Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εξωσωματική σε φυσικό κύκλο?


Recommended Posts

lion 22 το στήθος σου ήταν πρησμένο και πονούσε; εγώ όταν κάνω με φάρμακα έτσι είναι συνήθως και αναρωτιέμαι πως είναι με τον φυσικό. Και πάλι συγχαρητήρια και να ξέρεις ότι μας έδωσες δύναμη. Μου έφτιαξες την διάθεση σήμερα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 906
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

lion 22 το στήθος σου ήταν πρησμένο και πονούσε; εγώ όταν κάνω με φάρμακα έτσι είναι συνήθως και αναρωτιέμαι πως είναι με τον φυσικό. Και πάλι συγχαρητήρια και να ξέρεις ότι μας έδωσες δύναμη. Μου έφτιαξες την διάθεση σήμερα...

 

το στηθος ποναει δεν θα λεγα οτι ειναι πρησμενο αλλα ολα αυτα

ειναι και παρενεργειες των utrogestan. Και παλι ευχαριστω ολες τις

κοπελες για τις ευχες τους και ευχομαι καλη τυχη!

Link to comment
Share on other sites

lion22 συγχαρητήρια!!! να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΔήμητραΚ όντως μας δίνει θάρρος και ελπίδες η ιστορία σου. Με το καλό το μωράκι σου!!!

Εγώ δυστυχώς πρόσφατα είχα την τρίτη αποτυχημένη προσπάθεια και ο γιατρός μου πρότεινε να προχωρήσουμε άμεσα στην μεταφορά μιας κατεψυγμένης βλαστοκύστης που περίσσεψε. είπε ότι το σώμα στη φυσική του κατάσταση χωρίς ορμόνες ίσως το δεχτεί καλύτερα, αλλά 1 μόνο? δεν είναι πολύ λίγες οι πιθανότητες?

πρότεινε επίσης να μου πάρει στον φυσικό κύκλο το ωάριο και να προσπαθήσουμε για μια ακόμα βλαστοκύστη. Δεν είναι όμως ελάχιστες οι πιθανότητες ένα ωάριο να γονιμοποιηθεί και μάλιστα να γίνει βλαστοκύστη? μου είπε άλλωστε ότι επειδή το ένα είναι βλαστοκυστη μονο μια ακόμα βλαστοκυστη μπορούμε να βάλουμε μαζί και όχι 2ης ή 3 ης μέρας έμβρυο. Δεν ξέρω τι να κάνω και πρέπει να του απαντήσω την Τετάρτη αν με ενδιαφέρει να προχωρήσω....

Link to comment
Share on other sites

lion22 συγχαρητήρια!!! να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΔήμητραΚ όντως μας δίνει θάρρος και ελπίδες η ιστορία σου. Με το καλό το μωράκι σου!!!

 

Εγώ δυστυχώς πρόσφατα είχα την τρίτη αποτυχημένη προσπάθεια και ο γιατρός μου πρότεινε να προχωρήσουμε άμεσα στην μεταφορά μιας κατεψυγμένης βλαστοκύστης που περίσσεψε. είπε ότι το σώμα στη φυσική του κατάσταση χωρίς ορμόνες ίσως το δεχτεί καλύτερα, αλλά 1 μόνο? δεν είναι πολύ λίγες οι πιθανότητες?

πρότεινε επίσης να μου πάρει στον φυσικό κύκλο το ωάριο και να προσπαθήσουμε για μια ακόμα βλαστοκύστη. Δεν είναι όμως ελάχιστες οι πιθανότητες ένα ωάριο να γονιμοποιηθεί και μάλιστα να γίνει βλαστοκύστη? μου είπε άλλωστε ότι επειδή το ένα είναι βλαστοκυστη μονο μια ακόμα βλαστοκυστη μπορούμε να βάλουμε μαζί και όχι 2ηςή 3 ης μέρας έμβρυο. Δεν ξέρω τι να κάνω και πρέπει να του απαντήσω την Τετάρτη αν με ενδιαφέρει να προχωρήσω....

