Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μετά από πόσο καιρό προσπαθειών μείνατε έγκυος?


Μετά απο πόσο καιρό προσπαθειών μείνατε έγκυος?  

2.439

  1. 1. Μετά απο πόσο καιρό προσπαθειών μείνατε έγκυος?

    • σχεδόν αμέσως
      1016
    • μετά από έξι μήνες εώς ένα χρόνο
      490
    • μετά από ένα χρόνο εώς δύο χρόνια
      296
    • μετά από δύο εώς τρία χρόνια
      317
    • μετά από περισσότερα χρόνια
      11


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Ενώ ο γάμος έγινε γρήγορα για να μείνω έγκυος όσο δυνατόν το γρηγορότερο (δικά μου προβλήματα υγείας) έμεινα έγκυος με την πρώτη χωρίς να το κάνουμε επίτηδες. Δεν είχαμε ακόμη αρχίσει τις προσπάθειες!!!! 'Ημουν πολύ πολύ τυχερή σε αυτό...

Το κοριτσάκι μου είναι όλη μου η ζωή

Link to comment
Share on other sites

Ενώ ο γάμος έγινε γρήγορα για να μείνω έγκυος όσο δυνατόν το γρηγορότερο (δικά μου προβλήματα υγείας) έμεινα έγκυος με την πρώτη χωρίς να το κάνουμε επίτηδες. Δεν είχαμε ακόμη αρχίσει τις προσπάθειες!!!! 'Ημουν πολύ πολύ τυχερή σε αυτό...

 

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!!

Ακριβως τα ιδια και γω..Νομιζα οτι δεν θα μπορω

να κανω παιδι και ειχα πανικοβληθει..

Εμεινα εγκυος με την μια και μοναδικη φορα!!

Δεν το πιστευα..

QTzip2.png
Link to comment
Share on other sites

Έμείς παντευόμαστε σε 1 μήνα και είπαμε να ξεκινήσουμε προσπάθεις μιας και ο γάμος είναι κοντά γιατί έχω πολυκυστικές και δεν ήξερα πότε θα γίνει......τελικά έμεινα έγκυος κατευθείαν!!!!

N12Zp2.png

 

ofWRp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εμείς παντρευόμασταν 30 Αυγούστου....23 Ιουλίου είχα την τελευταία περίοδο και μόλις τελείωσε είπαμε να κάνουμε προσπάθειες και έμεινα με την πρώτη!!!!χιχιχιχι :)

Μια βδομάδα πριν το γάμο έκανα το τεστ και βγήκε θετικό!!!!! Το καλύτερο δώρο!!!!

WqOQp2.png KyXNp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και εγω κοριτσια ουτε παραγγελια να το ειχα και τις 2φορες μολις καναμε ελευθερα.τον επομενο μηνα μαθαινα και τα ευχαριστα..ευτυχως γιατι και εγω ειχα την εντυπωση οτι δεν μπορω να κανω παιδια.

Link to comment
Share on other sites

μπραβο κοριτσια, σχεδον ολες μεινατε πολυ γρηγορα, ειστε πραγματι πολυ τυχερες!

εγω μετα απο 10 χρονια και 5 εξωσωματικες, αλλα δεν με νοιαζει πια...περασμενα-ξεχασμενα!

rPs2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Μέσα σε 2 μήνες έμεινα έγκυος στην κόρη μου....Το ίδιο εύκολα και στο δεύτερο παιδάκι μας...Τώρα είμαι στον 1 μήνα προσπάθειας για το τρίτο!

Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!!!!

I have been blessed with five angels!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Είμαι 26 ετών, 7 μήνες παντρεμένη.

Τους τελευταίους μήνες καταλάβαινα πότε έιχα γόνιμες ημέρες, καθώς έχω πολυκιστικές ωοθήκες και άστατο κύκλο. Τον Μάϊο, λοιπόν, έγινε η σύλληψη και ήμουν σίγουρη από τις πρώτες κιόλας ημέρες....Τώρα νιλωθω μία παράξενη χαρα και αγωνία μαζί....

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έμεινα εγκυος αμέσως. Ο Γάμος ήταν Ιουνίου και το έμαθα εβδομάδες πρίν. Το μόνο αρνητικό ήταν ότι άνοιξα αμέσως στην πλάτη και τη μέση και απο εκεί που έιχα μέση δαχτυλίδι έγινε μέση δαχτυλίθρα:-D.

Δεν με ενοιζε όμως καθόλου απλά φαρδύναμε λίγο το νυφικό. Και στο γάμο μου έλαμπα γιατι εκτός απο τον άντρα μου είχα και το γιό μου και ημουνα δυο φορές ευτυχισμένη.:P

Οταν ο ανθρωπος κάνει σχέδια η μοιρα κουνάει το κεφάλι και γελάει.........

Link to comment
Share on other sites

Στο πρωτο παιδι δεν επιδιωκαμε εγκυμοσυνη αλλα οταν ηρθε τρελλαθηκαμε απο την χαρα μας! μολις γεννησα θελησαμε σχεδον αμεσως να του χαρισουμε κι ενα αδελφακι το οποιο κι αυτο ηρθε πολυ γρηγορα!

Link to comment
Share on other sites

Tον Κωνσταντίνο τον θέλαμε και έμεινα αμεσως εγκυος . Τωρα είμαι έγκυος σε διδυμα και μας ηθρε νταμπλας δεν το περιμέναμε και όταν μαθαμε οτι είμαι εγκυος ηταν σοκ το τελειωτικο σοκ ήταν οταν ο γιατρος μας ειπε οτι είναι διδυμα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αμέσως και στα δύο, στο πρώτο κατά λάθος γιατί πίστευα ότι δεν μπορείς να μείνεις έγκυος τόσο εύκολα από αυτά που άκουγα, στο δεύτερο προγραμματισμένα με μία προσπάθεια μόνο μέσα σε ένα μήνα. Αλλαξα γνώμη όμως μετά και είπα να το αφήσουμε για λίγους μήνες και προσέχαμε πάλι, αλλά το σποράκι είχε άλλα σχέδια τελικά!

Link to comment
Share on other sites

Παντρευτήκαμε 28 Δεκεμβρίου. Τελευταία περίοδος ήταν 13 Ιανουαρίου (ευτυχώς οι τελευταίες μέρες του ταξιδιού μας στη Ρώμη) και έμεινα με την πρώτη. Δεν το πίστευα γιατί άκουγα τόσες περιπτώσεις που δυσκολευόταν ακόμη και χρόνια. Σε λίγους μήνες θα έχουμε τον Ανδρέα μας στο σπίτι.

.pngyrfl5zdpb5qyx68b.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...