Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

οταν και γω εψαχνα να βρω ραντεβου τη μελισσαρη την ειχα βρει..αλλα τελικα καταφερα και το ιπποκρατειο...στο ωνασειο δουλευουν μονο πρωι? γιατι θαναι λιγο ταλαιπωρια για μενα να με παρακολουθουν εκει...ισως και οχι...

κοριτσια παντως το προβλημα με το αιμα μερικες φορες κανει πολλα χρονια να φανει..εγω ενω εκανα τις εξετασεις ημουν στο οριο τουφυσιολογικου και μετα 7 χρονια επιβεβαιωθηκαν οι υποψιες....και χαιρομαι που εχω ανακαλυψει το προβλημα γιατι εχω αγωγη και ετσι υπαρχει προφυλαξη....και νιωθω καλυτερα..κιολας...

ειναι σημαντικο να το ξερουμε για πολλους λογους και σε οσα κοριτσια προσπαθουν να κανουν παιδι ειναι ακομα πιο σημαντικο!!

καλη επιτυχια σε ολες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

BINGO!!!!!!Τις έκανες τις εξετάσεις? ή τώρα αρχίζεις?

 

τις εκανα,αλλα στην Βιοιατρικη γιατι τις ειχα κανει απο μονη μου ψαχνοντας στο ιντερνετ(ειμαι υστερικη ,τι να κανουμε)βεβαια οπως αποδειχτηκε καλως τις εκανα.οταν βγηκαν τα αποτελεσματα,τις πηγα σε δυο (τον πρωτον μου το συστησε ο γυναικολογος μου,τον δευτερο ο ενδικρινολογος μου)αλλα δεν μου προκαλεσαν την εμπιστοσυνη.Η Μελισσαρη ,φαινεται πιο εμπειρη,με καθυσυχασε(σε αντιθεση απο τον 2ο,ο οποιος με φορτωσε με 100 βιταμινες και ασπιρινες),μαλιστα μου συστησε να κανω εξεταση για να δω μηπως εχω παθει υπερβιταμινωση!(λεμε οτι παιρνω μια σακουλα βιταμινες)και μου αρεσε γιατι ρωτουσε μεχρι τις αρρωστιες που ειχαν οι γιαγιαδες μου,ευτυχως που ηταν και η μητερα μου μαζι που τα θυμαται καλυτερα)γενικα παντως ειναι απο τα καλυτερα κεντρα πιστευω οχι μονο στην Ελλαδα,αλλα στην Ευρωπη.εγω ειμαι ομοζυγη στο mthfr(ομοκυστεινη),αλλα γενικα απ οτι μου ειπε η Μελισσαρη πολυς κοσμος ειναι ομοζυγος ή ετεροζυγος και δεν το γνωριζει(και δεν παθαινει τιποτα).Δηλαδη πριν 10 χρονια ,ηξεραν τί ειναι η θρομβοφιλια?ομως παιδια εκαναν

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια με λενε στελλα...εχω δανειστει το username της κολλητης μου....θα ηθελα να σας πω λιγα για μενα...εχω μεσογειακη αναιμεια τυπου β η οποια δεν χρειαζομαι μεταγγισεις συχνα παρα μονο σε ιωσεις και εγκυμοσυνη...λογω αυτου εχω κανει σπληνεκτομη η οποια οταν λειπει παθαινεις πιο ευκολα θρομβωσεις...πριν μεινω εγκυος ειχα παθει ηδη 2 φορες...εκανα εξωσωματικη πριν 9 χρονια σχεδον (λογω ενδομητριωσης και συμφισεων...πετυχε με την πρωτη...κατα την διαρκεια της εγκυμοσυνης επαθα παλι θρομβωση και μετα απο εξετασεις φανηκε οτι ειχα δυο μεταλαγμενα γονιδια που προκαλουν θρομβωσεις...παρα πολυ σοβαρη θρομβοφιλια δηλαδη...(αν το ηξερε ο γιατρος μου δεν θα μου εκανε εξωσωματικη)....για να μην σας κουραζω αν και ταλαιπωρηθηκα παρα πολυ στην εγκυμοσυνη (μεταγγισεις καθε 15 μερες και ενεσεις αντιπηκτικες μεχρι και σαραντα μερες μετα που γεννησα) εκανα δυο υγιεστατα και πανεμορφα κοριτσακια τωρα ειναι 8 χρονων!!!!!!

