Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Όλα για βάφτιση στη Θεσσαλονίκη


Σοφία Τ.

Recommended Posts

εννοειται οτι ειναι αλλος ο λογος και η ουσια του νονου,και πανω απ'ολα η αγαπη στο παιδι κ να του δινει σημασια και μετεπειτα,αλλα δεν μπορω να καταλαβω γιατι κ ο γονιος δεν εχει το δικαιωμα να τα θελει ολα τελεια κ οπως τα ονειρευτηκε στην βαφτιση του παιδιου.Και τονιζω τελεια,αλλα οχι πανακριβα ή τα πλεον ακριβα..θα μπορουσατε δηλαδη να βαφτισει καποιος το παιδι σας κ να μην εχετε ιδεα του τι θα δειτε εκεινη την μερα ή να ειναι πραγματα που δεν ειναι του γουστου σας?..Νομιζω πως οχι.Για μενα το σωστο ειναι κ αυτο εκανα να ρωτησω μεχρι ποσα μπορουν να διαθεσουν για να κανω το κουμαντο μου κ να δω τι μπορω να βρω σε εκεινα τα λεφτα κ στην τελικη αν μια νονα μπορει να δωσει 800 ευρω λεω για παραδειγμα κ η μανα θελει να βγαλει το ψωνιο της,να συμπληρωσει χρηματα ο γονιος.Εννοειται πως για μια βαφτιση δεν θα ξεπαραδιασουμε κανεναν..;););)

ΓΙΩΡΓΑΚΗ ΜΠΟΥΡΜΠΟΥΛΗΘΡΑΚΙ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΕΡΩΤΑΣ ΜΟΥ!!!!

 

url=http://lilypie.com].png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 718
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

λοιπον παρηγγειλα σημερα κουφετα χατζηγιαννακη σμαρτιες 3κιλα συσκευασια 3.000τεμ συνολο απ οτο eshopgamou.gr με 21e. βαζεις μου ειπε η κοπελα περιπου 15κουφετα γιατι ειναι μικουλια οποτε βγαζουν 200μπομπονιερες.

επισης τουλια για να αγκαλιασουν τα κουφετακια με 2.60 περιπου η 50αδα 25χ25 αν θυμαμαι καλα. και πηρα απο ενα καταστημα κατω απο την φραγκων με ειδη χαρτικα και συσκευασιας ρολο 20μετρα με ενα αραχνουφαντο χαρτι που κανει για μπομπονερες με 9.5ε. εχει διαφορα πραγματα εκει,κορδελες ζελατινες συσκευασια τροφιμων γενικοτερα.

ΤΟ ΝΙΝΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΡΕΛΑ!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

εννοειται οτι ειναι αλλος ο λογος και η ουσια του νονου,και πανω απ'ολα η αγαπη στο παιδι κ να του δινει σημασια και μετεπειτα,αλλα δεν μπορω να καταλαβω γιατι κ ο γονιος δεν εχει το δικαιωμα να τα θελει ολα τελεια κ οπως τα ονειρευτηκε στην βαφτιση του παιδιου.Και τονιζω τελεια,αλλα οχι πανακριβα ή τα πλεον ακριβα..θα μπορουσατε δηλαδη να βαφτισει καποιος το παιδι σας κ να μην εχετε ιδεα του τι θα δειτε εκεινη την μερα ή να ειναι πραγματα που δεν ειναι του γουστου σας?..Νομιζω πως οχι.Για μενα το σωστο ειναι κ αυτο εκανα να ρωτησω μεχρι ποσα μπορουν να διαθεσουν για να κανω το κουμαντο μου κ να δω τι μπορω να βρω σε εκεινα τα λεφτα κ στην τελικη αν μια νονα μπορει να δωσει 800 ευρω λεω για παραδειγμα κ η μανα θελει να βγαλει το ψωνιο της,να συμπληρωσει χρηματα ο γονιος.Εννοειται πως για μια βαφτιση δεν θα ξεπαραδιασουμε κανεναν..;););)

 

ο γονιός έχει κάθε δικαίωμα να τα θέλει όλα τέλεια στην ζωή του παιδιού του. Αλλά πρέπει να τα πληρώνει αυτός. Δεν έχω κανέναν λόγο στο τι θα ψωνίσει η νονά της κόρης μου, μπορώ μόνο να ανταποδώσω την ιδιαίτερη φροντίδα της.

