Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΑΤΤΙΚΟ Vs ΕΛΕΝΑ


maira77

Recommended Posts

:lol:Maira σου εύχομαι όλα να πάνε κατ΄ευχήν.Την εμπειρία μου για το Αττικόν την ανέφερα και πρίν είναι πολύ θετική.Δεν τον ρώτησα αν έχει απογευματινό rdv (νομίζω πως όχι κάποιο πρωινό μάλλον κάνει την Τρίτη αλλά δεν παίρνω όρκο)πηγαίναμε στο ιατρείο του και κάναμε υπερήχους και την πρώτη φορά μου κράτησε ιστορικό,είδε τον πάκο εξετάσεων που είχα κάνει και φρίκαρε(!) και μετά κρατούσε σημειώσεις τις επόμενες φορές.Την β-επιπ την έκανα στο Ιασώ γιατί ο τότε ιατρός μου εκεί μου είχε συστήσει.Το τελευταίο doppler μου συνέστησε ο Γράψας να το κάνω στο Λητώ γιατί ξεγεννάει και εκεί και γνωρίζει κάποιους ιατρούς.Ήταν καθόλη την διάρκεια του τοκετού δίπλα μου,είχε πάει στο Νοσοκομείο πρίν πάω εγώ και με περίμενε...Όταν τελειώσαμε μου λέει''κουκλίτσα μου μπορώ να φύγω τώρα?''Φυσικά γιατρέ του λέω αφού τελειώσαμε...Τον είδα μετά από 1 ώρα και ήρθε στην ανάνηψη που ήμουν και του λέω ακόμα γιατρέ δεν φύγατε?Μου λέει,δεν πειράζει εμεινα εδώ με τα παιδιά,πιάσαμε την κουβεντούλα,ήθελα να σε δώ κιόλας!!!!Με συγκίνησε,τί καλός! Σου στέλνω πμ για την αμοιβή του.:-DΣου εύχομαι τα καλύτερα,πιστεύω ότι η επιλογή σου θα σε δικαιώσει.Μην επηρεάζεσαι,εσύ θα δεις θα κρίνεις και θα αποφασίσεις,εγώ καταθέτω καθαρά προσωπική εμπειρία και τι προσδοκίες έχω εγω από έναν ιατρό γιατί είμαι πολύ δύσκολη και ψάχνομαι πολύ.

Γεια σου gazela !!! Δεν ξέρω πόσο συχνά τσεκάρεις τα μηνύματά σου στο φόρουμ αυτό αλλά θα ήθελα κι εγώ να στοιχεία του Γράψα, το τηλέφωνό του ή την διεύθυνση του ιατρείου του σε παρακαλώ πολύ !! Ή αν κάποια άλλη κοπέλα διαβάσει το μήνυμά μου και ξέρει , παρακαλώ ας μου απαντήσει. Ευχαριστώ πολύ όλες !!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 200
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Και γω στον Γράψα πηγαίνω δεν έχω γεννήσει ακόμη είμαι στον 7ο μήνα πάντως εκτός από το Λητώ ξεγεννάει και στο Αττικόν που είναι δημόσιο νοσοκομείο. Τα τηλέφωνά του είναι: 6944602191/ 2107774028 και η διεύθυνσή του είναι Μιχαλακοπούλου 189

καλή εγκυμοσύνη

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

γεια σας κοριτσια. ειμαι μια μελλουσα μανουλα και θα ηθελα την βοηθεια σας. μολις μπηκα στον 7 μηνα της εγκυμοσυνης μου. θελω να γεννησω στο αττικο ετσι βρηκα γιατρο απο εκει ονοματι γραψας. ομως ειμαι καπως δυσαρεστημενη. ειχε καμια αυτον τον γιατρο να παρω την γνωμη της. επισης εχετε ακουσει τιποτα για σαλουμ και αλεξανδρη? ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και γω τον γράψα έχω μέχρι στιγμής είμαι ευχαριστημένη γεννάω σε 2 μήνες για τον Σαλλούμ έχω ακούσει καλά λόγια, αλλά μια φίλη μου δεν έμεινε ευχαριστημένη από το οικονομικό έπαιρνε έπίσκεψη 70 νομίζω ή 100 χωρίς απόδειξη. Η γνώμη μου είναι, ότι όποιον και να δοκιμάσεις σε αυτό τον μήνα που πας θα είσαι τυχερή αν σε αναλάβει. Να γίνω λίγο αδιάκριτη σε τι δεν έμεινες ευχαριστημένη από το ύφος του, απο την συμπεριφορά του από το οικονομικό,ή ως γιατρό; Να ξέρεις ότι όλοι στο Αττικό πληρώνονται να σε ξεγεννήσουν, διαφορετικά σε αναλαμβάνει ο γιατρός που έχει υπηρεσία όταν σε πιάσουν οι πόνοι.

