Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

IVF με δωρεά ωαρίων : γνώμες και εντυπώσεις


Recommended Posts

Γεια σας είναι η πρώτη φορά που γράφω, ελπίζω να το κάνω με τον σωστό τρόπο.

Είμαι 30 χρονών και έχω πωα εδώ και 8 χρόνια. Η επιλογή μου είναι τα ξένα ωάρια. Θέλω να πραγματοποιήσω την πρώτη μου εξωσωματική σε μερικούς μήνες.

Παρακαλώ τις κοπέλες οι οποίες έχουν παρόμοιο πρόβλημα με το δικό μου και εμπειρία από εξωσωματική με ξένο ωάριο να μου χαρίσουν την πολύτιμη γνώμη τους ως προς τα κέντρα και τους γιατρούς που έχουν επισκεφτεί. Με π.μ ίσως?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μην σε παιρνει απο κατω Σαννα μου εγκυουλα θα μεινεις. Θα το δεις.

Εγω αυτο πιστευω.

Λινακι ωραιο αυτο με τις σημαδουρες στην παραλια ας πετυχει η δευτερη εμβρυομεταφορα να βγει αληθινο κι ολας.

Φιλακια σε ολες

annelie μου καλημέρα

 

Θα πετύχει, θετική σκέψη χρειάζεται και σωστή προετοιμασία!

Εγώ πάντως το έχω πάρει χαλαρά. Ίσως που είναι η πρώτη φορά και δεν έχω κάποια αποτυχία? Τί να πω??? Εχω και εμπιστοσύνη στον γιατρό μου. Είναι άνθρωπος και δεν κοιτάει το χρήμα, αποδεδειγμένο αυτό. Μπορεί να φταίει και το γεγονός ότι η περίπτωσή μου είναι εξαιρετικά σπάνια. Πάντως βλέπω ωραία αντιμετώπιση και αυτό με καθησυχάζει.

Τελικά μου είπε να κόψω τα yasmin για μια βδομάδα για να δω έναν κύκλο ακόμα, έχω και κάποια πρηξίματα (τούμπανο εχω γινει). Πάμε για εμφύτευση μετά το Πάσχα.

Και πάλι όμως προλαβαίνουμε να γίνουμε σημαδούρες....αλλά και να μην είμαι εγώ, μπορεί να αναλάβει τον ρολο ο άντρας μου που έχει το φυσικό χάρισμα (4διμα κυοφορει :D:D:D:D:D).

 

Sanna μου μην σε παίρνει απο κάτω, σε λίγο δεν θα θυμάσαι την κλεισούρα...άλλωστε ο σκοπός αγιάζει τα μέσα. Άγιο και Θείο λοιπόν το καναπεδάτο. Οι νοικοκυρές τελείωσαν??? Τί θα δουμε τώρα??? Εγώ πάντως έχω στο μάτι τα φιλαράκια .... 9 σεζόν!!!Αλλο ένα κίνητρο έτσι???:-D:grin::-D:grin:

1η IVF : Παλινδρόμηση στην 9η εβδομάδα

2η IVF : (-)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας είναι η πρώτη φορά που γράφω, ελπίζω να το κάνω με τον σωστό τρόπο.

Είμαι 30 χρονών και έχω πωα εδώ και 8 χρόνια. Η επιλογή μου είναι τα ξένα ωάρια. Θέλω να πραγματοποιήσω την πρώτη μου εξωσωματική σε μερικούς μήνες.

Παρακαλώ τις κοπέλες οι οποίες έχουν παρόμοιο πρόβλημα με το δικό μου και εμπειρία από εξωσωματική με ξένο ωάριο να μου χαρίσουν την πολύτιμη γνώμη τους ως προς τα κέντρα και τους γιατρούς που έχουν επισκεφτεί. Με π.μ ίσως?

Ευχαριστώ.

 

Καλημέρα Yasemin

 

Δυστυχώς εγώ δεν έχω ιδιαίτερες εμπειρίες. Αν και θα χρειαστώ δανεικά ωάρια το έψαξα λίγο και κατέληξα στην αρχική μου επιλογή που ήταν ο γιατρός που είχα από την εφηβεία. Ελπίζω να σε βοηθήσουν τα υπόλοιπα κορίτσια. Ωστόσο, καλό είναι να κάνεις και μια δική σου έρευνα γιατί το θέμα του γιατρού ενέχει πολύ το στοιχεία της προσωπικής επιλογής και του feeling που θα έχεις με τον συγκεκριμένο.

