Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γέννα στο Παπαγεωργίου Θεσσαλονίκη


demi

Recommended Posts

εννοειτε οτι παντα μιλαμεγια καισαρικη τομη... γιατι για φυσιολογικο τοκετο δεν τιθεται θεμα βοηθου.... χαχαχαχα γελαω για το ζωδιο... σου στελνω πμ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 369
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κουφετακι αν δεν κανω λαθος στο ιπποκρατειο δεν ισχυει το ιδιο... δηλ το μωρο δεν το εχει εσυ στο δωματιο, ετσι δεν ειναι?

σιγουρα στο παπαγεωργιου το εχεις μεσα στο δωματιο ή μηπως εσυ το ειχες ζητησει?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! εγω γεννησα στο παπαγεωργιου με καισαρικη με επισκληριδιο, με το γιατρο που με παρακολουθουσε εξω!το νοσοκομειο ειναι τελειο, πεντακαθαρο, το επισκεπτηριο ειναι παολυ αυστηρο, το μωρο το βλεπει μονο η μαμα και ο μπαμπας, ενω στους συγγενοις το δειχνουν οι μαιες μονο ενα λεπτο! εγω οποτε τις χρειαστηκα ηταν εκει! συνοδος δεν επιτρεπεται, το μωρο δεν το εχεις συνεχεια μαζι σου, στο φερνουν συγκεκριμενες ωρες! εγω ημουν σε 4κλινο αλλα ημασταν μονο 2 γυναικες, και την τελευται μερα εμεινα μονη μου γιατι η αλλη βγηκε!!!παντως εγω δε θα προτιμουσα μονοκλινο!!! αν θες κατι αλλο ρωτα με να σου πω, γιατι ημουν λιγο συντομη!!!

εδω η ελενα αναφερει οτι το μωρο δεν το ειχε μαζι της....εχω μπερδευτει ρε κοριτσιαααααα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

απορροφησιμα ηταν τα ραματα...αλλα την τελευταια κοπελα επειδη τους τελειωσαν την εβαλαν μη απορροφησιμα καο πηγε σε 5 μερες και τα εβγαλε...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

XM...ολα θα τα παρεις απο το σπιτι σου πετσετες σερβιετες και παμπερς σαμπουαν για το μωρο και μωρομαντηλα..

βεβαια εγω ειχα παρει πανακριβο σαμπουαν και παμπερς για το νινι μου ΑΛΛΑ ουδεποτε δεν το εκαναν μπανιο με αυτο ουτε φορουσε τις πανες που του ειχα παει εγω..

με δικο τους σαμπουαν τα λουζουν οτι ναναι παμπερς τα φοραν απορω γιατι μας τα ζητησαν....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

και ναι ειμαι ολο αποριες ... επειδη μια κοπελα που γεννησε σε μονοκλινο μου ειπε οτι εχει τηλεοραση ξερετε αν εχει κ το δικλινο?

ντεμι εσυ τι δωματιο ειχες?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

Καλησπερα σε ολες-ολους.Περιμενω τριδυμα (ειμαι 21 εβδομαδων) και θελω να γεννησω στο Παπαγεωργιου.Με ποιον γιατρο γεννησατε;Μεινατε ευχαριστημενες απο τον γιατρο και απο το νοσοκομειο;Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων σε οσες-οσους απαντησουν.

Link to comment
Share on other sites

και ναι ειμαι ολο αποριες ... επειδη μια κοπελα που γεννησε σε μονοκλινο μου ειπε οτι εχει τηλεοραση ξερετε αν εχει κ το δικλινο?

ντεμι εσυ τι δωματιο ειχες?

 

και το μονόκλινο και τα δικλινα εχουν tv.

Link to comment
Share on other sites

XM...ολα θα τα παρεις απο το σπιτι σου πετσετες σερβιετες και παμπερς σαμπουαν για το μωρο και μωρομαντηλα..

βεβαια εγω ειχα παρει πανακριβο σαμπουαν και παμπερς για το νινι μου ΑΛΛΑ ουδεποτε δεν το εκαναν μπανιο με αυτο ουτε φορουσε τις πανες που του ειχα παει εγω..

με δικο τους σαμπουαν τα λουζουν οτι ναναι παμπερς τα φοραν απορω γιατι μας τα ζητησαν....

 

σκέψου ότι ζητάνε απο όλες τις μητέρες(σαμπουάν και πάνες) και η καθε μια πάει ότι θέλει απο μάρκες. όταν τελειώνει το αφρολουτρο και οι πάνες ανοιγουν απλώς το επόμενο πακέτο όποια μάρκα και να είναι..και πιθανον να μην άνοιξαν τα δικάσου εκείνες τις μέρες...

