Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

IVF με δωρεά ωαρίων : γνώμες και εντυπώσεις


Recommended Posts

aneli, μπραβο για τη διαιτα!!! εγω εχω ξαναπαρει 1-2 κιλακια που ειχα χασει με γυμναστηρια.

ελπίδα, το ξερω οτι ειναι βλακεια να ψαχνομαι για συμπτ αλλα δεν μπορω να το αποφυγω...

εχθες μετα την ενεση που εκανα εβαλα βιταμ-το ελεγε μια κοπελα σε αλλο φορουμ και μεχρι σημερα δεν εχει μελανιασει. θα το ξανακανω σημερα εαν ξαναπετυχει, ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΛΥΣΗ.

εαν δεν ειναι + η χοριακη, παντως και αρχισω μπανια, θα παω να παρω ολοσωμο μαγιω. δεν γινεται να εμφανισω αυτην την κοιλια στην παραλια. ειναι αισχος ειναι ΜΩΒ!!!

ορτανσια, κριστιν αν ελπιζω να εισαστε σουπερ.

λινακι, τα νεα σου υπεροχα.

σαννα πολλα φιλια...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Linaki συγχαρητηρια με το καλο να βγει αληθινο το ονειρο σου! Τωρα πρεπει να χαλαρωσεις και να προσεχεις τον εαυτο σου! Το σπορακι μεγαλωνει και συντομα θα ακουσεις και τον πιο ομορφο ηχο του κοσμου την καρδουλα του!

Isis οσον αφορα τα συμπτωματα δεν το παιζω εξυπνη εγω μπορει να ειμαι και χειροτερη αλλα οταν εχω πιο καθαρο μυαλο δηλ οταν δεν ειμαι στη φαση αυτη βλεπω καθαρα ποσο ανοητο ειναι αυτο που κανω και δεν προσφερω τιποτα με αυτο το αγχος γιατι πραγματικα υπαρχουν γυναικες χωρις κανενα συμπτωμα. Οσο για τις μελανιες βαλε και βουτυρο, βαλε και μελι και μερεντα, χιχιχι, τι κανουμε οι κακομοιρες, θα σου περασουν κοριτσακι και σου ευχομαι να πανε ολα καλα καλυτερα και απότι τα φανταζεσαι!

Ακομα ενα Σ Υ Γ Χ Α Ρ Η Τ Η Ρ Ι Α για το Linaki που σημερα πρεπει να ειναι μεσα στην τρελλη χαρα!

Φιλακια σε ολες!

Link to comment
Share on other sites

Αnnelie μπραβο σου κοριτσι κρατα γερα διωξε τα περιττα κιλα και τραβα μπρος... και οσα ερθουν και οσα πανε...

 

Εγω τελειωσα τη θεραπεια που σας ειχα πει με DUPHASTON και περιμενω να ερθει η περιοδος ειναι πεντε μερες που εχω τελειωσει τα χαπια και τιποτα... περιμενω

 

 

Φιλακια!

Link to comment
Share on other sites

Αnnelie μπραβο σου κοριτσι κρατα γερα διωξε τα περιττα κιλα και τραβα μπρος... και οσα ερθουν και οσα πανε...

 

Εγω τελειωσα τη θεραπεια που σας ειχα πει με DUPHASTON και περιμενω να ερθει η περιοδος ειναι πεντε μερες που εχω τελειωσει τα χαπια και τιποτα... περιμενω

 

 

Φιλακια!

 

Ελπιδακι όντως είμαι πολύ χαρούμενη....εύχομαι σύντομα να το νιώσετε όλες!!!Ελπίζω στις 2/7 που θα ακούσω την καρδούλα του να μην τα μπήξω τα κλάματα όπως σήμερα....

Με το καλό να αδιαθετήσεις....κάνεις μπάνια εσυ? Μακριά από την θάλασσα μπας και έρθει η ρημάδα η περίοδος η οποία παρεμπιπτόντως εκφράζει την κυκλοθυμία μας....μια θέλουμε σαν τρελές να έρθει και μια να μην εμφανιστεί!!! Τρέλα που κουβαλάμε!!!

 

Η Σάννα μας κάνει νηστεία από το φόρουμ...ελπίζω οι φυσικοί κύκλοι να πηγαίνουν καλά και να είναι αραχτοί σε παραλίες με πραγματικά κοκτέιλ και όχι αντιβιωσεις!!!!

