Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

παιδικό δωμάτιο και διακόσμηση


Recommended Posts

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 404
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα σας. Έχω δύο αγόραρους, ένας 3.5 χρονών και ο άλλος 2. Θέλω να διακοσμήσω τα δωμάτια τους. Ο μεγάλος μου τρελαίνεται με τον Spiderman και ήθελα να κάνω μια ζωγραφιά με αυτόν. Ξέρετε καμία διακοσμήτρια που να βάφει και τοίχους ? ευχαριστω πολύ.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπέρα σας. Έχω δύο αγόραρους, ένας 3.5 χρονών και ο άλλος 2. Θέλω να διακοσμήσω τα δωμάτια τους. Ο μεγάλος μου τρελαίνεται με τον Spiderman και ήθελα να κάνω μια ζωγραφιά με αυτόν. Ξέρετε καμία διακοσμήτρια που να βάφει και τοίχους ? ευχαριστω πολύ.

 

Καλησπέρα! Αναλαμβάνω τοιχογραφίες με ειδίκευση στα παιδικά υπνοδωμάτια σε πολύ προσιτές τιμές.

Για να επικοινωνήσετε μαζί μου και να δείτε υλικό από προηγούμενες δουλειές μου (και να εμπνευστείτε για το δικό σας χώρο!) μπορείτε να μπείτε στην ιστοσελίδα μου:

www.wallinart.gr

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Kalispera sas!!apofasisa na ananewsw to dwmatio tou paidiou mou kai tha ithela merikes idees.skeftomai na tou allaksw xrwma kai dn kserw ti na dialeksw..exete kamia idea na m proteinete?kapoio xrwma isws pou na voithisei stn sygkentrwsi i sthn psyxologia tou!sas eyxaristw poly!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας!

θέλω να βοηθήσω μια φίλη να διακοσμήσει το δωμάτιο του μωρού της. Έχει διαλέξει ως θέμα το winnie the pooh. μήπως έχετε καποια ιδέα? και επίσης θα ήταν εύκολο να ζωγραφίζω στον τοίχο? τι υλικά χρησιμοποιούν?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπέρα σας!

θέλω να βοηθήσω μια φίλη να διακοσμήσει το δωμάτιο του μωρού της. Έχει διαλέξει ως θέμα το winnie the pooh. μήπως έχετε καποια ιδέα? και επίσης θα ήταν εύκολο να ζωγραφίζω στον τοίχο? τι υλικά χρησιμοποιούν?

 

ευκολη τεχνοτροπια για ζωγραφικη σε τοιχους που μπορουν να το κανουν ολοι. Δεν ειναι απιθανο? http://www.homeguide.gr/innovative-wall-decorating-idea-eline-pellinkhofs/

Fwfvp2.png

yNy5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η τεχνοτροπία νεφούλα φαίνεται εύκολη, αλλά εγώ μπήκα στα siteς που γράφουν πιο κάτω κάποιες κοπέλλες γιατι αυτό που σου έγραψε η maryspain δεν μου δείχνει τόσο παιδικό.... Για το winnie θα έκανα το δωμάτιο περισσότερο κίτρινο.& σίγουρα με τις αντίστοιχες κουρτίνες, & σεντόνια :!: :!: :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας!

θέλω να βοηθήσω μια φίλη να διακοσμήσει το δωμάτιο του μωρού της. Έχει διαλέξει ως θέμα το winnie the pooh. μήπως έχετε καποια ιδέα? και επίσης θα ήταν εύκολο να ζωγραφίζω στον τοίχο? τι υλικά χρησιμοποιούν?

