Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Νέα γρίπη - την πέρασε κανείς?


Recommended Posts

Κορίτσια συγνώμη που επαναφέρω την ερώτηση που έκανα και πιο πάνω αλλά με καίει λίγο... εμείς δεν κάναμε εμβόλιο έχει αρρωστήσει κανένα μωράκι τόσο μικρό όσο το δικό μου; 6,5 μηνών περίπου; τι γίνεται; μπαίνει νοσοκομείο; τι του κάνουν εκεί;

αν ξέρετε πείτε μου κάποια να είμαι προετοιμασμένη αν κολλήσει... για τη χρησιμότητα ή μη του εμβολίου υπάρχουν περίπου 40 ακόμα topic εδώ είναι για εμπείρίες...ας περιοριστούμε σε αυτές...συμφωνείτε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 163
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

εγω ρωτησα τον παιδιατρο κ μου ειπε οτι την περνανε σαν γριπη.ειτε ειναι κατω των 6 μηνων ειτε 2 χρονων ειτε 5.αν το μωρο-παιδι δεν εχει χρονια προβληματα υγειας τοτε την περναει σαν γριπη με συναχι βηχα κ πυρετο (οχι παντα)

Link to comment
Share on other sites

Εγω ενημερωτικα θα αναφερω 2 περιστατικα που γνωριζω

1.Μικρος διχρονος ΑΛΛΑ πολυ προωρος (850 γρ!), ηταν στα ορια αφυδατωσης και τον πηγανε νοσοκομειο

2.Μικρα διχρονη, ειναι με τα ξαδελφακια. Αρρωστα τα ξαδελφακια. Αρχιζει και αυτη με μπουκωμα και απυρετη. Η παιδιατρος πιστευει οτι εχει τη γριππη.

130 σε ιδιωτικο μετα απο 1,5 μερα και αρνητικο! Της λενε οτι ειναι σιγουρο μετα απο 3 μερες μονο οτι θα εχει τα αντισωματα.

Περνανε οι μερες και η μικρη αρχιζει και πυρετο. Τελικα την παει νοσοκομειο. Εισαγωγη και δειγμα στο παστερ. Θετικη!Ολος ο οροφος τιγκα με αναλογα περιστατικα. Αρνητικα τα πρωτα τεστ. Και τα 2α θετικα με επιδεινωση και προβληματα γενικα στους πνευμονες.

Την πηρε μετα απο 5 μερες. Ξανακανε πυρετο. Η παιδιατρος της ειπε οτι αν συνεχιζει να επιμενει να την ξαναπαει.

....ειμαι γαιδαρα και δε ξαναπηρα να μαθω τη συνεχεια......Αμα μαθω θα σας γραψω......

 

 

3....μας εχουν καταντησει οφουυυυυ μη πω

Φοβομουνα να μιλησω με το συναδελφο που ο γιος του εκανε γαστρεντεριτιδα!

Αυτος κυκλοφοραει με μασκα στο σπιτι για να μην του αρρωστησουν τα πιτσιρικια

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Τρεις φιλικες οικογενειες μας την περασαν. Η μια, πιστοποιημενα, γιατι εκαναν και το τεστ. Οι αλλες δυο δεν το εκαναν, αλλα ειχαν τα κλασσικα συμπτωματα και κολλησαν ολοι. Με μικρα παιδια. Ειναι μια γριπη, τιποτα το τρομερο.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια χωρις να θελω να σας τρομοκρατησω, εγω περναω τη νεα γριππη κ με εχει εξαντλησει πολυ... Εχω πολυ υψηλο πυρετο που δυσκολα πεφτει με αντιπυρετικα κ πολυυυ εντονο βηχα. Στο νοσοκομειο που πηγα (λογω επαγγελματος μονο μου εκαναν το τεστ του παστερ) κ μου εδωσαν ενα σωρο φαρμακα. Μου ειπαν να απεχω απο την δουλεια για 1 εβδομαδα κ να μην αφηνω τον πυρετο να ξεπερνα το 37,5 (ενω εγω επαιρνα αντιπυρετικο στο 39). Παντως εχω πολλα χρονια να κανω τοσο υψηλο πυρετο, παροτι τα πρωτα χρονια που ξεκινησα την δουλεια αρρωσταινα συνεχεια. Με εχει εξαντλησει πραγματικα...

 

Περαστικα σε ολους..

