Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιστορίες με αίσιο τέλος για εμάς που δεν είμαστε έγκυες


Recommended Posts

Το δεσμευτικο για το 3ωρο δεν το ηξερα κοριτσι μου αλλα ουτε και οτι πρεπει νηστικη.

Αν καποιος εργαζεται πολυ πρωι,δεν ξερω κατα ποσο ειναι εφικτο για αυτο πολλες φορες δινουμε και απογευματινες ωρες αιμα.Για να το λεει ο γιατρος σου και να το τονιζει σιγουρα κατι παραπανω ξερει.Αν θελεις ρωτησε τον σε παρακαλω για το 3ωρο και νηστικη,ποιο ρολο παιζει στο αποτελεσμα .

Ευχαριστω τοσο πολυ γαι τις ευχες κοριτσι μου,την δικη σου ιστορια δεν την ξερω,ολα να σου πανε υπεροχα!!!

 

Ψαχνοντας στο ιντερνετ λοιπον καταλαβα γιατι μου ειπε μεσα στο 3ωρο απο τη στιγμη που θα ξυπνησω.Η μετρηση της προλακτινης πρεπει να γινεται μεσα σε αυτο το διαστημα και πρωινη ωρα.

Το νηστικη αφορα την μετρηση της Τ4 και ισως και τις υπολοιπες του θυροειδη.Ελπιζω να σε καλυψα.

GdD5p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοιταξε annoula και εγω δεν το ηξερα,εξαλλου το εγραψα οτι δεν ειναι η πρωτη φορα που τις κανω.Κανενας αλλος γιατρος δεν μου το ειπε.Τωρα μου το ανεφεραι και προφανος γι'αυτον θα εχει καποια σημασια.Ειπα να το μοιραστω μιας και ηταν προσφατο.Απο εκει και περα η καθε μια κανει οτι της πει ο γιατρος της και αυτον πρεπει να εμπειστευεται.;)

Ευχαριστω για τις ευχες σου.Το ευχομαι για ολες μας!!

 

Κατ'εμε ειναι σπουδαιο να μοιραζομαστε τις εμπειριες μας !

Προσωπικα ενδιαφερομαι συνεχως να μαθαινω και επειδη ειμαι πολυ της λεπτομερειας ,"απολαμβανω" γιατρους που ειναι αναλυτικοι και καταρτισμενοι .

Τα ομορφοτερα σου ευχομαι κοριτσι μου και συντομα να μας ανακοινωνεις τα ευχαριστα σου!!!!;):D

💖❤❤💖Focus on Smile and Rainbow Babies;):lol:💖❤❤💖Always believe💖

💜🌹🍼🍼🌹💙👑Πριγκίπισσά μας+Πρίγκιππά μας👑

🍼Λουκουμάκια μας 🍼Ζουζουνάκια μας🍼

🍼Μελισσάκια μας 🍼Αστεράκια μας🍼

🌹Σας περιμένουμε γλυκά μας πλασματάκια!!!💜🌹🍼🍼🌹💙

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνοντας στο ιντερνετ λοιπον καταλαβα γιατι μου ειπε μεσα στο 3ωρο απο τη στιγμη που θα ξυπνησω.Η μετρηση της προλακτινης πρεπει να γινεται μεσα σε αυτο το διαστημα και πρωινη ωρα.

Το νηστικη αφορα την μετρηση της Τ4 και ισως και τις υπολοιπες του θυροειδη.Ελπιζω να σε καλυψα.

 

Ευχαριστω πολυ για τις διευκρινησεις κοριτσι μου!!:D

💖❤❤💖Focus on Smile and Rainbow Babies;):lol:💖❤❤💖Always believe💖

💜🌹🍼🍼🌹💙👑Πριγκίπισσά μας+Πρίγκιππά μας👑

🍼Λουκουμάκια μας 🍼Ζουζουνάκια μας🍼

🍼Μελισσάκια μας 🍼Αστεράκια μας🍼

🌹Σας περιμένουμε γλυκά μας πλασματάκια!!!💜🌹🍼🍼🌹💙

Link to comment
Share on other sites

Κατ'εμε ειναι σπουδαιο να μοιραζομαστε τις εμπειριες μας !

Προσωπικα ενδιαφερομαι συνεχως να μαθαινω και επειδη ειμαι πολυ της λεπτομερειας ,"απολαμβανω" γιατρους που ειναι αναλυτικοι και καταρτισμενοι .

