Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αποκλειστικός μητρικός θηλασμός


Recommended Posts

Ειναι στην καμπύλη της πάντως.

Πόσες φορές θηλαζει το 24ωρο;

 

Έχεις ακόμα γρομπαλακι; Το στηθος ειναι κόκκινο; Πονάει;

 

Οι θηλασμοι ειναι 10-11 το 24ωρο..υπάρχουν φορές που θηλαζει συνεχόμενα για 1-2-3 ώρες :Ο

Το στήθος ειναι εντάξει τώρα δεν έχω καμία ενόχληση..στις 17 ξαναεχουμε παιδιατρο για εμβόλιο κ έτσι θα δούμε κ το βάρος της ξανά

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κοριτσια καλησπερα!θηλαζουμε αποκλειστικα κ εχω κοψει γαλακτιμικα απο φοβο για κολικους, γουλιες κτλ.καπου εχω διαβασει πως το κατσικισιο ειναι πιο ελαφρυ απο το αγελαδινο.υπαρχει περιπτωση να τον πειραξει?να προσθεσω οτι καποια στιγμη ειχα πιει γαλα κ το επομενο βραδυ κ πρωι φαινοταν να εχει ενοχληση.αντιστοιχα ισχυει κατι τετοιο για το ξυνογαλα??κ ποτε θα μπορεσω να εισαγω αυτα που εχω κοψει χωρις να φοβαμαι για πονους-γουλιες κ βαρυστομαχιες?υπαρχει καποιο οριο ηλικιακο???

" Ήρθες εσύ κι η νύχτα γέμισε φως" 30.10.10-23.10.12

Μ+Γ 09.09.02

N9tLp2.pngikF4p2.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα!θηλαζουμε αποκλειστικα κ εχω κοψει γαλακτιμικα απο φοβο για κολικους, γουλιες κτλ.καπου εχω διαβασει πως το κατσικισιο ειναι πιο ελαφρυ απο το αγελαδινο.υπαρχει περιπτωση να τον πειραξει?να προσθεσω οτι καποια στιγμη ειχα πιει γαλα κ το επομενο βραδυ κ πρωι φαινοταν να εχει ενοχληση.αντιστοιχα ισχυει κατι τετοιο για το ξυνογαλα??κ ποτε θα μπορεσω να εισαγω αυτα που εχω κοψει χωρις να φοβαμαι για πονους-γουλιες κ βαρυστομαχιες?υπαρχει καποιο οριο ηλικιακο???

 

Τι εννοείς απο φοβο; Δηλαδή προληπτικά τα εκοψες;

 

Δοκιμαζεις και βλέπεις τι ενοχλει το δικο σου παιδι. Κάθε περίπτωση ειναι διαφορετική. Συνήθως προτείνεται να κοπούν όλα τα γαλακτοκομικα για κάποιο διάστημα.

1Xckp3.png

 

"ο καθένας έχει το δικαίωμα να έχει τη δική του άποψη, αρκεί να συμφωνεί με τη δική μου.."

Franz Kafka

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς απο φοβο; Δηλαδή προληπτικά τα εκοψες;

 

Δοκιμαζεις και βλέπεις τι ενοχλει το δικο σου παιδι. Κάθε περίπτωση ειναι διαφορετική. Συνήθως προτείνεται να κοπούν όλα τα γαλακτοκομικα για κάποιο διάστημα.

 

 

ναι τα εκοψα προληπτικα.βασικα για ποσο διαστημα πρεπει να κοπουν τα γαλακτομικα?το ξερω οτι καθε παιδι εχει αλλη ευαισθησια εχω διαπιστωσει πανω κατω τι τον πειραζει.