 

Εύχομαι να πάνε όλα καλά.

1η IVF : Παλινδρόμηση στην 9η εβδομάδα

2η IVF : (-)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!!!

 

 

Χα χα χα πλάκα εχτετε :lol::lol::lol:

 

Μακάρι να γίνουμε σημαδουρες και να κάνουμε κόντρα ποια έχει την πιο μεγάλη κοιλιά :lol::lol:

 

Σήμερα είμαι πιο happy απο εχθές και σε λίγο θα πάω να πιο καφεδάκι με την χαζη γειτόνισσα μου η οποία παρεπιπτοντως είναι έγκυος σε δίδυμα και μου τα έχει πρηξει :rolleyes:....

 

Αυτα.........

 

 

Yasmine είναι πολλές οι κοπέλες που είναι στην θέση σου και χρειάζονται δανεικά ωαρια απλά αν έχεις διαβάσει καθόλου την συζήτηση μας θα δεις ότι δεν το λέμε σε κανένα. Πάντως μην αισθάνεσαι εξαίρεση γλυκιά μου. Και θα βρεις συμπαράσταση εδω στην κουβεντουλα μας και θα κανεις το παιδάκι σου και όλα θα πανε καλα!!!! Θα σου στείλω αργότερα πμ γιατί τώρα πάω για καφε στην χαζη....:cool:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!!!

 

 

Χα χα χα πλάκα εχτετε :lol::lol::lol:

 

Μακάρι να γίνουμε σημαδουρες και να κάνουμε κόντρα ποια έχει την πιο μεγάλη κοιλιά :lol::lol:

 

Σήμερα είμαι πιο happy απο εχθές και σε λίγο θα πάω να πιο καφεδάκι με την χαζη γειτόνισσα μου η οποία παρεπιπτοντως είναι έγκυος σε δίδυμα και μου τα έχει πρηξει :rolleyes:....

 

Αυτα.........

 

 

Yasmine είναι πολλές οι κοπέλες που είναι στην θέση σου και χρειάζονται δανεικά ωαρια απλά αν έχεις διαβάσει καθόλου την συζήτηση μας θα δεις ότι δεν το λέμε σε κανένα. Πάντως μην αισθάνεσαι εξαίρεση γλυκιά μου. Και θα βρεις συμπαράσταση εδω στην κουβεντουλα μας και θα κανεις το παιδάκι σου και όλα θα πανε καλα!!!! Θα σου στείλω αργότερα πμ γιατί τώρα πάω για καφε στην χαζη....:cool:

 

 

Sanna μου εγώ ευχαρίστως να συμμετάσχω στον διαγωνισμό φουσκωτής κοιλίτσας αν έχω μέχρι τότε τις προϋποθέσεις!!!

Καφέ με την γειτόνισσα must...έτσι πρέπει...και μάλιστα να δείχνεις ότι την κατανοείς με τα δίδυμα για να έχεις πάτημα να την ζαλίζεις και εσύ όταν οι ορμόνες θα βαράνε κόκκινο!!!!Όλα τα σπασμένα στην γειτόνισσα!!!

 

Χαίρομαι που έχεις καλύτερη διάθεση....

 

Το p.m. στείλτο και σε εμένα....κάθε πληροφορία δεκτή!!!

1η IVF : Παλινδρόμηση στην 9η εβδομάδα

2η IVF : (-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κορίτσια καλημέρα και από μένα!

σήμερα είδαμε ένα εμβρυάκι με μία καρδούλα που χτύπαγε σαν τρελή!!!!

:) :) :)

 

Σαννάκι να απολαμβάνεις αυτές τις μερούλες σαν την πιο γλυκιά προσμονή!

 

άντε να πέρνετε σειρά να γίνουμε όλες σημαδούρες το καλοκαίρι :) :) :)

 

 

σας φιλώ όλες!

 

Yasemin έχεις πμ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Yasemin

 

Δυστυχώς εγώ δεν έχω ιδιαίτερες εμπειρίες. Αν και θα χρειαστώ δανεικά ωάρια το έψαξα λίγο και κατέληξα στην αρχική μου επιλογή που ήταν ο γιατρός που είχα από την εφηβεία. Ελπίζω να σε βοηθήσουν τα υπόλοιπα κορίτσια. Ωστόσο, καλό είναι να κάνεις και μια δική σου έρευνα γιατί το θέμα του γιατρού ενέχει πολύ το στοιχεία της προσωπικής επιλογής και του feeling που θα έχεις με τον συγκεκριμένο.

