Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

IVF με δωρεά ωαρίων : γνώμες και εντυπώσεις


Recommended Posts

LinakiS μου σε καταλαβαινω αλλα κανε λιγο υπομηνη και μη σε παιρναι απο κατω, τιποτα δεν εχει τελειωσει, σιγουρα ειναι σημαντικο οι δυο μετρησεις να γινονται στο ιδιο κεντρο. Ολα θα πανε καλα ηρεμησε σε παρακαλω πολυ και προσεχε τον εαυτο σου.

Isis καλη επιτυχια κοριτσι μου!

Domina καλως ηρθες στην παρεα μας και καλη επιτυχια!

Φιλακια σε ολες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ωχ ρε linaki μου δεν έπρεπε να πας σε άλλο εργαστήριο. Γιατί δεν σου το είπε ο γιατρός σου? Εγω πιστεύω ότι απλά φαιει η αλλαγή εργαστηρίου και τίποτα άλλο. Όλα είναι μια χαρά. Εγώ λέω να πας αύριο στο ίδιο εργαστήριο που πηγές και σήμερα και άσε να λέει ο γιατρός σου. Να δεις ότι ανεβαίνει κανονικά σε σχέση με την σημερινή τιμή και να ηρεμησεις.

 

Isis χαρηκα πολυ με τα νέα σου. Εύχομαι να στεριωσουν τα εμβρυακια σου και να τα αφήσεις πίσω όλα τα παλιά! Σου αξίζει.

 

Domnina καλή επιτυχία και καλώς ηρθες!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ο γιατρός μου είπε ότι μπορώ να πάω όπου θέλω....εγώ προτίμησα το διαγνωστικό για να κάνω και τις ενδοκρινολογικές...πού να φανταζόμουν ότι θα μου ερχόταν ο ουρανός σφοντίλι????

Θα πάω και αύριο και μέχρι τις 4 θα τρελαθώ αλλά θα πάω...

Είμαι κάπως καλύτερα γιατί με έκλεισε ο θυροειδής και δεν μπορούσα να πάρω ανάσα...έτσι το πήρα απόφαση και είπα να το τσεκάρω αύριο και βλέπουμε...πάντως του γιατρού δεν του άρεσε...σας το λέω!

Να ρωτήσω κάτι αν ξέρετε???

Εγώ δεν έχω δει καθόλου αίμα ή ροζ!!!Στην φάση που είμαι τώρα αν συμβεί κάτι θα δω αίμα ή μπορεί να μην δω και τίποτα????Ξέρει κάποια????

1η IVF : Παλινδρόμηση στην 9η εβδομάδα

2η IVF : (-)

Link to comment
Share on other sites

Ο γιατρός μου είπε ότι μπορώ να πάω όπου θέλω....εγώ προτίμησα το διαγνωστικό για να κάνω και τις ενδοκρινολογικές...πού να φανταζόμουν ότι θα μου ερχόταν ο ουρανός σφοντίλι????

Θα πάω και αύριο και μέχρι τις 4 θα τρελαθώ αλλά θα πάω...

Είμαι κάπως καλύτερα γιατί με έκλεισε ο θυροειδής και δεν μπορούσα να πάρω ανάσα...έτσι το πήρα απόφαση και είπα να το τσεκάρω αύριο και βλέπουμε...πάντως του γιατρού δεν του άρεσε...σας το λέω!

Να ρωτήσω κάτι αν ξέρετε???

Εγώ δεν έχω δει καθόλου αίμα ή ροζ!!!Στην φάση που είμαι τώρα αν συμβεί κάτι θα δω αίμα ή μπορεί να μην δω και τίποτα????Ξέρει κάποια????

 

Μην πας αύριο σε παρακαλώ.. Άνοδο θα δείξει σίγουρα αλλά δεν θα μπορέσεις να υπολογίσεις και πάλι με ακρίβεια τι γίνεται και θα τρελλαθείς περισσότερο..

