Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Τι δώρο σας έκανε ο σύζυγος όταν γεννήσατε;


Recommended Posts


Διαφημίσεις


Ηταν σερί 4 μέρες στο πλευρό μου σε μια καρέκλα, κι ας τον έδιωχνα.

Με συμβούλεψε σωστά σε θέματα που χανόμουν μέσα στις τρελές τρελές ορμόνες.

Μου έπιανε μέχρι και το βυζί για να το βάλει στο στόμα του παιδιού, που δεν έλεγε να "πιάσει".

Δεν ήθελα δώρο, αλλά μου έκανε το καλύτερο, ήταν εκεί και δεν έσπασε ούτε στιγμή!

Αλλά το καλύτερο όλων των δώρων του εκείνες τις ώρες της γέννας ήταν που όλοι μου έλεγαν πως έκανε σαν τρελός μην έπαθα κάτι...μέχρι και στην καισαρική ήθελε να μπεί να ελέγχει :lol:

Ποιό υλικό δώρο αντικαθιστά αυτά? Εντάξει καλά ήταν και τα σοκολατάκια που είχε τιγκάρει το ψυγείο :cool:

ένα τόσο δα ανθρωπάκι με κάνει καλύτερο άνθρωπο, σ'αγαπώ!

Link to comment
Share on other sites

ποσο μα ποσο χαιρομαι για σενα,για την τοσο τελεια σχεση με τον αντρα σου ,τις εποχες που ζουμε..που κανενας δεν αγαπαει πραγματικα τον συντροφο του..το βλεπω παντου,σε πολλα αντρογυνα ,που δεν νοιαζεται ο ενας για τον αλλον..κριμα γιατι ,το να περνας ομορφα μια ζωη ειναι αναντικαταστατο..και το ξερω γιατι και εγω με τον αντρα μου εχουμε μια ωραια ,και ζηλευτη ,θα ελεγα σχεση..ευχομαι κατι αντιστοιχο σε ολους..(λιγο ασχετο του θεματος,αλλα δεν αντεξα να μην γραψω)

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ! :):):) Η αλήθεια είναι ότι πολλές φορές ντρέπομαι να λέω ποσο αγαπημένοι είμαστε...φοβάμαι ότι κάποιος θα το πάρει στραβά.

 

Ηταν σερί 4 μέρες στο πλευρό μου σε μια καρέκλα, κι ας τον έδιωχνα.

Με συμβούλεψε σωστά σε θέματα που χανόμουν μέσα στις τρελές τρελές ορμόνες.

Μου έπιανε μέχρι και το βυζί για να το βάλει στο στόμα του παιδιού, που δεν έλεγε να "πιάσει".

Δεν ήθελα δώρο, αλλά μου έκανε το καλύτερο, ήταν εκεί και δεν έσπασε ούτε στιγμή!

Αλλά το καλύτερο όλων των δώρων του εκείνες τις ώρες της γέννας ήταν που όλοι μου έλεγαν πως έκανε σαν τρελός μην έπαθα κάτι...μέχρι και στην καισαρική ήθελε να μπεί να ελέγχει :lol:

Ποιό υλικό δώρο αντικαθιστά αυτά? Εντάξει καλά ήταν και τα σοκολατάκια που είχε τιγκάρει το ψυγείο :cool:

 

Γαμώτο...τα σοκολατάκια τα ζήλεψα.... ααχαχαχαχαχα :lol::lol::lol:

Πολύ χαίρομαι να "ακούω" για τέτοια ζευγάρια! Εύγε και φτού σκόρδα!

Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο δώρο του άντρα μου είναι μακράς διάρκειας. :)

Ότι χρειάζομαι μου το προσφέρει απλόχερα χωρίς γκρίνιες και με πολύ αγάπη. Ότι ώρα και να είναι ότι και να είναι αυτό. Είτε ένα ποτήρι νερό την ώρα που θηλάζω είτε να τον αλλάξει μέσα στα μαύρα μεσάνυχτα όταν τα έχω παίξει. Το ότι με βοηθάει στις δουλειές του σπιτιού, ότι μου λέει πόσο όμορφη είμαι (ακόμα και όταν είμαι κουρέλι, αναμαλιασμένη με μαύρους κύκλους από την αυπνία) και όταν πεθαίνουμε στα γέλια από τις βλακείες που λέμε. Είναι ο σύντροφός μου, ο φίλος μου και κάθε μέρα αισθάνομαι ότι αυτός είναι το δώρο μου!

