Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αριθμός Εμβρύων για Μεταφορά (εξωσωματική)


Recommended Posts

Σε ευχαριστω παρα-παρα πολυ να εισαι καλα και εσυ!!! Φοβαμε λιγακη την αυριανη ημερα.....θελω να πανε ολα τελεια και να μου παρουνε πολλα ωοθηλακια και ελπιζω οτι θα γινουνε ΟΛΑ εμβρυακια και ολα θα προχορισουν....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 179
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ρενατούλα καλή επιτυχία κοριτσάκι μου για σήμερα! Όλα θα πάνε τέλεια, μη φοβάσαι καθόλου και θα χεις πολλά και καλά αυγουλάκια.. Περιμένουμε να μας ενημερώσεις..

 

Αλήθεια σε ποιό νησί είσαι; όχι τίποτε άλλο αλλά το νινί μου θέλει θάλασσα (έμοιασε σε μένα) και θα' ναι ευκαιρία να πεταχτούμε καμιά βολτίτσα!

 

Φιλάκια πολλά!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημερα σας. Σας διαβάζω τον τελευταίο καιρό και μαζί με σας θυμηθηκα τον εαυτό μου πριν εναμισυ χρόνο που ήμουν και γω στην διαδικασία της εξωσωματικής. Ευτυχως τα καταφέραμε με την πρωτη φορά και τώρα έχουμε το 9 μηνών αγοράκι μας.Εύχομαι σε όλες όσες είστε σε αυτην την διαδικασία να κρατήσετε σύντομα τα αγγελούδια σας αγκαλίτσα.:)

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ολα πηγαν καλα. Μου πηρανε 13 αυγουλακια και αυριο προι ξερουμε ποσα γινανε εμβρυα. Την Παρασκευη μεταφορα και μετα περιμενουμε.

Δομνινακι απο Κερκυρα ειμαι και οποτε θελετε να ερθετε μονο πες μου το!!!

Ηθελα πολυ να σε γνωρισο και απο κοντα!!! Το σπορακι σου καλα?

Link to comment
Share on other sites

Ρενατούλα κοριτσάκι μου όλα πήγαν τέλεια απ' ότι βλέπω! Άντε να μάθουμε σήμερα πόσα προχώρησαν και από την Παρασκευή θα είσαι μια εγκυούλα κι εσύ! Μετά όμως θέλει πολύ προσοχή τουλάχιστον τις πρώτες 15 μέρες, αλλά φαντάζομαι ότι το ξέρεις αυτό!

 

Ωραίο νησί η Κέρκυρα, είχαμε έρθει πενταήμερη με το σχολείο... ωραίες εποχές εκείνες!

 

Το μωράκι μου καλά είναι, ελπίζω να μεγαλώνει και να τρώει όλο του το φαί... σήμερα θα πάω να το ξαναδώ!

 

Περιμένω νέα σου!

 

Φιλάκια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια,8 εμβρυακια εχουμε!!!!Και οπος λει ο εμβρυολογος ειναι ολα τα 8 τα μικρα μου εκσαιρετικης ποιοτητας!!!Χαιρομαι παρα πολυ!!!Τελικα δεν ειναι αυριο η εμφυτευση, με βαλλανε για Σαββατο! Δομνινα εσυ εκατσες ξαπλα?

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια,8 εμβρυακια εχουμε!!!!Και οπος λει ο εμβρυολογος ειναι ολα τα 8 τα μικρα μου εκσαιρετικης ποιοτητας!!!Χαιρομαι παρα πολυ!!!Τελικα δεν ειναι αυριο η εμφυτευση, με βαλλανε για Σαββατο! Δομνινα εσι εκατσες ξαπλα?

πολυ ευχαριστα τα νεα σου.και ακομα καλυτερα που θα τα παρεις το σαββατο τα μωρακια σου.τουλαχιστον την πρωτη εβδομαδα καλο ειναι να εισαι σπιτι και αν μην κανεις τιποτα ειδικα τις πρωτες μερες.ολλα να πανε καλα.

Nrulp3.png?mUxDOJnd
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημερα σας. Σας διαβάζω τον τελευταίο καιρό και μαζί με σας θυμηθηκα τον εαυτό μου πριν εναμισυ χρόνο που ήμουν και γω στην διαδικασία της εξωσωματικής. Ευτυχως τα καταφέραμε με την πρωτη φορά και τώρα έχουμε το 9 μηνών αγοράκι μας.Εύχομαι σε όλες όσες είστε σε αυτην την διαδικασία να κρατήσετε σύντομα τα αγγελούδια σας αγκαλίτσα.:)

σευχαριστουμε πολυ και εσυ να χαιρεσαι το μωρακι σου.

Nrulp3.png?mUxDOJnd
Link to comment
Share on other sites

Παναν μου,λες να κατσω ξαπλα η μονο να μην κανω δουλειες? Βοηθαι οταν εισαι ξαπλομενη της προτες ημερες? Λενε οτι σε 2-3 μερες τα εμβρυα εχουνε εμφυτευτη.

Ειμαι λιγο "χαμενη" φοβαμαι μην κανω κατι κακο στα σπορακια μου. Εχουμε πολλες σκαλες και δεν ξερω αν κανει καλο το "ανεβα -κατεβα". Τι λετε?

Δομνηνακι,καλα? Σου μοιαζει το μωρο?

φιλια κοριτσια

Link to comment
Share on other sites

Παναν μου,λες να κατσω ξαπλα η μονο να μην κανω δουλειες? Βοηθαι οταν εισαι ξαπλομενη της προτες ημερες? Λενε οτι σε 2-3 μερες τα εμβρυα εχουνε εμφυτευτη.