Τα ομορφοτερα σου ευχομαι κοριτσι μου και συντομα να μας ανακοινωνεις τα ευχαριστα σου!!!!;):D

 

Εδω μεσα και εγω εμαθα πολλα και παντα κραταω τα καινουρια πραγματα.Δεν ειμαι αρνητικη σε τιποτα,απλα καλα ειναι να ψαχνομαστε.

Καλο βραδυ.Εδω θα ειμαστε να τα λεμε!

GdD5p3.png
Link to comment
Share on other sites

Εδω μεσα και εγω εμαθα πολλα και παντα κραταω τα καινουρια πραγματα.Δεν ειμαι αρνητικη σε τιποτα,απλα καλα ειναι να ψαχνομαστε.

Καλο βραδυ.Εδω θα ειμαστε να τα λεμε!

 

Συμφωνω απολυτα κοριτσι μου.

Καλο βραδυ και ευχομαι συντομα να τα λεμε ως εγκυουλες!!!!;):D

💖❤❤💖Focus on Smile and Rainbow Babies;):lol:💖❤❤💖Always believe💖

💜🌹🍼🍼🌹💙👑Πριγκίπισσά μας+Πρίγκιππά μας👑

🍼Λουκουμάκια μας 🍼Ζουζουνάκια μας🍼

🍼Μελισσάκια μας 🍼Αστεράκια μας🍼

🌹Σας περιμένουμε γλυκά μας πλασματάκια!!!💜🌹🍼🍼🌹💙

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εχω χασιμοτο και κανω εξετασεις στις ορμονες θυρεοειδή πολλά χρόνια(ΤSH,T4,T3 κλπ).

Το ξέρω λοιπόν σίγουρα ότι για αυτες δε χρειαζεται να πηγαινεις πρωι γιατι πολύ απλά δε μεταβάλλονται οι τιμες τους μεσα στη μερα.

Αλλά και για τις υπολοιπες FSH,LH.PG,E2 κλπ τις εχω κανει 3 φορες τα τελευταια χρόνια και τόσο στη Βιοιaτρική όσο και οι γυναικολογοι που της ζητησαν μου ειχαν πει οτι για αυτες δεν παιζει κανενα ρολο η ωρα,ούτε η τροφη.

Λεγοντας αιματολογικες αναφερομουν στις βιοχημικες,οι οποιες οντως πρεπει να γινονται πρωι.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια μου σας ευχαριστω πολυ για την συμπαρασταση,περναω φασεις....αλλα θα μου περασει κ παμε παλι για προσπαθεια!λοιπον ορμονολογικες γυνονται πρωινες ωρες 2 με 5ημερα το αργοτερο,δεν χρειαζεται να εισαι νηστικη.α!κ η προγεστερονη 21η ημερα του κυκλου.κατι αλλο,οσον αφορα τους γιατρους και τις εξετασεις της ορμονολογικες οι αποψεις διιστανται,ο πρωτος μου γιατρος οταν τον ρωτησα τι εξετασεις πρεπει να κανω αρχικα λογω υπογονιμοτητας μου ειπε σαλπιγγογραφια κ του λεω οχι πρωτα αιματος,η απαντηση ηταν αρνητικη γιατι λεει πως αφου εχω σταθερο κυκλο εχει δει με υπερηχο πως κανω ωορρηξια δεν χρειαζοταν.ο δευτερος απο την αλλη της ηθελε κ θα ξανα κανω πριν παω καποιες συμπληρωματικες.τωρα ο πρωτος που παει κ η αδερφη μου κ του πηγε αυτες τις εξετασεις ορμονολογικες που της ειχα πει εγω την εκραξε...να μην κανει λεει του κεφαλιου της..οποτε τρεχα γυρευε.,.η αληθεια ειναι πως με τοσα που ακουμε παμε κ κανουμε οποιαδηποτε εξεταση αλλα αυτοι ως γιατροι θα ξερουν κατι παραπανω,θελω να πιστευω..ελπιζω να βοηθησα με την εμπειρια μου...φιλια μελλουσες μανουλες!!ΟΛΕΣ ΜΑΣ!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια μου!

