Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιστορίες με αίσιο τέλος για εμάς που δεν είμαστε έγκυες


Recommended Posts

Το πακετο των προαπαιτουμενων εξετασεων το εχεις κανει; Και μη σκας. Αν δεν εχεις περιθωριο να περιμενεις λογω ηλικιας, σκεψου οτι ετσι κι αλλιως υπολογιζες να απευθυνθεις σε ιδιωτικο κεντρο. Αρα κανεις εκει την προσπαθεια σου και αν τυχον δεν κατσει, στο μεταξυ θα εχει ανοιξει ο δρομος για να απευθυνθεις και στο δημοσιο. Δηλαδη θα εχεις τη δυνατοτητα για νεα προσπαθεια. Ειναι και αυτο κατι...

τις περισσοτερες τις εχω κανει,αλλα διαβασα οτι το οριο εκει ειναι 45...δε βαριεσαι...σ ευχαριστω παντως για τη βοηθεια σου!!!!θα το ψαξω κ εκτος δικτυου.ασε που αν δουν την fsh θα με κοψουν με τη μια...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

τις περισσοτερες τις εχω κανει,αλλα διαβασα οτι το οριο εκει ειναι 45...δε βαριεσαι...σ ευχαριστω παντως για τη βοηθεια σου!!!!θα το ψαξω κ εκτος δικτυου.ασε που αν δουν την fsh θα με κοψουν με τη μια...

εσυ υπαρχει καποιο συγκεκριμενο προβλημα για τη συλληψη;γιατι αν δεν κανω λαθος ειπες προσπαθουσες 2 χρονια

Link to comment
Share on other sites

εσυ υπαρχει καποιο συγκεκριμενο προβλημα για τη συλληψη;γιατι αν δεν κανω λαθος ειπες προσπαθουσες 2 χρονια

 

Δε νομιζω οτι παιζει ρολο η fsh. Εξαλλου αν δεν ειχες προβλημα δε θα πηγαινες για εξωσωματικη!!!

Εγω ειμαι η εξαιρεση....ανεξηγητη υπογονιμοτητα! Σε αυτα τα 2 χρονια βρηκα διαφορα (ενδομητριο πολυποδα, ιο στο σπερμα) αλλα τιποτα απο αυτα δεν ηταν απο μονο του απαγορευτικο. Τα αντιμετωπισα ολα βεβαια αλλα τι να το κανω;; Παντως μεγαλη απογοητευση να μην βρισκεις κανενα προβλημα και η εγκυμοσυνη να μην ερχεται. Τουλαχιστον αν ηξερα τι εχω, θα το παλευα (αρκει να παλευοταν!)

Και μετα ηρθε η εγκυμοσυνη και κρατησε ενα μηνα....αυτο ηταν ο,τι χειροτερο εχει συμβει στη ζωη μου. Ωρες-ωρες προσπαθω να σκεφτομαι οτι δεν εγινε ποτε....θα ηταν καλυτερα ετσι. Το να μη πετυχαινω εγκυμοσυνη το ειχα συνηθισει....ειχα μαθει να το διαχειριζομαι... Γι' αυτο ξεκινησα και τις προσπαθειες. Με γυρναει στην περιοδο των 2 ετων...σαν να προσπαθω και να μη σκεφτομαι ολο αυτο που εγινε.

Link to comment
Share on other sites

Δε νομιζω οτι παιζει ρολο η fsh. Εξαλλου αν δεν ειχες προβλημα δε θα πηγαινες για εξωσωματικη!!!

Εγω ειμαι η εξαιρεση....ανεξηγητη υπογονιμοτητα! Σε αυτα τα 2 χρονια βρηκα διαφορα (ενδομητριο πολυποδα, ιο στο σπερμα) αλλα τιποτα απο αυτα δεν ηταν απο μονο του απαγορευτικο. Τα αντιμετωπισα ολα βεβαια αλλα τι να το κανω;; Παντως μεγαλη απογοητευση να μην βρισκεις κανενα προβλημα και η εγκυμοσυνη να μην ερχεται. Τουλαχιστον αν ηξερα τι εχω, θα το παλευα (αρκει να παλευοταν!)