" Ήρθες εσύ κι η νύχτα γέμισε φως" 30.10.10-23.10.12

Μ+Γ 09.09.02

N9tLp2.pngikF4p2.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα!θηλαζουμε αποκλειστικα κ εχω κοψει γαλακτιμικα απο φοβο για κολικους, γουλιες κτλ.καπου εχω διαβασει πως το κατσικισιο ειναι πιο ελαφρυ απο το αγελαδινο.υπαρχει περιπτωση να τον πειραξει?να προσθεσω οτι καποια στιγμη ειχα πιει γαλα κ το επομενο βραδυ κ πρωι φαινοταν να εχει ενοχληση.αντιστοιχα ισχυει κατι τετοιο για το ξυνογαλα??κ ποτε θα μπορεσω να εισαγω αυτα που εχω κοψει χωρις να φοβαμαι για πονους-γουλιες κ βαρυστομαχιες?υπαρχει καποιο οριο ηλικιακο???

 

Καλησπέρα!!! Κ αν δεν είχε θέμα με τα γαλακτοκομικά γιατί να στερηθείς όλα αυτά τα θρεπτικά που μπορείς να πάρεις από τα γαλακτοκομικά? Ο παιδίατρος τι σου είπε? Εμένα η δικιά μου είναι κοντά σε αυτή τη τοποθέτηση: http://pediatros-thes.gr/%CE%B8%CE%B7%CE%BB%CE%B1%CF%83%CE%BC%CF%8C%CF%82/%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CE%AF%CE%B5%CF%82-%CE%B8%CE%B7%CE%BB%CE%B1%CF%83%CE%BC%CE%BF%CF%8D/%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CF%84%CF%81%CE%BF%CF%86%CE%AE-%CE%BC%CE%B7%CF%84%CE%AD%CF%81%CE%B1%CF%82-%CF%80%CE%BF%CF%85-%CE%B8%CE%B7%CE%BB%CE%AC%CE%B6%CE%B5%CE%B9/

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ναι τα εκοψα προληπτικα.βασικα για ποσο διαστημα πρεπει να κοπουν τα γαλακτομικα?το ξερω οτι καθε παιδι εχει αλλη ευαισθησια εχω διαπιστωσει πανω κατω τι τον πειραζει.

 

Δεν κόβεις τροφές προκλητικά παρα μόνο όταν πειράζουν το παιδι σου.

 

Πρέπει να κοπούν μέχρι να φανεί βελτίωση και μετα να γίνει επαναεισαγωγη κατσικισιων η προβειων με παρακολούθηση αντιδράσεων.

1Xckp3.png

 

"ο καθένας έχει το δικαίωμα να έχει τη δική του άποψη, αρκεί να συμφωνεί με τη δική μου.."

Franz Kafka

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Παρατηρω οτι το ενα μου στηθος εχει πιο πολυ γαλα απο το αλλο! Αυτη τη στιγμη το μωρο τρωει σε καθε γευμα κι πο τα δυο, και τον ξεκιναω ποτε απο το ενα, ποτε απο το αλλο. Αλλα το αριστερο σταζει πιο πολυ κ πετρωνει πιο γρηγορα, κι επισης τον βλεπω οτι καταπινει πιο εντονα απο εκει ενω στο αλλο ρουφαει πιο δυνατα. Πως να αυξησωτην παραγωγη κ δεξια;;

SSdUp2.png

 

wviXp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!τα εκοψα οπως ειπα προληπτικα γιατι περσααμε πολυ ασχημους κολικους με τον μεγαλο μου.μια μερα ομως που ηπια γαλα το ιδιο βραδακι κ ξημερωματα το μωρο εκανε ηχους σαν δυσπεψιας κ εκλαιγε περισσοτερο απο οτι συνηθως.οποτε υπεθεσα πως του επεσε βαρυ.ελεγα στο διμηνο να αρχισω να εισαγω σταδιακα τα γλακτομικα.να πω βεβαια οτι δεν εχω κοψει τα κρυφα.

