Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

IVF με δωρεά ωαρίων : γνώμες και εντυπώσεις


Recommended Posts

καλησπέρα κοριτσάκια μου!!!

LinakiS τέλεια τα αποτελέσματα!!! είδες πως ένα τόσο δα σποράκι κάνει τέτεοιο θόρυβο στον υπέρηχο :) :)

Ορτανσία φαντάζομαι και εύχομαι όλα να είναι καλά!

Elpida υπέροχα και τα δικά σου νέα !!! τέλεια! σου εύχομαι αυτή να είναι η τυχερή σου φορά!!!

Velvet σε ευχαριστούμε πολύ για τα καλά σου λόγιαdomnina καλή επιτυχία και σε σένα άντε αυτή να είναι η τυχερή σου φορά!!!

Annelie, Sanna, Isis73 κοριτσάκια περάστε όμορφα και ξέγνοιαστα το καλοκαίρι σας και με το καλό τον Σεπτέμβρη για νέες τυχερές προσπάθειες <3

 

σήμερα έκανα την αμνιοπαρακέντηση την στείλανε για μοριακό καρυότυπο και την δευτέρα ή την Τρίτη θα έχουμε τα τελικά αποτελέσματα... Ο Θεός να βάλει το χέρι του!!!

όποτε ξεκλέβω χρόνο πηγαίνουμε και κάνουμε κανένα μπανάκι, είναι τέλεια εμπειρία, νομίζω ότι η μικρή το χαίρεται πολύ :) :) :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλησπέρα κοριτσάκια μου!!!

LinakiS τέλεια τα αποτελέσματα!!! είδες πως ένα τόσο δα σποράκι κάνει τέτεοιο θόρυβο στον υπέρηχο :) :)

Ορτανσία φαντάζομαι και εύχομαι όλα να είναι καλά!

Elpida υπέροχα και τα δικά σου νέα !!! τέλεια! σου εύχομαι αυτή να είναι η τυχερή σου φορά!!!

Velvet σε ευχαριστούμε πολύ για τα καλά σου λόγιαdomnina καλή επιτυχία και σε σένα άντε αυτή να είναι η τυχερή σου φορά!!!

Annelie, Sanna, Isis73 κοριτσάκια περάστε όμορφα και ξέγνοιαστα το καλοκαίρι σας και με το καλό τον Σεπτέμβρη για νέες τυχερές προσπάθειες <3

 

σήμερα έκανα την αμνιοπαρακέντηση την στείλανε για μοριακό καρυότυπο και την δευτέρα ή την Τρίτη θα έχουμε τα τελικά αποτελέσματα... Ο Θεός να βάλει το χέρι του!!!

όποτε ξεκλέβω χρόνο πηγαίνουμε και κάνουμε κανένα μπανάκι, είναι τέλεια εμπειρία, νομίζω ότι η μικρή το χαίρεται πολύ :) :) :)

 

Καλά αποτελέσματα Cristιna An...να μας ενημερώσεις!!!

Πολύ χαίρομαι που κάνετε μπάνια...εμένα δεν με αφήνει αλλά του χρόνου θα πάρω το αίμα μου πίσω...θα πλατσουρίζω στις θάλασσες αγκαλιά με το μωράκι μου!!!!Θα σηκώσουμε την παραλιά στο πόδι...έτσι για να πάρω το αίμα μου πίσω!!!

1η IVF : Παλινδρόμηση στην 9η εβδομάδα

2η IVF : (-)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ χαίρομαι που κάνετε μπάνια...εμένα δεν με αφήνει αλλά του χρόνου θα πάρω το αίμα μου πίσω...θα πλατσουρίζω στις θάλασσες αγκαλιά με το μωράκι μου!!!!Θα σηκώσουμε την παραλιά στο πόδι...έτσι για να πάρω το αίμα μου πίσω!!!

σε ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου!

είμαι σίγουρη ότι θα πάρετε το αίμα σας πίσω :lol:

και μεις του χρόνου αγκαλίτσα θα πλατσουρίζουμε :cool:

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου!

είμαι σίγουρη ότι θα πάρετε το αίμα σας πίσω :lol:

και μεις του χρόνου αγκαλίτσα θα πλατσουρίζουμε :cool:

 

Καλα αποτελεσματα να εχεις, και καλη λευτερια!

