Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Λαρισα- Θεσσαλία


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 109
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

εδω εχει καλο καιρο, αλλα υγρασια...γκρρρρ...

 

ειμαι Ζακυνθηνια και ζω στην Λαρισα τον χειμωνα και στην Ζακυνθο το καλοκαιρι

 

να σε ρωτησω κατι που γεννησες? Θεοτοκο?

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα. Αν ρωτάς εμένα πριν από 10,5 χρόνια γέννησα στην Κλινική "Υγεία" και φέτος στο Πανεπιστημιακό Νοσοκομείο με γιατρό τον Νταφόπουλο που τον προτείνω ανεπιφύλακατα.

Το περίεργο θα ήταν χειμώνα στη Ζάκυνθο και το καλοκαίρι στη Λάρισα.

Πότε αρχίζει όμως το καλοκαίρι;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

για μας ειναι καλοκαιρι απο την αρχη του Μαη και εως το τελος του Οκτωβρη. 6 μηνες δλδ...αυτη τη στιγμη που σου γραφω εξω απο το γραφειο μου υπαρχουν 300 ατομα που κανουν μπανιο, ηλιοθεραπεια κτλ...οι ντοπιοι δεν εχουμε ακριβως αυτους τους ρυθμους φυσικα.

 

Την Μαρακη-Μπεμπακος ρωτουσα που εχουμε τον ιδιο γιατρο.

 

Παντως πολυ θα ηθελα να γεννησω Παν. εχω ακουσε τα καλυτερα αλλα ο γιατρος, μου ειναι ιδιωτικος. Εχω ακουσει οτι στο Παν. κανουν πολυ προσεκτικη δουλεια και στο ραψημο μετα και σε ολα. Στο υγεια γεννησε μια φιλη μου προσφατα και μετα την ανακαινηση ειναι σε πολυ καλη κατασταση, μου εκανε καλη εντυπωση, αλλα βεβαια κακα τα ψεματα, τι να σου κανει η διακοσμηση, το τελευταιο ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα κορίτσια!Και εγώ στο Υγεία γέννησα πέρυσι τον Απρίλιο και εχώ να πώ τα καλύτερα.Οι μαίες πολύ γλυκιές, εξυπηρετικές και χώρις να σε αγχώνουν καθόλου.Την ώρα του τοκέτου με βοήθησαν πααααρααά πολυ και με εμψύχωναν πολυ.Βέβαια είχα και έναν καταπληκτικό γιατρό, άψογο επαγγελματία που χώρις αυτόν δεν θα γεννούσα φυσιολογικά.Του χρωστάς πολλά..

.png
Link to comment
Share on other sites

συμφωνω Ζωη μου, το ποιο συμαντικο ειναι ο γιατρος. Και γω γιαυτο κολλαω να παω στο Παν. Μαλιστα στην αρχη δεν ειχα παει σε γιατρο στην Λαρισα και ηλπιζα οτι θα μεινω ευκολα εγκυος και θα παω εξ αρχης Πανεπιστημιακο, αλλα δεν ερχοταν ετσι απλα το μικρο μου και χρειαστηκα εξετασεις, παρακολουθηση, σπερματεγχυση κτλ... Οποτε εκανα την αρχη σε ιδιωτικο γιατρο και τωρα εχω δεθει μαζι του και δε μπορω να τον αφησω

Link to comment
Share on other sites

Εγώ επειδή πέρασαν πολλά χρόνια από την πρώτη γέννα, πήγαινα σε ένα γιατρό για τις εξετάσεις. Όταν μου προέκυψε η εγκυμοσύνη με τις πρώτες εξετάσεις είχα ανεβασμένο ζάχαρο. Έτσι πήγα στο παν. και στον Νταφόπουλο.

Συμφωνώ ότι δεν είναι εύκολη η αλλαγή γιατρού. Από την πρώτη γέννα θυμάμαι τον αφόρητο πόνο από τα ράμματα. Τώρα τίποτα. Σε ποιο μήνα είσαι; για κάθε γιατρό πάντα θ' ακούσεις και θετικά και αρνητικά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στην Θεοτόκο γέννησα.Είναι ανακαινισμένη. Φοβερό δωμάτιο και φοβερή εξυπηρέτηση.

Εσύ που θα γεννήσεις; Γιατί νομίζω ότι ο Αλεξανδρής θα πάει στο Ιασώ;Θα προλάβεις να γεννήσεις στη θεοτόκο;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1ον ζηλευω για τα κανονισματα, θα σας ερθω και γω για τις εξετασεις και θα με βαλετε στο προγραμμα...ε?

 

2ον Μαρακι-Μπεμπακος θα ηθελα πολυ να γεννησω στο Ιασω (ναι ο Αλεξανδρης ειναι μετοχος εκει) αλλα δε το βλεπω ετοιμο πριν το 2010, γενναω Δεκεμβρη.

