Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

IVF με δωρεά ωαρίων : γνώμες και εντυπώσεις


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ελπίδα μου και εγώ είμαι κατά της καταπίεσης, αφού δεν μπορείς και το έχεις αποφασίσει, άρα δεν θα το μετανοιώσεις, μην πας! Ο παράγοντας ψυχολογία είναι πολύ σημαντικός σε κάθε μας ενέργεια πόσο μάλλον σε αυτή την προσπάθεια....θωρακίσου ψυχολογικά και πάμε δυναμικά!!!Αν είναι όλοι οι παράγοντες υπό έλεγχο τότε όλα θα πάνε καλά!!!Πρέπει να ανεβείτε ψυχολογικά και να πιστέψετε ότι αυτή η προσπάθεια θα είναι η επιτυχής. Ακόμα και αν δεν κάτσει εσύ θα έχεις κάνει ό,τι καλύτερο μπορείς!!!Χαίρομαι που ο σύζυγός σου είναι υπέρ της ψυχολογικής στήριξης....δεν το κάνουν πολλοί! Σου εύχομαι όλα να πάνε καλά και στον επόμενο κύκλο να είσαι πιο ¨τρελοκομείο¨ από εμένα!!!

 

LinakiS ο συζυγος μου τους τελευταιους 3 μηνες ειναι στα πατωματα ειναι στον κοσμο του, δεν μπορω να πω οτι δε μου δινει σημασια και οτι δεν με καταλαβαινει αλλα δειχνει να μην μπορει να βοηθησει και αυτο με εχει ριξει πολυ για τι δεν καταλαβαινει οτι το σημαντικοτερο ειναι αν επενδυσουμε στη δικη μου ψυχολογια αν θελουμε πραγματικα να πετυχουμε το στοχο μας. Μπορει να μην ειναι το παν η καλη ψυχολογια αλλα ειναι σημαντικοτατη. Δεν αγνοω το πως αισθανεται ουτε λεω πως δεν με νοιαζει αλλα αν θελει να συνεχισω, που θελει πρεπει να βρει το κουραγιο. Στο κατω κατω αν ηταν θετικος στην υιοθεσια σ'αυτη τη φαση εγω θα προχωρουσα για εκεινον συνεχιζω τις προσπαθειες και θελω να πηγαινω με ελπιδα και οσο γινεται καλυτερη διαθεση. Ας τον φωτισει ο Θεος να το καταλαβει. Αυτα συζητησαμε την Παρασκευη και φανηκε σαν να ξυπνησε απο το ληθαργο...θα δουμε.

Καλη επιτυχια κοριτσακι και συντομα περιμενουμε να ανακοινωσεις οτι εισαι εγκυουλα.

Φιλακια με πολλη πολλη αγαπη!

Link to comment
Share on other sites

Ζουζουνες μου ολα πηγαν καλα!

Πηραμε 3 με διασπαση 8 το αλλο το αφησαν πισω γιατι ηταν πιο αργο στην διασπαση. 11/06 παω για χοριακη. Τωρα ξαπλεςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς

1η IVF : Παλινδρόμηση στην 9η εβδομάδα

2η IVF : (-)

Link to comment
Share on other sites

Ζουζουνες μου ολα πηγαν καλα!

Πηραμε 3 με διασπαση 8 το αλλο το αφησαν πισω γιατι ηταν πιο αργο στην διασπαση. 11/06 παω για χοριακη. Τωρα ξαπλεςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς

εμβρυα 3ης ημερας με 8 κυτταρα ειναι τέλεια. ευχομαι να ριζωσουν τα δυο!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

LinakiS η ποιοτητα ειναι τελεια! Μπραβο κοριτσι μου, προσεχε τον εαυτο σου και κατ'επεκταση τα σπορακια σου και να κανεις μονο ομορφες σκεψεις!

Καλη επιτυχια και πολλα φιλακια!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσαρες μου!!!!

Sanna μου τα ιδια φαρμακα παιρνω ακριβως με τις ιδιες δοσολογιες!!!

Μου δινετε πολυ κουραγιο....εγω και ο παπαστρουμ χαϊδευουμε συνεχεια το στρουμφοχωριο της κοιλιας μου μπας και μας συμπαθησουν και γατζωθουν!!!Εγω χαιρομαι που εφτασα μεχρι εδω και ολα πηγαν καλα. Τωρα ειναι στο χέρι του Θεου. Εγω ξαπλααααααα ηρθε και η μαμα, εχει και ο παπαστρουμφ μου αδεια....ξεκουραζομαι και ονειρευομαι!!!!

