Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΣΟΣ! Αναζήτηση καλού γυναικολόγου στην Κύπρο


ellain

Recommended Posts

Μήπως γνωρίζετε το γιατρό Αντωνιάδη στη Λευκωσία; Είναι καλός στις εξωσωματικές; έχει κάποια κοπέλα εμπειρία;

 

Μήπως γνωρίζετε τον εμβρυολόγο Σεργίου στο Κέντρο Εξωσωματικής Ακεσώ;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 157
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...
  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα!!

Είμαι έγκυος στον πρώτο μήνα (μπαίνω στον δεύτερο σε λίγες μέρες) και ο γιατρός μου μου συνέστησε υπέρηχο επειδή την προηγούμενη εβδομάδα είδα λίγο αίμα. Ο γιατρός μου είναι στην Αθήνα κι εγώ μένω αυτή τη στιγμή στην Κύπρο, θα ήθελα κάποιον γυναικολόγο καλό ώστε να κάνω τον υπέρηχο την επόμενη εβδομάδα, ει δυνατόν κιόλας στη Λάρνακα για να μην μετακινούμαι πολύ.

tta929a.aspx
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλημέρα κορίτσια

είμαι καινούρια εδώ και θα ήθελα την βοήθεια σας, Καταρχήν να σας πω ότι είμαι από Κύπρο, 32 χρονών και προσπαθούμε με τον σύζυγο μου εδώ και 1,5 χρόνο να αποκτήσουμε παιδάκι. Έχω κάνει ορμονικές εξετάσεις και θυρεοειδή όλα οκ, επίσης με έχει παρακολουθήσει και γυναικολόγος για την ωρίμανση ωαρίου , όλα οκ. Ο σύζυγος μου έχει κάνει 2 σπερμοδιαγράμματα τα οποία έδειξαν χαμηλή κινητικότητα στο 20%. Ο γιατρός όταν τον ρώτησα εάν μπορώ να μείνω έγκυος με αυτό το ποσοστό δεν το απέκλεισε αλλά μου είπε ότι είναι λίγες οι πιθανότητες και μου πρότεινε την σπερματεγχυση. Εγώ δεν θέλω ακόμα να προχωρήσω σε αυτό το στάδιο...δεν υπάρχει τρόπος να αυξηθεί η κινητικότητα του σπέρματος? επίσης θέλω να αλλάξω γυναικολόγο γιατί ένιωσα ότι με βλέπει ως ευρώ και όχι ως άνθρωπο αυτός που είχα. Γίνεται να σε χρεώνει 50ευρω για απλή συζήτηση 15 λεπτών? χωρίς εξέταση? και τέλος θα ήθελα να ρωτήσω ποιόν γιατρό προτείνετε από την κλινική ISIS.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ όπως ίσως έχεις διαβάσει παραπάνω έχω τον Φασουλιώτη. Ακόμα και τώρα που είμαι Λεμεσό σε αυτόν πάω. Ηταν ο μόνος που μου έλυσε τα προβλήματα μου και του συζήγου και πάνω από όλα ενώ θα μπορούσε να μας πει να κάνουμε εξωσωματική και να πάρει τα πενταπλάσια μου πρότεινε σπερματένχυση και έτσι απέκτησα τα αγοράκια μου. Δεν έχεις να χάσεις τίποτα με μία επίσκεψη...το πολύ άλλα 50 Ευρώ.

Καλή τύχη!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Απλά θέλω να ποσό δύσκολο είναι να βρεις ένα σωστό γιατρό και η μονή σου λύση να έναι αυτό το side . Γιατί???????? Ποσό δύσκολο είναι αν έχεις σωστές πληροφορίες για κάποια ιατρική ιδιότητα που χρειάζεσαι.

