Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ασταθής κύκλος χωρις πολυκυστικες...


Recommended Posts

Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποια άλλη κοπέλα εχει ασταθή κύκλο χωρίς να εχει πολυκυστικες..

Το εχω ελέγξει και δεν εχω ουτε πολυκυστικες ουτε ορμονικο θεμα..

Σήμερα ειναι 34η ημερα και τίποτα....και στις εξωσωματικες για να προγραμματισουμε τον κύκλο για την προσπάθεια μονο με cyclacur..

 

Και δεν ειναι οτι ερχεται έστω σταθερα σε 45 ή 35 ημερες....δεν ξερω ποτε θα έρθει....

Τελικά.....Τα πιο ωραία πράγματα έρχονται εκεί που δεν τα περιμένεις και γίνονται τα θαύματα όταν πάψεις να επιμένεις ?????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Απο τότε που ξεκίνησε η περίοδος μου (13) μέχρι και τα 28 , ο κύκλος μου ήταν απο 25 έως 33 ημέρες , τεραστιο μπερδεμα . Δεν είχα πολυκιστικές , ούτε ήταν ορμονικό ούτε ινομυωματα.

Απο πόνο δε και αιμοραγία ..... Αστα να πανε , λιποθυμούσα......Μετα τη γέννα (29) ο κύκλος μου είναι στις 28 ημερες απογευμα - μπαμ. Ούτε ραντεβου , κρατάει τρεις μέρες και νορμαλ αιμοραγία , πονος ούτ για στείο , κάτι σαν γκραμπούλες . Κανένας δεν καταφερε να μου εξηγησει τόσα χρόνια γιατί είχα ασταθή κύκλο......

Ξέρω οτι δε βοηθανε σε κατι αυτά που σου λέω . Παντως σου ευχομαι ολόψυχα τα καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Για πρόωρη εμμηνόπαυση το έχεις ελέγξει?

 

 

Ναι..απο ορμόνες ειμαι μια χαρα....Μου λένε οτι ετσι ειναι απλα...αλλα εγω πιστεύω ότι ίσως φταίει κάτι..γιατι δεν ειναι οτι απλα αντι για 28 ερχεται σε 35..δεν ξερω καν ποτε θα ερθει...:(

Τελικά.....Τα πιο ωραία πράγματα έρχονται εκεί που δεν τα περιμένεις και γίνονται τα θαύματα όταν πάψεις να επιμένεις ?????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Απο τότε που ξεκίνησε η περίοδος μου (13) μέχρι και τα 28 , ο κύκλος μου ήταν απο 25 έως 33 ημέρες , τεραστιο μπερδεμα . Δεν είχα πολυκιστικές , ούτε ήταν ορμονικό ούτε ινομυωματα.

Απο πόνο δε και αιμοραγία ..... Αστα να πανε , λιποθυμούσα......Μετα τη γέννα (29) ο κύκλος μου είναι στις 28 ημερες απογευμα - μπαμ. Ούτε ραντεβου , κρατάει τρεις μέρες και νορμαλ αιμοραγία , πονος ούτ για στείο , κάτι σαν γκραμπούλες . Κανένας δεν καταφερε να μου εξηγησει τόσα χρόνια γιατί είχα ασταθή κύκλο......

Ξέρω οτι δε βοηθανε σε κατι αυτά που σου λέω . Παντως σου ευχομαι ολόψυχα τα καλύτερα.

 

Μακάρι με μια εγκυμοσύνη να έφτιαχνε....αλλα η εγκυμοσύνη δεν ερχεται..:(

Να εισαι καλά κορίτσι μου και να χαιρεσαι το/α παιδακι/α σου!!

Τελικά.....Τα πιο ωραία πράγματα έρχονται εκεί που δεν τα περιμένεις και γίνονται τα θαύματα όταν πάψεις να επιμένεις ?????

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποια άλλη κοπέλα εχει ασταθή κύκλο χωρίς να εχει πολυκυστικες..

Το εχω ελέγξει και δεν εχω ουτε πολυκυστικες ουτε ορμονικο θεμα..

Σήμερα ειναι 34η ημερα και τίποτα....και στις εξωσωματικες για να προγραμματισουμε τον κύκλο για την προσπάθεια μονο με cyclacur..

 

Και δεν ειναι οτι ερχεται έστω σταθερα σε 45 ή 35 ημερες....δεν ξερω ποτε θα έρθει....

