Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μία σάλπιγγα.Εμπόδιο για φυσιολογική σύλληψη?


Recommended Posts

Τομη εκανα κ εγω....σαν καισαρικη...κ μενα μου ειπε 6 μηνες...εχουν περασει 2 βδομαδες...οποτε εχω καιρο ακομα....να σε ρωτησω κ κατι τελευταιο...???

Ποτε αδιαθετησες μετα το χειρουργιο.....κ εκανες σαλπιγγογραφια η καποια αλλη εξεταση πριν ξεκινησεις προσπαθειες?? Συγνωμη που ρωταω τοσα πολλα...ειμαι σιγουρη οτι με καταλαβαινεις..............

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

τελειωσα χθες με την αποξεση.ευη μου χαιρομαι πολυ.να σου πανε ολα καλα οπως και σε ολα τα κοριτσια.χθες στον προθαλαμο του χειρουργειου εκανα προσευχη να σας πανε ολα καλα και να μη βρεθει καμια αλλη στη θεση μου π ο τ ε

7Ggjp2.png

 

Link to comment
Share on other sites

Konstanss μου,να ρωτάς ό,τι θες!!Δε μας κουράζεις καθόλου!Αφού έγινε λαπαροτομία στην κοιλιά σου τότε καλύτερα να περιμένεις 1 εξάμηνο!!Κάνε υπομονή θα περάσει ο καιρός σαν νερό!!Θυμίσου το αυτό που σου λέω!!Όσο για την περίοδο από όσο θυμάμαι μου είχε έρθει στην ώρα της τον άλλο μήνα!!Καμιά φορά μπορεί να υπάρξει κάποια ανωμαλία μη σε ανησυχήσει.Αν δεις ότι περνά πολύ ο καιρός τότε ενημέρωσε τον γιατρό σου!!Σαλπιγγογραφία δεν έκανα γιατί μου είπε ότι είδε στο χειρουργείο ότι η άλλη σάλπιγγα ήταν καλή...

Robenula μου,είσαι τόσο καλή κοπέλα!!Μου ήρθαν δάκρυα στα μάτια με αυτά που έγραψες!!Για να καταλάβω μετά το εξωμήτριο είχες κι άλλη παλίνδρομη πριν από αυτή και σε ποιες εβδομάδες??Εγώ πριν το εξωμήτριο είχα μία πρώιμη αποβολή (4η εβδομάδα περίπου)και ένα εξωμήτριο.Αυτό που σκέφτομαι για την περίπτωσή σου είναι μήπως η σάλπιγγα που έχει μείνει είναι υδροσάλπιγγα και σου κάνει τοξικό το ενδομήτριο και γι αυτό χάνεις τα μωράκια.Πάντως να σου πω την αλήθεια επειδή σε παρακολουθώ από τότε που έγραψες την ανησυχία σου δεν μπορώ να καταλάβω ακόμη τι είδε στον υπέρηχο ο γιατρός.Αυτό το κολλημένο στη μήτρα είναι πολύ παράξενη διάγνωση.Επίσης σου παρακολούθησε τις χοριακές σου αν υπερδιπλασιάζονταν ή σου είπε αν έστω οι χτύποι καρδιάς που άκουσε ήταν φυσιολογικοί???Για να μάθεις τι συνέβη τελοσπάντων...Έπρεπε να τον βομβαρδίσεις στις ερωτήσεις...

