Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

IVF με δωρεά ωαρίων : γνώμες και εντυπώσεις


Recommended Posts

Να είστε καλα όλες!!!!! Σας ευχαριστω για τα καλα σας λόγια και την συμπαράσταση , την είχα ανάγκη.

 

Τέλος πάντων πρέπει να αλλάξουμε σελίδα και να κοιτάξουμε μπροστά.

 

Εύχομαι σε όλες Καλο Πάσχα και μετα να έχουμε μόνο θετικά νέα και χαρούμενες εγκυμοσυνες και μακάρι αυτη η προσπάθεια μου να ήταν η τελευταία αρνητική της παρεουλας μας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σαννα μου μη στεναχωριεσαι εχει ενα 50% να πετυχει εμενα ετσι μου ειπε ο Γιατρος.

Προχωρας συνεχιζεις και στο τελος εσυ θα βγεις νικητρια. Βλεπεις οτεν κυνηγας κατι πολυ θα πετυχει δεν υπαρχει περιπτωση. Εδω τοσα εμποδια ξεπερασες σε αυτο θα κολλησεις; οχι βεβαια.

Τωρα για το θεμα της μουτζας αστα να πανε ξερω τι εννοεις αλλα δεν πτοούμαστε

Εγω ειχα και χειροπιαστο θεμα για να το πιστεψω . Και τι δεν εκανα πηγα στο μοναστηρη του Άγιου Κυπριανου μας διαβασε παππας πηρα το βιβλιαρακι του το διαβαζα 40 μερες ριχνω αγιασμο και θυμιαζω κάθε βδομαδα.

Είναι πολύ ασχημο να θελει καποιος να σου κανει κακο και το ξερω από πρωτο χερι.

Μην δινεις σημασια κοριτσι να εχεις πιστη κι όλα θα γινουν

Πραγματικα ευχομαι να ηταν το δικο σου τελευταιο κι από δω και στο εξης να ακουμε μονο χαρουμενα νεα.

Δεν το βαζουμε κατω λεμε!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν το βαζουμε κατω λεμε

κ'εγω μια απο τα ιδια με σενα

συνεχιζουμε μεχρι να παρουμε αγκαλια το μωρακι μας!!!!

 

για πες μου γι'αυτη την εξεταση του ενδομητριου που λες

δεν την εχω ακουσει

Το χαμογελο σου

ολη η ζωη μου.....

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο ρε κοριτσια μου αλλαξατε την ψυχολογια!

 

Αυτο θα γινει το σλογκαν μου απο εδω και περα:

 

 

Δεν το βαζουμε κατω λεμε!

 

 

 

Linaki μιλησα με τον γιατρο και μου εξηγησε. Θελει λεει να ξαναδει το dvd της τελευταις υστεροσκοπησης που εκανα τον Δεκεμβρη και σαν "σωστος" γιατρος μου ειπε στον αντρα μου οτι δεν ξεναπροχωραμε μεχρι να φυγει το μικροβιο απο το σπερμα. ολα αυτα μετα απο δυο προσαπθειες με δανεικα και 12000 ευρω. Δεν εχει σημασια που εγω φωναζα εξαρχης να φυγει το μικροβιο ενω ο ιδιος ο γιατρος καθυσηχαζε τον αντρα μου οτι το μικροβιο δεν ειναι κατι σοβαρο και μας εδινε καθε φορα 75 % πιθανοτητες να τα καταφερουμε!!!!!! Στο τελος συμπληρωσε οτι δεν καταλαβαινει αυτο το αστειο που συμβαινει στην δικη μας περιπτωση!!!!

 

