Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

IVF με δωρεά ωαρίων : γνώμες και εντυπώσεις


Recommended Posts

Αντε βρε, μην ανησυχεις! Καποιες κοπελες γραφουν πως τα διαβασαν όλα ή διαβασαν καποια σχολια αλλα δεν θυμουνται και πολλα (γιατι όντως ειμαστε πολλες και μιλαμε και πολυ! Χαχαχα!) και απλα ρωτουν τα νεα μας και οποια ειναι μεσα εκεινη τη στιγμη απαντα. Ειναι χαλαρο το κλιμα. Μην ανησυχεις. :)

opfFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Georgia72 ΔΙΠΛΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!!!!!!!

Διάβασα τα υπέροχα νέα σου στο cafe.

Κανόνισε την άδειά σου και ξεκουράσου!!!!!!!!

Έρχονται διπλές χαρές και διπλοί κόποι....άξιζε τον κόπο.

Ετσι δεν είναι???

 

Αντε κοριτσάκια και στα δικά μας!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γλυκα καλησπέρα! Ελπίζω να είστε όλες καλά.

Πριν λίγο γυρισαμε απο το κέντρο ανακουφισμένοι. Επιβεβαιωσαμε την κυηση και εχουμε διδυμακια.

Εύχομαι μεσα απο την καρδια μου να ειστε οι επομενες και συντομα να ακουσουμε με τη σειρα τις δικες εγκυμοσύνες!

πρίν από 16 λεπτά , marathn37 είπε:

Georgia72 ΔΙΠΛΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!!!!!!!

Διάβασα τα υπέροχα νέα σου στο cafe.

Κανόνισε την άδειά σου και ξεκουράσου!!!!!!!!

Έρχονται διπλές χαρές και διπλοί κόποι....άξιζε τον κόπο.

Ετσι δεν είναι???

 

Αντε κοριτσάκια και στα δικά μας!!!!

Χαχα! Marathn37 με προλαβες! Ξεκινησα να γραφω κι απο δω αλλα τα τηλ δεν με αφηναν!

Σ' ευχαριστω πολυ κορίτσι μου! Εύχομαι σύντομα να χαιρόμαστε και με τα δικά σου υπέροχα νέα!

Επεξεργάστηκαν by Georgia72

opfFp3.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Georgia72 είπε:

Κορίτσια γλυκα καλησπέρα! Ελπίζω να είστε όλες καλά.

Πριν λίγο γυρισαμε απο το κέντρο ανακουφισμένοι. Επιβεβαιωσαμε την κυηση και εχουμε διδυμακια.

Εύχομαι μεσα απο την καρδια μου να ειστε οι επομενες και συντομα να ακουσουμε με τη σειρα τις δικες εγκυμοσύνες!

Χαχα! Marathn37 με προλαβες! Ξεκινησα να γραφω κι απο δω αλλα τα τηλ δεν με αφηναν!

Σ' ευχαριστω πολυ κορίτσι μου! Εύχομαι σύντομα να χαιρόμαστε και με τα δικά σου υπέροχα νέα!

Tελεια νεα κοριτσι μου.Ευχομαι παντα χαρες απο δω και περα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Georgia72 χαίρομαι πολύ πολύ για σένα.  Τέλεια νέα!!!!!!  Σου εύχομαι μια τέλεια εγκυμοσύνη και με το καλό να κρατήσεις τα δύο υπέροχα μωρά σου.  Μας δίνεις κουράγιο και ελπίδα.  Να είσαι πάντα καλά.  Πολλά φιλιά!!!! 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου georgia.συγχαρητηρια!

Σου ευχομαι ολα να πανε τελεια.

Να προσεχεις ,παρε αδειουλα αν μπορεις και απολαυσε τους 9 μηνες οσο περισσοτερο μπορεις!

Εσυ θα κλεβεις την παρασταση τωρα!

Ειχα καλη διαισθηση για σενα και χαιρομαι που επιβεβαιωθηκα.

Θα γινεις μια πολυ γλυκεια μανουλα!!

Link to comment
Share on other sites

Georgia μου τωρα διαβασα τα υπεροχα νεα σου!!μπραβο κοριτσι μου συγχαρητηρια!!!

Να ξεκουραζεσαι και να προσεχεις.

Εγω κοριτσια μου δεν εχω νεα.

Αναμενω να αδιαθετησω και προσπαθω να μην αγχωνομαι για να ερθει κανονικα

Astrogea  πως εισαι?

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου σας ευχαριστω πολυ-πολύ για τις ευχές σας και ευχομαι με τη σειρα μου όλα τα ονειρα σας να πραγματοποιηθούν! Και ειμαι σιγουρη γι' αυτο! Αφου τα καταφερα εγω, ολες θα τα καταφερετε!

opfFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εχεις δικιο georgia!

καποια στιγμη θα γινουμε και εμεις μανουλες!

Νομιζω πως οτι ασχημο κι αν μας συμβαινει το μονο  που μας στεναχωρει κατα βαθος ειναι ο χρονος που περναει και δε γυριζει πισω!!

