Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

IVF με δωρεά ωαρίων : γνώμες και εντυπώσεις


Recommended Posts

κοριτσάκια καλημερα σε όλες!

για λίγο που διάβασα τα νέα σας, είδα πολύ ευχάριστα νέα!

χαίρομαι πάρα πολύ!

βρίσκομαι σε μία επαρχιακή πόλη δεν έχω ιντερνετ στο σπίτι παρά μόνο στα ίντερνετ καφέ ...

έχουν συμβεί δυσάρεστα πράβγατα στην οικογένειά μου, χάσαμε τον πατερούλη μου :( και έτσι θα μείνω σχεδόν όλο το καλοκαίρι εδώ....

όταν θα έρχομαι αθήνα για υπερήχους θα μιλάμε πιο πολύ :)

σας φιλώ γλυκά

και μην ξεχνάτε "ΔΕΝ ΤΟ ΒΑΖΟΥΜΕ ΚΑΤΩ ΛΕΜΕ'

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κοριτσάκια καλημερα σε όλες!

για λίγο που διάβασα τα νέα σας, είδα πολύ ευχάριστα νέα!

χαίρομαι πάρα πολύ!

βρίσκομαι σε μία επαρχιακή πόλη δεν έχω ιντερνετ στο σπίτι παρά μόνο στα ίντερνετ καφέ ...

έχουν συμβεί δυσάρεστα πράβγατα στην οικογένειά μου, χάσαμε τον πατερούλη μου :( και έτσι θα μείνω σχεδόν όλο το καλοκαίρι εδώ....

όταν θα έρχομαι αθήνα για υπερήχους θα μιλάμε πιο πολύ :)

σας φιλώ γλυκά

και μην ξεχνάτε "ΔΕΝ ΤΟ ΒΑΖΟΥΜΕ ΚΑΤΩ ΛΕΜΕ'

 

συλληπητηρια για τη μεγαλη απωλεια. τουλάχιστον θα φερεις μια νεα ζωούλα από μέσα σου.

ευχομαι καλη συνεχεια στην εγκυμοσυνη σου...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια,

μόλις γύρισα από τη γιατρό μας, δόξα το Θεό όλα καλά, ακούσαμε την καρδούλα του καθαρά.

Είμαι στην 6η εβδομάδα, μου είπε πως την 12η με 13η εβδομάδα θα κάνω παρακέντηση για το σύνδρομο DAWN και για άλλα και μετά θα κάνω περίδεση τραχήλου.

Πολλά είναι, αλλά δεν πειράζει, προκειμένου να βγει το μωρό γερό.

Φιλιά σε όλες σας.

 

Ορτανσία μου τέλεια νέα. Μεγάλη χαρά πρέπει να πήρες και συγκίνηση. Γιατί θα κάνεις παρακέντηση για το DAWN? Εγώ ξέρω ότι αυτό το βλέπουν με το Β Επιπέδου....Περίδεση πάλι γιατί? Προληπτικά ή έχεις αιματάκι???

Σε κάθε περίπτωση εννοείται ότι προέχει η ασφάλεια του παιδιού οπότε χαλάλι η ταλαιπωρία!!! Εύχομαι να πάνε όλα καλά!!!

1η IVF : Παλινδρόμηση στην 9η εβδομάδα

2η IVF : (-)

Link to comment
Share on other sites

κοριτσάκια καλημερα σε όλες!

για λίγο που διάβασα τα νέα σας, είδα πολύ ευχάριστα νέα!

χαίρομαι πάρα πολύ!

βρίσκομαι σε μία επαρχιακή πόλη δεν έχω ιντερνετ στο σπίτι παρά μόνο στα ίντερνετ καφέ ...

έχουν συμβεί δυσάρεστα πράβγατα στην οικογένειά μου, χάσαμε τον πατερούλη μου :( και έτσι θα μείνω σχεδόν όλο το καλοκαίρι εδώ....