Για σας κοπέλες. Έψαχνα γυναικολόγο σήμερα και ήθελα έναν καλό και επείγον γιατί το πρόβλημα εμφανίστηκε από την Παρασκευή αλλά δεν το κατάλαβα βλέπετε δεν ήταν και πολύ ξεκάθαρο. Επειδή έχω μετακομίσει σε άλλη πόλη έπρεπε να βρω έναν στη Λευκωσία. Λοιπόν … πιστεύω ότι το δικό μου θέμα δεν είναι τόσο σοβαρό όπως τον περισσότερων σας αλλά όπως και να έχει απλά θέλω να πω την εμπειρία μου. Διαβάζοντας αυτά που λέτε έψαξα και με γνωστούς και το αποτέλεσμα ο ένας έλεγε 2 καλά για έναν γιατρό ο άλλος 1 κακό για τον ίδιο γιατρό!!!

Όπως και να έχει θέλω να πω για την Ντοντου που ρωτούσε η lucky? Περιμένω από τις 9:00 το πρωί να με πάρει τηλέφωνο γιατί μου έδωσαν ραντεβού για 7/2/12 και είπα στην κοπέλα του τηλεφωνικού ʽεάν είναι επείγων το περιστατικό πως το χειρίζεστε?ʼ και μου είπα ʽεντάξει θα σας πάρει η γιατρός μόλις έρθει. Εγώ είπα να δώσω ακόμα μια ευκαιρία και τηλεφώνησα στης 10:00 αλλά η ίδια κοπέλα με τον ίδιο τρόπο μου είπε ʽεντάξει ήρθε η γιατρός αλλά θα σας πάρει μόλις μπορέσειʼ το χειρότερο ήταν ο τρόπος της κοπέλας καμία συμπαράσταση . Όπως και να έχει τώρα είναι 21:00 και τίποτε ακόμα. Τη να πω όσο καλό όνομα και έχεις σαν γιατρός και εγώ είμαι ασθενής και θα σε πληρώσω για να κάνεις την δουλεία σου ,χωρίς να ξέρεις δεν με ʽγραφείςʼ έτσι απλά ʽ. Για να μην είμαι άδικη μπορεί να μην φταίει η γιατρός αλλά ούτε εγώ φταίω. Θα έπρεπε η υπάλληλος της να έχει τρόπους και να την ενημερώνει σωστά , αν ήταν κάτι επικίνδυνο για μένα τη θα γινόταν θα μου έλεγε συμβαίνουν αυτά δεν είναι τίποτε οπός είπε και στην Lucky? Και όλα αυτά για τη με κοπιών τρόπο έβγαλε καλό όνομα όπως λέμε στη Κύπρο. Τέλος πάντων σε έναν άλλο γιατρό που μου είπαν και ελπίζω να πάνε όλα καλά παρεμπίπτοντος αν τον ξέρετε την άποψη σας παρακαλώ Δρ. Πιερής Πιερή λέγετε στην Ευρωπαϊκή Κλινική . συγγνώμη για το τεράστιο μήνυμα αλλά είμαι πολύ προβληματισμένη.

Link to comment
Share on other sites

Απλά θέλω να ποσό δύσκολο είναι να βρεις ένα σωστό γιατρό και η μονή σου λύση να έναι αυτό το side . Γιατί???????? Ποσό δύσκολο είναι αν έχεις σωστές πληροφορίες για κάποια ιατρική ιδιότητα που χρειάζεσαι.

Για σας κοπέλες. Έψαχνα γυναικολόγο σήμερα και ήθελα έναν καλό και επείγον γιατί το πρόβλημα εμφανίστηκε από την Παρασκευή αλλά δεν το κατάλαβα βλέπετε δεν ήταν και πολύ ξεκάθαρο. Επειδή έχω μετακομίσει σε άλλη πόλη έπρεπε να βρω έναν στη Λευκωσία. Λοιπόν … πιστεύω ότι το δικό μου θέμα δεν είναι τόσο σοβαρό όπως τον περισσότερων σας αλλά όπως και να έχει απλά θέλω να πω την εμπειρία μου. Διαβάζοντας αυτά που λέτε έψαξα και με γνωστούς και το αποτέλεσμα ο ένας έλεγε 2 καλά για έναν γιατρό ο άλλος 1 κακό για τον ίδιο γιατρό!!!

