Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

θεραπεια με ARVECAP;; - ενδομητρίωση, ινομύωμα


Recommended Posts

Γεια σας!! Τελικά η περίοδος μου ήρθε σήμερα, 187 μέρες μετά την πραγματοποίηση της τρίμηνης ένεσης Arvecap 11.25. Επιτέλους, για να αρχίσουμε κανονικές προσπάθειες!!! Καλή επιτυχία και συνέχεια σε όλα τα κορίτσια που προσπαθούν :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 574
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας, εχω κανει ηδη την πρωτη averkap την δευτερη μερα του κυκλου μου.την δευτερη πρεπει να την κανω την 28η μερα. Αλλά δεν ξερω 28 μερες απο την αρχη του κυκλου ή 28 μερες από την πρωτη ενεση? Σας παρακαλω μηπως ξερει κανεις να βοηθησει?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια καλησπέρα.Είμαι καινούργια στο Forum και γράφω για πρώτη φορά.

Στις 12/06 έκανα ανοιχτό χειρουργείο για αφαίρεση κύστης ενδομητρίωσης στην αρ.ωοθηκη.Έκανα την τρίμηνη ένεση arvecap για διακοπή περιόδου στις 16/6 και τώρα το Σεπτέμβριο πρέπει να με δει ο γιατρός πάλι για την επόμενη ένεση.Περίοδος δεν ξέρω πότε θα μου έρθει.Λογικά με το νέο έτος!!!!

Τελικά είμαστε πολλές με αυτό το πρόβλημα. Ψυχολογικά είμαι με μεταπτώσεις αλλά αυτές οι εφιδρώσεις και οι εξάψεις είναι πολύ ενοχλητικές.

Περιμένω πως και πως να τελειώσει όλο αυτό και να ξεκινήσω προσπάθειες για παιδάκι.

Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες!!!Σύντομα τα όνειρά μας να πραγματοποιηθούν

και να κρατήσουμε στις αγκαλιές μας ένα μωράκι!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Κορίτσια εχω καποιες απορίες..Εκανα εγχειριση γι αφαιρεση κυστης στην ωοθηκη κι μετα εκανα 3 ενεσεις Arvecap 3,75.H τελευταια ηταν 14 Μαρτη.Οι 28 μερες μ τελειωσαν 11 Απριλιου,απο κει και περα δν ειχα ουτε πονακια ουτε τιποτα μεχρι πριν 3 μερες. Σημερα, 24-4 νιωθω το στηθος μ πρησμενο και πριν 2-3 μερες ειχα πονακια περιοδου(κουραστηκα πολυ εκεινες τις μερες) σημερα δν εχω πονακια(δεξια αριστερα κεντρο) αλλα με πονα το στηθος.Ειναι φυσιολογικο?Δηλ εσεις ειχατε πονακια περιοδου ή πρησμενο στηθος πριν αδιαθετησετε ή περιστασιακα μεχρι ν αδιαθετησετε?

(Ν αναφερω οτι τις μερες μ εκανα την επεμβαση εκανα θεραπεια ενδομητριτιδας γιατι προσπαθουσαμε για παιδακι κ ηταν η αιτια π δν πιαναμε).Επισης,μετα απο ποσο καιρο περιπου αδιαθετεις?

Ευχαριστω.Καλη υπομονη,Κουραγιο σε ολες.Με 1,2,3,4... μωρακια..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια εχω καποιες απορίες..Εκανα εγχειριση γι αφαιρεση κυστης στην ωοθηκη κι μετα εκανα 3 ενεσεις Arvecap 3,75.H τελευταια ηταν 14 Μαρτη.Οι 28 μερες μ τελειωσαν 11 Απριλιου,απο κει και περα δν ειχα ουτε πονακια ουτε τιποτα μεχρι πριν 3 μερες. Σημερα, 24-4 νιωθω το στηθος μ πρησμενο και πριν 2-3 μερες ειχα πονακια περιοδου(κουραστηκα πολυ εκεινες τις μερες) σημερα δν εχω πονακια(δεξια αριστερα κεντρο) αλλα με πονα το στηθος.Ειναι φυσιολογικο?Δηλ εσεις ειχατε πονακια περιοδου ή πρησμενο στηθος πριν αδιαθετησετε ή περιστασιακα μεχρι ν αδιαθετησετε?

