Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Καλησπερα σας κοριτσια ετοιμαζομαστε σιγα σιγα για το πρωτο παρτι γενεθλιων του γιου μας κ θα ηθελα να μου πειτε μερικες ιδεες για τα δωρα των καλεσμενων. Τα παδια θα ειναι διαφορετικες ηλικιες γι αυτο θα ηθελα αν γινοταν να επαιρνα το ιδιο σε ολα αλλα γινεται αυτο? Τι δωρο θα μπορουσα να τους παρω ωστε να ειναι ολοι ευχαριστημενοι?Συνηθως τι δινουν ως δωρο ευχαριστηριο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΑΡΧΙΚΑ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΧΙΛΙΟΧΡΟΝΟ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ……………!!!!!!

 

Εγώ δεν έκανα ευχαριστήριο δώρο στο παρτυ γενεθλίων

ΕΦΑΓΑΝ

ΉΠΙΑΝ

ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΑΝ

ΠΕΡΑΣΑΝ ΚΑΛΑ . νομίζω πως είναι αρκετά

 

Στο τέλος τους έδωσα από ένα γλειφιτζούρι και ένα σακουλάκι γαριδάκια για τον δρόμο μιας και δεν ήθελα να φάνε γαριδάκια και να μην φάνε τα φαγητά τώρα αν αυτό θεωρείτε ευχαριστήριο δώρο το λεμέ και έτσι

 

.... ΕΣΥ ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ?

..

.

.....

Link to comment
Share on other sites

κάτι που ναχει σχέση με το θέμα σας, π.χ. μπρελοκάκια, εσύ ποιό θέμα διάλεξες; ή μπορείς να κάνεις χωνάκια και να τα γεμίσεις ζαχαρωτά, καραμέλες, γλυφιτζούρια, σφυρίχτρες, σαπουνόφουσκες κτλ ή να αγοράσεις σοκολάτες να βγάλεις το περιτύλιγμα και να κάνεις δικό σου που να λέει π.χ. ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΓΙΩΡΓΑΚΗ σε διάδορα χρώματα και σχήματα γραμμάτων, να το εκτυπώσεις και να τυλίξεις την σόκολάτα μ' αυτά. Το είδα σ' ένα θέμα εδώ, μάλλον στην Βάφτιση ήταν (θα το ψάξω αύριο γιατί νυστάζω...) και τις έκανα έτσι τις σοκολάτες και τις μοιράσαμε στα παιδάκια στο νηπιαγωγείο....τα οποία και ενθουσιάστηκαν δεν λέγεται πόσο!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,θα μπορουσες να παρεις μπλοκ ζωγραφικης,μαρκαδορους,αυτα που κανουν φουσκες με την σαπουναδα αναλογα με την ηλικια που θα εχουν τα παιδακια η να παρεις μικρα κουτακια με lego για τα αγορακια και κουκλες για τα κοριτσια αν υπαρχουν πιο μεγαλα παιδια αποτον γιο σου και κανεις διοργανωσεις παιχνιδια μπορεις να παρεις κυπελα η παρασημα να τους δωσεις και αυτο να ειναι και το δωρο τους

insekten-0042.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για τις ιδεες σας, απλα δεν εχω συγκεκριμενο θεμα στο παρτι (πειραζει?) οποτε ολες οι ιδεες ειναι καλοδεχουμενες. Να πω την αληθεια μου αρεσε αυτο με τα γλειφιτζουρια ειδα μεσα στο forum πως τα κανουν κ μαλλον θα επιχειρησω να το κανω ελπιζω να μου πετυχουν..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

vickytsoch τωρα που σε βρηκα για ριξε μια ματια εδω http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=48113 επειδη φημιζεσαι για τις ιδεες σου εχεις να προτεινεις τιποτα?

Link to comment
Share on other sites

λοιπον αυτο που θα σας γραψω το ειχα κανει στα 2α γενεθλεια της κορης μου και μειναν ολοι με το στομα ανοιχτο !!!

βρηκαν την ιδεα μου καταπληκτικη και πηρα πολλα συγχαρητηρια γιατι ασχοληθηκα τοσο πολυ για να κανω τα δωρακια τοσο προσωπικα . επισης να πω οτι εδωσα σε ολους , οχι μονο στα παιδακια

 

 

λοιπον πηρα απο το τζαμπο με 1 ευρω βασεις που βαζουν φωτογραφια σε διαφορα σχεδια κ χρωματα

πηρα μερικα ακομα απο το max stores ξυλινα γουρουνακια για τον ιδιο λογο

τυπωσα φωτογραφιες της κορης μου (με οσους απο τους καλεσμενους μας ειχα φωτο με την κορη μου , τυπωσα αυτη...στους αλλους εδωσα μονη της)

πισω εγραψα και καλα οτι μιλαει εκεινη .....πχ ευχαριστω νονα που ηρθες στα 2α γενεθλεια μου μπλα μπλα ... και κατι προσωπικο στον καθενα , εβαλα την φωτογραφια στην βαση και σε σακουλακι!!!

