Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

IVF με δωρεά ωαρίων : γνώμες και εντυπώσεις


Recommended Posts

Αχ Annelie μου την ειχα αναγκη αυτη τη νοτα αισιοδοξιας που εδωσες πρωι πρωι! Να εισαι καλα κοπελα μου και ολα να σου ερθουν οπως τα θες και καλυτερα!

Εχω αγχος για τη Δευτερα για το τι θα μου πουνε και τα λογια σου ητανε οτι καλυτερο!

Φιλακια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

δυστυχώς δεν τα καταφερα ουτε αυτη τη φορα. Ηταν παλι βιοχημικη.

ευχομαι στην κριστινα αν, στην ορτανσια και το λινακι καλη συνεχεια

στην ελπιδα καλη επιτυχια στον κυκλο αυτον

ανελι και ελπιδα ολα να πανε καλα...

σαννα θα τα πουμε απο σεπτεμβριο...

ελπιζω και εγω να γεμισω μπαταριες γιατι απογοητευτηκα πιστευα οτι ειχα περισσοτερες πιθανοτητες αυτη τη φορα....

βεβαια μετα την τιμη της δευτερας ημουν σχεδον σιγουρη για το αποτελεσμα.

πολλα φιλια σε όλες....

Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς δεν τα καταφερα ουτε αυτη τη φορα. Ηταν παλι βιοχημικη.

ευχομαι στην κριστινα αν, στην ορτανσια και το λινακι καλη συνεχεια

στην ελπιδα καλη επιτυχια στον κυκλο αυτον

ανελι και ελπιδα ολα να πανε καλα...

σαννα θα τα πουμε απο σεπτεμβριο...

ελπιζω και εγω να γεμισω μπαταριες γιατι απογοητευτηκα πιστευα οτι ειχα περισσοτερες πιθανοτητες αυτη τη φορα....

βεβαια μετα την τιμη της δευτερας ημουν σχεδον σιγουρη για το αποτελεσμα.

πολλα φιλια σε όλες....

 

Isis πραγματικά λυπάμαι...είχα πολλές ελπίδες αυτή την φορά για εσένα...δεν ξέρω τί να πω! Να περάσεις ένα τέλειο καλοκαίρι και όπως λέμε πάντα: ΔΕΝ ΤΟ ΒΑΖΟΥΜΕ ΚΑΤΩ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!!!

Εύχομαι η επόμενη φορά να είναι και η επιτυχημένη!!!

Κεφάλια ψηλά και πάμε για άλλα πιο καλά και πιο μεγάλα!!!

1η IVF : Παλινδρόμηση στην 9η εβδομάδα

2η IVF : (-)

Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς δεν τα καταφερα ουτε αυτη τη φορα. Ηταν παλι βιοχημικη.

ευχομαι στην κριστινα αν, στην ορτανσια και το λινακι καλη συνεχεια

στην ελπιδα καλη επιτυχια στον κυκλο αυτον

ανελι και ελπιδα ολα να πανε καλα...

σαννα θα τα πουμε απο σεπτεμβριο...

ελπιζω και εγω να γεμισω μπαταριες γιατι απογοητευτηκα πιστευα οτι ειχα περισσοτερες πιθανοτητες αυτη τη φορα....

βεβαια μετα την τιμη της δευτερας ημουν σχεδον σιγουρη για το αποτελεσμα.

πολλα φιλια σε όλες....

 

Isis73 σου ευχομαι κοριτσι μου πολυ γρηγορα να ανακτησεις τις δυναμεις σου και να συνεχισεις, ειναι καλοκαιρι προσπαθησε οσο γινεται να το εκμεταλευτεις για να χαλαρωσεις. Να εισαι καλα και να προσεχεις πανω απ'ολα τον εαυτο σου!

Σ'ευχαριστω μεσα απο την καρδια μου για τα καλα σου λογια!

Φιλακια πολλα!

Link to comment
Share on other sites

Ισις μην στεναχωριέσαι κοριτσάκι μου

θα ξαναπροσπαθήσετε τον Σεπτέμβρη

κάνε ένα καλοκαίρι ξέχνιαστο, μάζεψε δυνάμεις και αισοδοξία και όλα θα πάνε καλά!!!

δεν ξέρω γιατί παιδευόμαστε τόσο σε σχέση με άλλες γυναίκες...