μην ξεχασω να σας πω εκανα 3 φορες τις εξετασεις για θρομβοφιλια μια στο μητερα η οποια ηταν πλασματικη γιατι ημουν εγκυος...μια στο υγεια η οποια βγηκε λαθος και τελικα κατεληξα στο ιπποκρατειο που για την γιατρο μου ειναι κορυφη!!!!

Link to comment
Share on other sites

τις εκανα,αλλα στην Βιοιατρικη γιατι τις ειχα κανει απο μονη μου ψαχνοντας στο ιντερνετ(ειμαι υστερικη ,τι να κανουμε)βεβαια οπως αποδειχτηκε καλως τις εκανα.οταν βγηκαν τα αποτελεσματα,τις πηγα σε δυο (τον πρωτον μου το συστησε ο γυναικολογος μου,τον δευτερο ο ενδικρινολογος μου)αλλα δεν μου προκαλεσαν την εμπιστοσυνη.Η Μελισσαρη ,φαινεται πιο εμπειρη,με καθυσυχασε(σε αντιθεση απο τον 2ο,ο οποιος με φορτωσε με 100 βιταμινες και ασπιρινες),μαλιστα μου συστησε να κανω εξεταση για να δω μηπως εχω παθει υπερβιταμινωση!(λεμε οτι παιρνω μια σακουλα βιταμινες)και μου αρεσε γιατι ρωτουσε μεχρι τις αρρωστιες που ειχαν οι γιαγιαδες μου,ευτυχως που ηταν και η μητερα μου μαζι που τα θυμαται καλυτερα)γενικα παντως ειναι απο τα καλυτερα κεντρα πιστευω οχι μονο στην Ελλαδα,αλλα στην Ευρωπη.εγω ειμαι ομοζυγη στο mthfr(ομοκυστεινη),αλλα γενικα απ οτι μου ειπε η Μελισσαρη πολυς κοσμος ειναι ομοζυγος ή εταιροζυγος και δεν το γνωριζει(και δεν παθαινει τιποτα).Δηλαδη πριν 10 χρονια ,ηξεραν τί ειναι η θρομβοφιλια?ομως παιδια εκαναν

 

μην μου πεις οτι ο άλλος αιματολόγος που είχες πάει ήταν ο Χατζής γιατί αν ήταν έχουμε πολλά κοινά. Θα αρχίσω να αναρωτιέμαι αν έχουμε και τον ίδιο γυναικολόγο...

Link to comment
Share on other sites

στελλα δηλ peania σε ποια γιατρο πηγαινεις στο ιπποκρατειο? γιατι και γω πηγαινω εκει και ειμαι πολυ ευχαριστημενη..μας παρακολουθουν πολυ στενα!!αν δε θελεις να το γραψεις στειλε μου πμ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μην μου πεις οτι ο άλλος αιματολόγος που είχες πάει ήταν ο Χατζής γιατί αν ήταν έχουμε πολλά κοινά. Θα αρχίσω να αναρωτιέμαι αν έχουμε και τον ίδιο γυναικολόγο...

 

 

oh... yessssss.αυτος ηταν!Ο γυναικολογος μου λεγεται Αθανασιου

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια με λενε στελλα...εχω δανειστει το username της κολλητης μου....θα ηθελα να σας πω λιγα για μενα...εχω μεσογειακη αναιμεια τυπου β η οποια δεν χρειαζομαι μεταγγισεις συχνα παρα μονο σε ιωσεις και εγκυμοσυνη...λογω αυτου εχω κανει σπληνεκτομη η οποια οταν λειπει παθαινεις πιο ευκολα θρομβωσεις...πριν μεινω εγκυος ειχα παθει ηδη 2 φορες...εκανα εξωσωματικη πριν 9 χρονια σχεδον (λογω ενδομητριωσης και συμφισεων...πετυχε με την πρωτη...κατα την διαρκεια της εγκυμοσυνης επαθα παλι θρομβωση και μετα απο εξετασεις φανηκε οτι ειχα δυο μεταλαγμενα γονιδια που προκαλουν θρομβωσεις...παρα πολυ σοβαρη θρομβοφιλια δηλαδη...(αν το ηξερε ο γιατρος μου δεν θα μου εκανε εξωσωματικη)....για να μην σας κουραζω αν και ταλαιπωρηθηκα παρα πολυ στην εγκυμοσυνη (μεταγγισεις καθε 15 μερες και ενεσεις αντιπηκτικες μεχρι και σαραντα μερες μετα που γεννησα) εκανα δυο υγιεστατα και πανεμορφα κοριτσακια τωρα ειναι 8 χρονων!!!!!!

