Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΚΟΥΚΛΑ ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΠΗΡΕΣ ΣΤΟ ΑΙΜΑΤΟΛΟΓΙΚΟ ΣΤΟ ΕΥΡΩΔΙΑΓΝΩΣΗ ΚΑΙ ΕΚΛΕΙΣΕΣ? Η΄ΣΤΟ ΚΑΝΟΝΙΣΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΟΥ?

tis eksetaseis moy tis egrapse o giatros kai metepita kateliksa apo moni moy sthn evrodiagnosi giati symfere sthn tzepi moy...den xriazetai rantevoy gia na kaneis tis eksetseis apla einai me seira protereotitas kai vgenoyn kai poly grigora ta apotelesmata se sxesi me alla diagnostika poy exo akoysei..eisai apo athina h thessaloniki?an kai den pezei rolo nomizo h evrodiagnosi pistevo leitoyrgei pantoy me ton idio tropo...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

tis eksetaseis moy tis egrapse o giatros kai metepita kateliksa apo moni moy sthn evrodiagnosi giati symfere sthn tzepi moy...den xriazetai rantevoy gia na kaneis tis eksetseis apla einai me seira protereotitas kai vgenoyn kai poly grigora ta apotelesmata se sxesi me alla diagnostika poy exo akoysei..eisai apo athina h thessaloniki?an kai den pezei rolo nomizo h evrodiagnosi pistevo leitoyrgei pantoy me ton idio tropo...

 

ΘΕΣΑΛΛΟΝΙΚΗ ΘΑ ΤΙΣ ΚΑΝΩ ΘΑ ΤΟΥ ΠΩ ΝΑ ΜΟΥ ΤΙΣ ΓΡΑΨΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΤΙΣ ΚΑΝΩ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

Link to comment
Share on other sites

META APO 2 PALIDROMES KAI GNOMES LATHOS GIATRON .POLY TREKSIMO POLLA EKSODA KAI POLY POLY ANXOS.EIDA FOS STO TOYNEL!!! EXO THROMVOFILIA!!! EIMAI KAI ANXOMENI GIA TI THA EPAKOLOYTHISEI ALLA KAI XAROYMENI POY VRIKA THN AITIA POY EXASA TA DYO MORAKIA MOY...POLY THS MODAS H THROMVOFILIA TELIKA...ELEGA NAI SIGA EGO DEN EXO TIPOTA KIOMOS...KORITSIA PSAKSETE TO KAI PANO AP OLA VRITE TON SOSTO GIATRO....SE LIGO KAIRO KSEKINAO PROSPATHIES GIA NA GINO MANOULA EPITELOYS!! EYXOMAI OLA NA PANE KALA AYTHN THN FORA O GIATROS ME KATHISIXASE POS ME THN KATALILH AGOGI THA KANO KAI 20 PAIDIA..XAXAXAXA...AX NA EMPSIXONOYME H MIA THN ALLH EMEIS POY EXOYME FILIES ME TIS THROMVOSEIS...(ORAIES FILIES,,TELOS PANTON)XAXAXAXA

Link to comment
Share on other sites

META APO 2 PALIDROMES KAI GNOMES LATHOS GIATRON .POLY TREKSIMO POLLA EKSODA KAI POLY POLY ANXOS.EIDA FOS STO TOYNEL!!! EXO THROMVOFILIA!!! EIMAI KAI ANXOMENI GIA TI THA EPAKOLOYTHISEI ALLA KAI XAROYMENI POY VRIKA THN AITIA POY EXASA TA DYO MORAKIA MOY...POLY THS MODAS H THROMVOFILIA TELIKA...ELEGA NAI SIGA EGO DEN EXO TIPOTA KIOMOS...KORITSIA PSAKSETE TO KAI PANO AP OLA VRITE TON SOSTO GIATRO....SE LIGO KAIRO KSEKINAO PROSPATHIES GIA NA GINO MANOULA EPITELOYS!! EYXOMAI OLA NA PANE KALA AYTHN THN FORA O GIATROS ME KATHISIXASE POS ME THN KATALILH AGOGI THA KANO KAI 20 PAIDIA..XAXAXAXA...AX NA EMPSIXONOYME H MIA THN ALLH EMEIS POY EXOYME FILIES ME TIS THROMVOSEIS...(ORAIES FILIES,,TELOS PANTON)XAXAXAXA