Nα ήξερες πόσο σε ζηλέυω-χαίρομαι..

Τέτοιοι άντρες σπανίζουν και πραγματικά είναι το δώρο σου!!!

Σίγουρα όμως και εσύ θα είσαι μια ξεχωριστή γυναίκα...

Να τον έχεις κορώνα στο κεφάλακι σου!

Link to comment
Share on other sites

εγω απλως για εκεινη τη στιγμη του ζητησα να φέρει μπαλόνια για τη μικρη.δεν με νοιάζουν ουτε χρυσαφικά ούτε τίποτα.θέλω απλώς να τον έχω δίπλα μου κ να με βοηθάει όπως κάνει κ τώρα...δεν ξέρω τι θα έκανα χωρις αυτόν!!!

ntRCp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ! :):):) Η αλήθεια είναι ότι πολλές φορές ντρέπομαι να λέω ποσο αγαπημένοι είμαστε...φοβάμαι ότι κάποιος θα το πάρει στραβά.

 

 

 

Γαμώτο...τα σοκολατάκια τα ζήλεψα.... ααχαχαχαχαχα :lol::lol::lol:

Πολύ χαίρομαι να "ακούω" για τέτοια ζευγάρια! Εύγε και φτού σκόρδα!

να μη λες πόσο αγαπημένοι είστε μη σας ματιάσουν ντε ;) αστειεύομαι!

Λοιπόν, χωρίς πλάκα, εμείς δεν είμαστε αγαπημένοι! Κριός με Ζυγό, άσε! Μόνο το ζευγάρι που ταίζει το ένα το άλλο δε θυμήζουμε! Σχέση φωτιά! Ευτυχώς μέσα στο πυρανάλωμα βοηθά πολύ σε όλα, μόνο που δε θήλασε και δεν κυοφόρησε ο καυμμένος χαχαχαχ

Και είναι και ο μικρός μας κριός...:-D:grin: και ο πατέρας μου, και ο γαμπρός μου! Ε δεν έχω άλλους άντρες στη ζωή μου! χαχαχαχ

Τα σοκολατάκια τα τσάκισα το 4ο βράδυ που είχα μπεί σε μια σειρά με το μωρό και αποφάσισα να φάω κάτι μη πέσω κάτω! Ωραιότατα :cool:

ένα τόσο δα ανθρωπάκι με κάνει καλύτερο άνθρωπο, σ'αγαπώ!

Link to comment
Share on other sites

Nα ήξερες πόσο σε ζηλέυω-χαίρομαι..

Τέτοιοι άντρες σπανίζουν και πραγματικά είναι το δώρο σου!!!

Σίγουρα όμως και εσύ θα είσαι μια ξεχωριστή γυναίκα...

Να τον έχεις κορώνα στο κεφάλακι σου!

 

Τον έχω, τον έχω! xD

Ξεχωριστή δεν νομίζω να είμαι...μάλλον τυχερή αλλά σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια :):):)

 

να μη λες πόσο αγαπημένοι είστε μη σας ματιάσουν ντε ;) αστειεύομαι!

Λοιπόν, χωρίς πλάκα, εμείς δεν είμαστε αγαπημένοι! Κριός με Ζυγό, άσε! Μόνο το ζευγάρι που ταίζει το ένα το άλλο δε θυμήζουμε! Σχέση φωτιά! Ευτυχώς μέσα στο πυρανάλωμα βοηθά πολύ σε όλα, μόνο που δε θήλασε και δεν κυοφόρησε ο καυμμένος χαχαχαχ

Και είναι και ο μικρός μας κριός...:-D:grin: και ο πατέρας μου, και ο γαμπρός μου! Ε δεν έχω άλλους άντρες στη ζωή μου! χαχαχαχ

Τα σοκολατάκια τα τσάκισα το 4ο βράδυ που είχα μπεί σε μια σειρά με το μωρό και αποφάσισα να φάω κάτι μη πέσω κάτω! Ωραιότατα :cool:

 

Κριός με Ζυγό?!!! Καρμική σχέση! Εμείς άστα, εγώ Κριός (όπως και ο πατέρας μου) και ο άντρας μου Δίδυμος! (όπως η αδερφή μου και η μητέρα μου)....και να μην πω ωροσκόπους ... χειρότερα τα πράγματα :lol:

Και ο πατέρας μου (ως Κριός) τα ίδια με τον δικό σου αν είχε γάλα θα με θήλαζε! :lol:

Και εγώ ήθελα ο δικός μου να βγει Δίδυμος (σαν τον μπαμπά), Ίδιος στην φάτσα (με τον μπαμπά) και Σαββατογεννημένος (είμαι τρελή το ξέρω)! Πέτυχα 3 στα 3...ρε μήπως να παίξω κανένα λόττο? :lol:

Καλά έκανες με τα σοκολατάκια! Είναι και αντικαταθλιπτικά... που όπως και να το κάνεις εκείνες τις μέρες οι ορμόνες είναι λίγο στο κόκκινο.