" Ήρθες εσύ κι η νύχτα γέμισε φως" 30.10.10-23.10.12

Μ+Γ 09.09.02

N9tLp2.pngikF4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Θέλω τα φώτα σας σε ένα θέμα που με απασχολεί μιας και σκεφτομαι να θηλάσω και αν μπορέσω αποκλειστικά.Δεν έχω γεννήσει ακόμα όμως θέλω να προγραμματίσω τις κινήσεις μου ώστε να πάνε όλα καλά.Η απορία μου έχει να κάνει με την χρήση του θηλάστρου και των ψευδοθηλών.Επειδή μπορεί κάποιες φορές να χρειαστεί να βγάλω γάλα για να αποσυμφορήσω το στήθος, πρέπει να το αγοράσω από τώρα ή να περιμένω να δω πως θα εξελιχθούν τα πράγματα?Σκέφτομαι για την αγορά ενός χειροκινητου μιας και τα ηλεκτρικά κοστίζουν και δεν ξέρω και κατά πόσο θα το χρειαστώ.Η δεύτερη απορία μου είναι η χρήση των ψευδοθηλών.Οι θηλές μου πονάνε από τώρα, κάποιες φορές αρκετά.Το πρωί που ξυπνάω η μια πλευρά της μπλούζας είναι συνέχεια λερωμένη από σταγόνες γάλακτος που βγαίνουν όταν κοιμάμαι στο πλάι από εκείνη την πλευρά.Συνήθως πονάει μόνο αυτή η θηλή.Να προμηθευτώ και ψευδοθηλές για παν ενδεχόμενο καθώς όπως φαίνεται θα έχω ένα θεματάκι με την θηλή αυτή?

U5gcp2.png

Eρωτεύτηκα!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Θέλω τα φώτα σας σε ένα θέμα που με απασχολεί μιας και σκεφτομαι να θηλάσω και αν μπορέσω αποκλειστικά.Δεν έχω γεννήσει ακόμα όμως θέλω να προγραμματίσω τις κινήσεις μου ώστε να πάνε όλα καλά.Η απορία μου έχει να κάνει με την χρήση του θηλάστρου και των ψευδοθηλών.Επειδή μπορεί κάποιες φορές να χρειαστεί να βγάλω γάλα για να αποσυμφορήσω το στήθος, πρέπει να το αγοράσω από τώρα ή να περιμένω να δω πως θα εξελιχθούν τα πράγματα?Σκέφτομαι για την αγορά ενός χειροκινητου μιας και τα ηλεκτρικά κοστίζουν και δεν ξέρω και κατά πόσο θα το χρειαστώ.Η δεύτερη απορία μου είναι η χρήση των ψευδοθηλών.Οι θηλές μου πονάνε από τώρα, κάποιες φορές αρκετά.Το πρωί που ξυπνάω η μια πλευρά της μπλούζας είναι συνέχεια λερωμένη από σταγόνες γάλακτος που βγαίνουν όταν κοιμάμαι στο πλάι από εκείνη την πλευρά.Συνήθως πονάει μόνο αυτή η θηλή.Να προμηθευτώ και ψευδοθηλές για παν ενδεχόμενο καθώς όπως φαίνεται θα έχω ένα θεματάκι με την θηλή αυτή?

 

Καλημέρα κ με το καλό!!! Εγώ θηλάζω 1 μήνα τώρα κ δεν χρειάστηκε ποτέ να βγάλω για να αποσυμφορήσω το στήθος, αλλά αυτό το κάνεις κ στο μπάνιο αφήνοντας να τρέξει ζεστό νεράκι πάνω κ κάνοντας ελαφρύ μασάζ... Οι θηλές σου τις πρώτες μέρες θα πονάνε αλλά αυτό είναι κάτι που περνάει γρήγορα, δεν ξέρω κατά πόσο θα σε βοηθήσουν οι ψευδοθηλές, συνήθως τις χρησιμοποιούν όταν οι ρώγες δεν βγαίνουν προς τα έξω.... Καλύτερα να βρεις μια σύμβουλο θηλασμού στην περιοχή σου, θα σε βοηθήσει πολύ, κ μην κάνεις περιττά έξοδα χωρίς να υπάρχει λόγος.... Ελπίζω να σε βοήθησα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κ με το καλό!!! Εγώ θηλάζω 1 μήνα τώρα κ δεν χρειάστηκε ποτέ να βγάλω για να αποσυμφορήσω το στήθος, αλλά αυτό το κάνεις κ στο μπάνιο αφήνοντας να τρέξει ζεστό νεράκι πάνω κ κάνοντας ελαφρύ μασάζ... Οι θηλές σου τις πρώτες μέρες θα πονάνε αλλά αυτό είναι κάτι που περνάει γρήγορα, δεν ξέρω κατά πόσο θα σε βοηθήσουν οι ψευδοθηλές, συνήθως τις χρησιμοποιούν όταν οι ρώγες δεν βγαίνουν προς τα έξω.... Καλύτερα να βρεις μια σύμβουλο θηλασμού στην περιοχή σου, θα σε βοηθήσει πολύ, κ μην κάνεις περιττά έξοδα χωρίς να υπάρχει λόγος.... Ελπίζω να σε βοήθησα!!!