(Ν αναφερω οτι τις μερες μ εκανα την επεμβαση εκανα θεραπεια ενδομητριτιδας γιατι προσπαθουσαμε για παιδακι κ ηταν η αιτια π δν πιαναμε).Επισης,μετα απο ποσο καιρο περιπου αδιαθετεις?

Ευχαριστω.Καλη υπομονη,Κουραγιο σε ολες.Με 1,2,3,4... μωρακια..

 

Ζουζούνα αργεί λιγάκι να έρθει η περίοδος μετά την άρβεκαπ... Θα εχεις καθυστέρηση (ίςως και μεγάλη) αλλά θα ερθει μην ανησυχείς!!! Καλή επιτυχία!!!

I 'm a happy twin mom

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια δν απαντηθηκε η ερωτηση μ.Καθως περιμενατε την περιοδο σας με το περας των 28 ημερωνειχατε περιστασιακα πονους περιοδου ; κ σας ψιλοποναγε το στηθος; αν ναι απο ποτε; ειμαι στην 43 η μερα.μ.Εκανα 3 μηνιαιες ενεσεις με τελευταια 14 Μαρτιου..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κοριτσια μου εχω αγχος..διαβασα ολα τα μηνυματα σας.Σημερα ειμαι στην 54η ημερα μετα την τελευταια αρβεκαπ 3,75.Οπως σας ειπα τελευταια ενεση στις 14 Μαρτιου.11 Απριλιου συμπληρωθηκαν οι 28 μερες.Μετα απο μια βδομαδα ειχα πονους περιοδου και σιγα σιγα με το περας των ημερων ειχα πονακια στο στηθος.Σημερα εχω πρηξιμο που ανεκαθεν ειχα απο τις ενεσεις αλλα το στηθος μ πονα φοβερα και κυριως στο πανω μερος..Μ κανει εντυπωση γιατθ δν εχει γραψει καμια για πονο στο στηθος με την αναμονη της περιοδου..παρακαλω,ποια τα συμπτωματα σας πριν απο τις 75 μερες ?Υπήρχαν ή πριν αδιαθετησετε ηρθαν ξαφνικα?:roll:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα κορίτσια.Ειμαι στην 67η ημερα μετα την τελευταια μ αρβεκαπ.Περισσοτερο γραφω για να τα πω καπου,να νιωθω οτι περασε κ αλλη αυτο το μαρτυριο.Η θεραπεια μου με τις αρβεκαπ για μενα δν ηταν κατι τρομερο(σε συγκριση με το χειρουργειο για την κυστη χαχα) ειχα εξαψεις,λιγα νευρα τπτ αλλο.Τωρα ομως,εχω πρησμενο αλλα μαλακο στηθος με πονο,εχω σκαμπανεβασματα στην ψυχολογια μου,εχω πονακια χαμηλα και εχω γεμισει σπυρια π εγω σπανια εβγαζα και αν εβγαζα θα ηταν 1 πριν την περιοδο.Μου ειναι πολυ δυσκολο να κρατησω την ψυχραιμια μου μετα απο τοσους μηνες που εσφιξα τα δοντια μου και ειπα ''δν πειραζει,θα κανουμε παιδακι λιγο πιο αργα'' και μεσα εκει σφηνωναν σκεψεις οτι κατι εκανες λαθος,γυρισα πισω στο παρελθον και αναρωτιομουν γιατι τοτε δεν προσπαθησα για παιδι απο πολυ νωρις,γιατι περιμενα να φτασω 30 για να ''περιμενω την καταλληλη στιγμη'' και μεσα σε αυτον τον καταιγισμο σκεψεων να χω φιλες,γνωστες,αγνωστες να μου ανακοινωνουν την εγκυμοσυνη τους κι εγω να πρεπει να γελασω (και να χαρω γ αυτες και οντως χαιρομουν) αλλα ταυτοχρονα αν ειχα ενα γκρεμο μπροστα μου με ευκολια θα επεφτα οπως κι εκεινες με τοσο μεγαλη ευκολια εμειναν εγκυες..Ε,λοιπον ολα αυτα συνομωτησαν αυτην την στιγμη να περιμενω με αγωνια την περιοδο μου,να ζωντανεψει αυτο το κορμι που το μυαλο του δυστυχως εμεινε σε κινηση αυτους τους μηνες που αναγκάστηκα να βρισκομαι σε αναμονη..και περισσοτερο αναρωτιεμαι ''γιατι σε μερικους ολα ολα ολα ειναι ευκολα και σε αλλους οχι?'' (και προς θεου δν τς ζηλευω).Αχ evil οπου και να σαι εδωσες ελπίδα εδω σε μενα με τα μηνύματα σου και ολες εσας π καταφερατε να γινετε μανουλες.Φιλω.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
Κοριτσια δν απαντηθηκε η ερωτηση μ.Καθως περιμενατε την περιοδο σας με το περας των 28 ημερωνειχατε περιστασιακα πονους περιοδου ; κ σας ψιλοποναγε το στηθος; αν ναι απο ποτε; ειμαι στην 43 η μερα.μ.Εκανα 3 μηνιαιες ενεσεις με τελευταια 14 Μαρτιου..