Link to comment
Share on other sites

παιδιά και εγώ για το Παπαγεωργίου από φίλες που γέννησαν είδα πολύ καλά πράγματα.

θα το τολμούσα και εγώ...

σε περίπτωση όμως που εκείνη τη μέρα εφημερευει το Ιπποκράτειο τι κάνεις??

εκεί τα ματάκια μου είδαν τα χειρότερα...

 

Ερώτηση: δηλαδή αν έχεις γιατρό που είναι στο Παπαγεωργίου, όταν σε πιάσουν οι πόνοι δεν τον ειδοποιείς να έρθει να σε ξεγεννήσει εκεί, παρά πρέπει να πας στο Ιπποκράτειο που θα εφημερεύει? Ή μιλάς για την περίπτωση που αποφασήσεις να γεννήσεις σε εφημερεύον οπότε πας σε όποιο τύχει να εφημερεύει?

Διαφωτίστε με σας παρακαλώ γιατί το πρώτο μου παιδάκι το γέννησα στο Έλενα στην Αθήνα και δεν ξέρω πως λειτουργούν τα πράγματα στη Θεσσαλονίκη. Τώρα είμαι ανάμεσα σε Ιπποκράτειο και Παπαγρωργίου.

Και κάτι ακόμη. Από τιμές τι παίρνουν οι γιατροί στα δημόσια της Θεσσαλονίκης?

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις γιατρο που ειναι στο παπαγεωργιου και δεν θελεις να ρισκαρεις για το αν εφημερευει η οχι το νοσοκομειο,πιθανως θα σε βαλει ο γιατρος σου με προκληση την ημερα που θα εφημερευει αλλιως αν πετυχεις μερα που ειναι σειρα για το ιπποκρατειο αναγκαστικα θα πρεπει να πας εκει.

Τα παιδιά μου....η ζωή μου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...

Καποια κοπελα που ρωτησε για τα εφημερευοντα...μπορεις να τα βρεις εδω

http://www.invivo.gr

εχει λιστα με νοσοκομεια και φαρμακεια για ολο το μηνα

 

Εχει γεννησει καμια αλλη κοπελα προσφατα να μου πει γεννικα τι γινετε;;;

εχω ανοιξει καρτελα και με παρακολουθουν εκει- παρακολουθουν ειναι σχημα κλογου αλλα τελοσπαντων- και ειπαμε με τον γιατρο μου οτι εαν κανουμε τελικα καισαρικη θα την κανουμε εκει, ενω εαν παμε για VBAC και δεν πεσουμε σε εφημερια του θα την κανουμε σε ιδιωτικη κλινικη .

Εγω παντως και τον Β επιπεδου εκει τον εκανα και την αυχενικη- φροντησα να ανοιξω πολυ νωρις καρτελλα- και στις 01/06 ειναι να κανω και το ντοπλερ ασχετα αν με παρακολουθει ο γιατρος μου και εξωτερικα.

 

Πιο πολυ θα ηθελα να μαθω για καισαρικη..ισχυει οτι θα σου την κανουν ασκουμενοι- εγω εχω συνεννοηθει να μου την κανει ο γιατρος μου;;;...

Link to comment
Share on other sites

Καποια κοπελα που ρωτησε για τα εφημερευοντα...μπορεις να τα βρεις εδω

http://www.invivo.gr

εχει λιστα με νοσοκομεια και φαρμακεια για ολο το μηνα

 

Εχει γεννησει καμια αλλη κοπελα προσφατα να μου πει γεννικα τι γινετε;;;

εχω ανοιξει καρτελα και με παρακολουθουν εκει- παρακολουθουν ειναι σχημα κλογου αλλα τελοσπαντων- και ειπαμε με τον γιατρο μου οτι εαν κανουμε τελικα καισαρικη θα την κανουμε εκει, ενω εαν παμε για VBAC και δεν πεσουμε σε εφημερια του θα την κανουμε σε ιδιωτικη κλινικη .

Εγω παντως και τον Β επιπεδου εκει τον εκανα και την αυχενικη- φροντησα να ανοιξω πολυ νωρις καρτελλα- και στις 01/06 ειναι να κανω και το ντοπλερ ασχετα αν με παρακολουθει ο γιατρος μου και εξωτερικα.

 

Πιο πολυ θα ηθελα να μαθω για καισαρικη..ισχυει οτι θα σου την κανουν ασκουμενοι- εγω εχω συνεννοηθει να μου την κανει ο γιατρος μου;;;...

