Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

IVF με δωρεά ωαρίων : γνώμες και εντυπώσεις


Recommended Posts

Καλημερα.

Georgia πηρα χθες θα παω Δευτερα πρωι αλλα θα το επιβεβαιωσω και σημερα με τον ιδιο τον γιατρο γιατι θα πρεπει να ειδοποιησω οτι η θα αργησω η δε θα παω καθολου στη δουλεια.

Απο τη γραμματεια μου ειπαν οτι ισως εχει αναμονη.

Ειναι απο τα αρνητικα του δημοσιου νοσοκομειου αλλα εχει περισσοτερα θετικα αυτη τη στιγμη τουλαχιστον για μενα για να δω τι πραγματικα συμβαινει κι ελπιζω να βρω ακρη.

Το στηθος μου τωρα πρηζεται κ μαλιστα εχει πρηστει πολυ και ποναω και στην κοιλια αλλα ιχνος περιοδου.

On 30/10/2017 at 9:53 ΜΜ, Georgia72 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Τι κάνετε; Εμεις πηγαμε παλι σημερα στον γιατρο. Όλα καλα πανε και μου εγραψε ενα κατεβατο απο εξετασεις. Οι ανακατοσουρες συνεχιζουν σε διαφορες φασεςι της ημερας. Εσεις καλα;

Μπραβο κοριτσι!!

Θα περασουν οι αναγουλες 

Λογικο να σε ταλαιπωρουν μεγαλωνουν 2 πλασματακια!!κατα τα αλλα πως εισαι?ξεκουραζεσαι??

Πως περνα η μερα σου??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Λιωνω στα πρωιναδικα, διαβαζω και κανενα βιβλιο. Με παιρνουν και πολλα τηλεφωνα οι υπερπροστατευτικες θειες μου, η μαμα μου, συναδελφοι, η κουμπαρα μου και περναει η μερα. Ενδιαμεσα κανω και κανενα φαγητακι, πλενω σαλατες, σιδερωνω κανενα ρουχο, πολυ χαλαρα όμως. Ειδικα οταν εχω πιει και το utrogestan, εκει να δεια χαλαρωση! Θα μου λειψει αυτο το χαπι οταν θα ερθει η ωρα να το κόψω! Χαχαχα! Σημερα εβαλα και ενα πλυντηριο. Τα πηγαινα ενα-ενα στα χερια τα ρουχα για να τα απλωσω. Αυτα λιγο-πολυ.

Αντε Thia μου, να δουμε τι θα πει ο γιατρουλης σου.

opfFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ειναι απο τα μπεμπινια!!!:)

Μεγαλωνουν

Εμενα εχει πρηστει το στηθος μου Τριτη θα παω στον γιατρο να δω τι θα πει.

Η φιλεναδα μου μου λεει σημερα μην εισαι σιγουρη οτι δεν εισαι εγγυος εγω στην πρωτη μου κορη τρια ειχα κανει και ηταν αρνητικα!κι ομως ημουν.

Δεν το πιστευω βεβαια 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσια!

Χαιρομαι georgia που ολα πανε περιφημα!

Οι ανακατοσουρες ελπιζω να φυγουν γρηγορα οσο για τα πονακια στη μεση μην ζοριζεσαι πολυ γιατι πρεπει να προσεχεις διπλα!

Link to comment
Share on other sites

Xristia μου ειμαι λιγο χαλια ψυχολογικα  γιατι αργει ο νικας τα αποτελεσματα!

Του τηλ και δεν το σηκωνει!

Εσυ τι κανεις?

Εγω θα αργησω να κανω εξ.

Ευτυχουλις ολα καλα?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, astrogea είπε:

Xristia μου ειμαι λιγο χαλια ψυχολογικα  γιατι αργει ο νικας τα αποτελεσματα!

Του τηλ και δεν το σηκωνει!

Εσυ τι κανεις?

Εγω θα αργησω να κανω εξ.

Ευτυχουλις ολα καλα?

Ολα καλά περιμένω να ξεκινήσει η διαδικασία.  Ελπίζω να είμαι τυχερή αυτή τη φορά.  Τι ακριβώς περιμένεις από το Νικα?  Δεν έχεις ξεκινήσει με το ιατρό μας?  Αυτός δεν σου βρήκε το πρόβλημα? Θα κάνεις κάποια άλλη  θεραπεία εκτός το σπιραλ?  Τι σου είπε? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ο γιατρος ευτιχουλις μου εκανε επεμβατικη υστεροσκοπηση το σεπτεμβριο και επειδη μου βρηκε φλεγμονες και συμφυσεις απο μια παλια αποξεση μου εβαλε σπιραλ και εκανα θεραπεια για να παχυνει το ενδομητριο!

Την εξεταση του νικα την εκανα τον ιουλιο πριν πεω στο γιατρο για να του τη δειξω αλλα δεν μου εχει δωσει τα αποτελεσματα μεχρι τωρα.

Προφωρικα μου ειπε για φλεγμονες συμφυσεις και λοιμωξη.

Επισης πιστευει πως εχω καποιο ή καποια μικρα πολυποδακια που δεν φαινονται στην υστεροσκοπηση.