 

Καλημέρα,

Έκανα εγγραφή στο forum με μοναδικό σκοπό να σε καθησυχάσω. Μη πανικοβάλλεσαι.

Αντιμετωπίζω την ίδια περίπτωση με σένα.

Έκανα λαπαροσκόπηση για ενδομητρίωση τέλος Δεκεμβρίου του 2015, έπειτα 3 ενέσεις arvekap και τελευταία ένεση μέσα Μαρτίου. Από την τελευταία ένεση έχουν περάσει 85 μέρες αλλά δεν έχω ούτε περίοδο ούτε συμπτώματα περιόδου. Στις οδηγίες της ένεσης αναγράφεται ότι περίοδος αναμένεται να έρθει 2,5 μήνες μετά την τελευταία ένεση, δηλαδή 75 μέρες περίπου...

Μίλησα με το γιατρό μου και μου είπε ότι δε μπορεί να προσδιοριστεί πότε θα αδιαθετήσουμε…. Μπορεί να έχουμε ωορρηξία και τη μέρα 100 μετά την ένεση…..

Επίσης, δεν έχω ούτε πόνο στο στήθος ούτε περιόδου.

Υπομονή λοιπόν και όλα θα πάνε καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

Γειά σας κορίτσια μου! Μπήκα και εγώ στο κλαμπ μετά από υποψίες για ενδομητριωση την Τετάρτη 13/7 μπήκα χειρουργείο λαπαροσκοπηκα για ενδομητριωση και αφαίρεση ινομυώμα και μόλις αδιαθετισω ξεκινάω θεραπεία αβερκαπ 3.75mg το πρώτο μήνα και 11.25mg το δεύτερο κύκλο. Η αλήθεια είναι ότι έχω τρομάξει πάρα πολύ σαν κρίση πανικού με αυτά που ακούω γύρω από την τεχνητή εμμηνόπαυση. Μετά από την θεραπεία κάποια από σας κατάφερε να έχει φυσιολογική εγκυμοσύνη;;;