 

Δηλαδή στην πρώτη νονά μας που πήρε 4 σύνολα για το παιδί, γούνα, 2 πυτζάμες , 3 σετ εσώρουχα, ένα πάπλωμα μονό παιδικό, 3 ζευγάρια δερμάτινα παπούτσια και δεν ξέρω εγώ τι άλλο της το ανταπόδωσα με δικό της άλμπουμ , δώρο μεγάλο, δώρα για την οικογένεια της και γω δεν θυμάμαι τι άλλο.

 

Στην δεύτερη νονά μας όμως που πήρε τα απαραίτητα (τόσα μπορεί, τόσα θέλει- δεν ξέρω) θα κάνω και γω λιγότερα

 

Και στις δύο όμως δεν είπα κουβέντα. Καμία δεν πήρε του γούστου μου φόρεμα αλλά έδειξα ενθουσιασμό , η δεύτερη έτυχε να πάρει τα ίδια λαδόπανα με την πρώτη- δεν είπα τίποτε , ο σταυρός παρόλο που ήταν βαρύς επίσης δεν μ΄ενθουσίασε πριν από δύο χρόνια που τον είδα κλπ... Σημασία δεν έχει τι αγόρασαν στα κορίτσια μου, σημασία έχει ότι με το μυαλό τους και τα δεδομένα τους προσπάθησαν για το καλύτερο.

 

Όσο για το αν έχει δικαίωμα ο γονιός... δεν πρέπει να χαλάσει την καρδιά του νονού...με κανέναν τρόπο. Τον σταυρό του μωρού μου τον καμαρώνω μετά από 2,5 χρόνια γιατί είναι πάνω στο παιδί μου, το φόρεμα το ξαναφόρεσα και έλιωνα που την έβλεπα να περπατά καμαρωτή και τα λαδόπανα μόνο εγώ θα το ξέρω ότι είναι ίδια.Έτσι και οι δύο νονές είναι ευτυχισμένες με τις επιλογές τους και γω αν θέλω , αγοράζω ένα φόρεμα , το φοράω στο παιδί, πάω και στο στούντιο και βγάζω και 30 φωτό και το καμαρώνω όπως θέλω...

 

ΟΥΦ πολλά είπα αλλά σημασία έχει να τιμήσεις την κουμπάρα σου που διάλεξες να έχεις συνοδηπόρο στην ζωή σου και στην ζωή του παιδιού σου. Όταν ο νονός μας κυλιέται στα χόρτα με την κόρη μου και αυτή ξεκαρδίζεται ,δεν κοιτάζω το λαδόπανο...

 

Και να συμπληρώσω. Την μικρή τώρα την βαφτίζουμε και επειδή μεράκλωσα απ΄ όσα είδα εδώ μέσα και επειδή μου το επέτρεψε η νονά μας, έφτιαξα μόνη μου απίθανο προσκλητήριο, μπομπονιέρα για μεγάλους και μπομπονιέρα για μικρούς ( δεν ξέρω τι θα κάνω με το γλυκό ) αλλά όλα τα πλήρωσα εγώ. Επειδή εγώ ανέβασα τον πήχη , δεν σημαίνει ότι πρέπει εκείνη να τον φτάσει...

 

Ευχαριστώ για την υπομονή , αλλά αν θέλει κάποιος να βαφτίσει ένα παιδί με ξύλινο σταυρό και μοιράζει κουφέτα σε μπωλάκι έξω από την εκκλησία αλλά το αγαπάει , το σκέφτεται , το παίζει , το ακούει , του στέκεται... τι να την κάνω εγώ την ΜΙΑ ΜΕΡΑ της βάφτισης????

