Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Κοριτσια καλησπερα.ειχα κ εγω δυο αποβολες κ ενω ο γιατρος μου δεν θεωρει απαραιτητο να κανω εξετασεις θρομβοφιλιας λογω το οτι χρονικα απεχουν κατα πολυ οι αποβολες εγω θελω να ψαχτω παραπανω δεν αντεχω με ζω με την αγωνια μιας ακομη αποβολης ειδικα μετα απο δυο χρονια ακαρπων προσπαθειων.

ζω στη Θεσσαλονικη ξερει καμια σε ποιο νοσοκομειο μπορω να τις κανω κ αν τις δικαιολογουν τα ταμεια?γενικως την διαδικασια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μινα μου εγω τις εκανα στο ΑΧΕΠΑ.. Στο πακετο που ειχα να κανω εγω εξω μου εβγαιναν 1000 ευρω και στο ΑΧΕΠΑ 200.. Τεραστια διαφορα ε? Το προβλημα ομως ειναι οτι έχουν περασει 4 μηνες και ακομα δεν εχω παρει ολα τα αποτελεσματα.. Κανουν και στο ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ισως εκει να ειναι καλυτερα.. Τις εξετετασεις δεν τις εγραψα γιατι μου ειπαν οτι δεν γραφονται.. Ελπιζω να σε βοηθησα

Link to comment
Share on other sites

Μινα μου εγω τις εκανα στο ΑΧΕΠΑ.. Στο πακετο που ειχα να κανω εγω εξω μου εβγαιναν 1000 ευρω και στο ΑΧΕΠΑ 200.. Τεραστια διαφορα ε? Το προβλημα ομως ειναι οτι έχουν περασει 4 μηνες και ακομα δεν εχω παρει ολα τα αποτελεσματα.. Κανουν και στο ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ισως εκει να ειναι καλυτερα.. Τις εξετετασεις δεν τις εγραψα γιατι μου ειπαν οτι δεν γραφονται.. Ελπιζω να σε βοηθησα

4 μήνες??? αθανατο ελληνικο δημοσιο!!! σ ευχαριστω πολυ για την πληροφορια, θα επικοινωνησω με τα νοσοκομεια. ομως εμεις ηδη μπηκαμε σε διαδικασια προσπαθειας με κλομιφαινες κτλ κ ηθελα να παρω συντομα αποτ/τα.τωρα αν ειναι να γλιτωσω 800ευρω που δεν τα εχω αλλωστε ε τι να κανεις θα περιμενεις...σου ευχομαι καλα αποτελεσματα !!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

βρε κοριτσια θελω να ρωτησω κατι :

τις ενεσεις πως τις κανετε στη κοιλια?

η βελονα μπαινει ολη μεσα ή οχι?

θα παω την αλλη εβδομαδα στην αιματολογο κ ψιλοαγχωθηκα οτι δν τις κανω σωστα

qOUNp2.png.
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

βρε κοριτσια θελω να ρωτησω κατι :

τις ενεσεις πως τις κανετε στη κοιλια?

η βελονα μπαινει ολη μεσα ή οχι?

θα παω την αλλη εβδομαδα στην αιματολογο κ ψιλοαγχωθηκα οτι δν τις κανω σωστα

όλη μέσα. θα διπλώνεις το δέρμα και θα τη βάζεις λίγο πλάγια.

Link to comment
Share on other sites

ωχ!εγω τη βαζω καθετα λαθος ε?

μετα νιωθω κ τσουξιμο ειναι φυσιολογικο?

μην ανησυχείς, έτσι κι αλλιώς η βελόνα είναι μικρή και βρίσκει το στόχο της, όπως και να τη βάλεις. δε θα τσούζει όλες τις φορές, άλλες θα μελανιάζει κιόλας. να στοχεύεις ενναλαξ του αφαλού περίπου σε απόσταση 10 εκατοστών.

Link to comment
Share on other sites

μην ανησυχείς, έτσι κι αλλιώς η βελόνα είναι μικρή και βρίσκει το στόχο της, όπως και να τη βάλεις. δε θα τσούζει όλες τις φορές, άλλες θα μελανιάζει κιόλας. να στοχεύεις ενναλαξ του αφαλού περίπου σε απόσταση 10 εκατοστών.

 

δεξια κ αριστερα απο τον αφαλο μου ειπαν σε αποσταση 2 δαχτυλα.

πανω κ κατω επιτρεπεται?

qOUNp2.png.
Link to comment
Share on other sites

δεξια κ αριστερα απο τον αφαλο μου ειπαν σε αποσταση 2 δαχτυλα.

πανω κ κατω επιτρεπεται?

νομίζω ότι εκεί πονάει πιό πολύ. μπορείς να την κάνεις και στο μπούτι ψηλά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ευχαριστω παρα πολυ εχει μια εβδομαδα που τις ξεκινησα ευτυχως ακομα δν εχω μελανιες μονο τσιμπηματακια!!!