1η IVF : Παλινδρόμηση στην 9η εβδομάδα

2η IVF : (-)

Link to comment
Share on other sites

Κανω μπανια και μαλιστα καθε μερα, μενω κοντα σε θαλασσα. Ειναι και κατι που με χαλαρωνει και με κανει να ξεχνιεμαι οσο γινεται αυτο.

Και ο γιατρος στον προηγουμενο φυσικο κυκλο μου ειπε κανε και μπανια, κανε οτι πιο ανεμελο μπορεις.

Περιμενω που περιμενω, δουλεια δεν εχω ως θυμα της κρισης αν δεν κανω και κανενα μπανιο δεν την παλευω!

Πηρα το γιατρο σημερα και μου ειπε οτι μπορει να καθαρισα στον προηγουμενο μικρο κυκλο που πηρα τα φαρμακα και να ξεκιναει καινουριος κυκλος. Μου υπενθυμισε οτι αν ισχυει αυτο και αδιαθετησω μεσα στον Ιουλιο φοβαται οτι δεν θα προλαβω να κανω προσπαθεια γιατι τον Αυγουστο δεν λειτουργουν τα κεντρα και στεναχωρηθηκα. Τελος παντων πρωτα απ'ολα θελω να φτιαξει ο κυκλος μου γιατι απο εκει ξεκιναεμε... αλλα ηθελα να κανω μια προσπαθεια πριν τον Αυγουστο και φυσικα θελω να πετυχει, θελω, παρακαλαω να πετυχει. Θα μου πεις ποια κοπελα κανει προσπαθεια και δεν την νοιαζει το αποτελεσμα, καμια απλα θελω να το φωναξω, θελω να γινω μανουλα, ο Θεος με εφερε τρεις φορες κοντα στο θαυμα και μου το πηρε πισω για λογους που δεν μπορω να κρινω, απλα ελπιζω οτι θα ακουσει τις προσευχες μου και καποια μερα μπορει να συμβει και σε μενα!

Θα την ακουσεις την καρδουλα σημερα το σπορακι σου εδωσε σημα πρεπει να κανεις υπομονη και οχι κλαμματα μονο θετικες σκεψεις που τις εισπραττει και το φασολακι σου!

Εχεις ενα μεγαλο οπλο, την αισιοδοξια, τη θετικη σκεψη, την τρελλα με την καλη εννοια και ολα αυτα ειναι πολυ σημαντικα σε μια εγκυμοσυνη! Εκμεταλευσου τα αυτα θελει να νιωθει το μωρο σου! Μονο αυτο μπορεις να κανεις και να παιρνεις τα φαρμακα σου! Να εισαι καλα, να εισαι χαρουμενη και να εχεις μονο ευχαριστα νεα απο εδω και περα!

Φιλακια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Linakis kai ortansiα μου

 

με το καλο κορίτσια...ευχομαι τα καλυτερα..εγω με τετοια χωριακή ειχα δίδυμα..για φαντάσου να σου πούνε λινάκης αχχ και ενα δευτερο!!χιιχχι..

Οτι ειναι για καλο..σας ευχομαι όλα με το καλό..και ηρεμία πάνω απο όλα..

Εγω ξεκουραζόμουν και ξάπλωνα οσο μπορούσα..φοβόμουνα μάλλον πολύ και ήμουν όλο ξάπλα..αλλα δεν με πείραζε καθόλου(οχι ότι είχα κάποιο πρόβλημα που ήμουν ολο ξάπλα)αλλα δόξα το θεώ,όλα πήγαν καλά..

Που το εύχομαι και σε σας κορίτσια..

 

Με το καλό..:)))

και σε όλα τα κοριτσια να έχουν αυτο που ποθούν..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα....

Σήμερα περιμένουμε αγωνία την χοριακή της ISIS....

Velvet εμένα μου φαίνεται μικρή η χοριακή για δίδυμα και ο γιατρός είδε έναν σάκο μόνο. Εννοείται ότι θέλουμε και τα δίδυμα αλλά δεν το βλέπω....δεν με πειράζει όμως γιατί πιστεύω ότι ο Θεός μου έδωσε ένα για να βγάλω πέρα με τον καλύτερο τρόπο....Νέα είμαι να πάνε όλα καλά και θα του κάνουμε και αδερφάκι!!!Άλλωστε η χοριακή μου ήταν μικρή αντικειμενικά....τόσο που ακόμα θέλω να πάω να την ελέγξω αλλά κρατιέμαι....υπέρηχος σε 6 μέρες (6+σήμερα που λένε και τα φανταράκια)!!!!

 

Ελπίδα...κάνε καμιά βουτιά και για εμάς!!!Ζηλεύω!!!