Σ'ευχαριστώ για τις ευχές και για την συμβουλή σου.Η αλήθεια είναι ότι είχα σκεφτεί ΄να το αφήσω για μετά και ανάλογα να πράξω.Το κακό είναι ότι γενικά με πιέζει ο χρόνος μιας και θα γυρίσω στη δουλειά στους 2 μήνες μετά την γέννα.Ισως τότε να το χρειαστώ το θήλαστρο.

U5gcp2.png

Eρωτεύτηκα!!!

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα αν πας στη δουλεια στους 2 μηνες θα χρειαστεις θηλαστρο αλλα καλυτερα να το προμηθευτεις τοτε για να δεις ποιο ειναι το καταλληλο. Και πριν παρεις συμβουλεψου το φορουμ ή μια συμβουλο.

 

με το καλο!

6kQ4p3.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια γιατι μπορει να μουγκριζει η μικρουλα μου κατα τη διαρκεια του θηλασμου? Μπορει να βρισκει μειωμενη ροη επειδη μου ηρθε περιοδος πρωτη φορα? Αλλος λόγος?

6kQ4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Θέλω τα φώτα σας σε ένα θέμα που με απασχολεί μιας και σκεφτομαι να θηλάσω και αν μπορέσω αποκλειστικά.Δεν έχω γεννήσει ακόμα όμως θέλω να προγραμματίσω τις κινήσεις μου ώστε να πάνε όλα καλά.Η απορία μου έχει να κάνει με την χρήση του θηλάστρου και των ψευδοθηλών.Επειδή μπορεί κάποιες φορές να χρειαστεί να βγάλω γάλα για να αποσυμφορήσω το στήθος, πρέπει να το αγοράσω από τώρα ή να περιμένω να δω πως θα εξελιχθούν τα πράγματα?Σκέφτομαι για την αγορά ενός χειροκινητου μιας και τα ηλεκτρικά κοστίζουν και δεν ξέρω και κατά πόσο θα το χρειαστώ.Η δεύτερη απορία μου είναι η χρήση των ψευδοθηλών.Οι θηλές μου πονάνε από τώρα, κάποιες φορές αρκετά.Το πρωί που ξυπνάω η μια πλευρά της μπλούζας είναι συνέχεια λερωμένη από σταγόνες γάλακτος που βγαίνουν όταν κοιμάμαι στο πλάι από εκείνη την πλευρά.Συνήθως πονάει μόνο αυτή η θηλή.Να προμηθευτώ και ψευδοθηλές για παν ενδεχόμενο καθώς όπως φαίνεται θα έχω ένα θεματάκι με την θηλή αυτή?

