Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ εμπειριες/γιατροι


eleni210

Recommended Posts

Κοριτσια μου καλησπερα..περιμενω το δευτερο παιδακι μου αλλα θα ηθελα να αλλαξω γιατρο γιατι ο πρωτος πλεον δεν μου εμπνεει καμια εμπιστοσυνη..επειδη μου παρουσιαζει την εγκυμοσυνη μου ως υψηλου κινδυνου αποφασισα να κοιταξω για γιατρο στο αλεξανδρας μιας και στην κλινικη που γεννησα το πρωτο δεν ξαναπερναω ουτε απ'εξω..μου ειχαν πει για τον δασκαλακη αλλα θα απουσιαζει τελη αυγουστου με αρχες σεπτεμβρη που ειναι να γεννησω..οποτε αν εχετε να μου προτεινετε καποιον αλλο θα χαρω πολυ..ευχαριστω..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σου Akouzi!

Να σε ρωτήσω κάτι;;; Ο ίδιος σου είπε ότι θα λείπει τότε και δεν μπορεί να σε αναλάβει; Πότε ακριβώς θα απουσιάζει; Γιατί και εγώ τότε περίπου γεννάω και δεν μου έχει αναφέρει κάτι και τώρα με αυτό έχω αρχίσει να ανησυχώ... 

Σ'ευχαριστώ εκ των προτέρων για οποιαδήποτε πληροφορία!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 6 months later...

Καλησπέρα και από μένα.. Γνωρίζει κάποια τον γυναικολόγο Σπύρο Μεσογιτη? Είναι στο Αλεξάνδρα. Αν κάποια κοπέλα έχει εμπειρία μαζί του θα ήθελα τα φώτα της. Σας ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
On 15/12/2005 at 12:06 ΜΜ, administrator είπε:

Μαμάδες του parents.org.gr γράψτε εδώ για να γνωριστούμε !

Γεια σας κορίτσια!Ήθελα να ρωτήσω...Υπάρχουν στο νοσοκομείο Αλεξάνδρα λουξ δωμάτια όπως στο Έλενα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα κορίτσια μενω στην Κω και περιμένω το δεύτερο παιδάκι μου στην προηγούμενη εγκυμοσύνη είχα δυδιμη κύηση που η οποία κατέληξε να γεννήσω 27 εβδομάδων με καισαρική επειδή είχα ανοίξει για γέννα με αποτέλεσμα να χάσω το ένα μωράκι μου πριν 2 χρόνια...Το θέμα μου είναι ότι μετά από 18 ώρες εμφάνισα προεκλαψια-εκλαμψια  την οποία δεν την κατάλαβαν και δεν ήξεραν τι είναι με αποτέλεσμα να φύγω εσπευσμένα για Ρόδο σε κώμα και να κάτσω 6 μέρες εντατική ....το θέμα μου είναι ότι ψάχνω να γεννήσω στην Αθήνα στο Αλεξάνδρα και ψάχνω ένα γιατρό που να είναι πάνω από όλα άνθρωπος!! Μπορείτε να μου προτείνεται έναν καλό γιατρό ? Διάβασα καλά σχόλια για τον κ αντσακλη μπορείτε να με βοηθησετε γιατί δεν έχω ιδέα? Σας ευχαριστώ πολύ 

Link to comment
Share on other sites

On 4/4/2019 at 2:54 ΠΜ, Νάσια 86 είπε:

Γεια σας κορίτσια!Ήθελα να ρωτήσω...Υπάρχουν στο νοσοκομείο Αλεξάνδρα λουξ δωμάτια όπως στο Έλενα;

Λουξ οχι, αλλα εχει μονοκλινα... Αλλα ειναι λιγα... Αν είσαι τυχερός και εχεις δικη σ μαια ή γιατρο, μπορεί και να μπεις... Εγω ήμουν τυχερη και βρήκα κατευθείαν σχεδόν 