 

Εύχομαι να πάνε όλα καλά.

 

Σε ευχαριστώ πολύ Λινάκι, εύχομαι καλή επιτυχία σε όλες μας.

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια καλημέρα και από μένα!

σήμερα είδαμε ένα εμβρυάκι με μία καρδούλα που χτύπαγε σαν τρελή!!!!

:) :) :)

 

Σαννάκι να απολαμβάνεις αυτές τις μερούλες σαν την πιο γλυκιά προσμονή!

 

άντε να πέρνετε σειρά να γίνουμε όλες σημαδούρες το καλοκαίρι :) :) :)

 

 

σας φιλώ όλες!

 

Yasemin έχεις πμ

 

Με συγχωρείτε μα είμαι λίγο άσχετη εχθές ξεκίνησα... έχω πμ ναι δεν έχω κάποιο μύνημα όμως εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Με συγχωρείτε μα είμαι λίγο άσχετη εχθές ξεκίνησα... έχω πμ ναι δεν έχω κάποιο μύνημα όμως εκεί.

τσέκαρέ το ξανά... πάνω δεξιά σου δείχνει τα εισερχόμενα

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια καλημέρα και από μένα!

σήμερα είδαμε ένα εμβρυάκι με μία καρδούλα που χτύπαγε σαν τρελή!!!!

:) :) :)

 

Σαννάκι να απολαμβάνεις αυτές τις μερούλες σαν την πιο γλυκιά προσμονή!

 

άντε να πέρνετε σειρά να γίνουμε όλες σημαδούρες το καλοκαίρι :) :) :)

 

 

σας φιλώ όλες!

 

Yasemin έχεις πμ

 

Καλέ τί υπέροχα νέα είναι αυτά??? :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Cristina μου μπράβο!!! Μας έφτιαξες την μέρα συν την ντόπα που έδωσες στις ελπίδες μας!!!:!::!::!::!::!::!::!:

Αντε και στης Σάννας τώρα!!!

 

 

ΥΓ: Και εγω p.m. pleaseeeeeeeeeeeeeeeeeeeee :(:(:(:(

1η IVF : Παλινδρόμηση στην 9η εβδομάδα

2η IVF : (-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Christina an μπράβο!!!!!!!!!!

Φαντάζομαι πόσο θα συγκηνιμενη θα είσαι.....

 

Τι σου είπε ο γιατρος σου? ποτε θα ξαναπας για υπερηχο?

 

Συγχαρητήρια και πάλι!!!!!!!

 

Παίρνω κι εγω θαρος απο εσένα γιατί δεν σου κρύβω ότι τα συναισθήματα μου είναι ανάμεικτα, την μια λέω ότι τα πράγματα μπορει να κυλήσουν καλα και την άλλη είμαι απαισιοδοξη..

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο βρε κριστινα αν ειδες που στο ειχαμε πει δεν υπηρχε λογος να ανησυχεις.

Μια χαρα πολυ χαιρομαι αντε σε λιγο καιρο θα ακουσουμε και τα ευχαριστα απο τη Σαννα.

Λινακι θα γινει εμβρυομεταφορα μετα το πασχα; η θα ξεκινησεις προετοιμασια για το ενδομητριο; Γιατι εγω μετα το Πασχα ξεκιναω προετοιμασια για το ενδομητριο και εμβρυομεταφορα καπου αρχες Μαιου. Λες να ξεκινησουμε μαζι; ωραια θα ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο βρε κριστινα αν ειδες που στο ειχαμε πει δεν υπηρχε λογος να ανησυχεις.

Μια χαρα πολυ χαιρομαι αντε σε λιγο καιρο θα ακουσουμε και τα ευχαριστα απο τη Σαννα.

Λινακι θα γινει εμβρυομεταφορα μετα το πασχα; η θα ξεκινησεις προετοιμασια για το ενδομητριο; Γιατι εγω μετα το Πασχα ξεκιναω προετοιμασια για το ενδομητριο και εμβρυομεταφορα καπου αρχες Μαιου. Λες να ξεκινησουμε μαζι; ωραια θα ειναι.