Ένα έχω μόνο να σου πω...Κουράγιο κουράγιο κουράγιο με τόσους Κριούς στην ζωή σου θα το χρειαστείς :lol::lol::lol: Είμαστε λίγο τρελοί και εγωκεντρικοί αλλά ένα είναι σίγουρο...δεν θα βαρεθείς ποτέ!

 

υ.γ. Η κολητή μου φίλη είναι ζυγός <3

Link to comment
Share on other sites

Είμαστε λίγο τρελοί και εγωκεντρικοί αλλά ένα είναι σίγουρο...δεν θα βαρεθείς ποτέ!

 

υ.γ. Η κολητή μου φίλη είναι ζυγός <3

τρελοί και εγωκεντρικοί εσείς, αναποφάσιστοι και αποτρελαμμένοι εμείς χααχχαχ

Πάντως αυτότ ο εγωκεντρικοί δεν το βλέπω, μόνο ώρες ώρες. Πως το εννοείς?

καλά δε παίζεστε κι εσείς με τόσους κριοδίδυμους στην οικογένεια χααχχα

Τί εννοείς καρμική σχέση κριός ζυγός? Με ενδιαφέρει το θέμα!

Η καλύτερη μου φίλη, ίσως και μοναδική, αν και έχουμε χαθεί τόσα χρόνια πιστεύω μόλις ξαναειδωθούμε θα είναι όπως πρίν! Και είναι κριός! Μόνο με εκείνη τα...βρήκα! Αυτοκόλλητες είμασταν!

3 στα 3 πέτυχες απίστευτη! Οσο για τα σοκολατάκια βοήθησαν πολύ πλάκα πλάκα, έκανα κι ένα μπάνιο μετά και ένιωσα άνθρωπος!

Μεταξύ μας, επίτηδες τα είχε πάρει, ήξερε πως θα έτρωγα μες τα μαύρα μεσάνυχτα από τη στεναχώρια μου! Και δεν είχαν μείνει πολλά γλυκά με τα κεράσματα :cool:

ένα τόσο δα ανθρωπάκι με κάνει καλύτερο άνθρωπο, σ'αγαπώ!

Link to comment
Share on other sites

και εγω αντρα κριο εχω,εγω ειμαι σκορπιος!!!

βοηθανε οι κριοι αλλα βρε κοριτσια πολυ νευρικοι δεν ειναι? ή μονο ο δικος μου ετυχε ετσι?

συγχαρητηρια στη κοπελα και φτου τους, μια ζωη ετσι να ειναι της ευχωμαι!!!

Link to comment
Share on other sites

τρελοί και εγωκεντρικοί εσείς, αναποφάσιστοι και αποτρελαμμένοι εμείς χααχχαχ

Πάντως αυτότ ο εγωκεντρικοί δεν το βλέπω, μόνο ώρες ώρες. Πως το εννοείς?

καλά δε παίζεστε κι εσείς με τόσους κριοδίδυμους στην οικογένεια χααχχα

Τί εννοείς καρμική σχέση κριός ζυγός? Με ενδιαφέρει το θέμα!

Η καλύτερη μου φίλη, ίσως και μοναδική, αν και έχουμε χαθεί τόσα χρόνια πιστεύω μόλις ξαναειδωθούμε θα είναι όπως πρίν! Και είναι κριός! Μόνο με εκείνη τα...βρήκα! Αυτοκόλλητες είμασταν!

3 στα 3 πέτυχες απίστευτη! Οσο για τα σοκολατάκια βοήθησαν πολύ πλάκα πλάκα, έκανα κι ένα μπάνιο μετά και ένιωσα άνθρωπος!