όταν θα έρχομαι αθήνα για υπερήχους θα μιλάμε πιο πολύ :)

σας φιλώ γλυκά

και μην ξεχνάτε "ΔΕΝ ΤΟ ΒΑΖΟΥΜΕ ΚΑΤΩ ΛΕΜΕ'

 

Συλλυπητήρια για την απώλειά σας Cristina An. Δύναμη και κουράγιο σε εσένα και την οικογενεια σου. Σίγουρα θα σε προσέχει από εκεί επάνω!!!

Καλή ξεκούραση και να μας ενημερώνεις για την εξέλιξη της εγκυμοσύνης σου!!!

1η IVF : Παλινδρόμηση στην 9η εβδομάδα

2η IVF : (-)

Link to comment
Share on other sites

Cristina συλληπητηρια για τον πατερουλη σου, προσπαθησε να ηρεμησεις και σκεψου μονο οτι ερχεται μια καινουρια ζωουλα που εξαρταται απο σενα και ο μπαμπας σου ισως σε βλεπει και σε καμαρωνει!

Ορτανσια μπραβο τωρα που ακουσες την καρδουλα πιστευω ησυχασες οσο για τα υπολοιπα να κανεις οτι ειναι απαραιτητο για την ασφαλεια του μωρου σου!

Φιλακια σε ολες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ορτανσία μου τέλεια νέα. Μεγάλη χαρά πρέπει να πήρες και συγκίνηση. Γιατί θα κάνεις παρακέντηση για το DAWN? Εγώ ξέρω ότι αυτό το βλέπουν με το Β Επιπέδου....Περίδεση πάλι γιατί? Προληπτικά ή έχεις αιματάκι???

Σε κάθε περίπτωση εννοείται ότι προέχει η ασφάλεια του παιδιού οπότε χαλάλι η ταλαιπωρία!!! Εύχομαι να πάνε όλα καλά!!!

Θα κάνω εξέταση τροφοβλάστη (είναι το ίδιο με την παρακέντηση) μόνο που γίνεται 1 μήνα νωρίτερα, αυτό μας το σύστησε η γιατρός μας προληπτικά και όχι μόνο για το σύνδρομο DOWN, τώρα όσο αφορά την περίδεση τραχείλου, είχα κάποιο πρόβλημα στη μήτρα και έχω κάνει χειρουργείο πριν 2 χρόνια.

Μας το σύστησε και η γιατρός εδώ και ο γιατρός που μου έκανε την εξωσωματική.

Όπως είπες όμως αξίζει η ταλαιπωρία αρκεί, να γεννηθεί γερό το μωρό μας.

Link to comment
Share on other sites

Ορτανσια μου εγω ξερω στα δανεικα εξαρταται απο την ηλικια της δοτριας και τις εξετασεις που κανεις οτι αν ειναι ολα οκ δεν κανεις αυτην την εξεταση. Τι ακριβως εγινε και σου ειπαν να την κανεις; μου κανει εντυπωση

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου 1280 η σημερινή μου χοριακή, πετάω πετάω...την άλλη Δευτέρα πάμε για υπέρηχο!!!

 

Ορτανσία μου ελπίζω να πάνε όλα καλά και να μας ενημερώνεις...δεν ξέρω να σου πω τίποτα....ο γιατρός ξέρει καλύτερα!!!Ας ήταν αυτές όλες μας οι ταλαιπωρίες....ο σκοπός μας όμως μας δίνει κουράγιο! ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ!!!

 

isis μου σε βρήκα και στο topic της εμβρυομεταφοράς....υπομονή τώρα και ελπίζω να πάνε όλα καλά...ξεκούραση και θετική σκέψη!!!

1η IVF : Παλινδρόμηση στην 9η εβδομάδα

2η IVF : (-)

Link to comment
Share on other sites

Ορτανσια μου εγω ξερω στα δανεικα εξαρταται απο την ηλικια της δοτριας και τις εξετασεις που κανεις οτι αν ειναι ολα οκ δεν κανεις αυτην την εξεταση. Τι ακριβως εγινε και σου ειπαν να την κανεις; μου κανει εντυπωση

 

Annelie αυτή η εξέταση δε γίνεται μόνο για το σύνδρμο DOWN.