 

Αγαπητή μου Ven,

να σου υπενθυμίσω ότι 1 είναι μόνο αυτό που χρειάζεται. Τελικά κατάλαβα ότι αν είναι να γίνει κάτι θα γίνει με αυτό το 1. Τουλάχιστον σε μένα έτσι συνέβη. Η αγωνία που είχα ήταν αν το έμβρυο αυτό (το δικό μου δεν ήταν βλαστοκύστη αλλά έμβρυο 3 ημερών, 8 διαιρέσεων όταν έγινε η εμβρυομεταφορά), αν το έμβρυο λοιπόν αυτό θα τα κατάφερνε στην απόψυξη γιατί υπάρχει και ο κίνδυνος να καταστραφεί στη διάρκεια αυτής της διαδικασίας.

Ευτυχώς για μένα όλα πήγαν καλά και εύχομαι σε όλες σας το ίδιο.

 

Σχετικά με τα συμπτώματα που αναφέρουν διάφορες κοπέλες το μοναδικό δικό μου σύμπτωμα που όντως ίσχυε κάθε φορά ήταν η αύξηση της θερμοκρασίας.

Οταν είσαι έγκυος, τις πρώτες ημέρες η θερμοκρασία αυξάνει λίγο και πηγαίνει στους 37 - 37.2 βαθμούς. Βέβαια το ίδιο συμβαίνει μετά την ωορρηξία, απλώς η θερμοκρασία κατεβαίνει σταδιακά μέχρι την ημέρα που αδιαθετείς και επανέρχεται στα φυσιολογικά (36.6).

Οταν έμεινα έγκυος μετά την εμβρυομεταφορά η θερμοκρασία αυξήθηκε (όπως και όλες τις φορές μετά την εμβρυομεταφορά) μόνο που αυτή τη φορά δεν έπεσε πάλι τις ημέρες που περίμενα να αδιαθετήσω. Εμεινε αυξημένη για αρκετές εβδομάδες.

 

Αυτά λοιπόν από εμένα. Καλή επιτυχία σε όλες.

bh6wp3.png

Gba0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου ΔήμητραΚ. Αυτό που λες ισχύει, ότι δηλ χρειάζεται μόνο ένα για να πάνε όλα καλά. Από την άλλη όμως όταν έχεις περάσει αρκετή ταλεπωρία και απογοήτευση σίγουρα θες να αυξήσεις τις πιθανότητες με περισσότερα.

Αυτό που με απασχολεί είναι αν πραγματικά υπάρχει πιθανότητα σε φυσικό κύκλο να προκύψει μια βλαστοκύστη. Φοβάμαι μήπως ο γιατρός το πρότεινε και ας είναι ελάχιστες οι πιθανότητες απλά για να πάρει τα χρήματα της ωολήψίας και μετά απλά να μου πεί δεν προχώρησε. Λένε ότι μόνο το 40% των εμβρύων προχωράει σε βλαστοκύστη. Δεν ξέρω, με τόσα που έχω δει τους έχει φοβηθεί το μάτι μου, δεν εχω εμπιστοσύνη σε κανέναν.

Link to comment
Share on other sites

lion22 συγχαρητήρια!!! να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΔήμητραΚ όντως μας δίνει θάρρος και ελπίδες η ιστορία σου. Με το καλό το μωράκι σου!!!

 

Εγώ δυστυχώς πρόσφατα είχα την τρίτη αποτυχημένη προσπάθεια και ο γιατρός μου πρότεινε να προχωρήσουμε άμεσα στην μεταφορά μιας κατεψυγμένης βλαστοκύστης που περίσσεψε. είπε ότι το σώμα στη φυσική του κατάσταση χωρίς ορμόνες ίσως το δεχτεί καλύτερα, αλλά 1 μόνο? δεν είναι πολύ λίγες οι πιθανότητες?