Ειμαι λιγο "χαμενη" φοβαμαι μην κανω κατι κακο στα σπορακια μου. Εχουμε πολλες σκαλες και δεν ξερω αν κανει καλο το "ανεβα -κατεβα". Τι λετε?

Δομνηνακι,καλα? Σου μοιαζει το μωρο?

φιλια κοριτσια

εγω ημουν κρεβατι καναπε μεχρι την χοριακη.ακομα δεν παω στην δουλεια και τις σκαλες τις αποφευγω γενικα.τουλαχιστον μεχρι την χοριακη μην κανεις τιποτα.να μην ζοριζεσαι,οχι σκυψιμο,βαρη.αν εχεις βοηθεια για το μαγειρεμα και ο αντρουλης σου κανει καμια δουλιτσα θα εισαα μια χαρα.μπορει να σου φαινονται υπερβολικα αλλα εγω ετσι ενοιωθα πιο σιγουρη.ειδικα την πρωτη εβδομα τουλαχιστον.μετα καμια βολτα για ξεμουδιασμα κοντα στο σπιτι.

Nrulp3.png?mUxDOJnd
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια καλησπερα,εγω δυστηχως την προηγουμενη δευτερα εκανα χοριακη και βγηκε 12,εμεινα 2 μερες ξαπλα και ξαναεκανα και πηγε στο 2,την πρωτομαγια με ηρθε και περιοδος και ξεκιναμε απο την αρχη,η εμφυτεψη εγινε αλλα σταματησε και το απεβαλα.ειναι 2η φορα,θα κανω καποιες εξετασεις και θα ξαναρχισω απο την αρχη.

Link to comment
Share on other sites

Ρενατούλα ούτε η δική μου εγκυμοσύνη πήγε καλά δυστυχώς. Παλινδρόμησε το έμβρυο την προηγούμενη βδομάδα, σταμάτησε να χτυπάει ξαφνικά η καρδούλα του και έτσι προχωρήσαμε σε απόξεση.

 

Εσύ όμως μη μου στενοχωριέσαι. Όλα καλά θα πάνε φτάνει να ακολουθείς κατά γράμμα τις οδηγίες του γιατρού.

 

Εγώ προχωράω δυναμικά στην επόμενη προσπάθεια το συντομότερο..

 

Περιμένουμε να μας πεις τα ευχάριστα!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα και από εμένα. Μετά από δύο αποτυχημένες σπερματεγχύσεις τον Ιούνιο πάω για εξωσωματική. Ανυπομονώ να ξεκινησω τη διαδικασία γιατί ξέρω ότι θα με φέρει πιο κοντά στο μωράκι μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Δομνηνακη μου γεια σου!!!

 

 

Ακομα κοριτσακι μου.....το Σαββατο θα παο να κανω το τεστ.

Μεχρι τωρα νομιζω οτι καλα παμε,καμια σχεσει με την αλλη φορα.

Καθολου πονοι περιοδου και πολλα πρηξιματα (κοιλια και στηθος). Λιγα πονακια που και που μονο. Ξερεις τι με κανει να ειμαι αισιοδοξη??? Την προτη φορα ηρθε περιοδος 6 μερες ποιο νορις και εκει τελιοςε το ονειρο....τωρα ηχνος. Λες? ΜΑΚΑΡΙ!!!!

Εσυ τι κανεις? Καλυτερα τωρα? Λυπαμαι πολυ,ειλικρινα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Renatoula μου κοριτσάκι μου μακάρι να είναι όλα καλά και το Σάββατο να έχεις ένα τεράστιο νούμερο χοριακής.. Ειλικρινά στο εύχομαι..

 

Εγώ είμαι καλά και όσο περνάει ο καιρός είμαι ακόμα καλύτερα.. Ο γιατρός είπε ότι όλα είναι εντάξει και θα ξεκινήσουμε την επόμενη προσπάθεια με την περίοδο του Αυγούστου ή του Σεπτεμβρίου. Θα εξαρτηθεί από το πότε θα αδιαθετήσω για πρώτη φορά μετά την απόξεση..

 

Μη μας ξεχάσεις το Σάββατο.. περιμένουμε τα ευχάριστα για να πανηγυρίσουμε!

Link to comment
Share on other sites

αχ μπραβο πολυ ωραια καλη εγκυμοσυνη και μου φαινεται οτι μαλλον επιβιωσαν ολα τα εμβρυακια σου με τετοια χοριακη!!!

εμενα η 1η χοριακη 14 ημερες μετα την ωοληψια εδειξε 67 ...σε σχεση με την δικη σου......................... κουτσικη!!!

αλλα και εγω ελπιζω....αυριο θα κανω την επαναληψη...

ejdn5zdpe3acpa7l.pngejdn5zdpe3acpa7l.png
Link to comment
Share on other sites

Ρενατούλα συγχαρητήρια κοριτσάκι μου..

 

Τα διδυμάκια τα'χεις σίγουρα!

 

Με το καλό τώρα να προσέχεις, να μην κουράζεσαι και να μη μου αγχώνεσαι!

 

Μπράβο και πάλι μπράβο κοριτσάκι!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εκανα χτες την 2η χοριακη και ειναι2300!!!

Δεν ξερουμε ποσα ειναι ακομα,τηνΤριτη θα παω και θα σας πω !!!

Λετε να εχω 3?

 

Σας ευχαριστω πολυ και στα δικα σας!!!Ειναι το κατι αλλο!!!Σας ευχομαι να το ζησετε και εσεις συντομα! φιλια

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...