Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΣΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΙΜΙΑΚΟ ΝΟΣΟΚ.ΛΑΡΙΣΑΣ


Recommended Posts

Με παρακολουθεί ο γιατρός μου στην πόλη που μένω και Λάρισα θα έρθω από ωοληψία μέχρι εμβρυομεταφορά. Μίλαγα με κάποια κοπέλα όπου θα αφαιρούσε υδροσάλπιγγα στις 19 Δεκεμβρίου και νόμιζα ότι ήσουν εσύ.

DrHNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 116
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΑΑΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑ...ΝΑΙΙΙΙΙ ΕΓΩΩΩΩΩΩΩΩΩ ΕΙΜΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ....ΣΤΗΣ 19 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΕΠΕΜΒΑΣΗ....

15-2-14 βγηκε η καρδια μου εξω απο το σωμα μου...ηρθε στην ζωη μου ο πριγκιπας μου...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα κορίτσια.

Θα ήθελα να μάθω τις εντυπώσεις σας για τη Λάρισα. Έχετε προχωρήσει στην εξωσωματική?

Ποιο είναι το κόστος? Οποιαδήποτε πληροφορία είναι καλοδεχούμενη.

Ευχαριστώ

XhMVp2.png

 

KSWbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια.

Θα ήθελα να μάθω τις εντυπώσεις σας για τη Λάρισα. Έχετε προχωρήσει στην εξωσωματική?

Ποιο είναι το κόστος? Οποιαδήποτε πληροφορία είναι καλοδεχούμενη.

Ευχαριστώ

 

Με πετυχαίνεις στην φάση της αναμονής για την χοριακή που θα κάνω την Δευτέρα. Είναι η δεύτερη εξωσωματική που κάνω στην Λάρισα και είμαι αρκετά ευχαριστημένη. Όσο αφορά το κόστος δεν πληρώνεις τίποτα. Όποια απορία έχεις μπορείς να με ρωτήσεις.

DrHNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σε ποιον γιατρό έκανες την εξωσωματική. Σε ρωτάω γιατί εκτός από τον Μεσσήνη άκουσα κ για τον Νταφόπουλο (αν δεν κάνω λάθος στο όνομα) ότι είναι πολύ καλός.

Γενικά μετά από πόσο καιρό μπόρεσες να κλείσεις ραντεβού?

XhMVp2.png

 

KSWbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σε ποιον γιατρό έκανες την εξωσωματική. Σε ρωτάω γιατί εκτός από τον Μεσσήνη άκουσα κ για τον Νταφόπουλο (αν δεν κάνω λάθος στο όνομα) ότι είναι πολύ καλός.

Γενικά μετά από πόσο καιρό μπόρεσες να κλείσεις ραντεβού?

 

Στον Μεσσήνη είμαι, αλλά 'εχω ακούσει και για τον Νταφόπουλο καλά λόγια. Αμέσως σου κλέινουν ραντεβού, δεν έχει καθόλου αναμονή εκεί.

DrHNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Sorry που σε ζαλίζω...εννοώ αφού πας κ μιλήσεις έχοντας κ τις εξετάσεις σου πόσος χρόνος περίπου χρειάζεται για να ξεκινήσεις ενέσεις κ να γίνει τελικά η εξωσωματική? Έχει αρκετή αναμονή γι αυτό?

XhMVp2.png

 

KSWbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μόλις έκανα εξωσωματική στο ΠΝΛ τώρα περιμένω να κάνω χοριακή.

Πρέπει να έχουν δανεικά ωάρια γιατί σε ρωτάνε αν θές να κάνεις δωρεά αυτά που δεν χρειάζεσαι.

 

Καλησπέρα sereir.

Πόσος καιρός πέρασε από το πρώτο σου ραντεβού μέχρι να κάνεις τελικά την εξωσωματική?

XhMVp2.png

 

KSWbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Sorry που σε ζαλίζω...εννοώ αφού πας κ μιλήσεις έχοντας κ τις εξετάσεις σου πόσος χρόνος περίπου χρειάζεται για να ξεκινήσεις ενέσεις κ να γίνει τελικά η εξωσωματική? Έχει αρκετή αναμονή γι αυτό?

Δεν με ζαλίζεις καθόλου, μην ανησυχείς. Αφού είσαι έτοιμη από εξετάσεις στον επόμενο κύκλο μπορείς να ξεκινήσεις.

DrHNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...