 

για να μη γίνει τελείως bebe θα σου πρότεινα να πάρεις τα βασικά χρώματα του WINNIE και σε αυτά να βασιστεί η διακόσμηση. Π.χ κίτρινες κουρτίνες και μπεζ χρώματα στους τοίχους ή καφέ κουρτίνες και ένα τοίχος κίτρινος απαλός, ένα ζωγραφισμένο WINNIE και οι υπόλοιποι μπεζ - ουδέτεροι.Το κόκκινο, από αυτό που φοράει, να είναι σε στοιχεία όπως κόκκινη μαξιλάρα ή ράφι. Ή κουρτίνα πουα κίτρινη με κόκκινα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 χρόνο μετά...

γεια χαρα σε ολουσ και όλες,

πριν λίγο καιρο φεραμε στο σχολείο μας την ομαδα " life in colour "

και εφτιαξαν επαγγελματικο graffiti τοιχογραφια. πραγματικα το σχολειο εγινε αγνωριστο, και τα παιδια κυριολεκτικα πεταγαν από την χαρά τους.

μας είπαν οτι αναλαμβανουν και τοιχογραφια graffiti σε παιδικό δωμάτιο

 

τους προτείνω με κλειστά μάτια

 

 

αυτη είναι η σελίδα τους στο facebook

https://www.facebook.com/lifeincolour.gr

Link to comment
Share on other sites

  • 6 χρόνια μετά...

Καλησπέρα!!

Απόψε θα θέσω ενα πολυ ελαφρύ θέμα ετσι για να περναει η ωρα!

Στα δωμάτια των μικρών σας, έχετε κάποιο συγκεκριμένο διακοσμητικό θέμα; πχ τα ιδια ζωακια ή ο ιδιος ηρωας ή πχ οχηματα, βυθος σε κουρτινα, καδρο, αυτοκολλητα τοιχου κλπ; (Δεν εννοω παιχνιδια, λουτρινα κλπ, αυτα προφανως ειναι οτιδηποτε, αναφερομαι στα "σταθερα" στοιχεια). Βλέπω παντού ότι ετσι συνηθιζεται πλεον, να εχουν τα δωματια καποιο θεμα.

Εμάς η κούνια, η συρταριέρα, η κουρτίνα, το χαλι και τα αυτοκόλλητα τοίχου είναι με αρκουδάκια και κουνελάκια και τα βασικα μεγαλα καδρα ειναι με Σαρα Κει. Καλα μεχρι εδω, οχι πολυ μπερδεμα, ουτε κουραστικο. Μπιμπελακια και μικροδιακοσμητικα τοιχου εχει και κατι αλλα πχ νεραιδες-αγγελακια ή κουνιστο αλογακι, αλλα γενικα ειναι αρμονικο, ολα σε ταιριαστη παλετα παστελ χρωματων.

Ομως, προσφατα βρηκα κατι αυτοκολλητα τοιχου που ειχα εγω μικρη, με Νταιζη-Ντοναλντ και τα εβαλα στην ντουλαπα. Χρωματικα πανε απολυτως τελεια, αλλα λετε οτι ειναι too much ο Ντοναλντ και η Νταιζη μαζι με Σαρα Κει και αρκουδακια; Να σημειωσω οτι Μικυ, Νταιζη κλπ εχει και το παπλωμα οποτε το χειμωνα υπαρχει ουτως ή αλλως σαν ξεκαρφωτο στοιχειο η παρεα των μικυ μαους. 

Link to comment
Share on other sites

ουτε με την μεγαλη νεογεννητο δ εβαλα θεμα στο παιδικο

τοτε ηταν το δωματιο σομον,δ το αλλαξα,ανοοχτο ξυλο τα επιπλα,παντα σε λαχανι με κουκουβαγιες,κ κουρτινα μπεζ

χαλι σε βυσσινι αποχρωσεις οχι παιδικο

οταν μετακομισαμε κ γεννησα το δευτερο ηταν απλα λευκοι τοιχοι κ ειχε μια βεγκε ντουλαπα

