Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γυναικολόγος Θεσσαλονίκη για επαπειλούμενη εγκυμοσύνη (ηλικία μητέρας, δίδυμα, ιατρικά θέματα)


Recommended Posts

Καλησπερα...Μετα απο μια αποτυχημενη επιλογη Γιατρου-Κομπογιαννιτη που ειχα στην πρωτη μου εγκυμοσυνη, η οποια στοιχισε τη ζωη του μωρου μου, θα ηθελα τη γνωμη σας για ενα πραγματικα καλο γυναικολογο που να ειδικευεται σε δυσκολες εγκυμοσυνες...

Ειχα συσπασεις στην πρωτη μου και ο γιατρος που ειχα δε μου εδινε σημασια , ουτε μου αυξησε το μαγνησιο ουτε μου εκοψε το ασβεστιο ουτε τιποτε!!!Μου ελεγε, μην αγχωνεσαι....

Οταν πηγα μονη μου στο δημοσιο νοσοκομειο η ζημια ειχε ηδη γινει και η κατασταση ηταν ανεξελεγκτη.....

Αν μεινω ξανα εγκυος δε θελω να το ρισκαρω..και επειδη προσφατα μετακομισα στην πολη, μετραει η γνωμη σας...Αν ειναι και γιατρος που ειναι και σε Δημοσιο Νοοκομειο , ακομη καλυτερα!

Ευχαριστω πολυ.

fnGBp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μαμοπουλος Αποστολος λεγεται ο γιατρος μου ,ειναι επικουρος καθηγητης Δ πανεπιστημιακη κλινικη Θεσσαλονικης.εξειδικευση σε κυησεις υψηλου κινδυνου.εμεινα πολυ ευχαριστημενη.ειναι στο ιπποκρατειο.δεν κανω διαφημιση ουτε ειναι φιλος μου απλα ειναι πολυ καλος στη δουλεια του.

Link to comment
Share on other sites

Μαμοπουλος Αποστολος λεγεται ο γιατρος μου ,ειναι επικουρος καθηγητης Δ πανεπιστημιακη κλινικη Θεσσαλονικης.εξειδικευση σε κυησεις υψηλου κινδυνου.εμεινα πολυ ευχαριστημενη.ειναι στο ιπποκρατειο.δεν κανω διαφημιση ουτε ειναι φιλος μου απλα ειναι πολυ καλος στη δουλεια του.

 

στελλα μου προς Θεου!Τι διαφημιση!Εδω προσπαθω κι εγω να βγαλω μια ακρη....και σας ευχαριστω για τις αμεσες απαντησεις....Τον εχω ξαναακουσει τον γιατρο αυτο!

Σε ευχαριστω πολυ :)

fnGBp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

εγω πηγαίνω στον ζεπειριδη ο οποίος είναι πολυ σχολαστικός και ψείρας στις εξετάσεις και πολυ συζητήσιμος. Αναλυτικός σε όλα και πάντα δίπλα σου. Και εγώ από εδω μέσα τον βρήκα. Πήγα πρώτη φορά και με εβαλε να κάνων εξετάσεις που είχα κανει και σε άλλους γιατρούς και δεν μου βρισκανε τίποτα ενώ αυτός μου βρήκε όλα τα προβληματα για τις παλινδρομες κυήσεις που είχα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια...τον Ρόμπερτ Ναιντετσκι στον Εύοσμο Θεσσαλονίκης τον ξέρει καμία??

 

Εγώ γράφτηκα στο forum ελπίζοντας πως θα κάνω παιδάκι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ναι ειναι γιατρος και συνεργαζεται με το εμβρυολαμπ θεσνικης για εξωσωματικες .εχει μεγαλη εμπειρια γενικα, αλλα δεν ξερω καποια κοπελα να τον εχει ιδιωτη. Παντως το εμβρυολαμβ γενικοτερα δε θα συνεργαζοταν αν δεν ειχε καλες περγαμηνες σαν γιατρος...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια...τον Ρόμπερτ Ναιντετσκι στον Εύοσμο Θεσσαλονίκης τον ξέρει καμία??

