Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

βρεφικός σταθμός στη Λάρισα;;;;;;;;;;;


Recommended Posts

Από Σεπτέμβριο, αν είναι δυνατόν και από τέλη Αυγούστου, πρέπει να στείλω τη μικρή μου, γεννημένη 9/10/2009, σε παιδικό-βρεφικό σταθμό.

ακόμα δεν περπατάμε, δεν βγάλαμε πάνα και στη διατροφή είμαστε επιλεκτικοί-εντάξει ψείρες (βιολογικά, εποχής, κλπ).

τί γνωρίζετε να προτείνετε;

πόσο τα κρατούν τα μικρά, ώρες εννοώ.

από τιμές;

ό,τι γνωρίζετε θα βοηθούσε. δεν έχω ιδέα και πρέπει να το βρω άμεσα!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 50
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ενδιαφέρομαι για βρεφικό σταθμό στη Λάρισα αλλά δεν μπορώ να βγάλω άκρη γιατί διάφορες φίλες που έχουν στείλει τα παιδιά τους έχουν διαλάξει η καθεμία διαφορετικό οπότε για όλες ο δικός τους είναι ο καλύτερος.Η μικρή μου είναι 2 χρονών και πρέπει οπωσδήποτε να έχω βρει σταθμό μέσα σε καμιά βδομάδα.Βοηθήστε παρακαλώ όποια μπορεί.

Link to comment
Share on other sites

δεν μας λες τουλάχιστον αυτά που σου είπαν οι φίλες σου, μήπως βγάλουμε κάποιο συμπέρασμα; έτσι, για να ξεκινήσουμε από κάπου! μόνες μας θα το βγάλουμε το φίδι από την τρύπα!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα! έχω ακούσει καλά λόγια μόνο για Καράτζιου. έτυχε. δεν γνωρίζω ειλικρινά τίποτα.

όσες ρώτησα μου είπαν για δημοτικό βρεφικό-παιδικό σταθμό (στη Σκουφά), αλλά αυτές οι μανάδες δεν νοιάζονται για το τί τρώει το παιδί τους, το τί-γιατί... μόνο να τους κρατάνε το παιδί, για να δουλεύουν.

εμένα αυτό δεν μου αρκεί.

σκοπεύω να την στείλω ιδιωτικό, για καλύτερες παροχές. λέμε τελικά για Απρίλιο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπόν εγώ πήγα να δω τον Σταθμο στην Καράτζιου. Είναι πολύ καλός και οργανωμένος και πολύ ωραίοι χώροι. Είναι βέβαια ακριβά. Βρήκα και κάτι άλλο αν σας ενδιαφέρει. Στην Ηρώων Πολυτεχνείου το Κέντρο Δημιουργικής απασχολησης A CAPELLA. Κρατάνε τα παιδιά 9-12 ή 9-2 . Με δραστηριότητες, κατασκευές, κουκλοθέατρο κλπ. Η τιμή 90ΕΥΡΩ 9-12 και 120 9-2.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εγώ πήγα να δω τον Σταθμο στην Καράτζιου. Είναι πολύ καλός και οργανωμένος και πολύ ωραίοι χώροι. Είναι βέβαια ακριβά. Βρήκα και κάτι άλλο αν σας ενδιαφέρει. Στην Ηρώων Πολυτεχνείου το Κέντρο Δημιουργικής απασχολησης A CAPELLA. Κρατάνε τα παιδιά 9-12 ή 9-2 . Με δραστηριότητες, κατασκευές, κουκλοθέατρο κλπ. Η τιμή 90ΕΥΡΩ 9-12 και 120 9-2.

Πόσο ακριβά είναι στην Καράτζιου;

 

για το δεύτερο που λες, το γνωρίζω. εκεί θα πάει η ανηψιά μου φέτος. το έχουν δει από κοντά η αδερφή μου και ο γαμπρός μου. τους άρεσε πολύ. η δε μικρή, σχεδόν 3 χρόνων, το λάτρεψε, όπως και μια κυρία Σωτηρία που είναι εκεί. από ότι κατάλαβα είναι ωραίος χώρος, με προσωπικό που αγαπούν τα παιδάκια. δεν ξέρω από πόσο μικρά όμως. έχω την εντύπωση πως πρέπει να είναι 2,5 ή 3 χρόνων. μπορεί και να κάνω λάθος. θα ξαναρωτήσω την αδερφή μου.