πρότεινε επίσης να μου πάρει στον φυσικό κύκλο το ωάριο και να προσπαθήσουμε για μια ακόμα βλαστοκύστη. Δεν είναι όμως ελάχιστες οι πιθανότητες ένα ωάριο να γονιμοποιηθεί και μάλιστα να γίνει βλαστοκύστη? μου είπε άλλωστε ότι επειδή το ένα είναι βλαστοκυστη μονο μια ακόμα βλαστοκυστη μπορούμε να βάλουμε μαζί και όχι 2ηςή 3 ης μέρας έμβρυο. Δεν ξέρω τι να κάνω και πρέπει να του απαντήσω την Τετάρτη αν με ενδιαφέρει να προχωρήσω....

 

ven ευχαριστω και ευχομαι και σε σενα καλη τυχη!

εχεις τα δικια σου για τις αμφιβολιες που εχεις.

σκεψου ποση εμπιστοσυνη εχεις στο γιατρο σου

και μετρα τις πιθανοτητες ή κανε αυτο που λεει η καρδια σου.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω κοριτσια εχω ενα θεμα με την μετακινηση μετα την εμβρυομεταφορα το σκεφτομαι παρα πολυ,γιατι μεχρι πριν 2 μηνες εμενα Αθηνα και τωρα μεταφερθηκα στην Εδεσσα ο γιατρος μου βρισκεται στο Μητερα και δεν εχω σκοπο να τον αφησω γιατι του χω πληρη εμπιστοσυνη 20 χρονια τωρα.

 

Η εξωσωματικη πρωτα ο Θεος θα γινει στο Μητερα εχω βεβαια το πατρικο μου στην Αθηνα για να μαι ξαπλα αλλα δε θελω να μεινω μακρια απ τον αντρα μου μετα την εμβρυομεταφορα.Εκεινο το διαστημα θα τον εχω περισσοτερη αναγκη απο ποτε πιστευω με την αναμονη μεχρι την χοριακη.:(

 

Μετα την εμβρυομεταφορα ποσες φορες πηγαινοερχεσαι για υπερηχο και οιστραδιολη στο γιατρο περιπου σε συντομο πρωτοκολλο?

 

latiatoula μου ποτε κοριτσακι μου μη μπερδευεις ινδικες θεοτητες με τους δικους μας αγιους της ορθοδοξιας.ενα θα σου πω το σπιτι μου ηταν γεματο με ολα αυτα τα αγαλματιδια και τα φυλαχτα του φενγκ σουι για τις δηθεν αρνητικες ενεργειες και προκοπη δε βρηκα.οταν καποια στιγμη ηρθε ο παπας να κανει αγιασμο στο σπιτι μου μου ζητησε μια σακουλα σκουπιδιων και μου τα πεταξε ολα.

 

Μου ειπε δε την εξης εντολη απ τις 10 που μας αφησε κληρονομια ο Κυριος μας

 

Εγώ ειμί ο Κύριος ο Θεός σου, όστις εξήγαγόν σε εξ οίκου δουλείας, ουκ έσονταί σοι Θεοί έτεροι πλην εμού

 

συγγνωμη για την παρεμβαση για καλο το λεω γιατι δεν αξιζει τιποτα παραπανω απ την πιστη μας στον Χριστο μας και κανενα δηθεν αγαλματιδιο δε θα μας φερει το ποθητο αποτελεσμα,να βαλουμε οδηγο στη ζωη μας την Μητερα ολων μας και πιστευω ακραδαντα και τεκμηριωμενα οτι δε θα βγουμε χαμενες.

 

Να ειστε ολες καλα ευχομαι και γρηγορα με μπεμπακια στην αγκαλια σας.:-P

 

μετα την εμβρυομεταφορα δεν χρειαζεται να ξαναπαςτο γιατρο. μονο να καθησεις 3 ημερες χαλαρη όχι δουλεια δουλειες σπιτιου κτλ. και σε 12 ημερες χοριακη. παντως δεν πιστευω ότι ειναι συνηθες να σπαει το ωοθυλακιο πριντην ληψη..