Link to comment
Share on other sites

koritsaki moυ δεν ειχα ποτε εξωμητριο.2 παλινδρομες ειχα.και η μια σαλπιγγα μου ειναι κλειστη δεν ειναι υδροσαλπιγγα.4 γιατροι μου το ειπαν βλεποντας τη σαλπιγγογραφια

7Ggjp2.png

 

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη,robenula μου,δεν το κατάλαβα επειδή είδα ότι έγραφες σε αυτό το τόπικ...Βρε κοριτσάκι μου μήπως να κάνεις καμία επαναληπτική σαλπιγγογραφία ή και λαπαροσκόπηση.Δεν μπορεί να είναι τόσο τυχαίο 2 φορές,κοριτσάκι μου!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ρομπενούλα μου, περαστικά και κουράγιο. Εύχομαι να το ξεπεράσεις σύντομα και να ξαναβρείς το χαμόγελο και την αισιοδοξία σου. Η επόμενη φορά θα είναι τυχερή, θα το δεις. Τι σου είπε η γιατρός; Παλίνδρομη ήταν; Γιατί, ρε γαμωτο, πάλι;

Ευη μου, χαίρομαι που όλα πάνε καλά. Να προσέχεις...

"Πέσαμε" λίγο μετά τη δυσάρεστη εξέλιξη της ρομπενούλας. Κι όσο σκέφτομαι πως πριν από λιγες μέρες καθόμουν και αγχωνόμουν με μαλ...ες η ρομπενούλα μου έδινε κουράγιο, δεν ξέρω αισθάνομαι...σκ...

Μακάρι να ακούμε μόνο ευχάριστα από εδώ και πέρα.

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites

Evi μου, σευχαριστω πολυ πολυ ... ναι κ μενα την ειδε στο χειρουργιο κ ειπε οτι ειναι πεντακαθαρη...αλλα καταλαβαινεις..ο φοβος επικρατει...απο μονη μου σκεφτηκα τη σαλπιγγογραφια...τωρα πια θα πω, οταν ερθει η ωρα θα δω...

 

Ρομπενουλα η ιστολογικη τι εδειξε?? Η πρωτη τουλαχιστον, γιατι η δευτερη θελει λιγες μερες ακομα...απο αυτη ο γιατρος θα ξερει...τι σου εχει πει??

Link to comment
Share on other sites

περαστικα σου ρομπενουλα μου,δεν μπορω να το πιστεψω πραγματικα.Κανε τις απαραιτητες εξετασεις πριν απο οτιδηποτε.

Ειναι απιστευτα ολα αυτα που περναμε...

τελικα η εγκυμοσυνη ειναι το πιο ευκολο και συγχρωνος το πιο δυσκολο πραγμα.....

 

Ολα θα πανε τελεια evi μου,χαιρομαι πολυ για σενα,να προσεχεις τον εαυτο σου και να μην "επηρεαζεσαι"απο τιποτα αρνητικο.(ξερεις εσυ....)

 

kostanss μην σε αγχωνει η περιοδος κι εγω σχεδον 10 μερες μετα την επεμβαση ειχα αιμα και ακριβως στον μηνα μου ξαναηρθε.Πηγα στον γιατρο με ειδε,ειναι καθαρισματα απο το ενδομητριο και στον μηνα θα σου ερθει κανονικα περιοδος.Θελει 1 με 2 κυκλους να σταθεροποιηθει η περιοδος.Και εφοσον η αλλη σαλπιγγα σου ειναι πεντακαθαρη κατα τον φεβρουαριο λογικα μπορεις να ξεκινησεις ξανα προσπαθειες.Ολα θα πανε καλα,σε καταλαβαινω απολυτα κι εγω ακομη τα βραδια κλαιω και ποναω για αυτο που εγινε.Ο χρονος θα βοηθησει να ξεπερασουμε τα παντα.

Φιλια πολλα σε ολες!!

ΘΕΤΙΚΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ!!!

Link to comment
Share on other sites

Emi γλυκια κοπελα μου...σευχαριστω κ σενα πολυ πολυ...χαιρομαι που μεσα στην ατυχια μας ειμαστε τυχερες γιατι εχουμε η μια την αλλη για συμπαρασταση..ειναι μεγαλο πραγμα να σε καταλαβαινουν τοσο....