πραγματικά δεν το καταλαβαίνω... άγνωστες οι βουλές Του...

μην ξεχνάς: ΔΕΝ ΤΟ ΒΑΖΟΥΜΕ ΚΑΤΩ ΛΕΜΕΕΕΕΕ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

isis μου προσπαθησε να το ξεχασεις και να χαλαρωσεις το καλοκαιρι και απο Σεπτεμβριο θα κανουμε κι δυο προσπαθεια που θα πετυχει. Και τα κοριτσια που θα ειναι ολα εγκυουλες θα μας δινουν συμβουλες. Θα ρθει ασπρη μερα και για μας θα δεις....

 

Κοριτσια μου εγω βρισκομαι Χαλκιδικη και θα ειμαι εδω για εναμιση μηνα ακομη.... Κανω βουτιες και για τις εγκυουλες που δεν μπορουν να κανουν:cool:

 

Λινακι ολα ειναι καλα, μην αγχωνεσαι, προσπαθησε να χαρεις την καθε στιγμη της εγκυμοσυνης σου γιατι ειναι ανεπαναληπτη και ειναι κριμα να τις περνας με αγχος...

 

Christina ann μια χαρα θα ειναι και η δικη σου εξεταση και μολις γεννησεις θα αρχισεις διατροφη και γυμναστικη και του χρονου το καλοκαιρι θα εισαι κορμαρα!!!

 

Ελπιδα μου καλη επιτυχια και προσπαθησε να πας με την ψυχολογια του νικητη αυτη τη φορα! Σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να ειναι η τελευταια και τυχερη σου προσπαθεια!!!!

 

Αnnelaki δεν ξερω ποτε πας σε προσπαθεια αλλα να ξερεις οτι σου ευχομαι τα καλυτερα!!!!

 

Ορτανσια καλη συνεχεια στην εγκυμοσυνη σου και οπως ειπα και στο λινακι προσπαθησε να το απολαμβανεις με ολη σου την καρδια!!!

 

 

 

Φιλια σε ολες κοριτσαρες μου. Θα μπαινω μια φορα το δεκαπενθημερο να μαθαινω τα νεα σας. Καλο καλοκαιρι!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

κορίτσάκια καλημέρα-καλησπέρα εύχομαι όλες να είστε καλά!!!

υπέροχα νέα μπράβο!!!!

Ορτανσία πρώτα, μετά το Λινάκι και τώρα η Ίσις... αυτά είναι νέα μπράβο!!!!

 

είμαι πίσω στην καυτή Αθἠνα, με κλεισμένες μπαλκονόπορτες και κλιματιστικό :(

αύριο πηγαίνω για την Β επιπέδου εξέταση...

δεν σας κρύβω ότι έχω λίγο άγχος :(αυτό το μπεμπέ μου δεν έχει περάσει και λίγα...

από την άλλη τα κιλά στην ζυγαριά ανεβαίνουν σε διπλάσιο αριθμό από ότι θα έπρεπε...

αλλά δεν πειράζει, ας είναι καλά η μικρή και μετά θα πέσει Δίαιταααααα :) :)

 

Καλη επιτυχια κοριτσακι, ολα καλα θα πανε να μην εχεις αγχος να εισαι θετικη και χαρουμενη να το νιωθει και το μωρακι σου!

Οσο για τα κιλα τα αξιζει η μικρη και οταν γεννηθει με το καλο αρχιζεις μια διαιτα και γινεσαι κορμαρα...

Φιλακια γλυκια μου μεσα απο την καρδια μου σου ευχομαι τα καλυτερα!

Link to comment
Share on other sites

isis μου προσπαθησε να το ξεχασεις και να χαλαρωσεις το καλοκαιρι και απο Σεπτεμβριο θα κανουμε κι δυο προσπαθεια που θα πετυχει. Και τα κοριτσια που θα ειναι ολα εγκυουλες θα μας δινουν συμβουλες. Θα ρθει ασπρη μερα και για μας θα δεις....

 

Κοριτσια μου εγω βρισκομαι Χαλκιδικη και θα ειμαι εδω για εναμιση μηνα ακομη.... Κανω βουτιες και για τις εγκυουλες που δεν μπορουν να κανουν:cool:

 

Λινακι ολα ειναι καλα, μην αγχωνεσαι, προσπαθησε να χαρεις την καθε στιγμη της εγκυμοσυνης σου γιατι ειναι ανεπαναληπτη και ειναι κριμα να τις περνας με αγχος...