1η IVF : Παλινδρόμηση στην 9η εβδομάδα

2η IVF : (-)

Link to comment
Share on other sites

ς κοριτσάκι μου να ξερες ποσό σε χαίρομαι έτσι τρελουλα που είσαι.....

 

Κοριτσάρες μου σήμερα σηκώθηκα με γουργουρητά - τσιμπήματα!!!Λετε να επιασαν τα αγαπημένα μου εμβρυακια?

Sanna μου είμαι πολύ ήρεμη ψυχικά γιατί πιστεύω ότι έχω κάνει ό,τι ήταν απαραίτητο....τι αλλο πια να κάνω? Αλλωστε αν δεν πετύχει θα περάσω ένα σούπερ καλοκαίρι και από Σεπτέμβρη ξαναπροσπαθω!!!Αλλά είπαμε....το ενδομήτριό μου είναι προς επίδειξη, τα έμβρυα άριστα και εγώ έχω παλουκωθεί για τα καλά....δεν νομίζω ότι έχω παραλείψει κάτι....τί να πω κιολας! Ίσως είναι και η άγνοια που βοηθάει.

Πάντως είμαι έτοιμη για το όποιο αποτέλεσμα αν και εύχομαι το στρουμφοχωριό μου να γεμίσει με μικρά στρουμφάκια το συντομότερο δυνατόν.

1η IVF : Παλινδρόμηση στην 9η εβδομάδα

2η IVF : (-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Linakis, ναι είναι υπέροχη αυτή η γλυκιά αναμονή!

έτσι μπράβο ξάπλες, όμορφα όνειρα και χαμόγελο στα χείλη :)

το στρουμφοχωριό θα είναι ευτυχισμένο να ζει σε τέτοιο περιβάλλον :)

 

εγώ πηγαίνω το μεσημέρι για υπέρηχο!

ελπίζω το μπεμπέ μας να μης μας έχει γυρισμένα πάλι τα οπίσθιά του και να καταφέρουμε να δούμε επιτέλους τι είναι :)

αγωνιώ.....

 

φιλιά σε όλα τα κορίτσια :)

Link to comment
Share on other sites

Linakis, ναι είναι υπέροχη αυτή η γλυκιά αναμονή!

έτσι μπράβο ξάπλες, όμορφα όνειρα και χαμόγελο στα χείλη :)

το στρουμφοχωριό θα είναι ευτυχισμένο να ζει σε τέτοιο περιβάλλον :)

 

εγώ πηγαίνω το μεσημέρι για υπέρηχο!

ελπίζω το μπεμπέ μας να μης μας έχει γυρισμένα πάλι τα οπίσθιά του και να καταφέρουμε να δούμε επιτέλους τι είναι :)

αγωνιώ.....

 

φιλιά σε όλα τα κορίτσια :)

 

Christina An σου εύχομαι ολόψυχα να δεις το μωράκι σου και το φύλο του και πάνω από όλα να είναι όλα πολύ πολύ καλά!!!

Το χαμόγελο δόξα τω Θεώ δεν λείπει εδώ μέσα....με το χαμογελο στα χειλη πανε οι μέρες μας μπροστά! Απαγορεύεται η γκρίνια και η κακομοιριά....Πόρτα στην γρουσουζια!!!

Ο Παπαστρούμφ σήμερα με άφησε με την μαμά μου και έχει λιώσει το τηλέφωνο στα χτυπήματα...τον αγαπωωωωωωωωωωωωω!!!

1η IVF : Παλινδρόμηση στην 9η εβδομάδα

2η IVF : (-)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Δε μπορώ να το πιστέψω κορίτσια,

Είμαι έγκυος.

Σήμερα έκανα τη δεύτερη χωριακή και βγήκε 1362 μονάδες,

Πρώτα ο Θεός την άλλη βδομάδα πάω για υπέρηχο.

Θα βαρεθεί το κρεβάτι μου να με βλέπει ξαπλωμένη.

Α ρε ξάπλες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ο άντρας μου κοντεύει να τρελλαθεί από τη χαρά του.

Φιλιά σε όλες σας.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Δε μπορώ να το πιστέψω κορίτσια,

Είμαι έγκυος.

Σήμερα έκανα τη δεύτερη χωριακή και βγήκε 1362 μονάδες,

Πρώτα ο Θεός την άλλη βδομάδα πάω για υπέρηχο.

Θα βαρεθεί το κρεβάτι μου να με βλέπει ξαπλωμένη.

Α ρε ξάπλες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ο άντρας μου κοντεύει να τρελλαθεί από τη χαρά του.

Φιλιά σε όλες σας.

 

Συγχαρητήρια Ορτανσία μου!!!Σε είχαμε χάσει και δεν ξέραμε τί γίνεται!

Εύχομαι μια υπέροχη εγκυμοσύνη....