Link to comment
Share on other sites

και κάτι άλλο. η αδερφή μου θα την στέλνει μόνο 2-3 φορές την εβδομάδα. δεν ήξερα ότι λειτουργεί και για όλη την εβδομάδα!

θα πάρω τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εγώ πήγα να δω τον Σταθμο στην Καράτζιου. Είναι πολύ καλός και οργανωμένος και πολύ ωραίοι χώροι. Είναι βέβαια ακριβά. Βρήκα και κάτι άλλο αν σας ενδιαφέρει. Στην Ηρώων Πολυτεχνείου το Κέντρο Δημιουργικής απασχολησης A CAPELLA. Κρατάνε τα παιδιά 9-12 ή 9-2 . Με δραστηριότητες, κατασκευές, κουκλοθέατρο κλπ. Η τιμή 90ΕΥΡΩ 9-12 και 120 9-2.

 

Εμενα με ενδιαφερει αυτο. Απο τι ηλικια αναλαμβανουν τα παιδια γνωριζεις; Εγω εχω ακουσει πολυ καλα λογια και για την Ροζυ Γιαννακακη αν το λεω σωστα. Η τιμη βεβαια ειναι 250 ευρω τον μηνα.

2T40p3.pngcIPLp3.png
Link to comment
Share on other sites

στη Ρόζυ δούλευε παλιά η καλύτερή μου φίλη, νηπιαγωγός. έχω πάει και σε γιορτή που διοργάνωσαν! πάρα πολύ όμορφα!

 

250 είναι πολύ καλά! με τη μεταφορά μέσα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

στη Ρόζυ δούλευε παλιά η καλύτερή μου φίλη, νηπιαγωγός. έχω πάει και σε γιορτή που διοργάνωσαν! πάρα πολύ όμορφα!

 

250 είναι πολύ καλά! με τη μεταφορά μέσα;

 

Νομιζω ναι. Η γειτονισσα μου εστελνε και τα δυο παιδια της εκει και ηταν πολυ ευχαριστημενη.

2T40p3.pngcIPLp3.png
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω ναι. Η γειτονισσα μου εστελνε και τα δυο παιδια της εκει και ηταν πολυ ευχαριστημενη.

εκεί τα έστελνε και μια συγγενής μου, και τα δύο παιδιά.

στο τέλος της χρονιάς όλα τα παιδάκια αγκάλιαζαν τις νηπιαγωγούς και πολλά έκλαιγαν που θα έκλεινε ο παιδικός. αυτό το θυμάμαι.

έχουν περάσει 7 χρόνια από τότε, αλλά ... θα είναι το πρώτο που θα επισκεφθούμε με το σύζυγο.

η Ρόζυ είναι νέα κοπέλα, αλλά δυναμική!

και έχει μεγάλη σημασία το προσωπικό του σταθμού να είναι ικανοποιημένο, γιατί και η δουλειά θα είναι ανάλογη!

Link to comment
Share on other sites

εκεί τα έστελνε και μια συγγενής μου, και τα δύο παιδιά.

στο τέλος της χρονιάς όλα τα παιδάκια αγκάλιαζαν τις νηπιαγωγούς και πολλά έκλαιγαν που θα έκλεινε ο παιδικός. αυτό το θυμάμαι.

έχουν περάσει 7 χρόνια από τότε, αλλά ... θα είναι το πρώτο που θα επισκεφθούμε με το σύζυγο.

η Ρόζυ είναι νέα κοπέλα, αλλά δυναμική!

και έχει μεγάλη σημασία το προσωπικό του σταθμού να είναι ικανοποιημένο, γιατί και η δουλειά θα είναι ανάλογη!