Link to comment
Share on other sites

lion22 συγχαρητήρια!!! να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΔήμητραΚ όντως μας δίνει θάρρος και ελπίδες η ιστορία σου. Με το καλό το μωράκι σου!!!

 

Εγώ δυστυχώς πρόσφατα είχα την τρίτη αποτυχημένη προσπάθεια και ο γιατρός μου πρότεινε να προχωρήσουμε άμεσα στην μεταφορά μιας κατεψυγμένης βλαστοκύστης που περίσσεψε. είπε ότι το σώμα στη φυσική του κατάσταση χωρίς ορμόνες ίσως το δεχτεί καλύτερα, αλλά 1 μόνο? δεν είναι πολύ λίγες οι πιθανότητες?

πρότεινε επίσης να μου πάρει στον φυσικό κύκλο το ωάριο και να προσπαθήσουμε για μια ακόμα βλαστοκύστη. Δεν είναι όμως ελάχιστες οι πιθανότητες ένα ωάριο να γονιμοποιηθεί και μάλιστα να γίνει βλαστοκύστη? μου είπε άλλωστε ότι επειδή το ένα είναι βλαστοκυστη μονο μια ακόμα βλαστοκυστη μπορούμε να βάλουμε μαζί και όχι 2ηςή 3 ης μέρας έμβρυο. Δεν ξέρω τι να κάνω και πρέπει να του απαντήσω την Τετάρτη αν με ενδιαφέρει να προχωρήσω....

λογικη μου φαινεται η σκεψη του? τι εκανες τελικα?

Link to comment
Share on other sites

το στηθος ποναει δεν θα λεγα οτι ειναι πρησμενο αλλα ολα αυτα

ειναι και παρενεργειες των utrogestan. Και παλι ευχαριστω ολες τις

κοπελες για τις ευχες τους και ευχομαι καλη τυχη!

 

κοριτσια, εγω εχθες εκανα εμβρυομεταφορα 3 εμβρυων απο φυσικους κυκλους... όλα προχωρησαν! Ειχα αρκετες πληρως αποτυχημενες εξωσωματικες με φαρμακα και μονο το γενονος ότι εφθασα στην εμβρυομεταφορα για πρωτη φορα μου εδωσε αισιοδοξια. Περιμενω να κανω χοριακη σε 12 ημερες. Απο συμπτωματα τιποτα...Για να δουμε...:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kαλή επιτυχία isis με μια τεραστια χοριακή!

 

ευχαριστω σαντυ. Νομιζω ότι και εσυ ειναι να κανεις χοριακη αυτες τις μερες. Ευχομαι μεσα από την καρδια μου ενα θετικότατο αποτελεσμα. Ευχομαι θετικα αποτελεσματα και στις δυο μας!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλη επιτυχια και απο μενα και στις δυο σας κοριτσια!

απο καρδιας ευχομαι ολα να πανε καλα!:)

για να σας ανεβασω το ηθικο σας λεω ενω με τα φαρμακα

ειχα τεραστειες αποτυχιες με τον πρωτο φυσικο κυκλο και

μονο ενα εμβρυο καταφεραμε να εχουμε σημερα ενα κοριτσακι

2 ετων και μολις προσφατα (μετα απο πολλους φυσικους κυκλους)

μια εγκυμοσυνη που ειναι βεβαια στην αρχη της.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και πάλι.

Isis εύχομαι να πάνε όλα καλά και να έχεις μια τεράστια θετική χοριακή. Έκανες τρείς φυσικούς κύκλους και από αυτούς έχεις τρία έμβρυα? πάρα πολύ καλό αυτό! Ποιάς ημέρας είναι τα έμβρυα? τα είχες στην κατάψυξη μέχρι να τα μαζέψεις και τα έβγαλες για να τα βάλεις όλα μαζι? Πολλές ερωτήσεις κάνω αλλά δεν έχω εμπειρία από φυσικούς κύκλους σε αντίθεση βέβαια με την κανονική θεραπεία.