Γιατί θα είσαι ξάπλα όμως????

Με το καλό και ο υπέρηχος!!!

1η IVF : Παλινδρόμηση στην 9η εβδομάδα

2η IVF : (-)

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια Ορτανσία μου!!!Σε είχαμε χάσει και δεν ξέραμε τί γίνεται!

Εύχομαι μια υπέροχη εγκυμοσύνη....

Γιατί θα είσαι ξάπλα όμως????

Με το καλό και ο υπέρηχος!!!

Η γιατρός μου είπε τώρα στην αρχή να μην κουράζομαι.

Δόξα το Θεό μέχρι στιγμής δεν έχω κανένα πρόβλημα.

Την παραμονή που θα έκανα την πρώτη χωριακή είδα λίγο αίμα

και νόμιζα πως μου ήρθε περίοδος, τι στενοχώρια πέρασα δε λέγεται.

Αλλά όπως μου είπε η γιατρός μου ήταν από τον τράχηλο.

Και τώρα έχω λίγα πονάκια χαμηλά, αλλά μου είπε ότι μέχρι τον τρίτο μήνα θα τα έχω.

Γι αυτό το λόγο μου έδωσε χάπια να τα παίρνω πρωι και βράδυ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπραβο Ορτανσια αυτα ειναι ευχαριστα νεα πολυ χαιρομαι.

λινακις αντε κι εσυ με το καλο να μας εχεις ευχαριστα νεα

Κριστινα Αν τι εγινε με τον υπερηχο το ειδατε το μπεμπε τι ειναι;

Link to comment
Share on other sites

Ορτανσία μπράβο!!!! αυτά είναι νέα!

καλή ξεκούραση και ξάαααααπλες!!!

 

το μπεμπέ είναι μπέμπα!!!

εγώ χάρηκα πολύ! ο σύζυγος έχω την υποψία ότι θα ήθελε αγοράκι, αλλά είμαι σίγουρη ότι η μικρή θα του κλέψει την καρδιά :) :) είναι 154 gr, μία σταλίτσα...

 

Λινάκι, Αννελί και υπόλοιπα κορίτσια σας φιλώ γλυκά :)

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο Ορτανσια αυτα ειναι ευχαριστα νεα πολυ χαιρομαι.

λινακις αντε κι εσυ με το καλο να μας εχεις ευχαριστα νεα

Κριστινα Αν τι εγινε με τον υπερηχο το ειδατε το μπεμπε τι ειναι;

 

Ευχαριστώ πολύ, το ελπίζω annelie μου....έχω πολλά τσιμπηματάκια και το στήθος όλο και πρήζεται....τώρα θα δείξει...είναι πολύ νωρίς! Είπα να μην πάρω τεστ εγκυμοσύνης και να περιμένω μέχρι τις 11 Ιουνίου το αποτέλεσμα. Άλλωστε από αύριο θα κινούμαι μέσα στο σπίτι και οι μέρες θα περάσουν, δεν μπορεί.

 

Christina με το καλό η κόρη, θα κλέψει καρδιές σίγουρα!!! Μια χαρά και το βάρος της!!!

Αντε να μας στείλεις λίγη από την τυχερή σου σκόνη!!!

1η IVF : Παλινδρόμηση στην 9η εβδομάδα

2η IVF : (-)

Link to comment
Share on other sites

ναι κοριτσούδια μου, σας στέλνω όλη την καλή διάθεση που με διακατέχει και τσουβάλια από την τυχερή σκόνη :)

 

Λινάκι είναι νωρίς, πολύ νωρίς για να μπεις στο τριπ με συμπτώματα και μη... άστο απόλαυσε τις γλυκές στιγμές που ζεις και αγχώσου μόνο την 11 του Ιούνη ;)

Link to comment
Share on other sites

Cristina με το καλο να γεννηθει η μπεμπα σου και να ειναι γεματη υγεια! Πως περασε ο καιρος και εμαθες και το φυλο? Ολο τετοια να ακουμε απο εδω και περα!

Ορτανσια συγχαρητηρια και σε σενα! Με το καλο να κανεις και τον υπερηχο και να χαλαρωσεις ειναι πολυ καλη η β χοριακη σου μπορει να ειναι και διδυμα!

LinakiS τρελουτσικο κοριτσι να μεταδιδεις συνεχεια αυτη τη θετικη ενεργεια στα σπορακια σου αμα καταλαβουν τη μαμα εχουν θα γαντζωθουνε πανω σου με ολη τους τη δυναμη! Στο ευχομαι κούκλα μου!

Να ειστε ολες καλα! Φιλακια!