17 ώρες πρίν, Rafahlia pakou είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μενω στην Κω και περιμένω το δεύτερο παιδάκι μου στην προηγούμενη εγκυμοσύνη είχα δυδιμη κύηση που η οποία κατέληξε να γεννήσω 27 εβδομάδων με καισαρική επειδή είχα ανοίξει για γέννα με αποτέλεσμα να χάσω το ένα μωράκι μου πριν 2 χρόνια...Το θέμα μου είναι ότι μετά από 18 ώρες εμφάνισα προεκλαψια-εκλαμψια  την οποία δεν την κατάλαβαν και δεν ήξεραν τι είναι με αποτέλεσμα να φύγω εσπευσμένα για Ρόδο σε κώμα και να κάτσω 6 μέρες εντατική ....το θέμα μου είναι ότι ψάχνω να γεννήσω στην Αθήνα στο Αλεξάνδρα και ψάχνω ένα γιατρό που να είναι πάνω από όλα άνθρωπος!! Μπορείτε να μου προτείνεται έναν καλό γιατρό ? Διάβασα καλά σχόλια για τον κ αντσακλη μπορείτε να με βοηθησετε γιατί δεν έχω ιδέα? Σας ευχαριστώ πολύ 

Καλησπέρα!! Εγω γεννησα πριν 6 μηνες με το Γιαννο!! Ο άνθρωπος είναι τελειος!! Με περιμενε να γεννησω 20 ωρες σχεδόν ενω ολες οι κοπέλες στις 5 ώρες μπαιναν καισαρική... Τον προτείνω με κλειστά μάτια! 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
7 ώρες πρίν, Χρυσάνθη 30 είπε:

Γειά σας!!!! Να ρωτήσω γνωρίζει καποια τον μαιευτήρα Άρη  Γιάννο... Θα ήθελα να μάθω εντυπώσεις.... Είναι στο Αλεξάνδρας 

 

Ο γιατρος μου!!! Ειναι εξαιρετικός!!! Τον αγαπω και τον συστηνω με κλειστα ματια!!!! :) 

Γεννησα μαζι τ την κορούλα μου τον Οκτώβρη και ηταν η καλύτερη εμπειρία, ακομα και απο φιλες μου που γεννησαν σε ιδιωτικό!!! Δεν με αγχωσε ποτε, ηταν ψυχραιμος και πολυ επεξηγηματικος στα παντα και στη γεννα δε με αγχωσε καθόλου!!! Με περιμενε 20 ωρες να γεννησω, ενω μαλιστα ειχε παρτυ γενεθλίων η κορη του και θα μπορούσε ανετα να με ξεπεταξει με μια καισαρική!!! (αλλοι βαζουν μαχαίρι απο το πρώτο 4ωρο ) 

Μαζι του γενναω και σε χωραφι το επομενο, ανετα!!! :) 

Α!!! Αν αποφασίσεις να γεννησεις μαζι του και θες μαια, να ζητήσεις την Κικη!!! Η τυπισσα ειναι θεα!!! :) 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Ο γιατρος μου!!! Ειναι εξαιρετικός!!! Τον αγαπω και τον συστηνω με κλειστα ματια!!!! :) 

Γεννησα μαζι τ την κορούλα μου τον Οκτώβρη και ηταν η καλύτερη εμπειρία, ακομα και απο φιλες μου που γεννησαν σε ιδιωτικό!!! Δεν με αγχωσε ποτε, ηταν ψυχραιμος και πολυ επεξηγηματικος στα παντα και στη γεννα δε με αγχωσε καθόλου!!! Με περιμενε 20 ωρες να γεννησω, ενω μαλιστα ειχε παρτυ γενεθλίων η κορη του και θα μπορούσε ανετα να με ξεπεταξει με μια καισαρική!!! (αλλοι βαζουν μαχαίρι απο το πρώτο 4ωρο ) 

Μαζι του γενναω και σε χωραφι το επομενο, ανετα!!! :) 

Α!!! Αν αποφασίσεις να γεννησεις μαζι του και θες μαια, να ζητήσεις την Κικη!!! Η τυπισσα ειναι θεα!!! :) 