Και μετα ηρθε η εγκυμοσυνη και κρατησε ενα μηνα....αυτο ηταν ο,τι χειροτερο εχει συμβει στη ζωη μου. Ωρες-ωρες προσπαθω να σκεφτομαι οτι δεν εγινε ποτε....θα ηταν καλυτερα ετσι. Το να μη πετυχαινω εγκυμοσυνη το ειχα συνηθισει....ειχα μαθει να το διαχειριζομαι... Γι' αυτο ξεκινησα και τις προσπαθειες. Με γυρναει στην περιοδο των 2 ετων...σαν να προσπαθω και να μη σκεφτομαι ολο αυτο που εγινε.

το ξερω αυτο ειναι οτι χειροτερο ισως κ το αγχος,σου λενε μην το σκεφτεσαι,ειναι δυνατον να μην το σκεφτεσαι;εγω τουλαχιστον δεν σκεφτομαι κ τιποτα αλλο ολη μερα...ειναι πολυ ψυχοφθορο να φτασεις στο στοχο σου κ να γινει κατι τετοιο αλλα εχε πιστη κ ολα θα γινουν εχεις την ηλικια συμμαχο σου ακομα!!!ο λογος της αποβολης τι σου ειπαν;παντως μου ειπαν για ενα ειδικο στις αποβολες ο οποιος μαλιστα σκιζει τα πτυχια του ετσι κ αποβαλλεις ξανα...αλλα ειναι αθηνα

Link to comment
Share on other sites

το ξερω αυτο ειναι οτι χειροτερο ισως κ το αγχος,σου λενε μην το σκεφτεσαι,ειναι δυνατον να μην το σκεφτεσαι;εγω τουλαχιστον δεν σκεφτομαι κ τιποτα αλλο ολη μερα...ειναι πολυ ψυχοφθορο να φτασεις στο στοχο σου κ να γινει κατι τετοιο αλλα εχε πιστη κ ολα θα γινουν εχεις την ηλικια συμμαχο σου ακομα!!!ο λογος της αποβολης τι σου ειπαν;παντως μου ειπαν για ενα ειδικο στις αποβολες ο οποιος μαλιστα σκιζει τα πτυχια του ετσι κ αποβαλλεις ξανα...αλλα ειναι αθηνα

 

Ουτε στο χειροτερο εχθρο σου αυτο που περασα και περναω... Οσο για την αιτια: τυχαιο γεγονος ειπαν! Βεβαια, εγω το ψαχνω και εχω κανει πολλες εξετασεις. Οσες βγηκαν ειναι οκ, για αλλες ακομη περιμενω αποτελεσματα. Αν ξαναμεινω εγκυος θα κανω προληπτικα ενεσεις αντιπηκτικες, γιατι διαβαζω οτι πολλες παλλινδρομες οφειλονται σε θρομβους, ακομη κι αν οι εξετασεις θρομβοφιλιας δε δειξουν κατι (τις δικες μου τις περιμενω σε μια εβδομαδα). Μεγαλη απογοητευση και απιστευτη στεναχωρια...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ουτε στο χειροτερο εχθρο σου αυτο που περασα και περναω... Οσο για την αιτια: τυχαιο γεγονος ειπαν! Βεβαια, εγω το ψαχνω και εχω κανει πολλες εξετασεις. Οσες βγηκαν ειναι οκ, για αλλες ακομη περιμενω αποτελεσματα. Αν ξαναμεινω εγκυος θα κανω προληπτικα ενεσεις αντιπηκτικες, γιατι διαβαζω οτι πολλες παλλινδρομες οφειλονται σε θρομβους, ακομη κι αν οι εξετασεις θρομβοφιλιας δε δειξουν κατι (τις δικες μου τις περιμενω σε μια εβδομαδα). Μεγαλη απογοητευση και απιστευτη στεναχωρια...