 

Όπως έγραψα και στο τικερ μου η θεόμουρλη :D:D:D:D:D έχω ξεκινήσει θεραπεία για το ενδομήτριο....yasmin. Τα σταμάτησα για 6 μέρες και 4/4 τα ξαναξεκινάω!!!!

Μετά το Πάσχα - Αρχές Μαϊου θα γίνει η εμβρυομεταφορά!!! Μακάρι να είμαστε μαζί....ανταπόκριση και κουράγιο....χέρι χέρι ο πελαργός παιδάκι θα μας φέρει!!!:D:D:D:D

 

 

Sanna....τα νεα της γειτονιας δεν μας ειπες βρε!!! Η γειτονισα καλα??? Τα δίδυμα??? :D:D:D:D:D:D ΜΠΟΥΧΑΧΑ σε καλο μου σημερα!!!

1η IVF : Παλινδρόμηση στην 9η εβδομάδα

2η IVF : (-)

Link to comment
Share on other sites

Linaki και yasmine έχετε πμ.

 

 

 

Linaki μου η γειτόνισσα μου είναι απερίγραπτη, στεναχωριεται μωρε πως θα τα βγάλει πέρα μετα τη γέννηση των μωρων..... Αυτη ήξερε ότι είχα κάνει την προηγούμενη προσπάθεια και αρχές Δεκέμβρη είχα τα μαύρα μου τα χάλια και με πήρε την ημέρα τον χριστουγέννων για να μου πει ότι είναι έγκυος!!!!! Αχ,τι χαρα!!!!!!

 

 

 

Linaki εσυ σε ποια κλινική θα κανεις την προσπάθεια?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Christina an μπράβο!!!!!!!!!!

Φαντάζομαι πόσο θα συγκηνιμενη θα είσαι.....

 

Τι σου είπε ο γιατρος σου? ποτε θα ξαναπας για υπερηχο?

 

Συγχαρητήρια και πάλι!!!!!!!

 

Παίρνω κι εγω θαρος απο εσένα γιατί δεν σου κρύβω ότι τα συναισθήματα μου είναι ανάμεικτα, την μια λέω ότι τα πράγματα μπορει να κυλήσουν καλα και την άλλη είμαι απαισιοδοξη..

Σαννάκι μου, ναι είναι τρισευτυχισμένη!!!!

θα ξαναπάω Μ. Τρίτη και τότε θα μου πει αν πράγματι μπορώ να φύγω για το Πάσχα!

άντε κάνε υπομονή όπως σου ξανάπα, να είσαι χαρούμενη, μην κάνεις υπερβολές, να μην κουράζεσαι... και μην αγχώνεσαι για συμπτώματα... εγώ ακόμη δεν νιώθω τπτ... αλλά δε με νοιάζει αφού το μπεμπέ μου μεγαλώνει :)

Link to comment
Share on other sites

Καλέ τί υπέροχα νέα είναι αυτά??? :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Cristina μου μπράβο!!! Μας έφτιαξες την μέρα συν την ντόπα που έδωσες στις ελπίδες μας!!!:!::!::!::!::!::!::!:

Αντε και στης Σάννας τώρα!!!

 

 

ΥΓ: Και εγω p.m. pleaseeeeeeeeeeeeeeeeeeeee :(:(:(:(

 

Λινάκι σε ευχαριστώ

θα σου στείλω αμέσως πμ :)

Link to comment
Share on other sites

Linaki και yasmine έχετε πμ.

 

 

 

Linaki μου η γειτόνισσα μου είναι απερίγραπτη, στεναχωριεται μωρε πως θα τα βγάλει πέρα μετα τη γέννηση των μωρων..... Αυτη ήξερε ότι είχα κάνει την προηγούμενη προσπάθεια και αρχές Δεκέμβρη είχα τα μαύρα μου τα χάλια και με πήρε την ημέρα τον χριστουγέννων για να μου πει ότι είναι έγκυος!!!!! Αχ,τι χαρα!!!!!!

 

 

 

Linaki εσυ σε ποια κλινική θα κανεις την προσπάθεια?

 

Εγω ειμαι ebryoart παιδακια μου....

Sanna πήρα το π.μ. σου θα το μελετήσω σχολαστικότατα, έτσι για να ξέρω!!!Πάντως και εμάς για αποκλειστικότητα μας είπαν και κάτι μου κάνει με αυτά που γράφεις. Θα σου απαντήσω από το σπίτι αφού τα μελετήσω και συμβουλευτώ τις σημειώσεις μου!

