Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

δεν έχω διάθεση για ερωτικές επαφές


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, little lamb είπε:

 

 

Και μιας που το ξεφτιλισαμε το θέμα, και για να επανέλθω λίγο σε αυτό που έλεγα για την "εικόνα του γονέα", όσες έχετε μεγάλα παιδιά (για κάποιο λόγο εδώ ο κορρεκτορας μου πρότεινε "μεγάλα βυζιά"!) και έχετε συζητήσει για το σ...ξ, σας έχουν ρωτήσει και για την προσωπική σας εμπειρία έτσι πιο kinky θέματα; Πχ αν κάνετε στοματικό, περίεργες στάσεις, πρωκτικό, αν αυτά τα είχατε κάνει και με άλλους πριν τον πατέρα τους κλπ; Κι αν ναι, απαντάτε; Κάτι τέτοιες συζητήσεις σκέφτομαι και λέω ότι με μπλοκάρει ο ρόλος του γονέα, όχι ότι έχω ενοχες που κάνω κάτι για τον εαυτό μου κ δεν είμαι καλή μαμά που ίσως νομίσατε μερικές. Αν δηλαδή κάναμε ο,τι κάναμε κ δεν το συζητούσαμε με τα παιδιά, όπως γινόταν παλιά, πιστεύω δεν θα είχα τόσο θέμα. Τώρα όμως που συζητιούνται με τα παιδιά αυτά τα θέματα, μου'ρχεται η σκέψη ότι θα μας κάνει εικόνα να τα κάνουμε όλα αυτά. Και νιώθω κάπως. Γιατί κι εγώ αν κάνω εικόνα τους γονείς μου, ε δεν είναι και το καλύτερό μου!

 

 

 

Μερικοί όμως έχουμε το κόλλημα να είναι σχετικά καθαρό πριν το στοματικό (και το δικό μας και του άλλου), οπότε δύσκολο να γίνει στοματικό μετά από κανονικό (εγώ με τίποτα!!)

 

Πάντως έχω ακούσει για πολλές κοπέλες ότι δεν τελειώνουν. Ή ότι δεν ξέρουν αν έχουν τελειώσει γιατί δεν είναι τόσο εμφανές όσο στον άντρα! Εγώ να σας πω την αληθεια είμαι από αυτές. Νιώθω κάτι που μάλλον αυτό είναι. Αλλά το νιώθω με το χέρι ή το στοματικό. Κολπικά όχι, γιατί χρειάζομαι κλειτορίδα. Δύσκολο πάντως να τελειώσουν ταυτόχρονα, έχω ακούσει ότι είναι πολύ σπάνιο.

 

(Εντάξει μετά από αυτή τη συζήτηση νομίζω θα σας ντρέπομαι σε οποιοδήποτε άλλο τοπικ. Εντωμεταξυ τόσο καιρό δεν δίνω πολλά στοιχεία ώστε αν τυχόν διαβάζει καμια φιλη και καταλάβει ποια είμαι. Τώρα μετά από αυτή τη συζήτηση θα ντρέπομαι παρα πολύ αν τη διαβασουν φίλες και καταλάβουν ποια είμαι!! Όχι να καταλάβουν από αυτή τη συζήτηση, από άλλες και απλά να πέσουν και σε αυτή κάποια στιγμή)

 

 

Εντάξει κι αυτό δεν είναι απόλυτο. Το να μην είχε μεγάλη σχέση δεν σημαίνει ότι έκανε από 'δω κι από 'κει. Μπορεί να ήθελε μεγάλη σχέση αλλά να μην τύχαινε. Όπως και σε εμάς τις κοπέλες ισχύει. Κάποιος θα είναι ο πρώτος για όλους, γιατί να είναι λόγος απόρριψης αυτό; Αν είναι έτσι θα μέναμε όλοι άπειροι. Ή θα έπρεπε να τα φτιάχνουν μόνο οι άπειροι με τους άπειρους. Και το να θέλουμε ειδικά ο άντρας να είναι πιο έμπειρος από εμάς δεν είναι λίγο στερεοτυπικο; Θέλω να πω, το οτι δεν μας πειράζει να είμαστε εμείς άπειρες κι οι άντρες έμπειροι, αλλά το αντίθετο (εμείς έμπειρες κι αυτοί άπειροι ή και οι δύο άπειροι) μας πειράζει.

σε πηρε χαμπαρι κ ο κορρεκτορας:P

για μενα ειναι λιγο υπερεκτιμημενο αυτο με την πρωτη φορα.σκεφτομουν καπως να τελειωσει ωστε να ευχαριστηθω τις επομενες

συμφωνω με αυτο που ειπωθηκε.το παιδι θα ρωτησει αν σε δει διαθεσιμη για συζητηση.οχι αν ντρεπεσαι ακομη κ για το ιεραποστολικο.αλλα δ νομιζω να ειναι πολλοι οι εφηβοι η κ ενηλικες που συζητανε με τους γονεις τους για στασεις

κ ακομη κ αν ρωτησει δ θα το κανει με σκοπο να φανταζεται τους γονεις του

δ προτεινα μετα το κολπικο,στοματικο.αλλα γενικα να ζητησει η σουπερμαμ στοματικο,μπορει να τελειωσει ετσι

