Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιστορίες με αίσιο τέλος για εμάς που δεν είμαστε έγκυες


Recommended Posts

και εγω πηρα σερπαφαρ απο τον σεπτεμβρη και τελικα εφεραν αποτελεσμα αλλα πρηξιμο ειχα και εγω και δυσκοιλιοτητα.

RMARY τα έπαιρνες δηλαδή για μήνες, έτσι; Έκανες και την ένεση; Εγώ μάλλον ηλίθια είμαι που περιμένω με τη μία να έχω αποτελέσματα ε;...... Α ρε γμτ! Θα μας σκάσει το νινί μέχρι να το αποφασίσει να μας έρθει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πωπω πω μιλατε για ολα αυτα και μου φαινονται γιαπωνεζικα και κινεζικα μαζι...... δε ξερω τι μου γινετε χαπια απο δω απο κει ενεσεις... τι γινετε βρε κοριτσια ενα παιδι θελουμε ολες να κανουμε....... οχι να γυρισουμε τις ιατρικες υποθεσεις του dr House.!!!!!! :lol::lol::lol:

 

αχ που θα παει θα τα μαθω.....

eHrnp2.png

 

 

xuOPp2.png

Link to comment
Share on other sites

πωπω πω μιλατε για ολα αυτα και μου φαινονται γιαπωνεζικα και κινεζικα μαζι...... δε ξερω τι μου γινετε χαπια απο δω απο κει ενεσεις... τι γινετε βρε κοριτσια ενα παιδι θελουμε ολες να κανουμε....... οχι να γυρισουμε τις ιατρικες υποθεσεις του dr House.!!!!!! :lol::lol::lol:

αχ που θα παει θα τα μαθω.....

Γεια σου Kelly77! Καλώς όρισες στην παρεούλα μας! Καταρχήν μην αγχώνεσαι με αυτά που διαβάζεις!

Τα χάπια που ανάεφερες είναι κλομιφαίνη (ουσία υπερδιέγερσης των ωοθηκών - κοινώς βοηθούν στην ανάπτυξη ωοθηλακίων). Τώρα οι ενέσεις για τις οποίες διάβασες, περιέχουν ωχρινοτρόπο ορμόνη (δηλ. την ορμόνη που συντελεί στη ρήξη του ωοθυλακίου = στην ωορρηξία που λέμε). Αυτή είναι μία μέθοδος που χρησιμοποείται είτε κατά το ήμισυ (μόνο τα χαπάκια για 5 μέρες) είτε ως συνολικό σχήμα (μαζί με την ένεση), κυρίως σε κοπέλες που δεν έχουμε συγκεκριμένη μέρα κάθε μήνα την ωορρηξία μας. Συνήθως, η αστάθεια αυτή συνοδεύεται και από μικρές εναλλαγές στις ημέρες του κύκλου (ας πούμε εγώ παίζω περίπου 2 μέρες κάθε μήνα).

Ό,τι χρειαστείς μη διαστάσεις να με ρωτήσεις!

Όπως βλέπεις, ο House συγκριτικά με εμάς έχει μείνει πολύυυυυ πίσω!!!!! :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

αυτο βλεπω και ανυσυχω... χαχαχαχαχαχαχα

ρε κοτιστισα καλα ολα αυτα... οι μαναδες μας πως πιανανε παιδι με τη μυρωδια και σημερα βλεπω τη κατασταση απο κακη εως τραγικη? τι στην ευχη... καταντησαμε να κυνηγαμε τον αντρα με το ρολοι για να μας κατσει που λενε.... τι να πω.. τα λεω βασικα να τα ακουω και εγω πανω απο ολα που ειμαι με το ημερολογιο ανα χειρας και γραφω μερες και που τις γραφω δηλαδη τι εγινε και που κοιτα τις πιθανες καλες μερες... τζιφος... α ρε μου φενετε κανα μοχιτο και καμια τροπικη παραλια θα μας σωσει... μονο ετσι θα χαλαρωσουμε.... και θα το τσακωσουμε....