Και δευτερο περιστατικο με δευτερο γιατρο εχθες . Θελω να κανω αυτη την τεχνικη που σας ειπα με βιοψια ενδομητριου λιγο πριν την περιοδο. Παιρνω τηλ τον μονο γιατρο που την κανει στην Ελλαδα και ειναι ο γιατρος που θα κανω συλλογη απο φυσικους και που συνεργαζεται με το Αμερικανικο Πανεπιστημιο του Yale και στελνει εκει τα δειγματα για να αξιολογηθουν απο τον γιατρο που ανακαλυψε αυτη τη μεθοδο. Του εξηγω οτι διαβασα για τη μεθοδο και θελω να την προγραματισουμε ,μου λεει ποια μερα του κυκλου μπορει να γινει και τον ρωταω αν γινεται στον ιδιο κυκλο που θα γινει και η ωοληψια και μου λεει ναι δεν υπαρχει προβλημα. επικοινωνω με τον καθηγητη του Αμερικανικου Πανεπιστημιου και τον ρωταω το ιδιο πραγμα αν δηλ μια ωοληψια θα εδειχνε λανθασμενο αποτελεσμα και μου λεει οτι απαγορευεται στον ιδιο κυκλο και πρεπει να περασει τουλαχιστων ενας μηνας απο την τελευταια ωοληψια σε φυσικο για να παρει το ενδομητριο το φυσικο του σχημα και μου εγραψε και καποια αλλα πραγματα για μια μετρηση lh για να ειναι ακριβης η μερα που θα γινει η βιοψια.

 

Με αυτα θελω να πω κατι που εχω ξαναπει αλλα δυστυχως για αλλη μια φορα δικαιωνομαι. Οι γιατροι ειναι τοσο πολυ φευγατοι και απασχολημενοι με αλλα θεματα που δεν νοιαζονται.

Δεν μπορω να το εξηγησω αλλιως ή να το θεσω πιο ευγενικα.

 

Δεν νοιαζονται.-

 

mamana σου εστειλα πμ εχθες το βραδυ. το βρηκες?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Sanna σε καταλαβαίνω απόλυτα σε όσα λες με τους γιατρούς γιατί οι περισσότεροι βλέπουν τους ασθενείς σαν ένα πορτοφόλι που πρέπει να ανοίξει και μάλιστα γρήγορα. Είναι πάρα πολύ άσχημο. Αυτό το ένιωσα σε μια μικροεπέμβαση που έκανα (ασχετη με τα γυναικολογικά) σε έναν γενικό χειρούργο. Τον ένοιαζε να με ανοίξει και να πληρωθεί, τίποτα άλλο και φάνηκε τόσο στην ταχύτητα που έγινε η όλη διαδικασία όσο και στην μετέπειτα συμπεριφορά του και μιλάμε για 600 ευρώ όχι για 6.000 που είναι η κάθε προσπάθειά εξωσωματικής.

Ευτυχώς εγώ σε αυτό έχω σταθεί τυχερή. Ο γιατρός μου με ξέρει από τα 14, με έστειλε συστημένη στο κέντρο, ο γιατρός μου εκεί είναι πάνω από όλα άνθρωπος και μέχρι τώρα δεν έχω κανένα παράπονο. Αμφότεροι (εξωσωματικός + γυναικολόγος) θα το θεωρήσουν προσωπική τους επιτυχία να μείνω έγκυος και θα με κάνουν paper!!!Ακούς εκεί...paper....(ανέβηκα τώρα)!!!

Περιμένω σήμερα τηλέφωνό του να μου δώσει οδηγίες και να μου πει τα περαιτέρω είπε...δεν κατέχω τί, αλλά αυτός σίγουρα ξέρει.

 

Ωστόσο το σύνθημά μας πρέπει να είναι το ΔΕΝ ΤΟ ΒΑΖΟΥΜΕ ΚΑΤΩ αλλά και το προσοχή στα λαμόγια!!!

Απορώ που ο άντρας σου δεν τον πλάκωσε στο ξύλο τώρα που θέλει να διώξει πρώτα το μικρόβιο....και να μην το θέτεις ευγενικά, να εκφράζεις τον θυμό σου....το χρηματικό αλλά και το ψυχολογικό κόστος είναι πολύ σημαντικό σε αυτές τις περιπτώσεις!!!Δεν τους πληρώνεις για να τους λες τί να κάνουν αλλά για να σου λένε....εσείς εδώ μέσα έχετε doctora σε αυτές τις περιπτώσεις έτσι όπως σας αναγκάζουν να τα ψάχνετε όλα και να τσεκάρετε τα λεγόμενά τους από 1000 μεριές!

 

Το είπες στον γιατρό ότι μίλησες με Αμερική? Τί σου είπε?? Τι έπεσαν τα μούτρα τουλάχιστον????

