Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

IVF με δωρεά ωαρίων : γνώμες και εντυπώσεις


Recommended Posts

ΓΕΩΡΓΙΑΑΑΑΑ???? POU SE VRE XATHIKA TO XERO....

 

PAIDIA KE EMIS EXOUME TORA ENA PANEMORFO AGORAKI ME SPERMA DOTI KAI PISTEPSE ME IMASTE POLI EFTIXISMENOI!! TO LATREVOUMEE!!!INE KATI PAROMIO ME TA DANIKA OARIA POU LETE ,PISTEPSTE ME DEN THA TO METANIOSETE POTE . EXUME PERASI KE EMIS POLLA DEN XERO AN DIAVASES TIN ISTORIA MAS ! DEN EXO PARAPONO O THEOS MAS ESTILE TO AGORAKI MAS I AGIA EIRINI XRISOVALANTOU MAS VOITHISE DOXAZO TIN XARI TIS !!! TO THAUMA EGINE KE GIA EMAS META APO 4 SPERMATGXISEIS ME SPERMA DOTI TA KATAFERAME !!! KOURAGIO , PISTI KE IPOMONI PEDIA THA GINETE OLES MANOULLES AFTO INE TO MONO SIGOURO!!! :)

Ζωή μου..Ψυχή μου..Καρδιά μου..Πνοή μου...!!!Όλος μου ο κόσμος εισαι ...ΕΣΥ !!!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρααααααααα κορίτσια

Εχω ευχάριστα νέα να σας πω,σήμερα εκανα την πρώτη μου χοριακή η οποία ειναι θετικη με 330 μονάδες τη 12 μερα μετα την εμβρυομεταφορά,παίζει πολυ να είναι και δίδυμα. Δεν μπορω να το πιστέψω,μακάρι αυτη τη φορά να μου πάνε ολα καλα,και να τελειώσουν τα βασανά μας. Ευχομαι σε ολες το καλυτερο.

Φιλιά πολλά

 

Γειά σας κορίτσια, τι κάνετε;

Εγω εχθες ξαναέκανα χοριακη 16 μέρες απο την εμβρυομεταφορα και οι μονάδες νομίζω οτι ειναι καλες 1130 πηγαν,περιμένω με αγωνια τον πρωτο υπερυχο που θα γίνει στις 15/6.

Υπάρχει καποια που εχει ανάλογη εμπειρία με τις μονάδες χοριακης;

Link to comment
Share on other sites

konelen συγχαρητήριαααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!

Σου εύχομαι μια τέλεια εγκυμοσύνη, μια τέλεια γέννα και μια πιο τέλεια καινούρια ζωή με το ή τα παιδάκια σας!!!!!!!!!!!!!

Θέλουμε πολύ να έρθεις..............

Link to comment
Share on other sites

konelen συγχαρητήριαααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!

Σου εύχομαι μια τέλεια εγκυμοσύνη, μια τέλεια γέννα και μια πιο τέλεια καινούρια ζωή με το ή τα παιδάκια σας!!!!!!!!!!!!!

 

Σ ευχαριστω πολυ ΤΖΟΥΤΖΟΥΚΑ να εισαι καλά , και σε σενα ευχομαι οτι επιθυμεις.

Εχω πολυ αγχος και αγωνια γιατι εχω βεβαρημένο ιστορικό με παλλίνδρομες εγκυμοσύνες, και οπως καταλαβαίνεις δεν μπορω να ηρεμήσω και να το χαρώ. Θέλω να ελπίζω οτι αυτη τη φορα θα πανε ολα καλα

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω πολυ ΤΖΟΥΤΖΟΥΚΑ να εισαι καλά , και σε σενα ευχομαι οτι επιθυμεις.

Εχω πολυ αγχος και αγωνια γιατι εχω βεβαρημένο ιστορικό με παλλίνδρομες εγκυμοσύνες, και οπως καταλαβαίνεις δεν μπορω να ηρεμήσω και να το χαρώ. Θέλω να ελπίζω οτι αυτη τη φορα θα πανε ολα καλα

Πίστη και ηρεμία χρειάζεσαι τώρα!!!!!!!!και όοοολα θα πάνε καλά αυτή τη φορά!!!!!!:D:D:D:D:D

Θέλουμε πολύ να έρθεις..............

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σ ευχαριστω πολυ ΤΖΟΥΤΖΟΥΚΑ να εισαι καλά , και σε σενα ευχομαι οτι επιθυμεις.