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια μου! Μπήκα και εγώ στο κλαμπ μετά από υποψίες για ενδομητριωση την Τετάρτη 13/7 μπήκα χειρουργείο λαπαροσκοπηκα για ενδομητριωση και αφαίρεση ινομυώμα και μόλις αδιαθετισω ξεκινάω θεραπεία αβερκαπ 3.75mg το πρώτο μήνα και 11.25mg το δεύτερο κύκλο. Η αλήθεια είναι ότι έχω τρομάξει πάρα πολύ σαν κρίση πανικού με αυτά που ακούω γύρω από την τεχνητή εμμηνόπαυση. Μετά από την θεραπεία κάποια από σας κατάφερε να έχει φυσιολογική εγκυμοσύνη;;;

 

Καλημερα! Είναι λιγο δύσκολη η περιοδος με τις arvekap αλλά ο σκοπός είναι ιερός κορίτσι μου!!! Τι είναι λίγα νεύρα και μερικές εξάψεις μπροστά σε ένα μωράκι; Φυσικα υπάρχουν πολλές κοπέλες που εμειναν εγκυες μετα τη θεραπεία! Εξαρτάται από το βαθμό που αλλοιώθηκαν οι ωοθήκες της καθε μιας. Αν επιτρέπεται τι ηλικία έχεις; Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά!

I 'm a happy twin mom

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
Γειά σας κορίτσια μου! Μπήκα και εγώ στο κλαμπ μετά από υποψίες για ενδομητριωση την Τετάρτη 13/7 μπήκα χειρουργείο λαπαροσκοπηκα για ενδομητριωση και αφαίρεση ινομυώμα και μόλις αδιαθετισω ξεκινάω θεραπεία αβερκαπ 3.75mg το πρώτο μήνα και 11.25mg το δεύτερο κύκλο. Η αλήθεια είναι ότι έχω τρομάξει πάρα πολύ σαν κρίση πανικού με αυτά που ακούω γύρω από την τεχνητή εμμηνόπαυση. Μετά από την θεραπεία κάποια από σας κατάφερε να έχει φυσιολογική εγκυμοσύνη;;;

 

 

Καλησπέρα markela88,

Αρχικά θεωρώ ότι η έκφραση «τεχνητή εμμηνόπαυση» είναι τελείως λανθασμένη… Πρόκειται για θεραπεία και δε θα μπεις σε καμιά εμμηνόπαυση. Θα περάσεις κάποιους μήνες χωρίς περίοδο… Το οποίο φυσικά δεν άρεσε σε καμιά μας, ιδιαίτερα τώρα που θέλουμε να συλλάβουμε, αλλά θα σε βοηθήσει… Μετά το τέλος της θεραπείας θα αδιαθετήσεις κανονικότατα. Σκέψου, πόσο τυχερές είμαστε που μπορεί πλέον η επιστήμη να κάνει μια τέτοια διάγνωση και να μας βοηθήσει.

Πολλές τα κατάφεραν μετά τη θεραπεία. Έτσι θα τα καταφέρουμε και εμείς. Αν προσπαθούσαμε να κάνουμε παιδιά στα 20 και στα 25 ίσως να μην είχαμε μπει σε αυτή τη διαδικασία, αλλά ο καθένας μας ακολουθεί τη δική του πορεία και ξαφνικά βρισκόμαστε μετά τα 30 να ψαχνόμαστε…

Η αλήθεια είναι ότι οι επόμενοι μήνες δε θα είναι οι πιο εύκολοι… Αλλά μετά τη θεραπεία θα μπορείς να προσπαθήσεις ξανά με περισσότερες ελπίδες.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Είναι λιγο δύσκολη η περιοδος με τις arvekap αλλά ο σκοπός είναι ιερός κορίτσι μου!!! Τι είναι λίγα νεύρα και μερικές εξάψεις μπροστά σε ένα μωράκι; Φυσικα υπάρχουν πολλές κοπέλες που εμειναν εγκυες μετα τη θεραπεία! Εξαρτάται από το βαθμό που αλλοιώθηκαν οι ωοθήκες της καθε μιας. Αν επιτρέπεται τι ηλικία έχεις; Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά!