Όπως και να έχει θέλω να πω για την Ντοντου που ρωτούσε η lucky? Περιμένω από τις 9:00 το πρωί να με πάρει τηλέφωνο γιατί μου έδωσαν ραντεβού για 7/2/12 και είπα στην κοπέλα του τηλεφωνικού ʽεάν είναι επείγων το περιστατικό πως το χειρίζεστε?ʼ και μου είπα ʽεντάξει θα σας πάρει η γιατρός μόλις έρθει. Εγώ είπα να δώσω ακόμα μια ευκαιρία και τηλεφώνησα στης 10:00 αλλά η ίδια κοπέλα με τον ίδιο τρόπο μου είπε ʽεντάξει ήρθε η γιατρός αλλά θα σας πάρει μόλις μπορέσειʼ το χειρότερο ήταν ο τρόπος της κοπέλας καμία συμπαράσταση . Όπως και να έχει τώρα είναι 21:00 και τίποτε ακόμα. Τη να πω όσο καλό όνομα και έχεις σαν γιατρός και εγώ είμαι ασθενής και θα σε πληρώσω για να κάνεις την δουλεία σου ,χωρίς να ξέρεις δεν με ʽγραφείςʼ έτσι απλά ʽ. Για να μην είμαι άδικη μπορεί να μην φταίει η γιατρός αλλά ούτε εγώ φταίω. Θα έπρεπε η υπάλληλος της να έχει τρόπους και να την ενημερώνει σωστά , αν ήταν κάτι επικίνδυνο για μένα τη θα γινόταν θα μου έλεγε συμβαίνουν αυτά δεν είναι τίποτε οπός είπε και στην Lucky? Και όλα αυτά για τη με κοπιών τρόπο έβγαλε καλό όνομα όπως λέμε στη Κύπρο. Τέλος πάντων σε έναν άλλο γιατρό που μου είπαν και ελπίζω να πάνε όλα καλά παρεμπίπτοντος αν τον ξέρετε την άποψη σας παρακαλώ Δρ. Πιερής Πιερή λέγετε στην Ευρωπαϊκή Κλινική . συγγνώμη για το τεράστιο μήνυμα αλλά είμαι πολύ προβληματισμένη.

Link to comment
Share on other sites

Απλά θέλω να ποσό δύσκολο είναι να βρεις ένα σωστό γιατρό και η μονή σου λύση να έναι αυτό το side . Γιατί???????? Ποσό δύσκολο είναι αν έχεις σωστές πληροφορίες για κάποια ιατρική ιδιότητα που χρειάζεσαι.

Για σας κοπέλες. Έψαχνα γυναικολόγο σήμερα και ήθελα έναν καλό και επείγον γιατί το πρόβλημα εμφανίστηκε από την Παρασκευή αλλά δεν το κατάλαβα βλέπετε δεν ήταν και πολύ ξεκάθαρο. Επειδή έχω μετακομίσει σε άλλη πόλη έπρεπε να βρω έναν στη Λευκωσία. Λοιπόν … πιστεύω ότι το δικό μου θέμα δεν είναι τόσο σοβαρό όπως τον περισσότερων σας αλλά όπως και να έχει απλά θέλω να πω την εμπειρία μου. Διαβάζοντας αυτά που λέτε έψαξα και με γνωστούς και το αποτέλεσμα ο ένας έλεγε 2 καλά για έναν γιατρό ο άλλος 1 κακό για τον ίδιο γιατρό!!!