Ελπίζω να πάνε όλα καλά και να βρεις το γιατρό που θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

Γειας σας!Μανουλες Καλησπερα μηπως μπορει καμοια να με βοηθησει...εχει καποια γεννησει στο Αττικο με τον Παππα Ασημακη????Ψαχνω τηλ.του και γενικα πληροφοριες!Εχω ακουσει καλα λογια,μα δε βρισκω τιποτα αλλο!Ειμαι 2 μηνων και εχω αγχωθει...μηπως μπορει καποια μαμα να με βοηθησει?Ευχαριστω πολυ!

:)Dolcaki:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πριν λίγες μέρες γέννησα στο Αττικό με το Γράψα. Σε γενικές γραμμές είμαι ικανοποιημένη. Σου στέλνω π.μ

 

γεια σου θα μπορουσες να μου πεισ και μενα; είμαι 10 εβδομάδων και ψάχνω γιατρό σε δημόσιο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
:lol:Maira σου εύχομαι όλα να πάνε κατ΄ευχήν.Την εμπειρία μου για το Αττικόν την ανέφερα και πρίν είναι πολύ θετική.Δεν τον ρώτησα αν έχει απογευματινό rdv (νομίζω πως όχι κάποιο πρωινό μάλλον κάνει την Τρίτη αλλά δεν παίρνω όρκο)πηγαίναμε στο ιατρείο του και κάναμε υπερήχους και την πρώτη φορά μου κράτησε ιστορικό,είδε τον πάκο εξετάσεων που είχα κάνει και φρίκαρε(!) και μετά κρατούσε σημειώσεις τις επόμενες φορές.Την β-επιπ την έκανα στο Ιασώ γιατί ο τότε ιατρός μου εκεί μου είχε συστήσει.Το τελευταίο doppler μου συνέστησε ο Γράψας να το κάνω στο Λητώ γιατί ξεγεννάει και εκεί και γνωρίζει κάποιους ιατρούς.Ήταν καθόλη την διάρκεια του τοκετού δίπλα μου,είχε πάει στο Νοσοκομείο πρίν πάω εγώ και με περίμενε...Όταν τελειώσαμε μου λέει''κουκλίτσα μου μπορώ να φύγω τώρα?''Φυσικά γιατρέ του λέω αφού τελειώσαμε...Τον είδα μετά από 1 ώρα και ήρθε στην ανάνηψη που ήμουν και του λέω ακόμα γιατρέ δεν φύγατε?Μου λέει,δεν πειράζει εμεινα εδώ με τα παιδιά,πιάσαμε την κουβεντούλα,ήθελα να σε δώ κιόλας!!!!Με συγκίνησε,τί καλός! Σου στέλνω πμ για την αμοιβή του.:-DΣου εύχομαι τα καλύτερα,πιστεύω ότι η επιλογή σου θα σε δικαιώσει.Μην επηρεάζεσαι,εσύ θα δεις θα κρίνεις και θα αποφασίσεις,εγώ καταθέτω καθαρά προσωπική εμπειρία και τι προσδοκίες έχω εγω από έναν ιατρό γιατί είμαι πολύ δύσκολη και ψάχνομαι πολύ.

 

Θα με ενημερώσεις κι εμενα για το κόστος?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...
Να ξέρεις ότι όλοι στο Αττικό πληρώνονται να σε ξεγεννήσουν, διαφορετικά σε αναλαμβάνει ο γιατρός που έχει υπηρεσία όταν σε πιάσουν οι πόνοι.

 

 

Πειράζει που εγώ σκέφτομαι έτσι από τώρα?

Με παρακολουθεί γιατρός από το Αττικό.Το μόνο που δεν μπορώ να εξασφαλίσω αν και θα το ήθελα είναι να εφημερεύει το Αττικό όταν με πιάσουν οι πόνοι!Αυτό πως γίνεται??????