1η IVF : Παλινδρόμηση στην 9η εβδομάδα

2η IVF : (-)

Link to comment
Share on other sites

Όχι linaki μου, δεν είπα τίποτα. Η Δουλεια θέλω να γίνεται μόνο σωστά και τίποτα άλλο. Έχω αποφασίσει να προσπαθω να παίρνω ότι καλύτερο έχει ο καθένας μπάς και και τα καταφέρω καμία φορα. Εχω κουραστεί να μαλωνω με τους μ....κες. Όταν θα πάρω τηλ και θα ρωτήσω πια μέρα να πάω για να εντοπίσουμε την ημέρα της ωορηξιας, γιατί είναι σημαντικο για το τεστ να ξέρεις πια μέρα έγινε, τότε θα του πω ότι δήθεν εκείνος ο ίδιος μου έδωσε αυτές τις οδηγειες (γιατί συνήθως οι γιατροί ξεχνάνε και τι λένε) και αν μου πει τίποτα τότε θα του δείξω το mail που μου έστειλε ο Αμερικανός για να τελειώνουμε.

Link to comment
Share on other sites

Όχι linaki μου, δεν είπα τίποτα. Η Δουλεια θέλω να γίνεται μόνο σωστά και τίποτα άλλο. Έχω αποφασίσει να προσπαθω να παίρνω ότι καλύτερο έχει ο καθένας μπάς και και τα καταφέρω καμία φορα. Εχω κουραστεί να μαλωνω με τους μ....κες. Όταν θα πάρω τηλ και θα ρωτήσω πια μέρα να πάω για να εντοπίσουμε την ημέρα της ωορηξιας, γιατί είναι σημαντικο για το τεστ να ξέρεις πια μέρα έγινε, τότε θα του πω ότι δήθεν εκείνος ο ίδιος μου έδωσε αυτές τις οδηγειες (γιατί συνήθως οι γιατροί ξεχνάνε και τι λένε) και αν μου πει τίποτα τότε θα του δείξω το mail που μου έστειλε ο Αμερικανός για να τελειώνουμε.

 

Απίστευτο!

Εσύ ξέρεις πάντως.

Εύχομαι να πάνε όλα καλά!

Σε πόσο καιρό υπολογίζεις να κάνεις την επόμενη προσπάθεια???

1η IVF : Παλινδρόμηση στην 9η εβδομάδα

2η IVF : (-)

Link to comment
Share on other sites

Θα δω linaki μου. Θα κάνω αυτο το μήνα το τεστ και μετα θα αρχίσω να κάνω συλλογη ωαριων και όταν θα είμαστε έτοιμοι και ο άντρας μου θα έχει ολοκληρώσει τις θεραπείες του και θα έχει απαλαχτει απο το μικρόβιο τότε θα προχωρήσουμε σε γονιμοποίηση και εμβρυομεταφορα. Βήμα -βήμα θα το πάω και βλέπουμε.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ζουζούνες μου :):):):):)

 

Τί κάνετε? Σήμερα τελευταία μέρα στο γραφείο και έχω καταχαρεί.

Χθες μίλησα με τον γιατρό μου και μου έδωσε ημερομηνίες και οδηγίες. Έτσι όπως μου τα είπε θα γίνει η εμβρυομεταφορά 10-15 Μαΐου. Ορτανσία μου εσείς πότε λέτε???

Δεν μου ζήτησε άλλες εξετάσεις. Μου είπε μόνο για μια ένεση που πρέπει να κάνω τέλος Απριλίου (πού να την κάνω???έχω μια πολύ καλή θεία που ήταν νοσηλεύτρια...λέτε να ξέρει να κάνει???εσείς πού την κάνατε?) και μετά ξανά χάπια και υπέρηχο (αυτό μάλλον για το πάχος του ενδομητρίου θα είναι). Ανυπομονώ λίγο να σας πω την αλήθεια!!!Αλλά κρατιέμαι...κρατιέμαι!!!

Δεν μου ζήτησε αυτή την προλακτίνη που λένε και ουτε την FSH....να ανησυχήσω??? Ευτυχώς προλαβαίνω το ραντεβού με τον ενδοκρινολόγο και τις εξετάσεις που θα μου γράψει....έτσι να είμαστε από παντού καλυμμένοι!

 

Αν δεν τα ξαναπούμε (στην εξοχή δεν υπάρχει ιντερνετ) σας εύχομαι ένα χαρούμενο Πάσχα, πολύ ξεκούραση και χαλάρωση και διασκέδαση γιατί σίγουρα την έχουμε όλες ανάγκη.