μην ξεχασω να σας πω εκανα 3 φορες τις εξετασεις για θρομβοφιλια μια στο μητερα η οποια ηταν πλασματικη γιατι ημουν εγκυος...μια στο υγεια η οποια βγηκε λαθος και τελικα κατεληξα στο ιπποκρατειο που για την γιατρο μου ειναι κορυφη!!!!

 

 

Συγχαρητηρια!Να σου ζησουν,δινεις ελπιδες σε πολλες γυναικες!

Link to comment
Share on other sites

oh... yessssss.αυτος ηταν!Ο γυναικολογος μου λεγεται Αθανασιου

 

μετά απο την επίσκεψη μου στο Χατζή, με όσα μου έσουρε και εμένα και του άντρα μου, ξεκίνησα να παθαίνω κρίσεις πανικού. Κόντευα να χωρίσω για να μην σου πω οτι περίμενα καρτερικά το θάνατο!!! Απίστευτος! Για τον γυναικολόγο, όχι δεν έχουμε τον ίδιο, έγω έχω τον Λεονάρδο.

Link to comment
Share on other sites

μετά απο την επίσκεψη μου στο Χατζή, με όσα μου έσουρε και εμένα και του άντρα μου, ξεκίνησα να παθαίνω κρίσεις πανικού. Κόντευα να χωρίσω για να μην σου πω οτι περίμενα καρτερικά το θάνατο!!! Απίστευτος! Για τον γυναικολόγο, όχι δεν έχουμε τον ίδιο, έγω έχω τον Λεονάρδο.

 

 

ασε,εμενα μου ειπε (ενω εμεινα εγκυος με την πρωτη σπερματεγχυση)οτι να μην το "κουραζουμε"και να παμε αμεσως σε εξωσωματικη,με πιασε καταθλιψη και του λεω δηλαδη αποκλειετε την περιπτωση να συλλαβω φυσιολογικα?και μου λεει, ε....εαν εσυ ελπιζεις...τι να σου πω? !

ενω πχ ο γυναικολογος (που αλλωστε αυτος ειναι ο ειδικος σ άυτο το θεμα) μου ειχε πει απο μονος του οτι πρεπει να εξαντλησουμε τις πιο "ηπιες"μεθοδους πριν παμε για εξωσωματικη,μαλιστα μου ειπε μεχρι τον Οκτωβρη να δακιμασουμε φυσιολογικα και μετα βλεπουμε.

Link to comment
Share on other sites

και μου αρέσει που τον συστήνουν κιόλας! Τί να πώ! Όταν είχα πάει στον γυναικολόγο μου, του το είχα πει <<εγώ σε αυτόν δεν ξαναπάω,τέλος...>> Πάντως επειδή εγώ για να πάω σε γιατρό θα πρέπει να ξέρω για αυτόν, και δεν εννοώ διευθυνση, τηλ κτλ. είχα μάθει οτι είναι πολύ αξιόλογος αιματολόγος, οτι δούλευε στο Κρατικό της Νίκαιας και οτι φεύγοντας απο εκείνο το νοσοκομείο άφησε πολύ καλές εντυπώσεις!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια ειμαι η στελλα παλι που ειχα μπει χτες με το username της κολλητης μου peania...οταν εκανα τις μεταγγισεις στο λαικο και καποια στιγμη δεν μου εβρισκαν αλλο αιμα και κοντεψα να χασω τις μικρες...πηγα και εγω στο μητερα που εκει μου εβρισκαν μεσα σε ενα τεταρτο απο την ωρα που πηγαινα...και για εκεινο το διαστημα με παρακολουθουσε ο αιματολογος του μητερα.....και τι δεν μου ελεγε...τον πηρα μια μερα τηλεφωνο ημουν μονη στο σπιτι και μου λεει κοπελα μου και αυτη την στιγμη που μιλαμε μπορει να εχουν πεθανει τα παιδια μεσα σου!!!! κοριτσια κοντεψα να πεθανω...δεν μιλας ετσι σε μια εγκυο και μαλιστα με τοσα προβληματα απο το τηλεφωνο ετσι...εκλεισα το τηλεφωνο και πηγα αμεσως για υπερηχο για να δω αν ζουν τα παιδια μου...την αλλη φορα μου ειπε οτι μπορει να κανω τερατακια και διαφορα τετοια εγω βεβαια τον ειχα καταλαβει και γελουσα...φερνει την καταστροφη ειναι ευθυνοφοβος και δεν ξερει πωσ να μιλησει........μην τον περνετε στα σοβαρα!!!!!!