CS28p2.png

to trito moy moraki tha erxotan ton Septembrio

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω απολυτα με τη Μαριαννα! Ο ρολος του νονου ειναι τοσο σημαντικος που δεν πρεπει να συγχεεται με δωρα τουλια και λεφτα! Γι΄αυτο πρεπει να τον επιλεγουμε προσεκτικα! Τον θελουμε διπλα στο παιδι μας για ολη του τη ζωη και οχι μονο για τη μερα της βαφτισης! Και παλι βαφτιση χωρις γονεις γινεται, χωρις νονο ομως;;;

Link to comment
Share on other sites

Μαριάννα ΣΥΜΦΩΝΑ ΑΠΟΛΥΤΑ!!! Μπράβο που τα λες "χύμα και τσεκουράτα"!!! Είναι αλήθεια πως και εγώ όταν βάφτισα την κόρη μου δεν υπολόγιζα έξοδα (μπαλόνια, μπουμπουνιέρες, ρούχα που την πήγα στην εκκλησία, μεγάλη πολυτελή δεξίωση κλπ.) γιατί το έκανα για το μοναχοπαίδι μου αλλά η νονά της έβαλε πραγματικά ΠΟΛΥ ΑΓΑΠΗ και ότι έκανε το έκανε με αγάπη αν και τότε με χάλασε λίγο που διαφωνήσαμε στο φόρεμα - τώρα πιστεύω ότι κακώς με ανακάτεψε στη διαδικασία: αυτή τη μέρα το μωρό και η νονά είναι οι πρωταγωνιστές και οι όποιες επιλογές αυτήν θα χαρακτηρίσουν. Ο ρόλος της μάνας είναι ακριβώς αυτός: να της φιλήσει με ευγνωμοσύνη το χέρι. Το φόρεμα θα φορεθεί βαριά βαριά δύο-τρεις φορές, τα παπούτσια επίσης, ο σταυρός ίσως φορεθεί περισσότερο αλλά και πάλι σημαντικός είναι ο συμβολισμός και όχι το πόσο βαρύς ή ακριβός είναι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εννοειται οτι ειναι αλλος ο λογος και η ουσια του νονου,και πανω απ'ολα η αγαπη στο παιδι κ να του δινει σημασια και μετεπειτα,αλλα δεν μπορω να καταλαβω γιατι κ ο γονιος δεν εχει το δικαιωμα να τα θελει ολα τελεια κ οπως τα ονειρευτηκε στην βαφτιση του παιδιου.Και τονιζω τελεια,αλλα οχι πανακριβα ή τα πλεον ακριβα..θα μπορουσατε δηλαδη να βαφτισει καποιος το παιδι σας κ να μην εχετε ιδεα του τι θα δειτε εκεινη την μερα ή να ειναι πραγματα που δεν ειναι του γουστου σας?..Νομιζω πως οχι.Για μενα το σωστο ειναι κ αυτο εκανα να ρωτησω μεχρι ποσα μπορουν να διαθεσουν για να κανω το κουμαντο μου κ να δω τι μπορω να βρω σε εκεινα τα λεφτα κ στην τελικη αν μια νονα μπορει να δωσει 800 ευρω λεω για παραδειγμα κ η μανα θελει να βγαλει το ψωνιο της,να συμπληρωσει χρηματα ο γονιος.Εννοειται πως για μια βαφτιση δεν θα ξεπαραδιασουμε κανεναν..;););)

Μανούλα του Γιώργου μήπως δεν το βλέπεις και πολύ δημοκρατικά το πράγμα;"δεν προκειται να μου διαλεξει κανενας τι θελει για σταυρο,λαμπαδες,στεφανα ή οτιδηποτε.Μου ειπαν κανε οτι θες κ τελειωσε το θεμα.." Για το γάμο σου το καταλαβαίνω και πάλι μέχρι ενός σημείου: όταν δεν θα θίγεται αφόρητα η προσωπικότητα ή η τσέπη του άλλου που με αγάπη δέχθηκε να μοιραστεί τα έξοδα της δικής σου μεγάλης στιγμής!!! Αλλά για τη βάφτιση νομίζω θα πρέπει οι νονοί να έχουν τον κύριο λόγο. Όταν τους ρώτησες πόσα διαθέτουν πιθανόν να τους έφερες σε αμηχανία και να τους εξανάγκασες να δηλώσουν περισσότερα από αυτα που θα ήθελαν ή θα μπορούσαν. Αν εκείνοι με τη σειρά τους σε ρωτήσουν πόσα σκοπεύεις να δώσεις για το δώρο που θα πρέπει να τους πάρεις πώς θα νιώσεις??? Γιατί όταν η κουβέντα γυρίζει στον "μπερντέ" νομίζω ότι χαλάει το κλίμα!!!