 

Όσο για το αν θα δεις αίμα ή όχι..αυτό δεν είναι στάνταρ.. Εγώ με παλλινδρόμηση εμβρύου την 9η βδομάδα και δεν είχα κανένα σύμπτωμα.. όπως επίσης και φίλη μου με 2η χοριακή 1170 και σε μια βδομάδα πήγε στο γιατρό για να κάνει τον πρώτο υπέρηχο και δεν είδαν τίποτε.. έκανε χοριακή και είχε πέσει στο 150.

 

Εσύ μη βάζεις κακό στο νου σου.. Απλά να σκέφτεσαι ότι ήταν δυο και έμεινε το ένα..

 

Την Παρασκευή θα ξεκαθαρίσουν όλα!

Link to comment
Share on other sites

Ο γιατρός μου είπε ότι μπορώ να πάω όπου θέλω....εγώ προτίμησα το διαγνωστικό για να κάνω και τις ενδοκρινολογικές...πού να φανταζόμουν ότι θα μου ερχόταν ο ουρανός σφοντίλι????

Θα πάω και αύριο και μέχρι τις 4 θα τρελαθώ αλλά θα πάω...

Είμαι κάπως καλύτερα γιατί με έκλεισε ο θυροειδής και δεν μπορούσα να πάρω ανάσα...έτσι το πήρα απόφαση και είπα να το τσεκάρω αύριο και βλέπουμε...πάντως του γιατρού δεν του άρεσε...σας το λέω!

Να ρωτήσω κάτι αν ξέρετε???

Εγώ δεν έχω δει καθόλου αίμα ή ροζ!!!Στην φάση που είμαι τώρα αν συμβεί κάτι θα δω αίμα ή μπορεί να μην δω και τίποτα????Ξέρει κάποια????

εγω οταν ειχα τη βιοχημικη ειχα δει λιγο αίμα. περιοδος ομως μου ηρθε μετα απο 8-10 ημερες αφου ειχα σταματησει τα φαρμακα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω οταν ειχα τη βιοχημικη ειχα δει λιγο αίμα. περιοδος ομως μου ηρθε μετα απο 8-10 ημερες αφου ειχα σταματησει τα φαρμακα.

 

Κούκλα μου εγώ δεν έχω δική μου περίοδο όμως, για να δω...πρέπει να παίρνω ciclacur...αλλιώς τίποτα...εμμηνόπαυση!!!!

Θα περιμένω μέχρι αύριο τέτοια ώρα...θα σας δώσω το νέο νούμερο...ελπίζω να μην τα βάψουμε μαύρα.

Εσύ στην βιοχημική είχες κάνει χοριακή? Τί τιμές είχες????

1η IVF : Παλινδρόμηση στην 9η εβδομάδα

2η IVF : (-)

Link to comment
Share on other sites

Μην πας αύριο σε παρακαλώ.. Άνοδο θα δείξει σίγουρα αλλά δεν θα μπορέσεις να υπολογίσεις και πάλι με ακρίβεια τι γίνεται και θα τρελλαθείς περισσότερο..

 

Όσο για το αν θα δεις αίμα ή όχι..αυτό δεν είναι στάνταρ.. Εγώ με παλλινδρόμηση εμβρύου την 9η βδομάδα και δεν είχα κανένα σύμπτωμα.. όπως επίσης και φίλη μου με 2η χοριακή 1170 και σε μια βδομάδα πήγε στο γιατρό για να κάνει τον πρώτο υπέρηχο και δεν είδαν τίποτε.. έκανε χοριακή και είχε πέσει στο 150.

 

Εσύ μη βάζεις κακό στο νου σου.. Απλά να σκέφτεσαι ότι ήταν δυο και έμεινε το ένα..

 

Την Παρασκευή θα ξεκαθαρίσουν όλα!