line_flow1_beg_xbliz35_time_994305600_text_c720eafcf1e5f220eceff520e5dfede1e9.gif
Link to comment
Share on other sites

oh... yessssss.αυτος ηταν!Ο γυναικολογος μου λεγεται Αθανασιου

 

Γεια σου !

 

Σε παρακαλώ μπορείς να μου πεις αν ο γυναικολόγος σου είναι ο Κος Αθανασίου Βασίλης ??? Και αν ναι πες μου σχόλια. Ενδιαφέρομαι να κάνω εξωσωματική.

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ !!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου !

 

Σε παρακαλώ μπορείς να μου πεις αν ο γυναικολόγος σου είναι ο Κος Αθανασίου Βασίλης ??? Και αν ναι πες μου σχόλια. Ενδιαφέρομαι να κάνω εξωσωματική.

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ !!!

 

 

 

ναι αυτος ειναι,εαν θα μεινω εγκυος θα σου πω ,προς το παρον στην προσπαθεια ειμαι

Link to comment
Share on other sites

Μόλις χτες πήρα μια μέτρηση για το ινωδιογόνο το οποίο στην 8η εβδομάδα ήταν 650,

με παρέπεμψαν για εξετάσεις θρομβοφιλίας.Διανύω ήδη την 12η εβδομάδα και έχω πάθει πανικό για το αν χρειάζομαι θεραπεία για θρομβοφιλία άμεσα ή διαφορετικά κυνδινεύει η κύηση.Ο γιατρός με καθησύχασε λέγοντας μου ότι δεν είναι απαραίτητο να έχω.Είχε κάποια άλλη κοπέλα αντίστοιχα τόσο υψηλή τιμή στο ινωδιογόνο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κορίτσια καλημέρα. είμαι από κύπρο και μόλις χθες ανακάλυψα την παρεούλα σας. έχω κάνει εξωσωματική πριν μια βδομάδα και περιμένω τα αποτελέσματα την επομένη. είναι η τρίτη μου προσπάθεια και όπως είναι φυσικό τρέμω....... μόλις πριν λίγους μήνες έκανα τις εξετάσεις και βρήκα ότι έχω θρομβοφιλία. έκανα και υστεροσκόπηση και είχα και διάφραγμα στη μήτρα το οποίο μου αφαίρεσε ο γιατρός. τώρα ακολουθώ κάποια αγωγή με ενέσεις και φάρμακα. ξέρει κάποια από σας αν με τη θρομβοφιλία που έχω μπορώ να τα καταφέρω και να μείνω έγκυος; είναι τόσο ανησυχητικό; ο γιατρός μου είπε ότι θα το αντιμετωπίσουμε με την κατάλληλη αγωγή αλλά εγώ φοβάμαι... σας ευχαριστώ πολύ!

as1cxD90g410010Nzc3NzFsfDk4ODcwNDg3bGRqfFdlIGhhdmUgYmVlbiBtYXJyaWVkIGZvcg.gif
Link to comment
Share on other sites

κορίτσια καλημέρα. είμαι από κύπρο και μόλις χθες ανακάλυψα την παρεούλα σας. έχω κάνει εξωσωματική πριν μια βδομάδα και περιμένω τα αποτελέσματα την επομένη. είναι η τρίτη μου προσπάθεια και όπως είναι φυσικό τρέμω....... μόλις πριν λίγους μήνες έκανα τις εξετάσεις και βρήκα ότι έχω θρομβοφιλία. έκανα και υστεροσκόπηση και είχα και διάφραγμα στη μήτρα το οποίο μου αφαίρεσε ο γιατρός. τώρα ακολουθώ κάποια αγωγή με ενέσεις και φάρμακα. ξέρει κάποια από σας αν με τη θρομβοφιλία που έχω μπορώ να τα καταφέρω και να μείνω έγκυος; είναι τόσο ανησυχητικό; ο γιατρός μου είπε ότι θα το αντιμετωπίσουμε με την κατάλληλη αγωγή αλλά εγώ φοβάμαι... σας ευχαριστώ πολύ!