Αυριο θα κλεισω ραντεβου να μου βγαλει ο γιατρος το σπιραλ και θα δουμε τι θα κανω γιατι απο τον νικα εξαρταται η θεραπεια που θα μου δωσει μεχρι την επομενη εξ.

Παντως ο γιατρος μου ειπε οτι δεν σου κανει εξ αν δεν ειναι ολα οκ!οποτε ειμαι πολυ αισιοδοξη για την επιτυχια σου!

Θα σε σκεφτομαι και θα προσευχομαι για σενα!με ολη μου την ψυχη

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ.  Το ίδιο θα κάνω και εγώ για σένα.  Το αξιζουμε μετά από τόση ταλαιπωρία. Έκανα και εγώ τα αντίστοιχα με σένα υστεροσκοπιση και τοποθέτηση σπιραλ (είχα πάρα πολλές συμφυσεις που είχαν κλείσει σχεδόν όλη την κοιλοτητα της μήτρας). Έπαθα σοκ όταν είδα το  dvd της επέμβαση.  Τώρα το ενδομητριο έχει φτάσει στο 8 από 4 και 6 που ήταν.  Περιμένω να ξεκινήσω.  Θα ενημερώσω όταν έχω νεώτερα.  Ελπίζω για το καλύτερο.  Ο Θεός να βοηθήσει.  

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω κοριτσι μου ,τελικα ολες εχουμε ταλαιπωρηθει αρκετα!

Τι θεραπεια εκανες μετα την απομακρυνση του σπιραλ?

Ποσο κρατησε?

Σου εδωσε και αντιβοιωση?

Αγχωθηκα γιατι ο νικας μου ειπε οτι θα χρειστει τουλαχιστον 3 μηνες ακομη θεραπεια!

Αν βεβαια μου βγαλει συντομα τα αποτελεσματα!

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από τα vibramicin   που πήρα για 14 μέρες μετά την υστεροσκοπιση δεν πήρα άλλη αντιβοιωση.  Μετά έπαιρνα cyclacur και τωρα έχω φτάσει να παίρνω 9 λευκά κάθε μέρα για να διατηρησω το ενδομητριο στο 8 όσο περιμένω να αρχίσει η διαδικασία.  

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!

Καλημερα eutixoulis!

Και εμενα μου εδωσε για εναμιση μηνα cuclacur  μετα την υστεροσκοπηση και τωρα που θα βγαλω το σπιραλ δεν ξερω τι θεραπεια θα μου δωσει.

Το καλοκαιρι πριν την εξ επαιρνα 8 cyclacur  την ημερα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!!

  Χαθηκα και ειμαι αδικαιολογιτη..μερικες φορες νιωθω πως εχει πεσει κομμητης στο σπιτι μου..ολο αναποδιες..ηρθα Αθηνα και εκανα υστεροσκοπιση, ευτηχως απο οτι μου πε ο γιατρος ολα καλα!ωστοσο μου ειπε πως ο τραχυλος ηταν στραβος,ισως απο την αποξεση μετα την αποβολη,και μου τον διορθωσε,καθαρισε και το εμδομητριο γενικα..οποτε η υστεροσκοπιση ηταν επεμβατικη.Δεν εμεινα ομως Αθηνα εκτως απο ενα βραδυ.Μετα την υστεροσκοπιση αρχισα να εχω παλι πονολεμο και πονο στο στηθος(το ιδιο ειχα και μια βδομαδα πριν)τεσπα..να μη τα πολυλογω γυρισα αρων αρων στη βαση μου και τελικα ειχα τη γρυπη τοξακι αν εχετε ακουστα..τωρα μονο αναρωσα..εχουν περασει 18μερες απο την αποξεση και εχω καθημερινα λιγο καφε αιμα..σημερα δε ειχα και κοκκινο σα περιοδου βρε κοριτσια αυτο ειναι φυσιολογικο;

Link to comment
Share on other sites

Candy crash ειναι φυσιλλογικο το αιματακι που εχεις ,

βεβαια εγω ειχα μεχρι και πριν απο 10 μερες  μαζι με βλενες!Σκεψου οτι  την υστεροσκοπηση την εκανα 15 σεπτεμβριου.

Πηρα το γιατρο γιατι ανησυχησα και μου ειπε οτι ειναι απο το σπιραλ.

Τωρα τι επαιτε στη συνεχεια?

Ποτε σου ειπε για εξωσωματικη?

Link to comment
Share on other sites

Πηρα τηλ πριν λιγο astrogea μου και ειπε θα μιλησει με το γιατρο και θα με παρουν πισω..οκ ειναι φυσιολογικο αλλα απο το μεσυμερι εχω ροη σα περιοδο και κοκινο αιμα..κανονικα την 21η μερα θα κανω αβερκαπ αφου κανω υπερηχο(που εγω νομιζα πως ειναι τη Παρασκευη) αλλα ισως σημερα τελικα ξεκινισε η περιοδο..μετα την υστεροσκοπιση ποτε σου ρθε περιοδο?διαβαζω τα δικα σου που περιμενεις τις απαντησεις του Νικα..αχ βρε φιλη μου τι ειναι η ταλεπωρια μας πια...;;!!!

Επεξεργάστηκαν by Candy Crash
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...