Εγω εκανα την επεμβαση στις 12 νοεμ κ 3 μερες μετα ειχα περιοδο!! Με ειχε δει ο γιατρος, ημουν ακομη στο νοσοκομειο κ ηταν περιοδος ναι..καθαριζε η μητρα μου..που ειχε προετοιμαστει να υποδεχτει το σπορακι...αφηστε τα...

Εχεις δικιο...θετικες σκεψεις...να ομως που το γεγονος αυτο σε στοιχειωνει...κ ο φοβος επικρατει...

Ισως αν καποια μερα κρατησω στα χερια μου ενα αγγελουδι, να ταφησω πισω μου ολα αυτα...

Κοριτσακια μου ευχομαι το καλυτερο για ολες μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Κονστανς, ολα καλά θα μας πάνε. Αρκεί να το πιστέψουμε. Εμένα η περίοδος μού ήρθε μετά από 20 μέρες και από τότε σχεδόν έχει σταθεροποιηθεί. Είναι δύσκολη η περιπτωσή μας αλλά τουλάχιστον έχουμε η μια την άλλη και παρηγορούμαστε λίγο.

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσακια!!Ελπιζω να ειστε καλα και η margi μου ,ακομη καλυτερα!!(δεν κανω διακρισεις,μην το παρει καμια προσωπικα.....);)

Για μενα κοριτσια μαλλον η φυσιολογικη συλληψη ειναι απιθανη,αφου και η αλλη μου η σαλπιγγα ειναι κλειστη και δεν εχει διαβατοτητα:(.Με το νεο ετος ξεκιναμε δειλα δειλα διαδικασια για εξωσωματικη....

Δεν ξερω αν πρεπει να χαιρομαι ή οχι:confused::confused::confused:,το μονο που θελω ειναι ενα σπορακι στην κοιλιτσα μου:roll::roll:.Νοιωθω αισιοδοξη και ελπιζω να τα καταφερουμε.

Το μονο που εχω να πω για ολες μας ειναι οτι καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη,ο σκοπος και το αποτελεσμα κοινο για ολες μας.

Μακαρι το 2010 να εχουμε ολες απο 1 σπορακι να αλλαξουμε τοπικ και να συζηταμε τα συναισθηματα μας.

Φιλια σε ολες!!

 

 

Υ.Γ. Χαιρομαι πολυ που μοιραζομαι μαζι σας αυτα που νοιωθω;););)

Link to comment
Share on other sites

emi 30, καλημέρα. Λυπάμαι για την εξέλιξη. Τελικά είχες δίκιο που ανησυχούσες για την άλλη σάλπιγγα. Είσαι όμως αισιόδοξο κορίτσι και πιστεύω πως θα πετύχεις πολύ σύντομα την πολυπόθητη εγκυμοσύνη. Μακάρι να σου πάνε όλα καλά. Τώρα να ηρεμήσεις, να προσπαθήσεις ( όσο μπορείς ) να μην αγχώνεσαι κι όλα θα πάνε καλά το 2010. Το '09 ήταν λίγο ζόρικο τελικά. Τι να κάνουμε..Και τα άσχημα μέσα στη ζωή είναι και μας μαθαίνουν πολλά. Ας μην τα βλέπουμε όλα αρνητικά. Ρώτησε την Evi μας να σου δώσει πληροφορίες για τη διαδικασία εξωσωματικής σε φυσικό κύκλο. Εβη μου, ελπίζω να είσαι καλά. Αν βρεις χρόνο στειλε μου, σε παρακαλώ, σε πμ σε ποιον γιατρό πήγες, πόσα πλήρωσες κτλ, γιατί μία φίλη μου, 36 χρονών έκανε δύο εξωσωματικές στα Γιάννενα με το ταμειο του Ικα, δεν πέτυχαν και τώρα σκέφτεται να κατέβει Αθήνα να το προσπαθήσει εκεί. Α, και κάτι άλλο. Σήμερα είναι η γιορτή της Αγίας Αννα, της μητέρας τησ Παναγίας που έιναι η προστάτιδα των άτεκνων ζευγαριών και των κυοφορουσών γυναικών. Να μας προστατεύει όλες μας. "Σήμερον λύονται τα δεσμά της ατεκνίας" γράφει το απολυτίκιον της . Δεν είναι ένα πόλύ αισιόδοξο μήνυμα αυτό;