λες κ εβγαλα ανεμοβλογια ειναι!!!

:)

καλό κουράγιο και καλή επιτυχία (είσαι έγκυος?)

Link to comment
Share on other sites

νομίζω ότι εκεί πονάει πιό πολύ. μπορείς να την κάνεις και στο μπούτι ψηλά.

 

Στο μπουτι που ???απο μεσα στους προσαγωγους η απ εξω ??? και εγω στην κοιλια τις κανω αλλα μελανιαζω φοβαμαι οτι θα μεινω απο σημεια!!!χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Στο μπουτι που ???απο μεσα στους προσαγωγους η απ εξω ??? και εγω στην κοιλια τις κανω αλλα μελανιαζω φοβαμαι οτι θα μεινω απο σημεια!!!χαχαχαχα

πάνω μπροστά κι έξω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια καλησπερα.ειχα κ εγω δυο αποβολες κ ενω ο γιατρος μου δεν θεωρει απαραιτητο να κανω εξετασεις θρομβοφιλιας λογω το οτι χρονικα απεχουν κατα πολυ οι αποβολες εγω θελω να ψαχτω παραπανω δεν αντεχω με ζω με την αγωνια μιας ακομη αποβολης ειδικα μετα απο δυο χρονια ακαρπων προσπαθειων.

ζω στη Θεσσαλονικη ξερει καμια σε ποιο νοσοκομειο μπορω να τις κανω κ αν τις δικαιολογουν τα ταμεια?γενικως την διαδικασια

 

Δεν ξέρω σε πιο νοσοκομείο γίνεται στην Θεσ/κη γιατί είμαι απο Κρητη....αλλά και βέβαια να πας να κάνεις της εξέταση θρομβοφιλίας...είχα και εγώ αποβολή πιο παλία και με ιστορικό στην οικογένεια θρομβοφιλίας, η τότε γιατρός μου...δεν ήθελε να κάνω την εξέταση γιατί δεν υπήρχε έλεγε λόγος....με αποτέλεσμα να αποβάλω 3 μηνών...απο εκεί και πέρα είχα πάει σε 2-3 γιατρούς και όταν τους έλεγα να κάνω την εξέταση για να δούμε αν έχω θρομβοφιλία..εφόσον υπήρχε και στην οικογένεια μου άτομο με θρομβοφιλία...αυτοί μου έλεγαν...ΟΧΙ δεν χρειάζεται ούτε είναι απαραίτητο να έχεις και εσυ και η αποβολή ήταν απλά μια αποβολή που συμβαίνει σε αρκετές εγκυμονούσες όταν εγκυμονούν πρώτη φορά...ΒΛΑΚΙΕΣ!!!!

Ευτυχώς βρέθηκε ενας σοικός γιατρός στον δρόμο μου έκανα την εξέταση με αποτέλεσμα να είμαι και εγώ θετική σε κάποιους παράγοντες θρομβοφιλίας...τελικά έμεινα έγκυος μετα απο καιρό..έπινα στην αρχή μέχρι να ακούσουμε καρδιά σαλοσπιρ πρωι - βράδυ και μετα μια ένεση κάθε μέρα και τώρα έχω στην αγκαλιά μου το 10μηνο μωρό μου.....Για αυτό σου λέω...άκου το ένστικτο σου....

a>

a>

Link to comment
Share on other sites

μπράβο!!! πολύ χαίρομαι!!! με το καλό σου εύχομαι να κρατήσεις ένα γερό μωράκι στην αγκαλιά σου!!!

 

δν ξερω φοβαμαι παρα πολυ γιατι εχω 5 αποβολες στο παρελθον.κατι μου λεει οτι θα παει στραβα κ αυτη τη φορα...

σημερα το πρωι ξυπνησα κ ολα τα συμπτωματα της εγκυμοσυνης εχουν υποχωρησει:(

qOUNp2.png.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω σε πιο νοσοκομείο γίνεται στην Θεσ/κη γιατί είμαι απο Κρητη....αλλά και βέβαια να πας να κάνεις της εξέταση θρομβοφιλίας...είχα και εγώ αποβολή πιο παλία και με ιστορικό στην οικογένεια θρομβοφιλίας, η τότε γιατρός μου...δεν ήθελε να κάνω την εξέταση γιατί δεν υπήρχε έλεγε λόγος....με αποτέλεσμα να αποβάλω 3 μηνών...απο εκεί και πέρα είχα πάει σε 2-3 γιατρούς και όταν τους έλεγα να κάνω την εξέταση για να δούμε αν έχω θρομβοφιλία..εφόσον υπήρχε και στην οικογένεια μου άτομο με θρομβοφιλία...αυτοί μου έλεγαν...ΟΧΙ δεν χρειάζεται ούτε είναι απαραίτητο να έχεις και εσυ και η αποβολή ήταν απλά μια αποβολή που συμβαίνει σε αρκετές εγκυμονούσες όταν εγκυμονούν πρώτη φορά...ΒΛΑΚΙΕΣ!!!!

