Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Η ΝΟΣΟΣ ΤΩΝ ΧΟΙΡΩΝ-ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΠΙΔΗΜΙΑΣ.....


ΜΠΟΥΚΙΤΣΑ

Recommended Posts

Prince Philip, G. Britain

“In the event I am reborn, I would like to return as a deadly virus, in order to contribute something to solve overpopulation.” –Prince Philip, quoted in Deutsche Presse Agentur, August 1988

 

Paul Ehrlich

“A cancer is an uncontrolled multiplication of cells; the population explosion is an uncontrolled multiplication of people…. We must shift our efforts from the treatment of the symptoms to the cutting out of the cancer. The operation will demand many apparently brutal and heartless decisions.” –Paul Ehrlich, The Population Bomb

 

Julian Blackwelder, The Environmental Fund

“[in Bangladesh] if you go and feed people whose problem is that their numbers are forever getting greater, all you can possibly do is incubate catastrophe; you keep enlarging the number of people that you know absolutely have to perish in a very unfortunate way sometime in the future, and reasonably soon…. I think any humanitarian would like to see the population of Mexico reduced in a humane way. Otherwise it will be reduced in an inhumane way.” –Julian Blackwelder, director, The Environmental Fund, 1980

 

 

Thomas Ferguson, State Department Office of Population Affairs

“There is a single theme behind all our work–we must reduce population levels. Either governments do it our way, through nice clean methods, or they will get the kinds of mess that we have in El Salvador, or in Iran or in Beirut. Population is a political problem. Once population is out of control, it requires authoritarian government, even fascism, to reduce it…. “Our program in El Salvador didn’t work. The infrastructure was not there to support it. There were just too goddamned many people…. To really reduce population, quickly, you have to pull all the males into the fighting and you have to kill significant numbers of fertile age females…. “The quickest way to reduce population is through famine, like in Africa, or through disease like the Black Death….” –Thomas Ferguson, State Department Office of Population Affairs, Latin American Desk, February 1981 interview

 

Michael Novak

“…Every newborn child lowers the average per capita income.” –Michael Novak, The Spirit of Democratic Capitalism

 

William Paddock, State Department

“The Mexican population must be reduced by half. Seal the border and watch them scream.” And, asked how this population reduction would be accomplished, the speaker replied: “By the usual means: famine, war, and pestilence.” –William Paddock, State Department consultant, 1975 interview

bennettstevenspalestinewall2.jpg

Το τείχος στη λωρίδα της Γάζας, έτος 2009. Ενα κομμάτι γης τέσσερις φορές πιο πυκνοκατοικημένο από την Αττική, αποτελεί τη μεγαλύτερη φυλακή του κόσμου... Τα παιδιά στην Παλαιστίνη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Dimitrali

    Dimitrali 111 δημοσιεύσεις

  • vera

    vera 70 δημοσιεύσεις

  • yogini

    yogini 69 δημοσιεύσεις

  • DALIA

    DALIA 66 δημοσιεύσεις

Βρε dimitrali μου, βαζοντας αυτα τα quotes, δεν υποστηριζεις έμμεσα ότι ο υπερπληθυσμός είναι ένα προβλημα για την καπιταλιστικη κοινωνια? Και ότι όντως δεχεσαι τα σεναρια αφανισμου μέρους του πληθυσμου? Γιατι και εγω αυτο καταλαβαινω. Και μάλιστα διαβαζοντας το στο συγκεκριμενο ποστ, θεωρω ότι έμμεσα υποστηριζεις ότι και καποιοι από τους εμβολιασμους (της νεας γριπης ειναι ένας από αυτους τους εμβολιασμους), ειναι όπλα κατα του υπερπληθυσμου.

Σεβαστες ειναι όλες οι απόψεις, με τη συγκεκριμενη βεβαια εγω διαφωνω. Αλλα και πάλι αν δεχτω αυτα τα σεναρια, δε μπορω να τα συσχετισω με τα εμβόλια. Και αυτό γιατι στους περισσοτερους ανθρωπους και στις περισσοτερες περιπτωσεις τα εμβόλια κανουν καλό. Θα έβρισκαν άλλους τρόπους να 'αφανισουν' τον πληθυσμό αν ήθελαν.

Link to comment
Share on other sites

Ακομα κι αν δεχτούμε οτι το σενάριο μειωσης του πλυθησμού ειναι λιγο τραβηγμένο, το σενάριο ομως του να κατευθύνεις τον κόσμο μαζικά προς το να υπακούσουν σε κάτι, να αποδεχτουν κατι ολοι μαζι δηλαδή δεν μου ειναι καθολου απίθανο και μου το πέταξε και ενας γιατρός σε μια κουβέντα. Σαν να θέλουν να δοκιμάσουν δηλαδή το ποσο υπάκουα ανθρωπάκια ειμαστε...ευτυχως αν ειναι έτσι έχουμε ελπιδες ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Aν διαβάσει κανεις μελέτες της Παγκόσμιας Τράπεζας σχετικές με την παγκόσμια οικονομία θα βρει γρήγορα την συσχέτιση της ανεπιθύμητης έξαρσης του πληθυσμού της γης με τα οικονομικά προβλήματα παγκόσμιας κλίμακας. Με αυτό το σκεπτικό βασική στρατηγική των κεφαλών της παγκόσμιας οικονομίας είναι η μειωση του υπερπληθυσμού. Ψάξτε στον Γκούγκλη και θα βρείτε πολλά ενδιαφέροντα άρθρα.

 

Η μείωση αυτή του πληθυσμού δεν αφορά βέβαια τόσο στς πρωτοκοσμικες χώρες αλλά κυρίως τις χώρες του τρίτου κόσμου όπου η υγειονομική περίθαλψη είναι ανύπαρκτη. Μία πανδημία που αριθμεί στην Ελλάδα 100 νεκρούς στην Αφρική μπορεί να αριθμήσει χιλιάδες ή και εκατομμύρια.

 

ΤΟ θέμα μας εδώ είναι μια συγκεκριμένη πανδημία κι ένα συγκεκριμένο εμβόλιο κι όχι τα εμβόλια στο σύνολό τους. Έχω επανειλημμένα διαπιστώσει πως οι ΗΠΑ θεωρούν το Μεξικό ώς απειλη για την εθνική τους ασφάλεια και προσπαθούν με κάθε τρόπο να μειώσουν τον πληθυσμό του, πράγμα που όμως δεν καταφέρνουν. Και, τι σύμπτωση, η πανδημία ξεκίνησε από εκεί ακριβώς, μετά από εμβολιασμούς που έγιναν στον τοπικό πληθυσμό. Και το Μεξικό αριθμεί τα περισσότερα θύματα παγκοσμιως.