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites

Εύχομαι η Αγία Άννα που είναι η γιορτούλα της σήμερα να προστατεύει όλα τα κοριτσάκια που προσπαθούν να κάνουν παιδάκι και σύντομα να γίνουν μανούλες!!Είμαι πολύ καλά κοριτσάκια μου!!Σας ευχαριστώ για το ενδιαφέρον!!Σήμερα έκλεισα τον δεύτερο μήνα και κάνω τον σταυρό μου!!!Μακάρι να πάνε όλα τόσο καλά έως το τέλος!!Πιστεύω ότι εμείς που έχουμε παιδευτεί ο καλός Θεούλης μας δίνει το δώρο που τόσο καιρό λαχταρούσαμε!!Όλα θα γίνουν!!!

Link to comment
Share on other sites

Ευη μου, να πάνε όλα καλά κοριτσάκι μου. Να φτάσεις στον ένατο μήνα χωρίς να αντιμετωπίσεις κανένα πρόβλημα και να είναι η εγκυμοσύνη σου η πιο όμορφη περίοδος της ζωής σου. Κάτι μού λέει πως θα ακολουθήσουμε αυτό το δρόμο πολύ σύντομα κι άλλα κοριτσάκια που παιδευόμαστε καιρό.

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια! Γράφω σ' αυτό το topic πρώτη φορά. Πριν λίγες μέρες μιλούσα με την κουμπάρα μου η οποία έχει τρία παιδάκια. Μου είπε λοιπόν ότι από πολύ μικρή είχε πρόβλημα με την μία της σάλπιγγα. Τρομερούς πόνους στην περίοδο και στην ωορηξία. Οι γιατροί της είχαν πει ότι η σάλπιγγα της κάνει φλεγμονές κατά καιρούς και έπινε κουτιά αντιβιώσεις. Δεν το έλεγε σε κανέναν τόσα χρόνια, αλλά είχε τρομερό άγχος για το αν τα καταφέρει να κάνει παιδάκια. Για κάθε της παιδί προσπαθούσε 4 μήνες περίπου. Στην τελευταία γέννα της αφαίρεσαν την προβληματική σάλπιγγα. Εκείνη στην προσπάθεια για το δεύτερο παιδάκι με υπερήχους έλεγχε από πια ωοθήκη έκανε ωορηξία και φορτσάριζε όταν ήταν ο μήνας της διαβατής σάλπιγγας. Εγώ έχω δύο ορθάνοιχτες σάλπιγγες (ή μία λίγο πιο στριφογυριστή) αλλά μωράκι δεν έχουμε δει ακόμη. Καλή επιτυχία σε όλες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια, πού είστε; Τι κάνετε; Εmi, evi, Konstans, Robenula πού είστε; Διψάω για τα νέα σας. Εγώ έτσι κι έτσι. Ο άντρας μου σας είχα πει πιο παλιά ότι είχε χάσει τη δουλεια του. Είχε ξεκινήσει πριν εναμισι μήνα αλλού, τον σταμάτησαν κι από εκει. Πολύ μεγάλη κρίση κορίτσια. Ανεργος λοιπόν για μια ακόμα φορά. Αισιοδοξούμε όσο μπορούμε όμως. Υγεία να έχουμε κι όλα τ' άλλα θα έρθουν. Αυριο περιμένω περίοδο. Εχω τρελαθεί στον πόνο...Αντε, να έρθει να ησυχάσω καμιά φορά. Περιμένω νέα σας. Φιλιά. :P

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites

Να μαι κ εγω !!! Ετοιμαζομαι να παω να κοιμηθω...στη 13.30 εχω ραντεβου με το γιατρο μου. Περασε ενας μηνας (12-11) κ παω να με δει. Λογικα θα ξυπνησω με περιοδο γιατι εχω τρομερο πονοκεφαλο κ ποναω χαμηλα...Αντε margi, ελπιζω να ερθει μονο σε μενα!!!!