 

Christina ann μια χαρα θα ειναι και η δικη σου εξεταση και μολις γεννησεις θα αρχισεις διατροφη και γυμναστικη και του χρονου το καλοκαιρι θα εισαι κορμαρα!!!

 

Ελπιδα μου καλη επιτυχια και προσπαθησε να πας με την ψυχολογια του νικητη αυτη τη φορα! Σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να ειναι η τελευταια και τυχερη σου προσπαθεια!!!!

 

Αnnelaki δεν ξερω ποτε πας σε προσπαθεια αλλα να ξερεις οτι σου ευχομαι τα καλυτερα!!!!

 

Ορτανσια καλη συνεχεια στην εγκυμοσυνη σου και οπως ειπα και στο λινακι προσπαθησε να το απολαμβανεις με ολη σου την καρδια!!!

 

 

 

Φιλια σε ολες κοριτσαρες μου. Θα μπαινω μια φορα το δεκαπενθημερο να μαθαινω τα νεα σας. Καλο καλοκαιρι!!!!!!!!!!!

 

Sanna μου γλυκο μου κοριτσι ποσο μου ελειψες αλλα χαιρομαι που αυτο ειναι για το καλο σου! Να κανεις πολλα μπανια, ξενυχτια, τρελλιτσες....και να ερθεις το Σεπτεμβρη πιο ανανεωμενη απο ποτε!

Σ'ευχαριστω μεσα απο την καρδια μου για τις ευχες σου, και σου ευχομαι και εγω τα καλυτερα! Προς το παρον να περνας super και απο Σεπτεμβρη να συμβει αυτο που τοσο επιθυμεις...και γιατι οχι και νωριτερα...ειπαμε καλοκαιρι, τρελλιτσες...!

Φιλακια και μια μεγαλη, μεγαλη αγκαλια απο μενα!

Link to comment
Share on other sites

Elpida μου σε ευχαριστώ πολύ!!!

εύχομαι γρήγορα να ανυπημονείς και συ για το πότε θα κούσεις την καρδούλα του και όλα αυτά τα υπέροχα άγχη της εγκυμοσύνης :) :)

Sanna μου να είσαι καλά κοριτσάκι να κάνεις πολλές βουτιές και να πίνεις παγωμένα κοκτέιλ στην υπέροχη Χαλκιδική :) τι καλά!!! και τον Σεπτέμβρη βουρ για διδυμάκια :) :)

Κορίτσια την τετάρτη κάνω αμνιοπαρακέντηση, παρόλο που αρχικά μου είχε πει ότι δεν είναι απαραίτητο τώρα το άλλαξε και έχω κατααγχωθεί :( μου ψυθίρισε κάτι αλλά δεν είναι της ώρας να σας το πω...

Link to comment
Share on other sites

Elpida μου σε ευχαριστώ πολύ!!!

εύχομαι γρήγορα να ανυπημονείς και συ για το πότε θα κούσεις την καρδούλα του και όλα αυτά τα υπέροχα άγχη της εγκυμοσύνης :) :)

Sanna μου να είσαι καλά κοριτσάκι να κάνεις πολλές βουτιές και να πίνεις παγωμένα κοκτέιλ στην υπέροχη Χαλκιδική :) τι καλά!!! και τον Σεπτέμβρη βουρ για διδυμάκια :) :)

Κορίτσια την τετάρτη κάνω αμνιοπαρακέντηση, παρόλο που αρχικά μου είχε πει ότι δεν είναι απαραίτητο τώρα το άλλαξε και έχω κατααγχωθεί :( μου ψυθίρισε κάτι αλλά δεν είναι της ώρας να σας το πω...

 

Αχ σ'ευχαριστω τοσο πολυ να εισαι καλα!

Καλη επιτυχια την Τεταρτη μην ανησυχεις ολα καλα θα πανε καλα. Θα περασει και αυτο και σε λιγους μηνες θα μας λες οτι η μπεμπα σας αλλαξε τη ζωη και θα δινεις κουραγιο και συμβουλες χαλαρη πλεον, σε οσες το παλευουν!