Σ'ευχαριστω για την πληροφορία!!!! Το σκέφτομαι  γιατί έχει πολύ αναμονή στα ραντεβού του και μου φενεται ποιο πολύ για γιατρός μαστού!!!! Και αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι που δεν έχω δει καμία έγκυο όση ώρα περιμένω 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Χρυσάνθη 30 είπε:

Σ'ευχαριστω για την πληροφορία!!!! Το σκέφτομαι  γιατί έχει πολύ αναμονή στα ραντεβού του και μου φενεται ποιο πολύ για γιατρός μαστού!!!! Και αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι που δεν έχω δει καμία έγκυο όση ώρα περιμένω 

Ειναι κορυφη στο μαστο!!! Ειναι και στην Ιατρική διδακτορας αν δεν απατώμαι!!! Και εγω μονη ή αντε καμια ακομη εγκυος να ηταν... Αλλα ο άνθρωπος είναι κορυφη λεμε!! 

Δεν ξερω, αλλα πιστεύω πως οποιοσδήποτε αλλος γιατρος θα με εβαζε καισαρική, αυτος εκει περιμενε... Και οερασε και ολες τς μερες να με δει, παροτι σ/κ!!! Επίσης, αυτό που ξεχασα να γραψω πριν ήταν οτι καθολη τη διάρκεια του τοκετου εβγαινε συνέχεια να ενημερωσει τς δικους μ και τον αντρα μ (οταν βγηκε εξω γτ την περισσοτερη ωρα τον αφησε μεσα.. Ευνοησαν και οι συνθηκες βεβαια )... Ηταν ο μονος γιατρος που το εκανε!! Φαντασου ρωταγαν οι υπολοιποι συνοδοι ποιος γιατρος ειναι και τς διναμε συστασεις για επομενη εγκυμοσυνη!!!! 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ περιμένω το δεύτερο παιδάκι μου και έχω ανχοθει πολυ γιατί παρουσιάστηκαν αυξημένες αντιστάσεις στις μητριαιες και θέλω να είμαι σίγουρη για την σωστή παρακολούθηση και δεν ξέρω κάποια που να ήταν γιατρός της εκτός από την κοπέλα που μου τον πρότεινε (πολύ καλά σχόλια  μου είπε και αυτή είχε εύκολη εγκυμοσύνη) γιαυτό ψάχνομαι περισσότερο δεν ξέρω άλλες εντυπώσεις. Εσένα σε παρακολουθούμε από τη αρχή;;; 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Χρυσάνθη 30 είπε:

Εγώ περιμένω το δεύτερο παιδάκι μου και έχω ανχοθει πολυ γιατί παρουσιάστηκαν αυξημένες αντιστάσεις στις μητριαιες και θέλω να είμαι σίγουρη για την σωστή παρακολούθηση και δεν ξέρω κάποια που να ήταν γιατρός της εκτός από την κοπέλα που μου τον πρότεινε (πολύ καλά σχόλια  μου είπε και αυτή είχε εύκολη εγκυμοσύνη) γιαυτό ψάχνομαι περισσότερο δεν ξέρω άλλες εντυπώσεις. Εσένα σε παρακολουθούμε από τη αρχή;;; 

Οχι.. Με ανελαβε λίγο πριν την αυχενικη γιατί μολις εμφανιστηκαν τα ζορια ο πρώτος γιατρός μου εκανε νερα... Για αυτο με ακκυς τοσο ενθουσιασμενη μαζι τ... Ειχα αρκετα ζορικη εγκυμοσυνη... Υπερεμεση απο την 1η μερα καθυστέρησης μέχρι και τη γεννα, τριπλη αποκολληση με αιμορραγια τη 10η εβδομάδα, ολιγοαμνιο, προωρες συσπασεις και δυσκολο τοκετο... Μπορεις να κανεις ενα δυο ραντεβού μαζι του και να κρινεις.. Εγω και ο αντρας μ ενθουσιαστηκαμε απο το 1ο ραντεβού και δεσαμε μαζι του αμεσως... Πιστεύω ακραδαντα στην καλη 1η εντύπωση... Γνωσεις παντως εχει και δεν αναλαμβάνει περιστατικά που ο ιδιος δεν πιστεύει πως μπορεί να αναλαβει... Πχ μια φιλη μ που ειχε πολυκυστικες και θεμα με τη συλληψη, την παρεπεμψε κατευθείαν σε αλλο συνάδελφο του που ασχολειται με τετοια... 

