Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εξωσωματική στο Παπαγεωργίου


Recommended Posts

χρόνος αναμονής 9 μήνες με ένα χρόνο,όλα πολύ καλά αν κάνεις κλασική εξωσωματική σε καλύπτει το ταμείο συνήθως όμως επιλέγουν μικρογονιμοποίηση η οποία κοστίζει αν θυμάμαι καλά κοντά στα 2500€ παίρνεις από  το ταμείο πίσω 375€ αν θυμάμαι καλά, Ο κολιμπιανάκης πολύ καλός εγω έκανα την πρώτη και μοναδική εξωσωματική εκεί και σήμερα χαίρομαι το κοριτσάκι μου 10 μηνών, σου εύχομαι όλα καλα...

iFzbp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


6 hours ago, nelly1 said:

χρόνος αναμονής 9 μήνες με ένα χρόνο,όλα πολύ καλά αν κάνεις κλασική εξωσωματική σε καλύπτει το ταμείο συνήθως όμως επιλέγουν μικρογονιμοποίηση η οποία κοστίζει αν θυμάμαι καλά κοντά στα 2500€ παίρνεις από  το ταμείο πίσω 375€ αν θυμάμαι καλά, Ο κολιμπιανάκης πολύ καλός εγω έκανα την πρώτη και μοναδική εξωσωματική εκεί και σήμερα χαίρομαι το κοριτσάκι μου 10 μηνών, σου εύχομαι όλα καλα...

Σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και συγχαρητηρία για την κορούλα να σας ζήσει και να την καμαρώνετε πάντα με χαρά!Ελπίζω να έχει μειωθεί ο χρόνος αναμονής πλεόν γιατί διαφορετικά θα πρέπει να απευθυνθώ σε ιδιωτικό. Γενικά στο ραντεβού μ'έβαλαν σχετικά γρήγορα γιατί πήρα τηλ χθες και κλείσαμε το ραντεβού για αρχές Ιουνίου οπότε υπέθεσα οτι και ο χρόνος αναμονης θα είναι περίπου ο ίδιος.. Επίσης το κόστος μου φαίνεται τεράστιο για δημόσιο νοσοκομείο 2500 ευρω ζητανε και στα ιδωτικά. Ελπίζω να μην χρειαστεί μικρογονιμοποίηση γιατί τα χρήματα είναι πάρα πολλά. Σχετικά με τον γιατρό δεν ρώτησα με ποιον μου έκλεισαν ραντεβού γιατί ζήτησα το πρώτο διαθέσιμο. Ήθελα να σε ρωτήσω και κάτι ακόμα αν γνωρίζεις. Σε περίπτωση που υπάρχουν περισσότερα έμβρυα πληρώνεις κάποιο ποσό για την κρυοσυντήρηση τους ή είναι δωρεάν;Σ'ευχαριστώ και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Aφροδιτη said:

Σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και συγχαρητηρία για την κορούλα να σας ζήσει και να την καμαρώνετε πάντα με χαρά!Ελπίζω να έχει μειωθεί ο χρόνος αναμονής πλεόν γιατί διαφορετικά θα πρέπει να απευθυνθώ σε ιδιωτικό. Γενικά στο ραντεβού μ'έβαλαν σχετικά γρήγορα γιατί πήρα τηλ χθες και κλείσαμε το ραντεβού για αρχές Ιουνίου οπότε υπέθεσα οτι και ο χρόνος αναμονης θα είναι περίπου ο ίδιος.. Επίσης το κόστος μου φαίνεται τεράστιο για δημόσιο νοσοκομείο 2500 ευρω ζητανε και στα ιδωτικά. Ελπίζω να μην χρειαστεί μικρογονιμοποίηση γιατί τα χρήματα είναι πάρα πολλά. Σχετικά με τον γιατρό δεν ρώτησα με ποιον μου έκλεισαν ραντεβού γιατί ζήτησα το πρώτο διαθέσιμο. Ήθελα να σε ρωτήσω και κάτι ακόμα αν γνωρίζεις. Σε περίπτωση που υπάρχουν περισσότερα έμβρυα πληρώνεις κάποιο ποσό για την κρυοσυντήρηση τους ή είναι δωρεάν;Σ'ευχαριστώ και πάλι.

Κορίτσι καλησπέρα.Το κόστος για μικρογονιμοποίηση είναι 1350 ευρώ και για κλασσική εξωσωματική δωρεάν.Έκανα το 2015 προσπάθεια εκεί.Η κρυοσυντήρηση χρεώνεται 200 με 250 ευρώ αν θυμάμαι καλά.Τώρα δε ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι στις τιμές.Εγώ όταν έκανα ο χρόνος αναμονής ήταν ένας χρόνος,τώρα δε ξέρω αν είναι πιο λίγο.Καλή επιτυχία.

Link to comment
Share on other sites

On 25/4/2017 at 7:54 ΜΜ, oly75 είπε:

Κορίτσι καλησπέρα.Το κόστος για μικρογονιμοποίηση είναι 1350 ευρώ και για κλασσική εξωσωματική δωρεάν.Έκανα το 2015 προσπάθεια εκεί.Η κρυοσυντήρηση χρεώνεται 200 με 250 ευρώ αν θυμάμαι καλά.Τώρα δε ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι στις τιμές.Εγώ όταν έκανα ο χρόνος αναμονής ήταν ένας χρόνος,τώρα δε ξέρω αν είναι πιο λίγο.Καλή επιτυχία.