Φιλακια πολλα πολλα!

Link to comment
Share on other sites

Elpida μου είδες ένα ωοθυλάκιο...πας με φυσικό κύκλο έτσι?

Θα σου πάρει ένα και θα συνεχίσει???Η θα σου πάρει ένα και θα το καταψύξει???

Συγνώμη αλλά δεν ξέρω την διαδικασία!

Ολα καλά θα πάνε...εκεί που δεν το περιμένεις γίνονται τα θαύματα!!!

Παμε γερα!

 

Με φυσικο παω και αν ολα πανε καλα πρωτα ο Θεος θα το μεταφερουμε!

Σε ακολουθω και λεω παμε γερα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ελπιδα πολυ χαιρομαι τα νεα ειναι πολυ καλα ετσι μπραβο πηρες μπρος χαχαχα!!! Τις φοβιες στην ακρη δεν φοβασαι τιποτα.

Αν κριστιν ολα καλα προληπτικα τα κανουν αυτα.

Λινακις δεν πειραζει να μην κανεις μπανακια το μπεμπακι να ναι καλα κι αυτα δεν χανονται.

 

οι υπολοιπες που παμε για Σεπτεμβριο εεεε τωρα πια μονο ευχαριστα θα εχουμε δεν μπορει εστρωσε το πραγμα. Αφου ακουμε συνεχεια ευχαριστα θα πουμε κι εμεις τα δικα μας ευχαριστα συντομα.

Ισις τι εγινε απο 50 πηγε 90 τι γινετε;

περιμενουμε νεα απο ολες σας

φιλακια πολλα

Link to comment
Share on other sites

Ελπιδα πολυ χαιρομαι τα νεα ειναι πολυ καλα ετσι μπραβο πηρες μπρος χαχαχα!!! Τις φοβιες στην ακρη δεν φοβασαι τιποτα.

Αν κριστιν ολα καλα προληπτικα τα κανουν αυτα.

Λινακις δεν πειραζει να μην κανεις μπανακια το μπεμπακι να ναι καλα κι αυτα δεν χανονται.

 

οι υπολοιπες που παμε για Σεπτεμβριο εεεε τωρα πια μονο ευχαριστα θα εχουμε δεν μπορει εστρωσε το πραγμα. Αφου ακουμε συνεχεια ευχαριστα θα πουμε κι εμεις τα δικα μας ευχαριστα συντομα.

Ισις τι εγινε απο 50 πηγε 90 τι γινετε;

περιμενουμε νεα απο ολες σας

φιλακια πολλα

 

linaki μπραβο.

κριστινα αν καλα αποτελεσματα, ολα καλα θα ειναι.

ελπιδα μεγαλωνει μια χαρα το ωαριο οποτε λογικα θα γονιμοποιηθει ευχομαι να προχωρησει τελεια. εγω θα ημουν υπερ του να μαζεψεις γυρω στα τρια και μετα να μεταφερεις. αλλα εσυ ξερεις καλυτερα...

εμενα δυστυχως η χοριακη σημερα απο 90 πηγε 145, δεν πεφτει ακομα. παρακολουθηση... δεν το πιστευω οτι θα το περασω και αυτο!!! :(

Link to comment
Share on other sites

linaki μπραβο.

κριστινα αν καλα αποτελεσματα, ολα καλα θα ειναι.

ελπιδα μεγαλωνει μια χαρα το ωαριο οποτε λογικα θα γονιμοποιηθει ευχομαι να προχωρησει τελεια. εγω θα ημουν υπερ του να μαζεψεις γυρω στα τρια και μετα να μεταφερεις. αλλα εσυ ξερεις καλυτερα...

εμενα δυστυχως η χοριακη σημερα απο 90 πηγε 145, δεν πεφτει ακομα. παρακολουθηση... δεν το πιστευω οτι θα το περασω και αυτο!!! :(

 

Καλημέρααααααααα

 

Isis ανεβαίνει η χοριακή σου??? Σίγουρα είναι βιοχημική? Μωρε δεν κάνετε κανέναν υπέρηχο μπας και σταμάτησες και τα χάπια τσάμπια???

Δεν ξέρω...λέω εγώ τωρα!!!

