Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

δεν έχω διάθεση για ερωτικές επαφές


Recommended Posts

Just now, Super.mum είπε:

Ρε σύ με αυτό που μου είπες τώρα μου θύμησες το σκηνικό από την σειρά «η φαμίλια» δεν ξέρω αν το κοιτάτε χαχα που παίζανε ρόλους για να μπορέσουν να κάνουν σ...ξ κ να φουντώσουν το ερωτικο ενδιαφέρον ξανά ο ένας για τον άλλον. Αποτυχημένη προσπάθεια να παίζουν την πριγκίπισσα Σίσι και τον πρίγκηπα που θα την έκλεβε ... χα χα 

 

Το βλέπω αλλά δεν έχω δει αυτό το επεισόδιο. Για πείτε, τι σίριαλ βλέπετε; (Πλάκα κάνω)

  • Χαχαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, little lamb είπε:

 

Λυπάμαι βρε Αργκ όποτε λες για το διαζύγιο. Εύχομαι να καλυτερεύσει η ζωή σου σύντομα

 

Τώρα που έχω ξεπεράσει το πρώτο σοκ, βλέπω ότι από τις γειτόνισσες που είναι άνω των 40, οι μισές είναι χωρισμένες (φαντάζομαι και αντίστοιχα οι άντρες, αλλά δεν πρόκειται να πιάσω τέτοια κουβέντα με άντρες! ) . Και από τις παιδικές μου φίλες, οι 2 έχουν χωρίσει, η 1 είναι χήρα (και δυστυχώς αναπάντεχα σε νέα ηλικία) και η άλλη που έχει έναν ονειρικό γάμο, αυτό οφείλεται πιθανότατα στο ότι τον έκανε στα 40! Οπότε έχω αρχίσει να μη νιώθω τόσο περίεργα πια.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, ΑΡΓΚ said:

 

Τώρα που έχω ξεπεράσει το πρώτο σοκ, βλέπω ότι από τις γειτόνισσες που είναι άνω των 40, οι μισές είναι χωρισμένες (φαντάζομαι και αντίστοιχα οι άντρες, αλλά δεν πρόκειται να πιάσω τέτοια κουβέντα με άντρες! ) . Και από τις παιδικές μου φίλες, οι 2 έχουν χωρίσει, η 1 είναι χήρα (και δυστυχώς αναπάντεχα σε νέα ηλικία) και η άλλη που έχει έναν ονειρικό γάμο, αυτό οφείλεται πιθανότατα στο ότι τον έκανε στα 40! Οπότε έχω αρχίσει να μη νιώθω τόσο περίεργα πια.

Έτσι είναι. Και στο δικό μου φιλικό/οικογενειακό περιβάλλον, τα ίδια. Και άλλοι που δεν είναι χωρισμένοι, έχουν χειρότερες σχέσεις από εκείνους που δεν είναι χωρισμένοι. Και ο δικός μου γάμος ουσιαστικά είναι τελειωμένος χρόνια τώρα, απλά δεν το έχουμε επισημοποιήσει γιατί δεν βρίσκει κανείς το θάρρος να το κάνει. Θέλει κότσια το να το τελειώσεις και να πας παρακάτω.

  • Λυπημένη/-ος 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, ΑΡΓΚ είπε:

Δηλαδή κάνοντας ανασκόπιση του τι πήγε στραβά, είμαι σίγουρη ότι αν είχαμε γνωριστεί κάποια χρόνια νωρίτερα, θα τα είχαμε χαλάσει στο χρόνο.

Δυστυχώς το timing παίζει μεγάλο ρόλο.