Εγώ έκανα χθες την pregnyl και αύριο πάω για ωοληψία. Έχω πολύ αγωνία γιατί πολύ φοβάμαι πως υπάρχουν πολύ λίγες πιθανότητες από φυσικό κύκλο να φτιάξεις βλαστοκύστη. Αν τελικά δεν προκύψει έμβρυο δεν ξέρω αν θα προχωρήσω να βάλω την βλαστοκύστη που έχω στην κατάψυξη. Θα αποφασίσουμε λέει ο γιατρός εκείνη τη στιγμή.

Lion πως πάει η εγκυμοσύνη? είναι ωραίο να μιλάμε και για τα ευχάριστα εδώ..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και πάλι.

Isis εύχομαι να πάνε όλα καλά και να έχεις μια τεράστια θετική χοριακή. Έκανες τρείς φυσικούς κύκλους και από αυτούς έχεις τρία έμβρυα? πάρα πολύ καλό αυτό! Ποιάς ημέρας είναι τα έμβρυα? τα είχες στην κατάψυξη μέχρι να τα μαζέψεις και τα έβγαλες για να τα βάλεις όλα μαζι? Πολλές ερωτήσεις κάνω αλλά δεν έχω εμπειρία από φυσικούς κύκλους σε αντίθεση βέβαια με την κανονική θεραπεία.

Εγώ έκανα χθες την pregnyl και αύριο πάω για ωοληψία. Έχω πολύ αγωνία γιατί πολύ φοβάμαι πως υπάρχουν πολύ λίγες πιθανότητες από φυσικό κύκλο να φτιάξεις βλαστοκύστη. Αν τελικά δεν προκύψει έμβρυο δεν ξέρω αν θα προχωρήσω να βάλω την βλαστοκύστη που έχω στην κατάψυξη. Θα αποφασίσουμε λέει ο γιατρός εκείνη τη στιγμή.

Lion πως πάει η εγκυμοσύνη? είναι ωραίο να μιλάμε και για τα ευχάριστα εδώ..

 

εκανα ωοληψια σε τρεις συνεχομενους κυκλους. ευτυχως και οι 3 ειχαν ωαριο το οποιο γονιμοποιηθηκε. στους δυο πρωτους εκανα τη πρεγνυλ οταν το ωοθυλακιο ηταν 17-18 χιλ και αφου γονιμοποιηθηκαν τη δευτερη μερα τα κατεψυξαν. το ενα ηταν 2 κυτταρων το δευτερο δε γνωριζω. στον τριτο κυκλο εκανα πρεγνυλ οταν το ωοθυλακιο ηταν 18.3 χιλ. γονιμοποιηθηκε και αυτο και ξεπαγωσαν και τα αλλα δυο. στη μεταφορα (3η ημερα) ηταν 5 κυτταρων, 7 και 8 κυτταρων. Ειναι η πρωτη φορα που εκανα εμβρυομεταφορα, τις αλλες δεν καταφερναν να προχωρησουν. τωρα για τη βλαστοκυστη ξερω και εγω ότι δεν προχωρουν ολα σε βλαστοκυστη, αλλα μηπως προχωρουν τα παραγματικα καλα εμβρυα αυτα που θα προχωρησουν και μεσα μας????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Lion πως πάει η εγκυμοσύνη? είναι ωραίο να μιλάμε και για τα ευχάριστα εδώ..

 

περιμενω να περασουν οι μερες για να παω για τον πρωτο

υπερυχο. προσπαθω να μην κουραζομαι πολυ αλλα εχω

απιστευτη αγωνια γιατι οσο περισσοτερα ξερεις τοσο το

χειροτερο καποιες φορες.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έχω ξεκινήσει τροποποιημένο φυσικό με κλομιφεν.5 ωοθυλάκια έχει δει ο γιατρός τα 4 στα 16 χιλ. περίπου.Θα ξαναπάω σε 2 μέρες.Απο την δική σας εμπειρία είναι καλά 4;;;Θέλω να πω με λίγα φάρμακα περίπου πόσα μπορούμε να έχουμε;