γενικα εννοειται για μενα οτι θελω να τελειωσω καθε φορα,αλλιως δ βρισκω κ πολυ λογο.το ταυτοχρονο,ειδικα οπως κανουμε εμεις ξημερωματα στα μουγκα δ ειναι κ πολυ ευκολο.αλλα αυτο κ αν ειναι ιδανικο.χωρις παιδια στο σπιτι τουλ εχεις το ελευθερο να το προσπαθησεις ως τελους

(οποτε να μην σου προτεινω play date,θα ντρεπεσαι;:P )

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, little lamb είπε:

 

Ε άλλο ένα γενικο "κάνουν σ.ξ", άλλο λεπτομέρειες οπως στοματικό, στα 4 κλπ! Ένιωθες οκ και με αυτά για τους γονείς σου ας πούμε; Αλλά οκ μπορεί να μη ρωτάνε τετοια τα παιδιά, κι εγώ τώρα που μεγάλωσα και τα έκανα τα σκέφτομαι, όχι τότε, γι'αυτο ρωτάω όσες έχουν εφήβους ή και φοιτητές πλέον αν τους έχει τύχει να τις ρωτήσουν. Εγώ όταν λέω ότι δεν μου αρέσει να κάνω εικόνα τους γονείς δεν εννοώ λόγω ενοχών (δεν έχω πει πουθενά στην όλη συζήτηση για ενοχές) απλά δεν μου κολλάει η εικόνα των ανθρώπων αυτής της γενιάς (κυρίες με ταγέρ και κύριοι μουστακαλήδες ή καραφλοι με κοιλιες) να το κάνουν. Ακόμα κι αν δεν είναι γονείς, δεν έχω δηλαδή απαραιτήτως με γονείς το θέμα. Προφανώς έχουν δικαίωμα οι άνθρωποι και ξέρω ότι δεν ακούγεται δίκαιο αυτό που λέω, αλλά δεν ξέρω, σαν παιδι θεωρούσα ότι είναι κάτι που το κάνεις νέος! Ενώ τώρα στα παιδιά μας πρέπει να πούμε ότι το κάνουμε ακόμα και (αν μας ρωτήσουν) ότι κάνουμε κι άλλα πράγματα πέρα από την απλή κολπική επαφή!

Μα αυτό που θέλω να σου πω είναι ότι δε μπήκα στη διαδικασία να φανταστώ τους γονείς μου σε kinky καταστάσεις. Γι αυτό μου κάνει εντύπωση που το αναφέρεις συνέχεια. Υποθέτω ότι μάλλον εσύ μπήκες στη διαδικασία να το κάνεις εικόνα γι αυτό και φοβάσαι μήπως το κάνει αργότερα το παιδί σου αλλά για να σε ηρεμήσω δε συμβαίνει αυτό σε όλα τα παιδιά, ή τουλάχιστον δεν τα επηρεάζει τόσο αρνητικά η όποια τέτοια σκέψη. 

 

Τέλος πάντων επειδή καθ όλη τη διάρκεια της μακράς αυτής κουβέντας έχεις αναφέρει το άγχος σου για το πως θα εξηγήσεις το σ...ξ στο παιδί, την αηδία σου για την εικόνα των γονιών σου να το κάνουν, την άποψή που είχες από παλιά για το ότι σ...ξ κάνουν μόνο η νέοι, το μπέρδεμα του γονεικού ρόλου, τη βρωμιά (έστω και ως μυρωδιά) των γενητικών οργάνων και το μπλέξιμο με την ούρηση, το γεγονός ότι δεν είσαι εξοικειωμένη καθόλου με το αιδίο σου κτλ κτλ, νιώθω πως όσο και να μη θες να το παραδεχτείς υπάρχει μια ενοχική σχέση στο κομμάτι του σ..ξ και κάποια ταμπού που κουβαλάς προφανώς από πολύ παλιά. Σαφώς και μπορείς να τα αγνοήσεις και να συνεχίσεις να ρίχνεις την ευθύνη για τη φάση που περνάς αποκλειστικά στις ορμονες σου (οι οποίες έχουν το μερίδιο ευθύνης τους και αυτές) αλλά επειδή είσαι κορίτσι που ψάχνεται και αναλύει θα σου πρότεινα να τα λάβεις υπόψη όλα αυτά τα κολληματάκια. Νομίζω ότι πρέπει να βρεις τρόπο να απενοχοποιήσεις το σ...ξ στο μυαλό σου. Όσο και αν δεν το καταλαβαίνεις βγάζεις τεράστιο άγχος και σε καποιες φάσεις μια αποστροφή για πράγματα που το αφορούν.

 

Πάω για ύπνο! Με κατέστρεψες με αυτό το θέμα... 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna3011 είπε:

Μα αυτό που θέλω να σου πω είναι ότι δε μπήκα στη διαδικασία να φανταστώ τους γονείς μου σε kinky καταστάσεις. Γι αυτό μου κάνει εντύπωση που το αναφέρεις συνέχεια. Υποθέτω ότι μάλλον εσύ μπήκες στη διαδικασία να το κάνεις εικόνα γι αυτό και φοβάσαι μήπως το κάνει αργότερα το παιδί σου αλλά για να σε ηρεμήσω δε συμβαίνει αυτό σε όλα τα παιδιά, ή τουλάχιστον δεν τα επηρεάζει τόσο αρνητικά η όποια τέτοια σκέψη. 