 

 

Η Sanna σε ποια παραλία να λιάζεται άραγε???

1η IVF : Παλινδρόμηση στην 9η εβδομάδα

2η IVF : (-)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα....

Σήμερα περιμένουμε αγωνία την χοριακή της ISIS....

Velvet εμένα μου φαίνεται μικρή η χοριακή για δίδυμα και ο γιατρός είδε έναν σάκο μόνο. Εννοείται ότι θέλουμε και τα δίδυμα αλλά δεν το βλέπω....δεν με πειράζει όμως γιατί πιστεύω ότι ο Θεός μου έδωσε ένα για να βγάλω πέρα με τον καλύτερο τρόπο....Νέα είμαι να πάνε όλα καλά και θα του κάνουμε και αδερφάκι!!!Άλλωστε η χοριακή μου ήταν μικρή αντικειμενικά....τόσο που ακόμα θέλω να πάω να την ελέγξω αλλά κρατιέμαι....υπέρηχος σε 6 μέρες (6+σήμερα που λένε και τα φανταράκια)!!!!

 

Ελπίδα...κάνε καμιά βουτιά και για εμάς!!!Ζηλεύω!!!

 

 

Η Sanna σε ποια παραλία να λιάζεται άραγε???

η χοριακη ειναι 42. χαμηλη....θα με παρει τηλ και ο Π...ς. η μαια στο κεντρο μου ειπε τα κλασσικα οτι σημασια εχει η αυξηση και οχι η τιμη αυτη καθε αυτη... μακαρι να προχωρησει, να μην εχω τα περσινα με τη βιοχημικη παλι.....

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο Isis συγχαρητηρια δεν ειναι καθολου κακο το νουμερο εγω εχω γνωστη που ξεκινησε με 40 χοριακη και τωρα εχει ενα πανεμορφο αγορακι!

Ηρεμησε ολα θα ερθουν απο μονα τους δεν μπορεις να κανεις τιποτα περισσοτερο μονο να εχεις θετικη σκεψη και σου ευχομαι μια ραγδαιοτατη αυξηση της χοριακης και κατ'επεκταση μια τελεια εγκυμοσυνη.

Φιλακια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα και από εμένα....

Σήμερα περιμένουμε αγωνία την χοριακή της ISIS....

Velvet εμένα μου φαίνεται μικρή η χοριακή για δίδυμα και ο γιατρός είδε έναν σάκο μόνο. Εννοείται ότι θέλουμε και τα δίδυμα αλλά δεν το βλέπω....δεν με πειράζει όμως γιατί πιστεύω ότι ο Θεός μου έδωσε ένα για να βγάλω πέρα με τον καλύτερο τρόπο....Νέα είμαι να πάνε όλα καλά και θα του κάνουμε και αδερφάκι!!!Άλλωστε η χοριακή μου ήταν μικρή αντικειμενικά....τόσο που ακόμα θέλω να πάω να την ελέγξω αλλά κρατιέμαι....υπέρηχος σε 6 μέρες (6+σήμερα που λένε και τα φανταράκια)!!!!

 

Ελπίδα...κάνε καμιά βουτιά και για εμάς!!!Ζηλεύω!!!

 

 

Η Sanna σε ποια παραλία να λιάζεται άραγε???

 

Καλα αποτελεσματα κοριτσακι! Φιλακια!

Link to comment
Share on other sites

Linakis εγω ειχα τοσο χωριακή οσο εσύ και είχα δίδυμα..

ισως τελικα να μην παίζει τόσο ρόλο η κάθε οργανισμός να ειναι διαφορετικός..Αλήθεια δεν ξέρω απλα εμένα μόλις είχα πει στο κέντρο οτι έχω τόσο χωριακή μου είπαν οτι μπορει να ειναι και δίδυμα και τελικά ήταν:))

Eγω λινάκι σου ευχομαι είτε ενα είτε δύο να ειναι γερά..οτι φέρνει ο θεος καλα ειναι...

Ισις μου προσπάθησε λιγο να μην αγχώνεσαι,όσο μπορείς φυσικά γιατί σε καταλαβαίνω απόλυτα..Ολα καλά θα πάνε..

Η ορτανσία πως πάει??εισαι καλά?ολα καλά?

 

 

Καλή δυναμη κορίτσια εύχομαι ολα καλα..μέσα απο την ψυχή μου..

Link to comment
Share on other sites

Elpida μου και σένα κορίτσι μου να σου πάνε ολα καλα...

