Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

IVF με δωρεά ωαρίων : γνώμες και εντυπώσεις


Recommended Posts

Linaki μου στο δικό μου το κέντρο σίγουρα δεν γνωρίζουν τη δότρια με τη λήπτρια.. Απ' ότι μου είπε ο γιατρός μου επειδή λόγω ηλικίας των γυναικών που απευθύνονται στο συγκεκριμένο κέντρο οι "οικειοθελώς" δότριες σπανίζουν, βάζουν αγγελία και απευθύνονται σε συγκεκριμένο τύπο γυναίκας για να ταιριάζει κάπως με τα δικά μου χαρακτηριστικά.. Οπότε δεν ξέρω πόσο καιρό θα κάνει να βρεθεί η κατάλληλη δότρια, πόσος καιρός θα χρειαστεί για να κάνει όλες τις απαραίτητες εξετάσεις καθώς επίσης και σε τι φάση του κύκλου θα είναι.. εγώ το βλέπω να περιμένω κανένα δίμηνο τουλάχιστον.. Αλλά δεν βιάζομαι.. ας έρθει όποτε είναι φτάνει να πετύχει!

 

Σε κανένα κέντρο domnina μου δεν υπάρχει επαφή δότριας και λήπτριας. Απλά κάποια κέντρα έχουν έναν κύκλο γνωριμιών που ξέρεις...η μία, στην άλλη κτλ. Μην ανησυχείς, σίγουρα θα βρεθεί. Εσύ καλά θα κάνεις να περιμένεις, μην πιέσεις γιατί δεν ξέρεις τί μπορεί να γίνει. Σου λέω και στην δική μου περίπτωση κάτι στράβωσε και δεν το λέει ο γιατρός αλλά δεν με νοιάζει...το ΣΚ είπε θα ξεκινήσει η δική μας δότρια. Είδωμεν! Όλα θα πάνε κατ' ευχήν domnina μου, είμαι σίγουρη.

Άλλωστε και η αναμονή έχει την γλύκα της....έτσι δεν είναι???

1η IVF : Παλινδρόμηση στην 9η εβδομάδα

2η IVF : (-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

LinakiS εύχομαι όλα να πάνε κατ'ευχήν!

μην ανυπομονείς έμπιστεύσου το κέντρο σου και όλα θα γίνουν :) :)

συμφωνώ μαζί σου για την θετική ενέργεια!!! μόνο αυτή χρειαζόμαστε!!!

 

domnina κάνε υπομονή και θα βρεθεί η εθελόντρια δότρια να είσαι σίγουρη!!!

 

Sanna σε φιλώ!!! και σου εύχομαι κάθε καλό!!!!

 

annelie σου στέλνω όλη την αγάπη μου και να κοιμάσαι έ; ;)

να κάνεις θετικές σκέψεις και να έχεις καλή διάθεση!!!!

 

καλημέρα σε όλα τα κορίτσια του γκρουπ μας!

και μην ξεχνάμε:

Δεν το βαζουμε κατω λεμεεε!!!

Link to comment
Share on other sites

domnina ολα καλα θα πανε το βλεπω και πιο γρηγορα απο το διμηνο που λες.

Linakiis να΄σαι καλα κοριτσι μου ετσι ετσι να ακουμε μονο ευχαριστα απο δω και μπρος, και να βγει η ευχουλα σου το καλοκαιρι ολες μας μα ολες μας σημαδουρες στην παραλια χεχεχεχε!!!!! Πλακα θα εχουμε!!!!

Christina An κοριτσαρα μου ευχαριστω πολυ. Κοριτσια αυτη τη φορα δεν ξερω γιατι αλλα δεν εχω αγχος και μαλιστα εχω παρα πολυ καλη διαθεση. Την προηγουμενη ημουν σαν βρεγμενη γατα. Τωρα δεν ξερω αν με πιασει αγχος οταν θα πλησιαζει η χοριακη. Παντος αυτη τη φορα ουτε τεστ εγκυμοσυνης δεν πηρα. Την προηγουμενη ειχα παρει και 3 μερες πριν τη χωριακη βγηκε αρνητικο. δεν ξερω παντος αυτη τη φορα ειμαι τρεις λαλουν και δυο χορευουν χαχαχαχαχα!!!!!!!

ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ:lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ομορφιές μου!

 

Σήμερα πήγα για τον υπέρηχο....ο γιατρός είπε ότι πάω καλά αλλά μου αύξησε την δόση των οιστρογόνων....χαχαχα...φαντάσου να μην πήγαινα δηλαδη!!!:D:D:D Μου είπε ότι είμαι στο 6,5 και με θέλει γύρω στο 7,5!

Επίσης, η δότρια δεν έχει αρχίσει ακόμα να παίρνει φάρμακα. Αυτό δεν το διερεύνησα αρκετά γιατί δεν θέλω να πιέσω. Ίσως δεν την βρήκε, ίσως την βρήκε και μετά κάτι πήγε στραβά?? Τί να πω? Δεν με απασχολεί και τόσο δηλαδή....οπότε μου αύξησε τα χάπια και υπολογίζει την εβδομάδα 21-26/05 να γίνει η ωοληψία και 2-3 μέρες μετά η μεταφορά! Αργούμε και αδημονώ!!!

Βέβαια ο γιατρός φάνηκε ικανοποιημένος από το ενδομήτριο και είπε ότι επιτούτου την δότρια δεν την έχει ξεκινήσει γιατί μπορεί να μην ήμουν έτοιμη! Τί να πω...είδωμεν και αναμένωμεν και τρωγόμεθα με τα ρούχα μας!!!:D:D:D:D

 

Christy δεν ξέρω τί είναι αυτό που ζητάς, ελπίζω κάποια κοπέλα να σε βοηθήσει! Σχετικά με τα ηθικά διλήμματα μάλλον μπερδεύεσαι γιατί δεν είναι ένα όργανο που θα της λείψει αλλά κύτταρο και σίγουρα είναι δική της απόφαση, δεν την απαγάγουν πχ όπως γίνεται με το παράνομο εμπόριο οργάνων. Σε κάθε περίπτωση δεν θα ήθελα να συνεχίσω την εν λόγω συζήτηση καθώς είμαι σε μία φάση που χρειάζομαι μόνο θετική ενέργεια ή τουλάχιστον ουδετερότητα. Η αρνητική σκέψη δεν με βοηθάει. Ίσως φανεί εγωιστικό αλλά αυτή την περίοδο η ψυχολογία μου επιβάλλεται να είναι στα ταβάνια! Οπότε για εμένα εδώ μπαίνει και η τελεία και η παύλα.

 

ELPIDA εύχομαι στον επόμενο κύκλο να πάνε όλα καλά, μην απογοητεύεσαι, είμαι σίγουρη ότι το καλοκαίρι θα επιπλέουμε όλες σαν σημαδούρες!

Dommina μου νομίζω ότι η περίοδος αναζήτησης δότριας εξαρτάται από το κέντρο. Εκεί οι γιατροί τί σας είπαν???Συνήθως υπάρχει ένας κύκλος γνωριμιών κτλ που η μία συστήνει την άλλη! Καλό θα ήταν να ρωτήσεις τί χρόνους έχουν στο κέντρο που είσαι!

Annelie μου ναι μακάρι η χοριακή σου να είναι τόοοοοοοοοοοοοοοοοοσο μεγάλη που δεν θα χωράει να γραφτεί στο πλάτος του χαρτιού!!! Εχω ένα καλό προαίσθημα γενικώς....σου μεταφέρω όλη μου την θετική ενέργεια!!!!!!!!!

 

 

LinakiS ποσο σε χαιρομαι κουκλα μου που εχεις τοση θετικη ενεργεια και αυτο παιζει σιγουρα το ρολο του στην προσπαθεια και μαλιστα πολυ σημαντικο.