 

Τέλος πάντων επειδή καθ όλη τη διάρκεια της μακράς αυτής κουβέντας έχεις αναφέρει το άγχος σου για το πως θα εξηγήσεις το σ...ξ στο παιδί, την αηδία σου για την εικόνα των γονιών σου να το κάνουν, την άποψή που είχες από παλιά για το ότι σ...ξ κάνουν μόνο η νέοι, το μπέρδεμα του γονεικού ρόλου, τη βρωμιά (έστω και ως μυρωδιά) των γενητικών οργάνων και το μπλέξιμο με την ούρηση, το γεγονός ότι δεν είσαι εξοικειωμένη καθόλου με το αιδίο σου κτλ κτλ, νιώθω πως όσο και να μη θες να το παραδεχτείς υπάρχει μια ενοχική σχέση στο κομμάτι του σ..ξ και κάποια ταμπού που κουβαλάς προφανώς από πολύ παλιά. Σαφώς και μπορείς να τα αγνοήσεις και να συνεχίσεις να ρίχνεις την ευθύνη για τη φάση που περνάς αποκλειστικά στις ορμονες σου (οι οποίες έχουν το μερίδιο ευθύνης τους και αυτές) αλλά επειδή είσαι κορίτσι που ψάχνεται και αναλύει θα σου πρότεινα να τα λάβεις υπόψη όλα αυτά τα κολληματάκια. Νομίζω ότι πρέπει να βρεις τρόπο να απενοχοποιήσεις το σ...ξ στο μυαλό σου. Όσο και αν δεν το καταλαβαίνεις βγάζεις τεράστιο άγχος και σε καποιες φάσεις μια αποστροφή για πράγματα που το αφορούν.

 

Μα το ξέρω ότι τώρα βγαίνει ένα περίεργο συναίσθημα, αλλά είναι πρόσφατο. Δεν είναι κάτι που έρχεται από παλιά. Θα σου εξηγήσω: Όπως είπα και πιο πριν ποτέ δεν ντράπηκα πχ να κάνω κάποια πράγματα ακόμα και σε εφήμερες περιπέτειες, αλλά και με τον άντρα μου έγιναν από τις πρώτες μέρες. Πού απ' ο,τι διαβάζω άλλες κοπέλες τα ντρέπονται ακόμα για τους άντρες τους. Για τους γονείς δεν το έκανα εικόνα όταν ήμουν μικρή, ενήλικη πλέον το έκανα. Και ίσως όταν έκανα πλέον κι εγώ. Δεν με επηρεάζει αρνητικά πάντως η σκέψη, απλά υπηρξε και αναρωτιομουν αν θα υπάρξει και στο παιδί μου. Αλλά οκ καλύφθηκα πως μάλλον όχι. Εξοικειωμένη με το οργανο μου ήμουν από πολυ μικρή. Απλά μόνο με την κλειτορίδα (λογικό εν μέρει αφού ο κόλπος δεν είχε "χρησιμοποιηθει" ως τα 25). Ενώ έχω φίλες που (απ'ο,τι λένε) δεν έκαναν ποτέ κάτι μόνες. Όσο για το άγχος του πώς θα εξηγήσω στο παιδί, είχα γράψει και πολλές σελίδες πριν ότι για την περιγραφή του τι είναι γενικά δεν έχω τόσο άγχος, μόνο για το τι κάνω εγώ συγκεκριμένα (το εξήγησα λίγο καλύτερα τώρα στα τελευταία μηνύματα, γι'αυτο ρώτησα τι είναι πιθανό να ρωτήσει). Ίσα ίσα που κάποιες σελίδες πριν, εγώ ήμουν αυτή που έλεγα ότι πλέον πρέπει να το εξηγούμε ακόμα και σε μικρά παιδιά και πολλές έλεγαν "σιγά μην κάτσω να πω στο μικρό, πονηρευεται" κλπ. Δεν τα λέω αυτά για να πω ότι τελικά ειμαι "προχωρημένη" σε σχέση με άλλες, απλά για να πω ότι ο καθένας τελικά είναι προχωρημένος σε άλλα και πιο διστακτικός σε άλλα. Κάποια μπορεί να ντρέπεται το στοματικό αλλά να φοράει σέξι εσώρουχα. Κάποια άλλη το αντίθετο. Κάποια μπορεί να νιώθει περίεργα να το κάνει στο τραπέζι ή να φωνάζει την ώρα του σ..ξ αλλά να έκανε στοματικό στα πρώτα ραντεβού. Κάποια το αντίθετο. Δεν είναι απόλυτα αυτα. Αποστροφή όχι δεν έχω νιώσει ποτέ, νομίζω είναι βαρύ. Άγχος ναι. Αλλά δεν το ρίχνω μόνο στις ορμόνες, το ρίχνω και στη γενικότερη απειρία και τον μικρό ρόλο που έχει παίξει στη ζωή μου ως τώρα το σ..ξ. Και θα έλεγα ότι λόγω αυτής της σχετικής απειρίας, δεν είναι ότι το έχω "ενοχοποιήσει", είναι ότι μάλλον το έχω μεγαλοποιησει. Δεν εννοώ υπερτιμησει, εννοώ ότι ίσως μου φαίνεται ακόμα κάτι grande και αξιοπερίεργο που και μόνο η συζήτηση γι'αυτο είναι κατι ιδιαίτερο, ενώ για τους περισσότερους της ηλικίας μου είναι ηδη κάτι απλο και καθημερινο. Κάπως όπως το βλέπουν οι έφηβοι ξερω'γω, που γελάνε πονηρά. (Ή έστω πριν κάποια χρόνια, τώρα μπορεί να το ξέρουν καλύτερα κι από εμάς!) Αλλά ψιλοαναμενομενο μου φαίνεται όταν έχει γίνει μόνο εδώ και 5-6 χρόνια, εκ των οποίων τα σχεδον 3 είναι εγκυμοσύνη και παιδι-θηλασμος και τα προηγούμενα σχεδόν 3 δεν μεναμε μαζί ώστε να το "εξασκήσουμε" συστηματικά κι έτσι δεν έχει παίξει τόσο πρωτευοντα ρόλο στη σχέση μας (ούτε και στις ζωές μας πριν). Αλλα όπως ειπωθηκε και παραπάνω, όταν γενικά εισαι στο ίδιο μήκος κύματος με τον σύντροφό σου, δεν είναι τόσο ανησυχητικες οι όποιες φάσεις.