 

Θεωρώ πως στον ανεπτυγμένο κόσμο ούτε η πανδημία ούτε το εμβόλιο θα εξελιχθούν επικίνδυνα. Με άλλα λόγια, εμείς τη γλιτώσαμε. Δεν ξέρω όμως αν το ίδιο θα ισχύσει στις χώρες του τρίτου κόσμου που ούτε συνθήκες υγιεινής υπάρχουν καλές, ούτε σύστημα περίθαλψης υγειονομικής, ούτε πολυτέλειες συμπληρωμάτων διατροφής και διατροφής γενικότερα.

 

Επίσης θεωρώ πως εδώ και καιρό έχουν εκλείψει οι λόγοι του μαζικού εμβολιασμού που ακόμη πραγματοποιείται.

bennettstevenspalestinewall2.jpg

Το τείχος στη λωρίδα της Γάζας, έτος 2009. Ενα κομμάτι γης τέσσερις φορές πιο πυκνοκατοικημένο από την Αττική, αποτελεί τη μεγαλύτερη φυλακή του κόσμου... Τα παιδιά στην Παλαιστίνη

Link to comment
Share on other sites

Ακομα κι αν δεχτούμε οτι το σενάριο μειωσης του πλυθησμού ειναι λιγο τραβηγμένο, το σενάριο ομως του να κατευθύνεις τον κόσμο μαζικά προς το να υπακούσουν σε κάτι, να αποδεχτουν κατι ολοι μαζι δηλαδή δεν μου ειναι καθολου απίθανο και μου το πέταξε και ενας γιατρός σε μια κουβέντα. Σαν να θέλουν να δοκιμάσουν δηλαδή το ποσο υπάκουα ανθρωπάκια ειμαστε...ευτυχως αν ειναι έτσι έχουμε ελπιδες ακόμα.

 

Έτσι είναι, πολλές δυνάμεις (οι οποίες κατευθύνουν πολιτικούς, τα ΜΜΕ, τους διάφορους οργανισμούς όπως ο ΠΟΥ) απλά δεν θέλουν να σκεφτόμαστε, μόνο να υπακούμε! Όποιος σκέφτεται στις μέρες μας και αμφισβητεί την τάξη των πραγμάτων θεωρείται επικίνδυνος και πολύ σύντομα του βάζουνε την ταμπέλα του τρελλού, του τσαρλατάνου, του wacko :roll:

“The only thing we have to fear is fear itself” Franklin D. Roosevelt

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βρε dimitrali μου, βαζοντας αυτα τα quotes, δεν υποστηριζεις έμμεσα ότι ο υπερπληθυσμός είναι ένα προβλημα για την καπιταλιστικη κοινωνια? Και ότι όντως δεχεσαι τα σεναρια αφανισμου μέρους του πληθυσμου? Γιατι και εγω αυτο καταλαβαινω. Και μάλιστα διαβαζοντας το στο συγκεκριμενο ποστ, θεωρω ότι έμμεσα υποστηριζεις ότι και καποιοι από τους εμβολιασμους (της νεας γριπης ειναι ένας από αυτους τους εμβολιασμους), ειναι όπλα κατα του υπερπληθυσμου.

Σεβαστες ειναι όλες οι απόψεις, με τη συγκεκριμενη βεβαια εγω διαφωνω. Αλλα και πάλι αν δεχτω αυτα τα σεναρια, δε μπορω να τα συσχετισω με τα εμβόλια. Και αυτό γιατι στους περισσοτερους ανθρωπους και στις περισσοτερες περιπτωσεις τα εμβόλια κανουν καλό. Θα έβρισκαν άλλους τρόπους να 'αφανισουν' τον πληθυσμό αν ήθελαν.

 

Όχι έμμεσα, άμεσα. Όμως από αυτό δε βγαίνει το συμπέρασμα πως δε θα δώσω στα παιδιά μου αντιβίοση αν τους είναι απαραίτητη όπως υπονόησε η Marandnik. Άλλο το ένα άλλο το άλλο.

 

Κι έχουν ήδη βρει τρόπους να αφανίσουν μεγάλα κομμάτια του γήινου πληθυσμού στις χώρες του τρίτου κόσμου. Κοίτα πείνα, πόλεμος, φτώχεια, αρρώστιες (πχ. AIDS) κλπ.

bennettstevenspalestinewall2.jpg

Το τείχος στη λωρίδα της Γάζας, έτος 2009. Ενα κομμάτι γης τέσσερις φορές πιο πυκνοκατοικημένο από την Αττική, αποτελεί τη μεγαλύτερη φυλακή του κόσμου... Τα παιδιά στην Παλαιστίνη

Link to comment
Share on other sites

Όμως από αυτό δε βγαίνει το συμπέρασμα πως δε θα δώσω στα παιδιά μου αντιβίοση αν τους είναι απαραίτητη όπως υπονόησε η Marandnik. Άλλο το ένα άλλο το άλλο.

 

Συγνώμη Dimitrali αλλά εγώ δεν κατάλαβα γιατί υπάρχει όλη αυτή η έντονη συζήτηση μεταξύ εσένα και της Marandnik! Γιατί θεωρείς προσβλητικό αυτό που σου είπε η Marandnik για το δισταγμό σου (ή ακόμη και την άρνησή σου) να δώσεις αντιβίωση ή να κάνεις εμβόλια στα παιδιά σου και προσπαθείς να δικαιολογηθείς;

 

Νομίζω ότι πολλές κοπέλες εδώ πέρα έχουμε πει ότι επιλέξαμε ομοιοπαθητικό για τα παιδιά μας και δεν κάνουμε εμβόλια. Γιατί θα πρέπει να δικαιολογηθούμε στον καθένα για τις επιλογές μας αυτές και να προσβληθούμε από τις "κατηγορίες" τους; Πιστεύω ότι καμία κοπέλα δεν πήρε την απόφαση αυτή εύκολα αλλά κατέληξε σ' αυτό το δρόμο μετά από πάρα πολύ μελέτη και προβληματισμό!