 

Η θρομβοφιλία είναι μια πολύ συνηθισμένη πάθηση και δεν παίζει κανένα ρόλο στη σύλληψη. Είσαι τυχερή που το γνωρίζεις γιατί όταν με το καλό μείνεις έγκυος θα πάρεις την αγωγή που πρέπει και θα φέρεις εις πέρας την κύηση με ασφάλεια.

Πάντως να ξέρεις ότι πολλές γυναίκες που έχουν θρομβοφιλία, δεν το γνωρίζουν, και γεννάνε παιδιά χωρίς να πάρουν αγωγή και χωρίς κανένα πρόβλημα.

Μην ανησυχείς για τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια ειμαι η στελλα παλι που ειχα μπει χτες με το username της κολλητης μου peania...οταν εκανα τις μεταγγισεις στο λαικο και καποια στιγμη δεν μου εβρισκαν αλλο αιμα και κοντεψα να χασω τις μικρες...πηγα και εγω στο μητερα που εκει μου εβρισκαν μεσα σε ενα τεταρτο απο την ωρα που πηγαινα...και για εκεινο το διαστημα με παρακολουθουσε ο αιματολογος του μητερα.....και τι δεν μου ελεγε...τον πηρα μια μερα τηλεφωνο ημουν μονη στο σπιτι και μου λεει κοπελα μου και αυτη την στιγμη που μιλαμε μπορει να εχουν πεθανει τα παιδια μεσα σου!!!! κοριτσια κοντεψα να πεθανω...δεν μιλας ετσι σε μια εγκυο και μαλιστα με τοσα προβληματα απο το τηλεφωνο ετσι...εκλεισα το τηλεφωνο και πηγα αμεσως για υπερηχο για να δω αν ζουν τα παιδια μου...την αλλη φορα μου ειπε οτι μπορει να κανω τερατακια και διαφορα τετοια εγω βεβαια τον ειχα καταλαβει και γελουσα...φερνει την καταστροφη ειναι ευθυνοφοβος και δεν ξερει πωσ να μιλησει........μην τον περνετε στα σοβαρα!!!!!!

Καλημερα Στελλα και εμενα ο αιματολογος μου ειναι στο ΜΗΤΕΡΑ μπορεις να μου πεις το ονομα του????

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλημερα!ηθελα την βοηθεια σας αν γνωριζετε σχετικα με τις εξετασεις θρομβοφιλιας ποτε πρεπει να γινουν,τι εννοω?μου εγραψε ο γιατρος που πηγα για δευτερη γνωμη, εξεταση για TSH,LH και προλακτινη τις οποιες μου ειπε να τις κανω την 4η-5η ημερα του κυκλου.επισης πρεπει να κανω και τις εξης:αντιθρομβινη,αντικαρδιολιπιδικα αντισωματα,αντιπηκτικο λυκου,χρονο προθρομβινης,ινωδογονο κτλ

αυτες μου ειπε να τις κανω οποτε θελω και δεν ξερω αν πρεπει να περιμενω να μου ερθει περιοδος για να τις κανω ή αν μπορω και τωρα!αν γνωριζει καποια κατι θα με βοηθουσε παρα πολυ κοριτσια.εχουν περασει ακριβως 2 μηνες απο την αποξεση και μου εχει ερθει μια φορα περιοδος.αυτα!ελπιζω να παρω καποια απαντηση..ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

νικολινακι εχω κανει και εγω τις ιδιες εξετασεις με εσενα... ΟΙ πρωτες που ειπες οντως γινονται την 4-5 μερα του κυκλου.. Οσον αφορα τις εξετασεις γαι θρομβοφιλια καλο θα ηταν να μην τις κανεις ενω εισαι αδιαθετη .Μπορεις να τις κανεις πριν την περιοδο η λιγες μερες αφοτου τελειωσεις