 

Καλημέρα!

αντιμετωπίζω ακριβώς το ίδιο θέμα με εσένα. από την αρχή της περιόδου μου στα 16, μέχρι και σήμερα που είμαι 29!

ακόμα την περιμένω και είμαι στην 51η μέρα παρακαλώ!

ορμονολογικές-θυροειδής-κύστες όλα καθαρά!

και ο γιατρός δεν μου έχει δώσει εξήγηση για το που οφείλεται.

με ταλαιπωρεί και εμένα αυτό το θέμα γιατί ούτε την ωορρηξία μου μπορώ να υπολογίσω ούτε τίποτα!

...Θέλω κι εγώ το δικό μου ΑΣΤΕΡΙ...

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μια από τα ίδια...πέρισυ έφτασα και τις 37 μέρες...ο κύκλος μου κυμαίνεται από 28-32 μέρες και πρόσφατα είδα και κάτι 25άρια και 26άρια...χωρίς κάποια προφανή αιτία.

Ο γυναικολόγος μου όταν του είπα ότι δεν έχω σταθερό κύκλο, με ρώτησε αν έχω μια φορά το μήνα περίοδο. Όταν του είπα ναι, μου είπε ότι ο κύκλος μου δεν λέγεται ασταθής...τα συμπεράσματα δικά σας!:rolleyes:

kgi3p2?r=1359388468
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω ασταθη κυκλος απο τοτε που αρχισε ο κυκλος ...δεν ξερω πότε θα ερθει η περιοδος

Πολυκυστικες δεν εχω

Θυροειδης μια χαρα

Ετσι ηταν και η μανα μου....

Μετα την 2η εγκυμοσυνη παρατηρησα οτι ερχεται απο 32- 38 μερες..αλλα και παλι οχι παντα

Οσο για το αιμα ..ποταμι..ειδικα μετα την 2η εγκυμοσυνη ..βολευομαι τις 2 πρωτες μερες με σερβιετες λοχειας!!!

p7z6p3.pngsQqep3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Άρα υπάρχουν και άλλες κοπέλες σαν και μένα...:P

 

Το προβλημα ειναι αυτο που λετε..οτι δε μπορεις να υπολογισεις ωορρηξια..

 

Κια γω τωρα που θελω να κάνω εξωσωματική σε φυσικό κύκλο αν περιμένω κάθε φορά να περνάνε 50 μέρες για να μαζέψω ενα ωάριο, θα τα μαζεψω σε 3 χρονια..:(

Τελικά.....Τα πιο ωραία πράγματα έρχονται εκεί που δεν τα περιμένεις και γίνονται τα θαύματα όταν πάψεις να επιμένεις ?????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

έχετε ελέγξει τις τιμές της σωματομεδίνης c?

παραγεται από την υποφυση και επηρεαζει κι αυτή την περίοδο

Αυτο εχει να κανει και με το υψος ετσι δεν ειναι;...αν ειμαστε κοντες να το ψαξουμε..αλλιως οχι;'η ασχετο;

p7z6p3.pngsQqep3.png
Link to comment
Share on other sites

έχετε ελέγξει τις τιμές της σωματομεδίνης c?

παραγεται από την υποφυση και επηρεαζει κι αυτή την περίοδο

 

Πρώτη φορά ακούω γι αυτη..θα το ρωτήσω...

Τελικά.....Τα πιο ωραία πράγματα έρχονται εκεί που δεν τα περιμένεις και γίνονται τα θαύματα όταν πάψεις να επιμένεις ?????

Link to comment
Share on other sites

Koριτσια ναι, ρωτήστε οπωσδηποτε και εξεταστειτε.

marchalina σωστα το λες, ειναι η αυξητική ορμόνη, παραγεται από την υποφυση και επηρεαζει και την περίοδο. Σ' αυτη τη φαση δεν εχει σημασια το ύψος.

Σας το λεω εκ πειρας ,οχι ιδιας πειρας, αλλά απο φιλη που χειρουργείται σε λίγες μερες στην υποφυση εξαιτίας αυτού. Κι εκεινη ειχε ασταθή κύκλο, το εψαχνε, δεν ειχε πολυκυστικές και τελικά ειχε θεμα με το σωματομεδίνη.

EXXQp3.pngAIzKp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...