“The only thing we have to fear is fear itself” Franklin D. Roosevelt

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ θέμα μας εδώ είναι μια συγκεκριμένη πανδημία κι ένα συγκεκριμένο εμβόλιο κι όχι τα εμβόλια στο σύνολό τους.

Θεωρώ πως στον ανεπτυγμένο κόσμο ούτε η πανδημία ούτε το εμβόλιο θα εξελιχθούν επικίνδυνα. Με άλλα λόγια, εμείς τη γλιτώσαμε. Δεν ξέρω όμως αν το ίδιο θα ισχύσει στις χώρες του τρίτου κόσμου που ούτε συνθήκες υγιεινής υπάρχουν καλές, ούτε σύστημα περίθαλψης υγειονομικής, ούτε πολυτέλειες συμπληρωμάτων διατροφής και διατροφής γενικότερα.

Επίσης θεωρώ πως εδώ και καιρό έχουν εκλείψει οι λόγοι του μαζικού εμβολιασμού που ακόμη πραγματοποιείται.

 

Κι έχουν ήδη βρει τρόπους να αφανίσουν μεγάλα κομμάτια του γήινου πληθυσμού στις χώρες του τρίτου κόσμου. Κοίτα πείνα, πόλεμος, φτώχεια, αρρώστιες (πχ. AIDS) κλπ.

έκανα quote σε όλα τα παραπάνω που συμφωνω...βαρεθηκα να διαφωνώ άλλο! :) Απλά εγω δεν συσχετιζω αυτη τη γριπη ή το εμβόλιο με όλες τις παραπάνω ανησυχιες. Και αφού από την πλευρα μου εξαντλησα το θεμα, θα σας αφησω από αυτο το ποστ κοριτσακια μου. Ωραια η κουβεντουλα μας, καλη συνεχεια,

PS πέρασαν και οι παρενεργειες τελικά που ειχα γραψει το πρωι. Θα ζησω!;)

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη Dimitrali αλλά εγώ δεν κατάλαβα γιατί υπάρχει όλη αυτή η έντονη συζήτηση μεταξύ εσένα και της Marandnik!

 

Xμμμ.... να σου πω την αλήθεια ούτε εγώ το έχω καταλάβει απολύτως.:shock:

bennettstevenspalestinewall2.jpg

Το τείχος στη λωρίδα της Γάζας, έτος 2009. Ενα κομμάτι γης τέσσερις φορές πιο πυκνοκατοικημένο από την Αττική, αποτελεί τη μεγαλύτερη φυλακή του κόσμου... Τα παιδιά στην Παλαιστίνη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Νομίζω ότι πολλές κοπέλες εδώ πέρα έχουμε πει ότι επιλέξαμε ομοιοπαθητικό για τα παιδιά μας και δεν κάνουμε εμβόλια. Γιατί θα πρέπει να δικαιολογηθούμε στον καθένα για τις επιλογές μας αυτές και να προσβληθούμε από τις "κατηγορίες" τους; Πιστεύω ότι καμία κοπέλα δεν πήρε την απόφαση αυτή εύκολα αλλά κατέληξε σ' αυτό το δρόμο μετά από πάρα πολύ μελέτη και προβληματισμό!

 

Προσθεσε σε παρακαλω και τις εντονες διαφωνιες με τον συζυγο...!

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Η μείωση αυτή του πληθυσμού δεν αφορά βέβαια τόσο στς πρωτοκοσμικες χώρες αλλά κυρίως τις χώρες του τρίτου κόσμου όπου η υγειονομική περίθαλψη είναι ανύπαρκτη.

 

Ακριβώς! Λετε ρε παιδιά να θέλουν να μειώσουν τον πλυθησμό της Ευρώπης με αρρώστιες που σκοτώνουν τα ποιο νέα και παραγωγικά άτομα; Να μου πεις να θέλουν να φάνε τους παπούδες για να μην πληρώνουν συντάξεις κατι παει κι έρχεται! Αντε γιατί με αυτές τις τραβηγμένες θεωρίες συννομοσίας χάνουμε την πραγματικότητα που έιναι πολύ πιο απλή και έχει να κάνει με το χρήμα που έλεγε και η φίλη μας η Rosie

Αλλάζω την γκαρνταρόμπα μου δημιουργικά!

 

.pngpLWrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη Dimitrali αλλά εγώ δεν κατάλαβα γιατί υπάρχει όλη αυτή η έντονη συζήτηση μεταξύ εσένα και της Marandnik! Γιατί θεωρείς προσβλητικό αυτό που σου είπε η Marandnik για το δισταγμό σου (ή ακόμη και την άρνησή σου) να δώσεις αντιβίωση ή να κάνεις εμβόλια στα παιδιά σου και προσπαθείς να δικαιολογηθείς;

 

Νομίζω ότι πολλές κοπέλες εδώ πέρα έχουμε πει ότι επιλέξαμε ομοιοπαθητικό για τα παιδιά μας και δεν κάνουμε εμβόλια. Γιατί θα πρέπει να δικαιολογηθούμε στον καθένα για τις επιλογές μας αυτές και να προσβληθούμε από τις "κατηγορίες" τους; Πιστεύω ότι καμία κοπέλα δεν πήρε την απόφαση αυτή εύκολα αλλά κατέληξε σ' αυτό το δρόμο μετά από πάρα πολύ μελέτη και προβληματισμό!

συμφωνω απολυτα εγω αισθανομαι περηφανη που εχω παρει αυτη την αποφαση γιατι θεωρω οτι κανω καλο και μονο καλο στα παιδια μου.δεν εχω να απολογηθω σε κανενα και για τιποτα.ειμαι απολυτη και σιγουρη για αυτο που εχω κανει οπου εξαλλου εχω δει τα αποτελεσματα στην πραξη ,εκει που η κλασσικη ιατρικη σηκωσε τα χερια ψηλα.

