Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ εμπειριες/γιατροι


eleni210

Recommended Posts

Καλησπέρα stellaki εγω γέννησα πριν μερικές μερες με τον συγκεκριμένο γιατρο στο Αλεξάνδρα. Δεν ειχα γιατρο στο νοσοκομείο οταν μπήκα για νοσηλεία και απο πολλα άτομα άκουσα οτι ο συγκεκριμένος γιατρος ειναι πολυ καλός σε κυήσεις υψηλού κινδύνου. Εγω γέννησα με καισαρική στην 34 εβδομαδα και πραγματικά ειμαι πολυ χαρούμενη που γνώρισα τον κύριο Δασκαλακη. Ειναι πολυ καλός στην δουλεια του. Τωρα όσον αφορά τα δυο νοσοκομεία Εκενα και Αλεξάνδρα θα ήθελα να αναφέρω οτι οταν διαπίστωσα το πρόβλημα στην κύηση πηγα στο Έλενα και απο εκει με έστειλαν επιγωντος στο Αλεξάνδρα καθως ήμουν πολυ δύσκολη περίπτωση και δεν μπορούσαν να με αναλάβουν. Μεσα στο νοσοκομείο γνώρισα περιστατικά που τα έστελναν απο όλη την Ελλάδα και δεν κάνω πλάκα και περιστατικά πολυ δύσκολα. Τωρα όσον αφορά τα δωμάτια να ξέρεις πως τα δωμάτια του 1 ορόφου ειναι πολυ καινούργια. Βέβαια εμενα δεν με ένοιαξε καθολου το ποσο καινουρια ήταν τα δωμάτια με ένοιαζε μόνο να πανε ολα καλα με το μωρό μου και να γεννηθεί υγιέστατο όπως και εγινε. Σου ευχομαι να πανε ολα τελεια

 

Προσυπογράφω ό, τι έγραψε το πιο πάνω μέλος!

Στο Αλεξάνδρα καταλήγουν όλα τα δύσκολα!!! Η πτέρυγα Βενιζέλου είναι η πτέρυγα όπου νοσηλεύονται όλες οι εγκυμοσύνες υψηλού κινδύνου όπως η δική μου 4η εγκυμοσύνη. Νοσηλεύτηκα 75 μέρες εκεί, είχα γιατρό τον Δασκαλάκη και είδα άπειρα περιστατικά από το Ελενα να έρχονται στο Αλεξάνδρα γιατί από εκεί τα διώχνανε.

Να ρωτήσω...επιπωματικό πλακούντα είχες, κορίτσι μου, και γέννησες στις 34 βδ;

Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!!!!

I have been blessed with five angels!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια!!!!κάποια που να έχει γεννήσει προσφατα με τον κ.δασκαλακη??πόσα ζητάει για γέννα??έχω σκοπό να τον ρωτήσω κ στο επόμενο ραντεβού αλλά για να έχω μια ιδέα....ευχαριστώ πολύ!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
On 16/3/2016 at 7:39 ΜΜ, soulimpouli είπε:

Καλησπέρα, να σου πω εγω γεννησα το 2010 κ το δευτερο το 2012 κ τωρα το τριτο τον Ιούλιο παλι σε αυτό θα πάω, είμαι πολύ ευχαριστημένη ,σου συστηνω ανεπιφύλακτα τον γιατρο Ναμπιλ Αρεφετζ είναι διευθυντης πολλα χρονια ειανι ξενος συριος αν θυμαμαι αλλα μιλαει πεντακάθαρα κ εχει πολλες εγκυες που λενε τα καλυτερα για αυτόν , κ τον ξερουν ολοι, είναι πολύ οικειος γλυκος κ κανει κ διευκολύνσεις. Παιρνει 40ευρω επισκεψη στο ιατρειο του , 1000 στη γεννα αν του πεις για καλυτερη τιμή θα την κανει, εμενα επειδή του χω οικειοτητα πλεον κ ξερει την κατασταση μου θα παρει τα μισα, επισης θα ναι διπλα σου ολη την ωρα αν κ αυτό εγω το ζηταω από πριν σαν συμφωνια γιατι πολύ λενε ναι αλλα φευγουν κ ξαναρχονται κ γενικα είναι πολύ εμψυχωτικος. Σηκώνει το τηλ ότι ωρα κ να τον παρεις. Αν θες λεπτομέρειες στειλε πμ.φυσικα για τους κακοπροαίρετους δε παιρνω ποσοστα απλα ψαχτικα παρα πολύ κ δεν το μετανιωσα για να καταληξω σε αυτόν. Επισης μπορει να σου βρει κ μονοκλινο εχει τρελες διασυνδέσεις κ εγω με βιβλιαρ ικα πληρωσα 3 μερες 150 τελειο δωματιο με την ησυχια μου καλυτερο κ από ιδιωτικο. ααα ο αναισθησιολ παιρνει 150 κ 200 ευρω η μαια δικια μου κ αυτή μπορω να σου πω ονομα σε πμ θα σε εχουν πολύ προσεγμενη για το μονο που δεν συστηνω στα δημοσια είναι να πας να γεννησεις χυμα σε οποιον πεσεις βαρδια που δε ξερεις πως θα σε εχουν ...αυτά....