Μετά το παιδί ο άντρας μ έβγαλε κάποια στραβά: έγινε υπερπροστατευτικος, υπερβολικός γενικα κ αγχώδης κ άρχισε να αντιδρά πολύ σε θέματα που είχαν σχέση με την οικογένειά μου. Δεν ξέρω αν αυτά θα τα έβλεπα σε μια μακροχρόνια σχέση προ γάμου, το έχω αναρωτηθεί αυτό πολλές φορές. Επίσης μετά το παιδί άρχισαν να τον ενοχλούν κάποια δικά μου στραβά πχ ότι είμαι αφηρημένη, τσαπατσουλα, χάνω πράγματα γιατί δεν θυμάμαι πού τα άφησα, αφήνω δουλειές στη μέση, όπως επίσης το ότι έχω θέματα με το αυτοκίνητο κ δεν είμαι πλήρως αυτόνομη. Βέβαια είναι υπερβολικός στο ότι τον ενοχλούν τόσο κατά τη γνώμη μου. κ εμένα από την

αλλη με ενοχλεί το ότι δεν ταυτίζονται τα ενδιαφέροντα μας, πράγμα που εγω θεωρώ σημαντικό σε μια σχέση. Έχουμε πολλά κοινά αλλά όχι απόλυτα. Έτσι όταν ο χρόνος είναι περιορισμένος για διασκέδαση η χαλάρωση, προφανώς καταλήγουμε να κάνουμε τα κοινά μας αλλά μου λείπουν κ άλλα δικά μου, που αν τα είχαμε επίσης κοινά θα τα έκανα, ή κάποια που εμένα μ αρέσουν αλλά δεν με ενθουσιάζουν αποκλειστικά, θα τα κάναμε λιγότερο συχνά. Όλα αυτά δεν ειναο σε βαθμό που να μας απειλούν απλώς κατά καιρούς έχουν κάνει μεγάλες εντάσεις κ έχω αναρωτηθεί κ εγω για το τάιμινγκ. βγήκαν άραγε μόνο λόγω παιδιού ή θα τα βλέπαμε κ σε πιο μακροχρόνια σχέση κ ίσως μας επηρέαζαν;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Έσπερος είπε:

Μετά το παιδί ο άντρας μ έβγαλε κάποια στραβά: έγινε υπερπροστατευτικος, υπερβολικός γενικα κ αγχώδης κ άρχισε να αντιδρά πολύ σε θέματα που είχαν σχέση με την οικογένειά μου. Δεν ξέρω αν αυτά θα τα έβλεπα σε μια μακροχρόνια σχέση προ γάμου, το έχω αναρωτηθεί αυτό πολλές φορές. Επίσης μετά το παιδί άρχισαν να τον ενοχλούν κάποια δικά μου στραβά πχ ότι είμαι αφηρημένη, τσαπατσουλα, χάνω πράγματα γιατί δεν θυμάμαι πού τα άφησα, αφήνω δουλειές στη μέση, όπως επίσης το ότι έχω θέματα με το αυτοκίνητο κ δεν είμαι πλήρως αυτόνομη. Βέβαια είναι υπερβολικός στο ότι τον ενοχλούν τόσο κατά τη γνώμη μου. κ εμένα από την

αλλη με ενοχλεί το ότι δεν ταυτίζονται τα ενδιαφέροντα μας, πράγμα που εγω θεωρώ σημαντικό σε μια σχέση. Έχουμε πολλά κοινά αλλά όχι απόλυτα. Έτσι όταν ο χρόνος είναι περιορισμένος για διασκέδαση η χαλάρωση, προφανώς καταλήγουμε να κάνουμε τα κοινά μας αλλά μου λείπουν κ άλλα δικά μου, που αν τα είχαμε επίσης κοινά θα τα έκανα, ή κάποια που εμένα μ αρέσουν αλλά δεν με ενθουσιάζουν αποκλειστικά, θα τα κάναμε λιγότερο συχνά. Όλα αυτά δεν ειναο σε βαθμό που να μας απειλούν απλώς κατά καιρούς έχουν κάνει μεγάλες εντάσεις κ έχω αναρωτηθεί κ εγω για το τάιμινγκ. βγήκαν άραγε μόνο λόγω παιδιού ή θα τα βλέπαμε κ σε πιο μακροχρόνια σχέση κ ίσως μας επηρέαζαν;

K se emas bgikan diafora paromoia k aptis dyo plebres logo paidioy.  Aplos einai oi eythines perissoteres k allazoyn oi isoropies nomizo oti ta perissotera zeygaria to pathainoyn.  Apla kapoia ligo perissotero k alla ligotero.  