Ποτέ δεν μας δίνεται κάτι που δεν μπορούμε να αντέξουμε...

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΕΜΕΝΑ ΑΡΡΩΣΤΗΣΕ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΠΡΙΝ ΔΕΚΑ ΜΕΡΕΣ. ΕΙΧΕ ΛΙΓΟ ΠΟΝΟ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΚΑΙ ΕΝΤΟΝΟ ΠΟΝΟΚΕΦΑΛΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΤΟ ΠΡΩΙ ΑΝΕΒΑΣΕ ΞΑΦΝΙΚΑ 39 ΠΥΡΕΤΟ. ΠΗΓΑΜΕ ΑΜΕΣΩΣ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ, ΤΟΝ ΑΚΟΥΣΕ ΚΑΙ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ 99,9% ΕΙΝΑΙ Η ΝΕΑ ΓΡΙΠΠΗ. ΤΟΥ ΕΔΩΣΕ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ ΑΜΕΣΩΣ, Ο ΠΥΡΕΤΟΣ ΕΠΕΣΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΜΕΡΑ ΠΕΡΑΣΕ ΚΑΙ Ο ΠΟΝΟΣ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ. ΓΥΡΙΣΕ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ ΣΕ 7 ΜΕΡΕΣ. ΕΓΩ ΠΑΛΙ, ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΑΠΛΟ ΕΜΒΟΛΙΟ ΤΗΣ ΓΡΙΠΠΗΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΕΡΑΣΑ ΣΤΟ ΠΟΔΙ ΔΗΛΑΔΗ, ΚΟΜΑΡΕΣ, ΠΟΝΟΚΕΦΑΛΟ, ΚΡΥΑΔΕΣ, ΑΝΟΡΕΞΙΑ, ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΚΑΤΑΡΡΟΗ, ΒΗΧΑ, ΨΙΛΟΑΝΑΓΟΥΛΕΣ ΟΛΑ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΣΧΕΔΟΝ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΠΥΡΕΤΟ. Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΤΟ ΠΕΡΝΑΩ ΚΙ ΕΓΩ ΑΠΛΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΟΥ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΑΠΛΟ ΕΜΒΟΛΙΟ ΠΑΡΕΧΕΙ ΜΙΑ ΜΟΡΦΗ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΑΠΟ ΤΗ ΝΕΑ ΓΡΙΠΠΗ. ΕΥΤΥΧΩΣ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΔΕΝ ΚΟΛΛΗΣΕ ΑΛΛΑ ΠΡΟΣΕΧΑΜΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ, ΜΑΣΚΕΣ, ΣΧΟΛΑΣΤΙΚΟ ΠΛΥΣΙΜΟ ΧΕΡΙΩΝ ΚΤΛ.

ΝΑ ΣΗΜΕΙΩΣΩ ΟΤΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΠΗΓΕ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΤΕΣΤ ΑΛΛΑ ΕΚΤΟΣ ΤΟΥ ΟΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΑΝ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 100 ΑΤΟΜΑ ΚΑΙ ΥΠΗΡΧΕ ΜΟΝΟ ΕΝΑΣ ΓΙΑΤΡΟΣ, ΤΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΤΟ ΤΕΣΤ ΣΕ ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΣΤΑ ΒΑΡΙΑ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΑ, ΜΕ ΙΣΤΟΡΙΚΟ.

 

ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΤΗ ΓΡΙΠΠΗ. ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΤΕ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΤΗΝ ΠΕΡΑΣΑΝ.

Εχω το πιο γλυκό κουνελάκι

It7lp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μολις πριν απο λίγο εκανα το εμβολιο της νεας στα παιδιά...

 

...

 

...

 

δεν ξερω αν κάναμε το σωστό .........

 

...

 

...:|

 

Tο σημαντικό είναι να νιώθεις άνετα με την απόφασή σου...τώρα το κάνατε ξέχασέ το...όλα θα πάνε καλά και σίγουρα το κάνατε επειδή ένιωθες ότι έκανες το καλύτερο για τα παιδάκια σου... έτσι σκέφτομαι κ εγώ...