Link to comment
Share on other sites

κανεις μεγαλο λαθος καλη μου..πρωτον ο νονος δεν ηταν η σουπερ πρωτη δικη μου προσωπικη επιλογη,θα ειναι ο ενας απο τους δυο κουμπαρους μας στην γαμοβαφτιση κ μη σου πω οτι δεν με ρωτησε κ κανενας για το αν θελω κ ποιος θελω να μου βαφτισει το παιδι:shock::shock::shock::shock: Συνεχιζω για να καταλαβεις...με την γυναικα του κ αρα κουμπαρα κ αυτη κ ναι αρα κ νονα του παιδιου μου παλια ειχαμε σκοτωθει κ απο τοτε που παντρευτηκε κ εμεινε εγκυος μου αρχισε κ καλα τις γλυκες παλι...ΚΑΙ συνεχιζω...πηγαμε σε 4 μαγαζια μαζι της,μου ειπε ΕΚΕΙΝΗ να διαλεξω οτι θελω γιατι εχουμε ιδιο γουστο ας πουμε κ πως θα τρεξω μονη μου αφου αυτη ηταν στα τελευταια της με την εγκυμοσυνη,κ τωρα που σου γραφω ειναι λεχωνα.Ο κουμπαρος κ νονος μας δουλευει απο το πρωι μεχρι το βραδυ κ αφου αυτοι μου εδωσαν το ελευθερο να παω μονη μου εννοειται οτι εχω την γνωμη πως σιγα μην μου τα διαλεξει καποιος αλλος πραγματα που αφορουν εμενα κ εκεινοι απο μονοι τους δεν πολυθελουν εως καθολου να τρεξουν για μενα κ για την οποιαδηποτε αγορα που αφορα τον γαμο κ το παιδι μου.Κ για να μην προτρεχεις κ σχηματιζεις εντυπωσεις κατι που με στεναχωρησε:(:( σου λεω πως ενω ειμαι πολυ του ωραιου κ του ακριβου κ του εντυπωσιακου κ μπλα μπλα μπλα:P κ ενω το συγκεκριμενο ζευγαρι εχει πολυ φραγκο,εχω παει σε ενα εργαστηριο στην ακρη του πουθενα κ οσα εχω κλεισει προς το παρον ειναι εξωφρενικα φτηνα..αυτο ας σου πει κατι για το αν θελω να τους φεσωσω ή οχι ή για το πως το βλεπω.Και για να τελειωνω,ξαναλεω οτι ειναι κατι που αυτοι αφησαν πανω μου που εχω κ γω τρεχαματα καθε ειδους,οποτε αυτα που λεω τα λεω απο την οπτικη ,τις συνθηκες κ τις επιλογες που εχω σαν νυφη κ μαμα με αυτα τα ατομα κουμπαρους κ νονους..εμενα ισα ισα μου ειπε ο κουμπαρος οτι σαν λιγα να βγηκαν κ μην το παραεκανα μηπως κ στο τελος δεν μου αρεσουν κτλ.Αυτα τα πολλα γιατι μια μικροεπιθεσουλα την ενιωσα απο το ποστ σου.

ΓΙΩΡΓΑΚΗ ΜΠΟΥΡΜΠΟΥΛΗΘΡΑΚΙ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΕΡΩΤΑΣ ΜΟΥ!!!!

 

url=http://lilypie.com].png[/url]

Link to comment
Share on other sites

το "δεν προκειται" μου που μου παραθεσες, σημαινει στην κυριολεξια δεν προκειται=δεν θα γινει=δεν θα ερθει και οχι ποιοι ειναι αυτοι που θα μου διαλεξουν τα πραγματα..λιγη παραπανω προσοχη δεν βλαπτει για να μην δημιουργουνται κ παρεξηγησεις.Φιλιαα

ΓΙΩΡΓΑΚΗ ΜΠΟΥΡΜΠΟΥΛΗΘΡΑΚΙ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΕΡΩΤΑΣ ΜΟΥ!!!!