Εχω πολυ αγχος και αγωνια γιατι εχω βεβαρημένο ιστορικό με παλλίνδρομες εγκυμοσύνες, και οπως καταλαβαίνεις δεν μπορω να ηρεμήσω και να το χαρώ. Θέλω να ελπίζω οτι αυτη τη φορα θα πανε ολα καλα

κονελεν περιμενουμε νεα σου. αυριο δεν ειναι να κανεις υπερηχο?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια:):)

Εκανα σημερα το πρωτο μου υπερηχο, και ειδα το σπορακι μου:lol: να ειναι μια χαρα, καρδουλα ηταν νωρις για να ακουσουμε, την επομενη εβδομαδα. Ο γιατρος μου ειναι ευχαριστημενος με την αναπτυξη του.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια:):)

Εκανα σημερα το πρωτο μου υπερηχο, και ειδα το σπορακι μου:lol: να ειναι μια χαρα, καρδουλα ηταν νωρις για να ακουσουμε, την επομενη εβδομαδα. Ο γιατρος μου ειναι ευχαριστημενος με την αναπτυξη του.

Μπραβο!!!! Να πανε ολα καλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια:):)

Εκανα σημερα το πρωτο μου υπερηχο, και ειδα το σπορακι μου:lol: να ειναι μια χαρα, καρδουλα ηταν νωρις για να ακουσουμε, την επομενη εβδομαδα. Ο γιατρος μου ειναι ευχαριστημενος με την αναπτυξη του.

Γειά σου και χαρά σου Κόνελεν!!!

κι εμείς χαιρόμαστε πολύ με τα ευχαριστα νέα!!

Να σου πω την αλήθεια εγώ περίμενα να είναι διδυμάκια, αλλά προς Θεού καλοδεχουμενο και το μικρούλη!!!

Να έχεις μια πολύ καλή εγκυμωσύνη σου ευχομαι καλή μου.

Φιλιά σε όλες τις κοπέλες

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολουσ.λογο καποιον κληρονομικων νοσηματων θα πρεπει να καταφιγουμε σε δανικα ωαρια ξερει κανεισ να μου πει ποσο κοστιζουν? και οτι ξερει για αυτο το θεμα?:confused::confused::confused::confused:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα σε όλες σας!!!!!

Είμαι καινούργια στην παρέα και θέλω να σας πω πως μετά από 6 αποτυχυμένες εξωσωματικές (η πρώτη απέτυχε από λάθος του γιατρού -πάντος-) αποφασίσαμε να πάμε με δανεικά ωάρια, είμαι βλέπεται και 46 χρονών πλέον. Θα ήθελα να μου πει κάποια πόσο κοστίζει η εξωσωματική με ξένα ωάρια. Το ραντεβού θα μας το κλείσει ο γιατρός που έχω στο ΜΗΤΕΡΑ για το Σεπτέμβριο, τώρα προετοιμάζομαι με χάπια.

 

Ευχαριστώ.-

Link to comment
Share on other sites

Ορτανσία σου ευχομαι καλή δύναμη και καλή επιτυχία με τα ξένα ωάρια...

 

Σε ολα τα κορίτσια ευχομαι καλη δύναμη ψυχής,μην ξεχνάτε οτι αν θέλετε ένα παιδι κάνεις τα πάντα...

Εμεις δώσαμε 3000 αλλα ολα τα φάρμακα απο το ικα που ηταν επίσης πολλα λεφτα..

3000 τα φάρμακα περίπου...

 

Εγω επιασα με την πρώτη μάλλον ήμουν απο τις τυχερες,με ξένα ωάρια..

Τα παιδακια μου τωρα ειναι 16 μηνων :)

Διδυμα αγορι και κορίτσι...

Μιά τρέλα...

Link to comment
Share on other sites

Την εξοσωματική την έκανα στην θεσσαλονίκη ,δεν ξέρω τι τιμές υπάρχουν στην αθήνα...

Αν χρειαστει καποιος πληροφορίες μπορω να δώσω..

 

 

θα μπορούσα να έχω περαιτέρω πληροφορίες;

(αν είναι δυνατόν σε pm)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας...

 

Ειμαι ειμαι καινουργια στο parents ..

 

Ειχα και γω τους φοβους μου για τα δανεικα ωάρια, αλλα ολα πηγαν καλα...

Το σημαντικο ειναι να βρειτε εναν υπευθυνο γιατρο..

 

Μην νομιζετε και γω ειχα και εχω τις επιφυλαξεις μου για το πως βρισκουν τα δανεικα ωαρια...οταν δε ο αντρας μου ειδε στην τηλεωραση ενα αρθρο σχετικα με τα δανεικα ωάρια,άλλαξε χίλια χρώματα γιατι βλεπετε και εμεις δανεικα πηραμε και κατα βάθος εχουμε τους φόβους μας..