 

Ετσι ειναι. Εγω φετος δεν εργαζομαι μεχρι τον Μαιο, εχω το 9μηνο για τον μικρο, οποτε λεω να την κρατησω στο σπιτι και την κορη μου γιατι φοβαμαι τις αρρωστιες με το μωρο. Απο του χρονου και εγω μαλλον εκει θα την στειλω.

2T40p3.pngcIPLp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εγώ πήγα να δω τον Σταθμο στην Καράτζιου. Είναι πολύ καλός και οργανωμένος και πολύ ωραίοι χώροι. Είναι βέβαια ακριβά. Βρήκα και κάτι άλλο αν σας ενδιαφέρει. Στην Ηρώων Πολυτεχνείου το Κέντρο Δημιουργικής απασχολησης A CAPELLA. Κρατάνε τα παιδιά 9-12 ή 9-2 . Με δραστηριότητες, κατασκευές, κουκλοθέατρο κλπ. Η τιμή 90ΕΥΡΩ 9-12 και 120 9-2.

λοιπόν, μίλησα με την αδερφή μου και δέχονται νινάκια με πάμπερς. φαγητό δικό μας, το προτιμώ, και μετακίνηση δική μας. επίσης το προτιμώ.

θα μάθει περισσότερα και θα μου πει!

Link to comment
Share on other sites

Αγάπη, πες μας και την τιμή!

μην πάμε άδικα και μείνουμε με τα σάλια!

 

επίσης, έχω μια απορία! υπάρχουν παιδικοί που κρατούν τα μικρά πιο αργά από τις 4.00; από τέλη Δεκέμβρη θα έχω το παλιό ωράριο, που σημαίνει ότι μέχρι τις 5.30 θα είμαι στην εταιρεία. ή ο σύζυγος πρέπει να εκπαιδευτεί στο άλλαγμα-πλύσιμο (χλωμό) ή ο παιδικός να κλείνει αργότερα. έχετε κάτι στα υπόψιν;

και τελευταία άρχισε να μου τα μασάει για παιδικό τον Απρίλιο. "θα δούμε, εξαρτάται από το πώς θα πάει, τί ιώσεις θα αρπάξει....".

ας περπατήσει το πουλάκι μου, θα της μάθω μέχρι Απρίλιο να κάνει τσίσα και κακά, χωρίς πάμπερς και σιγά μη την αφήνω σε γιαγιάδες. σαν να βολεύτηκε ο αγαπούλης!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας και απο μένα!

Έίμαι μέλλουσα μαμά και άρχισε να με απασχολεί το θέμα που κουβεντιάζετε γιατί θα έχω 2 μήνες άδεια από τη δουλειά με το που θα γεννήσω, η μαμά μου είναι μακριά και η πεθερά μου αρκετά μεγάλη.. για να μην πολυλογώ, βρέθηκε στα χέρια μου ένα διαφημιστικό φυλλάδιο με έναν καινούριο βρεφονηπιακό σταθμό στη Λάρισα για παιδιά από 0-6 χρονών "Μια φορά κι έναν καιρό" και είναι στη Γιάννουλη έχω διεύθυνση και τηλέφωνο αν θελήσετε. Φιλιά

Link to comment
Share on other sites

γράψε διεύθυνση και τηλ και ό,τι πληροφορία χρήσιμη για μάνα μικρού παιδιού.

η δουλειά μου είναι κοντά.

δεν ξέρω όμως αν θα την πήγαινα εκεί, μόνο και μόνο γι' αυτό.

 

επίσης ήθελα να ρωτήσω. γνωρίζετε για Ράπτου;έχει για τόσο μικρά παιδιά;

Link to comment
Share on other sites

sevoula καλησπέρα, ο σταθμός είναι επί της οδού Αριστοτέλους στη Γιάννουλη, 300 μέτρα από τη στροφή προς Φαλάνη τηλ. 2410591284 υπεύθυνη γράφει το διαφημιστικό Ελευθερία Σακελλαρίου-Λουντρούδη.

Αν έρθεις σε επαφή ή πας από εκεί θα χαρώ να ακούσω τα συμπεράσματά σου!

Link to comment
Share on other sites

merci beaucoup! εννοείται θα γράψω ότι ακούω ή βλέπω!