Nomizo molis to paidi epoikinonisei pia kanonika polla briskoyn kaliteroys rytmoys 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ΑΡΓΚ said:

 

Τώρα που έχω ξεπεράσει το πρώτο σοκ, βλέπω ότι από τις γειτόνισσες που είναι άνω των 40, οι μισές είναι χωρισμένες (φαντάζομαι και αντίστοιχα οι άντρες, αλλά δεν πρόκειται να πιάσω τέτοια κουβέντα με άντρες! ) . Και από τις παιδικές μου φίλες, οι 2 έχουν χωρίσει, η 1 είναι χήρα (και δυστυχώς αναπάντεχα σε νέα ηλικία) και η άλλη που έχει έναν ονειρικό γάμο, αυτό οφείλεται πιθανότατα στο ότι τον έκανε στα 40! Οπότε έχω αρχίσει να μη νιώθω τόσο περίεργα πια.

 

Just now, Yovanna said:

Έτσι είναι. Και στο δικό μου φιλικό/οικογενειακό περιβάλλον, τα ίδια. Και άλλοι που δεν είναι χωρισμένοι, έχουν χειρότερες σχέσεις από εκείνους που δεν είναι χωρισμένοι. Και ο δικός μου γάμος ουσιαστικά είναι τελειωμένος χρόνια τώρα, απλά δεν το έχουμε επισημοποιήσει γιατί δεν βρίσκει κανείς το θάρρος να το κάνει. Θέλει κότσια το να το τελειώσεις και να πας παρακάτω.

Αυτό το ακούω και εγώ συνέχεια από γνωστούς μου για το περιβάλλον τους. Και το ακούω τόσο έντονα που αναρρωτιεμαι πόσοι από τους φίλους μου θα παραμείνουν άραγε μαζί σε λίγα χρόνια (είμαι στις αρχές των 30 οπότε οι περισσότεροι φίλοι μου παντρεύτηκαν προ 2-3 ετιας). Θα έχει ενδιαφέρον να δω πως θα είναι σε μια 5ετια - 10ετια. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrysoum είπε:

 

Αυτό το ακούω και εγώ συνέχεια από γνωστούς μου για το περιβάλλον τους. Και το ακούω τόσο έντονα που αναρρωτιεμαι πόσοι από τους φίλους μου θα παραμείνουν άραγε μαζί σε λίγα χρόνια (είμαι στις αρχές των 30 οπότε οι περισσότεροι φίλοι μου παντρεύτηκαν προ 2-3 ετιας). Θα έχει ενδιαφέρον να δω πως θα είναι σε μια 5ετια - 10ετια. 

Pants genika einai polla ta diazigia.  Skepsoy tis aderfis moy oi files poy oles pantreytikan sta 30 k tora exoyn paidia 10 xronon peripoy apo tis 5 files oi  4 xorisan..... 

Emena Oi dikes moy poy pantreytikan sta 35 peripoy  den exei xorisei kamia akoma  toylaxiston.  

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο, από το πρώι εγώ όλο κάθομαι στον υπολογιστή γιατί υποτίθεται ότι διορθώνω κάτι εκθέσεις από φωτογραφίες, το οποίο είναι ανεπανάληπτη εμπειρία και έχει αρχίσει να με εκνευρίζει. Δεν έχω διορθώσει σχεδόν τίποτα. Τώρα άρχισα να στέλνω μήνυμα με τους βαθμούς στις πιο καμένες περιπτώσεις, που βάζουμε έναν βαθμό έτσι για να μην απογοητευτούν γιατί δεν υπάρχει κάτι που να διορθώνεται.... Έχω ευχαριστηθεί πολύ τη συζήτηση και τις τροπές που έχει πάρει, παρακολουθώ με μεγάλο ενδιαφέρον κ ελπίζω να εμπλουτιστεί μέχρι το βράδυ γιατί έχω ακόμα καμιά 12αριά..... 

  • Χαχαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Πρώτον κορίτσια μην νιώθετε άσχημα που ανοίξατε το θέμα... Είναι απ' τις λίγες φορές που είναι τοοοοσο διασκεδαστικό!!!!!

 

@Έσπερος πολύ γέλασα με τον τεχνικό άντρα σου!!!! Δεν έχω like δυστυχώς!

  • Χαχαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, mama16 είπε:

ερος πολύ γέλασα με τον τεχνικό άντρα σου!!!! Δεν έχω like δυστυχώς!

Μ¨ονο αυτός δεν γέλασε!!!! 

 

Γελασε δηλαδή αλλά μου είπε ότι και μέσα στη παιχνίδι σίγουρα θα χαλάσω κάτι και θα πρέπει να το φτιάξει αντί να κάνουμε τη δουλειά!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Έσπερος είπε:

Μ¨ονο αυτός δεν γέλασε!!!! 

 

Γελασε δηλαδή αλλά μου είπε ότι και μέσα στη παιχνίδι σίγουρα θα χαλάσω κάτι και θα πρέπει να το φτιάξει αντί να κάνουμε τη δουλειά!!!!

πωπω ξενερωμα...χαχα:P

ετσι γινεται πιο κατανοητη η φαντασιωση σου:-P

εγω εζησα αρκετα σε συντομο διαστημα.οπως ειπα απο 19επαφες,τα πριν δ τα μετραω.κ απλα ετυχε κ ειμαι με τον αντρα μου απο τα 21.οκ,για 14χρ μετα καλα ειμαστε.ελπιζω να ειναι αμοιβαιο

απλα η ιδιαιτεροτητα που εχω ειναι οτι ειναι η μοναδικη μου μακροχρονια σχεση.αλλα απο επιλογη.ακομη κ αν ερωτευτηκα ηξερα οτι οι αλλοι δ ηταν  για πολυ,η τουλ δ ημουν εγω γι αυτους

Link to comment
Share on other sites

Just now, mama16 είπε:

Πρώτον κορίτσια μην νιώθετε άσχημα που ανοίξατε το θέμα... Είναι απ' τις λίγες φορές που είναι τοοοοσο διασκεδαστικό!!!!!

 

@Έσπερος πολύ γέλασα με τον τεχνικό άντρα σου!!!! Δεν έχω like δυστυχώς!

 

Ότι έχει πλάκα το καταλαβαίνω. Πιο πολύ νιώθω άσχημα που εξέθεσα τόσες προσωπικές πληροφορίες! Νομίζω δεν θα είμαι ποτέ η ίδια στα άλλα θέματα, θα σκέφτομαι ότι έχω γίνει ρεζίλι! Θα μείνει το παιδί χωρίς ποδηλατακι! Ρεζιλι οχι επειδή είναι σεξουαλικό και ταμπού κλπ, το ίδιο θα ένιωθα κι αν είχα εκθέσει λεπτομερώς κάτι για οικογενειακές σχέσεις, καβγάδες με πεθερικά κλπ!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Έσπερος είπε:

Άσε γιατί σκέφτομαι ότι θα έρθουν να με μαζέψουν για αποπλάνηση ανηλίκων μ αυτά που έγραψα. Γιατί το ότι φαντασιωνομουν να κάνω έκτροπα στο εργαστήριο παπυρολογιας, λίγο είναι; εξώλης και προωλης!!! 

Έσπερος μέχρι εδω όλα καλά! Αν υποψιαστώ όμως ότι κάνετε role play με τον άντρα σου τεχνικό να κάνει "επισκευές" στην αθώα νοικοκυρά, θα ενθουσιαστώ μεν θα σε κράξω δε. Θα ξεχάσω εγώ πόσο ηλεκτρονικό μελάνι έχει χυθεί προσπαθώντας να σε πείσουμε να παίξεις ρόλους με το παιδί; Μέχρι και οδηγίες για το πως θα κάνεις εσύ την αγελάδα και ο γιός σου το προβατάκι έχουμε δώσει. Αν τελικά παίξεις τους ρόλους με τον άντρα σου θα επιβεβαιωθεί περίτρανα ότι το κίνητρο για σ...ξ μπορεί να κάνει θαύματα! :-P

  • Χαχαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Anna3011 είπε:

Έσπερος μέχρι εδω όλα καλά! Αν υποψιαστώ όμως ότι κάνετε role play με τον άντρα σου τεχνικό να κάνει "επισκευές" στην αθώα νοικοκυρά, θα ενθουσιαστώ μεν θα σε κράξω δε. Θα ξεχάσω εγώ πόσο ηλεκτρονικό μελάνι έχει χυθεί προσπαθώντας να σε πείσουμε να παίξεις ρόλους με το παιδί; Μέχρι και οδηγίες για το πως θα κάνεις εσύ την αγελάδα και ο γιός σου το προβατάκι έχουμε δώσει. Αν τελικά παίξεις τους ρόλους με τον άντρα σου θα επιβεβαιωθεί περίτρανα ότι το κίνητρο για σ...ξ μπορεί να κάνει θαύματα! :-P

χαχα όχι δεν έχουμε κάνει παιχνίδι, απλώς μεταξύ σοβαρού κ αστείου ώρες ώρες τα λέμε για πλάκα. παιχνίδι ρόλων ακόμα δεν παίζουμε. δεν μας βγαίνει. (με τον μικρό εννοώ). απλώς ώρες ώρες παριστάνει ότι φτιάχνει κάτι κ εμείς το τρώμε ή του λέμε τι ψώνια να φέρει, μέχρι εκεί. 

 

λες αν τα δοκιμάσω στο σεχ να καλλιεργήσω τη φαντασία μου κ σ άλλους τομείς; 

Άσχετο αλλά τος εκθέσεις δεν τις διόρθωσα όλες. μου φαίνεται θα τους πω αύριο το κλασικό «μα εγω σας το έστειλα, αλλά δεν ήρθε το μήνυμα»! Κ φυσικά θα το ζητήσουν εκείνη την ώρα κ θα πω το άλλο κλασικό «κόλλησε το πληκτρολόγιο την ώρα που πήγα να γράψω κ μετά με πέταξε από το webex».... Τα έχω ακούσει τόσο πολύ τον τελευταίο καιρό, στην αρχή κάποια τα πίστευα, τώρα δεν πιστεύω τίποτα..... 

  • Χαχαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Έσπερος είπε:

παιχνίδι ρόλων ακόμα δεν παίζουμε. δεν μας βγαίνει. (με τον μικρό εννοώ).

 

Διάβασα αυτό και προς στιγμήν κατάλαβα "παιχνίδι ρόλων ακόμα δεν παίζουμε με τον άντρα μου, δεν μας βγαίνει με τον μικρό" (λόγω του μικρού δηλαδη). Και πήγαινα να ρωτήσω αν είναι και το παιχνίδι ρόλων κάτι τόσο must και συνηθισμένο μεταξύ των ζευγαριών, μέχρι που διάβασα ότι παριστάνει ότι φτιάχνει κάτι φαγώσιμο και μπερδεύτηκα ακόμα περισσότερο, νόμισα ο άντρας σου. Μετά κατάλαβα ότι αναφέρεσαι στο παιχνίδι με τον μικρό!

 

Just now, Έσπερος είπε:

 

 

  • Χαχαχα 4
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, little lamb είπε:

 

Το βλέπω αλλά δεν έχω δει αυτό το επεισόδιο. Για πείτε, τι σίριαλ βλέπετε; (Πλάκα κάνω)

Γέλασα πολύ αλλά σκέφτηκα πολύ να σου απαντήσω να ξέρεις χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Just now, little lamb είπε:

 

Διάβασα αυτό και προς στιγμήν κατάλαβα "παιχνίδι ρόλων ακόμα δεν παίζουμε με τον άντρα μου, δεν μας βγαίνει με τον μικρό" (λόγω του μικρού δηλαδη). Και πήγαινα να ρωτήσω αν είναι και το παιχνίδι ρόλων κάτι τόσο must και συνηθισμένο μεταξύ των ζευγαριών, μέχρι που διάβασα ότι παριστάνει ότι φτιάχνει κάτι φαγώσιμο και μπερδεύτηκα ακόμα περισσότερο, νόμισα ο άντρας σου. Μετά κατάλαβα ότι αναφέρεσαι στο παιχνίδι με τον μικρό!