 

 

Sanna, όταν γεννήσει αυτή με το καλό και έχει πελαγώσει (αχαριστία να γκρινιάζει και μουλαριά αλλά πάμε παρακάτω) να της λες...μα πως τα βγάζεις πέρα? Εγώ θα έχω βοήθεια, θα έρθει για βδομάδες η τάδε, μετά η τάδε (αδερφή, μαμα, ό,τι έχεις.....) να μάθει αυτή που δεν σέβεται τον ανθρώπινο πόνο....τους χρειάζεται!!! :D:D:D:D:D

Απορώ πώς κρατιέσαι και δεν της το πετάς στα μούτρα!!!

Εγώ κοριτσάκια μου τα λέω. Είπα στον άντρα μου: Κουβέντα στην μάνα σου γιατί είναι γρουσούζα και δεν θέλω και να σας πω το εκτίμησε και το δέχτηκε!!!Στον 6 μήνα θα το μάθει και αν σας αρέσει....Η κακεντρέχια είναι κακό πράγμα...πρέπει να τιμωρείται!!!

1η IVF : Παλινδρόμηση στην 9η εβδομάδα

2η IVF : (-)

Link to comment
Share on other sites

Σαννάκι μου, ναι είναι τρισευτυχισμένη!!!!

θα ξαναπάω Μ. Τρίτη και τότε θα μου πει αν πράγματι μπορώ να φύγω για το Πάσχα!

άντε κάνε υπομονή όπως σου ξανάπα, να είσαι χαρούμενη, μην κάνεις υπερβολές, να μην κουράζεσαι... και μην αγχώνεσαι για συμπτώματα... εγώ ακόμη δεν νιώθω τπτ... αλλά δε με νοιάζει αφού το μπεμπέ μου μεγαλώνει :)

 

Αληθεια δεν νοιωθεις τίποτα? ούτε πρισμενο στήθος ούτε τίποτα?

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο βρε κριστινα αν ειδες που στο ειχαμε πει δεν υπηρχε λογος να ανησυχεις.

Μια χαρα πολυ χαιρομαι αντε σε λιγο καιρο θα ακουσουμε και τα ευχαριστα απο τη Σαννα.

Λινακι θα γινει εμβρυομεταφορα μετα το πασχα; η θα ξεκινησεις προετοιμασια για το ενδομητριο; Γιατι εγω μετα το Πασχα ξεκιναω προετοιμασια για το ενδομητριο και εμβρυομεταφορα καπου αρχες Μαιου. Λες να ξεκινησουμε μαζι; ωραια θα ειναι.

Αννελί μου σε ευχαριστώ πολύ :)

Link to comment
Share on other sites

Αληθεια δεν νοιωθεις τίποτα? ούτε πρισμενο στήθος ούτε τίποτα?

τίποτα λέμε... και γω αναρωτιέμαι... βέβαια έχω αρκετά μικρά μεμέ και ίσως πάρουν μπροστά αργότερα... τι να πω δε ξέρω... πάντως οι εξετάσεις μου είναι καλές :)

Link to comment
Share on other sites

τίποτα λέμε... και γω αναρωτιέμαι... βέβαια έχω αρκετά μικρά μεμέ και ίσως πάρουν μπροστά αργότερα... τι να πω δε ξέρω... πάντως οι εξετάσεις μου είναι καλές :)

 

 

Christina μου φυσικά και όλα πανε καλα και το μπεμπε σου μεγαλωνει και χαιρόμαστε πολυ γιαυτο!!!!!!!!!!!:D:D:D:D:D

Απλά για άλλη μια φορα μας επιβεβαιωνεις ότι τα συμπτώματα δεν παίζουν κανένα ρόλο κορίτσια!!!!!! Ουυυυυυυφ πόσο ανακουφιστηκα με αυτο!!!!!!!!!

Γιατί ξέρετε τώρα όσες είμαστε στην αναμονή όλο και ψάχνουμε κάποιες στιγμές για συμπτώματα ....ΤΟ ΑΚΟΎΣΑΤΕ ΚΟΡΊΤΣΙΑ????????? ΤΑ ΣΥΜΠΤΏΜΑΤΑ ΔΕΝ ΠΑΊΖΟΥΝ ΡΌΛΟ!!!!!!:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Christina μου φυσικά και όλα πανε καλα και το μπεμπε σου μεγαλωνει και χαιρόμαστε πολυ γιαυτο!!!!!!!!!!!:D:D:D:D:D

Απλά για άλλη μια φορα μας επιβεβαιωνεις ότι τα συμπτώματα δεν παίζουν κανένα ρόλο κορίτσια!!!!!! Ουυυυυυυφ πόσο ανακουφιστηκα με αυτο!!!!!!!!!