Ανιχνεύει αρκετές ασθένειες όπως:

Σύνδρομο Down

Δρεπανοκυτταρική αναιμία

Κυστική ίνωση

Μυϊκή δυστροφία

Ασθένειες του νευρικού συστήματος (όπως ανεγκεφαλία και δισχιδής ράχη)

Και αφού είναι με ξένο ωάριο και δεν ξέρουμε το οικογενειακό ιστορικό της δότριας, καλό είναι ότι μπορούμε να το προλάβουμε.:P:p:p

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ορτανσια, πολυ χρησιμη η πληροφορια. και εγω πιστευα οτι εαν χρησιμοποιήσεις δανεικα μπαινεις στην ηλικιακη ομαδα της δοτριας οποτε είναι πιο απιθανο να χρειαστει να κανεις αμνιοπαρακεντηση η τροφοβλαστη.

εγω ημουν χαλαρη την προηγ εβδομ αλλα θα ξεκινησω δουλεια. αλλη μια εβδομαδα.δεκαπεντε ημερες μετα την εμβρυομεταφορα δεν ειναι πολυ για χοριακη? ισως να το κανει επειδη μου εχει δωσει και πρεγνυλ και επηρ το αποτελεσμα..

Link to comment
Share on other sites

ορτανσια, πολυ χρησιμη η πληροφορια. και εγω πιστευα οτι εαν χρησιμοποιήσεις δανεικα μπαινεις στην ηλικιακη ομαδα της δοτριας οποτε είναι πιο απιθανο να χρειαστει να κανεις αμνιοπαρακεντηση η τροφοβλαστη.

εγω ημουν χαλαρη την προηγ εβδομ αλλα θα ξεκινησω δουλεια. αλλη μια εβδομαδα.δεκαπεντε ημερες μετα την εμβρυομεταφορα δεν ειναι πολυ για χοριακη? ισως να το κανει επειδη μου εχει δωσει και πρεγνυλ και επηρ το αποτελεσμα..

 

Isis μου εγώ χωρίς pregnyl φυσικά και χοριακή έκανα 14 ημέρες μετά!!!Οπότε μια χαρά είναι η ημερομηνια σου!

Καλά θα κάνεις να πας για δουλειά αλλά στο χαλαρό, και εγώ πήγα. Προσοχή στις μετακινήσεις και να ξεκουράζεσαι όσο πιο πολύ μπορείς!!!

1η IVF : Παλινδρόμηση στην 9η εβδομάδα

2η IVF : (-)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Linaki πότε πας για τον πρώτο υπέρηχο?

Θα δείτε και πόσους σάκους εγκυμοσύνης υπάρχουν.:o:o:o

Τώρα είσαι σπίτι ή πας στο γραφείο σου.

Εμένα η γιατρός μου, μου έδωσε 1 μήνα αναρρωτική αλλά, όπως μου είπε θα συνεχίσω την άδεια και μετά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Linaki πότε πας για τον πρώτο υπέρηχο?

Θα δείτε και πόσους σάκους εγκυμοσύνης υπάρχουν.:o:o:o

Τώρα είσαι σπίτι ή πας στο γραφείο σου.

Εμένα η γιατρός μου, μου έδωσε 1 μήνα αναρρωτική αλλά, όπως μου είπε θα συνεχίσω την άδεια και μετά.

 

Καλημέρα Ορτανσία μου...πάω κανονικά στο γραφείο αλλά να σου πω το σκέφτομαι σοβαρά να λείψω....νυστάζω...δεν αντέχω όρθια...θέλω μόνο να κοιμάμαι!!!

Εχω όμως απορία...αν πάρω αναρωτική....θα πληρώνομαι κανονικά αλλά από το ΙΚΑ? Δεν θέλω να επιβαρύνω και τον οικογενειακό προϋπολογισμό χωρίς λόγο....δεν υπάρχει δηλαδή κάποιος σοβαρός κίνδυνος....απλά νυστάζω!!!

Αν ξέρει κάποια ας με ενημερώσει πώς γίνεται αυτή η διαδικασία για να λείπω!!!