Σ'ευχαριστώ πολύ Oly για την απάντηση.Έχω πολύ άγχος και με το οικονομικό γιατί έχω ήδη κάνει δυο εξωσωματικές σε ιδιωτικό χωρίς επιτυχία και δεν υπάρχουν άλλα χρήματα προς το παρόν για ιδιωτικό γι'αυτο και σκέφτηκα να απευθυνθώ στο Παπαγεωργίου...Εν τω μεταξύ απο το τηλέφωνο που τους ρώτησα για το οικονομικό δεν απάντησαν μου είπαν αυτά θα τα συζητήσετε με τον γιατρό..Το θεωρώ απαράδεκτο αυτό αλλά τί να κάνουμε που έχουμε ανάγκη.Ας ελπίσουμε οτι είναι ακόμα δωρεάν και δεν θα μας πουν για μικρογονιμοποίηση.Ευτυχώς μου έχουν μείνει φάρμακα για διέγερση τουλάχιστον. Εσύ αν επιτρέπεται σε τί φάση είσαι; Ελπίζω να τα έχεις καταφέρει να γίνεις μανούλα κι αν πάλι όχι εύχομαι ολόψυχα να το πετύχεις σύντομα.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Διαφημίσεις

  • 2 months later...

Καλησπέρα...ειναι η πρωτη μου προσπάθεια εξωσωματικής γονιμοποίησης στο Παπαγεωργίου την αλλη εβδομάδα ξεκιναω τις ενεσεις.ειμαι 34 χρονων.υπαρχει καποια κοπελα που εκανε εξωσωματική στο Παπαγεωργίου;η καποια κοπελα που να εχει καποια εμπειρια στο θεμα αυτο;εχω πανικοβληθεί λιγο γιατι οπως προείπα ειναι η πρωτη προσπάθεια..

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Annouatitika εχω κανει εγω εξωσωματικη στο Παπαγεωργιου φετος τον Μαρτιο αν θελεις κατι ρωτα με..Αληθεια τα υπολοιπα κοριτσια πως τα πηγατε εκει ειχατε επιτυχια οσες κανατε την προσπαθεια;εισαστε ευχαριστημενες;

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλημερα κοριτσιαα :-)! Ειμαι καινουρια στο φορουμ. Θα ηθελα να ρωτησω για εξωσωματικη στο παπαγεωργιου. Εχω διαβασει πως η κλασσικη εξωσωματικη ειναι δωρεαν. Ξερετε μηπως τι ισχυει  τους ανασφαλιστους ανεργους? 

 

Ευχαριστω πολυ! Ελπιζω καποια !κοπελαα να γνωριζει

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, meli94 said:

Καλημερα κοριτσιαα :-)! Ειμαι καινουρια στο φορουμ. Θα ηθελα να ρωτησω για εξωσωματικη στο παπαγεωργιου. Εχω διαβασει πως η κλασσικη εξωσωματικη ειναι δωρεαν. Ξερετε μηπως τι ισχυει  τους ανασφαλιστους ανεργους? 

 

Ευχαριστω πολυ! Ελπιζω καποια !κοπελαα να γνωριζει

Καλησπέρα.Έκανα πριν 3 χρόνια εξωσωματική στο Παπαγεωργίου και αυτό που λες για ανασφάλιστους ανέργους ότι είναι δωρεάν πρώτη φορά το ακούω.Απ¨΄οτι γνωρίζω η μικρογονιμοποιήση κοστίζει 1350 ευρώ και η κλασική εξωσωματική είναι όντως δωρεάν.Δε νομίζω μέσα στα 3 χρόνια να έχει αλλάξει κάτι στις τιμές.Μπορείς να πάρεις τηλέφωνο και να ρωτήσεις αν γνωρίζουν να σου πουν,αλλιώς θα πρέπει να πας από εκεί.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 χρόνο μετά...

Καλησπέρα κορίτσια!θα ηθελα την βοήθεια σας! Είναι έγκυος στο 3ο παιδάκι μου(14 και 12 ετών τα αλλά δυο μου)τα είχα γεννήσει στο παπαγεωργιου τότε και ήμουν παρά πολύ ευχαριστημένη  αλλα δυστυχως η γυναικολογος μου δεν κάνει πια γεννες στο νοσοκομείο και ετσι ψάχνω κάποιον γιατρό στο παπαγεωργιου διότι τα οικονομικά για κλινική δύσκολα!!αν κάποια κοπέλα γέννησε πρόσφατα εκει και μπορεί να με βοηθήσει θα ειμαι ευγνώμων!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

Καλημέρα σε όλη την ομαδα.

Υπάρχει κάποια κοπέλα που να έχει εμπειρία εξωσωματικής με προεμφυτευτικό έλεγχο στο Παπαγεωργίου Θεσσαλονίκης;

Γνωρίζετε το κόστος;

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...