Μεταξύ μας, επίτηδες τα είχε πάρει, ήξερε πως θα έτρωγα μες τα μαύρα μεσάνυχτα από τη στεναχώρια μου! Και δεν είχαν μείνει πολλά γλυκά με τα κεράσματα :cool:

 

Αν και βγαίνω εκτός θέματος και θα με κράξουνε :lol: η καρμική σχέση κριού ζυγού έχει να κάνει με το ότι αυτά τα δυο ζώδια ενώνονται με τον λεγόμενο Βόρειο Δεσμό της Σελήνης. Καρμική σχέση σημαίνει ότι αυτά τα δυο ζώδια έλκονται με έναν παράξενο σχεδόν μοιραίο τρόπο. Είναι αυτό που είπες και μόνη σου "...πιστεύω μόλις ξαναειδωθούμε θα είναι όπως πρίν"

(Αμάν ρε μάνα με έχεις κάψει με αυτά τα ζώδια...ούτε η Λίτσα Πατέρα να ήμουνα) Απίστευτο που η κολλητή σου είναι κριός! :shock: Τι σύμπτωση! :)

Τώρα σε σχέση με τον εγωκεντρισμό των κριών ...χμμμμ στον κάθε ένα εμφανίζεται διαφορετικά (έχει να κάνει και με το πως τον μεγαλώσανε :) )

Ένα απλό παράδειγμα είναι ότι συνήθως ο κριός "Εξ ιδίων κρίνει τα αλλότρια" που έχει να κάνει με τον τρόπο που βλέπει τον κόσμο από το δικό του πρίσμα και καμία φορά δεν αντιλαμβάνεται κάτι διαφορετικό από αυτό που έχει ορίσει ο ίδιος.

 

και εγω αντρα κριο εχω,εγω ειμαι σκορπιος!!!

βοηθανε οι κριοι αλλα βρε κοριτσια πολυ νευρικοι δεν ειναι? ή μονο ο δικος μου ετυχε ετσι?

συγχαρητηρια στη κοπελα και φτου τους, μια ζωη ετσι να ειναι της ευχωμαι!!!

Ναι ναι μας πιάνει μια νευρικότητα που και που...έτσι για να μην βαριόμαστε :lol::lol::lol:

Ευχαριστώ πολύ σε σένα εύχομαι ότι ποθείς! :lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μπα δεν το έχει εμενα το χαρακτηριστικό αυτό familyguy, ίσα ίσα που πάντα μπορεί και βλέπει μέσα από το πρίσμα των άλλων! Εχει όμως εγωκεντρισμό, με την έννοια ότι τα δικά του πράγματα, άτομα, ανθρώπους, αλίμονο όποιος τους πειράξει...και μάλιστα δεν είναι το στυλ που θα αντιδράσει άμεσα, αλλά θα κάνει τη ζωή κόλαση μακροπρόθεσμα του άλλου...εν ολίγοις καλύτερα να τον έχεις φίλο παρά εχθρό ένα πράγμα!

Δεν έχει και εχθρούς, είναι να μη πάρει ανάποδες που λένε! Δεν έχει θέμα με ζώδια να μου πείς εκεί? Είμαι περίεργη, γιατί την σχέση την πέτυχες, κάτι ανεξήγητο μας ενώνει! Αφού δε χωρίσαμε μέχρι τώρα με τόσα που περάσαμε είναι πολύ δυνατό αυτό το κάτι! :cool:

 

Στελλα ναι έχουν κάποια νευράκια, αφού και τους έχει σπάσει τα νεύρα ένας ζυγός χαχαχαχαχ

ένα τόσο δα ανθρωπάκι με κάνει καλύτερο άνθρωπο, σ'αγαπώ!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που είπες είναι πάρα πολύ χαρακτηριστικό του κριού όντως! Μόνο το μακροπρόθεσμο δεν ταιριάζει με το προφιλ του κριού γιατί είναι ζώδιο απολύτως παρορμητικό. Εννοείται ότι ένα ζώδιο δεν καθορίζει τα πάντα σε έναν άνθρωπο...αλλά έχουν πολύ πλάκα οι ομοιότητες που παρατηρείς σε άτομα ιδίου ζωδίου.

Να είστε πάντα ενωμένοι και ευτυχισμένοι!:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Εμένα όταν γέννησα με εξέπληξε πολύ ευχάριστα!!!

 

Με το που γέννησα και με πήγαν στο δωμάτιο, αφού ήρθαν όλοι από πάνω μου να με συγχαρούν, τελευταίος έμεινε ο άντρας μου. Ήρθε, με πήρε αγκαλιά και κλάψαμε μαζί από χαρά, μου είπε ένα μεγάλο ευχαριστώ που τον έκανα πατέρα και του χάρισα αυτή τη μοναδική συγκίνηση και αμέσως μετά έβγαλε από την τσέπη του ένα μονόπετρο και μου το πέρασε στο δάκτυλο.