ελα μη στεναχωριεσαι περασε τωρα δεν μπορεις να κανεις κατι γι αυτο τωρα,επικεντρωσου στο στοχο σου κ μη σε παιρνει απο κατω δεν κανει καλο στις προσπαθειες σου!!!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας!!!cat cat τι κανεις?πως εισαι?κανενα νεοτερο??τελικα εκανα κ εγω σημερα σπερματεγχυση,αφου χθες με τα τεστ ωορρηξιας ειδαμε πως εχω,ετρεξα λοιπον και την καναμε...ευτυχως απλη διαδικασια κ ελπιζω αποτελεσματικη...μαρακι1980 συμφωνω απολυτα μαζι σου να κοιταξεις για ποιο λογο εγινε αυτο...απλα μην απογοητευεσαι κ μην νομιζεις πως επειδη συνεβη μια φορα θα ξαναγινει...

Link to comment
Share on other sites

γεια σας!!!cat cat τι κανεις?πως εισαι?κανενα νεοτερο??τελικα εκανα κ εγω σημερα σπερματεγχυση,αφου χθες με τα τεστ ωορρηξιας ειδαμε πως εχω,ετρεξα λοιπον και την καναμε...ευτυχως απλη διαδικασια κ ελπιζω αποτελεσματικη...μαρακι1980 συμφωνω απολυτα μαζι σου να κοιταξεις για ποιο λογο εγινε αυτο...απλα μην απογοητευεσαι κ μην νομιζεις πως επειδη συνεβη μια φορα θα ξαναγινει...

καλη επιτυχια κ τεραστια χοριακη να εχεις!!!!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας!!!cat cat τι κανεις?πως εισαι?κανενα νεοτερο??τελικα εκανα κ εγω σημερα σπερματεγχυση,αφου χθες με τα τεστ ωορρηξιας ειδαμε πως εχω,ετρεξα λοιπον και την καναμε...ευτυχως απλη διαδικασια κ ελπιζω αποτελεσματικη...μαρακι1980 συμφωνω απολυτα μαζι σου να κοιταξεις για ποιο λογο εγινε αυτο...απλα μην απογοητευεσαι κ μην νομιζεις πως επειδη συνεβη μια φορα θα ξαναγινει...

 

Καλη επιτυχία κορίτσι μου!! Σου το εύχομαι ολόψυχα! Εγώ συνεχίζω τις εξετάσεις (μου έμεινε ακόμη μία αιμοληψία) και μετά θα πάρω όλα τα αποτελέσματα και θα τα δείξω στη γυναικολόγο του κέντρου εξωσωματικής και σε έναν αιματολόγο (πρώτη φορά θα πάω σε αυτόν).

Ποια είναι εσένα η γνώμη σου για το γεγονός ότι αρχίσαμε ήδη επαφές και προσπάθειες; Δεν έχω αδιαθετήσει μετά την απόξεση (14/11). Λες να είναι επικίνδυνο; Νομίζω πως απλά δε θα μείνω έγκυος γιατί ή δε θα έχω ωάριο ή θα είναι κακής ποιότητας. Επλίζω να μη γίνει τίποτα χειρότερο και έχω πάλι τα ίδια....Θα μου πεις: αφού το φοβάσαι, γιατί ξεκίνησες; απαντώ οτι με βοηθάει πολύ ψυχολογικά να νιώθω ότι κάνω κάτι....

Link to comment
Share on other sites

Καλη επιτυχία κορίτσι μου!! Σου το εύχομαι ολόψυχα! Εγώ συνεχίζω τις εξετάσεις (μου έμεινε ακόμη μία αιμοληψία) και μετά θα πάρω όλα τα αποτελέσματα και θα τα δείξω στη γυναικολόγο του κέντρου εξωσωματικής και σε έναν αιματολόγο (πρώτη φορά θα πάω σε αυτόν).