Λιλα πόσο δίκιο έχεις. Μόνο αν περάσεις προσωπικά από αυτή τη διαδικασία στο πανεπιστημιακό μπορείς να εμπεδώσεις αυτά τα λόγια που είπε η Λίλα που ταυτίστηκα κιόλας μαζί τους. Με κάλυψαν πλήρως. Εμπειρία πολλών προσπαθειών που μου άφησαν βαθιά πικρία, λύπη και απογοήτευση. Αυτό τα λέει όλα. Μακάρι να μην τον εμπιστευόμουν τόσο πολύ τον Μεσσήνη.. Τώρα ανήκει στο παρελθόν, ευτυχώς..

Link to comment
Share on other sites

ΛΙΛΑ kai august αυτό συμβαινει με όλους τους γιατρούς. Δεν πρέπει να τους έχουμε τυφλή εμπιστοσυνη και να τους αξιολογούμε συνεχεια συμφωνα με τις γνώσεις που έχουμε και μεις. Γιατί, όπως ειπατε, κανουν χοντρα λαθη τα οποία τα καταλαβαινουμε εκ των υστερων εις βαρους του χρόνου μας, της υγειας μας και των χρηματων μας. Εγω κακή εμπειρία έχω από τον Λ@ina o oποίος ειναι μονο καλός στις διεγερσεις. Στα άλλα ειναι αστα να πανε. ΠΙο πολλες γνωσεις έχω εγω που δεν ειμαι γιατρος παρα αυτος.

Οσο για τον Μεσσ!νη, επομενο ειναι να ειναι ψυχρος και αδιαφορος. Δεν έχει καποιο οικονομικό οφελος, οποτε....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...
Καλησπέρα sereir.

Πόσος καιρός πέρασε από το πρώτο σου ραντεβού μέχρι να κάνεις τελικά την εξωσωματική?

 

 

Έκανα την πρώτη μου εξωσωματική τον ιανουάριο 2014 κ είχα επιτυχία με την πρώτη!!!με τα ραντεβού δεν είχα θέματα...κύλησαν κανονικά, 2 ιανουάριου είχα περίοδο, άρχησα τη θεραπεία κ 15 του μήνα πήγα για ωοληψία κ 17 για την εμβρυομεταφορά...ότι χρειαστείς πες μου...

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

κοριτσια καλησπερα εχω κανει2 εξωσωματικες αποτυχημενες σε ιδιωτικο κεντρο και τωρα σκεφτομαι να παω στο πανεπιστημιακο στη λαρισα για οικομικους λογους, αν μπορει καποια απο εσας να μου πει ποσο στοιχιζει η ολη διαδικασια.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα εχω κανει2 εξωσωματικες αποτυχημενες σε ιδιωτικο κεντρο και τωρα σκεφτομαι να παω στο πανεπιστημιακο στη λαρισα για οικομικους λογους, αν μπορει καποια απο εσας να μου πει ποσο στοιχιζει η ολη διαδικασια.

 

ΚΑΛΗΜΕΡΑ. ΤΟΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ Κ ΤΥΧΕΡΗ ΜΟΥ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΣΤΟ ΠΑΝΕΠ. ΣΤΗ ΛΑΡΙΣΑ ΜΕ ΤΟΝ κ. ΜΕΣΣΗΝΗ. Κ ΤΩΡΑ ΜΟΛΙΣ ΕΚΛΕΙΣΕ ΕΝΑ ΜΗΝΑ Ο ΜΙΚΡΟΥΛΗΣ ΜΑΣ!!!!ΠΛΗΡΩΝΑ ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ Κ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΤΗΣ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗΣ (ΩΟΛΗΨΙΑ ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ) ΤΙΠΟΤΑ!!!!ΕΜΕΙΝΑ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ ΜΕ ΟΛΟΥΣ...ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΓΡΗΓΟΡΑ ΜΕ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα κοριτσια!διαγνωστηκα μετα απο υστεροσαλπιγγογραφια οτι ειναι κ οι δυο σαλπιγγες κλειστες!την τριτη εχω ραντεβου με τον κ.λιαλιο για να δει τις εξετασεις κ να προχωρησουμε σε λαπαροσκοπηση για το ανοιγμα των σαλπιγγων!αν αυτο δεν πετυχει θα προχωρησουμε σε εξωσωματικη!εχει καμια παρομοια εμπειρια απο τον γιατρο?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπερα κοριτσια,θα ήθελα να κανω μια ερωτηση...Ποναει η ωοληψια?Καταλαβατε τιποτα ή ήσασταν ζαλισμένες?Φυγατε την ίδια μέρα απο το νοσοκομείο,αργά ή νωρίς?Γενικα πως είναι όλη η διαδικασία στην Λάρισα?Συγνωμη για τον βομβαρδισμο ερωτήσεων αλλά πρωτάρα και εγώ :) Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπερα κοριτσια,θα ήθελα να κανω μια ερωτηση...Ποναει η ωοληψια?Καταλαβατε τιποτα ή ήσασταν ζαλισμένες?Φυγατε την ίδια μέρα απο το νοσοκομείο,αργά ή νωρίς?Γενικα πως είναι όλη η διαδικασία στην Λάρισα?Συγνωμη για τον βομβαρδισμο ερωτήσεων αλλά πρωτάρα και εγώ Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

