Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

IVF με δωρεά ωαρίων : γνώμες και εντυπώσεις


Recommended Posts

Μπραβο Λινακις κι εγω ξεκινησα θεραπεια ενδομητριου και 30/4 παω για υπερηχο αν ολα καλα τοτε αρχες Μαιου θα γινει η εμβρυομεταφορα.

papamika Κι εγω συμφωνω με τη Σαννα δεν ειναι δυνατον να ειναι η τελευταια σου προσπαθεια αυτη.

Καλο κουραγιο σε ολες και πολλες επιτυχιες μας ευχομαι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μπραβο κοριτσια,καλη αρχη!!!!

Linaki μου μια χαρα τα λες! Εσυ ποτε υπολογιζεις εμβρυομεταφορα? Αν πας σε ενδοκρινολογο να τον ενημερωσεις για τα φαρμακα που παιρνεις.

Annelaki περασε ο καιρος γρηγορα, καλα κανεις και δεν περιμενεις, ο τολμων νικα!!!! Ευχομαι μονο θετικα αποτελεσματα και μονο χαρες!!!!!

 

 

 

Εγω εκανα τον υπερηχο μαστου σημερα και ευτυχως ειναι ολα καλα, αυτο που επιανα ηταν ενας φυσιολογικος αδενας, τελεια δηλαδη!

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο Σαννα ολα καλα. τι ωραια να συνεχιζονται ετσι τα καλα νεα αντε τωρα να ακουμε και για εγκυουλες.

Κριστινα Αν που εισαι χαθηκες το μωρακι πως παει;

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο Σαννα ολα καλα. τι ωραια να συνεχιζονται ετσι τα καλα νεα αντε τωρα να ακουμε και για εγκυουλες.

Κριστινα Αν που εισαι χαθηκες το μωρακι πως παει;

 

Annelie μου όλα καλά! σου εύχομαι να είναι η τελευταία και τυχερή σου προσπάθεια !!!

γυρίσαμε Τετάρτη βράδυ, οπότε χθες ξεκουραζόμουν, γιατί τα ταξίδια ειδικά στο πρώτο 3μηνο δεν είναι ότι καλύτερο... μπήκα χθες στον τρίτο μήνα :)

έχει αρχίσει η κοιλιά μου και ελαφρώς ξεχωρίζει... στις 3 μάη πηγαίνω για αυχενική διαφάνεια, θα δείξει για τις περισσότερες πιθανές ανωμαλίες του εμβρύου... πιστεύω όμως ότι θα είναι καλά :)

 

Λινάκις, Σάννα σας εύχομαι όλα να γίνουν όπως τα θέλετε!!!

 

Καλικαίρι σε ευχαριστούμε πολύ!

 

Εύχομαι μόνο καλά νέα για όλες!!!

 

σας φιλώ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπραβο κοριτσια,καλη αρχη!!!!

Linaki μου μια χαρα τα λες! Εσυ ποτε υπολογιζεις εμβρυομεταφορα? Αν πας σε ενδοκρινολογο να τον ενημερωσεις για τα φαρμακα που παιρνεις.

Annelaki περασε ο καιρος γρηγορα, καλα κανεις και δεν περιμενεις, ο τολμων νικα!!!! Ευχομαι μονο θετικα αποτελεσματα και μονο χαρες!!!!!

 

 

 

Εγω εκανα τον υπερηχο μαστου σημερα και ευτυχως ειναι ολα καλα, αυτο που επιανα ηταν ενας φυσιολογικος αδενας, τελεια δηλαδη!

 

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!! Επιτέλους Παρασκευή!!!

Μπράβο βρε Sanna μου, όλα καλά....Συγχαρητήρια.

Εμείς, έτσι όπως τα υπολογίζω πάμε 10-15 Μαϊου. Εγώ το υπολόγισα γιατί μας είπε ο γιατρός 9/5 θα γίνει ο υπέρηχος!!!Τώρα τί να σας πω και εγώ. Πρώτη φορά βλέπετε, δεν έχω εμπειρία!!!

1η IVF : Παλινδρόμηση στην 9η εβδομάδα

2η IVF : (-)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου...τί κάνετε?

 

Εγώ σήμερα πήρα την ΑΒΔΕΚΑΠ μου, μου την έκαναν στο κέντρο για λόγους ασφαλείας, και τους πήγα και τα φάρμακα της δότριας!!!