Σ'ευχαριστω πολυ για το κουραγιο που μου δινει και μακαρι αυτο το καλοκαιρι να αρχισουν να φουσκωνουν οι κοιλιτσες μας και να τις χαιδευουμε. Εγω ειμαι σε αλλη φαση ειμαι πιο κουρασμενη αλλα και ποτε δεν ημουνα τοσο θετικος ανθρωπος οσο εσυ ουτε καν στην αρχη παντα με το φοβο λειτουργουσα μονο στην πρωτη μου φυσιολογικη συλληψη που ηταν εξωμητριο ημουνα τρεις λαλουν και δυο χορευουν απο εκει και περα ο φοβος και το αγχος κυριαρχουσε ηταν ο κακος μου δαιμονας.

Να εισαι παντα ετσι και το πιστευω οτι με τετοια ψυχολογια θα πετυχεις.

Σ'ευχαριστω μεσα απο την καρδια μου για το ευχαριστο κλιμα που δημιουργεις. Να μην το χασεις ποτε! Εισαι η μασκοτ μας!

Link to comment
Share on other sites

και μενα μου το προτεινε ο γιατρός ως τη μοναδική λύση......το σκεφτηκαμε πολύ....... αρνηθήκαμε....... θα σου πω μια μονο από τις σκέψεις μας...κι αν η κοπέλα που θα δωσει τα δικά της ειναι μια από αυτές της πιάτσας και οταν μεγαλώσει το παιδάκι έχει τις ίδιες τάσεις....... με καταλαβαίνεις τι εννοώ....... μια θεια μου υιοθέτησε ενα παιδακι χωρις να ξερει τη μανα του... το μεγαλωσε με αρχες και ιδανικα με αγαπη, σε τελειο περιβάλλον...μεγωλώνοντας η κοπέλα προτίμησε ....την πιάτσα......ακούω τη θεια μου να λέεί..... "ήταν στο γονίδιο της δεν μπορούσαμε να κανουμε τίποτε......κληρονομικότητα βλέπεις...... ". ο Θεος να μας δινει δύναμη να αντέξουμε την ατεκνία..... ή ας τη χαρουμε βρε κορίτσια, γιατι να χανουμε την ευτυχία μας όταν δεν μπορούμε να κανουμε τιποτα. Εφόσον παιδια δεν μπορώ να κανω τουλαχιστον ας κανω κατι που μπορω ...... να ειμαι καλα. εαν ερθει καλώς εαν δεν έρθει πάλι καλώς!!!!!

 

 

εδω θα διαφωνισω λιγακι γιατι κι εμεις παιρνουμε χαρακτηριστηκα μεχρι και 7 γενιες πισω. Ξερεις τι ηταν η προ προ προ προ γιαγια σου? αν ηταν ετσι τοτε κανεις δεν θα υιοθετουσε κιολας. Φαντασου να εκανες κανονικα παιδι και να εβγαινε το τελειως αντιθετο απο αυτο που θα περιμενες? τι θα ελεγες τοτε? " μα καλα απο που πηρε αυτο το παιδι?". Οτι κι αν αποφασισεις σου ευχομαι το καλυτερο αλλα αν θες πραγματικα να προσπαθησεις με δανεικα μην το σκεφτεσαι αυτο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Διαφωνω και εγω καθετα με το θεμα των τασεων που μπορει να εχει το παιδι απο τους βιολογικους του γονεις.

Υπαρχουν γονεις που πραγματικα εχουν δωσει ολη τους την ψυχη στα βιολογικα τους παιδια και εκεινα προς απογοητευση τους καταληγουν σε ναρκωτικα και αλλα δυσαρεστα. Εγω ξερω περιπτωση και επεσα απο τα συννεφα.

Αν τα σκεφτεται μια γυναικα αυτα ας μην προχωρησει ουτε σε δανεικα ουτε σε υιοθεσια, αν μπορεσει ποτε ας κανει το δικο της με την ελπιδα να γινει κατ'εικονα και καθ'ομοιωση. Αλλα δυστυχως δεν ειναι ετσι.