Link to comment
Share on other sites

Και μενα με βασανιζει ο χρονος. Αλλα αφου δεν μπορουμε να κανουμε τιποτε γι' αυτον, ας βλεπουμε το μελλον με αισιοδοξια και να σκεφτομαστε πως τα ομορφα ερχονται!

opfFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Georgia νομιζω πως τα νεα της θετικης χοριακης και το ακουσμα του χτυπου της καρδιας  τους ειναι κατι που θα το θυμασαι για παντα ετσι δεν ειναι?

Σου αυξησε ο γιατρος το χαπι του θυρεοιδη?

Ο γυναικολογος σου ειναι σε δημοσιο νοσοκομειο?

 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Georgia72 είπε:

Κορίτσια καλησπερα. Τι κανετε;

Εγω εχω μειωμενη ορεξη, καμια φορα αναγουλες, ευτυχως οχι εμετους και σημερα εκανα την πρωτη επισκεψη στον δικο μου γυναικολογο οπου ακουσαμε καρδουλες! Νομιζα πως ειναι πολυ νωρις γι' αυτο το βημα και δεν το περιμενα αφου με εξετασαν και την Παρασκευη στο κεντρο και δεν ακουσαμε τιποτα, αλλα σημερα τις ακουσαμε και ηταν πολυ συγκινητικο.

Ποσο γρηγορα Georgia. Μπραβο κοριτσι μου να μπαινεις να μας λες τα ομορφα νεα σου χαρηκα παρα πολυ μου εφτιαξες το βραδυ.Αstrogea και υπολοιπα κοριτσια και στα δικα μας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, astrogea είπε:

Georgia νομιζω πως τα νεα της θετικης χοριακης και το ακουσμα του χτυπου της καρδιας  τους ειναι κατι που θα το θυμασαι για παντα ετσι δεν ειναι?

Σου αυξησε ο γιατρος το χαπι του θυρεοιδη?

Ο γυναικολογος σου ειναι σε δημοσιο νοσοκομειο?

 

Γεια σου astrogea μου. Ε, ναι συγκινηθηκα... Ειναι σαν καλπασμος. Πρωτα ακουσαμε το ενα και επειτα το αλλο.

Ο ενδοκρινολογος ναι, μου αυξησε το Τ4 για να βρουν τα μωρα την θυροξινη που πρεπει και να φτιαξουν καλο θυρεοειδη.

Ο γυναικολογος μου ειναι στρατιωτικος γιατρος αλλα δεν ξεγενναει κανενας απ' αυτους σε δημοσιο... δυστυχως...

Εσυ πως τα πας κοριτσι μου;

2 ώρες πρίν, xristia είπε:

Ποσο γρηγορα Georgia. Μπραβο κοριτσι μου να μπαινεις να μας λες τα ομορφα νεα σου χαρηκα παρα πολυ μου εφτιαξες το βραδυ.Αstrogea και υπολοιπα κοριτσια και στα δικα μας.

Μπαινω για να μην χανεται το γουρι! Ο αντρας μου δεν μπορουσε να λειψει απο την εργασια του σημερα και πηγα μονη μου. Περιμεναμε να ακουσουμε καρδια, συμφωνα με αυτα που διαβαζουμε, σε κανα 2 εβδομαδες. Μολις του το ειπα τρελαθηκε! Αλλα τον καθησυχασα πως θα τις ακουσει κι εκεινος την επομενη φορα.

Ε, ναι λοιπον! Και στα δικα σας κοριτσια!

opfFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι πολυ καλυτερα γεωργια μου, αναρρωνω .Ποναω καθε μερα και λιγοτερο.και περιμενω να αδιαθετησω για να βγαλω το σπιραλ.εχω κολλησει με την εξ γιατι μου βρεθηκε λοιμωξη και μικροβιο ετσι χρειαζομαι θεραπεια.

Τωρα ομως ξερω τι φταιει που δεν γινεται εμφυτευση και αισιοδοξω για το καλυτερο!!!

Κι εμενα ο ενσοκρινολογος μου ειχε ανεβασει το τ4.

Ειχα ενα αγχος οτι η αφαιρεση του θυρεοηδη μπορει να επηρεασει το εμβρυο αλλα δεν εχει καμια συνεπεια σε κανεναν απο τους δυο αφου περνουμε το φαρμακο!

Καλο βραδυ σε ολα τα κοριτσια

Link to comment
Share on other sites

Georgia ξαναδιαβασα αυτο που εγραψα και σκεφτηκα οτι μπορει να το σκεφτει καποιος και διαφορετικα! το οτι δηλαδη ισως καταλαβαινες δυο μας σκεφτομενη εσενα και εμενα.εννοουσα εμενα και το εμβρυο που θα κουβαλουσα!

Αφορουσε δηλαδη την ανυσηχια για τον ευτο μου  και μονο.

Για να μην παρεξηγηθω το λεω! ξερεις καμια φορα

 Αλλο θες να πεις και αλλο βγαινει προς τα εξω!

 

Link to comment
Share on other sites

Αντε γρηγορα να περασεις στη θεραπεια σου και να ξεκινησεις το ταξιδι για να συναντησεις τα μωρακια σου astrogea μου!