Αναγκαστηκα και εκλεισα ραντεβου με παθολογο, μηπως και μου κανει αυτη τις ορμονολογικες εξετασεις. Ευελπιστω τουλαχιστον μεχρι αυριο να γινει η δειγματοληψια, γιατι σημερα διανυω την 3η ημερα του κυκλου μου.

Σας ευχαριστω ολες τοσο πολυ για τις απαντησεις σας.

Ειναι τοσο ωραιο να μοιραζεσαι αποψεις, αποριες, πικρες αλλα και χαρες με ατομα που μπορει να μην γνωριζεις αλλα χαιρεσαι με την χαρα τους και στεναχωριεσαι με τις στεναχωριες τους.

Ευχομαι συντομα ολες μας να εχουμε μονο ευχαριστα να μοιραστουμε!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.

Εγώ επειδή είχα θέμα με την προλακτίνη μου θα σας πω ότι είναι μία ορμόνη μέσα στην ευαισθησία :P και θέλει προσοχή, αυτό με την ώρα το ξέρω σίγουρα, τρεις ώρες αφου ξυπνήσεις πας και τις κάνεις, και όχι μονο να ανοίξεις τα μάτια σου πρέπει να έχεις καθιστή στάση αν δεν έχεις σηκωθεί. Επίσης πρέπει να είσαι χαλαρή, μπορεί την ώρα που σου παίρνουν αίμα να αγχωθείς και αυτή αμέσως να ανέβει. Αυτά από μένα, την έχω κάνει αρκετές φορές την εξέταση και να ξέρετε ότι ο γυναικολόγος το σωστό είναι αν έχεις θέμα με την προλακτίνη να σε στείλει πρώτα σε ενδοκρινολόγο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.

Εγώ επειδή είχα θέμα με την προλακτίνη μου θα σας πω ότι είναι μία ορμόνη μέσα στην ευαισθησία :P και θέλει προσοχή, αυτό με την ώρα το ξέρω σίγουρα, τρεις ώρες αφου ξυπνήσεις πας και τις κάνεις, και όχι μονο να ανοίξεις τα μάτια σου πρέπει να έχεις καθιστή στάση αν δεν έχεις σηκωθεί. Επίσης πρέπει να είσαι χαλαρή, μπορεί την ώρα που σου παίρνουν αίμα να αγχωθείς και αυτή αμέσως να ανέβει. Αυτά από μένα, την έχω κάνει αρκετές φορές την εξέταση και να ξέρετε ότι ο γυναικολόγος το σωστό είναι αν έχεις θέμα με την προλακτίνη να σε στείλει πρώτα σε ενδοκρινολόγο.

 

Τι ακριβως ειναι αυτη η προλακτινη βρε κοριτσια, διοτι ο ανδρολογος που εκανε εξετασεις στον συζυγο μου την βρηκε ανεβασμενη 94 μοναδες για την ακριβεια και του ειπε να την επαναλαβει χωρις ομως να του εξηγησει περι τινος προκειται. Μπορει καποια να με διαφωτισει;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τι ακριβως ειναι αυτη η προλακτινη βρε κοριτσια, διοτι ο ανδρολογος που εκανε εξετασεις στον συζυγο μου την βρηκε ανεβασμενη 94 μοναδες για την ακριβεια και του ειπε να την επαναλαβει χωρις ομως να του εξηγησει περι τινος προκειται. Μπορει καποια να με διαφωτισει;

 

Καλημέρα και πάλι...

Δεν ήξερα ότι και οι άντρες έχουν θέμα προλακτίνης... πωπωπω τι έχω μάθει εδώ μέσα βρε κορίτσια..

Αυτό που ξέρω σίγουρα για την κυρία είναι ότι αν την έχεις ανεβασμένη εμποδίζει μία πιθανή εγκυμοσύνη, έχει να κάνει δηλαδή άμεσα με αυτούς που προσπαθούν για παιδάκι. Επίσης είναι από τις πρώτες εξετάσεις που δίνει ο γιατρός αν βλέπεις ότι προσπαθείς και τίποτα... Τα συμπτώματα που έχεις είναι μικρότερος κύκλος από το φυσιολογικό, αίμα πολύ, και πολλές φορές βγάζουμε σαν πρωτόγαλα από το στήθος, όχι απαραίτητα τα συμπτώματα αυτά. Εγώ ας πούμε είχα μόνο μικρό κύκλο 21 μέρες.. Τώρα για άντρες δεν ξέρω να σε βοηθήσω

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και πάλι...