Γιατί ξέρετε τώρα όσες είμαστε στην αναμονή όλο και ψάχνουμε κάποιες στιγμές για συμπτώματα ....ΤΟ ΑΚΟΎΣΑΤΕ ΚΟΡΊΤΣΙΑ????????? ΤΑ ΣΥΜΠΤΏΜΑΤΑ ΔΕΝ ΠΑΊΖΟΥΝ ΡΌΛΟ!!!!!!:D:D:D:D

Εγώ ανακούφιστηκα πάντως. Μπορεί να μην ψάχνω για συμπτώματα αλλά να....πήρα τα yasmin και ανέβασα 1 νούμερο στο στήθος....αν πάρω πόντους και με την εμφύτευση....χάθηκα....εγώ δηλαδη...ο άντρας μου πανηγύρι θα κάνει!!!:-D:grin::-D:grin:

 

Αλήθεια απαγορεύονται οι επαφές ε?????

1η IVF : Παλινδρόμηση στην 9η εβδομάδα

2η IVF : (-)

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι ebryoart παιδακια μου....

Sanna πήρα το π.μ. σου θα το μελετήσω σχολαστικότατα, έτσι για να ξέρω!!!Πάντως και εμάς για αποκλειστικότητα μας είπαν και κάτι μου κάνει με αυτά που γράφεις. Θα σου απαντήσω από το σπίτι αφού τα μελετήσω και συμβουλευτώ τις σημειώσεις μου!

 

 

Sanna, όταν γεννήσει αυτή με το καλό και έχει πελαγώσει (αχαριστία να γκρινιάζει και μουλαριά αλλά πάμε παρακάτω) να της λες...μα πως τα βγάζεις πέρα? Εγώ θα έχω βοήθεια, θα έρθει για βδομάδες η τάδε, μετά η τάδε (αδερφή, μαμα, ό,τι έχεις.....) να μάθει αυτή που δεν σέβεται τον ανθρώπινο πόνο....τους χρειάζεται!!! :D:D:D:D:D

Απορώ πώς κρατιέσαι και δεν της το πετάς στα μούτρα!!!

Εγώ κοριτσάκια μου τα λέω. Είπα στον άντρα μου: Κουβέντα στην μάνα σου

γιατί είναι γρουσούζα και δεν θέλω και να σας πω το εκτίμησε και το δέχτηκε!!!

Στον 6 μήνα θα το μάθει και αν σας αρέσει....Η κακεντρέχια είναι κακό

πράγμα...πρέπει να τιμωρείται!!!

Αστά, αστα με εκνευριζει πολυ αυτη. Καλα κανεις και τα λες και τα βγάζεις απο μέσα σου. Το καλύτερο είναι να αποφεύγουμε τους κομπλεξικους όσο μπορούμε όπως λέει και η Ελπιδα να κάνουμε παρέα μόνο με ανθρώπους που εκπέμπουν θετική ενέργεια!!!!

Link to comment
Share on other sites

τίποτα λέμε... και γω αναρωτιέμαι... βέβαια έχω αρκετά μικρά μεμέ και ίσως πάρουν μπροστά αργότερα... τι να πω δε ξέρω... πάντως οι εξετάσεις μου είναι καλές :)

 

Christina An σοβαρά εγώ έχω δει κοπέλες που δεν καταλαβαίνουν τίποτα μέχρι και τον 3ο μήνα μην σου πω και άλλες που έχουν από την αρχή συμπτώματα. Δεν παίζει ρόλο αυτό. Κοίτα μην σου μπαίνουν ιδέες τώρα και έχουμε άλλα. Το μωράκι σου είναι μια χαρά και στο είπε γιατρός που ξέρει πάνω από όλους και όλα!!!

Να το χαρείς και να μην σκέφτεσαι συμπτώματα και τέτοια! Ο κάθε οργανισμός είναι ξεχωριστός και ιδιαίτερος!!!

1η IVF : Παλινδρόμηση στην 9η εβδομάδα

2η IVF : (-)

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...