 

Υπέρηχο από Δευτέρα μου είπε...θα μου πει φαντάζομαι την Τετάρτη που θα τον πάρω για τα αποτελέσματα της χοριακής!!!

 

Νύσταααααααααααααααα

1η IVF : Παλινδρόμηση στην 9η εβδομάδα

2η IVF : (-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λινακι πως εισαι; ολα καλα;

Ορτανσια πηγες για υπερηχο ολα καλα;

που χαθηκατε ολες καλε;

 

εγω ειμαι σε φαση αναμονης και ειμαι πολυ πεσμενη...

δεν ξερω πως θα αντεξω μεχρι τη δευτερα.

το μοναδικο που με ποναει ειναι η κοιλια μου απο τις αντιπηκτικες. εχω γεμισει μελανιες.

υπαρχει καποιο κολπο να τις αποφυγω?

ακομα και εαν κανω την ενεση σψογα χωρις σημαδι, μετα απο 1-3 ωρες μαυριζει.

δεν θα επρεπε να εχω καποιο συμπτωμα? την πρωτη φορα στη βιοχημικη ειχα πονακια περιοδου την 9-11 ημερα μετα τη μεταφορα. τωρα ειναι 10 ημερα και δεν εχω τιποτα...

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια γειά σας

Λοιπόν εγώ από 1280 που είχα χοριακή το Σάββατο πήγε σήμερα μόλις 2860....δεν είναι καλό, δεν μου αρέσει και ο γιατρός συγκρατημένος ήταν. Έτσι πίεσα λίγο και αύριο πάω για υπέρηχο.

Φοβάμαι για εξωμήτριο, φοβάμαι και για άδειο σάκο. Σε κάθε περίπτωση αύριο το πρωί θα έχω απαντήσεις.

Θα σας ενημερώσω

 

Φιλιά πολλά ζουζούνες μου

 

 

Isis μου δεν πολυφαίνεσαι στο άλλο τοπικ....η παρεα εκεί κρατάει καλή συντροφιά...για να περνάνε οι μέρες. Καλά αποτελέσματα σου εύχομαι!!!

 

 

Αυτό με τον τροφοβλάστη το μελέτησα και λογικά και σε εμενα θα το πει, όταν και αν με το καλά έρθει η ώρα....ενημερωσε μας για τα αποτελεσματα Ορτανσια μου!!!

1η IVF : Παλινδρόμηση στην 9η εβδομάδα

2η IVF : (-)

Link to comment
Share on other sites

Λινακι πως εισαι; ολα καλα;

Ορτανσια πηγες για υπερηχο ολα καλα;

που χαθηκατε ολες καλε;

 

Γεια σας,

Σήμερα έκανα εξετάσεις αίματος και ούρων, τις ήθελε η γιατρός.

Αυτές τις εξετάσεις τις είχα κάνει και πριν την προσπάθεια, δεν ξέρω γιατί τις ζήτησε πάλι.

Αν πάνε καλά όλα με τις εξετάσεις θα ξαναπάω για υπέρηχο στις αρχές Ιουλίου.

 

Linaki γιατί δεν είναι καλό που αυξήθηκε τόσο η χοριακή?

Αυτό νομίζω δείχνει ότι εξελίσσεται καλά η εγκυμοσύνη.

Πότε θα πας για υπέρηχο, άντε για να φύγει η αγωνία από όλες μας.

Link to comment
Share on other sites

Isis μη ψαχνεις κοριτσι μου για συμπτωματα σε καταλαβαινω αλλα ειναι πολυ ψυχοφθορο αυτο που κανεις. Μη νομιζεις ολες μας για συμπτωματα ψαχνουμε αλλα ειναι μεγαλο το ποσοστο των γυναικων που δεν παρουσιαζουν τιποτα και εχουν μια τελεια εγκυμοσυνη. Χαλαρωσε και μην τα σκεφτεσαι αυτα, οσο για τις μελανιες ειναι θεμα οργανισμου θα περασουν και αν ολα πανε καλα ουτε που θα τα θυμασαι μετα αυτα!