1η IVF : Παλινδρόμηση στην 9η εβδομάδα

2η IVF : (-)

Link to comment
Share on other sites

Γλυκιά μου Isis... Σίγουρα δεν είναι βιοχημική η εγκυμοσύνη σου.. Είσαι έγκυος απλά το έμβρυο είναι λιγάκι πίσω.. Δεν θέλω να σε στενοχωρήσω αλλά εγώ έφτασα από 35 στις 880 μονάδες για να μπορέσουμε να δούμε κάτι χειροπιαστό στον υπέρηχο και να αποφύγουμε την πιθανότητα εξωμήτριου. Είναι ψυχοφθόρο απίστευτα όλο αυτό.. Εύχομαι να γίνει κάτι και να αποφύγεις την οποιαδήποτε ταλαιπωρία..

 

Εγώ πήρα σήμερα τηλέφωνο στο κέντρο για να ρωτήσω αν αδιαθέτησε η κοπέλα και με ενημέρωσαν πως δεν έχει αδιαθετήσει ακόμη. Αυτό με βολεύει απίστευτα μιας και έτσι οι μέρες της εμβρυομεταφοράς θα πέσουν κοντά στο διάστημα που θα μπορώ να λείψω κάπως άνετα από τη δουλειά για 2-3 μέρες.

 

Ελπίζω η τύχη να συνεχίσει να είναι με το μέρος μου..

 

Σας φιλώ!

Link to comment
Share on other sites

Isis και μενα η εγκυμοσυνη σου καθε αλλο παρα βιοχημικη ειναι. Δε ξερεις καμια φορα... ο γιατρος τι λεει?

Domina αντε με το καλο και εσυ ευχομαι να πανε ολα τελεια και χρονικα οπως τα θες για να μην πιεστεις καθολου!

Κοριτσια σας ευχαριστω ολες για τα καλα σας λογια.

Χθες εκανα μια Cetrotide και σημερα την Ovitrelle που ειναι η αντιστοιχη της Pregnyl, Σαββατο πρωι ωοληψια, προσευχομαι να πανε ολα καλα αυτη τη φορα!

Φιλακια σε ολες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπέρα κοριτσάκια μου!!!

LinakiS τέλεια τα αποτελέσματα!!! είδες πως ένα τόσο δα σποράκι κάνει τέτεοιο θόρυβο στον υπέρηχο :) :)

Ορτανσία φαντάζομαι και εύχομαι όλα να είναι καλά!

Elpida υπέροχα και τα δικά σου νέα !!! τέλεια! σου εύχομαι αυτή να είναι η τυχερή σου φορά!!!

Velvet σε ευχαριστούμε πολύ για τα καλά σου λόγιαdomnina καλή επιτυχία και σε σένα άντε αυτή να είναι η τυχερή σου φορά!!!

Annelie, Sanna, Isis73 κοριτσάκια περάστε όμορφα και ξέγνοιαστα το καλοκαίρι σας και με το καλό τον Σεπτέμβρη για νέες τυχερές προσπάθειες <3

 

σήμερα έκανα την αμνιοπαρακέντηση την στείλανε για μοριακό καρυότυπο και την δευτέρα ή την Τρίτη θα έχουμε τα τελικά αποτελέσματα... Ο Θεός να βάλει το χέρι του!!!

όποτε ξεκλέβω χρόνο πηγαίνουμε και κάνουμε κανένα μπανάκι, είναι τέλεια εμπειρία, νομίζω ότι η μικρή το χαίρεται πολύ :) :) :)

 

 

Καλησπέρα κορίτσια,:P:p:p

Σήμερα πήγαμε στη γιατρό μας, δόξα το Θεό όλα καλά.:D:D:D

Είμαι στη 10η εβδομάδα, στον υπέρηχο είδαμε το μωράκι μας, έχει αρχίσει να σχηματίζονται το κεφαλάκι, τα χεράκια και τα ποδαράκια του, έκανε και μερικές κινήσεις, είναι 2,5 εκατοστά.:lol::lol::lol:

Μία τέλεια εικόνα, δε μπορούσαμε να το πιστέψουμε, στην αρχή μας έπιασαν τα κλάματα και μετά γελούσαμε με τις κινήσεις του.:-):-):-)

Η γιατρός μας είπε ότι αυτό δίχνει ότι είναι ήρεμο και του αρέσει εκεί.;););)

Η καρδούλα του ακούστηκε πολύ δυνατή.