 

url=http://lilypie.com].png[/url]

Link to comment
Share on other sites

εχω γινει κουραστικη ενα τελευταιο..!!!για να με καταλαβεις πληρως η συγκεκριμενη οταν παντρευτηκε,την παντρεψαν αλλα 2 κοινα μας φιλικα ζευγαρια,δεν ρωτησε κανεναν ΤΙΠΟΤΑ,πηγε μονη της σαν κυρια,τα διαλεξε κ μια μερα απλα τους ανακοινωσε δωστε μου τοσα να παω να πληρωσω:shock::shock:Ενω αυτη να ερθει,μην χασει να δει μαζι μου στην αρχη:mad:,καταλαβες οτι αναλογα κ με το τι ανθρωπους εχουμε γυρω μας αλλαζουν κ καποια δυστυχως αυτονοητα πραγματα....σας κουρασα,κουραστηκα κ εγω παω για νανι.Φιλακια κ παλι

ΓΙΩΡΓΑΚΗ ΜΠΟΥΡΜΠΟΥΛΗΘΡΑΚΙ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΕΡΩΤΑΣ ΜΟΥ!!!!

 

url=http://lilypie.com].png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια πρεπει να δω για φορεμα

Α! και για μαλλια ξερετε καμια καλη που να ερχετε ανατολικα;

thanks

 

Η ΚΟΥΜΠΑΡΟΥΛΑ ΜΟΥ!! ΑΜΑ ΘΕΣ ΝΑ ΣΟΥ ΣΤΕΙΛΩ ΤΟ ΤΗΛ. ΤΗΣ.....

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΕΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΗ.ΓΙΑ ΠΟΤΕ ΘΕΣ?

ΤΟ ΝΙΝΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΡΕΛΑ!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια γεια σας..Εγω μενω Αθηνα αλλα ΛΑΤΡΕΥΩ τη Θεσσαλονικη..

Χτες μπηκα στο site του Evendi..Εντυπωσιαστηκα!!

Εχει ψωνισει καμια απο κει;;Ξερετε τι τιμες παιζουν;;

QTzip2.png
Link to comment
Share on other sites

manoyla giorgoy τι να κάνουμε αυτή σου έτυχε. Κανείς δεν μπορεί να ξέρει την κάθε περίπτωση. Το τρέξιμο θα το έριχνες έτσι κι αλλιώς , ίσως λίγο λιγότερο , προσπάθησε όμως να βγάλεις το καλύτερο από την κατάσταση που ζεις. Δες πως σου δόθηκε η ευκαιρία να πάρεις αυτά που θέλεις και σκέψου πως θα μπορούσε να είναι νονός του παιδιού σου ο νονός του άνδρα σου(δεν το έχω για καλό). Καλή επιτυχία με όλα και εμείς θα μοιραστούμε την χαρά σου όταν με το καλό γίνουν όλα. Φιλιά

CS28p2.png

to trito moy moraki tha erxotan ton Septembrio

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

ΜΑΛΛΟΝ ΞΕΧΑΣΤΗΚΑΜΕ ΟΙ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΕΣ.

ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ.

ΑΣ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΜΕ ΝΑ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΕΔΩ ΟΣΑ ΕΧΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΜΕ ΤΗΝ ΠΟΛΗ ΜΑΣ!

ΕΓΩ ΒΑΠΤΙΖΩ ΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ ΣΕ 3 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ,ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΠΡΟΣΚΛΗΤΗΡΙΑ.

Ο ΝΟΝΟΣ ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΕ ΝΑ ΑΝΑΛΑΒΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΕΓΩ ΓΙΑΤΙ ΣΑΝ ΑΝΤΡΑΣ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΧΩΡΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΣΤΟ ΠΛΑΙ ΤΟΥ, ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ ,ΘΑ ΧΑΘΕΙ.

ΛΟΙΠΟΝ ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ?ΘΕΛΩ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια, καλημερα σας! ειμαι καινουργια στο φορουμ..

γεννησα ενα παιδαρο πριν απο 3,5 μηνες...

ετοιμαζομαι για την βαπτιση στις 11 οκτωβρη..

ξερει καμμια που μπορω να βρω μαλλι της γριας?? ψαχνω και μπουκαλακι για σαπουνοφουσκες..για να το κανω παιδικη μπουμπουνιερα..καμμια ιδεα που μπορω να βρω??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

...δεν θελω να σε αγχωσω..αλλα πρεπει να βιαστεις..θα σου συστησω μια φιλη ( ειναι διοργανωτρια εκδηλωσεων) ανελαβε τον γαμο μου και ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενη!!!!!