Καλημερα! Ειμαι εγκυος στο 2ο παιδιακι μου, κ ψαχνω καλο γιατρο σε δημοσιο...μπορεις να μου στειλεις οσες πληροφοριες μπορεις για αυτον τον γιατρο? Επισης ,επισκληρηδιο επιτρεπεται σε φτσιολογικο τοκετο? Ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

κοριτσια καλησπερα βοηθηστε με μηπως κοιμηθω λιγακι ,με εχει φαει το αγχος ..μπηκα στον 5ο (γιεεεε!!!)πρεπει να αποφασισω με ποιον γιατρο θα συνεχισω.λογω οικονομικων λοιπον σκεφτομαι το αλεξανδρας .εχω την επιλογη να παραμεινω στο λουτραδη που ειναι εξαιρετος στη υπογονημοτητα αλλα δεν ξερω τι λεει σαν μαιυετηρας και δεν βρηκα και κατι εδω στο φορουμ (περιεργο),ειναι και τσιμπημενος .μετα εχω ακουσει πολυ καλα λογια για πρωτοπαππα και δασκαλακη .πειτε μου σας παρακαλω την γνωμη σας

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Να ρωτήσω και κάτι επιπλέον, επειδή με ενδιαφέρει να έχω και εγώ τη μαία μου, πως το κανονίζεις; Πρέπει να έχω αναγκαστικά αυτή που συνεργάζεται ο γιατρός μου; Και από ποιο μήνα μπορώ να αρχίσω την αναζήτηση και αν όχι αυτή που έχει ο γιατρός μου τότε που μπορώ να αναζητήσω για μαία;

Σας τρέλανα αλλά είμαι πρωτάρα και δεν έχω καμία ιδέα :/

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 6/8/2017 at 7:48 ΜΜ, phoinix είπε:

κοριτσια καλησπερα βοηθηστε με μηπως κοιμηθω λιγακι ,με εχει φαει το αγχος ..μπηκα στον 5ο (γιεεεε!!!)πρεπει να αποφασισω με ποιον γιατρο θα συνεχισω.λογω οικονομικων λοιπον σκεφτομαι το αλεξανδρας .εχω την επιλογη να παραμεινω στο λουτραδη που ειναι εξαιρετος στη υπογονημοτητα αλλα δεν ξερω τι λεει σαν μαιυετηρας και δεν βρηκα και κατι εδω στο φορουμ (περιεργο),ειναι και τσιμπημενος .μετα εχω ακουσει πολυ καλα λογια για πρωτοπαππα και δασκαλακη .πειτε μου σας παρακαλω την γνωμη σας

Εγώ είχα άλλο γιατρό πριν και ξεκίνησα από τον προηγούμενο μήνα να πηγαίνω στο Δασκαλάκη, μου φάνηκε καλός σαν πρώτη φορά. Βέβαια έχει πάρα πολύ κόσμο στο ιατρείο του, φαντασου είχαμε 7 ραντεβού και μπήκαμε στις 9:30. Δεν με νοιάζει και τόσο αρκεί να πάνε όλα καλά. Εγώ τον επέλεξα γιατί όλα τα κορίτσια βλέπω μιλάνε για αυτόν και όλες λένε μόνο τα καλύτερα, και αυτό με κάνει να αισθάνομαι μια κάποια ασφάλεια και εμένα, μιας και έμαθα ότι έχει εμπειρία σε δύσκολους τοκετούς και είναι πολύ υπέρ του φυσιολογικού τοκετού. Δεν ξέρω αν σε βοήθησα, εμένα αυτά ήταν που με παρακίνησαν και τον επέλεξα. Τα χρήματα είναι πάνω κάτω πιστευω τα ίδια που ζητάνε όλοι στα δημόσια νοσοκομεία.