 

Κάλησπερα charra και ευχαριστώ για την απάντηση είμαι 28 χρονών από τι μου είπε ο γιατρός δεν είχα στις ωθηκες οπότε δεν πειραξαμε καθόλου της ωθηκες έκανα ήδη την πρώτη ενεση είμαι 8 μέρα του κύκλου και έχω αίμα ο γιατρός μου είπε ότι είναι φυσιολογικό από την αρβεκαπ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα markela88,

Αρχικά θεωρώ ότι η έκφραση «τεχνητή εμμηνόπαυση» είναι τελείως λανθασμένη… Πρόκειται για θεραπεία και δε θα μπεις σε καμιά εμμηνόπαυση. Θα περάσεις κάποιους μήνες χωρίς περίοδο… Το οποίο φυσικά δεν άρεσε σε καμιά μας, ιδιαίτερα τώρα που θέλουμε να συλλάβουμε, αλλά θα σε βοηθήσει… Μετά το τέλος της θεραπείας θα αδιαθετήσεις κανονικότατα. Σκέψου, πόσο τυχερές είμαστε που μπορεί πλέον η επιστήμη να κάνει μια τέτοια διάγνωση και να μας βοηθήσει.

Πολλές τα κατάφεραν μετά τη θεραπεία. Έτσι θα τα καταφέρουμε και εμείς. Αν προσπαθούσαμε να κάνουμε παιδιά στα 20 και στα 25 ίσως να μην είχαμε μπει σε αυτή τη διαδικασία, αλλά ο καθένας μας ακολουθεί τη δική του πορεία και ξαφνικά βρισκόμαστε μετά τα 30 να ψαχνόμαστε…

Η αλήθεια είναι ότι οι επόμενοι μήνες δε θα είναι οι πιο εύκολοι… Αλλά μετά τη θεραπεία θα μπορείς να προσπαθήσεις ξανά με περισσότερες ελπίδες.

Ευχαριστώ πολύ για όλα 😊😊

Link to comment
Share on other sites

Μαρκέλλα μου διαβάζοντας το μήνυμα ήθελα να σου πω μην έχεις άγχος επειδή θα διακοπή για δύο μήνες η περίοδος να ξέρεις ότι είναι για καλο σκοπό.

Κανοντας και εγώ λαπαροσκοπηση μετα μου έδωσαν δύο ενέσεις να της βάλω σε συγκεκριμενω κύκλο για να σταματήσει προσωρινά η περίοδος ρώτησα για πιο λόγο γίνεται και μου είπε ο γιατρός για θεραπευτεί τελείως η περιοχή και να μην ξανα παρουσιαστή.

Έκανα όλα αυτά που έπρεπε και μετά από μήνες ξεκινήσαμε εξωσωματικη η οποία πέτυχε και έχω 3 θαυματάκια στην κοιλια μου.

Ελπίζω διαβάζοντας το μήνυμα μου να σου έδωσα κουράγιο και προπάντων αισιοδοξία!

Σου εύχομαι τα καλύτερα!

bsglp2.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Μαρκέλλα μου διαβάζοντας το μήνυμα ήθελα να σου πω μην έχεις άγχος επειδή θα διακοπή για δύο μήνες η περίοδος να ξέρεις ότι είναι για καλο σκοπό.

Κανοντας και εγώ λαπαροσκοπηση μετα μου έδωσαν δύο ενέσεις να της βάλω σε συγκεκριμενω κύκλο για να σταματήσει προσωρινά η περίοδος ρώτησα για πιο λόγο γίνεται και μου είπε ο γιατρός για θεραπευτεί τελείως η περιοχή και να μην ξανα παρουσιαστή.