 

ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ!!!

1η IVF : Παλινδρόμηση στην 9η εβδομάδα

2η IVF : (-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σχετικα με το αν θα πρεπει να τα χωνουμε στους γιατρους θελω να μοιραστω μαζι σας μια εμπειρια μου. Στην τριτη μου προσπαθεια σε ενα κεντρο ειχαν παρει απο ωοληψια 6 ωαρια και την επομενη μερα μου ειπαν γονιμοποιηθηκαν τρια πολυ καλης ποιοτητας. Την τριτη μερα παω για εμβρυομεταφορα οπου εκει που ειμαι ηρεμη και φερνουν τα εμβρυα δημιουργειται ενας πανικος ακουω τον γιατρο να λεει οτι εγινε κατι σαν αναρροφηση και εκτος του οτι με πονεσε παρα πολυ σηκωθηκα με πολυ αιμα. Οταν τελειωσε μου ειπε οτι ολα πηγαν καλα, τον ρωτησα τι ηταν αυτο που ακουσα και μου ειπε οτι ειναι πολυ συνηθισμενο και να μην ανησυχω. Πηγαινω σπιτι ακομα εχω λιγο πονο και αιμα σχεδον σαν περιοδου. Τον πηρα τηλεφωνο και ημουνα λιγο επιθετικη χωρις να το εκφρασω οτι δεν με προσεξε του το εδωσα να το καταλαβει με τον τροπο που του μιλησα. Ειχα ξεγραψει αυτη την προσπαθεια και αποφασισα οτι μετα θα αλλαξω γιατρο.

Την τριτη μερα απο την εμβρυομεταφορα με παιρνουν τηλεφωνο απο το κεντρο και μου λενε οτι τελικα εχω και αλλο εμβρυο τελειας μορφολογιας που προχωρησε σε βλαστοκυστη και θα το καταψυξουν. Τρελλαθηκα, χαρηκα, προβληματιστηκα, δεν μπορω να σας πω τι ακριβως επικρατουσε απο αυτα τα συναισθηματα. Τωρα βεβαια με πολυ μεγαλυτερη εμπειρια αποκλειω την περιπτωση να υπηρχε και αλλο εμβρυο που μου το ανακοινωσανε οταν εγινε βλαστοκυστη.

Τελος παντως η προσπαθεια αυτη ειχε φυσικα μια χοριακη που πιο 0 δεν γινεται και πηγα στον επομενο κυκλο για εμβρυομεταφορα της υποτιθεμενης βλαστοκυστης.

Γινεται η εμβρυομεταφορα και τι μου λεει το καθαρμα! Ε αν δεν μεινεις και μ'αυτο εγκυος παρατατα! Εγω εκεινη την στιγμη ενιωσα οτι ηθελε να μ'εκδικηθει που τον αμφισβητησα στην προηγουμενη προσπαθεια. Επισης εκεινη τη μερα της εμβρυομεταφορας μας μιλησε για υιοθεσια, για δανεικα, για παρενθετη μητροτητα και οτι μπορουσε να πει για να με πληγωσει, καλη επιτυχια δε θυμαμαι αν ειπε ειλικρινα!

Το συμπερασμα ειναι ναι να δειχνουμε οτι ειμαστε διαβασμενες αλλα δυστυχως με διπλωματικο τροπο να μην καταλαβουν οτι αμφισβητουνται γιατι δυστυχως αυτα που κανουν δεν μπορουμε να τα ελεγξουμε.

Διπλωματια και δεν το βαζουμε κατω λεμε!

Link to comment
Share on other sites

απιστευτες ιστοριες πραγματικα! και απο οτι ξερω δεν πρεπει να ματωσει κατα την μεταφορα

το κακο ειναι οτι δεν μπορουμε παντα να τους ελεγξουμε. εμενα την τελ φορα δεν μπορουσε να περασει τον καθετηρα με τα εμβρυα, προσπαθουσε τουλ πεντε λεπτα, απογοητευτηκε και ειπε να ξαναπαρουν τα εμβρυα στον κλιβανο

εβαλε βοηθητ καθετηρα και τα ξαναφερανε. και πριν μου ελεγε οτι πρεπει να μεταφερθουν αμεσως γιατι ειναι πολυ ευαισθητα.

σαννα, εισαι φοβερη!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσάκια μου γλυκά!