έχω δύο δωράκια

UDcLp3.png euQwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν προσπαθώ να απολογηθώ ούτε να δικαιολογηθώ. Προσπαθώ να εξηγήσω τη δική μου άποψη και να αντικρούσω κάποια ειρωνικά σχόλια. Προσωπικά δεν έχω ποτέ καταφύγει στην ομοιοπαθητική. Μένω σε νησί του Αιγαίου και εδώ είναι πολυτέλεια οι κλασικοί γιατροί πόσο μάλλον οι ομοιοπαθητικοί.

bennettstevenspalestinewall2.jpg

Το τείχος στη λωρίδα της Γάζας, έτος 2009. Ενα κομμάτι γης τέσσερις φορές πιο πυκνοκατοικημένο από την Αττική, αποτελεί τη μεγαλύτερη φυλακή του κόσμου... Τα παιδιά στην Παλαιστίνη

Link to comment
Share on other sites

Θέλετε να πάμε και στο δια ταύτα; Τέθηκε παραπάνω το ερώτημα του γιατί πρέπει ντε και καλά ο κόσμος να πειστεί για την χρησιμότητα του εμβολίου Η1Ν1. Ιδού λοιπόν. Αν δεν το κάνατε φέρος και προτιμήσατε αυτό της εποχικής γρίπης, του χρόνου δε θα είστε το ίδιο τυχεροί.

 

 

Ο νέος Η1Ν1 θα περιλαμβάνεται στο εποχικό εμβόλιο του χρόνου

 

 

vaccine-and-hand_1.jpg

25/09/2009 Ο πανδημικός ιός της γρίπης Η1Ν1 θα πρέπει να αποτελεί συστατικό του εμβολίου εποχικής γρίπης που θα ετοιμαστεί για τον επόμενο χειμώνα του Νότιου Ημισφαιρίου και πιθανότατα και τον επόμενο χειμώνα για το Βόρειο Ημισφαίριο, δήλωσε ο Παγκόσμιος Οργανισμός Υγείας (ΠΟΥ).

Ο νέος ιός έχει γίνει κυρίαρχος μεταξύ των στελεχών ιού της γρίπης Α που κυκλοφορούν και αυτό θα πρέπει να αντικατοπτριστεί στο εποχικό εμβόλιο της γρίπης, ανέφερε ο ΠΟΥ. Το πρακτικό αποτέλεσμα θα είναι ότι θα χρειάζεται μόνο ένα εμβόλιο της γρίπης του χρόνου, αφού ο κόσμος περάσει από τη φάση των διπλών εμβολιασμών του φετινού φθινοπώρου.

Ο νέος ιός της γρίπης Η1Ν1 δεν συμπεριλήφθηκε στο φετινό εμβόλιο εποχικής γρίπης διότι έκανε την εμφάνισή του όταν οι φαρμακευτικές εταιρείες σε όλο τον κόσμο είχαν ήδη προχωρήσει στην παραγωγή του φετινού εποχικού εμβολίου. Έτσι, έπρεπε να ξεκινήσουν έναν δεύτερο γύρο παραγωγής για τον νέο ιό. Τουλάχιστον 2 εκατομμύρια δόσεις εμβολίου της νέας γρίπης αναμένεται να παραχθούν φέτος το φθινόπωρο.

Οι φαρμακευτικές εταιρείες δεν θα ξεκινήσουν να εργάζονται για το επόμενο εμβόλιο της γρίπης πριν περάσουν μερικοί μήνες, έτσι ώστε να μπορούν να επιλέξουν ένα ελαφρώς διαφορετικό στέλεχος του ιού, που πιθανότατα θα έχει εμφανιστεί μέχρι τότε.

Αν η σύσταση του ΠΟΥ παγιωθεί κατά τη συνάντηση μιας συμβουλευτικής επιτροπής τον επόμενο μήνα, το επόμενο εποχικό εμβόλιο της γρίπης δεν θα περιέχει μόνο τον πανδημικό ιό Η1Ν1, αλλά και ένα στέλεχος Η3Ν2 που απομονώθηκε στο Perth και έναν ιό της γρίπης τύπου Β που απομονώθηκε στο Brisbane (πόλεις της Αυστραλίας).

Πηγή:

Los Angeles Times

 

http://www.healthview.gr/?q=%CE%B5%CF%80%CE%B9%CE%BA%CE%B1%CE%B9%CF%81%CF%8C%CF%84%CE%B7%CF%84%CE%B1/%CE%B4%CE%B9%CE%B5%CE%B8%CE%BD%CE%AE/%CE%BF-%CE%BD%CE%AD%CE%BF%CF%82-%CE%B71%CE%BD1-%CE%B8%CE%B1-%CF%80%CE%B5%CF%81%CE%B9%CE%BB%CE%B1%CE%BC%CE%B2%CE%AC%CE%BD%CE%B5%CF%84%CE%B1%CE%B9-%CF%83%CF%84%CE%BF-%CE%B5%CF%80%CE%BF%CF%87%CE%B9%CE%BA%CF%8C-%CE%B5%CE%BC%CE%B2%CF%8C%CE%BB%CE%B9%CE%BF-%CF%84%CE%BF%CF%85-%CF%87%CF%81%CF%8C%CE%BD%CE%BF%CF%85

bennettstevenspalestinewall2.jpg

Το τείχος στη λωρίδα της Γάζας, έτος 2009. Ενα κομμάτι γης τέσσερις φορές πιο πυκνοκατοικημένο από την Αττική, αποτελεί τη μεγαλύτερη φυλακή του κόσμου... Τα παιδιά στην Παλαιστίνη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ακριβώς! Λετε ρε παιδιά να θέλουν να μειώσουν τον πλυθησμό της Ευρώπης με αρρώστιες που σκοτώνουν τα ποιο νέα και παραγωγικά άτομα;

 

Διαβάστε αν θέλετε εδώ.

 

Μαθήματα από την ιστορία

1933: Η IG Farben χρηματοδοτεί την άνοδο των Ναζί στην

εξουσία.

1939: Η IG Farben αναλαμβάνει τον έλεγχό της βιομηχανίας

χημικών και πετροχημικών της Πολωνίας.

1940: Η IG Farben κατασκευάζει γιγάντιο εργοστάσιο στο

Άουσβιτς, το εργατικό προσωπικό του οποίου απαρτίζεται από

Έλληνες. Τα άτομα που αντιτίθενται στο νέο καθεστώς

καταλήγουν στο στρατόπεδο συγκέντρωσης του Άουσβιτς

1948: Τα διοικητικά στελέχη της IG Farben καταδικάζονται στη

Νυρεμβέργη για γενοκτονία και δουλεία – ειδικά για τα

εγκλήματα που διαπράχθηκαν εις βάρος των Ελλήνων.