 

και εσυ Θεσσαλονικη τις εκανες;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα σε ολες, θα ηθελα να ρωτησω αν εχει καμια κοπελα παρομοια εμπειρια, ειμαι 5 εβδομαδων εγκυος και ειχα μια παλιδρομη 6η εβδομαδα πριν ενα χρονο και μια βιοχημικη πριν 2 μηνες. Χθες πηγα στο γιατρο και μου ειπε οτι ολη αυτη τη βδομαδα θα κανω προληπτικα ενεσεις ηπαρινης. Εξετασεις για θρομβοφιλια δεν εχω κανει, δεν μου ειχε ζητησει..

Link to comment
Share on other sites

αρκετοι γιατροι ακολουθουν αυτη τη τακτικη για προληπτικους λογους.μην αγχωνεσαι ολα θα πανε καλα...οι ενεσεις ηπαρινης δν επηρεαζουν την εγκυμοσυνη σου αρνητικα...ελπιζω να βοηθησα.

qOUNp2.png.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολες, θα ηθελα να ρωτησω αν εχει καμια κοπελα παρομοια εμπειρια, ειμαι 5 εβδομαδων εγκυος και ειχα μια παλιδρομη 6η εβδομαδα πριν ενα χρονο και μια βιοχημικη πριν 2 μηνες. Χθες πηγα στο γιατρο και μου ειπε οτι ολη αυτη τη βδομαδα θα κανω προληπτικα ενεσεις ηπαρινης. Εξετασεις για θρομβοφιλια δεν εχω κανει, δεν μου ειχε ζητησει..

 

και εγώ σκέφτομαι αν ξαναμείνω να του ζητήσω να τις κάνω ( αν δεν προλάβω να κάνω εξετάσεις θρομβοφιλίας

Link to comment
Share on other sites

Πολλές φορές διάβασα το θέμα σας αλλά νόμαζα ότι δε με αφορά... Μετά την παλλίνδρομη (κενός σάκος) άρχισα να το σκέφτομαι. Ο γιατρός λέει ότι δε χρειάζεται να κάνω εξετάσεις, αλλά δε θα αντέξω να χάσω πάλι το σποράκι μου... Υπάρχουν ενδείξεις ότι πάσχουμε από θρομβοφιλία; Πού μπορώ να κάνω εξετάσεις και πόσο στοιχίζουν;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις, ειμαι τοσο αγχωμενη, νομιζω οτι αν εχεις κακο ιστορικο ειναι τοσο δυσκολο να χαλαρωσεις οταν τελικα μεινεις εγκυος.

Ευχομαι σε ολες σας τα καλυτερα !

Link to comment
Share on other sites

και εγώ σκέφτομαι αν ξαναμείνω να του ζητήσω να τις κάνω ( αν δεν προλάβω να κάνω εξετάσεις θρομβοφιλίας

nefelim otan les oti tha kaneis eneseis olh aythn thn evdomada ti ennoeis?oti tha tis kaneis gia mia evdomada mono?ego ksero pos akoloytheis thn agogi se olh thn egkymosini kai afoy genniseis mexri na sarantiseis...kai to proliptika den to katalaveno..afoy den gnorizeis an exeis thromvofilia..ti na po den thelo na se valo se skepseis alla giati den kaneis tis eksetaseis na eisai kalhmeni..kai to allo thema einai pos tha soy dosei thn katalili agogi gia thromvofilia an den gnorizei to stadio ths yparxei h ipia h metria h varia thromvofilia...kai tha soy protina na symvoylefteis kai enan kalo aimatologo...

