας μου έχει μια μικρή κιρσοκοίλη, που έχει μια κάποια επίπτωση στην κινητικότητα των σπερματοζωαρίων του. Πρέπει να σου πω όμως ότι, παρά την ατυχή κατάληξη της εγκυμοσύνης μου, αυτό δεν επηρέασε καθόλου τη γονιμότητά μας, μιας και με την πρώτη προσπάθεια, είχαμε αποτέλεσμα.

Αν, ωστόσο, αντιμετωπίσετε το οποιοδήποτε πρόβλημα (που δεν το πιστεύω καθόλου), ξέρω έναν καταπληκτικό ανδρολόγο - ουρολόγο (αυτός γλύτωσε τον αδερφό μου από άχρηστες εγχειρήσεις και τώρα έχει τέσσερα παιδιά), κορυφή σε τέτοια θέματα και αντίστοιχης ποιότητας με τον Αργυρίου. Κι εμείς σε αυτόν κάναμε τις εξετάσεις μας. Αν θέλεις, ευχαρίστως σου δίνω τα στοιχεία του.

Πολλά φιλιά

3642568b00.png

 

599c236a6c.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια, θα μου στείλει κάποια περισσότερες πληροφορίες για τον Αργυρίου σε ΠΜ; Πού έχει ιατρείο, τηλέφωνο, πού χειρουργεί κλπ. Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!!

Κι εγώ ανήκω σε αυτό το όμορφο fan club του κ. Αργυρίου!

Χαίρομαι που όσα κορίτσια τον επισκέπτονται,ειδικά μέσα από το forum, βρίσκουν σιγά σιγά το δρόμο προς την απόκτηση ενός μωρού.Κι εγώ ανήκω στην ίδια ομάδα καθώς η πολύ γλυκιά marilyn με βοήθησε να φτάσω στο ιατρείο του, μετά από πολύ άσκοπη περιπλάνηση σε διάφορα "γνωστά" ονόματα της Θεσ/νίκης, όπου χειρουργήθηκα για αφαίρεση ινομυώματος και σήμερα που σας γράφω διανύω τον 5ο μήνα της 1ης μου εγκυμοσύνης.Μέχρι στιγμής όλα φαίνονται να εξελίσονται ομαλά στην εγκυμοσύνη και ο γιατρός καταπληκτικός όπως και στην επέμβαση.

Εύχομαι όλες σας και όλες μας να έχουμε τα επιθυμητά αποτελέσματα- υγιή μωράκια στις αγκαλιές μας- και όσο για το γιατρό : εμπιστοσύνη με κλειστά τα μάτια!!!

Καλή επιτυχία σε όλες!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!!

Κι εγώ ανήκω σε αυτό το όμορφο fan club του κ. Αργυρίου!

Χαίρομαι που όσα κορίτσια τον επισκέπτονται,ειδικά μέσα από το forum, βρίσκουν σιγά σιγά το δρόμο προς την απόκτηση ενός μωρού.Κι εγώ ανήκω στην ίδια ομάδα καθώς η πολύ γλυκιά marilyn με βοήθησε να φτάσω στο ιατρείο του, μετά από πολύ άσκοπη περιπλάνηση σε διάφορα "γνωστά" ονόματα της Θεσ/νίκης, όπου χειρουργήθηκα για αφαίρεση ινομυώματος και σήμερα που σας γράφω διανύω τον 5ο μήνα της 1ης μου εγκυμοσύνης.Μέχρι στιγμής όλα φαίνονται να εξελίσονται ομαλά στην εγκυμοσύνη και ο γιατρός καταπληκτικός όπως και στην επέμβαση.

Εύχομαι όλες σας και όλες μας να έχουμε τα επιθυμητά αποτελέσματα- υγιή μωράκια στις αγκαλιές μας- και όσο για το γιατρό : εμπιστοσύνη με κλειστά τα μάτια!!!

Καλή επιτυχία σε όλες!!!

 

Όλα καλά θα πάνε fotinere!Με το καλό να έρθει το ζουζουνάκι σου!

3642568b00.png

 

599c236a6c.png

Link to comment
Share on other sites

Αυριο θα κανουμε το σπερμοδιαγραμμα,στις 8 το πρωι πρεπει να το παω στο μικροβιολογικο.Παρακολουθηση κινητικοτητας 6ης ωρας μας εγραψε,μας ειπε οτι μετα απο 4-5 ωρες κανει το ταξιδι το σπερμα για την σαλπιγγα,πρωτη φορα το ακουσα αυτο παροτι ειμαι πολυ ενημερωμενη,ο προηγουμενος γιατρος με ειχε τσακισει σε παρακολουθηση ωορηξιας κλομιφεν και πρεγνυλ και τα 50€ βροχη και λυση καμια.2 ολοκληρα χρονια με πολυ κλαμα, απογοητευση.Νιωθω τοσο καλα με τον Αργυριου,μου εμπνευσε τοση εμπιστοσυνη,θα του το στειλω αυριο το βραδυ το σπερμοδιαγραμμα με φαξ και θα μιλησουμε.