 

Εμενα τον Ναιντενσκι μου τον ειχε συστησει γιατρος ουρολογος για πολυ καλο.....ΑΚομη δεν ξερω γιατι δεν πηγα οπουδηποτε αλλου απο εκει που πηγα και με κατεστρεψε τελικα...Απλα δεν ξερω για κυηση υψηλου κινδυνου αν ειναι ο καταλληλος και αν εχει ακρη για Δημοσιο Νοσοκομειο..Αυτα....

fnGBp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εμενα τον Ναιντενσκι μου τον ειχε συστησει γιατρος ουρολογος για πολυ καλο.....ΑΚομη δεν ξερω γιατι δεν πηγα οπουδηποτε αλλου απο εκει που πηγα και με κατεστρεψε τελικα...Απλα δεν ξερω για κυηση υψηλου κινδυνου αν ειναι ο καταλληλος και αν εχει ακρη για Δημοσιο Νοσοκομειο..Αυτα....

maria55,

σου προτεινω τον μαμοπουλο που εγω του χρωσταω την ζωη του παιδιου μου!Με παρακολουθουσε στενα με το που εντοπισαι το προβλημα της πιεσης που ειχα και ειναι φοβερος και σαν ανθρωπος!Το πιο συμαντικο ειναι οτι εχει εξειδικευση σε τοκετους υψηλου κινδυνου!επισης ειναι και στο ιπποκρατειο και ευτηχως που γεννησα εκει!

Link to comment
Share on other sites

maria55,

σου προτεινω τον μαμοπουλο που εγω του χρωσταω την ζωη του παιδιου μου!Με παρακολουθουσε στενα με το που εντοπισαι το προβλημα της πιεσης που ειχα και ειναι φοβερος και σαν ανθρωπος!Το πιο συμαντικο ειναι οτι εχει εξειδικευση σε τοκετους υψηλου κινδυνου!επισης ειναι και στο ιπποκρατειο και ευτηχως που γεννησα εκει!

 

Χαρα μου σε ευχαριστω...εχω ακουσει πολυ καλα λογια για αυτο το γιατρο οχι μονο εδω αλλα και άλλου...Οταν λες ευτυχως που γεννησες στο Ιπποκρατειο τι εννοεις??Γιατι εγω γεννησα στο Παπαγεωργιου και ολοι μου λεγανε ευτυχως που γεννησα εκει και οχι στο Ιπποκρατειο....

fnGBp2.png
Link to comment
Share on other sites

Χαρα μου σε ευχαριστω...εχω ακουσει πολυ καλα λογια για αυτο το γιατρο οχι μονο εδω αλλα και άλλου...Οταν λες ευτυχως που γεννησες στο Ιπποκρατειο τι εννοεις??Γιατι εγω γεννησα στο Παπαγεωργιου και ολοι μου λεγανε ευτυχως που γεννησα εκει και οχι στο Ιπποκρατειο....

Και για το παπαγεωργιου εχω ακουσει καλα λογια εγω λεω για το ιπποκρατειο γιατι ειδα οτι εχει εξηδικευμενο προσωπικο και τα καταλληλα μηχανηματα για οτι χρειαστει και σε σχεση με τις κλινικες πηστευω οτι ειναι το καλητερο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

xara μου για να το λες κατι παραπανω ξερεις...εμενα το παιδι μου κολλησε λοιμωξη λιγες μερες πριν το παρουμε σπιτι.....τι να πω???και μαλιστα μας λεγανε οτι οι λοιμωξεις δεν τους απασχολουν!!!!Και διαψευσθηκαν με το χειροτερο για εμας τροπο......ελπιζω να μη χρειαστω κανενα απο αυτους την επομενη φορα.....