 

να ρωτησω και κατι τωρα μη με παρεξηγησετε..η παλιδνρομη κυηση ειναι η εξωμητριος κυηση????? :cry:

eHrnp2.png

 

 

xuOPp2.png

Link to comment
Share on other sites

αυτο βλεπω και ανυσυχω... χαχαχαχαχαχαχα

ρε κοτιστισα καλα ολα αυτα... οι μαναδες μας πως πιανανε παιδι με τη μυρωδια και σημερα βλεπω τη κατασταση απο κακη εως τραγικη? τι στην ευχη... καταντησαμε να κυνηγαμε τον αντρα με το ρολοι για να μας κατσει που λενε.... τι να πω.. τα λεω βασικα να τα ακουω και εγω πανω απο ολα που ειμαι με το ημερολογιο ανα χειρας και γραφω μερες και που τις γραφω δηλαδη τι εγινε και που κοιτα τις πιθανες καλες μερες... τζιφος... α ρε μου φενετε κανα μοχιτο και καμια τροπικη παραλια θα μας σωσει... μονο ετσι θα χαλαρωσουμε.... και θα το τσακωσουμε....

 

να ρωτησω και κατι τωρα μη με παρεξηγησετε..η παλιδνρομη κυηση ειναι η εξωμητριος κυηση????? :cry:

Απ' ό, τι έχω καταλάβει η παλίνδρομη κύηση είναι διαφορετική περίπτωση από την εξωμήτριο. Ευτυχώς δεν μου έχει τύχει ποτέ τίποτα από τα δύο, οπότε δεν χρειάστηκε να το ψάξω περισσότερο.

Παλιά Kelly, οι μαμάδες μας του έδιναν και καταλάβαινε σχεδόν κάθε μέρα. Γι' αυτό ήταν τόσο εύκολο. Τώρα, όταν εμείς γυρίζουμε το βράδυ στο σπίτι μας μετά από 10 και 12 ώρες δουλειά, συν την ώρα που θέλουμε να φτάσουμε στο σπίτι μας.....ε, δεν είναι να πεις ότι το πρώτο πράγμα που θέλουμε να κάνουμε είναι να βγάλουμε τα μάτια μας μέχρι να λιποθυμήσουμε!.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και εγω πηρα σερπαφαρ απο τον σεπτεμβρη και τελικα εφεραν αποτελεσμα αλλα πρηξιμο ειχα και εγω και δυσκοιλιοτητα.

RMARY τα έπαιρνες δηλαδή για μήνες, έτσι; Έκανες και την ένεση; Εγώ μάλλον ηλίθια είμαι που περιμένω με τη μία να έχω αποτελέσματα ε;...... Α ρε γμτ! Θα μας σκάσει το νινί μέχρι να το αποφασίσει να μας έρθει!

Μήπως βρε κορίτσια κι εγώ αντί για utrogestan πρέπει να πάρω τα άλλα χάπια/ενέσεις της ωορρηξίας? Μου κάνει εντύπωση γιατί δεν την έχω παρακολουθήσει ποτέ και κανείς δε μου το πρότεινε βλέποντας τις ορμονικές μου θεωρούν ότι είναι όλα καλά (όλα καλά, όλα καλά αλλά το αποτέλεσμα ακόμη ..... ). Veronika εσύ πόσο καιρό κάνεις αυτές τις ενέσεις? Σταθεροποίησαν τον κύκλο σου? Γιατί κι εγώ έχω κύκλο 28-30 και ενίοτε 35 (κανα 2 φορές το χρόνο) :oops:

duck in love

Link to comment
Share on other sites

και εγω πηρα σερπαφαρ απο τον σεπτεμβρη και τελικα εφεραν αποτελεσμα αλλα πρηξιμο ειχα και εγω και δυσκοιλιοτητα.

RMARY τα έπαιρνες δηλαδή για μήνες, έτσι; Έκανες και την ένεση; Εγώ μάλλον ηλίθια είμαι που περιμένω με τη μία να έχω αποτελέσματα ε;...... Α ρε γμτ! Θα μας σκάσει το νινί μέχρι να το αποφασίσει να μας έρθει!

Μήπως βρε κορίτσια κι εγώ αντί για utrogestan πρέπει να πάρω τα άλλα χάπια/ενέσεις της ωορρηξίας? Μου κάνει εντύπωση γιατί δεν την έχω παρακολουθήσει ποτέ και κανείς δε μου το πρότεινε βλέποντας τις ορμονικές μου θεωρούν ότι είναι όλα καλά (όλα καλά, όλα καλά αλλά το αποτέλεσμα ακόμη ..... ). Veronika εσύ πόσο καιρό κάνεις αυτές τις ενέσεις? Σταθεροποίησαν τον κύκλο σου? Γιατί κι εγώ έχω κύκλο 28-30 και ενίοτε 35 (κανα 2 φορές το χρόνο) :oops:

Γεια σου Maria8!

