Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

IVF με δωρεά ωαρίων : γνώμες και εντυπώσεις


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ως ήδη μανούλα, ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας.

 

Εύχομαι να γιορτάζετε όλες του χρόνου, με ένα ή και δύο μωρά στην αγκαλίτσα σας.

 

Κακά τα ψέματα... η λέξη "μανούλα" όταν βγαίνει από τα χειλάκια του παιδιού σου, είναι ο πιο όμορφος ήχος όλου του κόσμου...

s-age.png

pAfOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου και καλή εβδομάδα (καθυστερημένα μεν)!

Annelie μου μην αγχώνεσαι, όλα καλά θα πάνε. Ηρέμησε και περίμενε την χοριακή σου να σου δείξει την αλήθεια.

Ορτανσία μου σου εύχομαι όλα να πάνε καλά και για να μην ξεχνιόμαστε εύχομαι και στις δύο μια τιτανομεγιστοτεράστια χοριακή.

 

Εγώ αύριο θα πάω και πάλι για υπέρηχο να δει το πάχος του ενδομητρίου.....η ατάκα: Εχεις κάνει ένα υπέροχο ενδομήτριο έχει κάνει θραύση στην οικόγενεια.....σήμερα πχ βρήκα πάρκιν σε μια υπέροχη θέση και λέω: Βρήκα τόσο ωραίο parking όσο το ενδομήτριό μου!!!:D:D:D:D:D:D

Το ΣΚ υποτίθεται ότι ξεκίνησε τα φάρμακα και η δότρια! Την επόμενη εβδομάδα μάλλον θα γίνει η ωολήψια....θα έχω νεώτερα αύριο!

 

Sanna μου όλα καλά εσύ με τους φυσικούς κύκλους???

CristinaΑn φαντάζομαι όλα υπέροχα και εσύ!!!

 

ΦΙΛΙΑ

1η IVF : Παλινδρόμηση στην 9η εβδομάδα

2η IVF : (-)

Link to comment
Share on other sites

Ως ήδη μανούλα, ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας.

 

Εύχομαι να γιορτάζετε όλες του χρόνου, με ένα ή και δύο μωρά στην αγκαλίτσα σας.

 

Κακά τα ψέματα... η λέξη "μανούλα" όταν βγαίνει από τα χειλάκια του παιδιού σου, είναι ο πιο όμορφος ήχος όλου του κόσμου...

s-age.png

pAfOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλη τυχη ορτανσια μου.

Ετσι λενε και ευχομαι να ειναι αληθεια γιατι εχω ταλαιπωρηθει παρα πολυ.

Καλημέρα,

Πραγματικά εύχομαι να είναι έτσι γιατί, όλες μας εδώ έχουμε ταλαιπωρηθεί πολύ.

Από το πρωι που ξύπνησα φέρνω βόλτες στο σπίτι, ευτυχώς έχω τον πίπη το σκυλάκι μου, να μου κρατάει παρεούλα.

Ασχολούμαι λίγο και με τα λουλούδια μου, όχι βαριές δουλειές, για να απασχολώ αλλού το μυαλό μου.

Link to comment
Share on other sites

ποσο σε ζηλευω που εχεις το σκυλακι σου. Εγω μεγαλωσα με σκυλακια και τα τελευταια 6 χρονια που δεν εχω μου λειπει πολυ. Να μην κανεις τιποτα τις 2-3 πρωτες μερες αστο να παει να κολησει. Για χοριακη ποτε πας;

Link to comment
Share on other sites

ποσο σε ζηλευω που εχεις το σκυλακι σου. Εγω μεγαλωσα με σκυλακια και τα τελευταια 6 χρονια που δεν εχω μου λειπει πολυ. Να μην κανεις τιποτα τις 2-3 πρωτες μερες αστο να παει να κολησει. Για χοριακη ποτε πας;

Για χωριακή θα πάω την άλλη Παρασκευή 25/5.

Ο γιατρός μου είπε ότι, δε χρειάζεται να είμαι ξαπλωμένη, μπορώ να κάνω ότι μου αρέσει.

Αν θέλω μπορώ να πάω και στη δουλειά μου.

Βέβαια αυτή τη βδομάδα έχω άδεια, είμαι σπίτι, αλλά χθες χρειάστηκε να βγω έξω.

Εσύ πως αισθάνεσαι? Έχεις ακόμα πόνους περιόδου? Να ξέρω και για μένα, τι με περιμένει.

Link to comment
Share on other sites

Καλή επιτυχία ορτανσια!!!! να δεις που αυτή θα είναι η τυχερη σου προσπάθειά.!!