Ποια είναι εσένα η γνώμη σου για το γεγονός ότι αρχίσαμε ήδη επαφές και προσπάθειες; Δεν έχω αδιαθετήσει μετά την απόξεση (14/11). Λες να είναι επικίνδυνο; Νομίζω πως απλά δε θα μείνω έγκυος γιατί ή δε θα έχω ωάριο ή θα είναι κακής ποιότητας. Επλίζω να μη γίνει τίποτα χειρότερο και έχω πάλι τα ίδια....Θα μου πεις: αφού το φοβάσαι, γιατί ξεκίνησες; απαντώ οτι με βοηθάει πολύ ψυχολογικά να νιώθω ότι κάνω κάτι....

 

Καλημερα!!Λυπαμαι πολυ γι'αυτο που περασες,το εχω περασει και εγω:(.Εμενα ο γιατρος μου ειχε απαγορεψει και τις επαφες για 3 εβδομαδες και για δυο κυκλους μου ελεγε μεγαλη προσοχη μην προκυψει εγκυμοσυνη.Αυτο το λενε γιατι το ενδομητριο ειναι πολυ λεπτο και δεν μπορει να κρατησει εγκυμοσυνη.Γνωμη μου ειναι να κανετε τις επαφες σας αλλα με προσοχη.Για να μας το λενε οι γιατροι κατι παραπανω ξερουν.Εμενα η περιοδος μου ηρθε 32 μερες μετα,αλλα σε καποιες εκανε και 40 μερες.Καλο θα ηταν μην ρισκαρεις για ολους τους λογους που εχεις αναφερει.Πρεπει να επαναλθει η μητρα.Να εισαι σιγουρη οτι εγκυμοσυνη θα σου ξαναπροκυψει!!Δωσε χρονο σε ολα.;)

GdD5p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σας!!!cat cat τι κανεις?πως εισαι?κανενα νεοτερο??τελικα εκανα κ εγω σημερα σπερματεγχυση,αφου χθες με τα τεστ ωορρηξιας ειδαμε πως εχω,ετρεξα λοιπον και την καναμε...ευτυχως απλη διαδικασια κ ελπιζω αποτελεσματικη...μαρακι1980 συμφωνω απολυτα μαζι σου να κοιταξεις για ποιο λογο εγινε αυτο...απλα μην απογοητευεσαι κ μην νομιζεις πως επειδη συνεβη μια φορα θα ξαναγινει...

 

καλημερα. τα σημερινα μου νεα δεν ειναι ευχαριστα...εκανα χοριακη σημερα και εδειξε 0,2..δυστυχώς.. σε 2 μερες εαν δεν μου ελθει περιοδος θα ξανακανω χοριακη...εαν μου ελθει μπαινω αμεσα στην δευτερη προσπαθεια σπερματεγχυσης. ειμαι αρκετα στεναχωριμενη γιατι το πιστεψα αλλα δεν μου συνεβη.

χαίρομαι για σενα κοριτσακι...ειδες? δεν ηταν τιποτα....ευχομαι καλη επιτυχια να εχεις ...λογικα θα ξερουμε κατα της 22-23 δεκεβρη? ευχομαι να παρεις καλα νεα. σε φιλω

Link to comment
Share on other sites

καλημερα. τα σημερινα μου νεα δεν ειναι ευχαριστα...εκανα χοριακη σημερα και εδειξε 0,2..δυστυχώς.. σε 2 μερες εαν δεν μου ελθει περιοδος θα ξανακανω χοριακη...εαν μου ελθει μπαινω αμεσα στην δευτερη προσπαθεια σπερματεγχυσης. ειμαι αρκετα στεναχωριμενη γιατι το πιστεψα αλλα δεν μου συνεβη.

χαίρομαι για σενα κοριτσακι...ειδες? δεν ηταν τιποτα....ευχομαι καλη επιτυχια να εχεις ...λογικα θα ξερουμε κατα της 22-23 δεκεβρη? ευχομαι να παρεις καλα νεα. σε φιλω

 

Cat cat σημερα ηταν η χοριακη σου?Μην στεναχωριεσαι...μια ισον καμια.Αν περνεις προγεστερονη δεν θυμαμαι αν το εχεις αναφερει, πρεπει να την σταματησεις και μετα απο 3-4 ημερες θα σου ερθει .