1951: Ο Hans Globke, συ-συγγραφέας στο Σχολιασμό της

νομοθεσίας της Νυρεμβέργης σχετικά με τις φυλετικές

διακρίσεις, δεν προσήχθη στη δίκη της Νυρεμβέργης και – ως

επικεφαλής της Καγκελαρίας – έγινε ο αρχιτέκτονας της

μεταπολεμικής Γερμανίας. Κατά τη διάρκεια της θητείας του, οι

τρεις εταιρείες που διαδέχθηκαν την IG Farben, η Bayer, η BASF

και η Hoechst, απέκτησαν πολύ μεγαλύτερη δύναμη σε σχέση με

τον προκάτοχό τους.

1952: Ο Carl Wurster, ο οποίος κατά το Β’ Παγκόσμιο πόλεμο

διετέλεσε πρόεδρος της εταιρείας χημικών, στην οποία

παράχθηκε το αέριο cyclone B που χρησιμοποιήθηκε στο

Άουσβιτς και ο οποίος δικάστηκε για εγκλήματα πολέμου στη

Δίκη της Νυρεμβέργης, αναλαμβάνει τη διοίκηση της BASF για

δεκατρία χρόνια.

1956: Ο Fritz Ter Meer, ο οποίος καταδικάστηκε στη

Νυρεμβέργη για γενοκτονία και δουλεία για τα εγκλήματα που

διέπραξε στο Άουσβιτς, τελεί πρόεδρος του Εποπτικού

συμβουλίου της Bayer για σχεδόν μια δεκαετία.

1958: Ο Walter Hallstein, δικηγόρος και ηγετικό στέλεχος των

Ναζί, γίνεται ο πρώτος Πρόεδρος της Ευρωπαϊκής Επιτροπής για

μια ολόκληρη δεκαετία.

1960s: Ενώ ο Wurster παραμένει επικεφαλής της BASF,

ανακαλύπτει έναν πολλά υποσχόμενο νέο υπάλληλο, τον Helmut

Kohl, και προωθεί την πολιτική του ανέλιξη, έως τη θέση του

Καγκελάριου της Γερμανίας.

1981-98: Για 16 χρόνια, ο Helmut Kohl έχει το ρόλο του

πολιτικού μεσολαβητή για καρτέλ πετρελαίου και φαρμάκων,

χρηματοδοτεί τη δημιουργία της γραφειοκρατίας της Ε.Ε. και

οργανώνει τη δεύτερη απόπειρα για την κατάκτηση της

Ευρώπης. Κατά τη διάρκεια της θητείας του, ονομάζει δύο

αξιόπιστους διαδόχους, οι οποίοι θα προωθήσουν τον έλεγχο της

Ευρώπης από τις μεγάλες επιχειρήσεις: Την Angela Merkel και

τον Wolfgang Schaeuble, τους πιο άξιους συνεχιστές αυτής της

προσπάθειας.

bennettstevenspalestinewall2.jpg

Το τείχος στη λωρίδα της Γάζας, έτος 2009. Ενα κομμάτι γης τέσσερις φορές πιο πυκνοκατοικημένο από την Αττική, αποτελεί τη μεγαλύτερη φυλακή του κόσμου... Τα παιδιά στην Παλαιστίνη

Link to comment
Share on other sites

Ουσιαστικά οι φαρμακοβιομηχανίες κανένα πρόβλημα δεν έχουν να σκοτώνουν νέα και παραγωγικά άτομα. Η απόδειξη έρχεται απ' την δημιουργία και προώθηση σκληρών ναρκωτικών σε παιδιά και νεους ανθρώπους...

 

Προώθηση ναρκωτικών σε παιδιά

Πριν 100 χρόνια η Bayer διαφήμισε την ηρωίνη σαν ένα μη εθιστικό φάρμακο για το βήχα των παιδιών. (Το όνομα ηρωίνη προκύπτει από τη γερμανική λέξη heroisch, που σημαίνει ηρωικός ) Το απέσυρε το 1910 ενώ το Αμερικανικό κογκρέσσο το 1914 επέτρεψε να συνεχίζει να συνταμογραφείται ως φάρμακο μέχρι το 1924 που το απαγόρευσε.

 

Είναι ενδιαφέρον να διαβάσει κανείς το παρακάτω άρθρο.

http://en.wikipedia.org/wiki/Heroin

 

Επίσης:

 

The secret history of Big Pharma's role in creating and marketing heroin, LSD, meth, Ecstasy and speed

 

Most consumers think that street drugs are in an entirely different class than prescription drugs, and they believe that pharmaceutical companies would never manufacture or sell street drugs. But guess what? As you'll read here, drug companies actually invented many of the street drugs now considered to be the most devastating, including heroin and meth ("ice").

 

Here are seven facts you probably never knew about the connection between street drugs and pharmaceutical companies:

 

1. Heroin was launched as a medicine by Felix Hoffman, an employee of Bayer, only a few days after he invented aspirin. Bayer immediately applied for a trademark on the term "heroin," then began marketing the drug as a cure for morphine addiction. It was also marketed as cough syrup for children.

 

2. Parke-Davis, a subsidiary of Pfizer, promoted and sold cocaine. It even produced a "cocaine injection kit" complete with a syringe for shooting up. Skeptical? You can view the picture yourself by clicking www.NaturalNews.com/gallery/articles...

 

3. A subsidiary of Novartis, Sandoz Laboratories, introduced the world to LSD in 1938, marketing it as a psychiatric drug named Delysid. This same drug company also created saccharin, the artificial chemical sweetener.

 

4. Drug giant Merck pioneered the commercial manufacture of morphine from opium and was a heavy pusher and marketer of cocaine. Merck also patented MDMA (Ecstasy, the rave drug). After World War II, Merck also began producing pesticides and food preservatives.

 

5. Ritalin is "speed" for children. A chemical amphetamine, Ritalin is made of controlled substances that would land you in prison if you sold them to a kid on the street, yet the drug is currently prescribed to millions of schoolchildren in the United States to treat a "brain chemistry condition" that was invented by the drug companies.

 

6. In the 1930's, drug companies marketed amphetamines as over-the-counter inhaler medicines for treating nasal congestion. Tablet amphetamines were also widely available in tablet form and frequently abused by students, truck drivers and other groups.

 

7. Meth was originally synthesized by chemists and later refined by drug companies. During WWII, "meth" was actually prescribed to soldiers by the U.S., Germany and Japan. Even Hitler was known as a "meth head" by his own staff. By the end of the war, millions of military personnel were addicted to the drug.

 

Today, meth ("crank") is made from ingredients found in over-the-counter cold medicines. While a meth epidemic sweeps America, destroying entire communities and even threatening some states (Hawaii in particular), drug companies insist their cold medicines should remain over the counter and not be classified as controlled substances. There is currently no legislative effort whatsoever to ban over-the-counter cold medicines containing the chemicals used to create meth.