Linaki μου γιατι κανεις συνεχεια χοριακες και γιατι να πας νωριτερα για υπερηχο? Σου ειπε ο γιατρος οτι αυριο με βαση το ποτε εγινε η εμβρυομεταφορα υπαρχει πιθανοτητα να δεις κατι? Παντως να μην απογοητευτεις αν ακομα δε δεις τιποτα γιατι πιστευω οτι ειναι νωρις. Σου ευχομαι ομως αφου το αποφασισες να δεις το σακο και το σπορακι σου και να ηρεμησεις!

Να δεις την πιο ομορφη εικονα της ζωης σου!

Ορτανσια μου καποιος λογος θα υπαρχει για να ξανακανεις τις εξετασεις και οχι απαραιτητα ανησυχητικος! Εχεις δει το εμβρυο, το εχεις ακουσει, να εχεις μονο θετικες σκεψεις!

Δεν το βαζουμε κατω λεμε!

Φιλακια κοριτσακια μου γλυκα!

Link to comment
Share on other sites

Βρε καλως τες που ησασταν τοσο καιρο και δεν εβλεπα νεα σας ε;

Ισις για να μην μελανιαζεις μην βγαζεις τον αερα απο την ενεση και εγω ετσι μελανιαζα και το ειπα στην γυναικολογο μου κι εκεινη μου ειπε να μην βγαζω τον αερα. Δεν εμεινε και τιποτα 4 μερουλες χαλαρα.

Ορτανσια μου δεν ειναι κατι συνηθησμενα πραγματα κι αλλη μια τι εγινε μωρε ετσι σε δουλεια να βρισκομαστε χαχαχαχα!!! Καλα ειναι μην αχωνεσαι.

Λινακις ετσι οπως πας βρε αγαπουλα μου γλυκια θα τρελλαθεις χαλαρωσε τιποτα δεν ειναι τελειωμενο. Θα μου πεις εσυ τι θα εκανες; εεεε μαλλον μια απο τα ιδια χεχεχε!!!

Κοριτσια εχω ξεκινησει διαιτα κανονικα με θερμιδες εχω χασει μεχρι τωρα 8 κιλα μια χαρα με βρισκω. Δεν πηγαινε αλλο πηρα 11 κιλα με τις θεραπειες. Και να φανταστης δεν πειναω αλλα κανω διαιτα με θερμιδες, τρως τα παντα μεχρι τις θερμιδες που πρεπει να παιρνεις την ημερα.

Να μην χανεστε θελω να μαθαινω τα νεα σας

Φιλακια πολλα σε ολες

Link to comment
Share on other sites

Isis και Linaki συγνωμη για την αδιακρισια αλλα σε πιο αλλο topic μιλατε?

Φιλακια!

 

ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ!!!

Ετσι λέγεται το τοπικ και σιγα την αδιακρισια!

1η IVF : Παλινδρόμηση στην 9η εβδομάδα

2η IVF : (-)

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα!

Είδα το σουσαμάκι μου...το είδα σας λέω!!!Είναι όμορφο και τόσο δα μικρό!

Ενας ο σάκος εν τέλει με ένα σποράκι μέσα!

Πολύ το χάρηκα εγώ το είχα δει σε όνειρο ότι θα γεννούσα ένα και μάλιστα αγόρι, την ημέρα της εμβρυομεταφοράς κοιμήθηκα και είδα ότι γέννησα και είχα ένα όμορφο αγοράκι γεμάτο άσπρα υγρα και τέτοια, όπως βγαίνουν μετά τον τοκετό, να κουνάει χαρούμενο χέρια και πόδια και να με κοιτάει στα μάτια!!!

 

Πήρα μία ανάσα όσο να πεις

2/7 θα ακουσουμε και καρδουλα!!!

1η IVF : Παλινδρόμηση στην 9η εβδομάδα

2η IVF : (-)

Link to comment
Share on other sites

Βρε καλως τες που ησασταν τοσο καιρο και δεν εβλεπα νεα σας ε;

Ισις για να μην μελανιαζεις μην βγαζεις τον αερα απο την ενεση και εγω ετσι μελανιαζα και το ειπα στην γυναικολογο μου κι εκεινη μου ειπε να μην βγαζω τον αερα. Δεν εμεινε και τιποτα 4 μερουλες χαλαρα.