 

 

Linaki μου εγώ θα κάνω αυτό το μήνα συλλογήωαριου και κατάψυξη και περιμένουμε και τα αποτελέσματα από τις εξετάσεις του άντρα μου. Ο γιατρός είπε ότι αν εμφανιστεί πάλι μικροβιοί θα χρειαστεί αντίβιωση για κανένα τρίμηνο οπότε επόμενη προσπάθειά βλέπω από Σεπτέμβριο και μετά. Δεν πειράζει μακάρι να είναι για καλό. Όμως μέχρι τότε θα διαβάζω για τις δικές σας επιτυχίες και θα παίρνω θάρρος.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Ζουζούνες μου

 

Τί κάνετε? Εγώ έχω απίστευτη διάθεση!

Τώρα ήρθα από τον γιατρό μου, το ενδομήτριο πλέον είναι προς επίδειξη...έτσι μου είπε! 9,5 τα χιλιοστά του πάχους του!

Την επόμενη εβδομάδα θα γίνει η ωοληψία και μέχρι την μεθεπόμενη Δευτέρα θα γίνει η εμβρυομεταφορά!

Μου έγραψε ένα ολόκληρο κατεβατό με οδηγίες...να αγχωθώ??? ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ, αλλιώς θα αγχωνόμουν!Μου φαίνεται ότι πρέπει να πάρω άδεια για να τα κάνω όλα αυτά....πολλά πολλά είναι!

 

Ορτανσία και annelie μου να ξεκουράζεστε όσο μπορείτε και να σκέφτεστε θετικά. Όλα καλά θα πάνε!!!Θα τουμπανιαστούμε λέμε!!!

Sanna επίτηδες πας για Σεπτέμβριο για να είμαστε εμείς σαν σαμπρέλες και εσύ κορμάρα το καλοκαίρι!!!!:D:D:D:D:D!!! Δεν πειράζει σε συγχωρούμε...θα εμπνέεσαι από εμάς και να δεις που θα ξορκίσουμε τα κακά πνεύματα και θα πετύχουμε όλες!!!

 

Πάω να κάνω και καμιά δουλειά γιατί είναι και δύσκολες εποχές!

 

Σας φιλώ!

 

1η IVF : Παλινδρόμηση στην 9η εβδομάδα

2η IVF : (-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Για χωριακή θα πάω την άλλη Παρασκευή 25/5.

Ο γιατρός μου είπε ότι, δε χρειάζεται να είμαι ξαπλωμένη, μπορώ να κάνω ότι μου αρέσει.

Αν θέλω μπορώ να πάω και στη δουλειά μου.

Βέβαια αυτή τη βδομάδα έχω άδεια, είμαι σπίτι, αλλά χθες χρειάστηκε να βγω έξω.

Εσύ πως αισθάνεσαι? Έχεις ακόμα πόνους περιόδου? Να ξέρω και για μένα, τι με περιμένει.

 

ααα ωραια οποτε στις 25 θα ξερουμε.

ευτυχως οι πονοι περασαν κρατησαν μονο για μια μερα. Αλλα να ξερεις οτι ο καθε οργανισμος αντιδρα διαφορετικα. την προηγουμενη ημουν σιγουρη οτι δεν ημουν εγκυος, αυτη τη φορα δεν ξερω εχουν κανει οι ορμονες κατι σκαμπανεβασματα που εχω τρελλαθει. τη μια λεω ειμαι τελικα και μετα λεω δεν ειμαι. θα δειξει την παρασκευη τι να πω. Εσυ να προσεχεις οι γιατροι δεν θελουν την ξαπλα γιατι ειναι ψυχοφθορα, αλλα εμενα η γυναικολογος μου μου ειπε ξαπλα τουλαχιστον τις πρωτες μερες. σου ευχομαι να σου πανε ολα υπεροχα.

Link to comment
Share on other sites

Για χωριακή θα πάω την άλλη Παρασκευή 25/5.

Ο γιατρός μου είπε ότι, δε χρειάζεται να είμαι ξαπλωμένη, μπορώ να κάνω ότι μου αρέσει.

Αν θέλω μπορώ να πάω και στη δουλειά μου.

Βέβαια αυτή τη βδομάδα έχω άδεια, είμαι σπίτι, αλλά χθες χρειάστηκε να βγω έξω.

Εσύ πως αισθάνεσαι? Έχεις ακόμα πόνους περιόδου? Να ξέρω και για μένα, τι με περιμένει.

 

αααααα

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο Λινακι επιτελους κοιτα πως περναει ο καιρος. Αντε ολα μια χαρα.

Σαννα ωραια τα νεα σου αντε μια μια να παιρνει το δρομο της ευτυχιας.