 

Also related: Coca-Cola really did contain cocaine during its first few decades on the market (it also contained kola nut extract, hence the name). Cocaine was later removed from the formula and replaced with caffeine, a substance that is similarly addictive and serves much the same purpose.

 

Once you realize the connection between street drugs and prescription drugs, it's easy to figure out why Big Pharma is such a strong supporter of the Partnership For A Drug-Free America -- because they don't want consumers getting their drugs from street dealers, they want people buying their drugs from drug companies! Drug companies' attempts to outlaw street drugs are little more than a way of eliminating the competition and monopolizing the drug market.

 

http://www.naturalnews.com/021768_meth_heroin_drug_companies.html

bennettstevenspalestinewall2.jpg

Το τείχος στη λωρίδα της Γάζας, έτος 2009. Ενα κομμάτι γης τέσσερις φορές πιο πυκνοκατοικημένο από την Αττική, αποτελεί τη μεγαλύτερη φυλακή του κόσμου... Τα παιδιά στην Παλαιστίνη

Link to comment
Share on other sites

Είναι αλήθεια ότι τα φάρμακα και τα εμβόλια έχουν εκ πρώτης όψεως βελτιώσει το προσδόκιμο ζωής του ανθρώπου. Δεν αντιλέγω, όμως αυτό είναι απαραίτητο για το μάρκετινγκ των φαρμάκων και των εμβολίων. Αν δλδ ορισμένα φάρμακα δεν ήταν αποτελεσματικά δεν θα μπορούσαν να τα πουλήσουν.

 

Από την άλλη μεριά, αν δεν υπάρχουν νοσήματα δεν θα υπάρχουν πελάτες και άρα δε θα υπάρχουν πωλήσεις. Άρα οι φαρμακοβιομηχανίες χρειάζονται την ασθένεια για να γιγαντωθούν. Προφανώς δεν τους συμφέρει να έχουν οι πελάτες τους καλό ανοσοποιητικό σύστημα και να αντιμετωπίζουν τις νόσους με φυσικό τρόπο όταν αυτό είναι εφικτό.

 

Αν σε αυτό συνυπολογίσει κανείς το γεγονός πως στις καρέκλες των προέδρων μεγάλων φαρμακοβιομηχανιών έχουν καθήσει πρώην ναζί, μπορεί να βγάλει τα συμπερασματά του για τον ανθρωπιστικό χαρακτήρα τους, για τη διαπλοκή με τις κυβερνήσεις και τους οργανισμούς υγείας παγκοσμίως και για το ποιανων τα συμφέροντα εξυπηρετούν.

 

Δεν αναφέρομαι βέβαια παραπάνω σε συνομωσιολογικά σενάρια αλλά σε ιστορικά γεγονότα. Αν δειτε, δεν παραθέτω εικασίες για το μέλλον αλλά συμβάντα που έχουν ήδη διαδραματιστεί και δεν επιδέχονται αμφισβήτησης. Έψαχνα αρκετα χρόνια από προσωπικό ενδιαφέρον διάφορα πράγματα σε σχέση με τις παρενέργειες των φαρμάκων σε σχέση με τα "αγαθά" που προσφέρουν. Και όπως διαπίστωσα με έκπληξη τότε, πολλά κεφάλια φαρμακοβιομηχανιών θα έπρεπε να παραπεμφθούν για εγκλήματα κατά της ανθρωπότητας. Πράγμα που όμως ποτέ δε συνέβη. Το αντίθετο μάλιστα. Οι άνθρωποι αυτοί ελίσσονται έξυπνα και καταφέρνουν να θησαυρίζουν εις βάρος της υγείας μας, όπως έγραψα και αλλού.

 

Κι έτσι έγινα πολύ φειδωλή στα φάρμακα που χορηγώ στα παιδιά μου και στον εαυτό μου και δόξα τω Θεώ είμαστε γεροί και δυνατοί...

bennettstevenspalestinewall2.jpg

Το τείχος στη λωρίδα της Γάζας, έτος 2009. Ενα κομμάτι γης τέσσερις φορές πιο πυκνοκατοικημένο από την Αττική, αποτελεί τη μεγαλύτερη φυλακή του κόσμου... Τα παιδιά στην Παλαιστίνη

Link to comment
Share on other sites

Yπάρχουν χιλιάδες άρθρα που μπορεί κανείς να βρει για να διαπιστώσει το βρόμικο κόσμο των φαρμακοβιομηχάνων. Όπως την πώληση σε χώρες της Ασίας και της Λατινικής Αμερικής απ' την Bayer ενός φαρμάκου για τους αιμοροφιλικούς μολυσμένου με τον ιό του AIDS, στα μεσα της δεκαετίας του 80.

 

Πηγή: New York Times

http://www.nytimes.com/2003/05/22/business/2-paths-of-bayer-drug-in-80-s-riskier-one-steered-overseas.html?sec=health

 

2 Paths of Bayer Drug in 80's: Riskier One Steered Overseas

 

By WALT BOGDANICH and ERIC KOLI

 

Published: Thursday, May 22, 2003

 

 

 

 

 

 

A division of the pharmaceutical company Bayer sold millions of dollars of blood-clotting medicine for hemophiliacs -- medicine that carried a high risk of transmitting AIDS -- to Asia and Latin America in the mid-1980's while selling a new, safer product in the West, according to documents obtained by The New York Times.

The Bayer unit, Cutter Biological, introduced its safer medicine in late February 1984 as evidence mounted that the earlier version was infecting hemophiliacs with H.I.V. Yet for over a year, the company continued to sell the old medicine overseas, prompting a United States regulator to accuse Cutter of breaking its promise to stop selling the product.

By continuing to sell the old version of the life-saving medicine, the records show, Cutter officials were trying to avoid being stuck with large stores of a product that was proving increasingly unmarketable in the United States and Europe.

Yet even after it began selling the new product, the company kept making the old medicine for several months more. A telex from Cutter to a distributor suggests one reason behind that decision, too: the company had several fixed-price contracts and believed that the old product would be cheaper to produce.

Nearly two decades later, the precise human toll of these marketing decisions is difficult, if not impossible, to document. Many patient records are now unavailable, and because an AIDS test was not developed until later in the epidemic, it is difficult to pinpoint when foreign hemophiliacs were infected with H.I.V. -- before Cutter began selling its safer medicine or afterward.