 

Με το καλό το μωράκι σου!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια!! Και εγώ γεννάω τον μπεμπουλη μου μέσα Δεκέμβρη και καταλαβαίνω το άγχος σου, έλπιζω όμως να μας εξελιχθούν όλα τέλεια από δω και πέρα!!! 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα! 

Είμαι έγκυος στο πρώτο μου παιδάκι και είμαι στο τέλος του 4ου μήνα. Ο γιατρός μου άλλαξα πρόσφατα και τώρα είναι ο Δασκαλάκης του Αλεξάνδρα. Γενικά έχω περάσει ζορικα αυτούς τους μήνες ακόμη φανταστείτε έχω ναυτίες και κάνω που και που εμετούς, έχω βγάλει και κάποια δερματικά λόγω εγκυμοσύνης, μία φρίκη γενικά. Ανυπομονώ να μου περάσουν να αρχίσω να το χαίρομαι πιο πολύ!!! 

Ηθελα να σας ρωτήσω επειδή διαβάζω διαφορά, εγώ νομίζα πως είναι 1000€ του γιατρού και 150-200 του αναισθησιολογου. Πληρώνουμε και στο νοσοκομείο; Έχει γεννήσει μήπως κάποια πρόσφατα να με ενημερώσει για τις τιμές; Η γενικά τι παίζει και με τα επιδόματα από το ΙΚΑ και τον ΟΑΕΔ πλέον;

Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες μας!! Με το καλό τα μωράκια μας!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
  • 1 month later...

Κορίτσια καλησπέρα! 

Είναι η πρώτη φορά που γράφω αν και παρακολουθώ εδώ και καιρό τις συζητήσεις σας καθώς τις βρίσκω πολύ ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.

Λοιπόν.. με τον άντρα μου εδώ και κάποιους μήνες έχουμε ξεκινήσει προσπάθειες για το 1ο μας παιδάκι και ψάχνουμε κάποιο καλό γυναικολόγο επειδή έχω κάποια προβλήματα με τη μήτρα και θέλω κάποιον που να μπορώ να εμπιστευτώ. Ψάχνω από τώρα ώστε να κάνω κάποιες γυναικολογικές εξετάσεις μαζί του που χρειάζομαι και αν μου αρέσει να συνεχίσω αργότερα αν με το καλό μείνω έγκυος. Δυστυχώς έχω αλλάξει πολλούς γυναικολόγους επειδή δεν έχω μείνει ευχαριστημένη.

Έχετε να μου προτείνετε κάποιον καλό γυναικολόγο που να είναι και σε δημόσιο και σε ιδιωτικό μαιευτήριο;

Εδώ διάβασα πολύ καλά σχόλια για το γυναικολόγο Γ. Δασκαλάκη που είναι και καθηγητής στην Ιατρική Αθηνών. Μπορεί κανείς να μου πει εάν εκτός από το Αλεξάνδρας συνεργάζεται και με ιδιωτικά μαιευτήρια; Και εάν ναι με ποια; Γενικά τι τιμές παίζουν; Πόσο συνεργάσιμος είναι; Η συμπεριφορά του είναι καλή;

Επίσης ξέρει κανείς το γυναικολόγο Λ. Αραβαντινό; Έχω ακούσει και γι' αυτόν καλά λόγια αλλά δε ξέρω λεπτομέρειες. 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων. Οποιαδήποτε πληροφορία θα ήταν χρήσιμη.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

shadow δεν ξερω εαν ο δασκαλακης ειναι και καλος σε προβληματα υπογονιμοτητας εκτος απο καλος μαιευτηρας.επειδη ανεφερες το θεμα μ ετην μητρα.που δεν ξερω λεπτομεριες,αυτο καταλαβα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Phoinix ευχαριστώ για την απάντηση. Δλδ πρέπει να βρω άλλο γιατρό για τα γυναικολογικά προβλήματα και άλλο γιατρό έαν μείνω έγκυος; 

Έλεγα να βρω έναν καλό γυναικολόγο για όλα.. :/ Που να με παρακολουθεί και να τον ξέρω και θα με ξέρει. Και εάν προκύψει κάτι σοβαρό και δε μείνω έγκυος θα ψάξω και κάποιον πιο ειδικό για τα θέματα υπογονιμότητας.