Link to comment
Share on other sites

nefelim otan les oti tha kaneis eneseis olh aythn thn evdomada ti ennoeis?oti tha tis kaneis gia mia evdomada mono?ego ksero pos akoloytheis thn agogi se olh thn egkymosini kai afoy genniseis mexri na sarantiseis...kai to proliptika den to katalaveno..afoy den gnorizeis an exeis thromvofilia..ti na po den thelo na se valo se skepseis alla giati den kaneis tis eksetaseis na eisai kalhmeni..kai to allo thema einai pos tha soy dosei thn katalili agogi gia thromvofilia an den gnorizei to stadio ths yparxei h ipia h metria h varia thromvofilia...kai tha soy protina na symvoylefteis kai enan kalo aimatologo...

Καλημερα σε ολες, θα ηθελα να ρωτησω αν εχει καμια κοπελα παρομοια εμπειρια, ειμαι 5 εβδομαδων εγκυος και ειχα μια παλιδρομη 6η εβδομαδα πριν ενα χρονο και μια βιοχημικη πριν 2 μηνες. Χθες πηγα στο γιατρο και μου ειπε οτι ολη αυτη τη βδομαδα θα κανω προληπτικα ενεσεις ηπαρινης. Εξετασεις για θρομβοφιλια δεν εχω κανει, δεν μου ειχε ζητησει..
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα bantito, ναι ετσι ακριβως οπως τα λες, δεν εχω κανει εξετασεις για θρομβοφιλια, αλλα μου ειπε να κανω 5 ενεσεις προληπτικα για μονο αυτη την εβδομαδα , γιατι ειναι η εβδομαδα που εχω προβλημα στο ιστορικο μου.

Συμφωνω μου φαινεται και μενα περιεργο γιατι αν εχω θρομβοφιλια αυτο εχω διαβασει και γω οτι πρεπει να κανεις ενεσεις μεχρι το τελος. και αν εχω και συμβει κατι πιο μετα ??? Ειμαι τοσο αγχωμενη γενικα ο νους μου παει μονο στο κακο, φανταζομαι ειναι λογικο με ολο το ιστορικο.

Θα του πω να κανω τις εξετασεις, δεν γινεται να περασω ολη την εγκυμοσυνη μου σε αυτο το αγχος.

Σ ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες!

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα bantito, ναι ετσι ακριβως οπως τα λες, δεν εχω κανει εξετασεις για θρομβοφιλια, αλλα μου ειπε να κανω 5 ενεσεις προληπτικα για μονο αυτη την εβδομαδα , γιατι ειναι η εβδομαδα που εχω προβλημα στο ιστορικο μου.

Συμφωνω μου φαινεται και μενα περιεργο γιατι αν εχω θρομβοφιλια αυτο εχω διαβασει και γω οτι πρεπει να κανεις ενεσεις μεχρι το τελος. και αν εχω και συμβει κατι πιο μετα ??? Ειμαι τοσο αγχωμενη γενικα ο νους μου παει μονο στο κακο, φανταζομαι ειναι λογικο με ολο το ιστορικο.

Θα του πω να κανω τις εξετασεις, δεν γινεται να περασω ολη την εγκυμοσυνη μου σε αυτο το αγχος.

Σ ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες!

nai koykla moy na tis kaneis kai oso mporeis na apovaleis to anxos na skeftesai thetika an kai ksero pos akrivos niotheis ta perasa kai ego kai ksero...kai kati akoma pou to leo se oles tis kopeles..an o gynaikologos soy den soy empneei empistosini einai oti xeirotero na zeis me amfivolies mipos to ena mipos to allo...an eisai apo thessaloniki exo na soy protino ton gynaikologo moy poy einai koryfi.....ton empistevomai apolita aloste oti anakalipsa to xrostao se ekeinon..poy me evale se mia seira meta apo lathos gnomes pollon giatron...xalarose kai kane ayta poy theoreis esy sosta kai mono esy....kai ola tha pane kala kai me to kalo tha genniseis ena panemorfo moraki...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