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια χωρις να θελω να σας τρομοκρατησω, εγω περναω τη νεα γριππη κ με εχει εξαντλησει πολυ... Εχω πολυ υψηλο πυρετο που δυσκολα πεφτει με αντιπυρετικα κ πολυυυ εντονο βηχα. Στο νοσοκομειο που πηγα (λογω επαγγελματος μονο μου εκαναν το τεστ του παστερ) κ μου εδωσαν ενα σωρο φαρμακα. Μου ειπαν να απεχω απο την δουλεια για 1 εβδομαδα κ να μην αφηνω τον πυρετο να ξεπερνα το 37,5 (ενω εγω επαιρνα αντιπυρετικο στο 39). Παντως εχω πολλα χρονια να κανω τοσο υψηλο πυρετο, παροτι τα πρωτα χρονια που ξεκινησα την δουλεια αρρωσταινα συνεχεια. Με εχει εξαντλησει πραγματικα...

 

Περαστικα σε ολους..

 

 

Περαστικά!

 

Θα περάσει μην ανησυχείς...και θα είσαι ΦΟΥΛ απο αντισώματα!!!

 

(Αχ αν σε ήξερα, θα ερχόμουν να με κόλλαγες να ησύχαζε το κεφάλι μας!! :lol:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια ακούστε και ένα νέο που είμαι πολύ περίεργη αν θα το πούνε στις ειδήσεις!

 

Την έγκυο κοπέλα από Θεσσαλονίκη 22 ετών, η οποία βρέθηκε με πνευμονία στην εντατική και γέννησε πρόωρα το μωράκι της (νομίζω στην 30η εβδομάδα?) την θυμάστε?

 

Από συγγενή της γυναίκα μάθαμε πως η κοπέλα βεβαίως είχε πνευμονία και γέννησε πρόωρα, αλλά τελικά......δεν είχε τον ιό της νέας γρίπης!

 

Οι γιατροί έχουν ζητήσει συγγνώμη (!) από την κοπέλα για το όλο θέμα που έγινε ντόρος, αλλά ποιος άραγε θα ζητήσει συγγνώμη από τις εκατοντάδες ή χιλιάδες εγκύους που τρομοκρατήθηκαν με την είδηση???

Link to comment
Share on other sites

Περαστικά!

 

Θα περάσει μην ανησυχείς...και θα είσαι ΦΟΥΛ απο αντισώματα!!!

 

(Αχ αν σε ήξερα, θα ερχόμουν να με κόλλαγες να ησύχαζε το κεφάλι μας!! :lol:)

 

δεν θες να κολλησεις γλυκια μου... δεν αντεχω αλλο τον πυρετο... προφυλαχτειτε κ καντε το εμβολιο της απλης γριππης τουλαχιστον να το περασετε πιο ευκολα

 

εγω σημερα, πηγα για δευτερη φορα σε νοσοκομειο, κ στις εξετασεις αιματος το ανοσοποιητικο μου εχει μηδενιστει τελειως.... μαλλον γι'αυτο δεν αναρρωνω ευκολα...

Ποτέ δεν μας δίνεται κάτι που δεν μπορούμε να αντέξουμε...

 

Link to comment
Share on other sites

δεν θες να κολλησεις γλυκια μου... δεν αντεχω αλλο τον πυρετο... προφυλαχτειτε κ καντε το εμβολιο της απλης γριππης τουλαχιστον να το περασετε πιο ευκολα

 

εγω σημερα, πηγα για δευτερη φορα σε νοσοκομειο, κ στις εξετασεις αιματος το ανοσοποιητικο μου εχει μηδενιστει τελειως.... μαλλον γι'αυτο δεν αναρρωνω ευκολα...

 

 

Kαλύτερα να "ταλαιπωρηθείς" τώρα

 

παρά να είχες καμιά ανεπιθυμήτη παρενέργεια (για όλη σου την ζωή) απο το εμβόλιο!...

Link to comment
Share on other sites

Η απορία μου είναι η εξής: Γιατί κανένα κανάλι δεν αναφέρει πόσοι πέθαναν πέρυσι από την κοινή γρίπη??? Και γιατί φέτος έχουν τρελαθεί και συνάμα τρέλαναν και όλου εμάς για το εμβόλιο της γρίπης των χοίρων???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kοριτσια καλησπερα σας .Σημερα γραφω για να σας πω οτι ο αδελφος μου περασε την νεα γριπη ,εκανε και το τεστ και τον ειδοποιησαν οτι ειναι θετικο.Δυο μερες ψηνοταν στον πυρετο ο οποιος δεν επεφτε με τιποτα και εμφανισε παρα πολυ ασχημο βηχα και τοτε ξεκινησε αντιβιωση.Ειχει τρομερο πονοκεφαλο και δεν αντεχε στο φως,μεχρι και την ημερα με κλειστα παντζουρια καθοταν.Τον ταλαιπωρησε και τον ταλαιπωρη ακομα με πονους στα κοκαλα και ατονια .