Έκανα όλα αυτά που έπρεπε και μετά από μήνες ξεκινήσαμε εξωσωματικη η οποία πέτυχε και έχω 3 θαυματάκια στην κοιλια μου.

Ελπίζω διαβάζοντας το μήνυμα μου να σου έδωσα κουράγιο και προπάντων αισιοδοξία!

Σου εύχομαι τα καλύτερα!

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ! Η αλήθεια είναι ότι έχω τρόμαξα στην αρχή γιατί δεν το περίμενα και η λαπαροσκοπηση έγινε μετά πολύ πείσμα άπο τον γιατρό λέγοντας ότι δεν μου κάνει εξωσωματικη χωρίς να αποκλεισουμε τυχόν προβλήματα του "εσωτερικού κοσμου" οπότε έπαθα σοκ.Θα περάσει όμως .Σας ευχαριστώ κορίτσια και σας εύχομαι ότι καλύτερο και με πολλά πολλά μωρακια μου δίνετε πολύ κουράγιο και ώθηση για να προχωρήσω

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πάρα πολύ! Η αλήθεια είναι ότι έχω τρόμαξα στην αρχή γιατί δεν το περίμενα και η λαπαροσκοπηση έγινε μετά πολύ πείσμα άπο τον γιατρό λέγοντας ότι δεν μου κάνει εξωσωματικη χωρίς να αποκλεισουμε τυχόν προβλήματα του "εσωτερικού κοσμου" οπότε έπαθα σοκ.Θα περάσει όμως .Σας ευχαριστώ κορίτσια και σας εύχομαι ότι καλύτερο και με πολλά πολλά μωρακια μου δίνετε πολύ κουράγιο και ώθηση για να προχωρήσω

 

Μαρκέλλα μου για να επιμένει ότι γιατρός σίγουρα ξέρει καλύτερα και θέλει να σε βοηθήσει.

Να με θυμάσαι ότι μετά από όλα αυτά θα πετύχεις!

bsglp2.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Για σας!Έκανα την πρώτη ένεση αρβεκαπ 30 Ιουλίου και την δεύτερη χτες έχουν ήδη αρχίσει τα βάσανά μια ζεστή την άλλη κρύο ένα πονοκέφαλο που δεν περνάει με κανένα παυσιπονο και ο γιατρός που μου λέει ότι είμαι υπερβολική. Κορίτσια τι να κάνω???Είχατε και εσείς παρόμοια θέματα σκοτώνω άνθρωπο μιλάμε έχω τσακωθεί με όλους πια στην δουλειά έχω γίνει κάτι σαν μερκελ με βλέπουν και αλλάζουν κατεύθυνση. 😩😩😩

Link to comment
Share on other sites

Για σας!Έκανα την πρώτη ένεση αρβεκαπ 30 Ιουλίου και την δεύτερη χτες έχουν ήδη αρχίσει τα βάσανά μια ζεστή την άλλη κρύο ένα πονοκέφαλο που δεν περνάει με κανένα παυσιπονο και ο γιατρός που μου λέει ότι είμαι υπερβολική. Κορίτσια τι να κάνω???Είχατε και εσείς παρόμοια θέματα σκοτώνω άνθρωπο μιλάμε έχω τσακωθεί με όλους πια στην δουλειά έχω γίνει κάτι σαν μερκελ με βλέπουν και αλλάζουν κατεύθυνση. 😩😩😩

 

Δεν είσαι υπερβολική... Είναι οι παρενέργειες του φαρμάκου! Κι εγώ έτσι ήμουν συν ότι πάθαινα και καταθλιψάρες κατά διαστήματα! Υπομονή θα περασει! Γίνεται για καλό σκοπό....