Λυπαμαι πολυ για τον αντρα σου, ελπιζω να σας πανε ολα καλα κ να βρεθει δουλεια συντομα, γιατι ειναι δυσκολοι οι καιροι...βεβαια....

Οι αλλες οι τσουπρες, που ειναι ? Για βαλε μια φωνη ακομα βρε margi!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Κονστανς, αντιστρέφω την ευχή σου. Μακάρι να είμαι μόνο εγώ αυτή που αδιαθέτησε ξημερώματα! Ναι, σωστα ακούσατε. Αδιαθέτησα πρωι-πρωι. Για να πω την αλήθεια είχα μια κρυφή ελπίδα γιατί τους τελευταίους μήνες μετά το χειρουργείο μού ερχόταν πάντα μιά με δύο μέρες πριν την αναμένόμενη περίοδο. Ηλπιζα λοιπόν....στενοχωρέθηκα όταν την είδα, τώρα είμαι καλά. Απλά αναρωτιέμαι πότε θα ξανακάνω ωορρηξία από την καλά πλευρά κι αγχώνομαι λίγο.

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites

Κ εγω το πρωι αδιαθετησα margi μου!! Ειναι η πρωτη φορα που την περιμενα πως κ πως κ χαρηκα πολυ που ηρθε!!! Καταλαβαινεις...ειναι η πρωτη μετα το χειρουργιο...κ πρεπει σιγα σιγα να αρχισει ο οργανισμος να προσαρμοζεται στις νεες καταστασεις...

Πηγα κ στο γιατρο μου, καλα ολα....

Λοιπον ακου να δεις κ εσυ κουκλιτσα κ οι αλλες οι τσουπρες...Να συζητησουμε κατι που ειναι πολυ σημαντικο για ολες μας!! Ολες οι αποψεις μετρανε..

Ειχα λοιπον αυτη την απορια κ ρωτησα το γιατρο μου σημερα...Μπορει να φανει αστεια, το ξερω...αλλα ειναι αρκετα σημαντικη στο απλο μυαλουδακι μας...

Του λεω λοιπον:Βρε γιατρε, οταν απτην ωοθηκη σκαει το ωαριο, περναει μεσα απο τη σαλπιγγα ...εκει περιμενει λιγο κ αν δεν γονιμοποιηθει (ως γνωστο η γονιμοποιηση εκει λαμβανει μερος) κατευθυνεται στη μητρα οπου κ αποβαλλεται (γνωστη περιοδος) μαζι με το ενδομητριο κτλ.....Εμενα του λεω, η δεξια μου σαλπιγγα πλεον λειπει...το ωαριο που θα γονιμοποιει, που θα πηγαινει????απο που θα περναει????θα αχρηστευτει η δεξια μου ωοθηκη???Δε θα παραγει πια αβγουλακια???

Κ ιδου η απαντηση!!!Μου ειπε οτι υπαρχει ο λεγομενος θετικος χημειοτακτισμος ( δεν το θυμαμαι κ καλα ) οπου οταν η δεξια ωοθηκη θα παραγει το αβγουλακι, η αριστερη θα το σκαει στην αριστερη σαλπιγγα!!!!Ακου να δεις!!! Ολα λεει λειτουργουν, μαγνητικα, φαντασου λεει σαν να το ρουφαει η αριστερη σου σαλπιγγα!!!