 

OXI φυσικα δεν την κανουν ασκουμενοι....μπορει να παρακολουθουν αλλα εσενα ο γιατρος σου ειναι στο παπαγεωργιου?αν ναι θα την κανει αυτος..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολες-ολους.Περιμενω τριδυμα (ειμαι 21 εβδομαδων) και θελω να γεννησω στο Παπαγεωργιου.Με ποιον γιατρο γεννησατε;Μεινατε ευχαριστημενες απο τον γιατρο και απο το νοσοκομειο;Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων σε οσες-οσους απαντησουν.

 

ιδιως τα 3δυμα μονο 2-3 τα αναλαμβανουν..παπαγεωργιου αφοβα...

Link to comment
Share on other sites

α ξεχασα το ιατρικο προσωπικο αριστο οι μαιες αψογες οπως και οι αναισθησιολογοι οι νοσηλευτριες για κλαματα!!!!

και να σημειωσω οτι ο ζεπειριδης ειναι επικουρος καθηγητης τωρα πια και οχι λεκτορας...

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις γιατρο που ειναι στο παπαγεωργιου και δεν θελεις να ρισκαρεις για το αν εφημερευει η οχι το νοσοκομειο,πιθανως θα σε βαλει ο γιατρος σου με προκληση την ημερα που θα εφημερευει αλλιως αν πετυχεις μερα που ειναι σειρα για το ιπποκρατειο αναγκαστικα θα πρεπει να πας εκει.

vivianli καλα τα λεει η ρουλα, τωρα απο τιμες κυμαινονται εμενα 1200€ μου πηρε ο γιατρος (ητανν κ προσωπικος μου γιατρος)

βεβαια θα μπορουσα να παω να κλεισω ραντεβου μονη μου για καισαρικη κ να μου κανει την εγχειρηση οποιος τυχη χωρις να πληρωσω μια. βεβαια απο οτι καταλαβα αν δεν πληρωσεις καποιον γιατρο την εγχειρηση σου την κανουν οι ασκουμενοι, ετσι εμαθα απο κοπελα που πηγε χωρις τον γιατρος.

εσυ εχεις γιατρο που ειναι κ στο παπαγεωργιου? αν ναι ποιον?

Link to comment
Share on other sites

Εχει γεννησει καμια αλλη κοπελα προσφατα να μου πει γεννικα τι γινετε;;;

εχω ανοιξει καρτελα και με παρακολουθουν εκει- παρακολουθουν ειναι σχημα κλογου αλλα τελοσπαντων- και ειπαμε με τον γιατρο μου οτι εαν κανουμε τελικα καισαρικη θα την κανουμε εκει, ενω εαν παμε για VBAC και δεν πεσουμε σε εφημερια του θα την κανουμε σε ιδιωτικη κλινικη .

Εγω παντως και τον Β επιπεδου εκει τον εκανα και την αυχενικη- φροντησα να ανοιξω πολυ νωρις καρτελλα- και στις 01/06 ειναι να κανω και το ντοπλερ ασχετα αν με παρακολουθει ο γιατρος μου και εξωτερικα.

 

Πιο πολυ θα ηθελα να μαθω για καισαρικη..ισχυει οτι θα σου την κανουν ασκουμενοι- εγω εχω συνεννοηθει να μου την κανει ο γιατρος μου;;;...

αν συνεννοηθηκες να σε ξεγεννησει εκει την εγχειρηση θα σου την κανει ο ιδιος, βεβαια βοηθος θα ειναι ασκουμενος (τουλαχιστον ετσι εγινε σε μενα) που θα κανει κ ολη την προετοιμασια... μην αγχωνεσαι καθολου εγω που δεν ειμαι κ ο πιο βολικος ανθρωπος του κοσμου εμεινα πολυ ευχαριστημενη απο το παπαγεωργιου κ αν εκανα κ αλλο παιδι εκει θα γενουσα...γιατι να πληρωσεις ενα σωρο λεφτα ενω μπορεις να τα γλιτωσεις???

Link to comment
Share on other sites

Καποια κοπελα που ρωτησε για τα εφημερευοντα...μπορεις να τα βρεις εδω

www.invivo.gr

εχει λιστα με νοσοκομεια και φαρμακεια για ολο το μηνα

 

Εχει γεννησει καμια αλλη κοπελα προσφατα να μου πει γεννικα τι γινετε;;;

εχω ανοιξει καρτελα και με παρακολουθουν εκει- παρακολουθουν ειναι σχημα κλογου αλλα τελοσπαντων- και ειπαμε με τον γιατρο μου οτι εαν κανουμε τελικα καισαρικη θα την κανουμε εκει, ενω εαν παμε για VBAC και δεν πεσουμε σε εφημερια του θα την κανουμε σε ιδιωτικη κλινικη .