Πιο λογικη ανησυχια θεωρω απο μια γυναικα που παει με δανεικα ειναι η κληρονομικοτητα σε θεματα υγειας της δοτριας και των προγονων της δοτριας παρα αυτο.

Αλλα και αυτο το προσπερνας και προχωρας σκεπτομενη οτι γινονται ολες οι απαραιτητες εξετασεις, και ελπιζεις να πανε ολα καλα οπως θα εκανες και στην εγκυμοσυνη με δικο σου ωαριο που παλι ποτε δεν ξερεις απλα ελπιζεις να πανε ολα καλα.

Επισης χωρις καμια παραξηγηση υπαρχουν εδω μεσα κοπελες που εχουν γεννησει, που κυοφορουν, και που περιμενουν μια β χοριακη και ολα αυτα δεν προσφερουν τιποτα απλα πολωνουν την ατμοσφαιρα.

Καταλαβαινω οτι μπορει να εισαι στη φαση που θελεις να το αποφασισεις αλλα δυστυχως αυτο πρεπει να γινει πρωτα μεσα σου, να νιωσεις οτι το θες πραγματικα και πιστευω οτι αν τα πιστευεις αυτα που εγραψες, που ειναι σεβαστα, ειναι η αποψη σου δεν εισαι ετοιμη ακομα ψυχολογικα.

Οτι και αν αποφασισεις καλη σου επιτυχια.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου τι μου κανετε?

 

LinakiS μην ανυσηχεις για τιποτα , ολα θα παρουν τον δρομο τους και ολα θα πανε καλα.

 

annelaki μπραβο σου, χαλαρα οπως λενε και στη θεσσαλονικη , ετσι πρεπει να εισαι!!!

 

 

Elpidaki μου dont worry , τα εχουνε αυτα οι φυσικοι, καταλαβαινω την στεναχωρια σου αλλα ξεπερασε το ο επομενος κυκλος ξεκιναει οπου να ναι και τοτε μπορει να ρθει το θετικο ;)

 

εγω περιμενω το αποτελεσμα της εξετασης που εκανα και μαλλον θα κανω συλλογη ωαριου στο νεο κυκλο που ξεκιναει μαλλον απο αυριο. θα δουμε γιατι περιμενουμε και κατι εξετασεις του αντρα μου παλι. αλλα λεω ετσι κι αλλιως να κανω τη συλλογη και οταν θα ειναι ετοιμο και το σπερμα να προχωρησουμε. Δεν ξερω... Παντως μαλλον ο συζυγος θα χρειστει αρκετη αντιβιωση .

 

τελος παντων.σε οτι αφορα το θεμα τις κληρονομικοτητας των τασεων θα ηθελα ευγενικα και ανθρωπινα να σας ζητησω κι εγω να σταματησετε αυτη τη συζητηση γιατι ουτε ακρη θα βγει και μονο κακες σκεψεις στα κοριτσια που ειναι σε φασεις προσπαθειας. Ας σεβαστουμε λοιπον την προσπαθεια τους και ας συνεχισουμε να αντιμετωπιζουμε αυτη την συζητηση με απαραιτητη ευαισθησια.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου τι μου κανετε?

 

LinakiS μην ανυσηχεις για τιποτα , ολα θα παρουν τον δρομο τους και ολα θα πανε καλα.

 

annelaki μπραβο σου, χαλαρα οπως λενε και στη θεσσαλονικη , ετσι πρεπει να εισαι!!!