 

 

Θέλω να είμαι προετοιμασμένη....θα πάω και πάλι αύριο για χοριακή το αποφάσισα και πίσω δεν κάνω. Απλά το λέω μόνο σε εσάς....δεν θα το πω σε κανέναν άλλον, ούτε σε γιατρό ουτε στο μοσχαραντρα μου που λείπει!!!

1η IVF : Παλινδρόμηση στην 9η εβδομάδα

2η IVF : (-)

Link to comment
Share on other sites

Ο γιατρός μου είπε ότι μπορώ να πάω όπου θέλω....εγώ προτίμησα το διαγνωστικό για να κάνω και τις ενδοκρινολογικές...πού να φανταζόμουν ότι θα μου ερχόταν ο ουρανός σφοντίλι????

Θα πάω και αύριο και μέχρι τις 4 θα τρελαθώ αλλά θα πάω...

Είμαι κάπως καλύτερα γιατί με έκλεισε ο θυροειδής και δεν μπορούσα να πάρω ανάσα...έτσι το πήρα απόφαση και είπα να το τσεκάρω αύριο και βλέπουμε...πάντως του γιατρού δεν του άρεσε...σας το λέω!

Να ρωτήσω κάτι αν ξέρετε???

Εγώ δεν έχω δει καθόλου αίμα ή ροζ!!!Στην φάση που είμαι τώρα αν συμβεί κάτι θα δω αίμα ή μπορεί να μην δω και τίποτα????Ξέρει κάποια????

 

Linaki μου δεν θα δεις τίποτα γιατί δεν συμβαίνει τίποτα. Το όλο θέμα είναι οι διαφορές τιμών των εργαστηρίων. Πίστεψε με. Την έχω πάθει κι εγώ έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Linaki μου δεν θα δεις τίποτα γιατί δεν συμβαίνει τίποτα. Το όλο θέμα είναι οι διαφορές τιμών των εργαστηρίων. Πίστεψε με. Την έχω πάθει κι εγώ έτσι.

 

Το κεφάλι μου είναι λίγο τετράγωνο και δεν μπορώ να το δεχτώ αυτό ... το έχω γράψει και αλλού...με όποιον τρόπο και αν λύσεις μια εξίσωση το ίδιο αποτέλεσμα βγαίνει.

Δεν μπορώ πλέον να κάνω κάτι...θα κάτσω ήρεμα και ήσυχα απόψε και αύριο πουρνό πουρνό θα δώσω αιματάκι και θα παρακαλέσω να βγουν όσο πιο γρήγορα γίνεται!!!Ελπίζω να ισχύει αυτό που λέτε όλες και διαβάζω παντού...αλλά ώρες ώρες το κεφάλι μου κολλάει σε κάτι που θεωρώ λογικό και δεν μπορώ να ξεκολλήσω....είναι ελάττωμα το ξέρω.

Τουλάχιστον έκλαψα και ηρέμησα....η μεγάλη πίεση μου έφυγε...αύριο θα δείξει!!!

1η IVF : Παλινδρόμηση στην 9η εβδομάδα

2η IVF : (-)

Link to comment
Share on other sites

Linaki έπρεπε να πας στο ίδιο κέντρο που έκανες την πρώτη,

Έπρεπε να στο πει ο γιατρό σου, εμένα η γιατρός μου όταν την ένημέρωσα για την πρώτη χοριακή μου το τόνισε πολλές φορές,

Εγώ τη δεύτερη χοριακή την έκανα 5 μέρες μετά, μήπως επειδή είναι πολύ κοντά ανέβηκε τόσο λίγο?

Πάντως όποτε πας για χοριακή να πας στο ίδιο κέντρο,

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Linaki έπρεπε να πας στο ίδιο κέντρο που έκανες την πρώτη,

Έπρεπε να στο πει ο γιατρό σου, εμένα η γιατρός μου όταν την ένημέρωσα για την πρώτη χοριακή μου το τόνισε πολλές φορές,

Εγώ τη δεύτερη χοριακή την έκανα 5 μέρες μετά, μήπως επειδή είναι πολύ κοντά ανέβηκε τόσο λίγο?