Link to comment
Share on other sites

σου ξαναλεω δεν ξερω πιο ακριβως ειναι το προβλημα που εχεις στη μητρα ,νομιζω ομως και ο δασκαλακης αν ειναι κατι που δεν ειναι της ειδικοτητας του θα σου πει να δεις καποιον που να ειδικευεται οπως κανει για τις εξετασεις εγκυμοσυνης η για ενδοκρινολογικα κτλ.απντως ο γιατρος της υπογονημοτητας μου αναλαμβανε και εγκυμοσυνες ,αναγκαστικα περνανε και απο αυτη τη φαση ,για το αντιθετο δεν ξερω.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Εγω κοριτσια ειχα το δασκαλακη και μου προτεινε εξωσωματικη σε αλλο γιατρο.τελικα κατεληξα στο σφαακιανουδη που ειναι απο τους καλυτερους για μενα και αναλαμβανει και τον τοκετο παρα τον πολυ δουλεια που εχει.

Μου εκανε υστεροσκοπηση και μονο αυτος βρηκε γιατι μετα απο τοσες εξ  ειχα μπνο μια θετικη αλλα παλινδρομη?!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα, 

 

Θα ήθελα όποια κοπέλα γέννησε προσφατα στο Αλεξάνδρας να με ενημερώσει για την κατάσταση του νοσομοείου, νσηλευτικού προσωπικού, καθαριότητας κλπ

 

Ευχαριστώ. 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα σε όλες!είμαι καινούρια στο forum και θα ήθελα να κάνω μερικές ερωτήσεις.Τον Αύγουστο γέννησα το πρώτο μου παιδάκι σε ιδιωτικό νοσοκομείο αλλά επειδή δεν έμεινα καθόλου ευχαριστημένη από το γιατρό θα ήθελα να αλλάξω και με την ευκαιρία να ξεκινήσω με κάποιον που είναι σε δημόσιο.Έχω ακούσει τα καλύτερα για το Αλεξάνδρας όσον αφορά τους γιατρούς αλλά θα ήθελα να με βοηθήσετε για να καταλήξω.ο προηγούμενος γιατρός μου θεωρείται "top" αλλά όταν μου σε συνέβησαν 2-3 στραβες στην εγκυμοσύνη εγώ δεν τον ένιωσα καθόλου δίπλα μου...καμία στήριξη ψυχολογική.Και γενικά ένα τεράστιο μπέρδεμα με τη μαία του (αλλά μου έλεγε ο ένας και αλλά ο άλλος-καμία συνεννόηση μεταξύ τους).Έτσι μου έσπασαν τα νεύρα όλους αυτούς τους μήνες και είπα ότι στην επόμενη εγκυμοσύνη θέλω έναν άνθρωπο που κατ αρχήν θα μπορώ να του έχω εμπιστοσύνη και δεύτερον να με βλέπει σαν άνθρωπο μεμονωμένο και όχι σαν ακόμα ένα περιστατικο.

Πείτε μου σας παρακαλώ απο την εμπειρία σας που θα μπορούσα να απευθυνθώ...Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα.  Είμαι και τω μια μέλλουσα μανούλα. Έχει καποια κοπέλα να προτείνει κάποιον καλό γιατρό στο αλεξανδρα? Εχω κλεισει ενα ραντεβου με τον ΚΟΥΤΡΟΥΜΑΝΗ ΠΕΛΟΠΙΔΑ. Γεννησα μια γνωστη παιδιατρος σε αυτον και ειπα να τον επισκεφτω να δω. Έχει ακουσει τιποτα καμια κοπέλα?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Manoula1989 είπε:

Καλησπέρα.  Είμαι και τω μια μέλλουσα μανούλα. Έχει καποια κοπέλα να προτείνει κάποιον καλό γιατρό στο αλεξανδρα? Εχω κλεισει ενα ραντεβου με τον ΚΟΥΤΡΟΥΜΑΝΗ ΠΕΛΟΠΙΔΑ. Γεννησα μια γνωστη παιδιατρος σε αυτον και ειπα να τον επισκεφτω να δω. Έχει ακουσει τιποτα καμια κοπέλα?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

Είναι ο γιατρός μου χρόνια κ είμαι πολύ ευχαριστημένη. Γέννησα ένα χρόνο πριν και πήγαν όλα πολύ καλά. Για μένα είναι ο καλύτερος γυναικολόγος που έχω επισκεφτεί κ δεν τον αλλάζω. Επειδή στα δημόσια οι γιατροί είναι πολυάσχολοι δεν έχουν το χρόνο να ασχοληθούν μαζί σου με τις ώρες όπως οι ιδιώτες αλλά να είσαι σίγουρη ότι είναι πολύ προσεκτικός. Σηκώνει πάντα το κινητό του, απαντάει σε όλες σου τις απορίες όσο μικρές κ ανούσιες κ αν είναι, δε σου δίνει περιττά φάρμακα. Αν χρειαστείς περισσότερες πληροφορίες ευχαρίστως να σου απαντήσω με πμ.