 

 

πάντως κ το φαγώσιμο είναι παιχνίδι ρόλων πχ αλειφεσαι με κάτι κ ο άλλος το τρώει κλπ. θα μπορούσε να ισχύει.

 

Ασχετο αλλά τψρα θυμήθηκα ότι ένα από τα νούμερα που έκανε στον ιππόδρομο η Θεοδωρα (που παντρεύτηκε τον Ιουστινιανο) ήταν ημίγυμνη να τη σκεπάζουν με σουσάμι κ να το τσιμπολογάνε πουλιά για να αποκάλυπτεται λίγο το σώμα της. (διευκρινίζω ότι δεν λέω τετοια στο σχολείο για να ξεμυαλίζω τους εφήβους, παρολο που αναμφισβήτητα θα τους έκανα να αγαπήσουν τη βυζαντινή ιστορία)

  • Χαχαχα 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, little lamb είπε:

 

Διάβασα αυτό και προς στιγμήν κατάλαβα "παιχνίδι ρόλων ακόμα δεν παίζουμε με τον άντρα μου, δεν μας βγαίνει με τον μικρό" (λόγω του μικρού δηλαδη). Και πήγαινα να ρωτήσω αν είναι και το παιχνίδι ρόλων κάτι τόσο must και συνηθισμένο μεταξύ των ζευγαριών, μέχρι που διάβασα ότι παριστάνει ότι φτιάχνει κάτι φαγώσιμο και μπερδεύτηκα ακόμα περισσότερο, νόμισα ο άντρας σου. Μετά κατάλαβα ότι αναφέρεσαι στο παιχνίδι με τον μικρό!

 

 

Εσένα σε αυτό το τόπικ σε έχω λατρέψει να ξέρεις!

  • Χαχαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna3011 είπε:

Εσένα σε αυτό το τόπικ σε έχω λατρέψει να ξέρεις!

χαχαχα βγάζω μια kinky πλευρά. 

 

Εγω το χω καταλάβει: ο,τι έχει σχέση με το παιδί κ τις διακοπές στο πατρικό, με τρελαίνει. σ όλα τ αλλά είμαι νορμαλ. 

Link to comment
Share on other sites

Γνώρισα τον άντρα μου στα 26, έχοντας κάνει μια μακροχρόνια σχέση και αρκετές εφήμερες (Yovanna κι εγώ στο διψήφιο είμαι, δεν είσαι μόνη!). Εμένα μόνο καλό μου έκανε η εναλλαγή συντρόφων, γιατί με βοήθησε να αντιληφθώ τι ακριβώς ψάχνω, καθώς και τι μπορεί να έψαχνα στη θεωρία, αλλά στην πράξη όταν το βρήκα αποδείχτηκε φόλα.

 

Ήμασταν μαζί 8 χρόνια πριν παντρευτούμε. Το μόνο που μετανιώνω ήταν ότι δεν ταξιδέψαμε περισσότερο στο εξωτερικό όταν ήμασταν ελεύθεροι - από Ελλάδα δεν έχω παράπονο! Αν και, τώρα που το σκέφτομαι, της ταλαιπωρίας δεν είναι κανείς απ' τους δυο μας, οπότε θεωρητικά μπορούμε να το κάνουμε και με το παιδί, γιατί δεν θα κάναμε κάτι ιδιαίτερα εξτρίμ έτσι κι αλλιώς. (Πχ μην μου πεις να μείνω άπλυτη πάνω από 24ωρο, με σκότωσες, ή μάλλον σε σκότωσα. Του συζύγου μην του πεις να κοιμηθεί σε στρώμα της κακιάς ώρας, έχει φύγει επιτόπου. Γενικά, για περιπέτεια είμαστε εμείς!)

