Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Λαρισα- Θεσσαλία


Recommended Posts

gilaki,την κανω για να νιωσω ασφαλησ οτι το μωρο μου θα ειναι υγειες κ λογω ηλικιασ. Η αυχενικη ηταν πολυ καλη βεβαια, αλλα αποφασισα να την κανω μετα απο μελετη σχετικα στο internet κ επειδη αυτο μου προτειναν ολοι .Σχετικα με τα χρηματα τωρα , πρεπει να παρω παραπεμπτικο απ το ικα , μετα ελεγκτη κ με αποδειξη τησ εξετασησ , θα παρω χρηματα πισω? ετσι γινετε , ξερει καμια?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 109
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γειά σας και από εμένα. Είμαι 37 χρονών και γέννησα στις 19/11/2008 στο Πανεπιστημιακό νοσοκομείο με γιατρό τονκ. Νταφόπουλο. Έμεινα πολύ ευχαριστημένη και τον συστήνω ανεπιφύλακτα. Αυχενική διαφάνεια και Β΄επιπέδου έκανα στο ζευγάρι γιατρών που αναφέρατε. λόγω ηλικίας ήμουν σίγουρη ότι θα με στείλουν για αμνιοπαρακέντηση και ρωτούσα να μάθω. στην αρχή μου έλεγαν για τις πιθανότητες. όμως εγώ επέμενα να κάνω παρακέντηση. η γιατρός μου εξήγησε ότι δεν είναι μόνο η ηλικία(άλλωστε είπε υπάρχουν πολλές περιπτώσεις 25χρόνων που γέννησαν παιδιά ........) και ότι αφού δεν υπάρχει κάποια άλλη ένδειξη η γνώμη της είναι να μην κάνω. μάλιστα ο τριψ. μου είπε ότι δεν υπάρχει περιπτωση να δουν κάτι και να το αφήσουν. τα ίδια και ο γυναικολόγος μου. τελικά δεν έκανα. ομολογώ ότι μέχρι να γεννηθεί το μωρό είχα άγχος. τώρα σκέφτομαι τι βλακεία θα έκανα να βάλω το μωρό σε κίνδυνο

Η Σκέντου πολύ καλή.

 

manoula μένεις Φάρσαλα; να πιούμε καφέ

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσάκια μου

διαβαζω τις απαντησεις σας και ευχαριστω που με βοηθατε, αλλες φορες σκεφτομαι οτι το χω κανει τεραστιο το θεμα μεσα στο μυαλο μου και αλλες οτι απλα φοβαμαι και οι φοβοι μου εκδηλωνονται με διαφορους τροπους...τεσπα...βλεποντας και κανοντας...το μονο συγουρο ειναι οτι μαζευτικαμε αρκετες απο Λαρισα-Θεσσαλια... να στε ολες καλα!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και από εμένα. Είμαι 37 χρονών και γέννησα στις 19/11/2008 στο Πανεπιστημιακό νοσοκομείο με γιατρό τονκ. Νταφόπουλο. Έμεινα πολύ ευχαριστημένη και τον συστήνω ανεπιφύλακτα. Αυχενική διαφάνεια και Β΄επιπέδου έκανα στο ζευγάρι γιατρών που αναφέρατε. λόγω ηλικίας ήμουν σίγουρη ότι θα με στείλουν για αμνιοπαρακέντηση και ρωτούσα να μάθω. στην αρχή μου έλεγαν για τις πιθανότητες. όμως εγώ επέμενα να κάνω παρακέντηση. η γιατρός μου εξήγησε ότι δεν είναι μόνο η ηλικία(άλλωστε είπε υπάρχουν πολλές περιπτώσεις 25χρόνων που γέννησαν παιδιά ........) και ότι αφού δεν υπάρχει κάποια άλλη ένδειξη η γνώμη της είναι να μην κάνω. μάλιστα ο τριψ. μου είπε ότι δεν υπάρχει περιπτωση να δουν κάτι και να το αφήσουν. τα ίδια και ο γυναικολόγος μου. τελικά δεν έκανα. ομολογώ ότι μέχρι να γεννηθεί το μωρό είχα άγχος. τώρα σκέφτομαι τι βλακεία θα έκανα να βάλω το μωρό σε κίνδυνο

Η Σκέντου πολύ καλή.