Όπως και να έχει θέλω να πω για την Ντοντου που ρωτούσε η lucky? Περιμένω από τις 9:00 το πρωί να με πάρει τηλέφωνο γιατί μου έδωσαν ραντεβού για 7/2/12 και είπα στην κοπέλα του τηλεφωνικού ʽεάν είναι επείγων το περιστατικό πως το χειρίζεστε?ʼ και μου είπα ʽεντάξει θα σας πάρει η γιατρός μόλις έρθει. Εγώ είπα να δώσω ακόμα μια ευκαιρία και τηλεφώνησα στης 10:00 αλλά η ίδια κοπέλα με τον ίδιο τρόπο μου είπε ʽεντάξει ήρθε η γιατρός αλλά θα σας πάρει μόλις μπορέσειʼ το χειρότερο ήταν ο τρόπος της κοπέλας καμία συμπαράσταση . Όπως και να έχει τώρα είναι 21:00 και τίποτε ακόμα. Τη να πω όσο καλό όνομα και έχεις σαν γιατρός και εγώ είμαι ασθενής και θα σε πληρώσω για να κάνεις την δουλεία σου ,χωρίς να ξέρεις δεν με ʽγραφείςʼ έτσι απλά ʽ. Για να μην είμαι άδικη μπορεί να μην φταίει η γιατρός αλλά ούτε εγώ φταίω. Θα έπρεπε η υπάλληλος της να έχει τρόπους και να την ενημερώνει σωστά , αν ήταν κάτι επικίνδυνο για μένα τη θα γινόταν θα μου έλεγε συμβαίνουν αυτά δεν είναι τίποτε οπός είπε και στην Lucky? Και όλα αυτά για τη με κοπιών τρόπο έβγαλε καλό όνομα όπως λέμε στη Κύπρο. Τέλος πάντων σε έναν άλλο γιατρό που μου είπαν και ελπίζω να πάνε όλα καλά παρεμπίπτοντος αν τον ξέρετε την άποψη σας παρακαλώ Δρ. Πιερής Πιερή λέγετε στην Ευρωπαϊκή Κλινική . συγγνώμη για το τεράστιο μήνυμα αλλά είμαι πολύ προβληματισμένη.

 

Το γιατρό δεν τον ξέρω για την κλινική όμως δεν άκουσα τα καλύτερα γενικά.

Εγώ θα σου πρότεινα τον αντωνιαδη στη πολυκλινικη λευκωσίας είναι άνθρωπος πάνω απο όλα. Σου δινει και το κινητό του για να περνεις οπότε θέλεις οποία μέρα και οποία ώρα τον χρειαστείς!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Για πολλα χρονια εμενα Παφο κ ο γυναικολογος μου ητανε ο εξαιρετος γιατρος κ.Κοντος στο Ιασις!!το οικονομικο απολυτα ικανοποιητικο κ στα δυο μωρα ειμουνα μονη στο δωματιο κ στο διπλανο κρεβατι ηταν ο αντρας μου ¨:)... Ειδικα στη πρωτη γεννα ειχα τοσες δυσκολιες που πραγματικα απο εκεινη τη μερα τον νιωθω της οικογενειας!!!Βεβαια ειναι πολυ μακρια απο εκει που μενεις!!

 

Το σημαντικοτερο απολα ηταν οτι με προετρεπαν οι νοσοκομες να θηλασω κ ας ποναγα απο την καισαρικη κ αν ηταν να δωσουν γαλα σκονη με ρωταγαν πρωτα!!!

 

Ομως εδω κ 2 μηνες μετακομισα Λεμεσο κ εδω δυστυχως δεν γνωριζω κανεναν!!!

 

Ανεμο78 σε θυμαμαι απο αλλο σαιτ τα ιδια ακριβως ειχες παραθεσει!!!Αλλα τοτε ηταν στο νοσ.Αγ.Γεωργιος ο γυναικολογος σου!!Αλλαξε τωρα κ πηγε στο ιασις??/φοβερη κλινικη ειναι εκει!

Ν χαιρεσαι το αγορακι σου!!!!!

 

 

Και στην ερωτηση σου Ρομπ με τιποτα δεν θα ξαναπηγαινα σε αυτον οχι επειδη θα περιμενα 2 ωρες

γιατι σε ενα ιατρειο παντα τα ραντεβου με κανα 2 εκτακτα μπορει να πεσουν εξω Αλλα μονο που

θα καπνιζε θα ηταν κ η τελευταια!!Ακου εκει να προσεχω εγω το τσιγαρο ειδικα στην εγκυμοσυνη

κ ο γυναικολογος μου να το εχει κανει τεκε...ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!!!

 

ο Κοντος ειναι ο γιατρός μου...είναι πάρα πολύ καλός

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Stefanula φυσικά και έχεις δίκιο...δεν ζητάμε και πολλά!!!