Δεν ήξερα ότι και οι άντρες έχουν θέμα προλακτίνης... πωπωπω τι έχω μάθει εδώ μέσα βρε κορίτσια..

Αυτό που ξέρω σίγουρα για την κυρία είναι ότι αν την έχεις ανεβασμένη εμποδίζει μία πιθανή εγκυμοσύνη, έχει να κάνει δηλαδή άμεσα με αυτούς που προσπαθούν για παιδάκι. Επίσης είναι από τις πρώτες εξετάσεις που δίνει ο γιατρός αν βλέπεις ότι προσπαθείς και τίποτα... Τα συμπτώματα που έχεις είναι μικρότερος κύκλος από το φυσιολογικό, αίμα πολύ, και πολλές φορές βγάζουμε σαν πρωτόγαλα από το στήθος, όχι απαραίτητα τα συμπτώματα αυτά. Εγώ ας πούμε είχα μόνο μικρό κύκλο 21 μέρες.. Τώρα για άντρες δεν ξέρω να σε βοηθήσω

 

Οσο ζεις μαθαινεις...δεν ειναι τυχαιο το γνωμικο!

Απο ενδιαφερον τωρα οταν καποιος το εχει διορθωνεται με αγωγη, ρωταω μπας και λειτουργει ετσι και για τα 2 φυλα και χρειαστει καποια θεραπεια και ο συζυγος μου.

Link to comment
Share on other sites

Οσο ζεις μαθαινεις...δεν ειναι τυχαιο το γνωμικο!

Απο ενδιαφερον τωρα οταν καποιος το εχει διορθωνεται με αγωγη, ρωταω μπας και λειτουργει ετσι και για τα 2 φυλα και χρειαστει καποια θεραπεια και ο συζυγος μου.

 

Έτσι είναι.. Όσο ζεις μαθαίνεις..

Ναι με θεραπεία φαρμάκων την έκανα εγώ.. Η δική μου ήταν 125 και η θεραπεία μου κράτησε 2 βδομάδες μόνο με 2 χαπάκια στο σύνολο και αυτά τα έκοβα στη μέση οπότε πήρα Δευτέρα και Πέμπτη από μισό την πρώτη βδομάδα και το ίδιο τη δεύτερη. Βέβαια σε μένα δε θεωρείτε ότι είχα ανεβασμένη στα ύψη την προλακτίνη μου, στους άντρες δεν ξέρω ποια είναι τα φυσιολογικά επίπεδα. Η γυναίκα του ξαδέρφου μου την είχε σχεδόν 700... Καταλαβαίνεις διαφορά!!!

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι.. Όσο ζεις μαθαίνεις..

Ναι με θεραπεία φαρμάκων την έκανα εγώ.. Η δική μου ήταν 125 και η θεραπεία μου κράτησε 2 βδομάδες μόνο με 2 χαπάκια στο σύνολο και αυτά τα έκοβα στη μέση οπότε πήρα Δευτέρα και Πέμπτη από μισό την πρώτη βδομάδα και το ίδιο τη δεύτερη. Βέβαια σε μένα δε θεωρείτε ότι είχα ανεβασμένη στα ύψη την προλακτίνη μου, στους άντρες δεν ξέρω ποια είναι τα φυσιολογικά επίπεδα. Η γυναίκα του ξαδέρφου μου την είχε σχεδόν 700... Καταλαβαίνεις διαφορά!!!

 

Οοοο μεγαλη διαφορα οντως....παντως απ οτι διαβασα στο ιντερνετ για τους ανδρες ισχυει αυτο, οτι οταν η προλακτινη ειναι πανω απο 250 τοτε υπαρχει σοβαρος κινδυνος.

Επισης μπορει να προκαλεσει στειροτητα.

Ευχομαι συντομα να ακουσουμε και απο εσενα ευχαριστα νεακια!

Εγω πλεον το εχω παρει αποφαση....εχουμε να αντιμετωπισουμε τοσα πολλα που δυσκολα θα μας ερθει το πολυποθητο:cry:

Link to comment
Share on other sites

Οοοο μεγαλη διαφορα οντως....παντως απ οτι διαβασα στο ιντερνετ για τους ανδρες ισχυει αυτο, οτι οταν η προλακτινη ειναι πανω απο 250 τοτε υπαρχει σοβαρος κινδυνος.