But in Hong Kong and Taiwan alone, more than 100 hemophiliacs got H.I.V. after using Cutter's old medicine, according to records and interviews. Many have since died. Cutter also continued to sell the older product after February 1984 in Malaysia, Singapore, Indonesia, Japan and Argentina, records show. The Cutter documents, which were produced in connection with lawsuits filed by American hemophiliacs, went largely unnoticed until The Times began asking about them.

''These are the most incriminating internal pharmaceutical industry documents I have ever seen,'' said Dr. Sidney M. Wolfe, who as director of the Public Citizen Health Research Group has been investigating the industry's practices for three decades.

Bayer officials, responding on behalf of Cutter and its president at the time, Jack Ryan, declined to be interviewed but did answer written questions. In a statement, Bayer said that Cutter had ''behaved responsibly, ethically and humanely'' in selling the old product overseas.

Cutter had continued to sell the old medicine, the statement said, because some customers doubted the new drug's effectiveness, and because some countries were slow to approve its sale. The company also said that a shortage of plasma, used to make the medicine, had kept Cutter from manufacturing more of the new product.

''Decisions made nearly two decades ago were based on the best scientific information of the time and were consistent with the regulations in place,'' the statement said.

The medicine, called Factor VIII concentrate, essentially provides the missing ingredient without which hemophiliacs' blood cannot clot. By injecting themselves with it, hemophiliacs can stop bleeding or prevent bleeds from starting; some use it as many as three times a week. It has helped hemophiliacs lead normal lives.

But in the early years of the AIDS epidemic, it became a killer. The medicine was made using pools of plasma from 10,000 or more donors, and since there was still no screening test for the AIDS virus, it carried a high risk of passing along the disease; even a tiny number of H.I.V.-positive donors could contaminate an entire pool.

In the United States, AIDS was passed on to thousands of hemophiliacs, many of whom died, in one of the worst drug-related medical disasters in history. While admitting no wrongdoing, Bayer and three other companies that made the concentrate have paid hemophiliacs about $600 million to settle more than 15 years of lawsuits accusing them of making a dangerous product.

bennettstevenspalestinewall2.jpg

Το τείχος στη λωρίδα της Γάζας, έτος 2009. Ενα κομμάτι γης τέσσερις φορές πιο πυκνοκατοικημένο από την Αττική, αποτελεί τη μεγαλύτερη φυλακή του κόσμου... Τα παιδιά στην Παλαιστίνη

Link to comment
Share on other sites

http://www.in.gr/news/article.asp?lngEntityID=1084274&lngDtrID=244

 

Τάσεις ελαφράς μείωσης στη δραστηριότητα της νέας γρίπης διαπιστώνονται στην νεότερη εβδομαδιαία έκθεση του Κέντρου Ελέγχου και Πρόληψης Νοσημάτων (ΚΕΕΛΠΝΟ) για τη νέα γρίπη.

Ωστόσο, όπως αναφέρεται στην έκθεση, η χώρα βρισκεται ακόμη στη φάση κορύφωσης του πανδημικού κύματος και, άρα, η ύφεση θα επιβεβαιωθεί ανάλογα με την εξέλιξη της νόσο έως το τέλος Δεκεμβρίου.

 

Την τελευταία εβδομάδα, επιβεβαιώθηκαν 2.104 επιπλέον κρούσματα της νέας γρίπης. Ένα στα δύο δείγματα που αναλύονται (δειγματοληπτικά και κυρίως από ασθενείς που εισάγονται σε νοσοκομεία με σοβαρά συμπτώματα ή επιπλοκές) είναι θετικό στον ιό Η1Ν1 της νέας γρίπης.

 

Σύμφωνα με τα νεότερα δεδομένα, έχουν περιοριστεί σχετικά οι ιατρικές επισκέψεις ασθενών με συμπτώματα γρίπης: Για κάθε 1000 επισκέψεις, οι 60 περίπου αφορούσαν σε ασθενείς με τέτοια συμπτωματολογία -την προηγούμενη εβδομάδα η αναλογία είχε φτάσει στο 90 προς 1000.

Πάντως, όπως επισημαίνουν «φέτος είναι η μοναδική χρονιά που το επιδημικό κύμα εμφανίζεται πριν το Δεκέμβριο και η μοναδική χρονιά που οι ιατρικές επισκέψεις υπερέβησαν τις 60 ανά 1.000».

 

Αμείωτες, όμως, συνεχίζονται οι απουσίες μαθητών από τα σχολεία λόγω γρίπης. Όπως προκύπτει από τα δεδομένα που συλλέγει καθημερινά το Πανελληνιο Σχολικό Δίκτυο, έως και πάνω από 15% των μαθητών απέχουν από τα μαθήματά τους λόγω ύποπτων συμπτωμάτων. Οι περισσότερες απουσίες την τελευταία εβδομάδα καταγράφηκαν στα σχολεία της Αττικής.

u6JW.jpg66cGp2.png
Link to comment
Share on other sites

Kι ενώ συμβαίνουν όλα αυτά, ο ΠΟΥ προσπαθώντας να περισώσει το κύρος του, αναδιπλώνεται. Και μιλάει κάπου και για διαπλοκή γιατρών με τις φαρμακευτικές...

 

Σημειώνω το International Health Regulations του ΠΟΥ, ο ίδιος ο Παγκόσμιος Οργανισμός Υγείας δεσμεύει τις χώρες μέλη του να έχουν συμβόλαια με φαρμακευτικές εταιρίες ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ! Επίσης ο ίδιος ο ΠΟΥ καλεί αντιπροσώπους των φαρμακευτικών στην Επιτροπή του που αποφασίζει για τους εμβολιασμούς, και στη συνέχεια τους επιβάλει σε 194 χώρες. Πώς λοιπόν τώρα κατηγορεί έμμεσα γιατρούς για εμπλοκη με φαρμακευτικές;

 

Νομίζω προσπαθεί να διασκεδάσει τις εντυπώσεις εν όψει των εκατοντάδων μηνύσεων που θα ακολουθήσουν.

 

Διαβάστε τα όσα ενδιαφέροντα αναγράφονται παρακάτω ύστερα από τις διεθνείς πιέσεις όσων έχουν αμφισβητήσει τη σοβαρότητα της κατάστασης. Δε θα βρείτε τίποτε καινούρια από όσα έχουμε ήδη γράψει εδώ.