Link to comment
Share on other sites

Ναι εγώ τον έχω από την αρχή τις εγκυμοσύνης και στον άντρα μου άρεσει πολύ..τώρα είμαι στον έβδομο απλά παρουσιάστηκε αυτό το πρόβλημα και ανχοθηκα !!!!! Με τις εξετάσεις πως το κανονιζατε;;;;;συγνώμη σε έχω τρελάνει στις ερωτήσεις!!!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 17/5/2019 at 8:48 ΜΜ, Χρυσάνθη 30 είπε:

Ναι εγώ τον έχω από την αρχή τις εγκυμοσύνης και στον άντρα μου άρεσει πολύ..τώρα είμαι στον έβδομο απλά παρουσιάστηκε αυτό το πρόβλημα και ανχοθηκα !!!!! Με τις εξετάσεις πως το κανονιζατε;;;;;συγνώμη σε έχω τρελάνει στις ερωτήσεις!!!!! 

Συγγνώμη αλλα τωρα τ ειδα... Τις εργαστηριακες εννοεις??? Μου τις εγραφε (καμια φορα το ξεχναγε και έπρεπε να τν παρω τηλ να το θυμησω)  και πηγαινα απο το νοσοκομείο να παρω τα παραπεμπτικα (συνηθως πηγαινε ο αντρας ή η αδερφη μ που δουλευουν κεντρο) και τις εκανα... Νομιζω ηταν το μονο μελανο αημειο στη συνεργασια μας (μιας και ειναι λιγο ξεχασιαρης σε αυτα), αλλά αφότου γνωριστηκα με τη μαια που θα ειχα στον τοκετο τα αναλαμβανε αυτη και ξεγνοιασα!!!! Στο επόμενο θα ξερω να υην βαλω εξαρχης στο παιχνίδι!!! :P

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Χρυσάνθη 30 είπε:

Αα οραια αυτό θα κάνω και εγώ τώρα που γνωρίσα την Κική γιατί είναι ταλαιπωρία με τα παραπεμπτικα!!!! Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες :):x

 

  

Εισαι σε πολύ καλα χέρια!!! Με το καλο!!! :) 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες! Περιμένω το 4ο παιδάκι μου και ειμαι σε αναζήτηση νέου γιατρού διότι ο δικός μου είναι πια μόνο σε ιδιωτικό νοσοκομείο. Έχω πολύ καλές συστάσεις για τον γιατρό Στεφανίδη στο Αλεξάνδρα και έχω ραντεβού μαζί του τις επόμενες μέρες. Έχει κάποια κοπέλα εμπειρία από τον συγκεκριμένο γιατρό? Είμαι κύηση υψηλού κινδύνου λόγω 4ης καισαρικης κ 2 προηγουμενων πρόωρων τοκετών. Να σημειώσω ότι και τα 3 παιδάκια μου τα έχω γεννήσει στο Αλεξάνδρα και ήμουν πολύ ευχαριστημένη οπότε η αναζήτηση μου για γιατρό ήταν στο συγκεκριμένο νοσοκομείο. Ευχαριστώ εκ των προτέρων και συγγνώμη για το μεγάλο κείμενο. Οποιαδήποτε πληροφορία θα μου ήταν χρήσιμη.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλησπέρα! Ψάχνω να βρω έναν καλό γυναικολόγο στην Αθήνα.  Ακόμα καλύτερα αν συνεργάζεται με το Αλεξάνδρα.. Έχω ακούσει καλές κριτικές για τον Δασκαλάκη (είναι στο Αλεξάνδρα). Έχει καμία εμπειρία από τον συγκεκριμένο γυναικολόγο? Έχετε να μου προτείνετε κάποιον? 