 

 

Elpidaki μου dont worry , τα εχουνε αυτα οι φυσικοι, καταλαβαινω την στεναχωρια σου αλλα ξεπερασε το ο επομενος κυκλος ξεκιναει οπου να ναι και τοτε μπορει να ρθει το θετικο ;)

 

εγω περιμενω το αποτελεσμα της εξετασης που εκανα και μαλλον θα κανω συλλογη ωαριου στο νεο κυκλο που ξεκιναει μαλλον απο αυριο. θα δουμε γιατι περιμενουμε και κατι εξετασεις του αντρα μου παλι. αλλα λεω ετσι κι αλλιως να κανω τη συλλογη και οταν θα ειναι ετοιμο και το σπερμα να προχωρησουμε. Δεν ξερω... Παντως μαλλον ο συζυγος θα χρειστει αρκετη αντιβιω

 

τελος παντων.σε οτι αφορα το θεμα τις κληρονομικοτητας των τασεων θα ηθελα ευγενικα και ανθρωπινα να σας ζητησω κι εγω να σταματησετε αυτη τη συζητηση γιατι ουτε ακρη θα βγει και μονο κακες σκεψεις στα κοριτσια που ειναι σε φασεις προσπαθειας. Ας σεβαστουμε λοιπον την προσπαθεια τους και ας συνεχισουμε να αντιμετωπιζουμε αυτη την συζητηση με απαραιτητη ευαισθησια.

 

Καλα αποτελεσματα Sanna μου!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ομορφιές μου!

 

Christy δεν ξέρω τί είναι αυτό που ζητάς, ελπίζω κάποια κοπέλα να σε βοηθήσει! Σχετικά με τα ηθικά διλήμματα μάλλον μπερδεύεσαι γιατί δεν είναι ένα όργανο που θα της λείψει αλλά κύτταρο και σίγουρα είναι δική της απόφαση, δεν την απαγάγουν πχ όπως γίνεται με το παράνομο εμπόριο οργάνων. Σε κάθε περίπτωση δεν θα ήθελα να συνεχίσω την εν λόγω συζήτηση καθώς είμαι σε μία φάση που χρειάζομαι μόνο θετική ενέργεια ή τουλάχιστον ουδετερότητα. Η αρνητική σκέψη δεν με βοηθάει. Ίσως φανεί εγωιστικό αλλά αυτή την περίοδο η ψυχολογία μου επιβάλλεται να είναι στα ταβάνια! Οπότε για εμένα εδώ μπαίνει και η τελεία και η παύλα.

 

 

 

Και πολύ καλά κάνεις και βάζεις τελεία!!!

Σου εύχομαι ολόψυχα καλή επιτυχία!!!

 

Τα menopur είναι φαρμακάκια για όσες παλεύουμε ακόμη με τα ... σερνόμενα δικά μας ωάρια. Απ ότι φαίνεται, βγαίνει άκρη, έτυχε να έχει μια κοπέλα που δεν θα τα χρειαστεί ακόμη για την επόμενη προσπάθειά της...

 

Τώρα το άλλο (παράνομο εμπόριο οργάνων), δεν το κουβεντιάζω. Με απασχολεί το νόμιμο και η βιοηθική του. Στον ίδιο νόμο τα έχουν βάλει: δωρεά ωαρίων, σπέρματος, οργάνων, βλαστοκυττάρων...

Πολύ θα ήθελα να μην το κουβεντιάζω, αλλά το θέμα δανεικά μου κλείνει το μάτι στη γωνία...

s-age.png

pAfOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Στον ίδιο νόμο τα έχουν βάλει: δωρεά ωαρίων, σπέρματος, οργάνων, βλαστοκυττάρων...

Πολύ θα ήθελα να μην το κουβεντιάζω, αλλά το θέμα δανεικά μου κλείνει το μάτι στη γωνία...

 

 

να μην το σκεφτεστε αν για ν αποκτησετε ενα μωρακι πρεπει να παρετε δανεικο ωαριο Αιμα πως παιρνουμε? να ναι καλα οι γυναικες που εχουν διαθεση να μπουν στη διαδικασια να δωσουν κι εσεις ολες που πραγματικα θελετε ενα παιδι οι προσπαθειες σας ν αποδωσουν. Εγω παντως σας θαυμαζω ολες για την επιμονη και την υπομονη που δειχνετε !!! ευχομαι ολα να σας πανε κατ ευχην και συντομα να κρατατε το παιδι σας αγκαλια! οποιος σας λεει αηδιες να ξερετε οτι εσεις το κυοφορητε, το γεννατε, το πονατε!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