Κωνσταντίνος 30-03-2004

Χριστίνα-Λαμπρινή 7-11-2008

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Καλησπέρα, πριν λίγες μέρες γέννησα στο Αττικό με το Γράψα. Σε γενικές γραμμές είμαι ικανοποιημένη. Σου στέλνω π.μ

 

Βιβή μου,μήπως μπορείς να μου στείλεις κι εμένα π.μ με τα στοιχεία του Γράψα? Και τι παίρνει στις επισκέψεις και τοκετό.Ευχαριστώ!

n0tup2.png και θηλάζουμε!!!:D

 

06.02.2011 Ήρθες καρδιά μου...

Link to comment
Share on other sites

Βιβή μου,μήπως μπορείς να μου στείλεις κι εμένα π.μ με τα στοιχεία του Γράψα? Και τι παίρνει στις επισκέψεις και τοκετό.Ευχαριστώ!

 

Σου απάντησα Αννούλα, εύχομαι όλα να πάνε καλά με την εγκυμοσύνη σου, σε όποιο γιατρό και μαιευτήριο και αν αποφασίσεις να γεννησεις!

lfngge0pzrqf7hnq.png
Link to comment
Share on other sites

Σου απάντησα Αννούλα, εύχομαι όλα να πάνε καλά με την εγκυμοσύνη σου, σε όποιο γιατρό και μαιευτήριο και αν αποφασίσεις να γεννησεις!

 

Να'σαι καλά!!!:D

n0tup2.png και θηλάζουμε!!!:D

 

06.02.2011 Ήρθες καρδιά μου...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Με ενδιαφερει κ εμενα το Αττικο κ ειμαι στις αρχες μου κ θελω να αλλαξω τον ιδιωτη γιατρο με του Δημοσίου κ λεω για το Αττικο, αν μπορειτε βοηθηστε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα!

Γέννησα με φυσιολογικό τοκετό στο ΑΤΤΙΚΟN με τον κ. Χρέλια πριν από 2 χρόνια.

Τώρα που είμαι πάλι έγκυος εκεί θα γεννήσω γιατί έμεινα πάρα μα πάρα πολύ ευχαριστημένη από τα πάντα και ιδιαίτερα από τον γιατρό ο οποίος για καλή μου τύχη δέχτηκε να με αναλάβει όταν πήγα στο ιατρείο του στο 8 μήνα! Μέχρι τότε με παρακολουθούσε γιατρός του Ιασώ που μου είχαν συστήσει, ο οποίος από την αρχή δεν μου καθόταν καλά αλλά ο βασικός λόγος που άλλαξα γιατρό και νοσοκομείο ηταν το ίδιο το ΙΑΣΩ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Γέννησα με φυσιολογικό τοκετό στο ΑΤΤΙΚΟN με τον κ. Χρέλια πριν από 2 χρόνια.

Τώρα που είμαι πάλι έγκυος εκεί θα γεννήσω γιατί έμεινα πάρα μα πάρα πολύ ευχαριστημένη από τα πάντα και ιδιαίτερα από τον γιατρό ο οποίος για καλή μου τύχη δέχτηκε να με αναλάβει όταν πήγα στο ιατρείο του στο 8 μήνα! Μέχρι τότε με παρακολουθούσε γιατρός του Ιασώ που μου είχαν συστήσει, ο οποίος από την αρχή δεν μου καθόταν καλά αλλά ο βασικός λόγος που άλλαξα γιατρό και νοσοκομείο ηταν το ίδιο το ΙΑΣΩ.

 

 

Πότε γεννάς? Γιατί και εγώ τον Χρέλια έχω ΠΗΤ 08/03

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια. Μηπως γνωριζει καμια σας τον κ.Μπουρνα που ειναι στο Αττικό; Είναι καλός στις γέννες του; Εγώ θέλω να'ναι πιο πολυ ανθρωπος, οχι φιλοχρηματος, και να ειναι παντα κοντα σου, ότι και να χρειαστεις. Ξερω οτι εχει ιατρειο στην Πετρουπολη αλλα δεχεται και στο νοσοκομειο; Να σας ζησουν τα παιδακια σας..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Γεια σας κορίτσια! Είμαι στην 9η εβδομάδα και θέλω να βρω τα στοιχεία του κ. Σαλούμ Ιωάννη, γυναικολόγος στο Αττικόν. Αν γνωρίζει καποια από εσας το κινητό του ας μου στείλει πμ.