Τι να σας πω βρε κοριτσια...οτι μου ειπε σας λεω....ακουω κ εσας τις υπολοιπες να μου πειτε οι γιατροι σας τι σας ειπαν γιαυτο το θεμα!!!

Για να ξερουμε τελικα.....

Margi μου, ξερω...αυτο που θα σου πω ειναι κοινοτυπο.....αλλα ειναι κ αληθεια!!! Να μην ανησυχεις καθολου!!! Ειναι δυνατον...το σπορακι θα βρε το δρομο του γρηγορα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Konstans, μακάρι να έχεις δίκιο. Δεν ξέρω αν ισχύει αυτό που σου είπε ο γιατρός. Παρόμοιο πράγμα μού είχε πει και ο ακτινολόγος όταν τον ρώτησα κι εγώ τι γίνεται με το ωάριο που απελευθερώνεται από την ωοθήκη και δεν βρίσκει σάλπιγγα να μπει. Μου είχε πει χαρακτηριστικά ότι πέφτει στην κοιλίτσα και μπορεί να το ρουφήξει η άλλη σάλπιγγα. Η γυναικολόγος πάντως που ρώτησα ήταν κατηγορηματική ότι δεν υπάρχει περίπτωση να μείνω όταν κάνω ωορρηξία από την αριστερή ωοθήκη.

Ηταν δύσκολη η σημερινή μέρα. Εκλαψα πολλές φορές. Απογοητεύτηκα τόσο που δεν ήμουν έγκυος! Τους τελευταίουσ 3 μήνες που προσπαθώ πάντα έτσι αντιδρώ όταν μου έρχεται η περίοδος. Η πρώτη μέρα είναι η πιο άσχημη.Αύριο θα είμαι μια χαρά. Η πρωτη μέρα είναι δύσκολη πάντα. Καληνύχτα.:-)

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε κοριτσακι μου..στεναχωρηθηκα τωρα....σε καταλαβαινω απολυτα, πιστεψε με...Να δεις ομως που θα ερθει πολυ συντομα...θα το δεις!!!

Τελικα ο οργανισμος μας ειναι ενας πολυπλοκος μηχανισμος...κ ολα ειναι πιθανα να συμβουν....θεληση να υπαρχει κ πιστη....

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια καλησπερα!! ειχα μερες να μπω...

Μargi μου δεν πειραζει που ηρθε η ακατανομαστη,υπομονη και κουραγιο!! κοριτσια οσο αφορα το θεμα με το αυγουλακι και την απουσια της σαλπιγγας,ενα θα σας πω. εγω οωρηξια ειχα απο την δεξια ωοθηκη και το ρουφηξε η αριστερη απο οπου εκενα το εξωμητριο!!!:rolleyes::rolleyes:Οπως καταλαβαινεται ισως δεν εχει και τοσο σημασια απο ποια μερια εχεις οωρηξια.Την ιδια απορια με εσενα konstanss!!! τι συμπτωση ε??:roll: το ιδιο πραγμα μου ειπε κι εμενα ο γιατρος οταν το ρωτησα.ουσιαστικα το αυγουλακι παιφτει και η σαλπιγγα το ρουφαει,αν δεν γονιμοποιηθει ξαναφευγει και αποβαλεται με την περιοδο.Οποτε μην χανεται τις ελπιδες σας και μην αγχωνεστε για την "καλη" πλευρα.Οταν μου ειπαν οτι ωορηξια ειχα απο την δεξια οωθηκη και γονιμοποιηθηκε απο την αριστερη απορουσα πως ειναι δυνατον.....:confused:Ειναι λοιπον!! προφανως η αριστερη μου ηταν σε λιγο καλυτερη κατασταση,εγειρε και ρουφηξε το αυγολακι και ετσι εκει συναντηθηκε με το σπερματοζωαριο.Τι να πω??