βεβαια μεχρι τοτε τα παιδια μου πηγαιναν στο δωματιο τους ελαχιστα

τελευταια αλλαγη στο σπιτι μας,μπεζ τοιχοι κ ενας βεραμαν,πατωμα λαμινειτ σε γκρι,καφε ντουλαπα με μπεζ καπακια.αρχικα ειχαμε μονο κρεβατι σε καφε κ κουνια σε μπεζ,μετα κουκετα σε γκρι σχεδον,σαν γκρι ξυλο

μου χει ξεμεινει μια κουρυινα με γουινι που θελω να αλλαξω,μαλλον θα μπει κτ απλο γκρι.φωτιστικο επισης γκρι.χαλι εχουμε σαν πολη με δρομους.γραφειο καφε,καρεκλα ασπρομαυρη μπαλα ποδοσφαιρου:shock:

δ υπαρχει καμια θεματολογια.ουτε πινακες.υπαρχουν φωτο των παιδιων κ ζωγραφιες τους

δ το συζητω για την θεματολογια σε λουτρινα,παιχνιδια,φιγουρες.κουβερτες να δεις ποικιλια:μινι,μικυ,πριγκιπισσες,σπαιντερμαν,μακουιν

επισης εχουν γεμισει τα επιπλα με αυτοκολλητα διαφορων θεματων:rolleyes:

οποτε εμενα δ θα με χαλαγε καθολου που εβαλες αυτοκολλητα ντοναλντ κ νταιζυ

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται το μέγεθος νομίζω. Αν είναι μεγάλο ανοιχτό φωτεινό μπορείς να βάλεις ότι θες χωρίς να μπουκωνει! Εμείς έχουμε ένα μεσαίο μέγεθος, έχω τρεις τοίχους ανοιχτό γκρι και έναν με τεχνοτροπία γκρι και ροζ βουνά. Στον απέναντι τοίχο τον γκρι έχω ένα αυτοκόλλητο ύψους γύρω στο 1'80 δέντρο με ζωάκια τύπου nordic όχι καρτούν. Παλ ροζ χαλί με αστεράκια. Και φωτιστικό ένα ροζ αστεράκια. Και μου φαίνεται όσο τόσο γιατί είναι σχετικά 'μικρό'. Διακοσμητικά δεν έχω εκτός από ένα καδράκι με μια φράση πάνω από τη συρταριέρα. Το υπόλοιπο είναι ένας χαμός  σκηνή παιχνίδια τα νεύρα μου κρόσσια κλπ κλπ οπότε χάνεται το σύνολο..

Αν σου ταιριάζουν γιατί όχι; Μπορείς και να ρωτήσεις αν τα θέλουν. Η να αλλάζεις; Αποσύρω βάζω καρτούν αποσύρω βάζω Σάρα!

Εν κατακλείδι..Αν είναι τακτοποιημένο όλα δείχνουν τέλεια.. Αν γίνεται ο γνωστός χαμός και γήπεδο να είναι χωρίς τοίχους  θα φαίνεται μη πω.. εγκεφαλικό :lol: 

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 17 λεπτά , λουκουμαδάκι είπε:

Εξαρτάται το μέγεθος νομίζω. Αν είναι μεγάλο ανοιχτό φωτεινό μπορείς να βάλεις ότι θες χωρίς να μπουκωνει! Εμείς έχουμε ένα μεσαίο μέγεθος, έχω τρεις τοίχους ανοιχτό γκρι και έναν με τεχνοτροπία γκρι και ροζ βουνά. Στον απέναντι τοίχο τον γκρι έχω ένα αυτοκόλλητο ύψους γύρω στο 1'80 δέντρο με ζωάκια τύπου nordic όχι καρτούν. Παλ ροζ χαλί με αστεράκια. Και φωτιστικό ένα ροζ αστεράκια. Και μου φαίνεται όσο τόσο γιατί είναι σχετικά 'μικρό'. Διακοσμητικά δεν έχω εκτός από ένα καδράκι με μια φράση πάνω από τη συρταριέρα. Το υπόλοιπο είναι ένας χαμός  σκηνή παιχνίδια τα νεύρα μου κρόσσια κλπ κλπ οπότε χάνεται το σύνολο..