εγω να φανταστείτε οτι οταν μου κάνανε την εμβρυομεταφορά για να ειμαι χαλαρή..(είμαι αρκετα αγχώδεις)έκανα διαλογισμό την ώρα της εμβρυομεταφορας ..τρελό αλλα εκείνο το διάστημα έκανα οτι περνούσε απο το χέρι μου για να είμαι χαλαρή..και σε όλη την διάρκεια της εγκυμοσύνης..:))))

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω πολυ Velvet μου να εισαι καλα και να χαιρεσαι τα παιδακια σου!

Πως τον καταφερνεις τον διαλογισμο, τι κανεις τι σκεφτεσαι, πως καθαριζεις το μυαλο σου?

Link to comment
Share on other sites

λινακι χαλαρωσε ολα ειναι μια χαρα. Ισις μην αχωνεσαι εγκυουλα εισαι και θα πανε ολα καλα. Οι ταλαιπωριες καποια στιγμη πρεπει να τελειωνουν δεν μπορει να συνεχιζονται. Ποτε πας παλι για επαναληπτικη;

Ελπιδακη τι εγινε αδιαθετησες; θα προλαβεις τον Ιουλιο;

Ορτανσια ολα καλα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Elpida μου είχα ξεκινήσει απο πολύ πριν να πηγένω σε ένα κέντρο που κάνουν διαλογισμό και εκεί έμαθα τα βασικά πως να ηρεμώ τον ευατο μου και να μπορω να διωχνω της σκέψης (το οποίο ειναι και το πιο δύσκολο μέρος νομίζω του διαλογισμού γιατι όταν κλείνεις τα μάτια σου έρχονται όλες η σκέψεις)

.θέλει κάποια δουλειά στην αρχή..Δηλ.απο μόνη μου δεν το έκανα,έχω πάρει μια βοήθεια.Ισως αν ψάξεις και στο ίντερνετ να βρεις κάποιες πληροφόριες..

Εγω βρισκομαι θεσσαλονίκη αν σε ενδιαφέρει..και φυσικά μπορεις να μου στειλες και πμ αν σε ενδιαφέρει και κάτι άλλο..μην βγουμε και εκτος θέματος,χωρίς παρεξήγηση:)))

Παντως οτι κανεις για να είσαι ήρεμος καλό είναι:))))

Οτι χρειαστεις εδώ ειμαι:)))

Link to comment
Share on other sites

λινακι χαλαρωσε ολα ειναι μια χαρα. Ισις μην αχωνεσαι εγκυουλα εισαι και θα πανε ολα καλα. Οι ταλαιπωριες καποια στιγμη πρεπει να τελειωνουν δεν μπορει να συνεχιζονται. Ποτε πας παλι για επαναληπτικη;

Ελπιδακη τι εγινε αδιαθετησες; θα προλαβεις τον Ιουλιο;

Ορτανσια ολα καλα;

 

annelie ειμαι σχεδον σιγουρη οτι ειναι παλι βιοχημικη.

ειμαι πολυ χαλια ψυχολογικα.

ο γιατρος ειπε οτι ειναι χαμηλη και να την επαναλαβω την πεμπτη

μεταφορα εκανα πριν 2 εβδομ και ηταν στο σταδιο του μοριδιου, θα επρεπε να εχει ανεβει.

καθε φορα που το περναω ειναι το ιδιο δυσκολο....

Link to comment
Share on other sites

λινακι χαλαρωσε ολα ειναι μια χαρα. Ισις μην αχωνεσαι εγκυουλα εισαι και θα πανε ολα καλα. Οι ταλαιπωριες καποια στιγμη πρεπει να τελειωνουν δεν μπορει να συνεχιζονται. Ποτε πας παλι για επαναληπτικη;

Ελπιδακη τι εγινε αδιαθετησες; θα προλαβεις τον Ιουλιο;

Ορτανσια ολα καλα;

 

Καλησπέρα,

Είμαι καλά και δόξα το Θεό οι εξετάσεις βγήκαν όλες καλά.

Στη γιατρό θα πάμε την άλλη Παρασκευή 6/7.

 

Isis γιατί δεν είναι καλή η χωριακή?

Η γιατρός μου λέει ότι θετική χοριακή είναι πάνω από 25 μονάδες,

άρα είσαι καλά.

όλα καλά θα πάνε.

Link to comment
Share on other sites

Ισις μου αλλα κοριτσια ξεκινησαν με 19 χωριακη και κατεληξαν με διδυμα οποτε μεχρι την πεμπτη θα εισαι χαλαρη και να δεις που θα ανεβει και πολυ μαλιστα.

Ορτανσια μου αυτα ειναι νεα μπραβο κοριτσι αντε με το καλο.