γεια σου...η ωληψια δεν ποναει τοσο ωστε να μην την αντεξεις...με τη μεθη δενθα καταλαβεις και πολλα....απο το νοσοκομειο φευγεις την ιδια μερα καμια ωρα μετα την ωοληψια..τωρα οσο για την καταταση στη λαρισα....το οτι δεν πληρωνεις ειναι μεγαλο συν...αλλα πρεπει λιγο να επιβιωνεις μονη σου...τι εννοω..κανεις δε θα σε παρει τηλεφωνο ουτε για το τι κανεις αλλα και ουτε για να σε ενημερωσει τι να κανεις...πρεπει να ενδιαφερεσαι μονη σου για το επομενο βημα γιατι ειναι λιγο εργοστασιο και οι κοπελες δεν σε θυμουνται καν!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα καλή επιτυχία σε όσες βρίσκονται κοντά και πολύ υπομονή σε όσες αναμένουμε. Θα ήθελα να ρωτήσω πόσο χρόνο αναμονής έχει στη Λάρισα;

 

Ευχαριστω

iFzbp2.png
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς χρόνο αναμονής;για επιτροπή;αυτό ας το απαντήσει άλλη κοπέλα γιατί εγώ πέρασα επιτροπή τον Ιούλιο στην αρχή λειτουργίας της στη Λάρισα..οπότε με πήραν τηλ και με ειδοποίησαν όταν άνοιξαν..για το νοσοκομείο τώρα δεν υπάρχει αναμονή..όλα τα ραντεβού και οι διαδικασίες γίνονται άμεσα!

Link to comment
Share on other sites

Hope83 σ'ευχαριστώ πολυ για την απαντηση σου!!!Το εχω ενα αγχος αυτο για τον πονο,αλλα ελπιζω να πανε ολα καλα και να ειναι υπορφερτα τα τσιμπηματακια!!!Δεν με ενοχλει καθολου να τους παιρνω τηλ :D ας πανε ολα καλα και αυτο ειναι το λιγοτερο :wink:

 

 

nelly1Για χρονο αναμονης για την επιτροπη :rolleyes: εγω οταν ειχα παρει τηλεφωνο εκλεισα το ραντεβου 15 μερες μετα....να ξερεις ειναι ημερα ''Πεμπτη'' η ημερα που περνας επιτροπη....και σε παιρνουν τηλ μια ημερα πριν για να επιβεβαιωσουν το ραντεβου

 

για το νοσοκομείο τώρα δεν υπάρχει αναμονή..όλα τα ραντεβού και οι διαδικασίες γίνονται άμεσα!

Ακριβως!!!την εκανες την εξωσωματικη hope?Ολα καλα?

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ρωτάω γιατί εμείς στη Θεσσαλονίκη έχουμε χρόνο αναμονής 1 έτος οπότε και η δική μου σειρά είναι μετά τον Οκτώβριο.Να ξέρω αν δεν έχει καθόλου αναμονή γιατί να περιμένω τόσο καιρό;Μπορεί κάποια να μου στείλει τηλέφωνα επικοινωνίας με το νοσοκομείο που θα πρέπει να απευθυνθώ και αν γνωρίζεται ονόματα γιατρών θα με διευκολύνατε πολύ.

 

Ευχαριστώ πολύ

iFzbp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα..είμαι στη δεύτερη προσπάθεια..στην πρώτη δεν φτάσαμε καν στην εμβρυομεταφορα...σε αυτή είμαι σε αναμονή για χοριακή την παρασκευή...

 

Hope σου ευχομαι θετικοτατη χοριακη την παρασκευη!!!!!:-D

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...