Ορτανσια μου δεν ειναι κατι συνηθησμενα πραγματα κι αλλη μια τι εγινε μωρε ετσι σε δουλεια να βρισκομαστε χαχαχαχα!!! Καλα ειναι μην αχωνεσαι.

Λινακις ετσι οπως πας βρε αγαπουλα μου γλυκια θα τρελλαθεις χαλαρωσε τιποτα δεν ειναι τελειωμενο. Θα μου πεις εσυ τι θα εκανες; εεεε μαλλον μια απο τα ιδια χεχεχε!!!

Κοριτσια εχω ξεκινησει διαιτα κανονικα με θερμιδες εχω χασει μεχρι τωρα 8 κιλα μια χαρα με βρισκω. Δεν πηγαινε αλλο πηρα 11 κιλα με τις θεραπειες. Και να φανταστης δεν πειναω αλλα κανω διαιτα με θερμιδες, τρως τα παντα μεχρι τις θερμιδες που πρεπει να παιρνεις την ημερα.

Να μην χανεστε θελω να μαθαινω τα νεα σας

Φιλακια πολλα σε ολες

 

 

Annelie μου σε βλέπω μοντέλο στην παραλία φέτος....μπράβο. Κράτα την διαίτα θα την χρειάστουμε σε λίγους μήνες!!!

1η IVF : Παλινδρόμηση στην 9η εβδομάδα

2η IVF : (-)

Link to comment
Share on other sites

Isis μη ψαχνεις κοριτσι μου για συμπτωματα σε καταλαβαινω αλλα ειναι πολυ ψυχοφθορο αυτο που κανεις. Μη νομιζεις ολες μας για συμπτωματα ψαχνουμε αλλα ειναι μεγαλο το ποσοστο των γυναικων που δεν παρουσιαζουν τιποτα και εχουν μια τελεια εγκυμοσυνη. Χαλαρωσε και μην τα σκεφτεσαι αυτα, οσο για τις μελανιες ειναι θεμα οργανισμου θα περασουν και αν ολα πανε καλα ουτε που θα τα θυμασαι μετα αυτα!

Linaki μου γιατι κανεις συνεχεια χοριακες και γιατι να πας νωριτερα για υπερηχο? Σου ειπε ο γιατρος οτι αυριο με βαση το ποτε εγινε η εμβρυομεταφορα υπαρχει πιθανοτητα να δεις κατι? Παντως να μην απογοητευτεις αν ακομα δε δεις τιποτα γιατι πιστευω οτι ειναι νωρις. Σου ευχομαι ομως αφου το αποφασισες να δεις το σακο και το σπορακι σου και να ηρεμησεις!

Να δεις την πιο ομορφη εικονα της ζωης σου!

Ορτανσια μου καποιος λογος θα υπαρχει για να ξανακανεις τις εξετασεις και οχι απαραιτητα ανησυχητικος! Εχεις δει το εμβρυο, το εχεις ακουσει, να εχεις μονο θετικες σκεψεις!

Δεν το βαζουμε κατω λεμε!

Φιλακια κοριτσακια μου γλυκα!

 

Κάποιες χοριακές τις θέλει ο γιατρός...κάποιες είναι αυτόβουλες!!!

Μου είπε να μην ξανακάνω όμως γιατί θα μου χορηγήσει ψυχοφάρμακα :lol::lol::lol::lol:

 

Εσύ με τις εξετάσεις σου να τις κάνεις και μην αντιστέκεσαι στις εντολές του γιατρου....καλά κάνει ο άνθρωπος...ελέγχει, ελέγχει και φυλάγεται...η πρόληψη είναι η καλύτερη θεραπεία λέει ο λαός.

 

Μας είπες για τον τροφοβλάστη και δεν το θυμάμαι? Το έκανες?

1η IVF : Παλινδρόμηση στην 9η εβδομάδα

2η IVF : (-)

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...