το θεμα των γενεθλειων ηταν "φραουλιτσα" οποτε στα παιδακια εκανα και το εξης

τυπωσα διαφορες σελιδες της φραουλιτσας για να ζωγραφισουν τα παιδια και τους πηρα και ξυλινο σκυλακι με μικρη μολυβοθηκη με μικρες ξυλομπογιες (max stores 1,5 ευρω)

επισης βρηκα ( αυτες τις μαλακες καραμελιτσες....δεν θυμαμαι πως τις λενε τωρα γκρρρρ!!!) σε σχημα φραουλας και τους εβαλα μεσα σε σακουλακι !!!ολα μαζι σε μαγαλυτερη σακουλιτσα ......και φευγοντας ολοι ειχαν να πουν τα καλυτερα !!!!!!

βεβαια θελει χρονο να διαθεσεις ......

 ΘΗΛΑΖΩ ΑΠΟ 8-5-07 ΕΩΣ ΣΗΜΕΡΑ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟ 5-12-08 ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΓΙΟ ΜΟΥ !!!!!!!!!

 

Link to comment
Share on other sites

 

και εγω δεν ειχα με ολους .....

 

σε αυτους ....εδωσα φωτο με την κορη μου μονη της !!!

 ΘΗΛΑΖΩ ΑΠΟ 8-5-07 ΕΩΣ ΣΗΜΕΡΑ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟ 5-12-08 ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΓΙΟ ΜΟΥ !!!!!!!!!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπόρείς να πάρεις από το Jumbo κούπες πρωινού άθραυστες, σε διάφορα σχέδια άλλες για αγοράκια και άλλες για τα κοριτσάκια και να τις γεμίσεις με smarties. γλειφιτσουράκια, σοκολατίτσες, μπάλόνια ή ότι άλλο θες και να το τυλίξεις με ζελατίνα δεμένο με κορδελίτσες πολύχρωμες. Το αποτέλεσμα είναι πολύ καλό και όλοι χρησιμοποιούν αυτές τις κούπες και δεν θα το πετάξουν.

Link to comment
Share on other sites

εγώ στα γεννέθλια της κόρης μου, πήγα στα Jumbo, πήρα για τα αγοράκια αυτοκινητάκια που τα πιέζεις και τα σπρώχνεις προς τα πίσω και μετά τα αφήνεις και τρέχουνε (μέγεθος τζίπ με 3?!!) και για τα κοριτσάκια πήρα σε άλλα ένα σέτ μαγειρικής (ποδιά, γάντι, κουτάλα, σύρμα αυγοδάρτη κλπ κλπ) νομίζω 2? ή 3? σε άλλα ένα μπλοκάκια με αυτοκόλητα (2?) σε άλλα κοκαλάκια έριξα και καραμελάκια μέσα στη σακούλα και ειλικρινά το καταευχαριστήθηκαν τα πιτσιρίκια αλλά και οι γονείς που είχαν τα παιδιά τους με κάτι να ασχολούνται .. ;)

 

για τους μεγάλους μπορείς να πάρεις "μίνι άλμπουμάκια" ρόζ ή σιέλ ανάλογα με το φύλλο του παιδιού που έχουν και μέσα να γράψεις "Σας ευχαριστώ πολύ που ήρθατε στα γεννέθλιά μου .....[όνομα] .. / .. / .... [ημ/νία]"

 

άν μου ρθει καμια άλλη ιδέα θα επανέλθω! :D

Θεοδώρα : 31/03/2006 , Νικόλας : 25/11/2008

All I ever wanted..All I ever needed is here in my arms!!

 

Thank you Roger Waters for bringing this AMAZING show in Greece .. Ευχαριστούμε !!

Link to comment
Share on other sites

Sandy μια γνωστή μου μοίρασε στα πιτσιρίκια "τυχερές σακούλες".Ξέρεις αυτές που έχουν διάφορα γλυφιτζούρια,καραμέλες και παιχνιδάκια.Τις έχουν σχεδόν όλα τα περίπτερα και τα σούπερ μάρκετ.

Μπορεί εγώ να μην ξετρελάθηκα με την ιδέα αλλά τα παιδάκια δεν κρατιόντουσαν από τη χαρά τους.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα σας κοριτσια ετοιμαζομαστε σιγα σιγα για το πρωτο παρτι γενεθλιων του γιου μας κ θα ηθελα να μου πειτε μερικες ιδεες για τα δωρα των καλεσμενων. Τα παδια θα ειναι διαφορετικες ηλικιες γι αυτο θα ηθελα αν γινοταν να επαιρνα το ιδιο σε ολα αλλα γινεται αυτο? Τι δωρο θα μπορουσα να τους παρω ωστε να ειναι ολοι ευχαριστημενοι?Συνηθως τι δινουν ως δωρο ευχαριστηριο?