σου ευχομαι με το καλο και με ενα πονο που λεμε.. οσο για το θηλαστρο καλο ειναι να μη χρησιμοποιησεισ πριν τουσ δυο μηνεσ πριν εδραιωθει ο θηλασμοσ, εκτοσ και αν υπαρχει λογοσ να το κανεισ.. απλα λιγο πριν πασ στην δουλεια αρχισε με το θηλαστρο να βγαζεισ για να δεισ και ποσο βγαζεισ σε περιπτωση που θα λειπεισ πολλεσ ωρεσ και θα χρειαστει να εχεισ στο ψυγειο για αποθεμα.μετα την γεννα δεν νομιζω να χρειαστει να αποσυμφορησεισ το στηθοσ θα το τρωει το μωρο σου ολο!!! αν νιωσεισ καποια στιγμη οτι ειναι πρησμενο και ποναει με ζεστο νερο και μασαζ θα βγαλεισ λιγο στο μπανιο και ολα καλα.αλλα πριν γεννησεισ να μην πειραζεισ το στηθοσ σου καθολου γιατι μπορει να αρχισει να εκρινεται οξυτοκινη πριν την ωρα τησ με αποτελεσμα να γεννησεισ πιο γρηγορα. μετα την γεννα οταν τελειωνεισ με το θηλασμο να βαζεισ επανω στισ θηλεσ απο το γαλα σου και να αφηνεισ να στεγνωνει και δεν θα εχεισ προβλημα,βεβαια και το να πιασει το μωρο σωστα ειναι πολυ σημαντικο.ψευδοθηλεσ απο την στιγμη που ειναι ενταξει οι θηλεσ σου γιατι να παρεισ? δεν υπαρχει λογοσ..τωρα ποναει το στηθοσ γιατι ειναι πρησμενο ειναι και οι ορμονεσ μη το ξεχνασ!!

Link to comment
Share on other sites

σου ευχομαι με το καλο και με ενα πονο που λεμε.. οσο για το θηλαστρο καλο ειναι να μη χρησιμοποιησεισ πριν τουσ δυο μηνεσ πριν εδραιωθει ο θηλασμοσ, εκτοσ και αν υπαρχει λογοσ να το κανεισ.. απλα λιγο πριν πασ στην δουλεια αρχισε με το θηλαστρο να βγαζεισ για να δεισ και ποσο βγαζεισ σε περιπτωση που θα λειπεισ πολλεσ ωρεσ και θα χρειαστει να εχεισ στο ψυγειο για αποθεμα.μετα την γεννα δεν νομιζω να χρειαστει να αποσυμφορησεισ το στηθοσ θα το τρωει το μωρο σου ολο!!! αν νιωσεισ καποια στιγμη οτι ειναι πρησμενο και ποναει με ζεστο νερο και μασαζ θα βγαλεισ λιγο στο μπανιο και ολα καλα.αλλα πριν γεννησεισ να μην πειραζεισ το στηθοσ σου καθολου γιατι μπορει να αρχισει να εκρινεται οξυτοκινη πριν την ωρα τησ με αποτελεσμα να γεννησεισ πιο γρηγορα. μετα την γεννα οταν τελειωνεισ με το θηλασμο να βαζεισ επανω στισ θηλεσ απο το γαλα σου και να αφηνεισ να στεγνωνει και δεν θα εχεισ προβλημα,βεβαια και το να πιασει το μωρο σωστα ειναι πολυ σημαντικο.ψευδοθηλεσ απο την στιγμη που ειναι ενταξει οι θηλεσ σου γιατι να παρεισ? δεν υπαρχει λογοσ..τωρα ποναει το στηθοσ γιατι ειναι πρησμενο ειναι και οι ορμονεσ μη το ξεχνασ!!

Σ'ευχαριστώ πολύ!!!:)

U5gcp2.png

Eρωτεύτηκα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα! Παρατηρω οτι το ενα μου στηθος εχει πιο πολυ γαλα απο το αλλο! Αυτη τη στιγμη το μωρο τρωει σε καθε γευμα κι πο τα δυο, και τον ξεκιναω ποτε απο το ενα, ποτε απο το αλλο. Αλλα το αριστερο σταζει πιο πολυ κ πετρωνει πιο γρηγορα, κι επισης τον βλεπω οτι καταπινει πιο εντονα απο εκει ενω στο αλλο ρουφαει πιο δυνατα. Πως να αυξησωτην παραγωγη κ δεξια;;

 

Αφού δίνεις και τα δύο σε κάθε θηλασμό ξεκίνα από το δεξί στήθος το κάθε γευμα για λίγες μέρες ώστε να αυξηθεί η παραγωγη του.

Μια μικρή διαφορά στην παραγωγή του κάθε στήθους είναι φυσιολογική πάντως..

1Xckp3.png

 

"ο καθένας έχει το δικαίωμα να έχει τη δική του άποψη, αρκεί να συμφωνεί με τη δική μου.."