Ειμαι 43 και ο γιατρος μου ειπε οτι με τιποτα δεν κανω δικα μου παιδια,ειχα λεει πολυ ελαχιστες πιθανοτητες...

Εμεις πηραμε γρηγορες αποφασεις και το δεχθήκαμε παρολο που πόνεσα πάρα πολυ και έκλαψα πολυ ..

Ολα πηγαν καλα απο τα 3 πιασανε τα 2 και εχουμε δίδυμα τώρα...

Δοξα το θεω τα παιδια ειναι γερά και μια χαρα..ολα καλα...

Ευχομαι σε ολες τι κοπέλες που θελουν να κανουν παιδακια να πετυχουν αυτο που θελουν...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας...

 

Ειμαι ειμαι καινουργια στο parents ..

 

Ειχα και γω τους φοβους μου για τα δανεικα ωάρια, αλλα ολα πηγαν καλα...

Το σημαντικο ειναι να βρειτε εναν υπευθυνο γιατρο..

 

Μην νομιζετε και γω ειχα και εχω τις επιφυλαξεις μου για το πως βρισκουν τα δανεικα ωαρια...οταν δε ο αντρας μου ειδε στην τηλεωραση ενα αρθρο σχετικα με τα δανεικα ωάρια,άλλαξε χίλια χρώματα γιατι βλεπετε και εμεις δανεικα πηραμε και κατα βάθος εχουμε τους φόβους μας..

Ειμαι 43 και ο γιατρος μου ειπε οτι με τιποτα δεν κανω δικα μου παιδια,ειχα λεει πολυ ελαχιστες πιθανοτητες...

Εμεις πηραμε γρηγορες αποφασεις και το δεχθήκαμε παρολο που πόνεσα πάρα πολυ και έκλαψα πολυ ..

Ολα πηγαν καλα απο τα 3 πιασανε τα 2 και εχουμε δίδυμα τώρα...

Δοξα το θεω τα παιδια ειναι γερά και μια χαρα..ολα καλα...

Ευχομαι σε ολες τι κοπέλες που θελουν να κανουν παιδακια να πετυχουν αυτο που θελουν...

Γειά σου Velvet,

Στην ίδια θέση είμαι κι εγώ με δυδιμάκια!!!'

Κι εγώ πέρασα πολλά, κι εμείς ανυσηχίσαμε με τα γνωστα... αλλά τίποτα δεν είναι μεγαλύτερο από τη χαρά που νιώθω όταν αγκαλιάζω τα μικρά μου , δε συμφωνείς?

Εσένα πόσο είναι τα μικρά σου?

Αν θες μιλάμε και με πμ

Link to comment
Share on other sites

Την εξοσωματική την έκανα στην θεσσαλονίκη ,δεν ξέρω τι τιμές υπάρχουν στην αθήνα...

Αν χρειαστει καποιος πληροφορίες μπορω να δώσω..

 

Να σου ζήσουν τα διδυμάκια σου και να τα δεις όπως επιθυμείς. Εύχομαι να είμαι και γω τυχερή γιατί έχω περάσει πάρα πολλά (3 υστεροσκοπήσεις, 3 σαλπιγγογραφίες). Φοβάμαι ότι δε θα μπορέσω να συνεχίσω διαφορετικά. Έχω πάρα πολύ άγχος, ευτυχώς το Σάββατο φεύγουμε μια βδομάδα για την Κεφαλλονιά.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω ορτανσια..ολα θα πανε καλα..

 

Πήγενε τώρα τις διακοπές και προσπάθησε να χαλαρωσεις..γιατι εχεις ταλαιπωρηθεί πολύ..

Και μην ανησυχείς.. αν ειναι να ρθουν θα έρθουν με οποιονδήποτε τρόπο..

Και θα δεις μετά θα τα ξεχάσεις όλα...

Ολα θα πάνε καλά...έτσι θα λες και θα σκέφτεσαι θετικα και θα προσευχεσαι σε ότι πιστεύεις...και θα δεις που θα έρθουν...

Φιλια καλά να περάσετε..

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

bravo vre koritsia! xeromai gia oles parolo pou den milame!

KALOKAIRI ti kaneis!ego efyga telika ..taleporia ligo kyrios me ta mora alla ola kala...thelo na ta poume sou stelno pm

koritsia synexiste me ypomoni, elpides kai thetikes skepseis, min kolate pouthena!

tora pou iremisa ligo tha beno syxnotera..SOTIRIA ti kaneis? ola kala? candybaby ki esy eheis na mpeis poly kairo? ola kala me tin egymosini?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Γειά σου κορίτσια!!