Κράτησα τις οδηγίες της ΑΒΔΕΚΑΠ να δω τί στο καλό πήρα!!!

Διάβασα λίγο ότι σταματάει την περιόδο κτλ αλλά αφού εγώ δεν έχω (με χάπια μου έρχεται) δεν αντιλαμβάνομαι την λόγο που την πήρα. Έλειπε και ο γιατρούλης μας - πρωινιάτικα θα μου πεις, λογικά - αν ξέρει καμιά ας με ενημερώσει γιατί μου την σβούριξαν να μου φύγει η απορία!

Εσείς τί κάνετε???

Christina η εγκυμοσύνη σου πώς πάει???

1η IVF : Παλινδρόμηση στην 9η εβδομάδα

2η IVF : (-)

Link to comment
Share on other sites

Linakis καλησπερα το εχω ξανακουσει για αβερκαπ δεν ξερω γιατι το δινουν ξερω οτι καταστελει τις ωοθηκες δεν ξερω αν βοηθαει αλλου. Εγω δεν παιρνω - παιρνω μονο σικλακουρ φιλισιν και σολοσπιρ τιποτε αλλο. Κι αν το ενδομητριο εινια οκ τοτε μου δινουν συμπληρωμα ουτρετζισταν δεν ξερω κατι αλλο.

Κριστινα πολυ χαιρομαι για τα νεα σου. Μια χαρα θα παει η αυχενικη. Εδω ειναι πολυ δυσκολο να συμβει κατι με εξωσωματικη με δικα σου ωαρια θα συμβει με δανεικα; οοοοχιιιι!!!!! Περιμενουμε νεα σου

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάρες μου

 

Ciclacur έπαιρνα από τότε που έγινε η αφαίρεση και της δεύτερης ωοθήκης. Κάθε μήνα ciclacur. Τέλοσπάντων, δεν έχει σημασία, έκανα την ένεση (μια και μοναδική και τέλος) και το Σάββατο μου σταματάει και τα γιασμίν και αρχίζω Divina.....μετά υπέρηχο και αν όλα πάνε καλά θα γίνει η εμβρυομεταφορά.

Εδώ να σημειώσω ότι την ημέρα που ο άντρας μου θα πάει για να δώσει σπέρμα θέλει να πάρει άδεια :P:p:p:p:p:p:p είναι τρελοί αυτοί οι άνδρες!!! Δεν θέλει να αγχώνεται λέει :D:D:D:D:D:D Ευτυχώς το έχουμε ρίξει στην πλάκα και καλοπερνάμε παρά τα προβλήματά μας!!!

 

Cristina μου να ξεκουράζεσαι όσο μπορείς! Όσο για την αυχενική είμαι σίγουρη ότι θα είναι πεντακαθάρη. Αυτό που λένε για τα δανεικά είναι ότι τουλάχιστον είναι ελεγμένα! Μην φοβάσαι καθόλου...όλα θα είναι υπερτέλεια!!!

 

Απίστευτη αίσθηση να μεγαλώνει η κοιλίτσα εε???Εύχομαι να το ζήσουμε όλες!!!

1η IVF : Παλινδρόμηση στην 9η εβδομάδα

2η IVF : (-)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια...Χρονια πολλα ...

Ευχομαι οτι καλυτερο σε ολες, για επιτυχιες να διαβαζουμε ...υπομονη, ελπιδα και αισιοδοξες σκεψεις....φιλακια πολλα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

christina An τι εγινε σημερα δεν ηταν η εξεταση;

Αντε Λινακι τελειωνουν τα ψεμετα κι εω Δευτερα παω για υπερυχο κι αν ολα καλα προχωραμε για εμβρυομεταφορα.

Καλη Τυχη σε ολες μας. Δεν θελω να πω καλη επιτυχια ας πω καλη τυχη μηπως αλλαξει κι ολας κι ειναι ολα τυχερα και χαρωπα απο δω και στο εξης.

Φιλια

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλη επιτυχια σε ολες μας!

Linaki δεν την ξερω την περιπτωση σου, σου ευχομαι ετσι απειρη να παραμεινεις να πετυχεις με την πρωτη και να μη χρειαστει να μαθεις περισσοτερα!

Thalassa σ'ευχαριστουμε πολυ για τα καλα σου λογια!