την λενε βιβη τηλ 6973799772. στην συστηνω ανεπιφυλακτα..!!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια, καλημερα σας! ειμαι καινουργια στο φορουμ..

γεννησα ενα παιδαρο πριν απο 3,5 μηνες...

ετοιμαζομαι για την βαπτιση στις 11 οκτωβρη..

ξερει καμμια που μπορω να βρω μαλλι της γριας?? ψαχνω και μπουκαλακι για σαπουνοφουσκες..για να το κανω παιδικη μπουμπουνιερα..καμμια ιδεα που μπορω να βρω??

 

 

Για μαλλί της γριάς δε ξέρω, αλλά για τις σαπουνόφουσκες μήπως να κοίταγες κατά τα jumbo? Αυτοί έχουν τα πάντα..

ΝΙΚΟΛΑΣ 15-03-2009!!!!ΣΕ ΑΓΑΠΑΜΕ ΤΡΕΛΑ ΜΩΡΟ ΜΟΥ!!!!

ΜΠΕΜΠΑΚΟΣ ΤΟ ΚΟΥΚΛΙ ΜΑΣ..ΗΡΘΕ...19-11-2011

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια, καλημερα σας! ειμαι καινουργια στο φορουμ..

γεννησα ενα παιδαρο πριν απο 3,5 μηνες...

ετοιμαζομαι για την βαπτιση στις 11 οκτωβρη..

ξερει καμμια που μπορω να βρω μαλλι της γριας?? ψαχνω και μπουκαλακι για σαπουνοφουσκες..για να το κανω παιδικη μπουμπουνιερα..καμμια ιδεα που μπορω να βρω??

 

 

Για μαλλι της γριας δες στο www.evendi.gr.

Μπουκαλακι για σαπουνοφουσκες θα παρεις απο τα Jumbo.

 

Επισης μια πολυ ωραια ιδεα για γλυκο βαφτισης ειναι απο τηνwww.mpiskotoula.gr.

Η κοπελα ειναι πολυ ευγενικη (μιλησα στο τηλ. μαζι της) και ειναι στην Ανατολικη Θεσσαλονικη.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!Ειμαι καινουργια στο φορουμ και θα ηθελα τη βοηθεια σας!Εχω ενα μπεμπη 5 μηνων και θα τον βαφτισω αρχες Νοεμβρη..Θελω για γλυκο στη βαφτιση να δωσω cupcakes ή μαφινς με γλασο απο πανω και πολυχρωμα σχεδια πανω απο το γλασο..!Τα ειχα δει σε μια βαφτιση και μου αρεσαν πολυ!Ξερετε σε ποιο ζαχαροπλαστειο στη Θεσσαλονικη μπορω να βρω?Σε καποια συνοικιακα που ρωτησα δεν ειχαν ιδεα.Να ειναι και οικονομικα αν γινεται...Α και τι διαφορα εχουν τα cupcakes απο τα μαφινς?Ευχαριστω εκ των προτερων..!

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω αν είναι νόστιμα...Νόστιμα φαίνονται όμως!!!

Κόιτα αυτό και διάβασε το άρθρο

http://www.forthnet.gr/templates/newsPosting.aspx?p=255083

πλάκα πλακα σκεφτομαι να παρω και εγώ λιγα για το σπιτι τη μέρα της βάφτισης!

 

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μηπως γνωριζετε τι τιμες παιζονται για τον στολισμο βαφτισης?για κατι θεματικες διακοσμησεις που πηρε το ματι μου?ποσα παιρνουν αραγε αυτες οι εταιριες που τα αναλαμβανουν ολα?αχ αγχωθηκα!και για μπομπονιερες θελω απεγνωσμενα να κανω ξυλινα μουσικα οργανα (μαρακες ντεφι μεταλλοφωνο)μου αρεσουν παρα πολυ!στους μεγαλους ομως τι μπομπονιερες να κανω?και τα προσκλητηρια που ειδα λιγο ειναι ακριβα και δεν ενθουσιαστηκα με κανενα.καπου διαβασα για ενα φθηνο τυπογραφειο στην μοναστηριου..ξερει κανεις που ειναι?ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...