Μαλλον ειναι αναλογα στον οργανισμο του καθε ατομου πως την περναει γιατι την κολλησαν και αλλοι συμπαικτες του και την περασε ο καθενας διαφορετικα,αλλος με πολλα και βαρια συπτωματα και αλλος σχεδον στο ποδι.

Link to comment
Share on other sites

Οσοι απο εσας αρρωστησατε και το περάσατε βαρια κάνατε κατι απο πριν για να οχυρώσετε την άμυνα του οργανισμού σας; Καμια εχινάκια, ψευδάργυρο, βιταμινή C, σωστη διατροφή;;;

Link to comment
Share on other sites

Οσοι απο εσας αρρωστησατε και το περάσατε βαρια κάνατε κατι απο πριν για να οχυρώσετε την άμυνα του οργανισμού σας; Καμια εχινάκια, ψευδάργυρο, βιταμινή C, σωστη διατροφή;;;

 

μαλλον δεν παιζουν τελικα και πολυ ρολο αυτα και αυτο το λεω γιατι ο αδελφος μου κανει πρωταθλητισμο και η γριπη χτυπησε πολλα ατομα απο την ομαδα,οποτε καταλαβαινεις και σωστη διατροφη κανουν και βιταμινες παιρνουν και ολα τα σχετικα,αλλα..............

Link to comment
Share on other sites

Nτίντι μου, ίσως ήδη το γνωρίζεις, αλλά ο πρωταθλητισμός είναι το ίδιο κακός για τον οργανισμό και εξοντωτικός όσο και ο μη αθλητισμός. Αυτό μπορεί να το διαβεβαιώσει ένας οποιοδήποτε γιατρός.

bennettstevenspalestinewall2.jpg

Το τείχος στη λωρίδα της Γάζας, έτος 2009. Ενα κομμάτι γης τέσσερις φορές πιο πυκνοκατοικημένο από την Αττική, αποτελεί τη μεγαλύτερη φυλακή του κόσμου... Τα παιδιά στην Παλαιστίνη

Link to comment
Share on other sites

Η απορία μου είναι η εξής: Γιατί κανένα κανάλι δεν αναφέρει πόσοι πέθαναν πέρυσι από την κοινή γρίπη??? Και γιατί φέτος έχουν τρελαθεί και συνάμα τρέλαναν και όλου εμάς για το εμβόλιο της γρίπης των χοίρων???

 

Είναι πολλάάα τα λεφτά Άρη!!....

 

(έτσι μου απάντησε ένα μέλος απο το φόρουμ στην ίδια απορία που είχα και εγώ...)

Link to comment
Share on other sites

Nτίντι μου, ίσως ήδη το γνωρίζεις, αλλά ο πρωταθλητισμός είναι το ίδιο κακός για τον οργανισμό και εξοντωτικός όσο και ο μη αθλητισμός. Αυτό μπορεί να το διαβεβαιώσει ένας οποιοδήποτε γιατρός.

 

τελικα εχεις δικιο ,τωρα που το σκεφτομαι τα τελευταια χρονια αρρωσταινει πολυ ευκολα.Τα πρωτα χρονια δεν ηταν ετσι ,ουτε ντεπον δεν ηξερε τι θα πει αλλα τωρα εχει καμια 3ετια συνεχεια αρρωσταινει................

τελοσπαντω σημασια τωρα εχει οτι το ξεπερναει σιγα σιγα και προσπαθει να επανελθει,αρα ας ηρεμησουμε εμεις τουλαχιστον που δεν ανηκουμε στις πολυαναφερθεις αυτες τις μερες ευπαθεις ομαδες.

Link to comment
Share on other sites

Kοριτσια επανερχομαι για να σας πω οτι τελος καλο ολα καλα!Αν δε με εχετε διαβασει νωριτερα στο τοπικ σας θυμιζω οτι κολλησε ο αντρας μου την νεα γριπη την περασμενη τεταρτη και αμεσως εφυγε απο το σπιτι για να μη μας κολλησει.Εμεινε στην πεθερα μου μεχρι και την Κυριακη.Το περασε σαν μια συνηθησμενη γριπουλα με πυρετο που εφτασε μεχρι 38 και κρατησε μονο 2 μερες!Απο τη Δευτερα επεστρεψε σπιτι μας και μεχρι στιγμης δεν εχει κολλησει κανεις μας.