Αν σου ταιριάζουν γιατί όχι; Μπορείς και να ρωτήσεις αν τα θέλουν. Η να αλλάζεις; Αποσύρω βάζω καρτούν αποσύρω βάζω Σάρα!

Εν κατακλείδι..Αν είναι τακτοποιημένο όλα δείχνουν τέλεια.. Αν γίνεται ο γνωστός χαμός και γήπεδο να είναι χωρίς τοίχους  θα φαίνεται μη πω.. εγκεφαλικό :lol: 

 

Αν τη ρωτησω θα ηθελε κι αλλα εκατο τσιτσιμπλικια, δεν εχει ακομα αισθηση του μπουκωματος, ειναι μονο 2μισι. Θα ηθελε και τα υπολοιπα αυτοκολλητα που ηταν Μικυ, Μινυ, Γκουφυ σε χρωματα τελειως ασχετα, (πρασινο, κιτρινο, κοκκινο) τα οποια γι'αυτο το λογο δεν εβαλα (ενω το λιλα και το μπλε του ζευγους Νταιζη-Ντοναλντ ταιριαζουν). Εγω ειμαι που σκεφτομαι το μπουκωμα, επειδη πλεον βλεπω ολο μινιμαλ δωματια, με μινιμαλ καδρα μονο με φρασεις, με μονογραμματα, μπανερ με το ονομα κλπ και σκεφτομαι μηπως το εχω φορτωσει με αρκουδια+Σαρα Κει+Ντοναλντ. Τακτοποιημενο ειναι και παιχνιδια δεν εχει πολλα, γιατι το σπιτι ειναι διωροφο κι ετσι ο χαμος γινεται στο σαλονι :-P Ουτε 2 ωρες τη μερα δεν περναει στο παιδικο ακομη.

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, little lamb είπε:

 

Αν τη ρωτησω θα ηθελε κι αλλα εκατο τσιτσιμπλικια, δεν εχει ακομα αισθηση του μπουκωματος, ειναι μονο 2μισι. Θα ηθελε και τα υπολοιπα αυτοκολλητα που ηταν Μικυ, Μινυ, Γκουφυ σε χρωματα τελειως ασχετα, (πρασινο, κιτρινο, κοκκινο) τα οποια γι'αυτο το λογο δεν εβαλα (ενω το λιλα και το μπλε του ζευγους Νταιζη-Ντοναλντ ταιριαζουν). Εγω ειμαι που σκεφτομαι το μπουκωμα, επειδη πλεον βλεπω ολο μινιμαλ δωματια, με μινιμαλ καδρα μονο με φρασεις, με μονογραμματα, μπανερ με το ονομα κλπ και σκεφτομαι μηπως το εχω φορτωσει με αρκουδια+Σαρα Κει+Ντοναλντ. Τακτοποιημενο ειναι και παιχνιδια δεν εχει πολλα, γιατι το σπιτι ειναι διωροφο κι ετσι ο χαμος γινεται στο σαλονι :-P Ουτε 2 ωρες τη μερα δεν περναει στο παιδικο ακομη.

αυτά τα μινιμαλ που τα βλέπεις; στο pinterest; γιατί στην πραγματική ζωή, με παιδί πάνω του ενός ενάμιση έτους, δεν τα έχω δει πουθενά!