Just now, Anna3011 είπε:

Πάω για ύπνο! Με κατέστρεψες με αυτό το θέμα... 

Καλά αυτό είναι σίγουρο! Και πάνω που είχαν ηρεμήσει τα πράγματα τα τελευταία 1-2 εικοσιτετραωρα! Κι επειδή είμαι και αγχωδης (σώπα!) θέλω και να απανταω σε ολα. Ούτε ξέρω πόσες ώρες έχω χάσει. Δεν φανταζομουν ότι θα έπαιρνε τόσες διαστάσεις! Δεν το ξεκίνησα καν έχοντας κάποιο ερώτημα, το πρώτο μου μήνυμα ήταν απλά απάντηση στη super Mum (που της χάλασα και το θέμα) ότι ούτε εγώ έχω μεγάλη όρεξη και απλά έβαλα και τον παράγοντα ότι με μπλοκάρει λίγο και το ότι είμαστε γονείς πλέον. Έτσι ξεκίνησαν όλα, σόρρυ παιδιά, δεν είχα πρόθεση να καταστραφούμε τόσο ομαδικώς!!

  • Χαχαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, little lamb είπε:

Ε ναι, τόσες μέρες... Θα αρχίσουν να μου βγαίνουν διαφημίσεις για s.x toys σε λίγο

Μια χαρά, να πάρεις ιδέα λίγο στο τι μπορείς να χρησιμοποιήσεις!!!!!! :D:P:P

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχαχα 3
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, little lamb said:

Δεν το λέω φαλλοκρατικα, ούτε συντηρητικά για "νόμιμο σύντροφο" κλπ. Και για τον άντρα εξίσου ωραίο μου φαίνεται να βρει τη γυναίκα του με την πρώτη.

Δεν το καταλαβαίνω. Για το καθένα από τους άντρες με τους οποίους σύναψα σχέση, ένιωσα πράγματα. Κάποιους τους ερωτεύτηκα περισσότερο απ΄'ότι τον άντρα μου. Για μένα η "πρώτη φορά", είναι μύθος. Προσωπικά, όταν η πρώτη μου ολοκληρωμένη σχέση μου εκμυστηρεύτηκε (πριν ολοκληρώσουμε) ότι θα ήμουν η πρώτη του (18 εγώ 23 εκείνος!), διότι περίμενε να το κάνει με κάποια που την θέλει πολύ, καμία χαρά δεν ένιωσα. Αγχώθηκα και για το πώς θα είναι (και είχα δίκιο..) και για το ότι θα "κολλήσει" πολύ μετά , και πάλι είχα δίκιο. Όταν εγώ ένα χρόνο μετά, τον χώριζα έτοιμη για νέες περιπέτειες , εκείνος μου ζητούσε να ζήσουμε μαζί και όταν τελειώσουμε τις σπουδές μας να παντρευτούμε!

Ευτυχώς ούτε και η μαμά μου απαντούσε σε τόσο αδιάκριτες ερωτήσεις. Της έλεγε "τα παιδιά δεν ρωτάνε τέτοια πράγματα τους γονείς τους". Επίσης , μικρή ούτε εμένα μου άρεσε όταν καταλάβαινα ότι είχαν έρθει σε επαφή,, το καταλάβαινα παρότι ήταν διακριτικοί. Και δεν ρώτησα τίποτα την μαμά μου ποτέ όσον αφορά το σ..ξ. Το αντίθετο της αδερφής μου!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Ουαου το θέμα έγινε κορυφαίο! :-D

 

Λοιπον εγω ολοκληρωμένες σχέσεις είχα με δυο, την πρώτη σχέση μου κ τον άντρα μου. Και οι δυο ήταν πολύ του στοματικού στις αρχές. Εμένα όμως δεν με βόλεψε. Μου άρεσε σαν διαδιξασθα αλλά δεν οδηγούσε καπου. μου ζητούσαν οδηγίες κ ακουγόμουν σαν να δίνω οδηγίες παρκαρίσματος: λίγο πιο δεξιά, λίγο πιο πάνω, λίγο πιο αριστερά.... :D

 

Ο πρώτος γρήγορα το βαρέθηκε. Αυτός είχε κ δικές του δυσκολίες, αργούσε πασασααρα πολύ να τελειώσει, το οποίο εμένα από ένα σημείο κ μετά μου φαινόταν βαρετό. Αλλά είχε κ φοβερή διάθεση, δυο κ τρεις φορές τη μέρα πράγμα που επίσης από ένα σημείο κ μετά μ φαινόταν βαρετό. Μ αυτόν είχανε παρα πολλά κοινά, ίδια επιστήμη, ίδια ενδιαφέροντα, ίδιες παρέες. Από άλλες απόψεις δηλαδή ήταν η ιδανική σχέση. Δεν χωρίσαμε λόγω σεχ, αλλά γιατί πέρα από όλα τα κσλα του, παρα το ότι ήταν πολύ έξυπνος, ήταν πολύυυυ ανώριμος. 