 

Τελικά τι έγινες; Πήγε στο γιατρό που ανάφερες; Ελπίζω να είσαι ευχαριστημένη!

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

καλησπερα κοριτσια ! ως αναφορα τον Δρ. Αντωνιαδη ( πολυκληνικη) εχω να πω μονο τα καλυτερα. ειναι ο γιατρος μου τα τελευται 10 χρονια και εκτος απο γιατρο τον θεωρω και φιλο! ειναι ανθρωπος και εξερετος γιατρος. αν δεν τον ειχα για γιατρο δεν θα ειχα την κορουλα μου(με τα προβληματα που αντιμετωπισα)!

Μακαρι να ειχε κ αλλους σαν αυτον!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Γεια σας κοπελες

Χρειαζομαι κ εγω γυναικολογο και θα ηθελα την βοηθεια σας. Ειμαι μεταξυ τον μαυριδη στην κλινικι isis και τον λερνη στο ιπποκρατειο.

Εχετε καποια εμπειρια?

Link to comment
Share on other sites

κοριτσι μου ειναι και οι δυο αξιολογοι και καλοι γιατροι.... θα αποφασισεις εσυ σε ποιον θα πας, εξαρταται και απο το προβλημα που εχετε να αντιμετοπισετε.... και πανω απολα να πας σε εκεινο που θα σε εμπνευσει.... να σου κανει το κλικ!!! που λεμε......

 

καλη επιτυχια σου ευχομαι και οτι χρειαστεις ειμαστε εδω να βοηθησουμε!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

Μπορώ να έχω την άποψή σας;

 

Τι θα κάνατε εάν ο γιατρός-γυναικολόγος σας μαθαίνατε ότι έχει ελαφρά βεβαρυμένο παρελθόν από προγεννητικές εξετάσεις; και φυσικά στον 8ο μήνα έχει παρακολοθήσει όλη την εγκυμοσύνη σας και τους προγεννητικους μεγάλους ελέγχους σας αποκλεισιτκά;

 

το όνομά του έχει αναφερθεί στο φόρουμ και διαβάζω ενθουσιασμό, τον ίδιο που είχα κι εγώ πριν μάθω κάποια περιστατικά, όταν όμως ακούς για μωρό που βγήκε τυφλό, μωρό με σύνδρομο down και 1-2 ακόμη περιστατικά επάνω στη γέννα και γεμίζεις ανασφάλειες ενώ τόσον καιρό είχες αφεθεί με πλήρη ασφάλεια κ εμπιστοσύνη τι κάνεις;

 

κάποιος είπε "αλλάζεις γιατρο" σωστά; δεν είναι έτσι απλό όμως, εκτός αν γεννήσεις σε δημόσιο, σε ποιό δημόσιο στο μακαριο όπου κ εκεί ακους τα χίλια μυρια;

 

είμαι σε πανικο, χρειάζομαι βοήθεια και σίγουρα μια απόφαση... γεννάω τον άλλο μήνα και έχω χάσει κάθε ιχνος εμπιστοσυνης. ολο κλαιω, δεν αντεχω. φοβάμαι :!:

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να έχω την άποψή σας;

 

Τι θα κάνατε εάν ο γιατρός-γυναικολόγος σας μαθαίνατε ότι έχει ελαφρά βεβαρυμένο παρελθόν από προγεννητικές εξετάσεις; και φυσικά στον 8ο μήνα έχει παρακολοθήσει όλη την εγκυμοσύνη σας και τους προγεννητικους μεγάλους ελέγχους σας αποκλεισιτκά;

 

το όνομά του έχει αναφερθεί στο φόρουμ και διαβάζω ενθουσιασμό, τον ίδιο που είχα κι εγώ πριν μάθω κάποια περιστατικά, όταν όμως ακούς για μωρό που βγήκε τυφλό, μωρό με σύνδρομο down και 1-2 ακόμη περιστατικά επάνω στη γέννα και γεμίζεις ανασφάλειες ενώ τόσον καιρό είχες αφεθεί με πλήρη ασφάλεια κ εμπιστοσύνη τι κάνεις;