nai koykla moy na tis kaneis kai oso mporeis na apovaleis to anxos na skeftesai thetika an kai ksero pos akrivos niotheis ta perasa kai ego kai ksero...kai kati akoma pou to leo se oles tis kopeles..an o gynaikologos soy den soy empneei empistosini einai oti xeirotero na zeis me amfivolies mipos to ena mipos to allo...an eisai apo thessaloniki exo na soy protino ton gynaikologo moy poy einai koryfi.....ton empistevomai apolita aloste oti anakalipsa to xrostao se ekeinon..poy me evale se mia seira meta apo lathos gnomes pollon giatron...xalarose kai kane ayta poy theoreis esy sosta kai mono esy....kai ola tha pane kala kai me to kalo tha genniseis ena panemorfo moraki...

 

Καλημερα σ ευχαριστω πολυ bantito για τα τοσο γλυκα και εμψυχωτικα σου λογια! :D

Εγω μενω Αθηνα, και ναι ο γιατρος μου ενω τον εχω χρονια , απ οταν αρχισαν τα προβληματα με την υπογονιμοτητα μου και τις αποβολες η αληθεια ειναι οτι με εχει αφησει μετεωρη καποιες φορες.

Σου ευχομαι απο την καρδια μου να μεινεις πολυ συντομα εγκυος με το καλο, να εχεις μια υγιη και τελειομηνη εγκυμοσυνη χωρις αγχος!

Τωρα που βρηκατε την αιτια, ολα θα πανε καλα. Λυπαμαι πολυ για τις παλινδρομες ειναι πολυ δυσκολο δυστηχως. Μολις με το καλο ξαναμεινεις εγκυος θα τα ξεχασεις ολα!!!:D

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σ ευχαριστω πολυ bantito για τα τοσο γλυκα και εμψυχωτικα σου λογια! :D

Εγω μενω Αθηνα, και ναι ο γιατρος μου ενω τον εχω χρονια , απ οταν αρχισαν τα προβληματα με την υπογονιμοτητα μου και τις αποβολες η αληθεια ειναι οτι με εχει αφησει μετεωρη καποιες φορες.

Σου ευχομαι απο την καρδια μου να μεινεις πολυ συντομα εγκυος με το καλο, να εχεις μια υγιη και τελειομηνη εγκυμοσυνη χωρις αγχος!

Τωρα που βρηκατε την αιτια, ολα θα πανε καλα. Λυπαμαι πολυ για τις παλινδρομες ειναι πολυ δυσκολο δυστηχως. Μολις με το καλο ξαναμεινεις εγκυος θα τα ξεχασεις ολα!!!:D

s'eyxaristo poly na eisai kala kai esy kai to moraki soy...polles kopeles fovomaste toys neoys giatroys giati leme pos den exei peira kai omos ego eimai ths antitheths apopseis..enas neos giatros shmenei pos spoydase me tis teleytaies erevnes tis giatrikis kai ta nea mesa giati h texnologia proxoraei kai ekselisete...emena o giatros moy einai 42 eton kai exei valei ta gyalia se polloys me megaliteri peiraypotithete..ego exo erthei athina se enan megalogiatro ypotithete kai moy eipe na paro vitamini e kai me esteile spiti me 80 evro episkepsei to onoma toy einai tze....kos an katalaves...ego mexri tora allaksa 4 giatroys o gikos moy einai o 5 kai o kalyteros...kane mia erevna rota tis files soy toys pantes opoy exeis eykairia se poion giatro pigenoyne den einai kako oyte ntropi kai katelikse se enan anthropo poy tha empistevesai apolita ayto de emeis oi gynaikes exoyme to proterima na to niothoyme me mia matia....ego mono poy akoyo thn fonh toy giatroy moy moy ftiaxnei thn mera...moy leei o andras moy more mipos eroteytikes ton giatro?? xaxaxaxa ton letrevo....giati skepsoy pos apo ton giatro mas eksartatai kai h ygeia ths neas psyxoylas poy exoyme sthn kilitsa mas....oyf egrapsa polla e?elpizo na mhn se koyrasa...filakia