Επισης μπορει να προκαλεσει στειροτητα.

Ευχομαι συντομα να ακουσουμε και απο εσενα ευχαριστα νεακια!

Εγω πλεον το εχω παρει αποφαση....εχουμε να αντιμετωπισουμε τοσα πολλα που δυσκολα θα μας ερθει το πολυποθητο:cry:

 

Μην αγχώνεσαι κορίτσι μου, και γω από μικρή είχα το φόβο ότι δεν μπορώ να κάνω παιδιά, και η αλήθεια είναι ότι έχω κάνει ένα χειρουργείο γυναικολογικό, παράλληλα έκανα σαλπιγγογραφία έφτιαξα την προλακτίνη και το κερασάκι πέρσι τέτοια εποχή είχα μία παλλίνδρομη... Η κάθε μια μας τραβάει το γολγοθά της μη σε παίρνει από κάτω.... Εγώ την Τετάρτη έχω ραντεβού με τον γιατρό μου και φτου κ από την αρχή όλα.... Βέβαια ο άντρας μου τώρα θα μπει στη διαδικασία να κάνει κάποιες εξετάσεις, μέχρι σήμερα εγώ είχα κάποια θέματα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μην αγχώνεσαι κορίτσι μου, και γω από μικρή είχα το φόβο ότι δεν μπορώ να κάνω παιδιά, και η αλήθεια είναι ότι έχω κάνει ένα χειρουργείο γυναικολογικό, παράλληλα έκανα σαλπιγγογραφία έφτιαξα την προλακτίνη και το κερασάκι πέρσι τέτοια εποχή είχα μία παλλίνδρομη... Η κάθε μια μας τραβάει το γολγοθά της μη σε παίρνει από κάτω.... Εγώ την Τετάρτη έχω ραντεβού με τον γιατρό μου και φτου κ από την αρχή όλα.... Βέβαια ο άντρας μου τώρα θα μπει στη διαδικασία να κάνει κάποιες εξετάσεις, μέχρι σήμερα εγώ είχα κάποια θέματα..

 

Καλο κουραγιο και καλη δυναμη σου ευχομαι....μακαρι αυτη να ειναι η τελευταια φορα που δοκιμαζεστε και συντομα να τελειωσουν τα αγχη σας.

Καλο ειναι να κανει και καποιες εξετασεις ο καλος σου, χωρις να θελω να σε αγχωσω περισσοτερο ειναι καλο να ξερεις οτι δοκιμασες και τεσταρες τα παντα.

Εγω χωρις να εχω κανει περαιτερω εξετασεις απο την στιγμη που δεν μου ελεγε και κατι η γυναικολογος, αποφασισαμε με τον συζυγο μου να παμε σε ανδρολογο-ουρολογο και σοκαριστηκαμε...ολα ειναι στραβα και αναποδα....δε ξερουμε τι να πρωτοδιορθωσουμε...πραγματικα ωρες ωρες αναρωτιεμαι γιατι αλλοι τα πετανε και αλλοι παλευουν τοσο να τα αποκτησουν..ειναι μεγαλη αδικια

Link to comment
Share on other sites

Καλο κουραγιο και καλη δυναμη σου ευχομαι....μακαρι αυτη να ειναι η τελευταια φορα που δοκιμαζεστε και συντομα να τελειωσουν τα αγχη σας.

Καλο ειναι να κανει και καποιες εξετασεις ο καλος σου, χωρις να θελω να σε αγχωσω περισσοτερο ειναι καλο να ξερεις οτι δοκιμασες και τεσταρες τα παντα.

Εγω χωρις να εχω κανει περαιτερω εξετασεις απο την στιγμη που δεν μου ελεγε και κατι η γυναικολογος, αποφασισαμε με τον συζυγο μου να παμε σε ανδρολογο-ουρολογο και σοκαριστηκαμε...ολα ειναι στραβα και αναποδα....δε ξερουμε τι να πρωτοδιορθωσουμε...πραγματικα ωρες ωρες αναρωτιεμαι γιατι αλλοι τα πετανε και αλλοι παλευουν τοσο να τα αποκτησουν..ειναι μεγαλη αδικια

 