 

κάποιος είπε "αλλάζεις γιατρο" σωστά; δεν είναι έτσι απλό όμως, εκτός αν γεννήσεις σε δημόσιο, σε ποιό δημόσιο στο μακαριο όπου κ εκεί ακους τα χίλια μυρια;

 

είμαι σε πανικο, χρειάζομαι βοήθεια και σίγουρα μια απόφαση... γεννάω τον άλλο μήνα και έχω χάσει κάθε ιχνος εμπιστοσυνης. ολο κλαιω, δεν αντεχω. φοβάμαι :!:

 

Καλημέρα!! Να ξέρεις οτι οι γιατροί δεν είναι θεοι αλλα άνθρωποι και κάνουν λαθοι καμία φορά. Για το σύνδρομο down έτσι κι αλλοιώς σου δείνουν ποσοστά κανείς δεν θα σου πει 100% οτι το μωρο σου δεν έχει κάποιο σύνδρομο. Λοιπόν καλα κανείς να χαλαρωσεις γιατι κανείς κακό στο μωρακι σου με την αναστάτωση και αν δεν νιώθεις ασφαλείς με το γιατρο σου απλά θα τον αλλάξεις έστω και τελευταια στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν είναι απλό να αλλάξεις γιατρό? Εντάξει δεν λέω ότι είναι και κίνηση ρουτίνας αλλά δόξα το θεό υπάρχουν τόσες πολλές κλινικές, δεν είναι ανάγκη να πας στο Μακάριο. Μη χαλάς τισ ωραίες αυτές που περνάς για τέτοια πράγματα γιατί λύση υπάρχει και την είπες και εσύ, άλλαξε γιατρό.

Link to comment
Share on other sites

dess το να λεμε είναι ένα λάθος κι αυτή τη στιγμή να βρίσκονται οικογένειες που περνούν μόνοι τους το πρόβλημά τους είναι λίγο σκληρό. αν αυτό το λάθος συμβεί σπίτι μας τότε πολύ απλά δε μιλάμε για λάθος αλλά για έγκλημα.

 

συμφωνω για το σύνδρομο down ότι πας με ποσοστά όταν όμως τα ποσοστά μικραίνουν δεν πρεπει να συμβουλεψει να κανει αμνιοπαρακεντηση? να εχει περισσότερη ακρίβεια και θέση απάντησης; δεν ξέρω, ανυσηχω...

 

όσο για να αλλάξεις γιατρό είναι μια λύση αλλά όταν χρόνια σε παρακολουθεί αυτός ο ίδιος πως ξαφνικά να πας σε άλλον μονο για τη γέννα; δεν ξέρω αν φταίνε τα ορμονικά μου είμαι σε μια συγχυση και όλο κλαίω ξαφνικά από ανασφάλεια κ φοβία.

 

σας κουράζω αλλά δεν μπορώ πνίγομαι, συγχωρέστε με.

άκουσα τόσα περιστατικά μαζεμένα μόλις κοινοποίησα που θα γεννήσω το πρώτο μου μωρό και πεσαν όλοι να με φάνε... δεν αντέχω μοιάζει βουνό.

Link to comment
Share on other sites

ήθελα κάτι ακόμη να ρωτήσω, πόσες απο εσάς έχετε κρατήσει βλαστοκύτταρα του μωρού σας; έχετε κάποια βαθύτερη ανημέρωση για το θέμα ή απλά σας παρότρινε ο γιατρός σας κ αποφασίστετε;

 

όλα είναι εμπόριο και δεν ξέρεις τι να κάνεις. υπάρχει ελειπής ενημέρωση και δυστυχώς οι απόψεις διιστανται μιας κ στο δημοσιο λενε αλλα στο ιδιοτικο λενε αλλα !? :confused:

Link to comment
Share on other sites

dess το να λεμε είναι ένα λάθος κι αυτή τη στιγμή να βρίσκονται οικογένειες που περνούν μόνοι τους το πρόβλημά τους είναι λίγο σκληρό. αν αυτό το λάθος συμβεί σπίτι μας τότε πολύ απλά δε μιλάμε για λάθος αλλά για έγκλημα.