Τέλος Ιουλίου θα κάνω την εξέταση τροφοβλάστη.

 

Κριστίν εύχομαι καλά αποτελέσματα.

Φιλιά σε όλες σας.

Link to comment
Share on other sites

Ορτανσια μπραβο κοριτσι μου ολο χαρουμενα νεα να εχεις απο εδω και περα!

Να τη χαρεις την εγκυμοσυνη σου οσο περισσοτερο γινεται και με το καλο να ερθει ενα μωρακι γεματο υγεια!

Φιλακια!

Link to comment
Share on other sites

Isis και μενα η εγκυμοσυνη σου καθε αλλο παρα βιοχημικη ειναι. Δε ξερεις καμια φορα... ο γιατρος τι λεει?

Domina αντε με το καλο και εσυ ευχομαι να πανε ολα τελεια και χρονικα οπως τα θες για να μην πιεστεις καθολου!

Κοριτσια σας ευχαριστω ολες για τα καλα σας λογια.

Χθες εκανα μια Cetrotide και σημερα την Ovitrelle που ειναι η αντιστοιχη της Pregnyl, Σαββατο πρωι ωοληψια, προσευχομαι να πανε ολα καλα αυτη τη φορα!

Φιλακια σε ολες!

 

Ελπίδα μου καλημέρα!

Καλή επιτυχία σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου!Μακάρι αυτό το ωαριάκι να είναι το τυχερό σου!Ψυχραιμία και θετική σκέψη και όλα θα πάνε καλά!

 

Ορτανσία τέλεια τα νέα σου...το δικό μου ακόμα σαν σουσάμι είναι...ανυπομονώ να το δω να σχηματίζεται!!!Την Πέμπτη έχω πάλι υπέρηχο!

 

Φιλια πολλά σε όλες!

1η IVF : Παλινδρόμηση στην 9η εβδομάδα

2η IVF : (-)

Link to comment
Share on other sites

Ελπίδα μου καλημέρα!

Καλή επιτυχία σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου!Μακάρι αυτό το ωαριάκι να είναι το τυχερό σου!Ψυχραιμία και θετική σκέψη και όλα θα πάνε καλά!

 

Ορτανσία τέλεια τα νέα σου...το δικό μου ακόμα σαν σουσάμι είναι...ανυπομονώ να το δω να σχηματίζεται!!!Την Πέμπτη έχω πάλι υπέρηχο!

 

Φιλια πολλά σε όλες!

 

LinakiS σε ευχαριστω παρα πολυ για το κουραγιο που μου δινεις!

Οσο για το σουσαμακι σου απο εδω και περα οι αλλαγες θα ειναι ραγδαιες, ηδη σηματιζεται απλα δεν το βλεπεις. Την Πεμπτη θα το ξαναακουσεις, τελεια!

Φιλακια πολλα πολλα!

Link to comment
Share on other sites

ορτανσια συγχαρητηρια!

εμενα πηγε 246. μιλησα με τη μαια και τη ρωτησα υπαρχει περιπτωση να γινει κατι. μου ειπε οτι υπαρχει εμβρυο αλλα δεν αναπτυσσεται καλα. και οτι δεν ειναι φυσιολογικη εγκυμοσυνη...περιμενω τηλ και απο τον π αλλα πιο πολλα μου λενε οι μαιες...εαν ειναι να μην προχωρησει ασ παλινδρομησει μονο του...

υπαρχει περιπτωσει να προχωρησει ??? ειμαι 6 εβδομαδων με 246 χοριακη...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ορτανσια συγχαρητηρια!

εμενα πηγε 246. μιλησα με τη μαια και τη ρωτησα υπαρχει περιπτωση να γινει κατι. μου ειπε οτι υπαρχει εμβρυο αλλα δεν αναπτυσσεται καλα. και οτι δεν ειναι φυσιολογικη εγκυμοσυνη...περιμενω τηλ και απο τον π αλλα πιο πολλα μου λενε οι μαιες...εαν ειναι να μην προχωρησει ασ παλινδρομησει μονο του...