Ξεκινα στο καπακι δευτερη προσπαθεια.Μην το βαζεις κατω!;)

GdD5p3.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σας!!!cat cat τι κανεις?πως εισαι?κανενα νεοτερο??τελικα εκανα κ εγω σημερα σπερματεγχυση,αφου χθες με τα τεστ ωορρηξιας ειδαμε πως εχω,ετρεξα λοιπον και την καναμε...ευτυχως απλη διαδικασια κ ελπιζω αποτελεσματικη...μαρακι1980 συμφωνω απολυτα μαζι σου να κοιταξεις για ποιο λογο εγινε αυτο...απλα μην απογοητευεσαι κ μην νομιζεις πως επειδη συνεβη μια φορα θα ξαναγινει...

 

Καλη επιτυχια!!Ολα να πανε καλα!

GdD5p3.png
Link to comment
Share on other sites

cat cat δεν πειραζει,στον επομενο κυκλο...ξερεις αρχισω και αναρωτιεμαι υπαρχει επιτυχια σπερματεγχυσης με την πρωτη??προσπαθω να μην ειμαι κ πολυ αισιοδοξη για να μην απογοητευτω..επαιρνες utregestan??αν ναι για ποσο καιρο?cat76 ευχαριστω πολυ,εσυ σε τι φαση εισαι??μαρακι1980 η αποψη μου ειναι να κανεις οτι θελει;,οπως νιωθεις εσυ!!δεν πιστευω να ειναι επικινδυνο...θα πας για εξωσωματικη??που??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Cat cat σημερα ηταν η χοριακη σου?Μην στεναχωριεσαι...μια ισον καμια.Αν περνεις προγεστερονη δεν θυμαμαι αν το εχεις αναφερει, πρεπει να την σταματησεις και μετα απο 3-4 ημερες θα σου ερθει .

Ξεκινα στο καπακι δευτερη προσπαθεια.Μην το βαζεις κατω!;)

 

καλημερα.ολα καλα...η ζωη προχωρα. περιοδος ακομη! αυριο θα κανω κι αλλη χοριακη μου ειπε. προγεστερωνη μου ειπε να μην την σταματησω μεχρι να δουμε και το αυριανο αποτελεσμα...ελπιζω αυριο να αλλαξουν ολα! καλη αρχη και σε σενα συνονοματη....σε φιλω

Link to comment
Share on other sites

cat cat δεν πειραζει,στον επομενο κυκλο...ξερεις αρχισω και αναρωτιεμαι υπαρχει επιτυχια σπερματεγχυσης με την πρωτη??προσπαθω να μην ειμαι κ πολυ αισιοδοξη για να μην απογοητευτω..επαιρνες utregestan??αν ναι για ποσο καιρο?cat76 ευχαριστω πολυ,εσυ σε τι φαση εισαι??μαρακι1980 η αποψη μου ειναι να κανεις οτι θελει;,οπως νιωθεις εσυ!!δεν πιστευω να ειναι επικινδυνο...θα πας για εξωσωματικη??που??

 

καλημερα. και γω αναρωτιομουν για την πρωτη προσπαθεια ποσο επιτυχης θα ειναι...παίζουν παρα πολυ παραγοντες ρολο...ο οργανισμος...το ιστορικο...οι συνθηκες...το σπερμα...η ψυχολογια. τι να πω? στην καθε μια μας ολα αυτα διαφερουν απο λιγο εως παρα πολυ. εγω πηγα με αισιοδοξια και οτι γινει! εφαγα πικρα βεβαια αλλα εδω ειμαστε παλι για την επομενη και ισως τελευταια. επερνα προγεστερωνη απο την επομενη μερα της σπερματεγχυσης μεχρι και τωρα που μιλαμε. η γιατρος μου ειπε να μην τα κοψω μεχρι το αυριανο αποτελεσμα της χοριακης εαν και εφοσον δεν μου εχει ελθει ακομα η περιοδος. ενα μου ελθει τα σταματαω...τι να πω? ισως υπαρχουν ακομη ελπιδες? αυριο θα μαθουμε...καλη μας δυναμη!