σας εύχομαι καλό Πάσχα!

γρήγορα να βρεθείτε με τα μωράκια σας στην κοιλιά σας!!!

δείξτε υπομονή και επιμονή... δεν υπάρχει άλλος δρόμος...

όμως να ξέρετε πως στο τέλος θα γίνουμε όλες μητερούλες...

σας στο λέω που έφτασα στα 44, όταν θα γεννήσω θα είμαι 45 και όταν πήγα τον Φλεβάρη για την εμβρυομεταφορά ήξερα ότι είναι η τελευταία προσπάθεια, δεν έδινα άλλα περιθώρια στον εαυτό μου... και όμως έχω ένα εμβρυάκι και λέω ότι αξίζει τον κόπο, αρκεί να το θέλουμε!

φεύγουμε για χωριό για το πάσχα και εκεί δεν έχει ιντερνετ οπότε σας εύχομαι από τώρα καλή Ανάσταση!!!

σας φιλώ γλυκά!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλη Ανασταση και καλη επιτυχια σε ολες και σε οσες ειναι ηδη μανουλες να χαιρονται τα μωρακια τους!

Cristina An σ'ευχαριστουμε για το κουραγιο που μας δινεις, να εχεις μια τελεια εγκυμοσυνη και καλη λευτερια!

Φιλακια!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου,

 

Χρόνια Πολλά, Χριστός Ανέστη!!!

 

Ελπίζω να ξεκουράστηκατε όλες και τώρα τα κεφάλια μέσα!!!

 

Χώνομαι στην δουλειά, σας φιλώ όλες!

1η IVF : Παλινδρόμηση στην 9η εβδομάδα

2η IVF : (-)

Link to comment
Share on other sites

Όχι linaki μου, δεν είπα τίποτα. Η Δουλεια θέλω να γίνεται μόνο σωστά και τίποτα άλλο. Έχω αποφασίσει να προσπαθω να παίρνω ότι καλύτερο έχει ο καθένας μπάς και και τα καταφέρω καμία φορα. Εχω κουραστεί να μαλωνω με τους μ....κες. Όταν θα πάρω τηλ και θα ρωτήσω πια μέρα να πάω για να εντοπίσουμε την ημέρα της ωορηξιας, γιατί είναι σημαντικο για το τεστ να ξέρεις πια μέρα έγινε, τότε θα του πω ότι δήθεν εκείνος ο ίδιος μου έδωσε αυτές τις οδηγειες (γιατί συνήθως οι γιατροί ξεχνάνε και τι λένε) και αν μου πει τίποτα τότε θα του δείξω το mail που μου έστειλε ο Αμερικανός για να τελειώνουμε.

 

Χρόνια πολλα κατ αρχας σε όλες σας. Πολυ στεναχωρεθηκα με αυτο που έγινε γιατι είναι ο γιατρός που θα κάνω την τελευταία μου προσπαθεία. Ευτυχώς που το ρωτήσες απο Μονή σου, ευτυχως.

31 χρονών

3 IVFs αρνητικές

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά! Χριστός Ανεστη!

Παπαμικα μου μηστεναχωριεσαι. Έχω κάνει προσπάθειες σε 5 γιατρούς και ο συγκεκριμένος γιατρός και το συγκεκριμένο κέντρο είναι το πιο αξιόλογο. Απλά θέλει κι εκεί στενή παρακολούθηση.

Link to comment
Share on other sites

Sanna, θέλω να σε ρωτήσω: μπορούμε να μαζευουμε ωαρια καθε μηνα αντι για έμβρυα; Το λέω αυτό γιατί και γω έχω καταφυγει στους φυσικούς και είναι πολύ κωστοβόροι επειδή πρέπει να χρησιμοποιώ καθε φορά σπέρμα δοτη. Καταλαβαινεις πόσο παει επομενως. Τα ωαρια έχουν πιθανοτητες επιβιωσης στην απόψυξη; Στείλε μου αν θες και το κεντρο που πας για φυσικούς σε pm.

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά! Χριστός Ανεστη!

Παπαμικα μου μηστεναχωριεσαι. Έχω κάνει προσπάθειες σε 5 γιατρούς και ο συγκεκριμένος γιατρός και το συγκεκριμένο κέντρο είναι το πιο αξιόλογο. Απλά θέλει κι εκεί στενή παρακολούθηση.