I 'm a happy twin mom

Link to comment
Share on other sites

Για σας!Έκανα την πρώτη ένεση αρβεκαπ 30 Ιουλίου και την δεύτερη χτες έχουν ήδη αρχίσει τα βάσανά μια ζεστή την άλλη κρύο ένα πονοκέφαλο που δεν περνάει με κανένα παυσιπονο και ο γιατρός που μου λέει ότι είμαι υπερβολική. Κορίτσια τι να κάνω???Είχατε και εσείς παρόμοια θέματα σκοτώνω άνθρωπο μιλάμε έχω τσακωθεί με όλους πια στην δουλειά έχω γίνει κάτι σαν μερκελ με βλέπουν και αλλάζουν κατεύθυνση. 😩😩😩

 

Ναι οι παρενέργειες είναι…. Υπομονή… Πολλές εξάψεις, πολλά νεύρα και κατάθλιψη. Θα περάσουν.. Κι εγώ νόμιζα ότι είχα γίνει ένας πολύ κακός άνθρωπος. Ύαινα. Αλλά θα περάσει και αυτό… Μη φοβάσαι… Αφού ξεκίνησες, θα τελειώσει γρήγορα….

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια γεια σας!! Εκανα κι εγω λαπαροσκοπηση για ενδομητριωση η οποια οπως αποδειχτηκε εκ των υστερωνηταν πολυ ηπια , μια βδομαδα μετα εκανα 3 μηνη αβερκαπ 28/7

Ειχα αιμοραγια δεκα μερες.. Και μεσαστον αυγουστο ξεκινησαν τα συμπτωματα!!!!!

Νευρα, πονοκεφαλους, εξαψεις, να υδρωνω συνεχειααα και να μην κοιμαμαι ..

Ωσπου προχτες πηρα τον γιατρο τηλ και μου εδωσε να παρω floya plus ειναι για τα συμπτωματα και εντελως ακινδυνο αποσο διαβασα..για να δουμε.. 😢

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια γεια σας!! Εκανα κι εγω λαπαροσκοπηση για ενδομητριωση η οποια οπως αποδειχτηκε εκ των υστερωνηταν πολυ ηπια , μια βδομαδα μετα εκανα 3 μηνη αβερκαπ 28/7

Ειχα αιμοραγια δεκα μερες.. Και μεσαστον αυγουστο ξεκινησαν τα συμπτωματα!!!!!

Νευρα, πονοκεφαλους, εξαψεις, να υδρωνω συνεχειααα και να μην κοιμαμαι ..

Ωσπου προχτες πηρα τον γιατρο τηλ και μου εδωσε να παρω floya plus ειναι για τα συμπτωματα και εντελως ακινδυνο αποσο διαβασα..για να δουμε.. 😢

Καλώς την!Εγώ έχω πεθάνει από της εξάψεις άσε που δεν κοιμάμαι τα νεύρα δεν τα συζητάμε καν με όλους έχω μια τσαντιλα και δεν μπορώ να κάνω τιποτα.

Να πάρω και εγώ τον γιατρό μου μήπως μου δώσει τίποτα? !?!

Link to comment
Share on other sites

Για σας!Έκανα την πρώτη ένεση αρβεκαπ 30 Ιουλίου και την δεύτερη χτες έχουν ήδη αρχίσει τα βάσανά μια ζεστή την άλλη κρύο ένα πονοκέφαλο που δεν περνάει με κανένα παυσιπονο και ο γιατρός που μου λέει ότι είμαι υπερβολική. Κορίτσια τι να κάνω???Είχατε και εσείς παρόμοια θέματα σκοτώνω άνθρωπο μιλάμε έχω τσακωθεί με όλους πια στην δουλειά έχω γίνει κάτι σαν μερκελ με βλέπουν και αλλάζουν κατεύθυνση. 😩😩😩

 

Μερκέλα δεν εισαι η μονη και εγω τα ιδιααα και χειροτερα .. Περιμενω να περασει ο καιρος .. Να αδιαθετησω!!!

Κοριτσια μηπως ξερει καμια με την τριμηνη αβερκαπ τι γινεται; Την εκανα 28/7 ποτε θα αδιαθετησω;

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...