 

manoula μένεις Φάρσαλα; να πιούμε καφέ

 

χαρηκα πολυ που βρηκα και αλλη κοπελα που εχει τον ιδιο γιατρο. την ημερα που εφευγες εσυ με εξιτηριο στις 26/11 εγω γεννουσα:D. ο ιδιος σε ξεγεννησε? εμενα και στα 2 ο ιδιος. στην κορη 14 ωρες και στο γιο 1 ωρα( αλλα η χειροτερη της ζωης μου:-( ). για να μην τα ξαναγραφω αν θες διαβασε την ιστορια μου στην ενοτητα ''μωρα στη θερμοκοιτιδα'' στο θεμα ''σε ευχαριστω θεε μου''. οτι και να πω για τον Νταφοπουλο λιγο θα ειναι. μια ζωη θα το λεω οτι εκανε τα παντα για το γιο μου, οτι πηρε τη σωστη αποφαση για φυσιολογικο τοκετο(αν γινοταν καισαρικη θα τον χαναμε τον μικρο:-( ). οσες φορες και να πω ευχαριστω παλι ιγες θα ειναι:).μου ελειψαν οι επισκεψεις της Τριτης και ας περιμενα και 2,5 ωρες:cool:. μετα το καλοκαιρι θα ξαναπαω και για τεστ Παπ. φαρσαλα μενω εσυ? μακαρι να γνωριστουμε και απο κοντα

Link to comment
Share on other sites

τα καλύτερα για τον Νταφόπουλο. Εγώ πριν από 10,5 χρόνια γέννησα φυσιολογικό και σε 2 ώρες σε κλινική με γιατρό τον Στεργίου Β. μετά διορίστηκα, έφυγα για 3 χρόνια. πήγαινα στα Φάρσαλα για τεστ ΠΑΠ ώσπου προέκυψε εγκυμοσύνη. με τις πρώτες εξετάσειςείχα ανεβασμένο ζάχαρο. έτσι από τον 3ο μήνα πήγα στο πανεπιστημιακό σε γυναικολόγο και διαβητολόγο(Μπαργιώτα Α. εξαίρετη). λόγω διαβήτη θα γεννούσα στις 37-38 εβδομάδες. την ημέρα που κανονίσαμε να πάω για πρόκληση είχα διαστολή και γέννησα και πάλι σε σύντομο χρόνο. θα σου στείλω π.μ για να τα πούμε από κοντά όσο ακόμα έχω άδεια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλη η Μπαργιωτα(πηγαινε ο πεθερος μου) εγω μονο με διαιτα 1800 θερμιδων δεν ειχα προβλημα. δεν μου ειπε τιποτα ο γιατρος για διαβητολογο. που εκανες τεστ παπ αν επιτρεπετε? εγω και τα 2 τα γεννησα 37+ 4. που μενεις? μακαρι να βρεθουμε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλό είναι να μην τσακωνόμαστε βρε κορίτσια. Δεν έχω πάρει ποτέ θέση σε αντιπαράθεση, αλλά στην προκειμένη περίπτωση θεωρώ ηθική υποχρεωση να σας πω κιεγώ εν συντομία την ιστορία μου.

Δεν μπορούσα να μείνω έγκυος , έτρεχα από γιατρό σε γιατρό, σε κορυφαίους γιατρους της Αθήνας και όχι μόνο. Έκανα 4 εξωσωματικές και τίποτα. Αποφάσισα να πάω στον ανωτέρω γιατρό για το οποίο εξέφρασε την άποψη της η φενάκι. Αντί να μου πει αμέσως για εξωσωματική όπως περίμενα που μου έλεγαν οι προηγούμενοι ¨προφέσσορες¨

άρχισε να ψάχνει να εντοπίσει το πρόβλημα.Το εντόπισε μας έδωσε την κατάλληλη θεραπεία και αμέσως έμεινα έγκυος τελείως φυσιολογικά.Για μένα ο ανωτέρω γιατρός είναι κορυφή. Είναι η προσωπική μου όμως άποψη.Θεωρώ ότι η εκτιμηση του καθένα μας για κάποιον γιατρό είνια υποκειμενική και σύμφωνα με τις εμπειρίες του καθενός.Εμένα μου δωσε λύση τελείως φυσιολογική, χωρίς να με αφήσει να κάνω εξωσωματική για 5η φορά όπως όλοι οι άλλοι μου πρότειναν.Κατάφερε με την επιστημονική του κατάρτιση να με βοηθήσει να κάνω δυο αγγελούδια τη στιγμή που κανένας άλλος δεν μπόρεσε να με βοηθήσει.Έτσι στεναχοριέμαι όταν κάποιος τον χαρακτηρίζει έτσι, αλλά όπως προείπα είναι δικαίωμα του καθενός να έχει την άποψή του.