On 3/11/2017 at 1:39 ΜΜ, mairaki_ είπε:

Καλησπέρα, 

 

Θα ήθελα όποια κοπέλα γέννησε προσφατα στο Αλεξάνδρας να με ενημερώσει για την κατάσταση του νοσομοείου, νσηλευτικού προσωπικού, καθαριότητας κλπ

 

Ευχαριστώ. 

Το προσωπικό είναι άριστο, η καθαριότητα στους θαλάμους είναι μια χαρά, απλά για 3 μέρες που μένεις δεν αλλάζουν σεντόνια, το φαγητό μια χαρά, η κατάσταση του νοσοκομείου όπως όλα τα δημόσια δεν είναι η καλύτερη από άποψη αναλώσιμων κ μηχανηματων, πχ παλιοί υπέρηχοι, παλιές εγκαταστασεις. Ωστόσο, αν είσαι στην καινούρια πτέρυγα είναι όπως σε μεγάλο ιδιωτικό της Αττικής.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Lenia16 είπε:

Είναι ο γιατρός μου χρόνια κ είμαι πολύ ευχαριστημένη. Γέννησα ένα χρόνο πριν και πήγαν όλα πολύ καλά. Για μένα είναι ο καλύτερος γυναικολόγος που έχω επισκεφτεί κ δεν τον αλλάζω. Επειδή στα δημόσια οι γιατροί είναι πολυάσχολοι δεν έχουν το χρόνο να ασχοληθούν μαζί σου με τις ώρες όπως οι ιδιώτες αλλά να είσαι σίγουρη ότι είναι πολύ προσεκτικός. Σηκώνει πάντα το κινητό του, απαντάει σε όλες σου τις απορίες όσο μικρές κ ανούσιες κ αν είναι, δε σου δίνει περιττά φάρμακα. Αν χρειαστείς περισσότερες πληροφορίες ευχαρίστως να σου απαντήσω με πμ.

Το προσωπικό είναι άριστο, η καθαριότητα στους θαλάμους είναι μια χαρά, απλά για 3 μέρες που μένεις δεν αλλάζουν σεντόνια, το φαγητό μια χαρά, η κατάσταση του νοσοκομείου όπως όλα τα δημόσια δεν είναι η καλύτερη από άποψη αναλώσιμων κ μηχανηματων, πχ παλιοί υπέρηχοι, παλιές εγκαταστασεις. Ωστόσο, αν είσαι στην καινούρια πτέρυγα είναι όπως σε μεγάλο ιδιωτικό της Αττικής.

Lenia16 Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου. Ειναι αλήθεια ότι το αλεξανδρα έχει 2 κλινικές εκ των οποίων η μία είναι καινούργια? Εμένα το βασικό είναι να σηκώνει το τηλ και στην γέννα να ειναι εκεί!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, 

Βρίσκομαι στην 13 βδομάδα της εγκυμοσύνης μου έχω γιατρό ο οποίος ειναι στο Έλενα και στο  ιδιωτικό του ιατρειο αλλά...  Δεν έμεινα ΚΑΘΟΛΟΥ ευχαριστημένη απο κάποιες απαντήσεις του και συμπεριφορές οπότε θέλω να τον αλλάξω και χρειάζομαι πληροφορίες για 3ης γιατρους που βρισκοντε στο Αλεξάνδρα.  ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ ,  ΠΡΩΤΟΠΑΠΑΣ και ΔΑΣΚΑΛΑΚΗΣ.  Θελω να μάθω 1.τι χρήματα ζητάνε για την γέννα και στα ιατρεία τους ιδωτικά για τις επισκέψεις.  2. Αν σε πάνε ευκολα για καισαρική. 3.Αν είναι συζητήσιμοι και ευχάριστοι άνθρωποι.  Ευχαριστώ πολύ  περιμένω τις πολύτιμες εμπειρίες σας!!!!!!! ***Επισης αν εχει κάποια εμπειρια με το Στέφανο τον Παπα??  Εχει ιατρειο στην Ηριδάνου στο Χιλτον και ειναι και στο Ελενα