Φιλακια πολλα πολλα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

isis μου προσπαθησε να το ξεχασεις και να χαλαρωσεις το καλοκαιρι και απο Σεπτεμβριο θα κανουμε κι δυο προσπαθεια που θα πετυχει. Και τα κοριτσια που θα ειναι ολα εγκυουλες θα μας δινουν συμβουλες. Θα ρθει ασπρη μερα και για μας θα δεις....]

 

σαννα μου μακαρι!!! εχω λίγο απογοητευτει γιατι εχουμε προβληματακια και στο σπερμα. πολυ μεγαλο ποσοστο ανωμαλων μορφων...αυτο το σχολιασαν στο τελευταιο κεντρο. συν την κατατμηση με την οποια οπως ειπα δεν πολυασχολήθηκαν...

σαννα σε ζηλευω για τον ενα μιση μηνα στη Χαλκιδικη...καλα να περασεις!!!

κριστινα αν μη στενοχωριεσαι για το βαρος οσο βεβαια δεν επηρεαζει την εγκυμοσυνη σου... θα τα χασεις μια χαρα μετα τη γεννα...τι δεν μπορεις να μας πεις ακομα???

λινακι να συνεχισεις ετσι...

ορτανσια πολυ καλη συνεχεια!!!

ελπιδα καλη επιτυχια

ανελι, δεν μας εχεις αποκαλυψει τι σκεφτεσαι να κανεις. εαν πας απο σεπτεμβριο, καλη επιτυχια σε ολες μας!

ντομνινα, φανταζομαι θα ξεκουραζεσαι και εσυ. νομιζω η κατηγορια με το προβλημα στο η και στο σπερμα ειναι η χειροτερη γιατι τα δανεικα εχουν και αυτα λίγο μειωμενες πιθαν επιτυχιας... ευχομαι ομως αφου πηρες αυτη τη δυσκολη αποφαση να τα καταφερεις με την πρωτη! ειχα δει μηνυματα σου σε αλλο θεμα και απο ο,τι θυμαμαι εφθασες πολυ κοντα στο ονειρο και εχεις περασει και εσυ αρκετα...

μακαρι να τελειωσει αυτος ο δυσκολος δρομος για ολες μας....

ευχομαι ενα υπεροχο καλοκαιρι με σουπερ διαθεση!!!

Link to comment
Share on other sites

Τοκ...τοκ...τοκ δυνατα και με γρηγορο ρυθμο ευχομαι να ακουσεις αυριο LinakiS!

Isis καλη ξεκουραση τωρα και το Σεπτεμβρη μαζι με τη Sanna να κανετε την τελευταια και επιτυχημενη σας προσπαθεια! Οσο γι'αυτο που δεν μας λεει η Cristina μπορει και να'ναι καλυτερα. Οσο περισσοτερα μαθαινουμε τοσο περισσοτερο αγχωνομαστε και αυτο δεν βγαζει πουθενα. Αμα ειναι να πανε ολα καλα θα πανε δε χρειαζεται να διαβαζουμε η να ενημερωνομαστε για ολα τα μη αισιοδοξα σεναρια! Αυτα τα λεω για να τ'ακουω και εγω!

Καλη επιτυχια Linaki και παλι!

Φιλακια σε ολες!

Link to comment
Share on other sites

Ελπιδα μου καλή δύναμη και σε όλα τα κορίτσια

και σε σενα ισις καλή σου δύναμη και την επόμενη φορά να πάνε όλα καλά..

Δυστυχως κατα ένα περίεργο λόγω πρέπει να παιδευτούμε για να αποκτήσουμε αυτο που θέλουμε..Ας είναι αν είναι να γίνει:)

Κορίτσια σας εύχομαι να ξεκουράστείται και να χαλαρώσετε αυτο το καλοκαίρι και να πάρετε δυνάμεις ετσι ώστε να έρθουν τα μωράκια..

Christina ann και ορτανσία καλή εγκυμοσύνη να έχετε και να χαλαρώνετε οσο μπορείτε..

Καλό καλοκαίρι σε όλες τα κορίτσια εδώ που προσπαθούν τόσοοο πολύ..

Link to comment
Share on other sites

Για σας κοριτσια

Ισις δεν πειραζει απο Σεπτεμβριο παλι αμαν πια γιατι ειναι τοσο δυσκολο να τα καταφερουμε δεν μπορω να το καταλαβω.

