Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

IVF με δωρεά ωαρίων : γνώμες και εντυπώσεις


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια φοβάμαι πολύ, από το μεσημέρι και μετά άρχισε να με πονά πάλι η μέση μου και λίγο η κοιλιά μου.

Όταν πήγα στην τουαλέτα είδα πάλι λίγο αίμα, φοβάμαι πως θα το χάσω.

Θα τρελλαθώ.

Link to comment
Share on other sites

Ορτανσια χαλαρωσε δεν το χανεις ξαπλα και μην το σκεφτεσαι. Και να παρεις το γιατρο σου να το πεις.

Λινακις μια χαρα αντε τη Δευτερα θα εχουμε σουπερ νεα.

Ισις ναι γινεται αυτο και μαλιστα το εμβρυο περνει τα γονιδια τα δικα σου και την υγεια της δωτριας.

Link to comment
Share on other sites

ορτανσια,

ξερω πολλες περιπτωσεις με αιμα ιδιαιτερα σταγονες Μια γνωστη μου ειχε πολυ σαν περιοδου. πηγε στο νοσοκομειο και την κρατησαν για 2-3 ημερες. ειναι στον 7ο μηνα τωρα.

μην σκεφτεσαι αρνητικα, προσπαθησες να χαλαρωσεις και παρε τηλ το γιατρο σου

λινακιΣ, σου ευχομαι να ειναι δυο οπως θελεις.

ανελι μου, δυστυχως τα γονιδια θα ειναι της δοτριας, απλα επειδη σου μεταφερουν και δικα σου δεν ξερεις ποιο εμφυτευεται.

θα ρωτησω και το κοστος - για την τωρινη προσπαθεια μου ειπε 3000 στην εμβρυομεταφορα. ισως μου εκανε καλυτερη τιμη λογω μη καλης ανταποκρισης...

θα με ενημερωσουν μαλλο την κυ τι εχουν κανει τα εμβρυακια...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ζουζούνες μου

Ορτανσία μου μην φοβάσαι, είναι σύνηθες το αιματάκι στο πρώτο τρίμηνο όπως ήδη θα ξέρεις....ξάπλα και ξεκούραση...πάρε και τον γιατρό να δεις ότι θα πάνε όλα καλά!

Isis δεν έχει σημασία ποιας θα είναι τα γονίδια....σημασία έχει αν είναι γερά...είπαμε δεν θυμάμαι καν ότι είναι δανεικά τα δικά μου....το συναίσθημα είναι ίδιο πάντα!

 

Ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια....Δευτέρα θα ρίξουμε πυροτεχνήματα!!!

1η IVF : Παλινδρόμηση στην 9η εβδομάδα

2η IVF : (-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα ζουζούνες μου

Ορτανσία μου μην φοβάσαι, είναι σύνηθες το αιματάκι στο πρώτο τρίμηνο όπως ήδη θα ξέρεις....ξάπλα και ξεκούραση...πάρε και τον γιατρό να δεις ότι θα πάνε όλα καλά!

Isis δεν έχει σημασία ποιας θα είναι τα γονίδια....σημασία έχει αν είναι γερά...είπαμε δεν θυμάμαι καν ότι είναι δανεικά τα δικά μου....το συναίσθημα είναι ίδιο πάντα!

 

Ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια....Δευτέρα θα ρίξουμε πυροτεχνήματα!!!

 

εχεις δικιο σημασια εχει να γινει εμφυτευση και να ειναι γερο το παιδακι....

Link to comment
Share on other sites

Oρτανσια ηρεμησε ειναι πολυ συνηθισμενο φαινομενο και σε εγκυμοσυνες που εχουν καλη εκβαση. Μιλησε με το γιατρο σου και κατσε οσο ξαπλα σου πει εκεινος. Μη στεναχωριεσαι ολα θα πανε καλα, θα το δεις! Φιλακια!

Link to comment
Share on other sites

Ορτανσια ξεκούραση, ξαπλα και προσευχή κορίτσι μου. Είναι στα αλήθεια πολύ συνηθισμένο φαινόμενο σε μεγάλο ποσοστό εγκυων. Προσπαθησε να μην σκεφτεσαι αρνητικά. Εκεί θα μείνει το μωρακι σου. Μέσα στην κοιλιτσα.