Ναι σίγουρα πρέπει να κάνει κ ο άντρας μου. Μέχρι τώρα δεν έκανε γιατί είχα εγώ τα θέματα μου.. Αλλά αφού ένα χρόνο τώρα δεν πιάνουμε κάτι γίνεται.. Και γω το σκέφτομαι πολλές φορές, γιατί άλλοι που δεν τα θέλουν τους έρχονται μπαμ μπαμ και μεις που θέλουμε σαν τρελοί να τα περνάμε όλα αυτά... Τι να πω.. Κουράγιο σε όλους μας και εύχομαι σύντομα όλες με ευχάριστα..:-P

Link to comment
Share on other sites

Happaki ευχαριστουμε για την ενημερωση οσον αφορα την προλακτινη.Προσωπικα δεν το ρωτησα γιατι μεσα στο τριωρο,ηταν και το λιγοτερο που με ενοιαζε αν θα πηγαινα μεσα στο τριωρο απο την ωρα που θα ξυπνησου και νηστικη.Χθες στη συζητησα ψαχτικα και ειδα οτι η συγκεκριμενη θελει ειδικη ωρα.

Ειναι η 3-4η φορα που τις κανω και κανενας δεν θυμαμαι να μου το ειχε αναφερει.:|

Οσο ζεις μαθαινεις.

Ευχομαι ολα να σου πανε καλα.Υπομονη και θα ερθει και η σειρα μας.:-D:grin:

GdD5p3.png
Link to comment
Share on other sites

Happaki ευχαριστουμε για την ενημερωση οσον αφορα την προλακτινη.Προσωπικα δεν το ρωτησα γιατι μεσα στο τριωρο,ηταν και το λιγοτερο που με ενοιαζε αν θα πηγαινα μεσα στο τριωρο απο την ωρα που θα ξυπνησου και νηστικη.Χθες στη συζητησα ψαχτικα και ειδα οτι η συγκεκριμενη θελει ειδικη ωρα.

Ειναι η 3-4η φορα που τις κανω και κανενας δεν θυμαμαι να μου το ειχε αναφερει.:|

Οσο ζεις μαθαινεις.

Ευχομαι ολα να σου πανε καλα.Υπομονη και θα ερθει και η σειρα μας.:-D:grin:

 

Υπομονή θέλει αλλά που να τη βρεις... Πόσο καιρό προσπαθείτε κορίτσια??

Τουλάχιστον εμψυχώνουμε η μία την άλλη... Εγώ παντρεύτηκα τον Σεπτέμβρη του 2013 αλλά λόγο του χειρουργείου που έκανα τον Ιούλιο πριν το γάμο έπρεπε να προσέχω ένα χρόνο. Οπότε από του Ιούλιο του 2014 είμαστε στις προσπάθειες... Ελπίζω να μην αργήσει άλλο γιατί θα πέσω τελείως...

Link to comment
Share on other sites

Εχω χασιμοτο και κανω εξετασεις στις ορμονες θυρεοειδή πολλά χρόνια(ΤSH,T4,T3 κλπ).

Το ξέρω λοιπόν σίγουρα ότι για αυτες δε χρειαζεται να πηγαινεις πρωι γιατι πολύ απλά δε μεταβάλλονται οι τιμες τους μεσα στη μερα.

Αλλά και για τις υπολοιπες FSH,LH.PG,E2 κλπ τις εχω κανει 3 φορες τα τελευταια χρόνια και τόσο στη Βιοιaτρική όσο και οι γυναικολογοι που της ζητησαν μου ειχαν πει οτι για αυτες δεν παιζει κανενα ρολο η ωρα,ούτε η τροφη.

Λεγοντας αιματολογικες αναφερομουν στις βιοχημικες,οι οποιες οντως πρεπει να γινονται πρωι.

 

Miss sunshine ειπαμε οσο ζεις μαθαινεις.Κρατας οτι σου λεει ο γιατρος σου και προχωρας.

Συνηθως παμε και τις κανουμε ολες τις εξετασεις μαζι.Μεσα σε αυτες ειναι και η προλακτινη και βαση αυτης που πρεπει να μετρηθει τη συγκεκριμενη ωρα μου ειπε για το συγκεκριμενο τριωρο.Ειπαμε για καποιους γιατρους μερικα πραγματα θεωρουν, οτι πρεπει να γινονται υπο καποιες συνθηκες.Προφανως και το νηστικη,καποιο ρολο θα παιζει σε καποια εξεταση.