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

γεια σας κοριτσια!! Θα ηθελα την βοηθεια σας.. Εκανα καποιες ανοσολογικες εξετασεις και μεσα σε όλα έκανα και apcr. Νομιζω οτι ειναι δεικτεις θρομβοφιλιας αν δεν κανω λαθος.. Το αποτελεσμα ηταν 92,3 με οριο 120.. Να διευκρινίσω ότι αυτο το αποτελεσμα ειναι apcr + γιατι το apcr - ειναι φυσιολογικο.. Μπορει να μου πει καποια τι σημαινει αυτό.. Θα αργησω λιγο να παω στον γιατρο και θα με φαει η αγωνια.. Υπαρχει περιπτωση να φταιει αυτο που δεν μπορώ να συλλαβω? Pleaseee helppppp!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Σήμερα πήρα τα αποτελέσματα και έχω θρομβοφιλία! Το ανακάλυψα επειδή είχα μια κύστη στην δεξιά ωοθήκη και ο γυναικολόγος μου πριν μου δώσει αντισυλληπτικά μου συνέστησε αυτές τις εξετάσεις! Έχω αγχωθεί γιατί δεν ξέρω τι είναι όλο αυτό και πως πρέπει να το αντιμετωπίσω!

Link to comment
Share on other sites

Κατερίνα και gogo,

να μην ανησυχείτε καθόλου!τουναντίον να νιώθετε ευτυχείς που το ανακαλύχατε έγκαιρα όπως κατάλαβα!Δεν παίζει κανέναν ρόλο στη σύλληψη..απλά όσες έχουν θρομβοφιλία κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης δημιουργούνται θρόμβοι και το αίμα δεν ρέει στο έμβρυο με αποτέλεσμα να παλινδρομεί συνήθως..όπως έγινε στη δική μου περίπτωση..αν όμως το γνωρίζεις κάνεις ενεσούλες ειδικές - αντιπηκτικές από την αρχή της εγκυμοσύνης και όλα πάνε καλά!

Άρα μην στεναχωριέστε! Είστε τυχερές που το ανακαλύψατε και όταν με το καλό έρθουν τα νινάκια σας, θα κινηθείτε αναλόγως!

 

gogo, δεν έχω μπροστά μου τις εξετάσεις μου οπότε δεν ξέρω τι σημαίνουν αυτοί οι δείκτες..απλά αν σε περίπτωση έχεις μην αγχωθείς!Είναι αντιμετωπίσιμο και...πολύ συχνό!

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα κι εγω τη γνωμη σας.διανυω ειδη τον 5ο μηνα της εγκυμοσυνης.

ο γυναικολογος μου λοιπον παιρνοντας στην αρχη το ιστορικο μου,του ειχα πει οτι εχω περασει νεανικη ρευματοειδη αρθριτιδα η οποια μετα τα 20(τωρα ειμαι 30) μου χρονια δεν με ξαναενοχλησε.ο γυναικολογος μου ειπε οτι θα μπορουσα να κανω μια εξεταση που στοιχιζει 700 ευρω περιπου,για να το εξακριβωσουμε αν κινδυνευω απο θρομβοφιλια.την εξεταση ομως δεν την καλυπτει το ικα-εοπυυ και και δεν την εκανα για οικονομικους λογους και μου ειπε οτι εναλλακτικα πρεπει να ξεκινησω αντιπυκτικες προαιρετικα για να εχουμε το κεφαλι μας ήσυχο.

επικοινωνησα με τους ρευματολογους που με παρακολουθουσαν τοτε και μου ειπαν ολοι οτι η νεανικη αρθριτιδα δεν συνδεεται με τη θρομβοφιλια και οτι δεν υπαρχει λογος να κανω αντιπηκτικές.