Τώρα γυρίσαμε από τα χωριά μας και καλό Φθινόπωρα σε όλες σας αλλά και καλή επυτυχία σε όσες ξεκινάνε τις προσπάθεις τώρα μιας κια ο Σεπτέμβριος είναι ο μήνας της ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑΣ!!!

σας φιλω γλυκα!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μανουλες με τα υπεροχα μωρα σας! ΑΝΕΜΟΣ συγχαρητηρια πολλα να σας ζησει και γιατι οχι να πατε και για δευτερο!!!!!!!!! Γι αλλη μια φορα θα πω ειστε αξιες συγχαρηριων ολες σας! Ευχομαι τα καλυτερα στις γυναικες που ειναι στην αναμονη και στις γυναικες που ειναι ακομα στην σκεψη να διαβαζουν καθε μερα τα μηνυματα σας ετσι μονο θα τολμησου. Εγω ειμαι εδω και σας παρακολουθω μια μανουλα που μπορει να μην δυσκολευτηκε να μεινει εγκυος 2 φορες αλλα που μπορει ομως να σας καταλαβει 100%. ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ!

 

ΥΓ: Γεια σου ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΜΟΥ (το μελος) φερε εναν καλο χειμωνα στα κοριτσια μας

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια και καλό φθινόπωρο...:)

 

Ευχομαι καλά αποτελέσματα σε όλες σας μέσα απο την ψυχή μου..

Τολμήστε το οπως έκανα και εγω και τώρα εχω 2 αγγελακια στα χέρια μου ..Γερά να ειναι...

Καλή δύναμη ψυχής...

 

Νασται όλες καλα...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια γεια σας!

αναζητώντας πληροφορίες για δανεικά ωάρια έστειλα πμ στην elpida92. Εάν κάποια από εσάς μπορεί να δώσει πληροφορίες θα χαρώ πολύ να λάβω πμ. Σας ευχαριστώ όπως και να χει!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια και αγορια.

Σημερα διαβασα ολοκληρη τη συζητησα σας απο την αρχη και ενιωσα καλυτερα.

 

Ειμαι 34 και εχω κανει 5 εξωσωματικες , η μια μονο ππετυχε αλλα ηταν εξωμητριος και δυστυχως την διακοψαμε και 5 φυσικους κυκλους για συλλογη ωαριων.

Δεν ειχα καλη ανταποκριση στα φαρμακα παρολο που η fsh μου ειναι πολυ καλη, ουτε εχω εικονα ΠΩΑ. Για καποιο ανεξηγητο λογω δεν ανταποκρινομαι στα φαρμακα. Εχουμε και ενα μικρο θεματακι με το σπερμα, πεσαμε και σε λαθος χερια γιατρων και εχουμε κουραστει σε καθε επιπεδο.

Ετσι αποφασισαμε να ζητησουμε δανεικα. Βρηκαμε ενα καλο γιατρο που εχει εμπειρια σε τετοια θεματα και προχωραμε. Η προσπαθεια θα γινει μαλλον τον Οκτωβρη.

Δεν εχω προβλημα που περνουμε ξενο υλικο. Οχι οτι δεν θα προτιμουσα να ειχαν ερθει τα πραγματα πιο ευκολα ομωςς δεν το βαζουμε κατω. Ελπιζουμε και προσευχομαστε να τα καταφερουμε να γινουμε συντομα γονεις. Δεν ξερετε με ποση λαχταρα το περιμενουμε, ας μας βοηθησει ο Θεος.

 

Κοριτσια θελω τις ευχες σας..

 

Ευχομαι να τα καταφερουμε ολες και ολοι, με οποιον τροπο κι αν προσπαθουμε.

 

Να ξερετε οτι διαβαζοντας για τα θετικα σας αποτελεσματα, πηρα μεγαλο θαρος. Να ειστε καλα!!

Link to comment
Share on other sites

sanna μου

σου εύχομαι καλή επιτυχία και όλα να πάνε καλά!!!!!!!!!!

απο ότι κατάλαβα έχεις περάσει και εσύ πολλά και μακάρι αυτή η προσπάθεια να είναι η τυχερή!!!!!!!Να συνεχίσετε να προσεύχεστε και να είστε (όσο γίνετε) πιο αισιόδοξοι!!!

περιμένουμε νέα σου

φιλιά

Θέλουμε πολύ να έρθεις..............

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...