Αυτα κοριτσαρες,φιλακια πολλα και μην χανετε το κουραγιο σας!!Ερχονται χριστουγεννα,ας γινουμε για λιγο εμεις παιδια και με την νεα χρονια βλεπουμε!!:P:p:p:p

Link to comment
Share on other sites

Εμι μου, όντως είχαμε να τα πούμε μέρες. Να σε ρωτήσω κάτι που μου φάνηκε περίεργο. Εσύ εκείνο το μήνα που έμεινες έγκυος είχες κάνει υπέρηχο και ήξερες από ποια πλευρά έγινε η ωορρηξία;

Τι να πω, ρε κορίτσια, μακάρι να ισχύουν όλα αυτά. Εσύ εμι θα ξεκινήσεις τελικά εξωσωματική, ε ; Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά. Χαίρομαι που δείχνεις χαρούμενη και αισιόδοξη. Να περάσεις τέλεια στις γιορτές. Επιτέλους, βρε κορίτσια, ας ηρεμήσουμε λίγο και ας τ' αφήσουμε στην άκρη όλα τα άσχημα που μας συνέβησαν αυτόν τον χρόνο. Ερχεται το 2010. Θα είναι καλύτερο!!!

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!!

Emi μου, ειχα διαβασει κ τα δικα σου ποστς για το τι σου συνεβει..ευχομαι κ σε σενα οτι καλυτερο γλυκια μου..

Ειχα διαβασει κ αυτο που ειχες γραψει τοτε, για το αβγουλακι κ το ρουφηγμα απο την αλλη σαλπιγγα...πριν μερες απορουσα με αυτο που ειχες γραψει, αλλα να που χαχα ειχαμε την ιδια ευλογη απορια...κ μου την ελυσε ο γιατρος μου...τι να πω...ετσι πρεπει ναναι...

Πορισμα: Δεν νομιζω οτι πρεπει να αγχωνομαστε απο πια πλευρα θα εχουμε ωορηξια...εμεις κανουμε αυτο που πρεπει να κανουμε.....κ οτι θελει ο Θεος...Σε σας το λεω κοριτσιαααα μακουτεεεε??? Εγω εχω ακομα.....μετα το Πασχα....

Margi μου τι κανεις? Ο αντρουλης σου? Βρηκε δουλεια..........???

Εχεις δικιο σε αυτο που λες....ας τα αφησουμε λιγο στην ακρη.....το 2010 ειναι προ των πυλων...κ προμηνυει ευχαριστες εκπληξεις....εγω ειμαι αισιοδοξη....

Link to comment
Share on other sites

Κονστανς, δυστυχώς δεν βρήκε τίποτα. Ευτυχώς που βγήκε στο ταμείο ανεργίας τουλάχιστον. Κάτι είναι κι αυτό...Βέβαια, πώς γίνεται να ζήσει ένας άνθρωπος μέ 450ευρώ το μήνα, άλλο θέμα αυτό....Ευτυχώς που δουλεύω κι εγώ . Αλλά μεχρι πότε; Μπορεί να θελήσει ο θεούλης να μείνω έγκυος και να σταματήσω τη δουλεια, γιατί είναι πολύ μακριά από το σπίτι μου (70 χιλ). Οπότε θα είμαστε δύο άνεργοι! Ωραία ε;; Από τώρα βάζω λεφτά στην άκρη για αυτές τις μέρες που πλησιάζουν. Δεν ξέρω αν το καταλάβατε, αλλά μέσα στην καταχνιά παραμένω αισιόδοξη και περιμένω εγκυμοσύνη. Τιποτα πλέον δεν με πτοεί. Αυτές οι δουλειες και τα οικονομικά μας έφαγαν. Να μην παντρευτούμε, δεν έχουμε δουλειά. Να μην κάνουμε παιδιά ακόμα, δεν έχουμε λεφτά...Και φτάσαμε στα 34 χωρίς δουλεια, χωρίς λεφτά και χωρίς παιδιά!! Ε, και εγώ δεν περιμένω άλλο....

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...