 

Το αστείο είναι ότι εγώ τρωγόμουν να κάνουμε παιδί, γιατί ως γυναίκα είχα τους συνήθεις χρονικούς περιορισμούς, κι εκείνος το τρέναρε γιατί του άρεσε το γιολάρισμα (η αλήθεια είναι ότι ωραία ήταν). Τώρα εκείνος θέλει να κάνουμε δεύτερο κι εγώ προς το παρόν ούτε να το ακούσω, γιατί βασικά έχω να κοιμηθώ οχτάωρο πάνω από δυο χρόνια. Είδατε πώς αλλάζουν οι καιροί; Για να επιστρέψω και στο θέμα, τέτοια φρενήρη προσοχή στην αντισύλληψη είχα να επιδείξω από τότε που ήμουν 25!

 

Έντιτ, τώρα διάβασα τα υπόλοιπα: έχω δακρύσει με τα παιχνίδια ρόλων, Έσπερος με πέθανες!

 

 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Έσπερος είπε:

πάντως κ το φαγώσιμο είναι παιχνίδι ρόλων πχ αλειφεσαι με κάτι κ ο άλλος το τρώει κλπ. θα μπορούσε να ισχύει.

 

Ασχετο αλλά τψρα θυμήθηκα ότι ένα από τα νούμερα που έκανε στον ιππόδρομο η Θεοδωρα (που παντρεύτηκε τον Ιουστινιανο) ήταν ημίγυμνη να τη σκεπάζουν με σουσάμι κ να το τσιμπολογάνε πουλιά για να αποκάλυπτεται λίγο το σώμα της. (διευκρινίζω ότι δεν λέω τετοια στο σχολείο για να ξεμυαλίζω τους εφήβους, παρολο που αναμφισβήτητα θα τους έκανα να αγαπήσουν τη βυζαντινή ιστορία)

Άμα αρχίσεις τα σουσαμια θα σε φανε τα μυρμήγκι.Να αρκεστείς στα djeco:grin:

Εγω παλι θα πω κάτι διαφορετικό.

Εγω στα νιάτα μου γνώρισα έναν πολύ μεγάλο έρωτα κ ηταν προφανέστατα γκει.

Αυτο δεν το χει πει καμια.:-D

Και μετά γνώρισα έναν άλλον που ηταν μπαι.

Μάλλον έχω πρόβλημα.ε?

 

  • Χαχαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Έχω δει ότι παλιότερα, ίσως και μια δεκαετία πριν, τα μέλη του φόρουμ είχαν κανονίσει να συναντηθούν από κοντά να γνωριστούν. Και σκέφτομαι πώς θα ήταν να γνωριζομασταν από κοντά μετά από όλη αυτή τη συζήτηση και να προσπαθούσαμε να μαντέψουμε ποια είναι ποια μόνο από την εμφάνιση. Πλάκα θα είχε! Σκέφτομαι αν θα μαντευαμε σωστά ή θα πέφταμε έξω!

 

 

  • Χαχαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, little lamb είπε:

Έχω δει ότι παλιότερα, ίσως και μια δεκαετία πριν, τα μέλη του φόρουμ είχαν κανονίσει να συναντηθούν από κοντά να γνωριστούν. Και σκέφτομαι πώς θα ήταν να γνωριζομασταν από κοντά μετά από όλη αυτή τη συζήτηση και να προσπαθούσαμε να μαντέψουμε ποια είναι ποια μόνο από την εμφάνιση. Πλάκα θα είχε! Σκέφτομαι αν θα μαντευαμε σωστά ή θα πέφταμε έξω!

 

 

Χαχαχα τέλειο θα ήταν.... Εσείς που μένετε Αθήνα θα μπορούσατε... Πάντως ως προς το προηγούμενο μνμ μην νιώθεις καθόλου άσχημα. Όλες είπαμε διάφορα πράγματα..

 

Είχα λίγες ώρες να μπω κ πέθανα στα γέλια.. (από μέσα μου)!! Δίπλα ήταν ο άντρας μου κ άντε να του εξηγήσω αν με καταλάβαινε ότι γελάω ότι μαζευτηκαμε καμία 15αρια γυναίκες κ λέμε όλη την σεξουαλική μας ζωή! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...