 

 

Καλημέρα να σου ζήσει το αγοράκι σου, επειδή το θέμα με τις διάφορες ηλικίες το εχω αντιμετωπίσει και εγώ θα σου πρότεινα ή να τους πάρεις cd με παιδικά τραγουδάκια που ολα τα παιδάκια ακούν ή εαν θες να είναι πιο οικονομικό, να αντιγράψεις ενα cd δικό σου να το βαλεις σε θήκες που πουλάνε χωριστά και να τυπώσεις εσύ το εξώφυλλο που θα λέει τον τίτλο του cd και απο κάτω θα λέει " Στον αγαπημένο μου φίλο..., ξαδερφο...."κ.ο.κ. Το χαρτί που θα τυπώσεις καλο θα ήταν να είναι χρωματιστό.:P Ελπίζω να βοήθησα λιγάκι.

;) ΟΙ ΚΟΡΟΥΛΕΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΛΗ ΜΟΥ Η ΖΩΗ:wink:
Link to comment
Share on other sites

ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΒΟΗΘΗΣΑ, ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΤΟ FORUM ΚΑΙ ΗΣΟΥΝ Η ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΕΠΑΦΗ. ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΒΓΟΥΝ ΩΡΑΙΑ, ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ

;) ΟΙ ΚΟΡΟΥΛΕΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΛΗ ΜΟΥ Η ΖΩΗ:wink:
Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

καμια καινουρια ιδεα για δωρακι????εχουμε?

 

2 πράγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα·Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος...

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που σκέφτηκα για το δικο μας πάρτυ που είναι σε λίγες μέρες είναι από ένα παιδικό βιβλιο συσκευασμένο μέσα σε διαφανή σακουλίτσα με καραμέλίτσες. Το παζάρι βιβλίου έχει πολύ ωραία παιδικά σε πολύ προσιτές τιμές. Επίσης θα φτιαξω και cake pops για όλους τους καλεσμένους.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης επειδή το θέμα μας θα είναι τα παπάκια, αν προλάβω ίσως στα κοριτσάκια να μην χαρίσω βιβλίο αλλά ένα βραχιολάκι ή κολιέ φτιαγμένο με χαντρούλες κια δερματάκι από το οποίο να κρέμεται ένα ωραίο παπακι. Πρέπει όμως να βρω χρόνο να κατέβω κέντρο να το ψαξω στα μαγαζια με χάντρες οπότε ακόμα είναι ρευστο.

Θα έχετε καποιο θέμα στο πάρτυ?αν θες πες μας και σε τι τιμή θέλεις να κυμανθείς. Για το πάρτυ της ανιψιάς μου με θέμα τη Hello Kitty χαρίσαμε στα κορίτσια αυτοκινητάκι με φιγούρα της Kitty της UNICO και στα αγορια σετάκι με δυο κουτακια πλαστελίνης Toy story και μεγάλη σφραγίδα με έναν ήρωα, το καθένα στα 5 ?.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης θα φτιαξω και cake pops για όλους τους καλεσμένους.

 

Ελενακι τι είναι τα cake pops;;;

 

Για το πάρτυ της ανιψιάς μου με θέμα τη Hello Kitty χαρίσαμε στα κορίτσια αυτοκινητάκι με φιγούρα της Kitty της UNICO και στα αγορια σετάκι με δυο κουτακια πλαστελίνης Toy story και μεγάλη σφραγίδα με έναν ήρωα, το καθένα στα 5 ?.

Κι εγώ θα εχω θέμα Hello Kitty και σκέφτηκα να παρω από το H&M τσιμπιδάκια και μια κορδέλα μαλλιών με την Kitty. Καμιά ιδέα για συσκευασία εκτός από σακούλα; Πουγκακι μήπως;;

Μου βγαίνει 5 ευρώ. Δεν είναι και λίγα γιατι εχω αρκετά κοριτσάκια. Αν έχετε καμιά άλλη ιδέα πείτε ρε κορίτσια! Και οικονομική εννοείται!! Για τα αγοράκια δεν εχω σκεφτεί, μάλλον κατι από το Jumbo.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ελενακι τι είναι τα cake pops;;;

 

Ειναι μπαλακια από κεικ βουτυγμενα σε σοκολατα ! Πολύ ωραία και εύκολα

 

Κι εγώ θα εχω θέμα Hello Kitty και σκέφτηκα να παρω από το H&M τσιμπιδάκια και μια κορδέλα μαλλιών με την Kitty. Καμιά ιδέα για συσκευασία εκτός από σακούλα; Πουγκακι μήπως;;

Μου βγαίνει 5 ευρώ. Δεν είναι και λίγα γιατι εχω αρκετά κοριτσάκια. Αν έχετε καμιά άλλη ιδέα πείτε ρε κορίτσια! Και οικονομική εννοείται!! Για τα αγοράκια δεν εχω σκεφτεί, μάλλον κατι από το Jumbo.

 

Μπορεις να πάρεις απλή χαρτινη μονωχρωμη σακουλα (μωβ φουξια λιλα ) και να κολλήσεις ενα αυτοκόλλητο ή να κρεμασεις μια ετικέτα

Αν θέλεις εχω πολλές εικόνες με Ηello kitty να σου βάλω

Οι δυο ερωτες της ζωής μου :

:DΔΗΜΗΤΡΑΚΗΣ 12-08-08 :DΣΤΕΛΙΟΣ 05-03-10

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...