Πάντως όποτε πας για χοριακή να πας στο ίδιο κέντρο,

 

Ορτανσία μου θα πάω αύριο και βλέποντας και κάνοντας...αν έχει αυξηθεί θα πει ότι όντως φταίει η αλλαγή του κέντρου....αν όχι θα δούμε!

 

Διαβάζω και τα δικά σου τα ευχάριστα....εύχομαι όλα να πάνε καλά και ελπίζω να ξεκουράζεσαι!!!

1η IVF : Παλινδρόμηση στην 9η εβδομάδα

2η IVF : (-)

Link to comment
Share on other sites

Λινακις ηρεμησε κοριτσι μου μπορει να συμβαινει αυτο που ειπε και η Ντομνινα να ηταν 2 και να κρατηθηκε το ενα.

Επειδη σε καταλαβαινω δεν σου λεω να μην πας αυριο να το ξαναδεις, να πας αφου αυτο σε κανει να νιωθεις πιο καλα, κι εγω την ιδια αντιδραση θα ειχα.

Πιστευω πως αν ηταν να γινει κατι αρνητικο θα επεφτε η χωριακη δεν θα ανεβαινε.

Ηρεμαααααα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου.....άντε μια μέρα έμεινε και έρχεται το ΣΚ!

Πήγα σήμερα και έδωσα αίμα....με κοίταγε η μικροβιολόγος παράξενα αλλά εγώ ΚΥΡΙΑ...εκανα ότι δεν καταλάβαινα γιατί με κοιτάει!

Περιμένω το απόγευμα τα αποτελέσματα καθώς δεν τα βγάζουν λέει νωρίτερα (ούτε γουρουνόπουλο να έβραζαν ... 8 ωρες).

Τελοσπαντων, τώρα που το έχω υπό έλεγχο είμαι πιο ήρεμη και αναμένω!

Προς το παρόν τρυπήθηκα...αυτή η ivor βάσανο...να πάνε όλα καλά Παναγιά μου και στον 1ο υπέρηχο θα του ζητήσω να μου το αλλάξει με σαλοσπίρ!!!

Άντε να δούμε τί θα δούμε....άντε!

 

Καλημέρεςςςςςςςςςςςςςς

1η IVF : Παλινδρόμηση στην 9η εβδομάδα

2η IVF : (-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

!!!693!!!

 

 

Λογικά έφταιγε η αλλαγή κέντρου!

Κακώς αγχώθηκα και κακώς άγχωσα και εσάς!!!

Ουφ....μου έφυγε ένα βάρος!!!

1η IVF : Παλινδρόμηση στην 9η εβδομάδα

2η IVF : (-)

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο Linaki ηρεμησε τωρα και απολαυσε το μεχρι τον υπερηχο χαιδευοντας τη στρουμφοκοιλιτσα! Φιλακια πολλα πολλα!

 

Ευχαριστώ πολύ κοριτσάκια μου!

Ελπίζω να πάνε όλα καλά πλέον!

Σας ευχαριστώ που με ηρεμήσατε!!!

Σήμερα τεμπελιάζω...δεν σηκώνομαι ούτε για νερό μετά την χθεσινή μου ταραχή....έτσι για να το ανταμείψω το εμβρυάκι μου!!!

Φιλάκια

1η IVF : Παλινδρόμηση στην 9η εβδομάδα

2η IVF : (-)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια,

μόλις γύρισα από τη γιατρό μας, δόξα το Θεό όλα καλά, ακούσαμε την καρδούλα του καθαρά.

Είμαι στην 6η εβδομάδα, μου είπε πως την 12η με 13η εβδομάδα θα κάνω παρακέντηση για το σύνδρομο DAWN και για άλλα και μετά θα κάνω περίδεση τραχήλου.

Πολλά είναι, αλλά δεν πειράζει, προκειμένου να βγει το μωρό γερό.

Φιλιά σε όλες σας.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...