Franz Kafka

Link to comment
Share on other sites

Ναι Νανουκα, μπορει να δυσανασχετει με τη ροη. Σου ηρθε περιοδος ε; Εγω τπτ ακομα!

 

Μου ήρθε πριν μια εβδομάδα! Βέβαια δεν είναι απαραίτητο ότι το κάνει από τη ροή άλλα Αναρωτιέμαι αν δεν είναι από τη ροή από τί άλλο μπορεί να είναι? Σκέφτηκα μήπως θελει να μου "μιλήσει" άλλα μούγκριζει με κλειστά μάτια οπότε δε νομίζω από αυτό.

6kQ4p3.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια γιατι μπορει να μουγκριζει η μικρουλα μου κατα τη διαρκεια του θηλασμου? Μπορει να βρισκει μειωμενη ροη επειδη μου ηρθε περιοδος πρωτη φορα? Αλλος λόγος?

ισωσ λογω των ορμονων να αλαξε κατι στο γαλα σου, η γευση η μυρωδια.. αυτο μονο το μωρο το ξερει.. ποταν τελειωσει η περιοδοσ να δουμε θα το κανει?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου ήρθε η περίοδος πριν λίγες μέρες (το μωρό είναι τώρα 8 μηνών). Τώρα που διάβασα το post σου θυμήθηκα ότι μούγκριζε λίγες μέρες πριν μου έρθει και αναρωτιώμουν τί θέλει. Ίσως όντως αλλάζει η γεύση, ποιός ξέρει. Πάντως τώρα θηλάζει όπως πάντα χωρίς ηχητικά εφέ!;)

S02fp3.png

 

 

LnVyp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εδω και 10 μερες ξεκινησαμε ρυζαλευρο και εδω και 5 φρουτακι

Για ενα περιεργο λογο αισθανομαι μια καταθλιψη τωρα που μειωθηκε κατα πολυ ο θηλασμος.Φοβαμαι οτι θα σταματησει η παραγωγη.Νιωθω αρκετες φορες το στηθος μου πρησμενο και ενω πχ δινω 1 στηθος σε καθε γευμα κατα ενα περιεργο λογο οταν παω να ξαναθηλασω ειναι το ιδιο που εδωσα πριν παλι πρησμενο.Πλεον κανει 4-5 θηλασμους χωρις τους βραδυνους που ειναι 1 με 2.Φοβαμαι μην αποθηλασω,καμια συμβουλη?

lo5lp3.pngtumhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρόλο που τρώμε φρούτα το πρωί, κρεατοχορτόσουπες το μεσημέρι και κουάκερ ή αβοκάντο ή γλυκοπατάτα το απόγευμα μετά πάλι τον θηλάζω. Δεν έχω αντικαταστήσει πλήρως κανένα θηλασμό με γεύμα δηλαδή. Του προσφέρεις το στήθος ακόμα και αν δε σου το ζητήσει; Εγώ αυτό κάνω.

Θηλάζουμε το πρωί όταν ξυπνάει, αμέσως μετά από τα φρούτα, ενδιάμεσα από τα φρούτα και τη σούπα, αμέσως μετά από τη σούπα, ενδιάμεσα από τη σούπα και το απογευματινό, μετά το απογευματινό και όσες φορές θέλει το βράδυ (συνήθως 3-4) Δεν σου λέω πως πίνει πάρα πολύ όλες τις φορές, κάποιες ίσα-ίσα που τραβάει μερικές ρουφηξιές, αλλά νομίζω πως έτσι διατηρείται η γαλουχία. Άσε που λένε ότι κανονικά πρέπει να θηλάζουμε και συμπληρωματικά να δίνουμε τα γεύματα.

S02fp3.png

 

 

LnVyp3.png

Link to comment
Share on other sites

ισωσ λογω των ορμονων να αλαξε κατι στο γαλα σου, η γευση η μυρωδια.. αυτο μονο το μωρο το ξερει.. ποταν τελειωσει η περιοδοσ να δουμε θα το κανει?

 

Όντως σταματησαν τα ηχητικά εφε! Προφανως ηταν απο την περιοδο...;)

6kQ4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...