Τα υπολοιπα κοριτσια μας τι κανουν;

Εγω πηγα σημερα στο νοσοκομειο για να παρω αδεια που εγραψε ο γυναικολογος μου εκει και μου ξαναειπε ουτε λιγο ουτε πολυ να ζω μεσα σε γυαλα. Ειναι πολυ καλος μαιευτηρας, και δινει εμφαση και στους φυσιολογικους τοκετους, αλλα ειναι πολυ συντηρητικος και υπερπροστατευτικος.... Θα προσπαθησω να μην επηρεαστω αλλο απο τις φοβιες του. Νομιζω πως και με τις πιο χαλαρες οδηγιες του κεντρου μια χαρα τα πηγαμε. Θα συνεχισω να προσεχω, αλλα του ειπα πως εστω ενα φαγητο θα το φτιαχνω. Μενω και ακρυα απο τους δικους μου, ειναι και μεγαλοι ανθρωποι. Δεν εχω βοηθεια.

Αυτα κοριτσια μου προς το παρον. Σας καληνυχτιζω... Όνειρα γλυκα...

opfFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Georgia μου καλά σου λέει ο γιατρός...άκουσέ τον!

Βεβαίως και δεν θα πατήσεις στη δουλειά , στη γυάλα να μείνεις τώρα στην αρχή

γιατί ήδη κυκλοφορούν διάφορες ιώσεις...

Πρόσεχε μάτια μου τα παιδάκια σου...τόσο ταλαιπωρήθηκες δεν πειράζει

να κακομάθεις λίγο με το να μην κάνεις τίποτα...χαχαχα!!!

ΟΛΑ ΚΑΛΑ εύχομαι!!!Φιλιά

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

georgia εχουν δικιο τα κοριτσια.

να προσεχεις.

εγω κοριτσια μου δεν εχω νεα...εχω 4 μερες καθυστερηση...αναγουλες τρελες πονους κατω χαμηλα στην κοιλια πονους στην πλατη σα να ανοιγει αλλα καθολου πρησμενο στηθος...νομιζω αρχιζουν τα συμπτωματα της Πωα

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια :)

Thia μου ολες εχετε δικιο και ο γιατρος επισης. Αλλα και με τις οδηγιες του κεντρου μια χαρα τα πηγα. Εκεινοι εχουν αλλη γραμμη. Θεωρουν πως πρεπει ο οργανισμος να βρισκεται σε ηπια κινηση για να αιματωνεται καλυτερα η μητρα. Ο δικος μου ειναι της παλιας σχολης. Θελει πληρη ακινησια. Θα συνεχισω να φτιαχνω κανενα ευκολο φαγακι σε χαμηλη και λεπτη κατσαρολα χωρις να τη σηκωνω, οπως εκανα, γιατι του εξηγησα πως οι γονεις μου ειναι μακρυα, ειναι και μεγαλοι ανθρωποι και δεν θελω να τους ταλαπωρω. Τα ΣΚ που θα βρισκομαστε θα παιρνω και το ταπερακι μου, αλλα ενδιαμεσα πρεπει να το κανω εγω. Τωρα σφουγγαρισμα κλπ, μαλλον θα βοηθησει ο αντρουλης μου.

Thia να ξερεις πως αυτα που νιωθεις ειναι και συμπτωματα εγκυμοσυνης! Ειχες επαφες αυτον τον καιρο; Τιποτα δεν αποκλειεται! Ειδες το λουκουμαδακι που εμεινε εγκυος φυσιολογικα ενω το ειχε ξεγραψει;

Πρησμενο στηθος δεν ειχα ουτε κι εγω. Τωρα αρχιζω να το νιωθω καπως που ειμαι στην 6η εβδομαδα.

opfFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Georgia  μου δεν το νομιζω...δε θελω να ελπιζω και να απογοητευθω οποτε προς το παρον δεν το σκεφτομαι καθολου..επαφες ναι ειχαμε 

Αν δε μου ερθει μεχρι και το Σαββατο θα κανω ενα τεστ πριν κλεισω ραντεβου.

 

εσυ να προσεχεις. Φυσικα και δε θα μπεις σε γυαλα αλλα καλο ειναι να κατσεις και να απεχεις απο την εργασια σου και να μη σηκωνεις πολυ βαρια αντικειμενα.

επισης απεφυγε τις πολλες δουλειες στο σπιτι.

Εμενα ο τωρινος γυναικολογος στο δημοσιο νοσοκομειο μου ειπε οτι οσες προσπαθουμε καλο ειναι να μην κανουμε πολλα ποσο μαλλον εσυ που σαι και εγγυουλα!!

αχ κοριτσι να μας γραφεις τα νεα σου να παιρνουμε δυναμη!!!

σε ποιο μηνα θα δειτε το φυλο???

Link to comment
Share on other sites

Εγω Thia μου τη δινω την ευχη και που ξερεις;;; Ελπιζω να εχεις την τυχη που ειχε το λουκουμαδακι μας!

Ναι, προσεχω. Προσεχω. Ευτυχως μου εδωσε και ο γιατρος μου 30 ημερες αδεια!

opfFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...