Link to comment
Share on other sites

Cat cat ολοι παμε με αισιοδοξια και βλεπουμε τι γινεται..δεν πρεπει να εχουμε τρελες απαιτησεις γιατι μετα η απογοητευση ειναι μεγαλυτερη..εμενα μου ειπε μεχρι 12η μερα να παρω προγεστερονη.εχω κατι πονους στη δεξια πλευρα χαμηλα,ειχες κ εσυ τα ιδια??εμεις μαλλον αν δεν.μεινω θα παρουμε καποια φαρμακα για να κανω περισσοτερα ωαρια κ ο ανδρας μου δυναμωτικα κ θα εχουμε απλα επαφες για 3 μηνες και μτα βλεπουμε παλι...ετσι μας ειπε ο γιατρος...τελικα μονο 140ευρω πληρωσα,παλι καλα..sugar με καλα αποτελεσματα σπερματοδιαγραμματος πηγα...καλη επιτυχια για αυριο!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας!!!

Θα ηθελα εν συντομια να σας παραθεσω την δικια μας ιστορια και επειτα να ακουσω γνωμες και συμβουλες.

Επειτα απο αποτυχημενες προσπαθειες εγκυμοσυνης-1 χρονος,αρχισαμε τις εξετασεις. Ο ανδρολογος-ουρολογος που επισκεφθηκαμε διεγνωσε 3ου βαθμου κιρσοκηλη στον συζυγο και το σπερματοδιαγραμμα απελπιστικο με 0% κινητικοτητα γρηγορων σπερματοζωαριων και 3% των υπολοιπων, οποτε στην ουσια 97% ακινησια!!!

Οι ορμονολογικες του συζυγου εδειξαν αυξημενη προλακτινη και γι αυτο περαιτερω εξετασεις μας υποδειξαν προλακτινωμα,προβλημα στην υποφυση και τωρα ειμαστε στην φαση που αρχισε θεραπεια.

Εγω απο την μερια μου μετα απο επισκεψη στην γυναικολογο μου ειπε οτι δεν εχω κανενα θεμα και να παρω μονο για 3 μηνες ενα χαπακι, το οποιο ειναι για τον θυροειδη. Να επισημανω οτι οι ορμονολογικες μου βγηκαν εντος φυσιλογικων τιμων, αλλα λογω κληρονομικοτητας και οι 2 γονεις με θυροειδη, εχω μεγαλο ποσοστο στο να παρουσιασω στο μελλον.

Την ερχομενη εβδομαδα εχουμε ραντεβου σε κεντρο υπογονιμοτητας και πραγματικα προσευχομαι να μην ακουσω την λεξη εξωσωματικη.

Εχει αντιμετωπισει καποιο ζευγαρι παρομοια κατασταση και εχει πετυχει φυσιολογικη συλληψη;

Τελος η κιρσοκηλη, καλο ειναι να προβει σε εγχειρηση κατα την γνωμη σας.

Οι ηλικιες μας ειναι 30 και 35 αντιστοιχα.

Ευχαριστω εκ των προτερων και συγνωμη για το μακροσκελες κειμενο.

Link to comment
Share on other sites

cat cat τι εγινε τελικα αδιαθετησες;ελπιζω οχι!!!περιχωρα ξερω μια περιπτωση κιρσοκηλης οπου εγινε εγχειρηση κ ολα καλα μετα αλλωστε οι γιατροι δινουν το 98% επιτυχια τωρα για το θυροειδη μην το αφησεις καθολου για μενα ειναι η αιτια που δεν εκανα παιδι κ εχασα το τρενο...επειδη στο παρελθον ειχα κυησεις χωρις αισιο τελος δεν το εψαξα κ ειπα ενταξει ειμαι κ ενα χρονο τωρα που παιρνω χαπι δεν εχει ρυθμιστει ακομα κ μου ανεβαζει την προλακτινη η οποια δεν αφηνει το ωαριο να αναπτυχθει,αλλα κ να ρυθμιστει τωρα μαλλον ειναι αργα...μεχρι περυσι ειχα πολλες ελπιδες...