Link to comment
Share on other sites

Ορτανσια μπραβο μονο τετοια νεα απο εδω και περα!

Anelie μου δεν αδιαθετησα ειμαι στην 8η μερα που σταματησα τα χαπια, αν δε ερθει τη 10η θα παω για υπερηχο. Αλλες φορες τρεμω να μην ερθει και τωρα παρακαλαω!

Isis κακως προεξοφλεις το αποτελεσμα, εισαι εγκυος ηρεμησε, προσπαθησε να κοιμηθεις καλα κανε ομορφες σκεψεις και αυριο ειναι μια καινουρια μερα! Θα αισθανεσαι καλυτερα!

Velvet θα ηθελα πμ για το που μπορω να βρω πληροφοριες στο ιντερνετ!

LinakiS τι εγινε ολα καλα ευχομαι κοπελα μου.

Φιλακια σε ολες!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου αδιαθετησα, απο ψυχολογια ειμαι υπο του μηδενος αλλα θα το παλεψω, τη Δευτερα παω για τον πρωτο υπερηχο!

Ελπιζω ολες να ειστε καλα!

Φιλακια!

 

Καλημέρα Ελπιδάκι....

Άντε με το καλό....τελικά προλαβαίνεις να κάνεις πριν τον Αύγουστο την προσπάθεια έτσι????

Ψυχολογικά γιατί δεν είσαι καλά παιδί μου??? Μέσα στο καλοκαίρι...έχουν σφίξει οι ζέστες, εσύ παραλία χαλαρά....δες τα θετικά και μην πτοείσαι....πάμε γερά να πιάσουμε μωρά!!!

Εγώ μια χαρά είμαι, έρχομαι στο γραφείο άλλες μέρες με χαρά και άλλες μέρες θέλω να τους ρίξω μια μούτζα και να βαρέσω αναρρωτική για 9 μήνες! Θα δω τί θα κάνω μετά τον υπέρηχο της Δευτέρας, να ακούσουμε καρδούλα και βλέπουμε!

1η IVF : Παλινδρόμηση στην 9η εβδομάδα

2η IVF : (-)

Link to comment
Share on other sites

κορίτσάκια καλημέρα-καλησπέρα εύχομαι όλες να είστε καλά!!!

υπέροχα νέα μπράβο!!!!

Ορτανσία πρώτα, μετά το Λινάκι και τώρα η Ίσις... αυτά είναι νέα μπράβο!!!!

 

είμαι πίσω στην καυτή Αθἠνα, με κλεισμένες μπαλκονόπορτες και κλιματιστικό :(

αύριο πηγαίνω για την Β επιπέδου εξέταση...

δεν σας κρύβω ότι έχω λίγο άγχος :(αυτό το μπεμπέ μου δεν έχει περάσει και λίγα...

από την άλλη τα κιλά στην ζυγαριά ανεβαίνουν σε διπλάσιο αριθμό από ότι θα έπρεπε...

αλλά δεν πειράζει, ας είναι καλά η μικρή και μετά θα πέσει Δίαιταααααα :) :)

Link to comment
Share on other sites

LinakiS αν ολα πανε καλα προλαβαινω γι'αυτο τον κυκλο! Χαιρομαι που εισαι καλα και περιμενω να σ'ακουσω ακομα καλυτερα τη Δευτερα, με το καλο ωα ακουσεις τον πιο γλυκο τον πιο εντονο ηχο της ζωης σου, την καρδουλα απο το φασολακι σου!

Δεν το βαζουμε κατω λεμεεεεε....

Φιλακια!

Link to comment
Share on other sites

μπραβο κοριτσια.

Ισις μην μας ξεχασεις αυριο που θα κανεις την επαναλιπτηκη!!!

Λινακις χαλαρααααα!!!! και καρδουλα θα ακουσετε και ολα καλα θα ειναι.

Αντε τωρα πια μας εφαγε το αγχος ωχου δεν αντεχω τελειωσε ειστε εγκυουλες και συντομα θα γινετε μαμαδουλες.

Ελπιδα επιτελους αρα προλαβαινεις μια χαρα. Να ακουσουμε κι απο σενα τα ευχαριστα.

οπως το ειπες δεν το βαζουμε κατω λεμεεεε!!!!! Οποτε

Ηθικόν ακμαιότατον τιποτα και κανεις δεν μπορει να σε ριξει αν δεν το θελησεις εσυ.

προχωρας δυνατα και με τσαμπουκα. ααααα!!! αντε μη βαλω τις φωνες

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...