Cristina τελεια να ειναι η αυχενικη σου κοπελα μου να χαλαρωσεις περισσοτερο!

Χαρούμενα νεα για ολες μας απο εδω και περα!

Φιλακια!

Link to comment
Share on other sites

Αnnelie, Sanna καλη επιτυχια κοριτσια μου!

Linaki πολυ γελασα με τον αντρα σου που θελει να παρει αδεια για να δωσει σπερμα. Εχουν πλακα σκεψου να κανανε και κατι πιο δυσκολο! Με χιουμορ μονο τα αντιμετωπιζεις αυτα!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσάκια καλημέρα σας!

Αννελί μου, η αυχενική είναι για τις 3 μάη, σε μία εβδομάδα... έχω ακόμη μέρες...

σήμερα όπως και κάθε εβδομάδα από όταν ξεκίνησα κάνω εξέταση στην οιστραδιόλη και στην προγεστερόνη... κάθε εβδομάδα... άγχος... η προγεστερόνη μου είναι καλή, η οιστραδιόλη όχι και τόσο και κάθε φορά παρακαλάω να ανέβει... θέλω να σας πω ότι το άγχος δεν τελειώνει, ειδικά άν έχεις τέτοια θέματα όπως εγώ...

κορίτσια μην το γελάτε με τον άντρα της λινάκι, να σας θυμήσω τους στίχους από το διδυμότειχο μπλουζ του Παπακωνσταντίνου... θέλει ηρεμία για να έχουμε όμορφα μωρά :)

Θάλασσα σε ευχαριστούμε μακάρι όλες μας να έχουμε τα μωρά μας στην αγκαλιά μας σε λίγο καιρό

σας φιλώ γλυκά γλυκά, φε΄ύγω για τις εξετάσεις μου :/

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου

 

Annelie μου εύχομαι να πάνε όλα καλά.

Άκουγα σήμερα και ζώδια σε έναν σταθμό και έλεγε ότι λόγω ΔΙΑ έχουμε όλοι την τύχη με το μέρος μας!!! Βιαστείτε λοιπόν....(δεν τα πιστεύω αλλά λέμε τώρα- έτσι για να συνωμοτεί το σύμπαν)!!!

Christina An εύχομαι καλά αποτελέσματα

Thalassa ευχαριστούμε πολύ για τις ευχές

Elpida οι άντρες έχουν τρελή πλάκα σε αυτά τα ζητήματα!!!Αφού θέλει να αρχίσει διατροφή και γυμναστική 10 μέρες που απομένουν να δυναμώσει κι άλλο λέει...τί να του πω πείτε μου!!! Γελάω και μου ανεβαίνει η διάθεση!!!

Ωστόσο έχω μια διαδικαστική απορία: Αν ο υπέρηχος είναι να γίνει την ημέρα Χ, το σπέρμα πότε δίνεται??? και η εμβρυομεταφορά πότε γίνεται??? Την ίδια μέρα??? (υπό την προυπόθεση ότι όλα πάνε καλά λέμε)!!!

ΥΓ: Η περίμετρος του στήθους έχει ανέβει 10cm και επιπλέον νιώθω κάτι κραμπούλες στην κοιλία μου. Όχι ενοχλητικές ή συνεχόμενες αλλά τις νιώθω...είναι φυσιολογικό??

1η IVF : Παλινδρόμηση στην 9η εβδομάδα

2η IVF : (-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ελπιδα ευχαριστω πολυ

Κριστινα Αν σορυ νομιζα οτι ηταν την τριτη που μα περασε μην ανυσηχεις μια χαρα θα πανε ολα.

Λινακις οτν ειναι οκ το ενδομητριο τοτε μετα απο 2-3 μερες παει για σπερμα και εμβρυομεταφορα παλι μετα απο 2-3 μερες γιατι πρεπει να γονιμοποιηθουν

Απο τη στιγμη που κανεις θεραπεια για το ενδομητριο ναι ειναι φυσιολογικα αυτα που εχεις.Thalassa ευχαριστουμε πολυ για τις ευχες. ΅

Ελπιζω να βγουν αληθινες

Φιλακια πολλα σε ολες

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια καλημέρα!

από χθες είμαι αρκετά χαρούμενη γιατί οι τιμές των ορμονών μου είναι στα επιθυμητά όρια (ο πλακούντας άρχισε και λειτουργεί :) ).