Εγώ δεν έχω κάνει ποτέ τις ενέσεις. Τα χαπάκια πήρα μόνο για πρώτη φορά τον Απρίλιο από την 3η έως την 8η μέρα του κύκλου και πάντα κατόπιν σχετικής εντολής του γιατρού μου και στενής παρακολούθησης με υπερηχογράφο. Νομίζω (με επιφύλαξη) ότι και τα χαπάκια που λες εσύ πάλι κλομιφαίνη έχουν μέσα (άλλο σκεύασμα με ίδια ουσία), αλλά μπορείς να το ελέγξεις στις οδηγίες του κουτιού.

Για τον κύκλο μου δεν ξέρω αν σταθεροποιήθηκε γιατί τώρα περιμένω για πρώτη φορά να δω τι έγινε τελικά. Φυσικά, αυτό που εύχομαι είναι να μη δω τίποτα και να είμαι έγκυος!

Link to comment
Share on other sites

ρε κοριτσια εσεις που τα ξερετε καλα... εχετε ακουσει τα pregnacare? συμπληρωμα διατροφης ειναι ουσιαστικα που βοηθαει ταχα μου δηθεν και στο να μεινεις .. το ξερετε ?

eHrnp2.png

 

 

xuOPp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ρε κοριτσια εσεις που τα ξερετε καλα... εχετε ακουσει τα pregnacare? συμπληρωμα διατροφης ειναι ουσιαστικα που βοηθαει ταχα μου δηθεν και στο να μεινεις .. το ξερετε ?

Όχι! Αυτό που κάνουμε κάποιες κοπέλες από εδώ είναι ότι παίρνουμε felicine & eviol (βιταμινούλα Ε). Ρώτησα το γιατρό μου και μου είπε ότι μπορώ να τα παίρνω γιατί κακό σίγουρα δεν κάνουν. Ούτε και για καλό όμως που είπε ότι κάνουν στην βοήθεια σύλληψης!

Link to comment
Share on other sites

και εγω πηρα σερπαφαρ απο τον σεπτεμβρη και τελικα εφεραν αποτελεσμα αλλα πρηξιμο ειχα και εγω και δυσκοιλιοτητα.

RMARY τα έπαιρνες δηλαδή για μήνες, έτσι; Έκανες και την ένεση; Εγώ μάλλον ηλίθια είμαι που περιμένω με τη μία να έχω αποτελέσματα ε;...... Α ρε γμτ! Θα μας σκάσει το νινί μέχρι να το αποφασίσει να μας έρθει!

Μήπως βρε κορίτσια κι εγώ αντί για utrogestan πρέπει να πάρω τα άλλα χάπια/ενέσεις της ωορρηξίας? Μου κάνει εντύπωση γιατί δεν την έχω παρακολουθήσει ποτέ και κανείς δε μου το πρότεινε βλέποντας τις ορμονικές μου θεωρούν ότι είναι όλα καλά (όλα καλά, όλα καλά αλλά το αποτέλεσμα ακόμη ..... ). Veronika εσύ πόσο καιρό κάνεις αυτές τις ενέσεις? Σταθεροποίησαν τον κύκλο σου? Γιατί κι εγώ έχω κύκλο 28-30 και ενίοτε 35 (κανα 2 φορές το χρόνο) :oops:

Γεια σου Maria8!

Εγώ δεν έχω κάνει ποτέ τις ενέσεις. Τα χαπάκια πήρα μόνο για πρώτη φορά τον Απρίλιο από την 3η έως την 8η μέρα του κύκλου και πάντα κατόπιν σχετικής εντολής του γιατρού μου και στενής παρακολούθησης με υπερηχογράφο. Νομίζω (με επιφύλαξη) ότι και τα χαπάκια που λες εσύ πάλι κλομιφαίνη έχουν μέσα (άλλο σκεύασμα με ίδια ουσία), αλλά μπορείς να το ελέγξεις στις οδηγίες του κουτιού.

Για τον κύκλο μου δεν ξέρω αν σταθεροποιήθηκε γιατί τώρα περιμένω για πρώτη φορά να δω τι έγινε τελικά. Φυσικά, αυτό που εύχομαι είναι να μη δω τίποτα και να είμαι έγκυος!

 

Σου το εύχομαι ολόψυχα, ελπίζω να γράψεις την ιστορία σου σύντομα εδώ! Για να παίρνουμε όλες σειρά σιγά σιγά...

duck in love

Link to comment
Share on other sites

οι συγκεκριμενες φυτικες ειναι στο φαρμακειο τις πουλανε αλλα και στα ειδη με υγειινες τροφες και καλα. το κουτι γραφει πανω οτι και καλα βοηθανε.... την εβιολ τη γνωριζω βερονικα την αλλη οχι....

eHrnp2.png

 

 

xuOPp2.png

Link to comment
Share on other sites

ρε κοριτσια εσεις που τα ξερετε καλα... εχετε ακουσει τα pregnacare? συμπληρωμα διατροφης ειναι ουσιαστικα που βοηθαει ταχα μου δηθεν και στο να μεινεις .. το ξερετε ?