GdD5p3.png
Link to comment
Share on other sites

Υπομονή θέλει αλλά που να τη βρεις... Πόσο καιρό προσπαθείτε κορίτσια??

Τουλάχιστον εμψυχώνουμε η μία την άλλη... Εγώ παντρεύτηκα τον Σεπτέμβρη του 2013 αλλά λόγο του χειρουργείου που έκανα τον Ιούλιο πριν το γάμο έπρεπε να προσέχω ένα χρόνο. Οπότε από του Ιούλιο του 2014 είμαστε στις προσπάθειες... Ελπίζω να μην αργήσει άλλο γιατί θα πέσω τελείως...

 

Εμεις προσπαθουμε 6μιση χρονια.Παντρεμενοι σχεδον οχτω.Με ανεξηγητη υπογονιμοτητα.Περυσι πηρα την αποφαση και ξεκινησα σπερματεγχυση.Ειχα επιτυχια με την πρωτη,αλλα παλινδρομησε στις 10+εβδομαδα.Επρεπε να περασει ενα τριμηνο για να επανελθει η μητρα και συνεχισα με ακομα τρεις αποτυχημενες.Τωρα μπαινω στην διαδικασια της εξωσωματικης.

Θετικη σκεψη και θα ερθει και η ωρα μας!!

GdD5p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορτσια! να κανω μια χαζη ερωτηση...; ο αντρας μου παιρνει αντιβιωση γιατι του βρηκε ο γιατρος φλεγμονη στον προστατη κ ειχε χαμηλη κινητικοτητα στο σπερμα.. υπαρχει περιπτωση να μεινω εγκυος κ ας παιρνει την αντιβιωση;;;;

vqoap2.png
Link to comment
Share on other sites

Εμεις προσπαθουμε 6μιση χρονια.Παντρεμενοι σχεδον οχτω.Με ανεξηγητη υπογονιμοτητα.Περυσι πηρα την αποφαση και ξεκινησα σπερματεγχυση.Ειχα επιτυχια με την πρωτη,αλλα παλινδρομησε στις 10+εβδομαδα.Επρεπε να περασει ενα τριμηνο για να επανελθει η μητρα και συνεχισα με ακομα τρεις αποτυχημενες.Τωρα μπαινω στην διαδικασια της εξωσωματικης.

Θετικη σκεψη και θα ερθει και η ωρα μας!!

 

ΩΩΩ ρε κορίτσι χαρά στην υπομονή σου... Τι να πω θα δούμε και μεις από βδομάδα... Μπορείς να με ενημερώσεις πόσο περίπου κοστίζει η σπερματέγχυση??? Να υποθέσω ότι γίνεται σε κέντρο εξωσωματικής και αυτή???

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορτσια! να κανω μια χαζη ερωτηση...; ο αντρας μου παιρνει αντιβιωση γιατι του βρηκε ο γιατρος φλεγμονη στον προστατη κ ειχε χαμηλη κινητικοτητα στο σπερμα.. υπαρχει περιπτωση να μεινω εγκυος κ ας παιρνει την αντιβιωση;;;;

 

Καλημέρα evaki1991 εγώ δεν γνωρίζω να σου πω.... Δεν μου έχει τύχει..

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορτσια! να κανω μια χαζη ερωτηση...; ο αντρας μου παιρνει αντιβιωση γιατι του βρηκε ο γιατρος φλεγμονη στον προστατη κ ειχε χαμηλη κινητικοτητα στο σπερμα.. υπαρχει περιπτωση να μεινω εγκυος κ ας παιρνει την αντιβιωση;;;;

Δεν επηρεαζει η αντιβίωση τη σύλληψη, οπότε νομίζω συνεχίζεις κανονικά τις προσπάθειές σου.

Επειδή όμως κάθε αντιβίωση έχει ιδιαίτερα χαρακτηριστικά, είναι λάθος να κρίνεις με βάση τις δικές μας απαντήσεις. Καλύτερα κάνε ένα τηλέφωνο στο γιατρό που σας έδωσε τη συγκεκριμένη αντιβίωση (αυτός ξέρει τι ακριβώς περιέχει και τι προκαλεί) για να σου πει στα σίγουρα αν μπορείτε να συνεχίσετε κανονικά τις επαφούλες!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...