Link to comment
Share on other sites

Εμάς είναι σχετικά μινιμαλ γιατί είναι μικρό. Θέμα δεν έχουμε ακριβώς, γιατί είμαι τόσο μυστήρια μετους συνδυασμούς που αν ειχαμε θέμα, θα σκεφτομουν αν ταιριάζουν τα σεντονια κ τα παπλώματα κλπ. Έχουμε χρωματικά μια ομοιομορφία, τοίχοι βεραμάν και πετρόλ και έπιπλα πετρόλ - καφέ (το καφέ δεν μ αρέσει αλλά δυθστυχώς το δωμάτιο έχει καφέ ντουλάπες). Κουρτίνα και καδράκι τοίχου ήταν διαλεγμένα για να ταιριάζουν με την πάντα και το πάπλωμα της κούνιας, άσχετο αν η κούνια δεν  μπήκε ποτέ σ αυτό το δωματιο. Την πάντα την έχουμε τώρα στον τοίχο γύρω από το κρεβάτι για να κρατάει λιγη ζεστασια από την υγρασία και για διακόσμηση, όμως τα σεντόνια και τα σκεπάσματα, πέρα από την χρωματική ομοιομορφία (έχουν αρκετές βεραμάν ή πετρόλ αποχρώσεις), δεν γίνετια να ταιριάξουν. Το σχεδιακι όμως ήταν ουδέτερο, τοπίο με σπιτάκια κ ουρανός, οπότε δεν είναι κάτι κραυγαλεο τύπου κουρτίνα μακκουίν και πάπλωμα Νέμο. ΟΙ τοίχοι μας δεν έχουν πολλά περιθώρια για διακοσμητικά, έχει μια μεγάλη βιβλιοθηκη με πάνω όλα τα πιαχνίδια οπότε δίνει χρώμα, ο άλλος τοίχος έχει το παράθυρο, ο άλλος την κουρτίνα, και μένει ο μεγάλος του κρεβατιού με ένα μικρό καδράκι πουθα μπει κάποιο παζλ γίγας. 

Link to comment
Share on other sites

Καλα ναι, τα σεντονια ή τα παιχνιδια ειναι αδυνατον να ταιριαζουν, ειδικα οσο μεγαλωνει το παιδι και γινονται ολο και περισσοτερα και τα διαλεγει και το ιδιο.

Γι'αυτο αναφερομαι στα πιο "δομικα" στοιχεια οπως καδρα, αυτοκολλητα τοιχου, κουρτινα, χαλι. Αντε και το βασικο παπλωμα. 

Για να γελασετε, μας εχουν χαρισει καποια σετ σεντονια που με τα τωρινα χρωματα του δωματιου, που ειναι ολα τα παστελ χρωματα, δεν ταιριαζουν. Ειναι εντονα κιτρινο κροκί, κοκκινα κλπ. Ταιριαζουν ομως τελεια με την επομενη φαση του δωματιου (κρεβατι-γραφειο-βιβλιοθηκη, που μας τα εχουν χαρισει κι αυτα απο τωρα). Οποτε προς το παρον δεν τα στρωνω, γιατι εχω αλλα για τωρα! Τα εβαλα μονο μια φορα για δοκιμη. Εννοειται βεβαια πως αν τα δει η μικρη και θελει πολυ να στρωθουν δεν θα το κανω θεμα :-P

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τα παιδικά του έπιπλα τα είχα πάρει γκρι χρώμα , ο τοίχος ήταν σιελ οπότε ταίριαζε τέλεια, τώρα τα πήρα όλα τα έπιπλα λευκά, και ο τοίχος του είναι τιρκουαζ (το διάλεξε μόνος του) με αυτοκόλλητο σουπερ ήρωες, οι κουρτίνες λευκές καθώς ο τοίχος έχει έντονο χρώμα, και το χαλί σιέλ απαλό με λίγο λιλά, και κίτρινο, όπως πολύ απαλές αποχρώσεις, όχι κάτι έντονο. Στον τοίχο πια υπάρχει κολαζ με φωτο του με φίλους του, στην ντουλάπα υπάρχουν κολλημενες ζωγραφιές του, και φυσικά πολλά αυτοκόλλητα γκορμίτι, σπαιντερμαν, μπατμαν, κτλ....γενικά το δωμάτιο του είναι ο χώρος του οπότε η αλήθεια είναι πως τον αφήνω πια να το φτιάξει όπως θέλει, από καδράκι έχουμε φτιάξει ένα οι δυο μας και θέλει μόνο αυτό να έχει δεν θέλει άλλο.

