Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

τροποποιημενος κυκλος???αποριες


karkinaki

Recommended Posts

κοριτσια καλησπερα!

 

ειμαι στην τελικη ευθεια για να κανω την πρωτη μου εξωσωματικη. Ο λογος ειναι σοβαρη ολιγοασθενοσπερμια του συζυγου, απο μενα ολα οκ...

 

εχω μια απορια και θα ηθελα να τη συζητησω μαζι σας, γενικα ειμαι πολυ κατα των φαρμακων και αν και εχω χαμηλη fsh δε θελω να παρω ορμονες αλλα θελω να επιλεξω τον φυσικο κυκλο. Ομως ξερω οτι αν θες να συλλεξεις 3-4 ωαριακια θα μου παρει σχεδον 4 μηνες...Γνωριζετε καποια πραγματα για τον τροποποιημενο κυκλο; αν δηλαδη μπορω να παρω λιγες ορμονες (ακομα πιο λιγες απο βραχυ πρωτοκολλο);;; το εχει προσπαθησει καμια;;; προκειμενου τουλαχιστον σε 2 περιοδους να εχω παρει αρκετα;;;φοβαμαι μη με ριξει να πηγαινω καθε μηνα για συλλογη..θελει γερα νευρα ο φυσικος αλλα απ την αλλη θα ενιωθα πιο καλα να μην λαβω ορμονες:roll::roll::roll:

 

σας ευχαριστω πολυ και περιμενω με αγωνια τις συμβουλες σας!!:-P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κοριτσια καλησπερα!

 

ειμαι στην τελικη ευθεια για να κανω την πρωτη μου εξωσωματικη. Ο λογος ειναι σοβαρη ολιγοασθενοσπερμια του συζυγου, απο μενα ολα οκ...

 

εχω μια απορια και θα ηθελα να τη συζητησω μαζι σας, γενικα ειμαι πολυ κατα των φαρμακων και αν και εχω χαμηλη fsh δε θελω να παρω ορμονες αλλα θελω να επιλεξω τον φυσικο κυκλο. Ομως ξερω οτι αν θες να συλλεξεις 3-4 ωαριακια θα μου παρει σχεδον 4 μηνες...Γνωριζετε καποια πραγματα για τον τροποποιημενο κυκλο; αν δηλαδη μπορω να παρω λιγες ορμονες (ακομα πιο λιγες απο βραχυ πρωτοκολλο);;; το εχει προσπαθησει καμια;;; προκειμενου τουλαχιστον σε 2 περιοδους να εχω παρει αρκετα;;;φοβαμαι μη με ριξει να πηγαινω καθε μηνα για συλλογη..θελει γερα νευρα ο φυσικος αλλα απ την αλλη θα ενιωθα πιο καλα να μην λαβω ορμονες:roll::roll::roll:

 

σας ευχαριστω πολυ και περιμενω με αγωνια τις συμβουλες σας!!:-P

Όταν έκανα εγώ την σπερματέγχυση είχα κάνει μια gonal των 75μονάδων(τίποτα αν σκεφτείς ότι στην εξωσωματική έκανα 3000μονάδες συνολικά)και 1 pregnyl.Δημιουργήθηκαν 2 ωάρια εικοσάρια(καλά μου είπε).Δεν ξέρω τι είναι πιο ψυχοφθόρο...τα φάρμακα...ή...οι απανωτές συλλογές...

ysjfp2.png

Link to comment
Share on other sites

και γω αυτο αναρωτιομουν ψυχη,

 

αφου σε σπερματεγχυση κανουν συλλογη πανω απο 1 σημαινει οτι και στην Ivf χρησιμοποιουν ηπια διεγερση ωοθηλακιων αρα αν εβγαζα κανα παραπανω τουλαχιστον θα κανα 2, στην πρωτη ωοληψια, 2 στη 2η και μετα θα κερδιζα και χρονο και οχι πολυ πουσαρισμα του οργανισμου

 

σ ευχαριστω για την παρεμβαση αντε καλη μας επιτυχια!!!:-P

 

ε ρε τιτραβαμε και δεν το μαρτυραμε!!!:mrgreen::confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...