 

συμφωνω για το σύνδρομο down ότι πας με ποσοστά όταν όμως τα ποσοστά μικραίνουν δεν πρεπει να συμβουλεψει να κανει αμνιοπαρακεντηση? να εχει περισσότερη ακρίβεια και θέση απάντησης; δεν ξέρω, ανυσηχω...

 

όσο για να αλλάξεις γιατρό είναι μια λύση αλλά όταν χρόνια σε παρακολουθεί αυτός ο ίδιος πως ξαφνικά να πας σε άλλον μονο για τη γέννα; δεν ξέρω αν φταίνε τα ορμονικά μου είμαι σε μια συγχυση και όλο κλαίω ξαφνικά από ανασφάλεια κ φοβία.

 

σας κουράζω αλλά δεν μπορώ πνίγομαι, συγχωρέστε με.

άκουσα τόσα περιστατικά μαζεμένα μόλις κοινοποίησα που θα γεννήσω το πρώτο μου μωρό και πεσαν όλοι να με φάνε... δεν αντέχω μοιάζει βουνό.

 

 

Συμφωνώ μαζι σου απόλυτα. Όμως αν το ψάξεις λιγο και το λέω γιατι εγω το έψαξα να μη πω όλοι αλλα το 99 % έχουν κάτι που βαραίνει το ιστορικό τους γίαυτο το λέω δεν το βλέπω απέξω και το λέω έτσι απλά. Όλοι με όλοι έχουν κάνουν λαθοι και σοβαρά μάλιστα. Τώρα εσυ αν δεν έχεις καμία εμπιστοσύνη στο γιατρο σου γιατι έκανε κάτι σε εσένα που να κλονιστεί η εμπιστοσύνη σου θα τον αλλάξεις είτε είναι εύκολο η δύσκολο. Σημασία έχει ΕΣΥ να νιώθεις καλα με το γιατρο σου.

Εγω φιλαξα τα βλαστοκυτταρα. Είναι ένα θέμα με πολλα ερωτηματικά. Εγω πήρα την απόφαση μετα απο συζήτηση με τη τράπεζα που μου τα κράτησαν και εύχομαι να μην τα χρειάστω ποτέ. Μπορείς να τα δώσεις και στο καραισκακειο σαν δωρεά χωρίς να πλήρωσεις κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Dess έχεις δίκιο και συμφωνώ, κανείς δεν έγινε κάτι χωρίς να δοκιμάσει.. να κάνει λάθη.. και γενικά να πειραματιστεί, όμως στεναχωριέμαι γιατί οι γιατροί πειραματίζονται επάνω μας... btw θα χαλαρώσω, ο άντρας μμου λέει είναι τα ορμονικά που άναψαν κόκκινο!

 

Πράγματι τα βλαστοκύτταρα τα δίνεις με την ευχή να μη χρειαστούν ποτέ, για το καραισκάκειο σκεφτόμουν κ εγώ, θα τηλεφωνήσω για περισσότερες πληροφορίες. αν θες στείλε μου ένα pm με την ιδιοτική τράπεζα που μίλησες.

 

Σ'ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!

Μόλις έχω μετακομίσει στη Λεμεσό από Θεσσαλονίκη λόγω της δουλειάς του συζύγου μου. Είμαι 6 μηνών έγκυος και ψάχνω απεγνωσμένα γυναικολόγο στη Λεμεσό, κατά προτίμηση γυναίκα. Θα μπορούσατε να με βοηθήσετε?

 

:confused:

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα,

Μένω Λεμεσσό και ψάχνω έναν καλό γυναικολόγο..Εδώ και 6 μήνες που είμαι Κύπρο με ταλαιπωρούν οι μύκητες κάθε μήνα..έχω απελπιστεί...Εδώ και χρόνια με ταλαιπωρούν αλλά τους τελευταίους 6 μήνες με επισκέπτονται κάθε μήνα και έχω φρικάρει!!!

Σας παρακαλώ κορίτσια ειναι sos!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...