Link to comment
Share on other sites

Cat cat ολοι παμε με αισιοδοξια και βλεπουμε τι γινεται..δεν πρεπει να εχουμε τρελες απαιτησεις γιατι μετα η απογοητευση ειναι μεγαλυτερη..εμενα μου ειπε μεχρι 12η μερα να παρω προγεστερονη.εχω κατι πονους στη δεξια πλευρα χαμηλα,ειχες κ εσυ τα ιδια??εμεις μαλλον αν δεν.μεινω θα παρουμε καποια φαρμακα για να κανω περισσοτερα ωαρια κ ο ανδρας μου δυναμωτικα κ θα εχουμε απλα επαφες για 3 μηνες και μτα βλεπουμε παλι...ετσι μας ειπε ο γιατρος...τελικα μονο 140ευρω πληρωσα,παλι καλα..sugar με καλα αποτελεσματα σπερματοδιαγραμματος πηγα...καλη επιτυχια για αυριο!!!

 

εχεις δικιο αλλα προσπαθησα να σκεφτομαι θετικα μπας και μου φυγει το αγχος και ξεχαστω λιγακι..δεν πειραζει ομως...θα τρεξουμε λιγο ακομη! που θα παει?!! καποια στιγμη θα φτασουμε στον τερματισμο.ειχα και γω τα ιδια συμπτωματα ...κατι περιεργους πονους και τσιμπιματα χαμηλα και δεξια...μεχρι και προχθες ειχα φαντασου. εκανα σημερα την χοριακη...αρνητικη παλι..τωρα πλεον εχουμε σιγουρευτει...σταματησα σημερα την προγεστερονη και περιμενω να μου ελθει η περιοδος...ακομη αφαντη. την πρωτη μερα περιοδου θα μιλησουμε με γιατρο να κανονησουμε παλι τις διαδικασιες. καλη αναμονη σου ευχομαι...καλη δυναμη σε ολες μας. κατι μου λεει οτι αυτες τις μερες θα εχουμε ευχαριστα απο μια καποια κοπελα εδω μεσα...το ευχομαι...

Link to comment
Share on other sites

cat cat τι εγινε τελικα αδιαθετησες;ελπιζω οχι!!!περιχωρα ξερω μια περιπτωση κιρσοκηλης οπου εγινε εγχειρηση κ ολα καλα μετα αλλωστε οι γιατροι δινουν το 98% επιτυχια τωρα για το θυροειδη μην το αφησεις καθολου για μενα ειναι η αιτια που δεν εκανα παιδι κ εχασα το τρενο...επειδη στο παρελθον ειχα κυησεις χωρις αισιο τελος δεν το εψαξα κ ειπα ενταξει ειμαι κ ενα χρονο τωρα που παιρνω χαπι δεν εχει ρυθμιστει ακομα κ μου ανεβαζει την προλακτινη η οποια δεν αφηνει το ωαριο να αναπτυχθει,αλλα κ να ρυθμιστει τωρα μαλλον ειναι αργα...μεχρι περυσι ειχα πολλες ελπιδες...

οχι κοριτσακι μου...δεν αδιαθετητα ακομη αλλα με αλλη μια αρνητικη χοριακη στα χερια μου...που θα παει?! θα ελθουν και καλυτερες μερες για ολους μας. καλη δυναμη σου ευχομαι

Link to comment
Share on other sites

οχι κοριτσακι μου...δεν αδιαθετητα ακομη αλλα με αλλη μια αρνητικη χοριακη στα χερια μου...που θα παει?! θα ελθουν και καλυτερες μερες για ολους μας. καλη δυναμη σου ευχομαι

κριμα πολυ λυπαμαι δεν πειραζει στην επομενη ολα καλα θα πανε!!!εγω ασε εχω απογοητευτει πια μονο ενα θαυμα...η δανεικο...37η μερα κ περιοδος αφαντη τα προεορτια ειναι αυτα ξερεις...