υπαρχει περιπτωσει να προχωρησει ??? ειμαι 6 εβδομαδων με 246 χοριακη...

 

απίστευτο,,,

αυτό που βρήκα και που ίσως σε βοηθήσει είναι το παρακάτω:

http://www.eimaimama.gr/2012/01/xamili-xoriaki-pou-den-diplasiazetai.html

μακάρι βρε κορίτσι μου να πάρει μπροστά για τα καλά!

περίμενε τον γιατρό να σου τηλ και κάντου όσες πιο πολλές ερωτήσεις μπορείς, γράψτες σε χαρτάκι, συνήθως δεν έχει χρόνο και μένουμε χωρίς απαντήσεις... τα ίδια περνάω και γω όταν μου τηλ... (τον ίδιο γιατρό έχουμε ;)) πάντως αν είναι να μη προχωρήσει δεν θα είχε φανεί ως τώρα???

Link to comment
Share on other sites

κριστινα αν σε ευχαριστω πολυ...

να δουμε τι ωρα θα με παρει.

προχθες με πηρε δωδεκα ωρα το βραδυ!

αφου τρομαξα!!!

 

με πηρε και ο γιατρος τηλ. μου ειπε οτι δεν προχωραει και αυτος...

τη δευτερα μου ειπε να κανω υπερηχο...

Link to comment
Share on other sites

Ισις σε παρακαλω κρατησου γιατι δεν πεφτει αυξανεται η χωριακη εγω θα ελεγα να κανεις και τη Δευτερα χωριακη, δεν μπορει απο 90 σε 246 μηπως αργησει λιγο να παρει μπρος.

Ελπιδα καλη επιτυχια ολα καλα.

Κριστινα Αν Δευτερα θα εχεις απαντηση;

Link to comment
Share on other sites

Annelie Δευτέρα με Τρίτη τα περιμένουμε, θα σας ενημερώσω...

Isis73 Περιμένουμε να μας πεις τα νέα από τον υπέρηχο και όπως λέει και η Annelie κάνε και μία ακόμη χοριακή, ποιός ξέρει...

 

καλό Σαββατοκύριακο σε όλες και όσες είναι κοντά στη θάλασσα ας κάνουν και για μας μία βουτιά που βράζουμε τσην Αθήνα :)

Link to comment
Share on other sites

Isis καταλαβαινω οτι ολο αυτο σε εχει αναστατωσει πολυ, ευχομαι να γινει το θαυμα και να εκτοξευθει η χοριακη και η εγκυμοσυνη να προχωρησει κανονικα. Η αληθεια ειναι οτι εχουν συμβει πολλα. Κανε τον υπερηχο τη Δευτερα και μακαρι να κανεις το γιατρο να σκισει τα πτυχια του!

Cristina καλα αποτελεσματα να εχετε? Τι κανει η μπεμπουλα κλωτσαει?

Annelie μου σ'ευχαριστω πολυ!

Linaki πως πανε οι ξαπλες?

Εγω σημερα εκανα ωοληψια, μου πηραν το ωαριακι μου και αυριο το πρωι θα μου πουνε αν γονιμοποιηθηκε, περιμενω με αγωνια!

Φιλακια σε ολες!

Link to comment
Share on other sites

Το ωαριακι μου γονιμοποιηθηκε ομαλα και την Τριτη το πρωι πρωτα ο Θεος θα παω για εμβρυομεταφορα! Και τωρα το μονο που εχω να πω ειναι Ο ΘΕΟΣ ΒΟΗΘΟΣ με ολη τη σημασια της λεξης!

Φιλακια κοριτσακια μου, ελπιζω ολες να ειστε καλα!

Link to comment
Share on other sites

Το ωαριακι μου γονιμοποιηθηκε ομαλα και την Τριτη το πρωι πρωτα ο Θεος θα παω για εμβρυομεταφορα! Και τωρα το μονο που εχω να πω ειναι Ο ΘΕΟΣ ΒΟΗΘΟΣ με ολη τη σημασια της λεξης!

Φιλακια κοριτσακια μου, ελπιζω ολες να ειστε καλα!

 

Καλή επιτυχία ELPIDA.

Εύχομαι να πάνε όλα καλά.

Φιλάκια.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...