Link to comment
Share on other sites

καλα εκανες 5 εξωσωματικες και τελικα εμεινες εγκυος φυσιολογικα?? ουαου, μπραβο κοριτσακι μου, αρχηκα για το κουραγιο σου...μπραβο ρε συ! εγω απο το αγχος μου θα ειχα κλαταρει...

Link to comment
Share on other sites

Τέσσερις έκανα. Ο Αλεξανδρής δεμάφησε να κάνω πέμπτη.Μου λέει είσαι πολύ νέα θα το παλέψουμε.Ενώ κάποιοι άλλοι γιατροί με βάλανε σαυτή τη διαδικασία από τα 21 μου. Γιαυτό εκτιμώ τόσο πολύ αυτόν τον γιατρό. Δεν με είδε σαν χρήμα να με βάλει ντε και καλά να κάνω εξωσωματική.Το ψαξε και τα κατάφερα τελείως φυσιολογικά.

όσο για την ψυχολογία μου η ψυχούλα μου το ξέρει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δε ξερω ρε παιδι μου ολο αυτο με το θεμα παιδι...βασικα ειναι ενα θεμα που οι περισοοτερες μας το θεωρουμε δεδομενο "θα κανω και ενα παιδι μεχρι τα..." εγω τουλαχιστον δε το χα ποτε στο μυαλο μου οτι ισως να εχουμε καποιο προβλημα...σα να μην υπαρχει...και βλεπω φιλεναδες μου παντρεμενες ή ανυπαντρες 30, 34 και λενε, οκ μωρε γιατι να βιαστω μεχρια τα 40 θα κανω...και απο μεσα μου σκεφτομαι, μην εισαι τοσο συγουρη δεν ειναι τοσο απλο, αλλα δε το λεω για να μη τις αγχωσω...σε βλεπουν που προσπαθεις και αγχωνεσαι και λενε "μα καλα τοσο δε μπορειτε να χαλαρωσετε? να περιμενετε?"...τι να πω μακαρι να μην υπηρχαν τα προβληματα της σημερινης εποχης και ολες οι γυναικες να εκαναν οσα παιδια ονειρευονται!!

 

ενα ειναι το συγουρο, αν δε περασεις το ζορι του δεν καταφερνω να κανω παιδι, δε ξερεις πως νιωθεις

Link to comment
Share on other sites

συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. όταν είχα δεσμό φοβόμουνα μην μείνω έγκυος.

 

όταν παντρεύτηκα και έμεινα έγκυος ήμουν σίγουρη ότι το μωρό θα γεννηθεί, αλλά.....

 

Μετά άγχος, άγχος, άγχος..... Ευτυχώς όλα καλά για μένα. Ελπίζω για όλους καλά νέα σύντομα.

Link to comment
Share on other sites

εμένα όχι ατύχημα αλλά αιμα και διάφορα άλλα ναι. ας πούμε έκανα λάθος με την ινσουλίνη, Από γνωστές μου όμως έχω ακούσει.

Επίσης όταν περίμενα στο γιατρό ήρθα μια κοπέλα που είχε πέσει στο μπάνιο. Ευτυχώς όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

re koritsia na sas rwthsw kati? kata thn diarkia ths egymosynhs sas etyxe kanena mikro atyxhmataki? (8eos fyla3ei alla lew mhpws...)

 

εμενα με τρακαραν στον 2ο μηνα αλλα παρολο που ταραχτηκα δεν ειχα καποια συνεπεια, τουλαχιστον οχι οσο ξερω. Γενικα δε μπορω να πω οτι μου ετυχε κατι που εβλαψε ή ζορισα αν θες το σωμα μου

Link to comment
Share on other sites

εμενα με τρακαραν στον 2ο μηνα αλλα παρολο που ταραχτηκα δεν ειχα καποια συνεπεια, τουλαχιστον οχι οσο ξερω. Γενικα δε μπορω να πω οτι μου ετυχε κατι που εβλαψε ή ζορισα αν θες το σωμα μου

 

Φοβερό ε; Ευτυχώς πήγαν όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...