Τα pregnacare είναι πολυβιταμίνες φυτικές αν δεν κάνω λάθος. Οι βιταμίνες που περιέχουν και φυλλικό οξύ θεωρητικά βοηθούν την επίτευξη εγκυμοσύνης. Εγώ βέβαια φυλλικό οξύ παίρνω τρεις μήνες τώρα αλλά δεν...Δε χάνεις τίποτα να δοκιμάσεις, αλλά καλό είναι να ρωτήσεις το γιατρό σου για αυτές προηγουμένως.

duck in love

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω τα επαιρνα απο τον Σεπτεμβρη και ενεση εκανα πρωτη φορα τον περασμενο μηνα.Ομως δυστυχως το σπορακι μας δεν τα καταφερε το Σαββατοκυριακο ειχα καφε υγρα και την Δευτερα εμαθα οτι δεν αναπτυχθηκε το εμβρυο.Φτου και απο την αρχη.Αυτη την φορα ο γιατρος μου ειπε αντι για σερπαφαρ να κανουμε ενεσεις δεν ξερω ακριβως τι ειναι αυτες ,ξερω ομως οτι ειναι για μερικους οργανισμους επικινδυνες και θελει εντατικη παρακολουθηση.Επισης προτινε και την παιδικη ασπιρινη που κατι φτιαχνει στο αιμα{αυτο ειναι η συνυθεστερη αιτια αποβολης}Τι να πω ποια δεν ειχα φανταστει ποτε οτι αυτο που καποιες τους συμβαινει τοσο ευκολα και που το πετανε και ευκολα εμενα θα με πευδευε τοσο.και που δεν εχω και ιδιαιτερα προβληματα.εκτος απο τις πολυκυστικες ο οργανισμος μου ειναι πεντακαθαρος.τα κιλα και η διατροφη μου κανονικα .καπνιζω πολυ λιγο και πινω μια φορα την εβδομαδα.που να ειχα κανει και εκτρωσεις!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια

 

Μολις γυρισα απο την αποξυση........Δεν ειμαι στα καλυτερα μου αλλα τι να κανω?

 

Δεν τα εχω παρει τοσο με το προβλημα μου -----θα ζησω με αυτο....αλλα την ωρα που εγω προσπαθουσα να συνελθω απο το σοκ.....Στον ιδιο θαλαμο ηταν 3 ηληθιες που εκαναν εκτρωση......Μιλαμε εαν μπορουσα να σηκωθω θα τις εδερνα....

 

Εμεις παρακαλαμε για ενα μωρακι και αυτες τα πετανε..........!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω τα επαιρνα απο τον Σεπτεμβρη και ενεση εκανα πρωτη φορα τον περασμενο μηνα.Ομως δυστυχως το σπορακι μας δεν τα καταφερε το Σαββατοκυριακο ειχα καφε υγρα και την Δευτερα εμαθα οτι δεν αναπτυχθηκε το εμβρυο.Φτου και απο την αρχη.Αυτη την φορα ο γιατρος μου ειπε αντι για σερπαφαρ να κανουμε ενεσεις δεν ξερω ακριβως τι ειναι αυτες ,ξερω ομως οτι ειναι για μερικους οργανισμους επικινδυνες και θελει εντατικη παρακολουθηση.Επισης προτινε και την παιδικη ασπιρινη που κατι φτιαχνει στο αιμα{αυτο ειναι η συνυθεστερη αιτια αποβολης}Τι να πω ποια δεν ειχα φανταστει ποτε οτι αυτο που καποιες τους συμβαινει τοσο ευκολα και που το πετανε και ευκολα εμενα θα με πευδευε τοσο.και που δεν εχω και ιδιαιτερα προβληματα.εκτος απο τις πολυκυστικες ο οργανισμος μου ειναι πεντακαθαρος.τα κιλα και η διατροφη μου κανονικα .καπνιζω πολυ λιγο και πινω μια φορα την εβδομαδα.που να ειχα κανει και εκτρωσεις!