Link to comment
Share on other sites

λίγο άσχετο με το θέμα - 

μην παίρνετε πολλά σεντόνια/κουβερλί/παπλώματα με πολύ παιδικά θέματα. άντε κάνα δυο. οι δικοί μου τώρα 9 και 10 ετών δεν τους καλοφαίνεται ο σκούμπυ ντου που έχουμε κ ο μακ κουίν. και τα λυπάμαι να τα δώσω ή να τα πετάξω ή να σταματήσω να τα χρησιμοποιώ, δεν έχουν και τίποτα, μια χαρά είναι. 

 

όταν πήγανε δημοτικό σχολείο, πήρα κουρτίνες με το διάστημα σε αποχρώσεις του γκρι, με σχέδια τύπου διαστημόπλοιο και αστεράκια, ευτυχώς που αχνοφαίνονται γιατί θα μου ζητούσαν να τα αλλάξω και αυτά. Που δεν είναι και τόσο παιδικό ως θέμα το διάστημα πια. 

 

Στη βάφτιση του μικρού μας είχαν πάρει δώρο λευκά είδη από το ΖΑΡΑ, τα οποία είναι φανταστικά, διαχρονικά, και πολύ καλής ποιότητας (είναι με διακριτικά αστεράκια γαλάζια λευκά). ελπίζω να μην θεωρηθεί διαφήμιση. Και σιδερώνονται και τέλεια. 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, annoulen είπε:

λίγο άσχετο με το θέμα - 

μην παίρνετε πολλά σεντόνια/κουβερλί/παπλώματα με πολύ παιδικά θέματα. άντε κάνα δυο. οι δικοί μου τώρα 9 και 10 ετών δεν τους καλοφαίνεται ο σκούμπυ ντου που έχουμε κ ο μακ κουίν. και τα λυπάμαι να τα δώσω ή να τα πετάξω ή να σταματήσω να τα χρησιμοποιώ, δεν έχουν και τίποτα, μια χαρά είναι. 

 

όταν πήγανε δημοτικό σχολείο, πήρα κουρτίνες με το διάστημα σε αποχρώσεις του γκρι, με σχέδια τύπου διαστημόπλοιο και αστεράκια, ευτυχώς που αχνοφαίνονται γιατί θα μου ζητούσαν να τα αλλάξω και αυτά. Που δεν είναι και τόσο παιδικό ως θέμα το διάστημα πια. 

 

Στη βάφτιση του μικρού μας είχαν πάρει δώρο λευκά είδη από το ΖΑΡΑ, τα οποία είναι φανταστικά, διαχρονικά, και πολύ καλής ποιότητας (είναι με διακριτικά αστεράκια γαλάζια λευκά). ελπίζω να μην θεωρηθεί διαφήμιση. Και σιδερώνονται και τέλεια. 

 

 

Σκεπασματα σιγουρα δεν χρειαζονται πολλα. Για κουνια μας ειχαν φερει 2 κουβερτες, 2 πικε κουβερτες και 1 κουβερλι (ειχα κι αλλο ενα) και δεν τα αλλαξα, σκεφτηκα οτι 2 απο καθε "παχος" καλο ειναι να υπαρχουν μηπως λερωθει το ενα. Τελικα μονο οι 2 κουβερτες εχουν χρησιμοποιηθει, τη μια χρονια η μια και την αλλη η αλλη, δεν λερωθηκαν ποτε. Και σκεπαζοταν μονο στην αρχη της νυχτας, μετα ξεσκεπαστη τη βρισκαμε.  Τωρα δεν τη βαζουμε καν πια στην κουνια. Απο τετοια παντως δεν εχω παρει τιποτα, ολα δωρα και χαρισμενα μεταχειρισμενα ειναι. Παπλωμα για μονο κρεβατι εχω αυτο που ειχα εγω, σε αριστη κατασταση (με Μικυ Μαους). Μονο ενα σετ σεντονια εχω αγορασει, κι αυτο ηταν απο αλλαγη δωρου. Αλλά τα σεντονια δεν πανε τοσο χαμενα, γιατι τα αλλαζεις συχνα, δεν ειναι οπως το παπλωμα ή η κουβερτα.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, little lamb είπε:

 

Αλλά τα σεντονια δεν πανε τοσο χαμενα, γιατι τα αλλαζεις συχνα, δεν ειναι οπως το παπλωμα ή η κουβερτα.