Θέλω να σας δώσω μία συμβουλή για όλες όσες είστε στη φάση της προσπάθειας Annelie, Sanna, Linakis, Elpida etc ξεκινήστε από τώρα να παίρνεται καθημερινά φολικό ή φυλικό οξύ. Όταν με το καλό βγει ο χοριακή σας θετική, τότε ο γιατρός σας θα σας προμηθεύσει γυλικό οξύ μέχρι το τέλος της εγκυμοσύνης. Δεν χάνεται τίποτα απολύτως να ξεκινήσετε από τώρα την δόση σας, ίσα ίσα που αυτό βοηθάει πάρα πολύ. Η ημερήσια ανάγκη είναι 400 μg και κυκλοφορούν σε σκευάσματα στο φαρμακείο με ακριβώς αυτή τη δόση. δεν χάνεται τπτ να ξεκινήσετε έτσι κι αλιώς είναι φυτικά και δεν κάνευν κακό, μόνο καλό!

 

Linakis, με τέτοια περίμετρο κάνε καμία φωτογράφηση καλή μου :) σε βλέπω για sexbomb ;)

 

σας φιλώ όλες :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας

 

Christina πολύ χάρηκα με τα νέα σου και ευχαριστούμε για την συμβουλή. Αύριο θα μιλήσω με τον γιατρό και θα τον ρωτήσω να σου πω την αλήθεια!!

Όσο για την περίμετρο...αν δεν κάτσει η εγκυμοσύνη τουλάχιστον θα βγάλουμε χρήματα....το έχω σκεφτεί και εγώ, μην νομίζεις!!!

Annelie μου σε ευχαριστώ που με ενημέρωσες για τις ημέρες...πρέπει να προγραμματίσω και την δουλειά μου εγώ. Θα πάρω άδεια αυτές τις 10 -15 μέρες που κάθεσαι μέχρι την χοριακή. Θα δουλεύω μέσω υπολογιστή βέβαια αλλά μόνο από το σπίτι....οπότε θέλω να ξέρω τους χρόνους πάνω κάτω!!!Πάντως μας άργησε ο γιατρός μπορώ να πω, όχι ότι είναι σημαντικό αυτό, απλά λέμε!!!

 

Sanna πού χάθηκες? Όλα καλα???

1η IVF : Παλινδρόμηση στην 9η εβδομάδα

2η IVF : (-)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες σας! Είμαι καινούργια στο φόρουμ και κάθε βοήθεια θα είναι δεκτή με χαρά!!!! καθώς έχω αρκετές απορίες για το πως λειτουργεί :confused:. Είμαι στην προσπάθεια να γίνω επιτέλους μάνα :-). Έχω ήδη κάνει προσπάθειες και πλέον ενδιαφέρομαι για εξωσωματική με δανεικά ωάρια! Έχει κάποια προσωπική εμπειρία που να θέλει να το μοιραστεί μαζί μου;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας...

 

Είμαι κι εγώ καινούρια στην παρέα σας...Διάβασα αρκετά από το θέμα σας και πραγματικά συγκινήθηκα με την αγωνία σας και το πόσο κοντά είστε η μια στην άλλη...

 

Θα θελα όσο μπορείτε την βοήθεια σας...γιατί μέσα στο μυαλό μου όλα είναι συγχισμένα και δεν βγάζω και ιδιαίτερη άκρη...

 

Εκανα ήδη δυο σπερματεγχύσεις, λαπαροσκόπηση για αφαίρεση ενδομητρίωσης, τρεις εξωσωματικές (διεγέρσεις) και 6 (εμβρυομεταφορές)...Η ψυχολογία μου δεν είναι στα καλύτερα της αφού πια έχω κουραστεί και απογοητευτεί...Δεν τα βάζω όμως κάτω...

 

Μετά την τελευταία μου αποτυχία πριν 2 μήνες περίπου (πάντα η χοριακή είναι μηδέν)...ο ΄γιατρός μας εισηγήθηκε τη δωρεά ωαρίων ή το φυσικό κύκλο...Προσπαθώ με τον άντρα μου να κάνουμε την κατάλληλη επιλογή...Μάλλον κλίνουμε προς τη δωρεά ωαρίων...επειδή έχει περισσότερες πιθανότητες...Δεν ξέρω αν θα αντέχαμε το φυσικο κύκλο γιατί πάνε χρόνια που είμαστε σε αυτή τη διαδικασία με προσπάθειες, φάρμακα κλπ και είναι πολύ ψυχοφθόρο όλο αυτό.