Link to comment
Share on other sites

cat cat τι εγινε τελικα αδιαθετησες;ελπιζω οχι!!!περιχωρα ξερω μια περιπτωση κιρσοκηλης οπου εγινε εγχειρηση κ ολα καλα μετα αλλωστε οι γιατροι δινουν το 98% επιτυχια τωρα για το θυροειδη μην το αφησεις καθολου για μενα ειναι η αιτια που δεν εκανα παιδι κ εχασα το τρενο...επειδη στο παρελθον ειχα κυησεις χωρις αισιο τελος δεν το εψαξα κ ειπα ενταξει ειμαι κ ενα χρονο τωρα που παιρνω χαπι δεν εχει ρυθμιστει ακομα κ μου ανεβαζει την προλακτινη η οποια δεν αφηνει το ωαριο να αναπτυχθει,αλλα κ να ρυθμιστει τωρα μαλλον ειναι αργα...μεχρι περυσι ειχα πολλες ελπιδες...

 

Το θεμα ειναι οτι δεν εχω θυροειδη, ολες μου ειναι ορμονολογικες ηταν τελειες, απλα εχω αυτοανοση θυροειδιτιδα που απ οτι διαβασα σημαινει οτι εχω πολλες πιθανοτητες να φερω θυροειδη στο μελλον. Μου ειπαν να παρω τα 25μιλιγκραμ για 3 μηνες και μετα θα ξανα κανω εξετασεις. Προλακτινη, τ3, τ4 κλπ ειναι ολα εντος φυσιολογικων οριων. Μαλιστα χτες επισκεφθηκα την γυναικολογο μου, μου εκανε κολπικο υπερηχογραφημα που εδειξε αρκετα αυγα και τετσ παπ.

Η αληθεια ειναι ομως οτι εχω καποια συμπτωματα που με προβληματιζουν οπως τριχοπτωση και ενα προβλημα που αντιμετωπιζα απο το ξεκινημα της περιοδου μου, ασταθεια κυκλου. Την ρωτησα την γυναικολογο μου αν μπορουμε να τον ρυθμισουμε με καποιο τροπο και τα αφησε ολα για το κεντρο υπογονιμοτητας.

Οσον αφορα την κιρσοκηλη δεν μας εκαναν λογο ακομα για εγχειρηση.

Δε ξερω αν θελουν αρχικα να μειωσουν την προλακτινη του συζυγου.

Ειχε καποιος αναλογη εμπειρια;

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι δεν εχω θυροειδη, ολες μου ειναι ορμονολογικες ηταν τελειες, απλα εχω αυτοανοση θυροειδιτιδα που απ οτι διαβασα σημαινει οτι εχω πολλες πιθανοτητες να φερω θυροειδη στο μελλον. Μου ειπαν να παρω τα 25μιλιγκραμ για 3 μηνες και μετα θα ξανα κανω εξετασεις. Προλακτινη, τ3, τ4 κλπ ειναι ολα εντος φυσιολογικων οριων. Μαλιστα χτες επισκεφθηκα την γυναικολογο μου, μου εκανε κολπικο υπερηχογραφημα που εδειξε αρκετα αυγα και τετσ παπ.

Η αληθεια ειναι ομως οτι εχω καποια συμπτωματα που με προβληματιζουν οπως τριχοπτωση και ενα προβλημα που αντιμετωπιζα απο το ξεκινημα της περιοδου μου, ασταθεια κυκλου. Την ρωτησα την γυναικολογο μου αν μπορουμε να τον ρυθμισουμε με καποιο τροπο και τα αφησε ολα για το κεντρο υπογονιμοτητας.

Οσον αφορα την κιρσοκηλη δεν μας εκαναν λογο ακομα για εγχειρηση.

Δε ξερω αν θελουν αρχικα να μειωσουν την προλακτινη του συζυγου.

Ειχε καποιος αναλογη εμπειρια;

γι αυτο ακριβως σου λεω να εχεις το νου σου,εγω στη θεση σου θα εκανα καθε 6 μηνες εξεταση μη σου πω 3 για να ειμαι σιγουρη!!!η ηλικια σου ποια ειναι;για προλακτινη στους αντρες δεν γνωριζω

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...