fnGBp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

τι να πω μονο πικρια εχω απο το ιπποκρατειο ουτε για να μου μετρησουν την πιεση δεν ξαναπαω εκει οσο για τον αποστολο μαμοπουλου εξ αιτιας του εχασα τα αγορια μου στην 22 βδομαδα μετα απο εξωσωματικη στης 2 αυγουστου 2011 με παρατησε κυριολεκτικα γιατι ηταν σε διακοπες ουτε το τηλεφωνο δεν σηκωσε οταν τον παιρναν απο το ιπποκρατειο γιατι επεμενα να δωσει αυτος το οκ για να συνεχισουνε ειχα συσπασεις και τπτ δεν κταλαβε μου λεγε ολα καλα.....ζηλευω εσας που σταθηκατε τυχερες διπλα του και εχετε τα μωρα σας στα χερια σας εγω δεν ημουν τυχερη ο παντος απο την αθηνα που επισης ηταν σε διακοπες επικοινωνουσε συνεχεια με τους γιατρους του νοσοκομειου και με ειδε μολις 3 φορες και ο μαμοπουλος που με εβλεπε καθε 15 μερες δεν απαντησε σε καμια κληση του αντρα μου και του νοσοκομειου..

Link to comment
Share on other sites

  • 5 εβδομάδες μετά...

beauty bee πολυ λυπαμαι για την απωλεια σας...να πω οτι δε σε καταλαβαινω ...θα πω ψεμματα.....αλλα οτι και να σου πω δε θα σε απαλυνει......οποτε κανε κουραγιο και υπομονη....Ελπιζω να εχεις ηδη παιδακι...εγω ακομη παλευω ...και μαλλον προς εξωσωματικη το παω.....

fnGBp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Εκανα αποξεση υστερα απο αππβολη στην πρωτη κυηση στην 7εβδομαδα λογω παλινδρομης..μπορειτε να μου πειτε αν ο κ. Μαμοπουλος ειναινκαλος γυναικολογος?θελω να αλλαξω γιατρο για ψυχολογικους λογους..αν ξερετε πειτε μου τιμες:confused:

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Λυπάμαι πολύ για τα ατυχές συμβάντα που διάβασα στο φόρουμ. Δεν γνωρίζω τον κ.Μαμόπουλο αλλά ο κ.Ναϊντέτσκι Ρόμπερτ είναι σχεδόν δέκα χρόνια γυναικολόγος μου και έχω να πώ τα καλύτερα. Δεν έχω εμπειρία εγκυμοσύνης αλλά τον έχω συστήσει σε μία πολύ καλή μου φίλη την οποία και ξεγέννησε με καισαρική πριν από λίγα χρόνια και ήταν πολύ ευχαριστημένη. Είναι πολύ έμπειρος γιατρός και επιστημονικά ενημερωμένος για τις εξωσωματικές/ IVF και πολλά άλλα. Αυτά τα λίγα ελπίζω να βοηθήσουν. :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα κοριτσια!εγω εχω τον κοτανιδη τασο,ειναι βεβαια ιδιωτης γιατρος αλα ειναι κορυφη.εγω ειχα πολυ δυσκολες εγκυμοσυνες με κολικους νεφρου και συσπασεις απο τον τριτο μηνα και γεννησα και τα δυο μου τα παιδακια κανονικα στον μηνα μου και με φυσιολογικο τοκετο.οποτε τον χρειαζομουνα τον εβρισκα ειτε νυχτα ειτε σαββατοκυριακο και ειναι γιατρος που δεν φευγει εκτος θεσσαλονικης ποτε για να μην λειπει σε καποια εκτακτη περιπτωση.νομιζω πως αν ειχα αλλο γιατρο τη μικρη μου δε θα την ειχα τωρα!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Εμενα τον Ναιντενσκι μου τον ειχε συστησει γιατρος ουρολογος για πολυ καλο.....ΑΚομη δεν ξερω γιατι δεν πηγα οπουδηποτε αλλου απο εκει που πηγα και με κατεστρεψε τελικα...Απλα δεν ξερω για κυηση υψηλου κινδυνου αν ειναι ο καταλληλος και αν εχει ακρη για Δημοσιο Νοσοκομειο..Αυτα....