 

Μπορείτε να με βοηθήσετε λιγάκι για τη διαδικασία; Εχω κάποιες απορίες:

 

α. Οντως βρίσκουνε δότρια με τα χαρακτηριστικά της μητέρας; (όχι πως έχει ιδιαίτερη σημασία...αλλά θέλω να ξέρω)

β. Γιατί μας είπε πως πρέπει να δώσει ο άντρας μου σπέρμα στην αρχή για να υπάρχει για κάθε περι΄πτωση; Δεν θα μας ζητηθεί φρέσκο;

γ. Πού ξέρω πως τα ωάρια θα είναι "φρέσκα"....σε εκείνο τον κύκλο που θα γίνει και η εμβρυομεταφορά; Η δεν έχει σημασία αυτό;

δ. Πώς μπορώ να ξέρω αν όντως είμαστε το μοναδικό ζευγάρι που πήρε τα ωάρια και δεν δώσανε και μερικά σε άλλο;

 

Θέλω να ευχηθώ τελειόμηνη εγκυμοσύνη στις κοπέλες που είναι εγκυούλες και πολύ καλή επιτυχία και δύναμη σε όσες είναι σε προσπάθεια! Επίσης όσες είναι μανούλες να σας ζήσουνε τα μωράκια σας!

 

Ευχαριστώ για την υπομονή να με διαβάσετε...

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθατε κοριτσια στην παρεα μας.

Ενα εχω να Πω Δημητρα οταν κανεις την εμβρυομεταφορα ξεχνας οτι τα ωαρια ειναι δανεικα εγω τουλαχιστον ετσι ενιωθα. Και στενοχωρηθηκα παρα πολυ που δεν εμεινα εγκυος με την πρωτη.

Believe μου συνηθως προσπαθουνε να εχουν δοτρια που σου μοιαζει. Για το σπερμα δεν ξερω εμας μας πειρανε σπερμα 2-3 μερες πριν την εμβρυομεταφορα. Τωρα δεν πιστευω πως τα ωαρια που θα παρετε θα ειστε και το μοναδικο ζευγαρι. Αν μπορεις πηγαινε με φυσικο κυκλο δεν ξερεις. Αν δεν μπορεις αυτο που πρεπει να αναρωτηθεις ειναι τι πραγματικα θελεις, για να μπορεσεις να προχωρησεις στα δανεικα. Αλλιως θα σου ειναι πολυ δυσκολο. Το κυριοτερο που πρεπει να θες ειναι να γινεις μανουλα. Ολα τα υπολοιπα ειναι πολυ μικρα μπροστα στο στοχο μας. Στο λεω εγω που ειχα τις ιδιες αποριες και περισσοτερες απο σενα. Ομως εδω εχουμε το σλογκαν μας δεν το βαζουμε κατω λεμε!!!!! Και με αλλες κοπελες που μιλησα και εχουν παιδακια με δανεικα ειναι τοσο ευτυχισμενες που ουτε καν σκεφτονται οτι τα παιδια τους ειναι με δανεικα. Μη νομιζεις ενα κυταρο ειναι το οποιο απο σενα εξαρταται αν θα μεγαλωσει.

Εσυ θα του δινεις οξυγονο απο σενα θα τρεφεται, τη δικη σου φωνη θα αναγνωριζει εσυ θα το θηλασεις. Ο θηλασμος να ξερεις οτι ειναι ψυχικο δεσιμο μεταξυ παιδιου και μανας. οποτε κοριτσια βουρ!!!!!!

Κριστινα Αν μπραβο σου πολυ χαρηκα. Ολα καλα μια χαρα. να σου πω εγω πινω πργκνακερ και φιλισιν εδω και παρα πολυ καιρο ενα χρονο σχεδον.

Σαννααααααααααα ποου εισαι; χαθηκες

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια καλημέρα!

από χθες είμαι αρκετά χαρούμενη γιατί οι τιμές των ορμονών μου είναι στα επιθυμητά όρια (ο πλακούντας άρχισε και λειτουργεί :) ).