 

Κι εδώ θεωρώ ότι παίζουν μεγάλο ρόλο οι εμπειριες, γιατι όταν τον χώρισα αγανακτισμένη πλέον, στον άντρα μου βρήκα αυτά που έλειπαν από τον άλλον κ με κουράζαν, αλλά το κακό είναι ότι αυτά ο άντρας μου τα έχει σε υπερθετικό βαθμό (είναι υπερβολικά δυναμικος κ υπερβολικά δραστηριοσ κ υπερβολικά πολυάσχολος) κ είναι επίσης  κουραστικά ενίοτε  :P. Άσχετο αυτό με το σεχ αλλά μιας κ λέμε για εμπειριες. Επίσης παραδόξως, δυο τόσο διαφορετικοί άντρες έχουν την ιδθα ακριβώς γκρινιάρικη διάθεση αλλά κ πολύ παρόμοιο χιούμορ κ παραδόξως κάποια κοινά ενδθαφεροντα παρολο που είναι από άλλους κλάδους, εννοώ ότι αυτά που με τράβηξαν δλδ το χιούμορ κ η εξυπνάδα ήταν κοινά (δεν με τράβηξε η γκρίνια προφανώς!!!!). 

 

Σχετικα με το στοματικό, για να επανέλθω στην παρένθεση της παρενθεσης, κ με τον άντρα μου ξεκινήσαμε στην αρχή αυτό το λίγο πιο δεξιά-λίγο πιο αριστερά αλλά γρήγορα το εγκαταλείψαμε γιατί κατάλαβα ότι δεν μ αρέσει έτσι μόνη μου (τελείως μόνη μ είναι άλλο,μόνη μ όταν είμαστε μαζί δεν μ αρεεει). Το χρησιμοποιούμε αμοιβαία σαν παιχνίδι-προκαταρκτικό αλλά όχι σαν κυρίως. απολαμβάνω καλύτερα το μαζί, μπορεί να μην είναι πάντα κορυφωτικό αλλά σαν διαδικασια μ αφήνει ευχαρίστηση κ το προτιμώ από το  να τελειώνει ο καθένας ατομικά. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με την @Yovanna στο ότι ν είναι κ οι 2 άπειροι είναι κάπως! Ίσως @little lamb για αυτό δυσκολευοσουν κ δεν μπορούσες με τα εκάστοτε αγόρια να κάνεις σεχ ενώ ήσουν παρθένα. Ήταν κ αυτοί άπειροι. Ο πρώτος μου εμένα ηταν μάλλον αρκετά έμπειρος κ κάναμε πολύ εύκολα. Ήξερε πολύ καλά πως να κάνει ώστε να μην πονάω πολύ κ να μπει εύκολα. Απ' την άλλη ο δεύτερος μου που έγινε μετά από δύο χρόνια δεν μπορούσε με τπτ να μπει κ με πονούσε, τλκ μετά από πολύ κόπο στο τέλος μπήκε αλλά τελείωσε σχεδόν κατευθείαν! Άπειρη κ εγώ ενώ φορούσε προφύλαξη επειδή τελείωσε ενώ ήταν μέσα μου φοβόμουν για εγκυμοσύνη!! Μετά χωρίσαμε κιόλας, οπότε ο δεύτερος μου δεν ξέρω καν αν θεωρείται δεύτερος γιατί ήταν πολύ μικρή η διάρκεια!!! :D

Just now, Έσπερος είπε:

αργούσε πασασααρα πολύ να τελειώσει, το οποίο εμένα από ένα σημείο κ μετά μου φαινόταν βαρετό.

Κ ήταν αυτό το πράγμα βαρετό???? Τι καλύτερο για την γυναίκα????? :P βέβαια το να θέλει 2-3 φορές την ημέρας με τόση διαρκεια όντως καταντάει βαρετό!!!!

 

Πάντως βρε κορίτσια μια κ τα έχουμε πει όλα... Εγώ είχα την εντύπωση ότι με 5 που έχω πάει (ή 4,5!!!!!) ήταν σχετικά λίγοι... Αλλά μέχρι στιγμής στο φόρουμ έχω δει είτε 1 είτε 2!

Link to comment
Share on other sites

Just now, mama16 είπε:

Κ ήταν αυτό το πράγμα βαρετό???? Τι καλύτερο για την γυναίκα????? :P βέβαια το να θέλει 2-3 φορές την ημέρας με τόση διαρκεια όντως καταντάει βαρετό!!!!