 

Isis χαίρομαι που ακούω ότι επιτέλους αυτή η κλινική έχει ένα πιο ανθρώπινο πρόσωπο και κάνει καλύτερες τιμές γιατί εμάς εκεί μας μαδησαν κανονικά. Ο Π σου είπε την τιμή ή τα κορίτσια στο λογιστηριο?

 

 

 

„Linaki περιμένω να ακουσω και τα δικά σου θετικά νέα την Δευτέρα και μετά ίσως σταματησω να μπαίνω για ένα διάστημα μιας κι εμείς αυτή τη στιγμή δεν πρόκειται να μπούμε σε προσπάθειά άμεσα και είναι καλή μια φουλ αποτοξινωση από την σκέψη των εξωσωματικων. Όταν τελειώσει ο άντρας μου τη θεραπεία του τότε θα τα ξαναπουμε.

 

Ενώ ήμουν πολύ αισιοδοξη μετά και από την επιτυχία της Ορτανσιας που είχαν κι αυτοί μικροβια και τα κατάφεραν . μια άλλη φορουμοφιλη με παρόμοιο προβλημα κανανε θεραπεία και δεν είχε αποτέλεσμα και με πήρε κι εμένα από κάτω γιατί σκεφτηκα ότι μπορεί να μην αποδώσει και σε μας. Πλέον δεν μου είναι εύκολο να διαβάζω ιστορίες χωρίς αισιο τέλος. Θέλω να τα ξεχασω όλα και να βρω την δύναμη από Σεπτέμβριο να αρχίσω από την αρχή σε λευκή σελίδα. sorry για το τεράστιο μήνυμα και ελπίζω να μην σας εριξα.

Link to comment
Share on other sites

Η κοπελα στο λογιστηριο μας ειπε την τιμη. επισης ειπε οτι εαν δεν γινει εμβρυομεταφορα, τοτε παιρνουν 1160 και απο 160 σε καθε ωοληψια και μετα 1800 στην μεταφορα. οι τιμες δεν μου φανηκαν διαφορετικες απο αλλα κεντρα, περιπου ιδιες. επισης μας ειπε οτι εχει καταλαβει οτι ειναι δυσκολες εποχες...και γινονται λιγοτερες προσπ πια.

Σαννα, νομιζω και εγω οτι το καλοκαιρι ειναι καλυτερα να ξεφευγεις. εγω το εζησα και περυσι με την μεταφορα απο φυσικους κυκλους. μεχρι αρχες ιουλιου ασχολιομουνα με αυτο. αρχικα ειχα αγχος να ανεβει η χοριακη και μετα να κατεβει για να μη χρειαστω αποξεση. ευτυχώς το υπολοιπο καλοκαιρι ηταν πολυ ωραια. εχασα λιγα κιλακια-μου ειχα φορτωθει απο τις κατακρατησεις και εκανα ανταυγιες, που τις απεφευγα-ελπιζοντας οτι θα μεινω εγκυος. Αισθανθηκα ανανεωμενη απο αυτα τα μικρα πραγματακια. φετος παλι ετυχαν προσπαθειες μεσα στο καλοκαιρι. να σκεφτεις εχω ηδη κλεισει για διακοπες. βεβαια εαν το αποτελεσμα ειναι καλο δεν το συζητω καθολου. οποτε καλυτερα ξεκουραση και απο Σεπτ παλι προσπαθειες. θα μας λειψεις ομως πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Sanna μου ποσο καταλαβαινω αυτα που ειπες. Να κανεις οτι θα σε κανει να νιωσεις πιο ανεμελα. Να περασεις ενα ομορφο καλοκαιρι, να ξεδωσεις οσο μπορεις και να γυρισεις ανανεωμενη! Θα μας λειψεις πολυ πολυ αλλα καθε μια απο εμας μπορει να μπει στη θεση σου οποτε αν ετσι θα ηρεμησεις να ξεκοψεις για οσο διαστημα το εχεις αναγκη! Και να εισαι σιγουρη οτι ξερουμε οτι νοιαζεσαι και ευχεσαι να πανε ολα καλα για ολες μας!

Να εισαι καλα, να προσεχεις τον εαυτο σου και δεν το βαζουμε κατω λεμεεεεε....

Φιλακια γλυκια μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσια!

Τι ωραια νεα διαβαζω...!

Ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να εχουμε καλα αποτελεσματα Λινακι!!! ΟΡΤΑΝΣΙΑ!!! Συγχαρητηρια!!! Θα γινεις μανουλα!!