Link to comment
Share on other sites

On 24/9/2019 at 8:09 ΜΜ, Nikol8989 είπε:

Καλησπέρα! Ψάχνω να βρω έναν καλό γυναικολόγο στην Αθήνα.  Ακόμα καλύτερα αν συνεργάζεται με το Αλεξάνδρα.. Έχω ακούσει καλές κριτικές για τον Δασκαλάκη (είναι στο Αλεξάνδρα). Έχει καμία εμπειρία από τον συγκεκριμένο γυναικολόγο? Έχετε να μου προτείνετε κάποιον? 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
On 26/9/2019 at 11:21 ΜΜ, Nikol8989 είπε:

 

Φαντάζομαι θα εχεις βρεις τον γιατρο που αναζητουσες... εγω δεν εμεινα ευχαριστημενη απο τον Δασκαλάκη παρ ολο που ακούγονται τα καλύτερα για εκεινον. Τον ειχα στην προηγούμενη κυηση η οποια δεν πηγε καλα κ καναμε αποξεση. Στην αποξεση, ηταν βιαστικος κ πριν κοιμηθω ειχε αρχισει κ εβαζε διαστολεις για να αρχισει την διαδικασία, η οποια ήταν τραγικα επώδυνη για μενα. Μεχρι που του εκανα παρατηρηση, οτι με εψει στρεσσαρει κ οτι μολις κοιμηθω να κανει οτι θελει, μεχρι τοτε ομως δεν ήθελα να βλεπω. Μετα απο ολο αυτο ξυπνησα με κλάματα κ λυγμούς. Γενικα ομως δεν μου αρεσε ο τροπος του κ στο ιατρείο, μας ξεπετουσε μεσα σε ενα 10' ενω ειχαμε αρκετες απορίες. Καθολου επεξηγηματικός κ του τα παιρνες με το τσιγκελι. Με απογοήτευσε γτ ηξερα οτι σε γνωσεις ειναι τοπ, ομως λογω πολλων περιστατικών εμαθα οτι δεν εχει χρονο να ασχοληθεί οπως πρέπει σε καθε ατομο ξεχωριστά. Μολις εμεινα εγκυος ξανα αναζήτησα τον κ.Συνδο μιας κ τον γνωρισα σε εξεταση που δεν καταφερε ο Δασκαλάκης να μου κανει. Σε αυτον βρηκα αυτο που έψαχνα, ηρεμία, τοπ γιατρος στις κυησεις υψηλου κινδύνου, αναλυτικός, ευχάριστος (ακομα κ αυπνος σερί απο εφημερια), προσεκτικος, σε κανει κ νιώθεις ανετα, οσες ερωτήσεις κ να του κανεις εχει χρονο να απαντήσει. Οι δυο τους ειναι στην ιδια ομάδα κ έχουν καλη σχεση. Ειναι στο γκρουπ του Αντσακλη, πολυ καλο team απ οτι εχω ακουσει. Αυτη βέβαια ειναι η δικια μου εμπειρία.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
  • 1 month later...
  • 3 εβδομάδες μετά...

Γειά σας, είμαι στην 15 εβδομάδα της κύησης και θέλοντας να αλλάξω γιατρό, γιατί ο γιατρός του πρώτου μου παιδιού είναι σε ιδιωτικό, μου πρότειναν τον κύριο Παπαζευκος Β. Πήγα πλήρωσα 60 € και μου έκανε ένα υπερηχο με προπολεμικο μηχάνημα, δεν πήρα τίποτα φεύγοντας και η αλήθεια είναι ότι απογοητευτικα. Έχει καμία μανούλα ανάλογη εμπειρία με τον συγκεκριμένο γιατρό;

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...