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έχω ξεκινήσει τροποποιημένο φυσικό με κλομιφεν.5 ωοθυλάκια έχει δει ο γιατρός τα 4 στα 16 χιλ. περίπου.Θα ξαναπάω σε 2 μέρς.Απο την δική σας εμπειρία είναι καλά 4;;;Θέλω να πω με λίγα φάρμακα περίπου πόσα μπορούμε να έχουμε;

 

εαν και τα 4 εχουν ωαριο που πιστευω οτι θα εχουν, ειναι πολυ καλα. νομιζω οτι ειναι σημαντικο οτι ειναι αναλογου μεγεθους. συνηθως την πρεγνυλ την κανεις οταν φθασουν 17-18 χιλ μεσο ορο, δηλ μεθαυριο. εγω στις προσπαθειες με φαρμακα ειχα ωοθυλακια συνηθως 4-5 τα οποια ομως δεν ειχαν ωαρια!!! δηλ ειχαν 2στα 5. Αυτο ηταν το ενα προβλημα μου. βεβαια εν αντιθεσει με εσενα ειχαν διαφορετικο μεγεθος δηλ 1-2 ηταν μεγαλυτερα και τα αλλα υστερουσαν. συνεχιζα τις ενεσεις για να μεγαλωσουν τα μικροτερα και ισως για αυτο το λογο χαλουσε και η ποιοτητα των μεγαλυτερων. Πιστευω οτι ολα θα πανε καλα στην περιπτωση σου...

Link to comment
Share on other sites

εαν και τα 4 εχουν ωαριο που πιστευω οτι θα εχουν, ειναι πολυ καλα. νομιζω οτι ειναι σημαντικο οτι ειναι αναλογου μεγεθους. συνηθως την πρεγνυλ την κανεις οταν φθασουν 17-18 χιλ μεσο ορο, δηλ μεθαυριο. εγω στις προσπαθειες με φαρμακα ειχα ωοθυλακια συνηθως 4-5 τα οποια ομως δεν ειχαν ωαρια!!! δηλ ειχαν 2στα 5. Αυτο ηταν το ενα προβλημα μου. βεβαια εν αντιθεσει με εσενα ειχαν διαφορετικο μεγεθος δηλ 1-2 ηταν μεγαλυτερα και τα αλλα υστερουσαν. συνεχιζα τις ενεσεις για να μεγαλωσουν τα μικροτερα και ισως για αυτο το λογο χαλουσε και η ποιοτητα των μεγαλυτερων. Πιστευω οτι ολα θα πανε καλα στην περιπτωση σου...

Σ'ευχαριστώ για την απάντηση Isis.Βασικά μου είπε και για 5ο ωοθυλάκιο αλλά δεν έχει μεγαλώσει αρκετά και μάλλον δεν το υπολογίζουμε καθόλου.Μεθαύριο που θα πάω θα μου πει πότε να κάνω την pregnyl.Isis εσύ περιμένεις αποτελέσματα;Είσαι μετά απο εμβρυομεταφορά;;Σου εύχομαι ολα να πάνε καλά!!

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ για την απάντηση Isis.Βασικά μου είπε και για 5ο ωοθυλάκιο αλλά δεν έχει μεγαλώσει αρκετά και μάλλον δεν το υπολογίζουμε καθόλου.Μεθαύριο που θα πάω θα μου πει πότε να κάνω την pregnyl.Isis εσύ περιμένεις αποτελέσματα;Είσαι μετά απο εμβρυομεταφορά;;Σου εύχομαι ολα να πάνε καλά!!