Ευτυχώς βρέθηκε ενας σοικός γιατρός στον δρόμο μου έκανα την εξέταση με αποτέλεσμα να είμαι και εγώ θετική σε κάποιους παράγοντες θρομβοφιλίας...τελικά έμεινα έγκυος μετα απο καιρό..έπινα στην αρχή μέχρι να ακούσουμε καρδιά σαλοσπιρ πρωι - βράδυ και μετα μια ένεση κάθε μέρα και τώρα έχω στην αγκαλιά μου το 10μηνο μωρό μου.....Για αυτό σου λέω...άκου το ένστικτο σου....

σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση.ναι θα ψαχτω! σε εμενα δεν υπαρχει ιστορικο αλλα δεν μου αρεσε που κ οι δυο εγκυμοσυνες κατεληξαν σε αποβολες κ μαλιστα σε τοσο παραγωγικες ηλικιες( 18 κ 28 !) ειναι χρονοβορες εξετασεις ή δινω αιμα κ σε 1-2 μερες εχω αποτ/τα? γτ σκεφτομαι να προσπαθησω με σπερματεγχυση κ θελω να ειμαι σιγουρη!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα.ειχα κ εγω δυο αποβολες κ ενω ο γιατρος μου δεν θεωρει απαραιτητο να κανω εξετασεις θρομβοφιλιας λογω το οτι χρονικα απεχουν κατα πολυ οι αποβολες εγω θελω να ψαχτω παραπανω δεν αντεχω με ζω με την αγωνια μιας ακομη αποβολης ειδικα μετα απο δυο χρονια ακαρπων προσπαθειων.

ζω στη Θεσσαλονικη ξερει καμια σε ποιο νοσοκομειο μπορω να τις κανω κ αν τις δικαιολογουν τα ταμεια?γενικως την διαδικασια

 

στο ιπποκρατειο γινονται καποιες εξετασεις οχι ολες γιατι δν εχουν αντιδραστηρια τις περισσοτερες εξετασεις τις κανουμε ιδιωτικα

μπορεις να κλεισεις ραντεβου με αιματολογο κ θα σου πουν μετα τι πρεπει να κανεις.

αν θελεις μπορω να σου στειλω σε πμ το ονομα της δικης μου γιατρου.

qOUNp2.png.
Link to comment
Share on other sites

στο ιπποκρατειο γινονται καποιες εξετασεις οχι ολες γιατι δν εχουν αντιδραστηρια τις περισσοτερες εξετασεις τις κανουμε ιδιωτικα

μπορεις να κλεισεις ραντεβου με αιματολογο κ θα σου πουν μετα τι πρεπει να κανεις.

αν θελεις μπορω να σου στειλω σε πμ το ονομα της δικης μου γιατρου.

θα ρωτησω τον γιατρο μου πρωτα κ αν δεν με κατατοπισει επαρκως θα σου πω να μου τα στειλεις :) βρε συ annat29 σε ποσο διαστημα παιρνεις τα αποτ/τα απ αυτες τις εξετασεις?

Link to comment
Share on other sites

απο το νοσοκομειο κανει γυρω στον μηνα μπορει κ παραπανω.

εγω τις εκανα οπως σου ειπα ιδιωτικα κ τις πηρα σε 1 εβδομαδα.

για να γλυτωσω καποια χρηματα γιατι ολο το πακετο κοστιζει αρκετα χρηματα καποιες μου τις εγραψε η γιατρος μου κ τις εκανα στο νοσοκομειο.

δν εχεις κανει καμια εξεταση?

εχεις αποβολες?

qOUNp2.png.
Link to comment
Share on other sites

απο το νοσοκομειο κανει γυρω στον μηνα μπορει κ παραπανω.

εγω τις εκανα οπως σου ειπα ιδιωτικα κ τις πηρα σε 1 εβδομαδα.

για να γλυτωσω καποια χρηματα γιατι ολο το πακετο κοστιζει αρκετα χρηματα καποιες μου τις εγραψε η γιατρος μου κ τις εκανα στο νοσοκομειο.

δν εχεις κανει καμια εξεταση?

εχεις αποβολες?

οχι δεν εχω κανει καμια! ειχα μια αποβολη πριν 11 χρονια σε μια μη επιθυμητη εγκυμοσυνη φυσικα κ μια πριν 2 χρονια που ημουν με τον αντρα μου.εκτοτε δεν προεκυψε εγκυμοσυνη κ δεν θα ηθελα σε μια ενδεχομενη να ξαναεχει την ιδια καταληξη.θα με καταρακωσει.ο γιατρος μου κ ο προηγουμενος μου ειπαν οτι δεν χρειαζεται να μπω σ αυτη τη διαδικασια αν δεν εχω 3 διαδοχικες αποβολες κ μπορει να ηταν τυχαιο. το διαδοχικες πολυ μου αρεσε.. απο εκεινη την αποβολη ακομη προσπαθω να δω θετικο τεστ

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...