Μην σε πιανει αγωνια και πανικος... οσο πιο πολυ ''δικο σου'' το κανεις τοσο θα το νιωθεις πιο εντονα και οι μηνες θα περνανε...ξεκουραση και ωραιες σκεψεις...τωρα... και.... για το καλοκαιρι....να πλεεις σε πελαγη ευτυχιας....:rolleyes:

Υπομονη κοριτσια και ελπιδες για αποτελεσματα στις προσπαθειες ''μας''!

Η χαρα μου μεγαλη με τα δυο πλασματακια που ηρθαν στη ζωη μου, αλλα δεν ξεχνω την αγωνια και τις καταστασεις που περασα στην ολη πορεια μου, γι' αυτο εχω γινει 'ενα' με εσας και οι αγωνιες σας εχουν γινει και δικες μου..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Λινάκι έφτασε η μέρα, υπομονή λίγες ώρες ακόμα.

Όλα θα πάνε καλά και αύριο θα έχεις μια τιτανο..... χοριακή όπως λες και συ.

Sanna καλό καλοκαίρι να έχεις και το Σεπτέμβριο να επανακάμψεις με τσαμπουκά.

φιλιά σε όλες.

Link to comment
Share on other sites

Thalassa να εισαι καλα κοπελα μου για τα καλα σου λογια, μας δινεις ψυχικη δυναμη και σ'ευχαριστουμε πολυ να χαιρεσαι τα αγγελουδια σου!

LinakiS μου γλυκο καλη επιτυχια κοριτσι μου αυριο! Η χοριακη σου να ειναι γιγαντοτεραστια και η εγκυμοσυνη σου κατ'επεκταση τελεια!

Φιλακια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κοριτσάκια μου

 

Πήγα και έδωσα αίμα και τώρα περιμένω αποτέλεσματα...αλλά θα αργήσουν...στις 16:00 μου είπαν!!!

Θα σας ενημερώσω αν δεν έχω σκάσει από την αγωνία μου μέχρι τότε!:):):):):)

1η IVF : Παλινδρόμηση στην 9η εβδομάδα

2η IVF : (-)

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο Λινακι αντε περιμενουμε κι εμεισ με αγωνια

 

304

ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥ ΕΓΚΥΟΣ!!!ΔΕΝ ΧΩΡΑΕΙ ΑΜΦΙΒΟΛΙΑ!!!

 

Δεν το πιστεύω...είμαι εγώ έγκυος? Εγώ??? Θα γίνω μάνα εγώ???Δεν το χωράει το μυαλό μου!!!

1η IVF : Παλινδρόμηση στην 9η εβδομάδα

2η IVF : (-)

Link to comment
Share on other sites

304

ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥ ΕΓΚΥΟΣ!!!ΔΕΝ ΧΩΡΑΕΙ ΑΜΦΙΒΟΛΙΑ!!!

 

Δεν το πιστεύω...είμαι εγώ έγκυος? Εγώ??? Θα γίνω μάνα εγώ???Δεν το χωράει το μυαλό μου!!!

Συγχαρητήρια Linaki!!!!!!!!!!

Σίγουρα είναι πάνω από ένα.

Πότε θα πας για δεύτερη χοριακή?

Και πάλι συγχαρητήρια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Φιλιά πολλά.

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια Linaki!!!!!!!!!!

Σίγουρα είναι πάνω από ένα.

Πότε θα πας για δεύτερη χοριακή?

Και πάλι συγχαρητήρια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Φιλιά πολλά.

 

Δεν ξέρω αν είναι πάνω από ένα Ορτανσία μου....ο άντρας μου θέλει δίδυμα...εγώ λέω ο Θεός ξέρει πόσα μπορώ να βγάλω πέρα και τόσα μου άφησε.

Η επαναληπτική χοριακή την Τετάρτη για τυπικούς λόγους μου είπε....τότε θα κάνω και μια TSH όπως μου είχε ζητήσει η ενδοκρινολόγος μου!

 

Το είπα και σε άλλο topic: Ο Θεός να έχει καλά τον γιατρό μου Ε.Μακράκη να δίνει τέτοια χαρά στα ζευγάρια και μακάρι όλες οι γυναίκες να νιώσουν την χαρά που νιώθω αυτή την στιγμή, την συγκίνηση και την πληρότητα!

1η IVF : Παλινδρόμηση στην 9η εβδομάδα

2η IVF : (-)

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...