Ναι ήταν βαρετό γιατί υπήρχε κ το άγχος, δλδ αυτός είχε άγχος με το αν κ πώς θα τελειώσει κ μάλλον περίμενε κ εκ μέρους μου κάποια πρωτοβουλία που εγω ως άπειρη δεν είχα (γενθκα είχε σχέσεις με έμπειρες γυναίκες κ μια μάλιστα λίγο μεγαλύτερη του). Είναι άλλο να κρατάει ώρα γθατι ο άλλος περιμένει να φτάσεις κι εσυ, άλλο να κρατάει ώρα γιατί δεν μπορεί νωρίτερα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Όχι δεν ήταν όλοι άπειροι. Απλά ήταν πολύ λίγων ημερών περιπέτειες. Σε summer school, Erasmus κλπ. Ήξερα δηλαδή ότι δεν θα οδηγήσει σε σχέση, οπότε για την πρώτη φορά αυτό δεν βοηθάει και πολύ (ή τουλάχιστον εμένα). Όχι ότι πρέπει απαραιτήτως να οδηγησει. Καταλαβαίνετε πώς το λέω, όταν ξέρεις ότι είναι δεδομένο ότι είναι κάτι σαν one night stand ειναι αλλιώς. 1-2 προσπάθειες έγιναν με τον καθένα. Δεν ήταν και πολλοί. Δύο. Κι άλλος ένας επίσης από summer school, αλλά κράτησε λίγο παραπάνω, κάποιους μήνες, εξ αποστάσεως βέβαια, και τον μετράω σαν πρώτη "σχέση". Εκείνος ναι όντως ήταν άπειρος, δεν είχε ξανακάνει ποτέ. Μετά γνώρισα τον άντρα μου, τον μόνο Έλληνα (ήμουν και πολύ international πριν :-P) που δεν ήταν άπειρος αλλά παρόλα αυτά πάλι μας πήρε κάποιους μήνες μεχρι να γίνει το κυρίως (ξαναλέω δεν μέναμε μαζί). Οπότε άλλοτε η εμπειρία του άντρα παίζει ρόλο κι άλλοτε όχι. Ξέρω και ζευγάρια που ήταν η πρώτη φορά και των δύο, μικροί φοιτητές κλπ, και ναι μπορεί τις πρώτες φορές να μην ήξεραν πού πάνε τα τέσσερα αλλά στην πορεία μια χαρά το βρήκαν. Πολλά παίζουν ρόλο, αν μένεις μαζί, αν έχουν γίνει αρκετές προσπάθειες κ.α.

 

Πάντως δεν έχω καταλάβει τι προτείνετε για τους άπειρους. Με κάποια πρέπει να το κάνουν για πρώτη φορά κι αυτοί οι δόλιοι! Αν είναι κι αυτή άπειρη, λέτε ότι δεν βολεύει να είναι και οι δύο άπειροι γιατί δεν πετυχαίνει. Αν είναι πιο έμπειρη από εκείνους, λέτε (οι περισσότερες) ότι δεν θα θέλατε να είστε εσείς η πρώτη τους και θα φευγατε μακριά! Ε πώς θα γίνει; Να πάνε σε επαγγελματία; Χαχα! 

  • Χαχαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, little lamb είπε:

Πάντως δεν έχω καταλάβει τι προτείνετε για τους άπειρους. Με κάποια πρέπει να το κάνουν για πρώτη φορά κι αυτοί οι δόλιοι. Αν είναι κι αυτή άπειρη, λέτε ότι δεν βολεύει να είναι και οι δύο άπειροι γιατί δεν πετυχαίνει. Αν είναι πιο έμπειρη από εκείνους, λέτε (οι περισσότερες) ότι δεν θα ήθελε να είναι εκείνη η πρώτη τους και θα έφευγε μακριά! Ε πώς θα γίνει; Να πάνε σε επαγγελματία; Χαχα! 

Εμένα πάντως μια φαντασίωση μου ενδόμυχη είναι ότι θα ήθελα ένα πολύ νέο (γύρω στα 20, ) κ άπειρο αλλά με πολύ μεγάλη διάθεση κ πολλές αντοχές  -δεν εννοώ για μόνιμη σχέση, αλλά έτσι για μια αλλαγή. δεν εννοώ αλλαγή μέσα στο γάμο, αλλά ας πούμε το φαντάζομαι ότι θα ήταν ωραίο αν ήμουν νέα κ ελεύθερη, για ένα διάστημα. προφανώς αποζητω αυτό που δεν δοκιμασα ποτέ!!!

 

 

  • Χαχαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Έσπερος said:

Εμένα πάντως μια φαντασίωση μου ενδόμυχη είναι ότι θα ήθελα ένα πολύ νέο (γύρω στα 20, ) κ άπειρο αλλά με πολύ μεγάλη διάθεση κ πολλές αντοχές  -δεν εννοώ για μόνιμη σχέση, αλλά έτσι για μια αλλαγή. δεν εννοώ αλλαγή μέσα στο γάμο, αλλά ας πούμε το φαντάζομαι ότι θα ήταν ωραίο αν ήμουν νέα κ ελεύθερη, για ένα διάστημα. προφανώς αποζητω αυτό που δεν δοκιμασα ποτέ!!!

 

 

Και μέσα στο γάμο, οι φαντασιώσεις στο πρόγραμμα είναι! Παντρευτήκαμε, δεν κάναμε λοβοτομή! 

 

Just now, mama16 said:

 

 

Just now, mama16 said:

Κ ήταν αυτό το πράγμα βαρετό???? Τι καλύτερο για την γυναίκα????? :P βέβαια το να θέλει 2-3 φορές την ημέρας με τόση διαρκεια όντως καταντάει βαρετό!!!!

 

Πάντως βρε κορίτσια μια κ τα έχουμε πει όλα... Εγώ είχα την εντύπωση ότι με 5 που έχω πάει (ή 4,5!!!!!) ήταν σχετικά λίγοι... Αλλά μέχρι στιγμής στο φόρουμ έχω δει είτε 1 είτε 2!