να μην το σκεφτεστε αν για ν αποκτησετε ενα μωρακι πρεπει να παρετε δανεικο ωαριο Αιμα πως παιρνουμε? να ναι καλα οι γυναικες που εχουν διαθεση να μπουν στη διαδικασια να δωσουν κι εσεις ολες που αγματικα θελετε ενα παιδι οι προσπαθειες σας ν αποδωσουν. Εγω παντως σας θαυμαζω ολες για την επιμονη και την υπομονη που δειχνετε !!! ευχομαι ολα να σας πανε κατ ευχην και συντομα να κρατατε το παιδι σας αγκαλια! οποιος σας λεει αηδιες να ξερετε οτι εσεις το κυοφορητε, το γεννατε, το πονατε!!!

 

Σ'ευχαριστουμε ιοαννα81 για τα καλα σου λογια. Τετοιες παρεμβασεις χρειαζονται εδω μεσα να μας εμψυχωνουν. Να χαιρεσαι την οικογενεια σου! Φιλακια!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου..

 

Θέλω να βλέπω αισιοδοξία και θετικές σκέψεις να κυριαρχούν εδώ μέσα.. Άλλωστε όλες μας αποφασίσαμε να προχωρήσουμε με αυτή τη λύση σκεφτόμενες το καλύτερο, έτσι δεν είναι;

 

Εμένα προσωπικά δεν με απασχολεί καθόλου που θα μοιάζει το παιδί και τι θα γίνει όταν μεγαλώσει.. όπως πολύ σωστά είπαν διάφορες κοπέλες και ένα ολόδικό σου βιολογικό παιδί, το οποίο έχει πάρει όλη την αγάπη του κόσμου, μπορεί να πάρει το λάθος δρόμο.. Οπότε ας κάνουμε εμείς ότι καλύτερο μπορούμε για κείνο και ας προσευχόμαστε να πάνε όλα καλά!

 

LinakiS δεν πιέζω καθόλου τα πράγματα.. ίσα ίσα που παρακαλάω κιόλας να αργήσει λιγάκι για να μαζέψω και κανένα φράγκο..

 

Απλά να, έχω κι εγώ λίγη αγωνία..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια

να ρωτησω αν εχει τυχει σε καμια; εχω απο προχθες σουβλιτσες απο αριστερα της κοιλιας σαν κραμπες σαν τσιμπιματακια δεν ξερω πως να το πω.

Μηπως εχει συμβει σε καμια κατι τετοιο; την εμβρυομεταφορα την εκανα την τριτη που μας περασε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια

να ρωτησω αν εχει τυχει σε καμια; εχω απο προχθες σουβλιτσες απο αριστερα της κοιλιας σαν κραμπες σαν τσιμπιματακια δεν ξερω πως να το πω.

Μηπως εχει συμβει σε καμια κατι τετοιο; την εμβρυομεταφορα την εκανα την τριτη που μας περασε.

 

 

Αυτά είναι συμπτώματα εγκυμοσύνης γλυκιά μου.

Τα είχα και στις 3 εγκυμοσύνες μου (στην κόρη μου, στην παλλίνδρομη και στην βιοχημική, αν κι εκεί ήταν πολύ πιο ανεπαίσθητα...)

Εύχομαι ένα πολύ ανεβασμένο νούμερο στη χοριακή σου.

 

 

Βρήκα menopur...

s-age.png

pAfOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια

να ρωτησω αν εχει τυχει σε καμια; εχω απο προχθες σουβλιτσες απο αριστερα της κοιλιας σαν κραμπες σαν τσιμπιματακια δεν ξερω πως να το πω.

Μηπως εχει συμβει σε καμια κατι τετοιο; την εμβρυομεταφορα την εκανα την τριτη που μας περασε.