Link to comment
Share on other sites

ναι κοριτσούδια μου, σας στέλνω όλη την καλή διάθεση που με διακατέχει και τσουβάλια από την τυχερή σκόνη :)

 

Λινάκι είναι νωρίς, πολύ νωρίς για να μπεις στο τριπ με συμπτώματα και μη... άστο απόλαυσε τις γλυκές στιγμές που ζεις και αγχώσου μόνο την 11 του Ιούνη ;)

 

Cristina An ριξε μπολικη τυχερη σκονη! Φιλακια!

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους καλά νέα στη συζήτηση μας!!!!!!!!!!!!! Μπραβο ορτανσια συγχαρητήρια!!!!!!!!!!!!

έσπασε επιτέλους η γκινια. Άντε τώρα να ακολουθήσει με θετικό το linaki και η Isis μας και ναπερνουμε κι εμείς σειρά. Έτσι ελπίδα και Annelie? Αλήθεια Annelieτι σου είπε ο γιατρός? Ποτέ βλέπεις επόμενη προσπάθειά?

Πάλι μπραβο Ορτανσια, η εγκυμοσύνη σου με βοήθησε να ελπίζω ξανά!!!!!! Εύχομαι μια τελεία εγκυμοσύνη και ένα ή και δυο γερά μωρακια στην αγκαλιά σου σε εννιά μηνες!!!!

 

Christina τι τέλεια νέα, κορουλα ε? Μπραβο κορίτσι. Σίγουρα θα τον ξετρελανει τον άντρα σου!!!!!!!

 

Linaki εσύ χαιδευε την κοιλιτσα και μη σκεφτεσαι για συμπτώματα....

 

Φιλία σε όλες!

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους καλά νέα στη συζήτηση μας!!!!!!!!!!!!! Μπραβο ορτανσια συγχαρητήρια!!!!!!!!!!!!

έσπασε επιτέλους η γκινια. Άντε τώρα να ακολουθήσει με θετικό το linaki και η Isis μας και ναπερνουμε κι εμείς σειρά. Έτσι ελπίδα και Annelie? Αλήθεια Annelieτι σου είπε ο γιατρός? Ποτέ βλέπεις επόμενη προσπάθειά?

Πάλι μπραβο Ορτανσια, η εγκυμοσύνη σου με βοήθησε να ελπίζω ξανά!!!!!! Εύχομαι μια τελεία εγκυμοσύνη και ένα ή και δυο γερά μωρακια στην αγκαλιά σου σε εννιά μηνες!!!!

 

Christina τι τέλεια νέα, κορουλα ε? Μπραβο κορίτσι. Σίγουρα θα τον ξετρελανει τον άντρα σου!!!!!!!

 

Linaki εσύ χαιδευε την κοιλιτσα και μη σκεφτεσαι για συμπτώματα....

 

Φιλία σε όλες!

 

Ετσι ειναι Sanna μου οπως τα λες μακαρι απο εδω και περα να ακουμε μονο ευχαριστα!

Link to comment
Share on other sites

Δεν βιάζομαι για συμπτώματα βρε παιδιά αλλά σήμερα είχε δραστηριότητα η κοιλιά μου...δεν το έχω πει ούτε στον άντρα μου αλλά δεν μπορώ να κάνω και ότι δεν καταλαβαίνω. Εννοείται ότι θα περιμένω μέχρι την ημέρα της χοριακής, δεν θέλω να βιάσω καταστάσεις...τα χαδάκια συνεχίζονται χωρίς τον παπαστρουμφ απόψε, το κρεβάτι είναι όλο δικό μου και του λαπτοπ μου!!!

 

Ορτανσία και εγώ το σκέφτηκα για δίδυμα όταν είδα το νούμερο αλλά είμαι και άσχετη...λες???Buy 1, Get 1 free!!!!

1η IVF : Παλινδρόμηση στην 9η εβδομάδα

2η IVF : (-)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!

Σήμερα λέω μετά το μεσημέρι να μην την βγάλω άλλο ξάπλα....πειράζει????

Δεν εννοώ να σηκώσω κάτι ή να μαγειρέψω κτλ...αλλά να...μέσα στο σπίτι...να κάτσω σε μια καρέκλα...να βγω λίγο στο μπαλκόνι. Λέτε να κάνω κακό???

Ο γιατρός μου είπε ότι από σήμερα θα μπορούσα να γυρίσω στην φυσική μου δραστηριότητα....υπερέβαλλε??? Τί να κανω? ακούω διάφορα!!!

ΥΓ: Και κάτω να μου πείτε να κάτσω, θα το κάνω!Απλά δεν θέλω να είμαι υπερβολική!!!

1η IVF : Παλινδρόμηση στην 9η εβδομάδα

2η IVF : (-)

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...