 

κι εμενα το Ναιντετσκι μου τον συστησαν για καλο αλλα δεν μειναμε ευχαριστημενοι. χαμενος ενας ολοκληρος χρονος, χρηματα και ενεργεια αφου ακολουθησε εντελως λαθος τακτικες για τη δικη μας δυσκολη περιπτωση, οπως μας ειπαν οι επομενοι 2 γιατροι. Οταν στο τελος δεν υπηρχε αποτελεσμα, δεν εδωσε ικανοποιητικη εξηγηση για την αποτυχια..

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

θα ηθελα να μου προτειναται καποιον καλο "κατα τηνγνωμη " σας γυναικολογο στην θεσσαλονικη! ο γιατρος μου ηταν ο Ισαακ Τοσουνιδης απλως μετα απο μια ατυχη εγκυμοσυνη που ειχα εχω χασει την εμπιστοσυνη μου στο προσωπο του!

Σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλησπέρα σε όλες! Κατοικώ στη Θεσσαλονίκη και μετά από μία αποβολή που είχα σκέφτομαι να αλλάξω γυναικολόγο. Μήπως έχει καμιά πρόσφατη εμπειρία από τον κ.Μαμόπουλο? Λένε ότι είναι πολύ καλός γιατρός αλλά θα ήθελα και πρόσφατες γνώμες από ασθενείς του. Σας ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

Κοριτσια γεια σας ειμαι 5 μηνων εγκυος και δε εχω γυναικολογο.με παρακολουθουσε η Βαιτση Βιολετα στην αγια σοφιας Θεσσαλονίκη  εχει ιατριο και απο τη πρωτη επισκεψη μου λεγε μονο καισαρικη χωρις να υπαρχει λογος ιατρικος για να μην ταλαιπωρηθω ελεγε. Εγω ειμαι υπερ του φυσιολογικου τοκετου.ξερει καμια τον ΜΑΜΟΠΟΥΛΟ ΑΠΟΣΤΟΛΟ τον ειχε καποια γιατρο;;;

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Κορίτσια καλησπέρα, είμαι μέλλουσα μαμά που βάλλεται από άγχη και ανασφάλειες.. μένω στη Θεσσαλονίκη και έχω κάνει την πρώτη μου επίσκεψη στον Φαρμάκη Χρήστο ( Ναβαρίνου) αλλά διατηρώ ακόμη κάποιες επιφυλάξεις. Μήπως τον γνωρίζει καμμία; Επίσης μου πρότειναν τον Αθάνατο και τον Αλέξανδρο Δημητρίου. Ξέρετε κάτι σχετικά με αυτούς;; Θα με σώσετε αν μου πείτε κατι Ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Tim2601 είπε:

Κορίτσια ξέρει καμμία από σας τον Φαρμάκη Χρήστο; Γυναικολόγος στη Θεσσαλονίκη.

Ειναι ο γυναικολόγος της αδερφής μου. Ειναι πολύ καλός μαιευτήρας και δεν σε "οδηγεί" αμέσως σε καισαρική. 

Link to comment
Share on other sites

On 2018-1-6 at 6:05 PM, Tim2601 said:

Κορίτσια ξέρει καμμία από σας τον Φαρμάκη Χρήστο; Γυναικολόγος στη Θεσσαλονίκη.

Καλησπέρα Είναι ο γυναικολόγος μου.Ειναι καταπληκτικός γιατρός και πάνω απ όλα άνθρωπος.Έκανα πολλά χρόνια για να καταλήξω σε ένα σωστό γυναικολόγο.Μου τον σύστησε ενας φίλος μου όταν έψαχνα γιατρό για να χειρουργηθω λόγω εξωμητριας κύησης.Είναι φοβερός.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Καλησπερα σας.
Εδω και αρκετο καιρο με απασχολει το θεμα μιας δευτερης εγκυμοσυνης αφου το 2015 γεννησα πολυ προωρα τον γιο μου.
Ολα πηγαν καλα τοτε εν τελη αλλα στην πορεια ανακαλυψα οτι εχω και αυτοανοσο που προφανως και σχετιζεται.
ειμαι σε αναζητηση γιατρου στη Θεσσαλονικη που να ειδικευεται σε εγκυμοσυνες υψηλου κινδυνου.
Καμια προταση?? Η αναλογη εμπειρια?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...