 

Δικαιο έχεις πράγματι αν δεν έχουμε τα μάτια μας 14 δε ξέρω και εγώ τι θα παθαίναμε άλλο... Πάντως και εγώ έχασα την εμπιστοσύνη μου,ειδικά στο γιατρό που έκανα τις 2 αποτυχημένες, παρόλο που τον συμπαθώ πάρα πολύ, έχει τόση δουλειά που είναι αδύνατο να δώσει σημασία, ποτέ μέχρι σήμερα δε μου έδωσε μια λογική απάντηση γιατί αποτυγχάνω και όλο μου λέει να χρησιμοποιήσω παρένθετη μήτρα αλλά χωρίς να μου λέει ξεκάθαρα ότι φταίει το ενδομήτριο ή τα ωάρια. Δε ξέρω και εγώ τι να πιστέψω πια... Τι να κάνουμε αυτή είναι η μοίρα μας δυστυχώς και πρέπει να την αντιμετωπίσουμε όσο καλύτερα μπορούμε. Καλή επιτυχία με τους φυσικούς κύκλους και να μας κρατάς ενήμερες!

31 χρονών

3 IVFs αρνητικές

Link to comment
Share on other sites

MarianS γινεται καταψυξη ωαριων με πολυ καλα ποσοστα αποψυξης με τη μεθοδο υαλοποιησης (vitrification) αρκει βεβαια τα υλικα που χρησιμοποιουν να ειναι πολυ καλα. Στην κλινικη που θα κανω εγω την προσπαθεια το εχουν επανειλημενως κανει και εχουν καλα αποτελεσματα , βεβαια ειναι και η εμβρυολογος γατα. Θα σου στειλω πμ σε λιγο.

 

papamika αυτα που σου λεει ο γιατρος σου που εκανες τις δυο αποτυχημενες προσπαθειες ειναι απαραδεκτα. Απο που βγαζει αυτο το συμπερασμα ? Επειδη εκανες δυο εμβρυομεταφορες και δεν πετυχαν?

 

Και να σε ρωτησω κατι αλλο, υστεροσκοπηση, λαπαροσκοπηση, ΝΚ, Θρομβοφιλια, ορμονικος ελεγχος και εξετασεις για λοιμωξη ενδομητριου δηλ pcr με ιστο περιοδου, αυτες ειναι οι εξετασεις που μπορει να δειξουν οτι μπορει να υπαρχει καποιο προβλημα. Ποιες απο αυτες εκανες?

αλλα ακομη κι αν κατι βρεθει στις περισσοτερες περιπτωσεις αντιμετωπιζεται. Μην στεναχωριεσαι και μην αγχωνεσαι επειδη καποιος ηλιθιος ηθελε να απαλαχτει απο τις ευθυνες του και να τις ριξει σε οποιαδηποτε αλλη κατευθυνση εκτος απο τον εαυτο του. Αλλωστε εσυ εκανες κι το EFT και βγηκε καλο. Αν ειναι δυνατον να λεει σε μια κοπελα 31 ετων οτι δεν μπορει να κυοφορησει επειδη εκανε δυο αποτυχημενες εμβρυομεταφορες. Ελεος πια!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου

 

Ελπίζω να είστε όλες καλά!

 

Μίλησα χθες με τον γιατρό μου, πρέπει να πάω να δώσω τα φάρμακα της δότριας + να μου κάνουν μια ΑΒΔΕΚΑΠ (αν την λέω και καλά) την Δευτέρα. Προχωράμεεεεεε !!! Εσείς Ορτανσία πότε λέτε?

 

Sanna μου με εκείνο τον υπέρηχο στο στήθος τί έκανες? Ολα καλα???

 

Εγώ ακόμα δεν βρίσκω την ενδοκρινολόγο και έχω αγχωθεί. Δεν θα προλάβω να τα κάνω όλα!!!:(:(:(:(:(:(

1η IVF : Παλινδρόμηση στην 9η εβδομάδα

2η IVF : (-)

Link to comment
Share on other sites

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ κορίτσια μου!!

 

Σας έυχομαι να έχετε πολύ πολύ κουράγιο και πολύ υπομονή για τον αγώνα που κάνετε.

Στο τέλος θα δικαιωθείτε..Είμαι σίγουρη.

Δύναμη και αγάπη

 

Φιλιά πολλά

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...