 

Συγκινήθηκα πάρα πολύ από όλη αυτή τη διαδικασία, γιατί εκτός από το δώρο, ουσιαστικά ήταν και η κίνηση, ότι έξαψε από μόνος του για να μου κρατάει ένα δώρο έκπληξη και φυσικά δεν είχα πάρει και χαμπάρι όλο αυτό τον καιρό που το κανόνιζε. Η κουμπάρα μου έχει χρυσοχοείο στην Αθήνα και κανόνισε, την πήρε τηλέφωνο και του έστειλε το μονόπετρο.

r0Cip3.png

 

m6Aop3.png

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου εφερε μια μεγαλη γλαστρα με ενα αρκουδακι κ μπαλονι πανω κ ενα σετ για λαιμο με σκουλαρικια....-βεβαια εγω του ειχα πει να μου φερει κατι γιατι αν περιμενα απο τον ιδιο,σωθηκα..

ntRCp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τη συνεχή του παρουσία στην αίθουσα ωδυνών και το ότι δε λιποθύμησε στην αίθουσα τοκετού και μου κρατούσε συνέχεια το χέρι. Πίστευα ότι θα ήμουν μόνη μου μεταξύ αγνώστων με το γιατρό μου και τη μαία μου αλλά ευτυχώς όχι απλά ήταν ψύχραιμος αλλά έχει τραβήξει και βιντεάκια.

Μετά που με πήγαν στο δωμάτιο μου έφερε ένα ροζ τριαντάφυλλο και τα είπε όλα, ο έρωτάς μου!:D

8OgYp3.png
Link to comment
Share on other sites

2 βραχιολάκια ίδια για μένα και το μωρό με ματάκι πάνω ενα βιβλίο για μένα γιατί ξέρει πως είμαι βιβλιοφάγος και ενα παιχνίδι σαρανταποδαρούσα το μωρο :lol:

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα ... το γαϊδούρι!!!

Ενώ κοιτάγαμε κάτι κοσμήματα πριν τη γέννα, τελικά είπε στη μάνα μου (είμαι σίγουρη ότι δεν το έκανε από μόνη της) και μου έφερε αυτή ένα κολιέ σχετικά συμπαθητικό αλλά όχι του γούστου μου... Εκείνος τίποτα απολύτως!!!! Όπως ούτε στο γάμο μας!!

Δεν του κρατάω κακία όμως γιατί ξέρω ότι δεν είναι του χαρακτήρα του, δεν είναι γενικά καθόλου των δώρων και των εθυμοτυπικών... Ας είναι καλά και ας μας αγαπάει και αυτό είναι το καλύτερο δώρο!!!

Link to comment
Share on other sites

Ενα αυτοκινητο (μεταχειρισμενο βεβαια)...Και παρολο που ειχα διπλωμα εδω και χρονια αλλα αμαξι δεν αγγιζα καθοτι λατρης των δικυκλων εχω αρχισει να αναθεωρω..Ισως η μητροτητα σε προσγειωνει καπως τι να πω..

IZvWp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Όταν γέννησα (αν κ μου το έδωσε μετά από 2 βδομάδες) μου έκανε δώρο ένα κρεμαστό από μικρά διαμαντάκια κ ζιργκόν.Νομίζω δεν τα πάω καλά με αυτά,πάντως ήταν πολύ όμορφο!

Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες: αυτόν που δείχνει, αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει.

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα ... το γαϊδούρι!!!

Ενώ κοιτάγαμε κάτι κοσμήματα πριν τη γέννα, τελικά είπε στη μάνα μου (είμαι σίγουρη ότι δεν το έκανε από μόνη της) και μου έφερε αυτή ένα κολιέ σχετικά συμπαθητικό αλλά όχι του γούστου μου... Εκείνος τίποτα απολύτως!!!! Όπως ούτε στο γάμο μας!!

Δεν του κρατάω κακία όμως γιατί ξέρω ότι δεν είναι του χαρακτήρα του, δεν είναι γενικά καθόλου των δώρων και των εθυμοτυπικών... Ας είναι καλά και ας μας αγαπάει και αυτό είναι το καλύτερο δώρο!!!

 

Δεν ήξερα ότι στον γάμο το ζευγάρι κάνει δώρο ο ένας στον άλλον.Εμένα μου έστειλε μία ανθοδέσμη την ημέρα του γάμου μ'ένα σημειωματάκι που είχε γράψει ο ίδιος.

Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες: αυτόν που δείχνει, αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...