U7Uip3.pngT7alp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας!!!ειμαι 31 ετων

το προηγουμενο Σαββατο ανεβασα ξαφνικα 38,7 και πηγα αμεσως στο νοσοκομειο.μου εδωσαν μια αντιβιωση geromycin,λεγοντας οτι ειναι μια ιωση. Μολις πηρα την αντιβιωση την Κυριακη,επειδη ειχα παλι ιδιο πυρετο, εκανα εμετο και την σταματησα. Την Δευτερα ο πυρετος ειχε πεσει 37,4 και φανταστηκα οτι ολα θα τελειωναν... πηγα ομως στο ικα και μου ειπαν να παιρνω μονο depon.Την Τριτη ξυπνησα με 38.3. πηγα στο λοιμωδων,πηραν αιμα και ακτινογραφια και μου ειπαν οτι ειναι ιωση.το αιμα ηταν οκ.δεν υπηρχε λοιμωξη.μετα το νοσοκομειο εφτασε και 39, ηθελα depon καθε 4 ωρες.Την Πεμπτη επεσε ξαφνικα 37 και μετα 36.5. Το ολο θεμα κρατησε 5 ημερες..και κανεις δεν ηταν σιγουρος για το τί ηταν.,,,,ειχα μονο πυρετο και λιγο πολυ λιγο βηχα...που λογω αλλεργιας στα ακαρεα δεν μπορουσα να τον ξεχωρισω,,

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδακια πηγα στον δικο μου γιατρο που με παρακολουθει λογω ασθματος. Τελικα μαλλον περασα την γριπη και αυτο φαινεται απο τα υπολειματα λογω του ιστορικου μου.:confused:

Σιγουρα εμπιστευομαι τον δικο μου γιατρο και πιστευω οτι εχει δικιο. :(

Λοιπον μιας και περασα την γριπη στο ποδι (η επιβεβαιωση κοστιζει οποτε δεν ασχολουμαι αφου δεν κολαω τους αλλους πια και παρακολοθουμε για βελτιωση των υπολειματων στα πνευμονια μου) να σας πω τα συμπτωματα.

Πυρετο καθολου εως δεκατα.

Καταροη

Πολυυυς Βηχας (μιλαμε ομως για πολυ βηχα ακομα και για μενα που τον εχω συνηθισει)

Εμετος 1-2 φορες

Τρομερος πονοκεφαλος (νομιζα οτι θα εκραγει το κεφαλι μου)

Πονος στα κοκαλα

Εξαντληση.

Οι αδενες μου δεν ηταν πρισμενοι (γιατι αυτη που ειχα παει ειχε πει οτι το αποκλειει λογω αδενων)

 

Με πετυχε σε μια φαση που σκαλιζα το αναπνευστικο μου ωστε να τελειωνω με καποιες ιστοριες που επιδυνωναν το ασθμα μου και ολες αυτες οι αντιβιωσεις πιθανοτατα με προστατευσαν.

 

Ολα καλα μεχρι στιγμης και δεν κολησε κανεις σπιτι αν και πηρα ενα δισελιδο φαρμακα για τα υπολειματα που αφησε (λογω του οτι εγω εχω ασθμα μην πανικοβληθει κανεις).

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

περασα κ εγω τη νεα γριππη-ακομα τη περναω δηλαδη.ξεκινησε με εξαντληση πονο στα κοκαλλα υπνηλια μετα ανεβασα πυρετο-μεχρι 39,5 εφτασε-καταρροη κ βηχα.ηρθε γιατρος στο σπιτι μου εκανε το τεστ βγηκε θετικο μου εγραψε tamiflu-με το οποιο ειδα αμεση βελτιωση και τωρα ειμαιστη 4ημερα κ χωρις πυρετο.μια γριππη ειναι σαν ολες τις αλλες οχι κατι φοβερο.το μονο που με νοιαζει ειναι να μη κολλησει η κορη μου-την εχω στη μαμα μου προς το παρον.ξερει καμια ποσες μερες μετα τηληξη των συμπτωματων μεταδιδεται ο ιος?

AfgIp2.png

 

our daugher 5/8/2009

our son 2/9/2012

our little girl 11/10/2014 we love you all♥

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...