 

θελω να σας ρωτησω λοπον!μονο αυτη η εξεταση υπαρχει?(με τα 700 περιπου ευρω?).ισχυει οτι δεν την καλυπτει κανενα ταμειο?δεν υπαρχει αλλη εξεταση για τη διαγνωση της θρομβοφιλιας?

 

 

(συγνωμη αν σας κουρασα :oops:)

TBlYp3.png
Link to comment
Share on other sites

agapiti ziapan thelo na soy po pos exo kanei eksetaseis thromvofilias...den xriazetai na tis kaneis oles alla merikes gia arxi kai tis pio vasikes...ego ksodepsa 200 evro peripoy se idiotiko diagnostiko ontos den tis kaliptei to ika..kane esy tis vasikes prota na deis an vgei kati thetiko....prepei na miliseis me idiko aimatologo kyishs

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια,υπαρχει καποια κοπελα που να εχει αντιφωσφολιπιδικο συνδρομο ή δυσινοδωγοναιμια?

θα ηθελα πολυ τις αποψεις σας γιατι μολις βγηκαν τα αποτελεσματα μου και εχω φρικαρει!!!

qOUNp2.png.
Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα κι εγω τη γνωμη σας.διανυω ειδη τον 5ο μηνα της εγκυμοσυνης.

ο γυναικολογος μου λοιπον παιρνοντας στην αρχη το ιστορικο μου,του ειχα πει οτι εχω περασει νεανικη ρευματοειδη αρθριτιδα η οποια μετα τα 20(τωρα ειμαι 30) μου χρονια δεν με ξαναενοχλησε.ο γυναικολογος μου ειπε οτι θα μπορουσα να κανω μια εξεταση που στοιχιζει 700 ευρω περιπου,για να το εξακριβωσουμε αν κινδυνευω απο θρομβοφιλια.την εξεταση ομως δεν την καλυπτει το ικα-εοπυυ και και δεν την εκανα για οικονομικους λογους και μου ειπε οτι εναλλακτικα πρεπει να ξεκινησω αντιπυκτικες προαιρετικα για να εχουμε το κεφαλι μας ήσυχο.

επικοινωνησα με τους ρευματολογους που με παρακολουθουσαν τοτε και μου ειπαν ολοι οτι η νεανικη αρθριτιδα δεν συνδεεται με τη θρομβοφιλια και οτι δεν υπαρχει λογος να κανω αντιπηκτικές.

 

θελω να σας ρωτησω λοπον!μονο αυτη η εξεταση υπαρχει?(με τα 700 περιπου ευρω?).ισχυει οτι δεν την καλυπτει κανενα ταμειο?δεν υπαρχει αλλη εξεταση για τη διαγνωση της θρομβοφιλιας?

 

 

(συγνωμη αν σας κουρασα :oops:)

 

 

 

Δεν χρειαζεται να πληρωσεις τοσα λεφτα.. Εγω τις εκανα στο ΑΧΕΠΑ στη Θεσσαλονικη και πληρωσα 200 ευρω (οταν εξω μου ζητησαν πανω απο 1000 ευρω) αλλα δεν εκανα μονο θρομβοφιλια εκανα αρκετες ανοσολογικες εξετασεις.. Τωρα δεν ξερω απο που εισαι αλλα σε μεγαλα νοσοκομεια γινονται αυτες οι εξετασεις. Απλα πρεπει να πας πρωτα σε καποιον γιατρο να σου πει ακριβως ποιες πρεπει να κανεις και μετα πας στο νοσοκομειο.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας υπαρχει καποια που να εχει κανει αντιπυκτηκα ενεσακια inoxep? μου τα εδωσε ο γιατρος μου να τα περνω μετα την ωολυψια απο την δευτερη μερα. εχει γινει η κοιλια μου στο σημειο που το βαζω μελανο.

μηπως εχετε παρουσιαση ιδια κατασταση? να σημειοσω οτι δεν εχω θρομβοφιλια και αυριο θα κανω την εβρυομεταφορα.

8HiKp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...