 

ναι οκ, σίγουρα. 

 

εγω βέβαια χρησιμοποιώ παπλωματοθηκες σε λευκά παπλώματα, δεν είχα πάρει με σχέδιο (ευτυχώς). οπότε δεν χρειάζεται να πλένω τόσο συχνά τα παπλωματα. αλλάζω τις παπλοματοθήκες.(και για το διπλό κρεβάτι το ίδιο)

 

Και κουβερλί μου είχαν φέρει ένα διπλής όψης με ένα τρενάκι από τη μία και καρώ από την άλλη, οπότε οκ. Μετά πήρα 2 κουβερλί "ενηλίκων", με γεωμετρικά σχέδια. 

 

Εγώ έχω και το θέμα ότι τους έχω σε κουκέτα, και δεν ήθελα να είναι και εντελώς παράταιρα τα σκεπάσματα στα κρεβάτια. Το οποίο, εννοείται ότι δεν το πετυχαίνω πάντα. Ούτε και τα δώρα που μου είχαν φέρει ήταν για 2 κρεββάτια, οπότε να είναι "ασορτί". Απλά προσπαθώ να είναι κάπως χρωματικά ταιριαστά...... Γι αυτό ό,τι έχω πάρει σε κλινοσκεπάσματα είναι σχεδόν μονόχρωμα, δλδ να έχει το ένα κρεββατι τον μακ κουίν (σε μπλέ φόντο το έχω) και το άλλο να είναι με σκέπασμα σε μπλέ απόχρωση.  κάπως έτσι. 

 

με κουράζει η πολυχρωμία. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , annoulen είπε:

 

ναι οκ, σίγουρα. 

 

εγω βέβαια χρησιμοποιώ παπλωματοθηκες σε λευκά παπλώματα, δεν είχα πάρει με σχέδιο (ευτυχώς). οπότε δεν χρειάζεται να πλένω τόσο συχνά τα παπλωματα. αλλάζω τις παπλοματοθήκες.(και για το διπλό κρεβάτι το ίδιο)

 

Και κουβερλί μου είχαν φέρει ένα διπλής όψης με ένα τρενάκι από τη μία και καρώ από την άλλη, οπότε οκ. Μετά πήρα 2 κουβερλί "ενηλίκων", με γεωμετρικά σχέδια. 

 

Εγώ έχω και το θέμα ότι τους έχω σε κουκέτα, και δεν ήθελα να είναι και εντελώς παράταιρα τα σκεπάσματα στα κρεβάτια. Το οποίο, εννοείται ότι δεν το πετυχαίνω πάντα. Ούτε και τα δώρα που μου είχαν φέρει ήταν για 2 κρεββάτια, οπότε να είναι "ασορτί". Απλά προσπαθώ να είναι κάπως χρωματικά ταιριαστά...... Γι αυτό ό,τι έχω πάρει σε κλινοσκεπάσματα είναι σχεδόν μονόχρωμα, δλδ να έχει το ένα κρεββατι τον μακ κουίν (σε μπλέ φόντο το έχω) και το άλλο να είναι με σκέπασμα σε μπλέ απόχρωση.  κάπως έτσι. 

 

με κουράζει η πολυχρωμία. 

 

 

Κάτι έγινε τις προάλλες με τα σετ σεντονιών και είχα mcqueen σεντόνι με μαξιλαροθήκη mickey! Oh god!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...