Εγω παντως και τον Β επιπεδου εκει τον εκανα και την αυχενικη- φροντησα να ανοιξω πολυ νωρις καρτελλα- και στις 01/06 ειναι να κανω και το ντοπλερ ασχετα αν με παρακολουθει ο γιατρος μου και εξωτερικα.

 

Πιο πολυ θα ηθελα να μαθω για καισαρικη..ισχυει οτι θα σου την κανουν ασκουμενοι- εγω εχω συνεννοηθει να μου την κανει ο γιατρος μου;;;...

 

ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ να την κανουν ασκουμενοι χωρις την παρουσια του γιατρου, ο οποιος μπορει οποιαδηποτε στιγμη να αναλαβει δραση αν χρειαστει. Επισης, απ'οσο ξερω, πρεπει να συμφωνησεις εγγραφως να την κανει ασκουμενος. Ετσι μου ειπε τουλαχιστον καποια συγγενης μου που γεννησε εκει προσφατα (εναμιση χρονο περιπου)

Link to comment
Share on other sites

κοπελες που γεννησαν χωρις να εχουν τον γιατρο τους μου ειπαν οτι ο γιατρος που εφημερευε μπηκε για 5 λεπτα ή κ καθολου και οτι τους εκαναν την επεμβαση ασκουμενοι....

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια σας ευχαροστω για τις πληροφοριες.

O Γιατρος μου ειναι εκει, ειναι ο Παπανικολαου και ειχαμε πει οτι αν μας κατσει η VBAC και δεν εφημερευει θα παμε στη βιοκλινικη αλλα αν για οποιονδηποτε λογο θα αποφασισω καισαρικη θα το κανουμε στο παπαγεωργιου.

μεχρι στιγμης ειμαι πολυ ευχαριστημενη κυριως απο τις κοπελες στα εξωτερικα ιατρεια που ειναι πολυ εξυπηρετηκες πολυ προθμες και ευγενικες . ΟΙ γιατροι ομως που υποτιθετε οτι παρακολουθουν μια εγγυο ειναι για κλαματα....

Εκανα εκει και τον Β επιπεδου με τον Ασημακοπουλο...αλλα μου εκανε εντυπωση οτι στο ιατρειο ο δικο ςμου γιατρος ειχε βρει μια ηπια υδρονεφρωση στο μωρο αλλα αυτος δεν βρηκε τιποτα απολυτως. Τωρα που θα κανουμε ντοπλερ στις 01/06 μου ειπε ο Παπανικολαου να του πω να το δει καλυτερα.

 

Το πρωτο μου το γεννησα στο Γεννεσης και ομολογω οτι δεν εχω καμια απολυτως καηλα να ξαναπαω σε ξενοδοχειακων προδιαγραφων κλινικη...ηταν κυριολεκτηκα τζαμπα λεφτα.

Και αυτη τη φορα επειδη φοβαμαι παααρα πολυ θελλω την ασφαλεια του νοσοκομειου.

Δεν ειναι θεμα χρηματων εννωειτε πως θελλω να ειναι εκει και να το κανει ο γιατρος μου και φυσικα δεν εχω καμια αντιριση να τον πληροσω γι'αυτο αλοιμονο απλα ειχα διαβασει σε παλαιοτερο ποστ πως ολες τις καισαρικες τις κανουν ασκουμενοι και ψιλοφοβηθηκα.

 

Επισης αυτο που ειχατε πει για πανες κλπ το ζητανε ακομα..οσες φορες επεσα σε εφημερια οπου κοπελες επαιρναν παραπεμπτηκο για την επομενη εφημερια και που τις ειχαν προγραμματισει ειτε για καισαρικη ειτε για προκληση το μονο που ζητουσαν ηταν 2 φιαλες αιμα..

Στο επομενο ραντευουν να θυμηθω να ξαναρωτισω τις κοπελες.

 

Επισης ρουχαλακια στο μωρο σεντονακια κλπ να παρω δικα μου;;;

Link to comment
Share on other sites

εμενα φιαλες αιμα δεν μου ζηησαν κ γεννησα προσφατα πριν 2 μηνες. οταν γεννησεις δινουν στο συζηγο ενα χαρτακι με τα δικαιολογητικα που χρειαζεται για να δηλωσει το παιδι , εκει γραφουν οτι πρεπει να τους πας μια συσκευασια πανες, μωρομαντηλα κ ενα σαμπουαν, οποτε καλα να ειναι να τα εχεις αγορασμενα ωστε να μην πηγαινει ο συζηγος. κ φυσικα δεν χρησιμοποιουν στο καθε μωρο τα δικα του. για το μωρο δεν χρειαζεται τπτ αλλο να παρεις παρα μονο τα ρουχαλακια που θα του βαλεις την μερα που θα φυγετε.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...