 

Αν δεν υπήρχες στην ζωή μου,εσένα ακριβώς θα ειχα επινοήσει...

Link to comment
Share on other sites

robenula + latiatoula - ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑΤΟ ΘΑΡΡΟΣ.

ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΤΕΛΙΚΑ????????

ΕΔΕΙΞΕ ΚΑΤΙ Η ΕΠΕΜΒΑΣΗ Ή ΉΤΑΝ ΑΠΛΑ ΔΙΑΓΝΩΣΤΙΚΗ???

ΕΛΠΙΖΩ ΣΥΝΤΟΜΑ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΟΥ ΑΓΩΝΙΖΟΝΤΑΙ...........

 

 

Κουκλίτσα, να απαντήσω και εγώ, με μια καθυστέρηση (σόρυ :oops: ).

Εμένα έδειξε ένα πολύ μικρό πολύποδα τον οποίον αφαίρεσαν μαζί με το δείγμα του ενδομητρίου που πήραν για βιοψία (αρνητική βγήκε) και πολύ ήπια ενδομητρίωση, η οποία δεν χρήζει θεραπείας με διακοπή της περιόδου (ευτυχώς). Κατά τα άλλα, η μήτρα μου είναι σε πολύ μυστήρια θέση (εκ γενετής), οι ωοθήκες είναι στραβές, ειδικά η μία, οι σάλπιγγες κλειστές, γενικώς άστα να πάνε! :? Αυτά τα ανατομικά θέματα που έχω, δεν διορθώνονται. Εν τέλει, η δική μου που την ξεκίνησαμε για διαγνωστική αλλά είχαμε στο μυαλό μας αν βρεθεί κάτι να γίνει κάποια μικροεπέμβαση για θεραπεία, κατέληξε απλώς διαγνωστική.

Ότι άλλο θες, ρώτα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

latiatoula σε ευχαριστω για τις πληροφορίες.

Αύριο είναι η μεγάλη μέρα. Ελπίζω να πάνε όλα καλά.

Καλή επιτυχία και σε σένα και σε όλες μας.

φιλιά χχχχχχχχχχχχχχχ

Link to comment
Share on other sites

latiatoula σε ευχαριστω για τις πληροφορίες.

Αύριο είναι η μεγάλη μέρα. Ελπίζω να πάνε όλα καλά.

Καλή επιτυχία και σε σένα και σε όλες μας.

φιλιά χχχχχχχχχχχχχχχ

 

Καλή επιτυχία, κοπέλα μου! Όταν μπορέσεις, να μπεις με το καλό να μας πεις τα νέα σου! :D

Ευχαριστώ για τις ευχές!

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια καλησπέρα είμαι καινούρια στην ομάδα,θα ήθελα την βοήθεια σας στο θέμα της αφαίρεσης πολύποδα απο την μήτρα.εχω κανει είδη την υστεροσαλπιγγογραφία εδώ και 3 μέρες και στις 23 εχω ραντεβού με την γυναικολόγο μου για να δούμε πως θα προχωρίσουμε...πιθανότατα όμως μου είπε για αφαίρεση...όποια γνωρίζει ας μου απαντήσει παρακαλώ...

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια καλησπέρα είμαι καινούρια στην ομάδα,θα ήθελα την βοήθεια σας στο θέμα της αφαίρεσης πολύποδα απο την μήτρα.εχω κανει είδη την υστεροσαλπιγγογραφία εδώ και 3 μέρες και στις 23 εχω ραντεβού με την γυναικολόγο μου για να δούμε πως θα προχωρίσουμε...πιθανότατα όμως μου είπε για αφαίρεση...όποια γνωρίζει ας μου απαντήσει παρακαλώ...

 

Οι πολύποδες και τα ινομυώματα είναι παράγοντες υπογονιμότητας. Οι περισσότεροι γιατροί προτείνουν αφαίρεση ειδικά αν έχουν προηγηθεί άκαρπες προσπάθειες για μωράκι. Κι εγώ αφαίρεσα δυο μικρούς πολύποδες με υστεροσκόπηση πριν 10 μήνες. Είναι πολύ απλή επέμβαση, δεν έχεις να φοβηθείς τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάποια κοπέλα που είχε φυσιολογική εγκυμοσύνη έχοντας πολύποδα? (έχω ακούσει για περίπτωση χώνεψης απο τον σάκο.....)αλλα δεν θυμάμαι αν είναι για ινομύωμα.η διακοπή περιόδου σε ποια περίπτωση μπορεί να υπάρξει για λόγο θεραπείας?

Link to comment
Share on other sites

μπορει να συμβαινει και αυτο αλλα ειναι τοσο απλη υποθεση η υστεροσκοπηση που δεν αξιζει να το αφησεις και ισωσ να το ρισκαρεις.οτι σου πει ο γιατρος σου.καλη επιτυχια και συντομα μαμα

7Ggjp2.png

 

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ κούκλα,ξέρεις αν μέτα μπορείς κατευθείαν να αρχίσεις να ξαναπροσπαθεις? έχω τόσες πολλές απορίες που μέχρι 26 για το ραντεβού μου με την γυναικολόγο εχω κατανχωθεί......

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...