το ίδιο να κάνουμε όλες μας.πολλές μανούλες= μεγαλύτερη προστασία για τα μικρά μας!

Link to comment
Share on other sites

να γράψω αυτό που έμαθα από πελάτη του άντρα μου για τον σταθμό Καράτζιου;

είναι ο καλύτερος σε όλη την πόλη, μακράν, αλλά και μακράν ο ακριβότερος.

μας είπε τιμή για προνήπιο και νήπιο.

πολλά! μακάρι να είχαμε.

400 και 500 αντίστοιχα.

τα μεταφέρω όμως με κάθε επιφύλαξη. μπορεί ο τύπος απλά να ήθελε να παινευτεί.

μου έκανε εντύπωση που από την κορυφή, τελικά φέτος το παιδί του το στέλνει σε δημοτικό σταθμό.

από το ύψος στο βάθος; εντύπωση μου κάνει και κάτι δεν μου πολυκολλάει.

επαναλαμβάνω με κάθε επιφύλαξη. μυστήριος κόσμος.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, για παιδικό σταθμό στη Λάρισα.. Ξέρω για έναν μικρό παιδικό σταθμό που πάνε τη μικρή τους (απο μωρό) πολύ δικοί μου άνθρωποι και είναι υπερ ευχαριστημένοι. Μάλιστα στα βαφτίσια της μικρής είχε έρθει η ιδιοκτήτρια (νεαρή σχετικά κοπέλα) και η μικρή δεν ξεκολούσε απο πάνω της. Επείδή οι γονείς δουλεύουν οτι έχει μάθει το κοριτσάκι, τα έχει μάθει εκει. Μου λένε οτι τα μεσημέρια τα λίγα παιδιά που μένουν για παράδειγμα, τους παιζει πιάνο και τραγουδάνε. Τιμή νομίζω γύρω στα 200 ευρώ. Αν θέλετε μπορώ να μάθω περισσότερα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μανούλες! Εγω έχω ακούσει για έναν άλλο νέο Βρεφονηπιακό σταθμό στη Νέα Πολιτεία. διευθυνση δε ξερω αλλα ειναι κοντα στο μουσικο λύκειο. Το δικο μου παιδι πηγαίνει πια στο νηπιαγωγειο αλλα της αδερφη μου ειναι 1,5 χρονων. Τον επισκεφτηκε πριν λιγες μερες για να τον δει και να μαθει περισσοτερες πληροφοριες. Ειναι κοντα στο σπιτι της, εχει συγχρονες εγκαταστασεις και η υπευθυνη ευγενικη προσχαρη με διαθεση για δουλεια. Τιμη μου ειπε αρκετα χαμηλη, γυρω στα 200. Το θετικό είναι ότι οι ωρες λειτουργίας τη βολευουν γιατι η αδερφη μου δουλευει σε μαγαζι και γυρνάει σπίτι στις 4, δηλαδή όταν θα σχολάει η μικρούλα της. Βέβαια της είπαν ότι δεν υπάρχει πρόβλημα να το κρατήσουν και λίγο παραπάνω σε περίπτωση που καθυστερήσει. Σχολικό δε νομίζω να έχει και μάλλον δεν προσφέρουν μεσημεριανο φαγητό, αλλά δεν την προβληματίζει αυτό. Αν ενδιαφερεστε για περισσοτερες λεπτομερειες θα τη ρωτησω και θα σας πω. Παντως θελει πολυ προσοχη η επιλογη για τα μωρακια μας...δε θελει βιαστικες αποφασεις!

Link to comment
Share on other sites

πώς λέγεται; είναι κοντά στο σπίτι της αδερφής μου. και η αδερφή μου μένει Νέα Πολιτεία. του χρόνου και η Εβελίνα που θα είναι 4 χρόνων, θα πηγαίνει προνήπια.

εγώ μένω κέντρο. δεν βολεύομαι, αλλά οι πληροφορίες σου θα με βοηθούσαν για την αδερφή μου. άλλωστε μπορεί να το τσεκάρει και η ίδια.

ευχαριστούμε Περσεφόνη!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...