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα.. Είμαι έγκυος στον 7ο μήνα και πρεπει να παω να γεννήσω Αθήνα στο Αλεξανδρα γενικό νοσοκομείο(είμαι από Θεσσαλονίκη) γιατί η μικρουλα μου πρεπει να χειρουργηθεί αμέσως στο Αγία Σοφία.. Η ερώτηση μου είναι αν ξέρει κάποια κάτι για ν το νοσοκομείο! Είναι καλό? Οι γιατροί? Γενικά αν υπάρχουν εμπειρίες

Link to comment
Share on other sites

On 23/1/2018 at 8:39 ΜΜ, ΕΙΡΗΝΗ-ΔΟΥΚΑΣ είπε:

Καλησπέρα.. Είμαι έγκυος στον 7ο μήνα και πρεπει να παω να γεννήσω Αθήνα στο Αλεξανδρα γενικό νοσοκομείο(είμαι από Θεσσαλονίκη) γιατί η μικρουλα μου πρεπει να χειρουργηθεί αμέσως στο Αγία Σοφία.. Η ερώτηση μου είναι αν ξέρει κάποια κάτι για ν το νοσοκομείο! Είναι καλό? Οι γιατροί? Γενικά αν υπάρχουν εμπειρίες

Το Αλεξάνδρα είναι πανεπιστημιακό νοσοκομείο, οι γιατροί έχουν μεγαλη εμπειρια, εκεί στέλνουν τα ιδιωτικα μαιευτηρια τα δύσκολα περιστατικά οπότε νομίζω πως δε χρειάζεται να ανησυχείς ιδιαίτερα για τον τοκετό. Θα έχεις κάποιον συγκεκριμένο γιατρό ή της βάρδιας; Εύχομαι να πανε όλα καλά με το παιδάκι σου..

Link to comment
Share on other sites

On 11/12/2017 at 2:54 ΜΜ, Locura είπε:

Καλησπέρα σε όλους, 

Βρίσκομαι στην 13 βδομάδα της εγκυμοσύνης μου έχω γιατρό ο οποίος ειναι στο Έλενα και στο  ιδιωτικό του ιατρειο αλλά...  Δεν έμεινα ΚΑΘΟΛΟΥ ευχαριστημένη απο κάποιες απαντήσεις του και συμπεριφορές οπότε θέλω να τον αλλάξω και χρειάζομαι πληροφορίες για 3ης γιατρους που βρισκοντε στο Αλεξάνδρα.  ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ ,  ΠΡΩΤΟΠΑΠΑΣ και ΔΑΣΚΑΛΑΚΗΣ.  Θελω να μάθω 1.τι χρήματα ζητάνε για την γέννα και στα ιατρεία τους ιδωτικά για τις επισκέψεις.  2. Αν σε πάνε ευκολα για καισαρική. 3.Αν είναι συζητήσιμοι και ευχάριστοι άνθρωποι.  Ευχαριστώ πολύ  περιμένω τις πολύτιμες εμπειρίες σας!!!!!!! ***Επισης αν εχει κάποια εμπειρια με το Στέφανο τον Παπα??  Εχει ιατρειο στην Ηριδάνου στο Χιλτον και ειναι και στο Ελενα

To Eλενα δεν ειναι πανεπιστημιακό, οπότε μόνο παράνομο ιατρείο από όσο ξέρω μπορεί να έχει κανεις που εργάζεται εκεί. Εκτός αν είναι στο νοσοκομείο με διαφορα παραθυράκια, απόσπαση από άλλο φορέα κλπ κλπ. Προσωπικά θα έψαχνα για γιατρό που δεν κάνει πράγματα που δεν είναι απόλυτα καθαρά, και σε ένα δημόσιο νοσοκομείο, αυτό σημαίνει μόνο απογευματινό ιατρείο εντός του νοσοκομεου με όλα νόμιμα, απόδειξη κλπ.

Προσωπικά γέννησα στο Ελενα, με τον κ Βαρβαρίγο, που μου τον είχαν συστήσει άλλοι γιατροί για δύσκολη εγκυμοσύνη, και δεν είχα παράπονο κανένα από πλευράς ιατρικής, φροντιδας, ούτε φακελάκια κλπ. Επίσης πολύ καλά λόγια είχα ακούσει για το Διακάκη, αλλά δνε ξέρω αν είναι ακόμη εκεί.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...