 

3ον εγω μενω Φιλλιπουπολη, αλλα ολο το Χειμωνα περπατουσα στο ποταμι, ξερετε στον γνωστο δρομο

Link to comment
Share on other sites

Εγώ επειδή πέρασαν πολλά χρόνια από την πρώτη γέννα, πήγαινα σε ένα γιατρό για τις εξετάσεις. Όταν μου προέκυψε η εγκυμοσύνη με τις πρώτες εξετάσεις είχα ανεβασμένο ζάχαρο. Έτσι πήγα στο παν. και στον Νταφόπουλο.

Συμφωνώ ότι δεν είναι εύκολη η αλλαγή γιατρού. Από την πρώτη γέννα θυμάμαι τον αφόρητο πόνο από τα ράμματα. Τώρα τίποτα. Σε ποιο μήνα είσαι; για κάθε γιατρό πάντα θ' ακούσεις και θετικά και αρνητικά.

 

αυτο με τα θετικα και τα αρνητικα ξαναπεστο!! εγω σ'αυτο το ποστ καταλαβα ποσο διαφορετικες αποψεις μπορει να εχουμε

στον 3ο ειμαι, αυτο που λες με τα ραμματα το ανεφερα και γω γιατι μια φιλη μου ειχε μια εμπειρια οπως την περιγραφεις εσυ ακριβως. Βεβαια απο λαρισαιες εχω ακουσει οτι απο οταν εφτιαξαν την πτερυγα στο πανεπιστιμιακο εχασαν παρα πολυ κοσμο οι ιδιωτικες και ολες εσπευσαν να ανακαινηστουν και να επανδρωσουν καλυτερα τις κλινικες τους για να ξανακερδισουν τον κοσμο.

Ο αντρας μου συνεργαζεται με την euromedica σε αλλο ειδος βεβαια και ετσι ελπιζω οτι επειδη εχει καλες σχεσεις θα με προσεξουν...τουλαχιστον ετσι μου λεει για να μη του γκρινιαζω :-)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Θα ηθελα να σου δωσω μια συμβουλη!Η εγκυμοσυνη θεωρω πως ειναι η πιο προσωπικη στιγμη της γυναικας!!!!Γιατι θα πρεπει να επιτρεπεις να σου χαλανε το ΟΝΕΙΡΟ????

Η καθε μια θεωρει τον γιατρο της θεο και ειναι πολυ λογικο!

Η καθε μια ειναι ξεχωριστη γι'αυτο και της αναλογει ξεχωριστη συμπεριφορα!

Δεν χρειαζεται να κοιταμε μονο το περιτυλιγμα(πολυτελεια,κουρτινες,παραθυρα κτλπ) ας κοιταξουμε λιγακι και την ουσια!

Κρινεις καποιον μονο απο το αποτελεσμα!ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΟΜΩΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΟΧΙ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ!!

Κι εγω απο Λαρισα ειμαι και επελεξα αυτον που θεωρησα πιο κατανοητο!

Ελπιζω να σε βοηθησα!!!!

Link to comment
Share on other sites

βλεπω η λαρισα δινει δυναμικο παρον στο forum

 

εχει δικιο η bessy η καθεμια μας βρισκει στο γιατρο της κατι που θεωρει πιο απαραιτητο...ατυχιες συμβαινουν σε ολους,κακα τα ψεμματα δεν ειναι θεοι και αυτοι!!!οσον αφορα την αυχενικη,εγω τος δοκιμασα και τους δυο,αυτος που εκλεισες gilaki ειναι πολυ καλυτερος απο τους αλλους,απο πολλες αποψεις...δε χρειαζονται λεπτομερειες παντως εγω απο τη συμπεριφορα τους αλλαξα στο 2ο παιδι μου και πηγα αλλου.δυστυχως το χρημα το βαζουν πανω απο την ψυχικη μας ηρεμια...

 

οσο για τις κλινικες,δοκιμασα και θεοτοκο και υγεια.η υγεια εχει πολυ καλυτερα χειρουργεια(δε χριεαζεται να μεταφερθεις απο την αιθουσα ωδινων για φυσιολογικο τοκετο) αλλα κατα τα αλλα η θεοτοκος ειναι καλυτερη

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσάκια μου

 

αυριο ερχομαι Λάρισα...Σπιτακι μου :) :) :)

 

Αν θελετε μεσα στην εβδομαδα να κανονησουμε ενα καφεδακι...ή μαλλον εναν χυμο ;) να τα πουμε...εγω δε δουλευω στην Λαρισα και μπορω να ερθω οπου θελετε...

 

ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑΑΑΑ

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...