Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Δώρο για Βάπτιση ?


jtse

Recommended Posts

μονο αχρηστα δεν μας φανηκαν τα δωρα-ρουχα στη βαφτιση. αλλαξα πολλα σε μεγεθος και εφτασα να παρω βασικα πραγματα ως 4 ετων!

οποτε σχεδον "βολευτηκαμε" για 4 χρονια!

 

βεβαια ο γιος μου, μου εχει πει για πουκαμισο δωρο γενεθλιων που δεν τα φοραει : "οχι θελω να το κρατησω, αφου αυτο διαλεξε για μενα η ταδε φιλη μου. και θα το φορεσω!"

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


 

βεβαια ο γιος μου, μου εχει πει για πουκαμισο δωρο γενεθλιων που δεν τα φοραει : "οχι θελω να το κρατησω, αφου αυτο διαλεξε για μενα η ταδε φιλη μου. και θα το φορεσω!"

 

 

Να χαίρεσαι το αγοράκι σου!αυτή η συμπεριφορά που ούτε σε μεγάλο δεν συναντάς σήμερα δείχνει οτι κάνεις πολύ καλή δουλειά με το παιδι!!Να το χαίρεσαι μέσα απ τη καρδιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

μπορεις ανετα να παρεις δωρο μεχρι 6 ετων, τα πρωτα χρονια βολευονται συνηθως παιδια/γονεις με πολλα δωρα/δωρεες. Ετσι ειναι παντα μεγαλη ευκολια οταν εχεις ακομη "προμηθειες" για μεγαλυτερη ηλικια.

 

Μπορεις να παρεις ενα μπουρνουζι (πολλα παιδακια πανε τωρα κολυμβητηριο)

ενα σακ βουαγιαζ η μια βαλιτσα (κανανε στην κορη μου δωρο μια ωραια βαλιστα delsey και την παιρνουμε σε καθε ταξιδακι)

ενα ποδηλατο (απο 5 και πανω)

μια σχολικη (η εξωσχολικη) τσαντα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

να ρωτησω..αν δεν πας σε μια βαφτιση ,πρεπει να παρεις δωρο;..βασικα ειναι καποιος γνωστος που δεν τον βλεπω συχνα και μου εφερε προσκλητηριο για το παιδι του..μηπως μπορω να την γλυτωσω και να μην του παρω;ξερετε λογω κρισης..ουτως η αλλως δεν θα παω κιολας..

Link to comment
Share on other sites

Αν με καλέσουν, εγώ προσωπικά παίρνω πάντα δώρο, είτε πάω είτε όχι. Η τιμή του εξαρτάται από το ποιος με κάλεσε και όχι από το αν πάω.

Αν είναι μόνο γνωστός, μπορείς να πάρεις ένα απλό και συμβολικό δωράκι για το καλό!;)

EkcAp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αν ειναι απλως γνωστος αλλα τον βλεπεις αρκετα συχνα τοτε μπορεςι να παρεις ακομα και μπυτζαμακι με 5 ευρω η σετακι μεχρι 10 ευρω. εχει πολλα το τζαμπο.

 

αν δεν βλεπεστε με τον ανθρωπο καθολου, ε τοτε τι να πω, μη παιρνεις καθολου εφοσον δεν προκειται και να τον δεις παρα μετα απο 3-4 μηνες ας πουμε.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...