Μακαρι απο δω και μπρος να εχουμε μονο ευχαριστα νεα οχι αλλες στεναχωριες και απογοητευσεις φτανουν πια.

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο Λινακι επιτελους κοιτα πως περναει ο καιρος. Αντε ολα μια χαρα.

Σαννα ωραια τα νεα σου αντε μια μια να παιρνει το δρομο της ευτυχιας.

Μακαρι απο δω και μπρος να εχουμε μονο ευχαριστα νεα οχι αλλες στεναχωριες και απογοητευσεις φτανουν πια.

 

Ευτυχώς ναι, πέρασε ο καιρός!:D:D:D:D:D

Ο γιατρός μου, μου είπε ότι ουσιαστικά 3 ημέρες πρέπει να είμαι καναπέ-κρεβάτι γιατί στην φυσιολογική σύλληψη τις πρώτες ημέρες το έμβρυο είναι μέσα στην σάλπιγγα....μετά δεν υπάρχει κίνδυνος. Εννοείται ότι εγώ θέλω να είμαι σίγουρη ότι έκανα ό,τι είναι δυνατόν για να πετύχει και θα μείνω πιο πολύ σπίτι αλλά θα κάνω και περπάτημα κτλ. Αυτό το λέω για τα κορίτσια μας που έχουν κάνει την εμβρυομεταφορά! Να είστε ξεκούραστες και να κάνετε θετικές σκέψεις! Χαλαρά αλλά να ασχολείστε με κάτι!

Φιλάκια, καλό απόγευμα!!!

1η IVF : Παλινδρόμηση στην 9η εβδομάδα

2η IVF : (-)

Link to comment
Share on other sites

ααα ωραια οποτε στις 25 θα ξερουμε.

ευτυχως οι πονοι περασαν κρατησαν μονο για μια μερα. Αλλα να ξερεις οτι ο καθε οργανισμος αντιδρα διαφορετικα. την προηγουμενη ημουν σιγουρη οτι δεν ημουν εγκυος, αυτη τη φορα δεν ξερω εχουν κανει οι ορμονες κατι σκαμπανεβασματα που εχω τρελλαθει. τη μια λεω ειμαι τελικα και μετα λεω δεν ειμαι. θα δειξει την παρασκευη τι να πω. Εσυ να προσεχεις οι γιατροι δεν θελουν την ξαπλα γιατι ειναι ψυχοφθορα, αλλα εμενα η γυναικολογος μου μου ειπε ξαπλα τουλαχιστον τις πρωτες μερες. σου ευχομαι να σου πανε ολα υπεροχα.

Annelie μου εύχομαι να μας πάνε όλα υπέροχα.

Η αλήθεια είναι ότι έχω λίγο άγχος.

Εγώ πάντως μέχρι τώρα δεν έχω κανένα σύμπτωμα, δεν ξέρω αν είναι καλό ή όχι.

Τέλος πάντων ότι είναι να δείξει θα δείξει.

Κι όπως λες ο κάθε οργανισμός αντιδρά διαφορετικά.

Με έπιασε και η αλλεργία μου και έχω ένα φοβερό βήχα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Annelie ξέρω είναι δύσκολα στην αρχή!

τα έχω περάσει όπως και συ...

όμως πρέπει να μαζέψεις τα κομματάκια σου, να οπλιστείς με δύναμη κια αισιοδοξία και να προχωρήσεις, γιατί όπως πολύ καλά ξέρεις:

ΔΕΝ ΤΟ ΒΑΖΟΥΜΕ ΚΑΤΩ ΛΕΜΕ!!!

Link to comment
Share on other sites

Annelie μου ξερω πως οτι και να σου πω τωρα δεν μπορει να γλυκανει τον πονο και την απογοητευση σου. Ξερεις ομως οτι δεν εισαι η μονη που το περναει αυτο και ολες εμεις εδω που προσπαθουμε να σου δωσουμε κουραγιο εχουμε πονεσει, εχουμε πληγωθει και ξαναμαζευουμε τα κομματια μας και προχωραμε. Αυτο θα κανεις και εσυ κοπελα μου, σε καταλαβαινω, σε νιωθω αλλα μην το βαλεις κατω. Για καποιο λογο καποιοι ανθρωποι δοκιμαζονται περισσοτερο, αυτο δεν μπορουμε να το κρινουμε, το μονο που μπορουμε να κανουμε ειναι να ελπιζουμε.

Παρε το χρονο που χρειαζεσαι για να ηρεμησεις και συνεχισε απτοητη.

Να εισαι καλα και να προσεχεις τον εαυτο σου.

Φιλακια πολλα και οταν θες κουβεντουλα εδω ειμαστε!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...