 

WHO use of advisory bodies in responding to the influenza pandemic

 

Pandemic (H1N1) 2009 briefing note 19

 

3 DECEMBER 2009 | GENEVA -- </SPAN>WHO is aware of some concerns, expressed in the media, that ties with the pharmaceutical industry among experts on the Organizationʼs advisory bodies may influence policy decisions, especially those relating to the influenza pandemic.

WHO has historically collaborated with the pharmaceutical industry for legitimate reasons. Efforts to improve health depend on better access to high-quality and affordable medicines, vaccines, and diagnostics. Medical interventions, including antiviral drugs, vaccines, and diagnostic tests, have long been recognized for their role in mitigating the health impact of an influenza pandemic. Pharmaceutical companies play an essential role in this regard and WHO has engaged with them to pursue its public health objectives.

 

Related links

 

Pandemic (H1N1) 2009

 

 

 

 

 

Conflicts of interest: safeguards in place

 

Potential conflicts of interest are inherent in any relationship between a normative and health development agency, like WHO, and a profit-driven industry. Similar considerations apply when experts advising the Organization have professional links with pharmaceutical companies. Numerous safeguards are in place to manage possible conflicts of interest or their perception.

External experts who advise WHO are required to provide a declaration of interests that details professional or financial interests that could compromise the impartiality of their advice. Procedures are in place for identifying, investigating and assessing potential conflicts of interest, disclosing them, and taking appropriate action such as excluding an expert from participating in a meeting.

International Health Regulations

 

The influenza pandemic is providing the first major test of the revised International Health Regulations, which were approved by WHO Member States in 2005 and came into legal force in 2007. The Regulations provide an orderly, rules-based mechanism for coordinating the response to public health emergencies of international concern, such as that caused by the H1N1 pandemic virus.

Apart from protecting public health against the international spread of disease, the Regulations contain provisions for avoiding unnecessary interference with international travel and trade.

Under the provisions of the revised Regulations, an Emergency Committee advises the WHO Director-General on matters such as declaring a public health emergency of international concern, the need to raise the level of pandemic alert following spread of the H1N1 virus, and the need to introduce temporary measures, such as restrictions on travel or trade. Final decisions are made by the Director-General, as guided by the Committeeʼs advice.

All members of the Emergency Committee sign a confidentiality agreement, provide a declaration of interests, and agree to give their consultative time freely, without compensation. Members of the Committee are drawn from a roster of about 160 experts covering a range of public health areas. The framework for membership is set out in the International Health Regulations. Each State Party to the Regulations is entitled to nominate one member of the roster and additional experts are appointed by the Director-General. Recommendations of the Emergency Committee are immediately made public on the WHO web site together with the relevant decisions of the Director-General.

Strategic Advisory Group of Experts on Immunization

 

In responding to the pandemic, WHO has also drawn on advice from a standing body of experts, the Strategic Advisory Group of Experts on Immunization (SAGE), which advises WHO on vaccine use. Members of SAGE are likewise required to declare all professional and financial interests, including funding received from pharmaceutical companies or consultancies or other forms of professional engagement with pharmaceutical companies. The names and affiliations of members of SAGE and of SAGE working groups are published on the WHO web site, together with meeting reports and declarations of interest submitted by the experts.

Allegations of undeclared conflicts of interest are taken very seriously by WHO, and are immediately investigated.

Criticisms: understandable but unfounded

 

Public perceptions about the current H1N1 influenza pandemic, as well as national preparedness plans, were strongly influenced by a five-year close watch over the highly lethal H5N1 avian influenza virus, which was widely regarded as the virus most likely to ignite the next influenza pandemic. A pandemic caused by a virus that kills more than 60% of the people it infects is strikingly, and fortunately, very different from the reality of the current pandemic.

Adjusting public perceptions to suit a far less lethal virus has been problematic. Given the discrepancy between what was expected and what has happened, a search for ulterior motives on the part of WHO and its scientific advisers is understandable, though without justification.

WHO has consistently assessed the impact of the current influenza pandemic as moderate. WHO has consistently reminded the medical community, public, and media that the overwhelming majority of patients experience mild influenza-like illness and recover fully within a week, even without any form of medical treatment. WHO has consistently advised against any restrictions on travel or trade. Although influenza viruses are notoriously unpredictable, it is hoped that this moderate impact will continue throughout the duration of the pandemic.

bennettstevenspalestinewall2.jpg

Το τείχος στη λωρίδα της Γάζας, έτος 2009. Ενα κομμάτι γης τέσσερις φορές πιο πυκνοκατοικημένο από την Αττική, αποτελεί τη μεγαλύτερη φυλακή του κόσμου... Τα παιδιά στην Παλαιστίνη

Link to comment
Share on other sites

Five killed in Switzerland after vaccination against influenza A

 

Five of seven fatal cases of influenza A have been registered in Switzerland have occurred after vaccination, according to figures released today by Swissmedic, the Swiss drug regulatory agency.

 

Όλο το άρθρο εδώ: http://translate.google.com/translate?hl=en&sl=es&tl=en&u=http://www.adn.es/internacional/20091207/NWS-1474-Suiza-fallecidos-vacunarse-despues-gripe.html&rurl=translate.google.co.uk&twu=1

bennettstevenspalestinewall2.jpg

Το τείχος στη λωρίδα της Γάζας, έτος 2009. Ενα κομμάτι γης τέσσερις φορές πιο πυκνοκατοικημένο από την Αττική, αποτελεί τη μεγαλύτερη φυλακή του κόσμου... Τα παιδιά στην Παλαιστίνη

Link to comment
Share on other sites

Image.ashx?fid=75560&w=400&h=300&q=80

Τι πρέπει να ξέρετε για το εμβόλιο;

Φιλήμων Χατζηπαναγιώτου, ιατρός αντιγήρανσης και προαγωγής υγείας

Συγνωμη αλλα τι σοι ειδικοτητα ειναι αυτη????????

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη αλλα τι σοι ειδικοτητα ειναι αυτη????????

ελα ντε τι ειναι αυτο παλι καινουργιο φρουτο??? μου ερχεται να βαλω τα γελια ετσι γιατι ο καθενας βρισκει να αυτοαποκαλειται οπως θελει!!!ΗΜΑΡΤΟΝ ΠΙΑ:shock::shock::shock:

έχω δύο δωράκια

UDcLp3.png euQwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...