 

Annelie μου και σε μενα συνεβη στην προηγουμενη προσπαθεια που ειχα μεινει εγκυος, ειναι οντως καλα συμπτωματα. Να προσεχεις τον εαυτο σου, να κοιτας να κανεις μονο πραγματα που σε ευχαριστουνε, να βλεπεις μονο ανθρωπους που σε ανεβαζουν και ολα θα πανε καλα!

Μια μεγαλη αγκαλια και πολλες ευχες απο μενα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα κοριτσια

να ρωτησω αν εχει τυχει σε καμια; εχω απο προχθες σουβλιτσες απο αριστερα της κοιλιας σαν κραμπες σαν τσιμπιματακια δεν ξερω πως να το πω.

Μηπως εχει συμβει σε καμια κατι τετοιο; την εμβρυομεταφορα την εκανα την τριτη που μας περασε.

 

Αννελί ότι και να είναι να μείνεις χαλαρή και ήσυχη... μπορεί να είναι, όπως λένε τα κορίτσια, πολύ θετικά αποτελέσματα, αλλά εσύ μείνε ήσυχη.... μην αγχώνεσαι για τίποτα και να ξεκουράζεσαι.... να παίρνεις τις βιταμίνες σου και τα φρουτάκια σου... μόνο θετικές σκέψεις και χαρούμενη διάθεση επιτρέπονται :P

 

πολλές πολλές και από μένα :P:p:p

Link to comment
Share on other sites

Πω πω κοριτσια λετε; μακαρι. Το διαβασα κι αλλου γυναικες που τα ειχαν αυτα ηταν εγκυες. Το στηθος σημερα αρχισε να εχει καποιες ενδειξεις πρηστικε ελαφρα.

Μακαρι μακαρι. 5 μερες μεινανε μεχρι τη χωριακη. θα δουμε.

Christy-Elpida Σας ευχαριστω παρα πολυ

Christina An τι γλυκια που εισαι μην ανησυχεις χαλαρη ειμαι.

Link to comment
Share on other sites

Koρίτσια μονο ενα πράγμα θα σας πω..

 

Αρχισα να ξεχναω οτι ειναι δανεικα τα ωάρια που πήρα!

Τα κυοφόρησα,τα γέννησα και τωρα τα μεγαλώνω...ειμαστε 2 χρονών και το μονο που με νοιάζει ειναι να ειναι γερά..Και τιποτα άλλο..

Και οταν παιζουμε και γελανε νομίζω οτι ειναι ενα ονειρο θερινής νυχτός!

Ευχομαι σε όλες σας να γινεται μανούλες τοσο πολύ που το θέλετε με οποιονδήποτε τρόπο!:)))

 

annelie μου αυτα ειναι ολα σημάδια εγκυμοσύνης..αχχ κοριτσακι μου με το καλο..τα περασα..με το καλο καρδούλα μου..

Link to comment
Share on other sites

Κορτσια ακυρο με πιασανε πονοι περιοδου. σημερα ποναω ολη μερα οποτε δεν το βλεπω παλι. σνιφ σνιφ.

 

Μην πανικοβαλλεσαι τα συμπτωματα περιοδου ειναι και συμπτωματα εγκυμοσυνης. Ηρεμια, σε καταλαβαινω αλλα μη σε παιρνει απο κατω γιατι το αποτελεσμα θα το ξερεις μονο με τη β χοριακη. Φιλακια γλυκια μου και κανε λιγη υπομονη και σου ευχομαι να ειναι ματαιες οι ανησυχιες σου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

σήμερα έκανα εμβρυομεταφορά.

Γονιμοποιήθηκαν 5 ωάρια και βάλαμε τρία.

Χωριακή θα κάνω την άλλη Παρασκευή.

Λένε πως όταν θέλεις κάτι πολύ, συνωμοτεί όλο το σύμπαν για να το πετύχεις.

Με τη βοήθεια του Θεού ελπίζω να γιορτάσουμε και μεις του χρόνου στη γιορτή της μητέρας.

Φιλιά

:P:p:p:p

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...