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια! :P

Μετά από παλίνδρομη κύηση στην 8η εβδομάδα η οποία έγινε πρίν απο 20 μέρες βγήκαν τα αποτελέσματα της ιστολογικής. Μίλησα με τον γιατρό μου και μου είπε ότι εκτός από τα κλασσικά που γράφονται οτι δηλ. ειναι τυχαίο γεγονός κτλ θέλει να κάνω τις παρακάτω εξετάσεις:

 

πρωτείνη c

πρωτείνη s

apcr

Αντιθρομβίνη 3

 

Άν καποια έχει κάνει τις εξετάσεις αυτές μπορεί να μου πει περι τίνος πρόκειται? Σημαίνει οτι έχω σίγουρα πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Τις εξετάσεις αυτές τις έχω κάνει και εγώ δείχνουν αν έχεις θρομβοφιλία το οποίο μπορεί να έχει ως αποτέλεσμα να μην αιματώνεται καλά η μητρα και να μην μπορεί να αναπτυχθεί το έμβρυο, δεν σημαίνει απαραίτητα ότι έχεις πρόβλημα αλλά και να έχεις μην σε τρομάζει. Οταν μείνεις έγκυος θα πρέπει να κάνεις κάποιες ενέσεις (δεν ξέρω πολλές λεπτομέρειες γι αυτές) και όλα θα πάνε καλά. Μια γνωστή μου ακολουθούσε αυτη την αγωγή για το συγκεκριμένο πρόβλημα και γέννησε πριν λίγες μέρες ένα υγιέστατο μωράκι. Κάνε τις εξετάσεις για να ξέρεις τι συμβαίνει.

 

iTLNp3.pnguQzNp3.png

 

If my heart can become pure and simple, like that of a child, I think there probably can be no greater happiness than this. -- Kitaro Nishida

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλες! Σήμερα ανακάλυψα το forum και είναι η πρώτη φορά που γράφω.Είμαι 30 ετών και ξεκινήσαμε με τον άντρα μου τις προσπάθειες για παιδί περίπου 1,5 χρόνο τώρα. Μετά από 2 παλλίνδρομες σε πολύ πρόωρο στάδιο (3η βδομάδα περίπου) έκανα εξετάσεις για θρομβοφιλία και βγήκα ομοζυγωτική για MTHPR (ή μήπως είναι MTHFR?). Ο γιατρός μου μου έγραψε τις fragmin των 2,500 και μου είπε να τις κάνω κάθε μήνα 1 βδομάδα πριν αδιαθετήσω και αν τυχόν μείνω έγκυος να συνεχίσω αλλιώς ξανά τον άλλο μήνα κτλ. Μέχρι στιγμής 3 μήνες μετά δεν έχει υπαρξει αποτέλεσμα. Θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει κάποια από εσάς με την ίδια ή παρόμοια αγωγή ή όλες ξεκινήσατε τις ενέσεις αφού μείνατε έγκυος? Γιατί για να πω την αλήθεια το να πρέπει να μετράω πότε θα αδιαθετήσω δεν με αφήνει να χαλαρώσω και ξέρω οτι ο ψυχολογικός παράγοντας παίζει πολύ μεγάλο ρόλο.Σκεφτόμουν να σταματήσω αυτή τη μέθοδο και να περιμένω να μείνω έγκυος πρώτα αλλά απο την άλλη φοβάμαι μήπως αποβάλλω πάλι πριν καλά καλά το πάρω χαμπάρι. Οποιαδήποτε γνώμη θα με βοηθούσε πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια Καλησπέρα,

 

θα ήθελα αν γνωρίζετε να μου πείτε, είμαι θρομβοφιλική και διαβασα ότι όταν κάνεις ενέσεις (εγώ κάνω fraxiparine) δεν μπορείς να γεννήσεις φυσιολογικά καθώς μπορεί να προκύψει ακατάσχετη αιμοραγία. Αληθεύει:? κάτι τέτοιο? Είναι καμοιά σας θρομβοφιλική και να έχει γεννήσει φυσιολογικά και αν ναι έπρεπε να κάνει κάτι ιδιαίτερο?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...