Και εγώ βαριέμαι με τις ώρες. Θέλω να είναι σχετικά σύντομο. Η πρώτη μου σχέση τέλειωνε πριν καλά καλά καταλάβω ότι ξεκινήσαμε. και φορά που είχα σκάσει πολύ πολύ σέξι, είχε τελειώσει πριν καν ξεκινήσουμε!

Το πρόσεξα και εγώ αυτό.. Γενικά οι περισσότερες γυναίκες, (εκτός από τις φίλες μου) 2 λένε. Εμένα πάντως αν σε 'παρηγορεί' , ο δικός μου αριθμός είναι διψήφιος!:mrgreen:

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, mama16 είπε:

Πάντως βρε κορίτσια μια κ τα έχουμε πει όλα... Εγώ είχα την εντύπωση ότι με 5 που έχω πάει (ή 4,5!!!!!) ήταν σχετικά λίγοι... Αλλά μέχρι στιγμής στο φόρουμ έχω δει είτε 1 είτε 2!

Κι αυτό εξαρτάται από πολλά. Σε τι ηλικία ξεκίνησες, αν βρήκες γρήγορα αυτόν που σου ταιριαζε να περάσεις τη ζωή σου κλπ. Δεν νομίζω ότι υπάρχει κανόνας "από τόσοι και κάτω είναι λίγοι, απο τόσοι και πάνω πολλοί".

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Yovanna είπε:

Και μέσα στο γάμο, οι φαντασιώσεις στο πρόγραμμα είναι! Παντρευτήκαμε, δεν κάναμε λοβοτομή! 

εννοειται!!! απλώς λέω ότι δεν φαντασιωνόμαι να απατήσω τον άντρα μου με έναν 20αρη. απλώς σκέφτομαι ότι αν ήμουν αλλιώς, θα μ άρεσε κάτι τέτοιο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Yovanna είπε:

Και μέσα στο γάμο, οι φαντασιώσεις στο πρόγραμμα είναι! Παντρευτήκαμε, δεν κάναμε λοβοτομή

 

 

Νομίζω δεν εννοεί ότι θα ήταν κακό να έχει τη φαντασίωση μέσα στο γάμο, αλλά να την πραγματοποιούσε μέσα στο γάμο.

 

 

Με τόσα "βιογραφικα" στοιχεία πάντως, νομίζω ότι θα μου στείλει καμιά φίλη μου "είσαι η little lamb"; Χαχα!

 

Πάντως μιας που η συζήτηση είναι κουκουρούκου, για να φιλοσοφησουμε θα πω και κάτι άσχετο που θυμήθηκα τώρα για το πώς μου πρωτοήρθαν κάποιες σκέψεις περί του να κάνεις "εικόνα" άλλους και ειδικά τους γονείς και ότι τα γεννητικά όργανα είναι βρώμικα. Που δεν είχα ποτέ μα ποτέ τέτοιο θέμα ως έφηβη, σαν νεαρή ενήλικη (γύρω στα 19-20) το πρωτοσκεφτηκα. Γι'αυτο λέω ότι δεν σημαίνει απαραιτήτως ταμπού από παλιά.

Θα σας ταξιδέψω 10 χρόνια πριν, στα νοσταλγικα social media που πρωτοεμφανίζονταν τότε. Τότε λοιπόν άρχισα να βλέπω και αστείες σελίδες, που συχνά είχαν και αστεία με θέμα το σ..ξ (κάτι που συμβάλλει στη "μεγαλοποιησή" του που είπα πριν, ότι δεν είναι δηλαδή κάτι τόσο καθημερινό και απλό αλλά κάτι που προκαλεί γελακια). Θυμάμαι συγκεκριμένα τρία "αστεία" (μάλλον πολύ κακά αστεία, είχε και καλά φυσικά). Το ένα ήταν ότι στο τότε ρετρό Facebook υπήρχε σελίδα "όχι φιλί μετά την π.πα", που εκτός από το μήνυμα του βρώμικου ήταν και φουλ σεξιστικό τώρα που το σκέφτομαι ως 30αρα. Το δεύτερο ήταν ότι σε αυτές τις σελίδες με τις ατάκες είχα δει κάποια στιγμή ένα "αστείο" που έλεγε "φανταστείτε όταν ήσασταν παιδι και ερχόταν η μαμά σας να σας φιλήσει για καληνύχτα, προηγουμένως να είχε κάνει π.πα στον πατέρα σας". 3 σε 1 αυτό. Και για τη "βρωμιά", και για την "εικόνα των γονέων" και σεξιστικό, αφού δεν έλεγε το αντίστοιχο για τον πατέρα. Και τρίτον, αν θυμάστε υπήρχε μια σελίδα με αστεία memes, σαν κόμικ, που λεγόταν 9gag. Εκεί είχα δει ένα "αστείο" που έδειχνε έναν γάμο κι απο κάτω οι καλεσμένοι σκέφτονταν για τον γαμπρό και τη νύφη "hmm they are gonna have sex tonight". Να το το ότι κάποιος θα με κάνει εικόνα. Εντάξει όλα αυτά δεν με επηρέασαν στο να κάνω σ..ξ απλά τώρα που έκανα παιδί κάπως μου βγήκε το δεύτερο από αυτά (όχι ως προς το σεξιστικό κομμάτι φυσικά).