Λινακις που εισαι; τι εγινε με τον υπερηχο ολα οκ;

Ελπιδα μου τι εγινε ξεκινησες;

Κριστινα Αν δεν ξερω γιατι πρεπει να κανεις αυτη την εξεταση αλλα εγω πιστευω ολα καλα θα πανε.

Ορτανσια μου που εισαι ολα καλα;

Velvet ευχαριστουμε για το κουραγιο που μας δινεις να εισαι καλα κοριτσι.

Κι εγω Σεπτεμβριο θα ξεκινησω παλι και ο Θεος να βαλει το χερι του να πανε ολα καλα για ολες μας οσες ξεκινησουμε τον Σεπτεμβριο.

Φευγω στο τελος της εβδομαδας παω Καλαματα στην κουμπαρα μου και θα κατσω τουλαχιστον 2 βδομαδες, και τον Αυγουστο πρωτα ο Θεος με τον αντρουλη μου. Θα δουμε που θα παμε.

Θα τα λεμε και απο τις διακοπες αλλωστε γιναμε μια ομορφη παρεα τωρα ετσι;

Φιλακια σε ολες

Link to comment
Share on other sites

Annelie καλη επιτυχια και σε σενα το Σεπτρμβριο.

Velvet σ'ευχαριστουμε πολυ για τα καλα σου λογια.

Εγω εκανα εναν υπερηχο σημερα εχω ενα ωοθηλακιο 15mm θα το ξαναδουμε την Τεταρτη.

Περιμενουμε τα καλα νεα απο το Linaki σημερα.

Φιλακια σε ολες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εδώ είμαι κι εγώ..

 

Προς το παρόν κάνω μικρές αποδράσεις τα σβκ για να ηρεμήσω και να χαλαρώσω κάπως.. οι διακοπές μας είναι προγραμματισμένες για 3 Αυγούστου με 18 και είναι η πιο κατάλληλη περίοδος έτσι όπως εξελίσσονται τα πράγματα..

 

Χθες αδιαθέτησα.. είχα μια ψιλοαγωνία βέβαια διότι αυτή τη φορά είχα καθυστέρηση 3 μέρες περίπου και ανησυχούσα μήπως είχε αδιαθετήσει η δότρια νωρίτερα.. Σήμερα επικοινώνησα με το κέντρο για να τους ενημερώσω και για να πάρω οδηγίες και με πληροφόρησαν ότι η δότρια δεν έχει αδιαθετήσει ακόμη.. Αυτό με βολεύει πολύ διότι έτσι οι ημερομηνίες της εμβρυομεταφοράς πέφτουν πολύ κοντά στην περίοδο που θα μπορέσω να λείψω δυο μέρες ξέμπαρκα..

 

Είναι περιπετειώδες αυτό το ταξίδι για όλες μας.. και ναι, οι περισσότερες από μας έχουμε περάσει σκοπέλους, φουρτούνες και τις απίστευτες ταλαιπωρίες.. εύχομαι όλες πολύ σύντομα όλες να βγούμε ανέφελα στο δικό μας προορισμό..

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είμαι κι εγώ..

 

Προς το παρόν κάνω μικρές αποδράσεις τα σβκ για να ηρεμήσω και να χαλαρώσω κάπως.. οι διακοπές μας είναι προγραμματισμένες για 3 Αυγούστου με 18 και είναι η πιο κατάλληλη περίοδος έτσι όπως εξελίσσονται τα πράγματα..

 

Χθες αδιαθέτησα.. είχα μια ψιλοαγωνία βέβαια διότι αυτή τη φορά είχα καθυστέρηση 3 μέρες περίπου και ανησυχούσα μήπως είχε αδιαθετήσει η δότρια νωρίτερα.. Σήμερα επικοινώνησα με το κέντρο για να τους ενημερώσω και για να πάρω οδηγίες και με πληροφόρησαν ότι η δότρια δεν έχει αδιαθετήσει ακόμη.. Αυτό με βολεύει πολύ διότι έτσι οι ημερομηνίες της εμβρυομεταφοράς πέφτουν πολύ κοντά στην περίοδο που θα μπορέσω να λείψω δυο μέρες ξέμπαρκα..