;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλησπερα κοριτσια κ απο μενα κ με το καλο να γεννησουν οι μελλουσες μανουλες υγιη κ γερα μωρακια! ειμαι καινουρια στο φορουμ κ εγω κ θα ηθελα καποιες συμβουλες...με παρακολουθει ο Δεσυπρης στο Ελενα, αλλα εδω κ καιρο θελω να αλλαξω γιατρο καθως τον συγκεκριμενο τον βρισκω με δυσκολια ακομα κ οταν εχουμε ραντεβου στο ιατρειο του...ειμαι στον 4ο μηνα της εγκυμοσυνης μου με αρκετα προβληματακια κ αποκολληση...τηε τελευταια φορα που πηγα εκανα υπερηχο κ βρηκε οτι ειχα συσπασεις κ εικονα οργανωμενης αποκολλησης...μου ειπε οτι κανουμε οτι μπορουμε να κρατησουμε το μωρο ετσι απλα, ουτε μου εξηγησε τπτ ουτε καν τι ειναι αυτο που ειδε...μετα απο 3 μερες πηγα σε ενα αλλο κεντρο κ εκανα υπερηχο μονη μ για να δω αν ειναι καλα το μωρο μου κ ηταν μια χαρα! μετα απο ολα αυτα κ καποιες αλλες λεπτομερειες σκεφτομαι να αλλαξω γιατρο κ να παω στο Αττικον...το προβλημα ειναι οτι δε γνωριζω κανεναν γυναικολογο εκει κ δε θελω να παω στα τυφλα κ να τη ξαναπατησω...θα ηθελα πολυ αν μπορεσετε να μου πειτε καποιους γιατρους αν γνωριζετε κ απο δικη σας εμπειρια...σας ευχαριστω εκ των προτερων!

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

γεια σας κοριτσια τ κανετε!επειδη ειμαι νεα εδω,κ αποφασησα να γεννησω στο ελενα θα ηθελα να ρωτισω το rooming τι ειναι!! αχ κοριτσια απο καθε νοσοκομειο αναλογα πως θα πεσει η καθεμια μας θα ειναι καλυτερα η χειροτερα!!θα ηθελα να μου πειτε αν εχετε ακουσετε για την γιατρο καργακου ,εμενα μου ακουστικε πολυ καλη,τωρα θα δειξη απο κοντα,ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

νεραιδουλα μου γεια σου..Εγω εχω γιατρο την Καργακου κ μεχρι στιγμης ειμαι ευχαριστημενη.Μου την προτειναν πριν μεινω εγκυος κ εκλεισα ραντεβου για να με δει.Ειχα περασει απο μια αποβολη 3 μηνες πριν κ με εξετασε.Μου ειπε οτι ημουν μια χαρα κ μπορουσα να μεινω εγκυος οποτε ηθελα.Ειναι πολυ προσιτη κ κατατοπιστικη.Βεβαια εκει που χρειαζεται ειναι κ αυστηρη , οσο πρεπει νομιζω..Πηγαινε κ απο κοντα , θα δεις απο μονη σου αν σου κανει σαν γιατρος...

οσο για το rooming in ειναι το γεγονος οτι εχεις το μωρο μεσα στο δωματιο σου ολη την μερα ..δεν το κρατανε σε θαλαμο νεογνων οπως στα ιδιωτικα.

ClTwp3.png
Link to comment
Share on other sites

νεραιδουλα μου γεια σου..Εγω εχω γιατρο την Καργακου κ μεχρι στιγμης ειμαι ευχαριστημενη.Μου την προτειναν πριν μεινω εγκυος κ εκλεισα ραντεβου για να με δει.Ειχα περασει απο μια αποβολη 3 μηνες πριν κ με εξετασε.Μου ειπε οτι ημουν μια χαρα κ μπορουσα να μεινω εγκυος οποτε ηθελα.Ειναι πολυ προσιτη κ κατατοπιστικη.Βεβαια εκει που χρειαζεται ειναι κ αυστηρη , οσο πρεπει νομιζω..Πηγαινε κ απο κοντα , θα δεις απο μονη σου αν σου κανει σαν γιατρος...

οσο για το rooming in ειναι το γεγονος οτι εχεις το μωρο μεσα στο δωματιο σου ολη την μερα ..δεν το κρατανε σε θαλαμο νεογνων οπως στα ιδιωτικα.

 

Γεια σου sophie. θα ήθελα να σε ρωτήσω για την κ.Καργάκου. Είναι στο Ελενα ή σε άλλο μαιευτήριο; κ έχει δικό της ιατρείο;Από τιμή τί παίρνει; Στείλε αν θες πμ ή μαιλ [email protected]. Thanks...:)

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...