Θέλω να σας δώσω μία συμβουλή για όλες όσες είστε στη φάση της προσπάθειας Annelie, Sanna, Linakis, Elpida etc ξεκινήστε από τώρα να παίρνεται καθημερινά φολικό ή φυλικό οξύ. Όταν με το καλό βγει ο χοριακή σας θετική, τότε ο γιατρός σας θα σας προμηθεύσει γυλικό οξύ μέχρι το τέλος της εγκυμοσύνης. Δεν χάνεται τίποτα απολύτως να ξεκινήσετε από τώρα την δόση σας, ίσα ίσα που αυτό βοηθάει πάρα πολύ. Η ημερήσια ανάγκη είναι 400 μg και κυκλοφορούν σε σκευάσματα στο φαρμακείο με ακριβώς αυτή τη δόση. δεν χάνεται τπτ να ξεκινήσετε έτσι κι αλιώς είναι φυτικά και δεν κάνευν κακό, μόνο καλό!

 

Linakis, με τέτοια περίμετρο κάνε καμία φωτογράφηση καλή μου :) σε βλέπω για sexbomb ;)

 

σας φιλώ όλες :)

 

Μπραβο Cristina μου πολυ ωραια νεα και απο εδω και περα ολο χαρουμενα νεα να εχεις!

Αυτο που ειπες για το φυλικο οξυ το εχω σκεφτει και εγω να το παρω πριν τη χοριακη πρωτα ο Θεος. Ποσο πιο πριν εννοεις, νομιζω οτι εχεις απολυτο δικιο!

Να εισαι καλα, να χαλαρωσεις και να το απολαυσεις και εμεις η παρεουλα σου ειμαστε εδω κοριτσακι μου! Καλη σου λευτερια!

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω με την annelie απολυτα. Οταν αποφασισουμε να παμε σε δανεικα δεν πρεπει να πονταρουμε στο αν μας μοιαζει η δοτρια γιατι αν το δεις και διαφορετικα και το δικο σου γονιδιακα παιδι μπορει να μη σου μοιαζει καθολου. Και μια γυναικα που θα μεινει εγκυος με δανεικα πιστευω οτι μετα δεν τη νοιαζει τιποτα αλλο απο το να ειναι γερο το μωρο. Μονο αυτο εχει σημασια. Καλη επιτυχια και στις καινουριες μας φιλες!

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας...Σαφώς συμφωνώ μαζί σας...γερό να είνάι το μωρό κι αυτό έχει σημασία! Και τι να λέμε τώρα; Μακάρι να τα καταφέρω να έχω μωρό μια μέρα....αν είναι και σύντομα ακόμη καλύτερα!:P Η ιδεά των δανεικών καθόλου δεν με ενοχλεί...ήδη κάναμε και αίτηση για υιοθεσία...οπότε αφού δεν μας ενοχλεί ένα εντελώς ξένο μωρό πόσο μάλλον ένα που αν το θέλει ο Θεός θα το κυοφορήσω και θα το γεννήσω και θα ζήσουμε όλη αυτή τη μαγική κι ευλογημένη εμπειρία με τον αντρούλη μου!:D Αχ πόσο το θέλω!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας...Σαφώς συμφωνώ μαζί σας...γερό να είνάι το μωρό κι αυτό έχει σημασία! Και τι να λέμε τώρα; Μακάρι να τα καταφέρω να έχω μωρό μια μέρα....αν είναι και σύντομα ακόμη καλύτερα!:P Η ιδεά των δανεικών καθόλου δεν με ενοχλεί...ήδη κάναμε και αίτηση για υιοθεσία...οπότε αφού δεν μας ενοχλεί ένα εντελώς ξένο μωρό πόσο μάλλον ένα που αν το θέλει ο Θεός θα το κυοφορήσω και θα το γεννήσω και θα ζήσουμε όλη αυτή τη μαγική κι ευλογημένη εμπειρία με τον αντρούλη μου!:D Αχ πόσο το θέλω!!!!

 

 

Πολυ γλυκο το μηνυμα σου και πραγματικα εισαι τυχερη που συμφωνησατε με το συζυγο να υιοθετησατε. Και εφοσον ειστε ετοιμοι για υιοθεσια ειστε σιγουρα και για την περιπτωση των δανεικων. Το σλογκαν μας ειναι δεν το βαζουμε κατω λεμεεεεε!

Εγω σου ευχομαι να γινουν τα πραγματα οπως τα ονειρευεσαι!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...