 

Είναι περιπετειώδες αυτό το ταξίδι για όλες μας.. και ναι, οι περισσότερες από μας έχουμε περάσει σκοπέλους, φουρτούνες και τις απίστευτες ταλαιπωρίες.. εύχομαι όλες πολύ σύντομα όλες να βγούμε ανέφελα στο δικό μας προορισμό..

 

οπότε ντομνινα θα κανεις εμβρυομεταφορά σε 15 ημέρες? ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!

ελπίδα εαν ειναι 15 σημερα, θα ειναι 17-18 τη τεταρτη συνηθως γυρω στο 1 χιλιοστο την ημερα μεγαλώνουν. οπότε τε η πε κανεις πρεγνυλ και ωοληψια πα η σαββατο. σιγουρα θα εχει ωαριακι. αντε να ειναι και τυχερο. θα το μεταφερετε αμεσα?

εγω εχω λιγο μπλεξει με τη χοριακη γιατι ενω σταματησα τα φαρμακα την προηγ εβδομαδα απο 50 πήγε 90. θα ξανακανω την πε. βαρεθηκα τις βιοχημικες να μετραω χοριακη για να δω οτι πεφτει. επιπλεον εχω οιδημα στο στηθος και παντου. τοσες ορμονες. ελπιζω την πε να πεσει ωστε να τελειωνει και αυτος ο κυκλος...

δεν με βλεπω για προσπ το Σεπτεμβριο. νομιζω οτι θα την κανω λιγο αργοτερα... να ηρεμησω λιγο...

φιλια σε όλες!!!

Link to comment
Share on other sites

οπότε ντομνινα θα κανεις εμβρυομεταφορά σε 15 ημέρες? ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!

ελπίδα εαν ειναι 15 σημερα, θα ειναι 17-18 τη τεταρτη συνηθως γυρω στο 1 χιλιοστο την ημερα μεγαλώνουν. οπότε τε η πε κανεις πρεγνυλ και ωοληψια πα η σαββατο. σιγουρα θα εχει ωαριακι. αντε να ειναι και τυχερο. θα το μεταφερετε αμεσα?

εγω εχω λιγο μπλεξει με τη χοριακη γιατι ενω σταματησα τα φαρμακα την προηγ εβδομαδα απο 50 πήγε 90. θα ξανακανω την πε. βαρεθηκα τις βιοχημικες να μετραω χοριακη για να δω οτι πεφτει. επιπλεον εχω οιδημα στο στηθος και παντου. τοσες ορμονες. ελπιζω την πε να πεσει ωστε να τελειωνει και αυτος ο κυκλος...

δεν με βλεπω για προσπ το Σεπτεμβριο. νομιζω οτι θα την κανω λιγο αργοτερα... να ηρεμησω λιγο...

φιλια σε όλες!!!

 

Ετσι τα υπολογιζω και εγω αν ολα πανε καλα. Απλα ο κυκλος μου εχει αναστατωθει εχει μικρυνει κανω ωορηξια νωρις και ανησυχω.

Να προσπαθησεις να περασεις οσο ηρεμα και χαλαρα γινεται το καλοκαιρι σου και οταν εισαι ετοιμη συνεχισε!

Σ'ευχαριστω για την ευχη σου να εχει ωαριακι και να ειναι τυχερο...αχ μακαρι...

Φιλακια πολλα να εισαι καλα και αυτη να ειναι η τελευταια φορα που πληγωνεσαι!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου

Χθες άκουσα την καρδούλα του να χτυπάει και κατασυγκινήθηκα. Πολύ δυνατά χτυπάει βρε παιδιά...δεν το περίμενα...το είχαν και στερεοφωνικά και σήκωσε το κέντρο στο πόδι.

Το μωράκι μας είναι ήδη 9 χιλιοστά και όπως μας είπαν απόλυτα φυσιολογικό και θα έχει μια ομαλή ανάπτυξη. Με έκραξαν που δουλεύω και οδηγώ και μου συνέστησαν τρελή προσοχή για τις επόμενες εβδομάδες!

Μέσα σε όλα άρχισαν τρομερές ναυτίες, ζαλάδες, αναγούλες κτλ αλλά την παλεύω ακόμα!

Εύχομαι σε όλες να ζήσουν σύντομα αυτό που έζησα εγώ και να δακρύζετε μόνο από χαρά και συγκίνηση.