Link to comment
Share on other sites

Just now, Έσπερος είπε:

Η άλλη μου φαντασίωση, αλλά όταν ήμουν νέα, ήταν το σεχ στη βιβλιοθήκη του πανεπιστημίου. γιατι τότε ήμουν όλη μέρα εκεί, ήθελα να γίνω ερευνήτρια κ ερωτευόμουν όποιο αρσενικό έβλεπα (σπάνιο στη βιβλιοθήκη της φιλοσοφικής φυσικά). είχα ερωτευτεί κ έναν γκει με τον οποίο λέγαμε απλα καλημέρα, πολύ είχα απογοητευτεί όταν το έμαθα.... 

Κ στις ταινίες παίζει πολύ το σεχ στην βιβλιοθήκη!!!!! :mrgreen:

 

Αυτό με τους γκέι πολύ άσχημο, κανονικά θα έπρεπε να το λένε κατευθείαν, να μην ερωτευτούμε κανέναν κ επενδύσουμε συναισθηματικά! :D

Link to comment
Share on other sites

Just now, mama16 είπε:

Κ στις ταινίες παίζει πολύ το σεχ στην βιβλιοθήκη!!!!! :mrgreen:

 

Αυτό με τους γκέι πολύ άσχημο, κανονικά θα έπρεπε να το λένε κατευθείαν, να μην ερωτευτούμε κανέναν κ επενδύσουμε συναισθηματικά! :D

Μα τι να μου πει ο άνθρωπος; ησυχα ησυχα καθόταν να δθαβαζει κ λέγαμε καλημέρα ή πρόσεχε μου λίγο το λαπτοπ γιατί φεύγω. πότε να μου το πει; πού να φανταστεί τι ανωμαλία έκρυβα πίσω από το καθωσπρπει στιλ μου; 

 

Just now, mama16 είπε:

Οπότε παίξτε παιχνίδι ρόλων ότι είναι άγνωστος νέος κ ωραίος!!!! :P

δεν ξέρω όμως, αν σ έναν 45αρη πεις ότι θες να παίξετε η σαραντάρα κ ο πρωτάρης, πώς θα το πάρει; ότι τον απορρίπτεις λόγω ηλικίας ή ότι τον θεωρείς τόσο power για να ανταπεξέλθει στις απαιτήσεις του ρόλου; 

  • Χαχαχα 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Έσπερος είπε:

Μα τι να μου πει ο άνθρωπος; ησυχα ησυχα καθόταν να δθαβαζει κ λέγαμε καλημέρα ή πρόσεχε μου λίγο το λαπτοπ γιατί φεύγω. πότε να μου το πει; πού να φανταστεί τι ανωμαλία έκρυβα πίσω από το καθωσπρπει στιλ μου; 

 

δεν ξέρω όμως, αν σ έναν 45αρη πεις ότι θες να παίξετε η σαραντάρα κ ο πρωτάρης, πώς θα το πάρει; ότι τον απορρίπτεις λόγω ηλικίας ή ότι τον θεωρείς τόσο power για να ανταπεξέλθει στις απαιτήσεις του ρόλου; 

Εεεε θα αρχίσετε με άλλες φαντασιώσεις.. η νοσοκόμα κ ο ασθενής, ο πυροσβέστης κ η εγκλωβισμένη, ο 45αρης κ η 20αρα κ μετά κ το αντίστροφο!!! :mrgreen:

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, mama16 είπε:

Πάντως βρε κορίτσια μια κ τα έχουμε πει όλα... Εγώ είχα την εντύπωση ότι με 5 που έχω πάει (ή 4,5!!!!!) ήταν σχετικά λίγοι... Αλλά μέχρι στιγμής στο φόρουμ έχω δει είτε 1 είτε

 

Just now, Yovanna είπε:

Το πρόσεξα και εγώ αυτό.. Γενικά οι περισσότερες γυναίκες, (εκτός από τις φίλες μου) 2 λένε. Εμένα πάντως αν σε 'παρηγορεί' , ο δικός μου αριθμός είναι διψήφιος!:mrgreen:

K ego me 10 exo paei...k  Den metrao tis faseis den to theoro kan san empeiria...  

K nomiza oti einai k ligoi giati ta prota xronia eixa faei kati kollimata k argisa na paro mpros.  Proti fora htan sta 19 argisa sxetika.  

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ninaki80 είπε:

 

K ego me 10 exo paei...k  Den metrao tis faseis den to theoro kan san empeiria...  

K nomiza oti einai k ligoi giati ta prota xronia eixa faei kati kollimata k argisa na paro mpros.  Proti fora htan sta 19 argisa sxetika.  

Καλά ναι ούτε εγώ μετράω τις φάσεις! Εντάξει νορμάλ αριθμός, είναι κ σε τι ηλικία παντρευόμαστε, πχ αν κάποια έχει γνωρίσει τον άντρα της στα 20 λογικά να έχει λιγότερες εμπειρίες με κάποια που τον γνωρίζει στα 30!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Έσπερος said:

δεν ξέρω όμως, αν σ έναν 45αρη πεις ότι θες να παίξετε η σαραντάρα κ ο πρωτάρης, πώς θα το πάρει; ότι τον απορρίπτεις λόγω ηλικίας ή ότι τον θεωρείς τόσο power για να ανταπεξέλθει στις απαιτήσεις του ρόλου; 

Εμένα πάντως αν μου έλεγε ο άντρας μου να κάνω play role την άβγαλτη πιτσιρίκα , νομίζω στην καλύτερη να κατέληγε με μαυρισμένο μάτι.. 

  • Χαχαχα 4
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...