Ναι... περιμενω... Τριτη χοριακη...μετα απο φυσικους. Σε ευχαριστω πολυ και καλη επιτυχια!!!Να εχουν ολα ωαριο και να γονιμοποιηθουν ολα!!!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και πάλι. Δυστυχώς σήμερα με πήραν και μου είπαν ότι το ωάριο δεν κατάφερε να γονιμοποιηθεί (από φυσικό κύκλο) οπότε δεν σας κρύβω ότι απογοητευτηκα.:-(

Τώρα το μόνο που μένει είναι να χρησιμοποιήσουμε την κατεψυγμένη βλαστοκύστη το Σάββατο. Έχω χάσει εντελώς τις ελπίδες μου γιατί μου είπαν οτι η βλαστοκύστη είναι μέτριας ποιότητας...! Τελικά δεν με βλέπω να συνεχίζω τους φυσικούς κύκλους γιατί είναι πολύ χρονοβόρο και ψυχοφθόρο ταυτόχρονα.

Καλή συνέχεια σε όλες σας σε ότι φάση και αν βρίσκεται η καθε μια. Θα σας πω και εγώ τα νέα μου αφου κάνω την εμβρυομεταφορά της βλαστοκύστης.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και πάλι. Δυστυχώς σήμερα με πήραν και μου είπαν ότι το ωάριο δεν κατάφερε να γονιμοποιηθεί (από φυσικό κύκλο) οπότε δεν σας κρύβω ότι απογοητευτηκα.:-(

Τώρα το μόνο που μένει είναι να χρησιμοποιήσουμε την κατεψυγμένη βλαστοκύστη το Σάββατο. Έχω χάσει εντελώς τις ελπίδες μου γιατί μου είπαν οτι η βλαστοκύστη είναι μέτριας ποιότητας...! Τελικά δεν με βλέπω να συνεχίζω τους φυσικούς κύκλους γιατί είναι πολύ χρονοβόρο και ψυχοφθόρο ταυτόχρονα.

Καλή συνέχεια σε όλες σας σε ότι φάση και αν βρίσκεται η καθε μια. Θα σας πω και εγώ τα νέα μου αφου κάνω την εμβρυομεταφορά της βλαστοκύστης.

 

ven, σε καταλαβαινω απολυτα. Ειναι πολυ απογοητευτικο... Παρολα αυτα το γενονος ότι στο παρελθον γονιμοποιηθηκε ωαριο και ηταν αρκετα καλό ωστε να φθασει σε σταδιο βλαστοκυστης θα πρεπει να σου δινει δυναμη για το μελλον. Οσο για τους φυσικους η αληθεια ειναι οτι εαν εχεις καλη ανταποκριση στα φαρμακα ειναι προτιμοτεροι οι κυκλοι διεγερσης. Οι φυσικοι ειναι για εμας που δεν ανταποκρινομαστε στα φαρμακα...

Καλη επιτυχια στη μεταφορα και ευχομαι η μετρια βλαστοκυστη να γινει ενα τελειο μωρακι...

Link to comment
Share on other sites

μα τι λες βρε Δημητρα...για πιο μεγαλο ποστ ζητας συγνωμη....:-D

εσυ και η lion σημερα μας φτιαξατε την διαθεση...σε τρεις-τεσσερεις μερες παω για ωοληψια απο φυσικο κυκλο(υστερα απο 2 αποτυχημενες φαρμακευτικες εξωσωματικες) και τα ποστ σας μου δινουν φοβερες ελπιδες...οτι αυτη την φορα ''ισως" πετυχω και εγω!!!!

εμεις ευχαριστουμε που μας εγραψες την ιστορια σου...σου ευχομαι ενα γερο μπεμπακι...:-D

ven περιμενουμε νεα σου οταν με το καλο κανεις την εμβρυομεταφορα...

synik τι κανεις? εγω εχω πονακια χαμηλα στην κοιλια και φοβαμαι μηπως αδιαθετησω, αν και το απευχομαι... Εσυ πως πας?

Link to comment
Share on other sites

ven περιμενουμε νεα σου οταν με το καλο κανεις την εμβρυομεταφορα...

synik τι κανεις? εγω εχω πονακια χαμηλα στην κοιλια και φοβαμαι μηπως αδιαθετησω, αν και το απευχομαι... Εσυ πως πας?

Isis τι έγινε;Θα κάνεις αύριο χοριακή;;Να μας πεις νέα σου

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...