Ax RMARY μη στεναχωριέσαι κορίτσι μου... Όσο αυτό είναι εφικτό βέβαια... Δες τη θετική πλευρά: μπορείς ΣΙΓΟΥΡΑ να μείνεις έγκυος! Ο οργανισμός σου λειτουργεί ρολόι! Λίγο το έχεις; Ξέρω από άλλες κοπέλες ότι μετά μένουν πολύ εύκολα έγκυες, οπότε να ξέρεις ότι από εδώ και πέρα τα πράγματα θα είναι εντελώς διαφορετικά.

Τώρα για την ένεση, ξέρω πως περιέχει ωχρινοτρόπο ορμόνη (την ορμόνη που προκαλεί την ωοθυλακιορρηξία και της οποίας η αύξηση εντοπίζεται στα τεστ ωορρηξίας και έτσι ξέρουμε πότε είναι οι γόνιμες ημέρες μας). Κανονικά δηλαδή, λίγο πριν ωορρηξία αυξάνεται απότομα αυτή η ορμόνη και έτσι προκαλείται η ρήξη του ωοθυλακίου. Με τη χορήγηση της ένεσης, αυξάνεται τεχνικά η ωχρινοτρόπος ορμόνη και ξέρεις στα σίγουρα ότι από την ώρα που την έκανες, 36 ώρες μετά έχεις ωορρηξία. Σίγουρα πράγματα δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

Αυτην την ενεση την ξερω και την εκανα αυτες που θελει να μου κανει τωρα δεν εχει να κανει με την ωορρηξια αλλα με την καλυτερη παραγωγη ωαριων για να εχουμε πετυχυμενη ωορρηξια γιατι εγω κανω ωαρια που δεν προλαβαινουν να μεγαλωσουν τοσο ωστε να σπασουν οποτε αποβαλονται με την περιοδο.Η επικινδυνοτητα τους εντοπιζεται στο γεγονος οτι καμια φορα αντιδραει οργανισμος περισσοτερο απο αυτο που χρειαζεται προκαλωντας μετα αλλα προβληματα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια

 

Μολις γυρισα απο την αποξυση........Δεν ειμαι στα καλυτερα μου αλλα τι να κανω?

 

Δεν τα εχω παρει τοσο με το προβλημα μου -----θα ζησω με αυτο....αλλα την ωρα που εγω προσπαθουσα να συνελθω απο το σοκ.....Στον ιδιο θαλαμο ηταν 3 ηληθιες που εκαναν εκτρωση......Μιλαμε εαν μπορουσα να σηκωθω θα τις εδερνα....

 

Εμεις παρακαλαμε για ενα μωρακι και αυτες τα πετανε..........!!!!!!!!!!!!

 

 

 

μην λες τετοια πραγματα για αυτες τις γυναικες..μην τις βαζεις ολες στο ιδιο τσουβαλι...σε παρακαλω..αν ηταν ηλιθιες και τα πεταγαν..τοτε γιατι κανουμε τοσους υπερηχους και εξετασεις για να δουμε αν ολα ειναι οκ..για να εχουμε την επιλογη αν θα το κρατησουμε ή οχι..

 

μην τις πληγωνεις με ελαφρια την καρδια..

 

αρκετες απο αυτες θα το κουβαλουν μεσα τους μια ζωη και τοτε εσυ θα φανεις ηλιθια που μιλησες ετσι γι αυτες..

 

δεν σου κανω επιθεση βεβαια..την αποψη μου σου λεω με καλη προθεση..

Link to comment
Share on other sites

Σωστο ειναι αυτο που λες.Απλα με εχω λιγο ξεφυγει ,λιγο ζηλεψει ,εχω πονεσει ψυχικα παρα πολυ Μην ξεχνας οτι εχω ηδη 3 αποβολες ειμαι στα 38 και θελω ενα παιδακι ...

 

Συγνωμη δεν το θελω απλα μου βγηκε ....

Link to comment
Share on other sites

Σωστο ειναι αυτο που λες.Απλα με εχω λιγο ξεφυγει ,λιγο ζηλεψει ,εχω πονεσει ψυχικα παρα πολυ Μην ξεχνας οτι εχω ηδη 3 αποβολες ειμαι στα 38 και θελω ενα παιδακι ...

 

Συγνωμη δεν το θελω απλα μου βγηκε ....

 

 

σε καταλαβαινω...δεν εχω αποβαλλει και ειμαι 26 αλλα θελω ενα παιδακι...

ετσι σε νιωθω..

 

περνας δυσκολα αλλα να ξερεις οτι η καθε μια που ριχνει το παιδι της δεν το ξεχνα..

 

μακαρι να γεννησεις συντομα ενα γερο ομορφο μωρο και ολα αυτα να γινουν παρελθον συντομα συντομα... 244519cj7iewvdtg.gif

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...