 

Ελπίδα μου και domnina από όσο διαβάζω έχετε μπει στην τελική ευθεία ...πολύ καλή επιτυχία σας εύχομαι.

 

Annelie, Isis, Sanna σας εύχομαι ένα υπέροχο και ξεκούραστο καλοκαίρι. Να γεμίσετε μπαταρίες και να είστε όλες μαζί τον Σεπτέμβριο για την τελευταία και επιτυχημένη προσπάθεια σας!!!

1η IVF : Παλινδρόμηση στην 9η εβδομάδα

2η IVF : (-)

Link to comment
Share on other sites

LinakiS ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ γλυκια μου και καλη λευτερια! Να χαρεις την καθε μερα, την καθε στιγμη, το καθε λεπτο της εγκυμοσυνης σου!

Φιλακια πολλα πολλα!

 

Ελπιδακι μου την χαίρομαι την χαίρομαι....και εγώ και το μωράκι που ρίχνει κάτι ξάπλες...ανευ προηγουμένου.

Σήμερα είμαι καλύτερα από άποψη αναγουλων αλλά νιώθω μια εξάντληση...οπότε έκατσα πάλι σπίτι!Θα πιαστεί ο κ@λ@ς μου σε λίγο!:lol::lol::lol::lol:

Να μας κρατάς ενήμερες!

 

Φιλια πολλα!

1η IVF : Παλινδρόμηση στην 9η εβδομάδα

2η IVF : (-)

Link to comment
Share on other sites

Γλυκιά μου Isis

 

Με νούμερο χοριακής 50 μόνο βιοχημική δεν τη λες την εγκυμοσύνη σου.. και εννοείται ότι δεν κόβεις τα φάρμακα με τέτοιο νούμερο.. Στην τελευταία "επιτυχημένη" μου προσπάθεια είχα ξεκινήσει με νούμερο 35 και σε πληροφορώ έφτασε πολύ παραπάνω αλλά παλινδρόμησε... Δεν μπορώ να καταλάβω εσύ γιατί με νούμερο 50 τα σταμάτησες...

 

Προς θεού δεν θέλω να σου δίνω ελπίδες απλά το επισημαίνω..

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου σημερα θελω χαιδεμα και ανεβασμα. Πηγα πολυ φοβισμενη για τον υπερηχο και τελικα βρηκε απο την αριστερη ωοθηκη ενα πολυ καλο ωοθυλακιο 18μμ και αλλα μικροτερα. Τη Δευτερα επειδη δεν ειχα ουρησει οπως μου ειχε πει δεν ειχε δει τιποτα αριστερα.

Εφυγα λιγο ανακουφισμενη περιμενω τωρα οδηγιες για το αν θα κανω σημερα Ovitrelle γιατι ο γιατρος μου λειπει και μου εκανε τον υπερηχο ενας αλλος οποτε θα μεταφερθουν στο γιατρο και αυτος θα αποφασισει!

Αυτα τα νεα μου!

Φιλακια!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου σημερα θελω χαιδεμα και ανεβασμα. Πηγα πολυ φοβισμενη για τον υπερηχο και τελικα βρηκε απο την αριστερη ωοθηκη ενα πολυ καλο ωοθυλακιο 18μμ και αλλα μικροτερα. Τη Δευτερα επειδη δεν ειχα ουρησει οπως μου ειχε πει δεν ειχε δει τιποτα αριστερα.

Εφυγα λιγο ανακουφισμενη περιμενω τωρα οδηγιες για το αν θα κανω σημερα Ovitrelle γιατι ο γιατρος μου λειπει και μου εκανε τον υπερηχο ενας αλλος οποτε θα μεταφερθουν στο γιατρο και αυτος θα αποφασισει!

Αυτα τα νεα μου!

Φιλακια!

 

Elpida μου είδες ένα ωοθυλάκιο...πας με φυσικό κύκλο έτσι?

Θα σου πάρει ένα και θα συνεχίσει???Η θα σου πάρει ένα και θα το καταψύξει???

Συγνώμη αλλά δεν ξέρω την διαδικασία!

Ολα καλά θα πάνε...εκεί που δεν το περιμένεις γίνονται τα θαύματα!!!

Παμε γερα!

1η IVF : Παλινδρόμηση στην 9η εβδομάδα

2η IVF : (-)

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...